Gemengde Berichten. Kerk en School. Land en Tuinbouw. Kunst en Wetenschap. Burgerlijke Stand. Hedon, zoodat „Rood en Wit" op de eerste innings won, aangezien een tweede spel niet werd gespeeld. De afdeeling Amsterdam van «Volksweerbaarheid" en deHaarlem- sehe vereenigingen „Voor vaderland en Koning" en „de Bataaf" zullen den 21 Juli a.s. een gezamenlijke avondvelddienstoefening houden onder Haarlemm erlied e. Zondag 22 Juli zal de algemeene Nederlandsche Geheelonthoudersbond zijn negende jaarvergadering alhier houden. Door de Amsterdamsche Vereeni ging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer was voor het bloe mencorso tot sluiting van de Rem- brandtfeesten, een zilveren medaille beschikbaar gesteld voor het mooist Versierde rijwiel van iemand buiten de stad woonachtig. Deze medaille werd toegekend aan onzen stadgenoot den heer Leo J. Lee mans. De directeur-generaal der posterijen en Telegraphie maakt bekend, dat, met ingang van 1 Augustus 1906 de Rijkstelephoonkantoren Aalsmeer en Haarlemmermeer, alsmede de aan deze kantoren, rechtstreeks aangesloten of nog aan te sluiten perceelen en open bare spreeekcellen, worden opgenomen in het telephoonverkeer met de Bel gische plaatsen, welke tot de tele- phoongemeenschap met Monnikendam zijn loegelaten. (St.-Ct.) Brieven, bestemd naar den Aer- denhout, bereiken veel vroeger hun ne bestemming, wanneer het adres vermeldt Zandvoort, dan wanneer men daarop vermeldt Bloemendaal of Overveen. ZANDVOORT. Door de politie is aangehouden de minderjarige C. v. d. R.. uit Haarlem, die zonder voorken nis de ouderlijke woning had verla ten, en wier opsporing verzocht was. SCHOTEN. De Gemeenteraad heeft besloten niet over te gaan tot het bouwen van een muziektent, waarvoor f 120 was beschikbaar gesteld. De laagste inschrijving, die van den Heer J. Roovaards, beliep f 468. VELSEN. De werkzaamheden aan de tweede stoompont, de „Velzen", zijn nu zoo ver gevorderd, dat men tegen a.s. Maandag of Dinsdag de in- dienststelling verwacht. Gelijk wij reeds vroeger mededeelden, zou de „Kennemerland" dan buiten dienst gesteld worden wegens reparatie. BEVERWIJK. Voor het toelatings- jt examen aan de Rijksschool voor Kunst- x nijverheid is geslaagd de heer W. Slot boom. CASTRICUM. Omtrent de staking Van den bouw aan het krankzinni gengesticht te Castricum meldt men nog n Van de gelegenheid om zich te ver klaren voor aanvaarding van den ar beid op de oude voorwaarden heeft geen der stakers gebruik gemaakt. Ruim 100 werklieden staken nog. ALKMAAR. Uit het Rijks-Opvoe dingsgesticht zijn twaalf jongens over gebracht naar het Doorgangshuis te Boenderloo, alwaar binnenkort nog een gelijk getal verwacht wordt van „De Kruisberg", bij Doetinchem. ALKMAAR. Gisteren. (Dinsdag) middag had alhier een ongeluk plaats bij de brug over het water dat het Doodengat verbindt met den Singel. Men is daar bezig met liet leggen Van buizen in den weg. Een hijsch- toestel viel om en een der werklie den, K. de Wit kreeg het toestel op zijn hoofd. Spoedig waren er zusters uit het Ziekenhuis aanwezig en een dokter. De toestand van den getroffene Was van dien aard, dat een der zusters vervoer per rijtuig naar zijn woning ontried. De man werd daarna per brancard naar liet Ziekenhuis gebracht. BEEMSTER. Voor het eindexamen als decoratie-schilder is te Amsterdam aan de Rijksschool voor Kunstnijver heid geslaagd de heer S. de Heer. WIJK AAN ZEE. In de helft van de maand Augustus zal een groot strandfeest plaats hebben ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de badplaats, dat een voldongen feit Werd tengevolge van de doorgraving Van de De Zwaanstraat. De vereeni ging tot bevordering van het vreem delingenverkeer aldaar heeft de voor bereiding van het feest ter hand ge komen, terwijl de uitvoering is opge dragen aan de Commissie tot ver aangenaming van het verblijf der Vreemdelingen op de badplaats. LlSSE. In den Gemeenteraad is ge sproken over maatregelen tegen het onbesuisde en gevaarlijke harde rijden der vele doortrekkende auto's enz. Het Meek echter, dat daaraan niets te Veranderen was, wijl de wet ten dezen aan de Gemeentebesturen niet vol doende macht geeft. Br zal getracht worden een sproei wagen aan te schaffen, j Op uitnoodiging van den Minister eeit de Raad de indertijd verleende oncessie der district-telefoonmaat- O'uippij ingetrokken, wijl liet' Rijk net wil overnemen en uitbreiden. Voor pleizier uit. Ze hadden den heelen avond erg knusjes bij elkaar zitten babbelen, lachen en zingen, tot Trui eindelijk opstond en verklaarde, dat liet tijd was om naar liuis te gaan. Hein, haar man, had er nog niet veel zin in, maar hij wist hoe Trui was en wou geen „lijt" maken, waar al de familie bij was en ging berustend mee, meelij hebbend met den brui gom, die binnenkort misschien ook onder de plak zou zitten als hij. Onderweg kropte het hem, dat Trui altijd d'r zin moest hebben, maakte de regen hem nog nijdiger en toen Trui vroeg: „Hoe vond je d'r (de bruid), had hij haar toege voegd „Knapper als jij.". Toen was het klaar, Trui schold hem de huid vol. Hij hield zich ook niet stil, tot ze op den Heeren- singel aen het „bakkeleien" gingen De grond doorweekt door de aan houdende regens, was glibberig, ze gleden uit en vielen beiden in den Heerensingel, Hein heel, Trui half Toen ze weer op den wal waren en weer voortzetten hun weg naar huis, beiden onder de modder, Trui d'r nieuwe hoed was naar den bl... enz. rekende Hein uit, dat het Trui d'r schuld was met 'r gezanik van Hein laten we nou naar huis gaan, Hein kom nou Hein? Inbraak. Te Zeist is gisterennacht ingebro ken in de pastorie der R. Kath. kerk. Voorwerpen van waarde worden niet vermistalleen hebben de die ven zich te goed gedaan aan eenige eetwTaren, alskaas, vleesch en ker sen. In het benedenhuis waren de meubelen blijkbaar goed onder zocht. Verdronken. Te Poeldijk (Z.-H.) is een meisje verdronken, dat in een kinderwa gen door een kleinen jongen werd gereden. Toen het kind gevonden werd, waren helaas de levensgees ten reeds geweken. De Helden met één haring. Men meldt uit Scheveningen De logger S. C. H. den Duik, die na ruim drie weken reis, zonder gevisclit te hebben, wegens weige ring van de bemanning, op grond van beweerde lekkage, zonder vangst de vorige week hier in de haven terugkeerde, is door dire experts van Scheveningen goedgekeurd en zal nu in tegenwoordigheid van den Rijks-inspecteur van Scheepsbouw, door vier experts van Vlaardingen, éénv an Maassluis en J. v. d. Ende van hier, nogmaals gekeurd worden. Steun bij overlijden Holl. Spoorweg personeel. De Vereeniging tot steun bij overlijden van het Holl. Spoorweg personeel hield Zondag 15 dezer onder presidium van den heer D. de Kat, hare gewone j aarlij ksche algemeene vergadering in Café „West-Indiën,, deRuyterkade Am sterdam. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de Ver eeniging thans 2417 leden telt en de laatste uitkeering bedroeg f224,80. Als bestuursleden werden geko zen de heeren A. G. Schrilham en C. Bouwman te Amsterdam, J. J. Becker te Haarlem en H. J. Ruijgh te Alkmaar. Een nieuw reglement werd door de vergade ring vastgesteld, waarin o.m, de bepaling is opgenomen, dat alleen personen die den 40-jarigen leeftijd niet hebben overschreden als lid worden aangenomen. Verder werd besloten tot oprichting van een afzonderlijk fonds tot uit keering bij overlijden der vrouw. Bij overlijden van een harer le den betaalt ieder lid fO.10, welk be drag aan de rechthebbende wordt uitgekeerd. Inbraak op eene Pastorie. Maandagnacht werd ingebroken in de pastorie van de R. K. kerk aan den Utrechtschen weg, te Zeist. Door het stukslaan van een ruit in de deur wisten de dieven zich toegang te ver schaffen, waarna zij zich in de keuken van enkele etenswaren meester maak ten. Daarna forceerden zij de in een kamer aanwezige brandkast, echter zonder resultaat. Eenig voor de hand liggend tafel zilver achtten de heeren te min en lieten ze liggen. Spoorwegramp bij Salesbury. Bij het ambtelijk onderzoek naar de oorzaak van de ernstige spoorweg ramp bij Salisbury is vastgesteld, dat de ontsporing te wijten was aan de buitensporige snelheid, waarmede de trein reed, in strijd met de voorschrif ten van de maatschappij. Zonder Brood. Moskou is zonder brood, tengevolge van de werkstaking der bakkers. Tot gisteren hadden bakkerijen onder toe zicht van de politie kunnen door werken, maar de stakers hebben ook deze gesloten. De gouverneur heeft de bestuurs leden der vakvereeniging in hechtenis genomen, en de bakkers die de sta king volhouden gedreigd dat hij lien de stad uit zal laten zetten. Aardig Cadeautje. De jonge kroonprins Olav van Noorwegen heeft van een Engel- sche, met name Ada Musgrave, Solstraaleoen ten geschenke gekre gen. Dit eilandje van 19.000 M2 ligt bij Godosund, op een paar uur afstand ten Z. van Bergen. De fa milie Musgrave heeft het met hoo rnen beplant en er een kostbaar landhuis gebouwd. Een kleinzoon van Paul Kruger gearresteerd. De Daily Mail meldt, dat Ste- phanus Paulus Kruger Smit, klein zoon van wijlen den oud-president der ZuidAfrikaansche Republiek, te Rustenburg is gevangen genomen, verdacht van moord. Met zekeren Herman Davis was hij uitgegaan om een begraven schat te zoeken, waarvan Smit ken nis droeg, maar daar van Davis sedert 21 Juni, den dag waarop zij uitgingen, niet meer werd verno men, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek toen, dat op een eenza me plaats, zes mijlen van Pretoria, het lijk van Davis lag, met vier kogelwonden in hoofd en hals. Op de kar, waarmede Smit en Davis waren uitgereden, waren ook bloed vlekken gevondenen dit, met nog eenige andere omstandigheden, werd bezwarend geacht tegen Smit, waar om hij in zijn huis te Rhenoster- fontein werd gearresteerd. Een mooie Zomer. De vorige week heeft het om Nijmegen gevroren. In Tirol ziet het er nog zomer- scher uit. Daar is in de laatste da- hen veel sneeuw gevallen. De ber gen zagen er, op een hoogte van 1500 M., als met suiker bestrooid uit. Voor de toevluchtshutten le verden de toeristen sneeuwbalge vechten. In de Alpen van het Zillerdal hebben vele bergbeklimmers in de hutten ingesneeuwd gezeten. Gisteren is het weer zachter ge worden. Geweldige Brand te Bordeaux. In de olieslagerij Maure, te Bor deaux, is een geweldige brand uitge broken; de reusachtige gebouwen, de machines werden een prooi der vlammen. Duizenden vaten olie zijn verbrand. De omwonenden moesten vluchten en konden slechts een gering gedeelte van hun inboedel redden. De schade wordt op meer dan een millioen francs geschat. De wettelijke winkelsluiting te Berlijn. Ongeveer 9000 Berlijnsche winke liers hebben bij de thans gesloten stemming over de invoering der win kelsluiting om acht uur vóór het vroege sluitingsuur gestemd. Dit is het resultaat verkregen door de „commissie der vereenigde winke liers en handelsbedienden voor de- acht-urige sluiting. Door de collecteurs van deze com missie werden namelijk van de zaken- menschen de stembiljetten voor de 8-urige winkelsluiting afgehaald en te zamen aan het politiebestuur over handigd. Door persoonlijk verschijnen of eigen schriftelijke mededeeling aan het nijverheids-commissariaat hebben slechts hoogst enkele handelaars hun stem uitgebracht. Men gelooft dat nu reeds tweederde der winkeliers voor de 8-urige winkelsluiting is. Het laatste woord is evenwel aan de „Landespolizei" en de stedelijke overheid. Zestig Liefhebbers. De corr. van het Berl. Tagebl. te Kopenhagen schrijft: Het Deensche ministerie van justitie heeft het vacant zijn van een zeer bijzonder staatsambt bekend gemaakt. Sedert tientallen van jaren is in De nemarken geen doodvonnis vol trokken, doch na de vele afschu welijke vrouwenmoorden, in den laatsten tijd voorgekomen, heeft de justitie blijkbaar besloten, de bijl opnieuw te slijpen. De minister heeft den scherprechter, die aan ou derdomszwakte leed. ontslag doen ne men en een nieuwe oproeping ge daan. De nieuwe titularis zal tevens staatsgeeselaar zijn in verband met de wederinvoering van een beperkt systeem van lijfstraffen. Voor de lioofdafhakkerijdie geschiedt hier nog met een handbijlzal de man 1400 per jaar krijgen en voor zijn bemoeiingen aan andere lichaams- deelen van minder gevaarlijke pa tiënten 50 kronen per operatie; ver der vergoeding voor reis- en ver blijfskosten. Waarlijk niet te veel voor zoo'n stuk werk. En toch zijn er veel liefhebbers. Reeds moeten zich 60 heeren hebben aangemeld, die bereid zijn, dit staatsambt te vervullen. Ten deele hebben zij den minister per soonlijk opgezocht om hun bekwaam heid te demonstreeren. De gemaskerde Treinroover. Het verhaal omtrent den gemas- kerden roover in den trein Berlijn Norderney wordt hoe langer hoe ongelooflijker. Thans blijkt dat in denzelfden nacht een derde aanslag beproefd is op een alleen reizende dame in een coupé voor dames. De vrouw van Dr. S. uit Berlijn heeft den politie-ambtenaar met het on derzoek belast, medegedeeld dat even voor Rathenouw de deur plot seling geopend werd, die toegang gaf van de W. C. naar haar coupé. Een man van middelbare grootte stapte binnen, keek haar van 't hoofd tot de voeten aan, zonder een woord te zeggen. Zij sprong op hem toe en beval hem dadelijk de afdeeling te verlaten. De man ging inderdaad naar de W. C. terug. Zij en andere reizigers hoorden daar een geluid alsof een glas stuk geslagen werd. De trein werd daarop tot stilstaan gebracht en bij onderzoek bleek dat de gasballon in de W. C. stuk ge maakt was. Merkwaardig is het, dat van deze gebeurtenis niet dadelijk melding gemaakt is. De stationchef van Stendal, voor welk station de trein stond, moet er toch iets van ge weten hebben, zegt het Berl. Ta- geblat. Weer twee Moordaanslagen. Op den publieken weg werden Zondagavond te Czenstochau (Rus sisch Polen) de wachtmeesters van politie Archipof en Sjepaniah door de socialisten doodgeschoten. Niet tegenstaande de kozakken dadelijk de straten afzeiten, wisten de da ders te ontkomen. Vreeselijke Brand te Nisjini Novgorod. In Nisjni Novgorod, waar juist jaarmarkt gehouden werd, zijn door een brand 275 huizen vernield, waar onder verschillende militaire dépots en de Armenische kerk. Z. D. H. Mgr. Engert, bisschop van Pulda, is op 56 jarigen leeftijd over leden. Mgr. besteeg den 18 Juli 1898 den bisschoppelijken troon, terwijl hij den 28 October d. a. v. door ZEw. Kardinaal Kobb met assistentie van de bisschoppen van Mainz en Limburg geconsaceerd werd. Z. D. H. beleefde nog kortelings de vreugde, dat onder weergaloozen luister het 1150 jarig feest van den marteldood van denH. Bo- nifacius, apostel van Duitschland, ge vierd werd. Jammer brandde tijdens dit feest een der torens zijner Dom kerk af. Ten vorigen jare verleende de hoogeschool te Freiburg (i. B.) aan Mgr. het doctoraat, honoris causa, in de H. Godgeleerdheid. „Voor eer en deugd." Bij de Vereeniging „Voor eer en deugd" zijn in het Bisdom Haarlem aangesloten Amsterdam (leerlingen van eenige Vakafdeelingen van den Ned. R. K. Volksbond)directeur de Weleerw. Heer W. L. van Adrichem; en Rotterdam (Parochie van de H. Ro salia); directeur de Weleerw. Pater Th. B. A. de Graaf. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Reuzel den Weleerw. Heer C. P. Verstappen; tot kapelaan te Asten: den Weleerw. Heer F. M. A. W. Botstot kapelaan te Zevenbergenden Weleerw. Heer F. F. M. Willaerten tot kapelaan te Lithden Eerw. Heer G. Th. H. de Bekker, priester van het Seminarie. De vroegere regent van het aarts bisschoppelijke college te Porlezza, naderhand proost van Busto Arsizio en thans bisschop van Bobbio gaat op wensch van Z. H. den Paus den aartbisschoppelij ken troon van Fermo bestijgen. Ter gelegenheid van het feest van den patroon-heilige van kerk en stad, den heiligen Plechelmus, zijn te 01- denzaal een nieuw beeld, benevens een drietal muurschilderingen ont huld in den kruisarm van den noor derzijbeuk van de Plechelmuskerk. In de middelste nis is het uit steen gehouwen en kunstig gepolychro meerde beeld van den patroon-hei lige geplaatst. Boven het beeld zwe ven twee engelen in de schildering, die een kroon dragen. Aan de rech terzijde van het beeld vertoont het geschilderde tafereel Koning Pepijn, zijn biecht sprekende aan den H. Plechelmus, aan de linkerzijde de zelfde Pepijn den heiligen bisschop raadplegende over zijn bestuur. In de nis aan de rechterzijde van het beeld wordt Pepijn voorgesteld als bedevaartganger naar den H. Berg in die aan de linkerzijde ziet men den H.H. Plechelmus, Wiro en Ott- gerus een bezoek gebracht door bisschop Willebrord en zijn kapittel. Het een en ander is vervaardigd in het atelier van Dr. Cuypers te Roermond. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Herwen en Aerdt den Zeereerw. heer G. A. P. M. Massa en tot pa stoor te Klarenbeek den Zeereerw. heer J. K. Jansen. Nederlandsche boter voor de Engelsche rechtbanken. Voor een paar weken had te Huil in Engeland de behandeling van een overtreding der Engelsche margarine- wet plaats, waarbij een Nederlandsche firma, H. Bloemendaal en Kerkhoven, te Rotterdam, was betrokken. De ver volging was ingesteld door den Board of Customs tegen een importeur van boter van bovengenoemde firma. Behalve Engelsche scheikundigen, waren ook uitgenoodigd de heeren dr. Swaving, inspecteur in algemeenen dienst aan de directie van landbouw, en dr. van Sillevoldt, directeur van het rijks-zuivelstation te Leiden, 0111 verklaring te geven van het systeem der Nederlandsche botercontröle, te vens om als deskundigen in het pro ces op te treden. Evenals in België en in Duitschland, stonden ook thans weer de Nederlandsche scheikundigen aan de zijde der buitenlandsche offi- ciëele collega's en plaatsten zij zich op het standpunt, dat ook door de Neder landsche botercontröle wordt gehul digd, nl. dat het wel mogelijk is, in alle gevallen met absolute zekerheid vast te stellen, op grond alleen van een scheikundige analyse, dat een of andere boter vermengd is met vreemde vetten. Wanneer daarentegen de oorsprong van de boter bekend is en men ge legenheid heeft, zich door vergeüjking met monsters genomen, op de plaats der bereiding een oordeel te vormen, is eventueele vervalsching met volle dige zekerheid vast te stellen. Hoewel door de officieële Engelsche scheikundigen en ook door de boven genoemde Nederlandsche deskundigen op grond van ervaring enz. de boter in kwestie voor vervalsching werd verklaard, is toch de Engelsche rech ter gezwicht voor de argumenten van een der deskundigen décharge, die door chemische en rekenkundige raad sels twijfel wist op te wekken, zoodat op dien grond vrijspraak volgde evenwel met dien verstande, dat de beklaagde de kosten van zijne ver dediging moest betalen. Terecht is in Engeland zelf tegen dat vonnis opgekomen o. a. door het bekende orgaan van den Engelschen groothandel "Grocer,, in een artikel, dat blijkbaar afkomstig is van zeer competente zijde. Als een tegenhanger van 't geen te Hull is geschied en tengevolge waar van de „Grocer" de bedoelde philip- pica heel't gehouden, verdient vermel ding het boter-proces te Grimsby, de vorige week eveneens tegen inporteurs van boter der firma Bloemendaal en Kerkhoven te Rotterdam gevoerd en waarvan thans een geheel andere uit spraak te vermelden valt. Het gold daar eenzelfde geval als te Huil. Het is niet mogelijk hier den loop van het geheele proces terug te geven en evenmin het uitvoerige vonnis, dat in de laatste zitting door den rechter werd geveld. Genoeg zij het mede te deelen, dat het voor deskun digen en belangstellenden zeker de moeite ruimschoots loont, de uitvoe rige beschouwing van den rechter te Grimsby in haar geheel in de „Gro cer" van 14 Juli te lezen, waarin het verscheiden kolommen vult. Het slot luidt, dat de importeurs werden veroordeeld tot geldboeten van f120 en f12, benevens voor één hunner f120 kosten. Het lijdt geen twijfel, of deze be slissing, geheel tegenovergesteld aan die te Huil, zal in Engeland en niet het minst bij de Engelsche importeurs inslaan en stellig krachtig bijdragen tot een' vermeerderden uitvoer van gecontröleerde Nederlandsche boter naar Engeland. Naar wij vernemen, staan nog eenige zaken tegen importeurs van vervalscht verklaarde Nederlandsche boter op de agenda in andere Engel sche plaatsen. Door de samenwerking van Neder landsche en Engelsche autoriteiten en deskundigen zal, naar wij hopen, spoe dig de slechte naam van onze boter worden uitgewischt en het vertrouwen in ons Nederlandsch zuivelproduct geheel terugkeeren. Intusschen moet gezegd worden, dat een zuivering van den toestand wel noodig is gebleken. (N. R. Ct.) De verzending van roode en zwarte bessen uit de Bangert (N.-H,) naar het buitenland is in vollen gang. Er wordt 40 cents per KG. voor zwarte en 16 cent roode voor bessen besteed. In „De Streek(N.-H.) is het aardappelrooien thans in vollen gang. Door de droogte valt de op brengst echter niet mede. Boven dien zijn de prijzen der muizen niet hoog. Op sommige dagen wordt nog geen gulden per halven H. L. besomd. Reeds worden ook kleine partijen „blauwe„ aanhevoerd. De prijzen dezer soort wisselen van f2.50 tot f4 per H. L. Men meldt uit Den Haag De mannenzangvereeniging Onder linge Oefening, directeur de heer J. G. van Meel, zal deelnemen aan den internationalen zangwedstrijd voor mannenkoren te Tourcoing (Frankrijk) op Zondag 22 dezer, in de Division Supérieure. Donderdagavond zal de generale repetitie plaats hebben. Naar Amerika. Weer is er sprake van, dat een be langrijke Europeesche schilderijen ver zameling in Amerikaansche handen zal overgaan en wel die van prins Metternich-Winneburg in Weenen, die zijn Dürer's, Holbein's, Rembrandt's, Van Dijck's, Rubensen enz., ook zijn andere kunstwerken wil verkoopen. Te Berlijn wordt in het najaar een Breslausche verzameling van oude kunst, voorwerpen in gedreven zilver van Augsburgsche en Neurenbergsche meesters, kerkelijke kunst, Italiaansch aardewerk en ivoorsnijwerk verkocht beide collecties verkeeren in dollar gevaar. De Italiaansche componisten zijn druk aan den arbeid. Mascagni werkt aan zijne antiek- Romeinsche opera „Vestilia", tekst naar den roman van Rocca de Zerbi Giordano voltooit een in den tijd van Napoleon spelende opera Het Nijlfeest"; Leoncavallo is bezig met een in Spanje spelende opera; Cilea voltooit zijne voor den Scala schouwburg te Milaan bestemde opera „Gloria". Puccini heeft zijn plan van een opera „Marie Antoinette" opgegeven en hij onderhandelt nu met Edmond Rostand over een operatekst uit „Cyrano de Bergerac,. Pater Ehrlé, prefect der Vaticaansche bibliotheek, is in vacantie gegaan naar Feldkirch, in 't vorstendom Lichten- stein. De bibliotheek en de archie ven zijn tot October gesloten. De werkzaamheden aan de inrichting der Pinacotheek, die uit zeven groote zalen zal bestaan, worden ijverig voort gezet. Een der zalen zal geheel bestemd worden voor de werken van Raphaël. MARKTN1EUWS. PURMEREND, 17 Juli. Aangev. 552 runderen, waaronder 421 vette, f0,60 a f0,75 per kilo, prijsh. matig Melk- en Geldekoeien prijshoudend matig f 0it f 0,1. in pr. st., 47 stie ren, 239 v. kalveren f 0,60 a f 0,80 vlug, 282nuchtere id f 10 a f 24 per stuk, vlug 36 paarden, veulens 1927 schapen fii fprijsl. vl., 440 lamm. f it fprijsh. matig, 288 v. varkens f 0,44 it f0,48, per kilo, matig; 67 magere id. f 18 it f 28,per stuk, vlug 221 big gen f 8 a f 12 stug, 0z. appelen f 0,00 ;t f 0,00 p. z. Kaas 0kleine f Omiddelb. fK.G. boter f0 it f ,0 per kilokipeieren f 3,20 a f4,00 per 100 st.; eendeieren f0, it f 0,per 100 stuks, Ondertrouwd: 18 JuliJ. G. A. Terpoorten en J. J. Milatz. D. Calandt en E. Braaf. G. G. Du- dink en J. C. van Hoof. J. Post en R. A. Kwast. H. Philippo en B. J. Fiege. J. C. N. Keijzer en H. Maat. C. J. Coblens en H. de Vos. Getrouwd: H. C. Wesselius en M. C. Schulpzand F. J. Bouckaert en T. J. Veltman. H. v. Nieuwen- huizen en S. Kruiswijk. C. Smit en M. Rellergert. J. Jordan en J" Mookhoek. J. Kok en H. L. Huy- boom. Bevallen: 16 Juli, J. de Vries-de Jong, z. L. Silvis-Roos, d. 17 Juli, M. Stöver-Dernison, d. 18 Juli, M. E. Sehouten-Jaapsen, z. Overleden: A. H. Koorenblik, 68 j., 18 Juli, A. C. Hulscher, 35 j„ Nassaulaan. VELSEN. Getrouwd: H. Alink en B. H. ten Broeke. A. Schouten en M. H. Hartog. H. J. Veen en K. M. van Bakel. Bevallen: A. Tervoort, geb. Hooge, d. M. Donker, geb. Quay, d. A. M. de Graaf, geb. Hollander, d. A. Brach, geb. Duiker, d. M. v. d. Valk, geb. Rietdijk, z. G. van den Berg, geb. Winter, H. v. d. Vlerk, geb. Werdekker, d. H. Metzelaar, geb. Scholten, z. A. Braam, geb. Zwanenburg, d. A. Mertens, geb. De Weers, z. M. Blok, geb. Zevenbergen, d. M. J. Schaap, geb. Van Dok, z. B. Dinger- dis, geb. Stam, z. E. Kee, geb. Wittebrood, z. E. J. v. d. Hout, geb. Cornelissen, z. Overleden: A. Voogt, 3 m. - H. G. Keesje, 8 w. H. van Leeu wen, 19 j. J. C. Zimmerman, 41 j. SCHOTEN. Getrouwd: J. A. van de Werken en E. Schouten. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen een halsketting, een armband, een foxterrier, een manteltje, een broche een potloodhouder, een onderstuk van een lantaarn. Procesverbaal opgemaakt wegens loopen over grasperken. Gisteravond ongeveer 12 uur is uit het water der Leidschevaart bij de Schouwtjesbrug opgehaald het lijk eener 36-jarige vrouw, die daar even- te voren was ingezakt. Het lijk is per brancard naar het Gasthuis overgebracht. Mi 5J5 jjc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3