STADSNIEUWS. Tarief-herziening. •De Minister van Financiën, Dh. de Meester, heeft gisteren de Staats commissie, ingesteld tot bovenge meld doel, geïnstalleerd met een toespraak, die als volgt aanving Mijne Heeren! „Het Nederlandsche tarief van invoerrechten is verouderd en be hoeft herziening. De herziening van 1877, hoe belangrijk ook als be sliste uiting van den vrijhandels geest, hield: de hoofdlijnen der wet van 15 Augustus 1S62 in stand en bracht in den opzet dezer wet geen verandering. Stelt men zich de toestanden voor oogen, welke in 1862 op het gebied van handel en nijverheid beston den, en vergelijkt men die bij de tegenwoordige, dan wekt het geen verwondering, dat ons tarief reeds alleen door zijn gebrekkige nomen clatuur thans tot bijna onoplosbare vragen aanleiding geeft en in de praktijk niet zelden hoogst moeilijk is toe te passen, zonder in wille keurige onderscheidingen te ver vallen. Zij, die tot deze toepassing ge roepen zijn, ondervinden zulks tel kens en telkens en alleen door een zeer milde wetsuitlegging zijn veel vuldige klachten te vermijden. Te meer doen zich de moeilijkheden gevoelen, omdat het tarief wel op somt wat belast is (en dit, gelijk gezegd, op voor onze dagen gebrek kige wijze) maar niet wat vrij mag worden ingevoerd. Is om die redenen noodig eene technische vernieuwing van ons tarief, eene wijziging van zijne rich ting strekkende om de raadpleging gemakkelijker en een deugdelijke toepassing mogelijk te maken, de Regeering wil daarbij in het minst niet tornen aan het beginsel der tegenwoordige Nederlandsche poli tiek van vrijen handel, dat, naar hare stellige overtuiging, in het wel begrepen belang van land en volk beslist moet worden gehandhaafd. Na er aan te hebben herinnerd, dat onlangs bij de behandeling der waardewet in de Volksvertegenwoor diging terecht hulde werd gebracht aan de warenkennis en de kennis der prijzen, waarover de belastingamb tenaren en de door hen geraadpleeg de deskundigen blijk hebben gege ven te beschikken, ging Z.Ex. voort In het feit, dat de ervaring de praetische uitvoerbaarheid heeft doen zien van de ook door de theorie aanbevolen heffing van invoerrecht naar de waarde der goederen, ligt voor de Regeering een afdoende reden om ook in dat opzicht niet van stelsel te veranderen en niet een zoogenaamd specifiek tarief voor te stellen ter vervanging van het bestaande. De heffing naar gewicht, getal en maat heeft wel is waar praetische voordeelen, welke er toe kunnen leiden voor sommige pos ten dien maatstaf aan te leggen, maar over het geheel genomen staan daartegenover veel groote nadeelen. Invoering van deze wijze van hef fing als stelsel zou leiden tot groote onbillijkheden, doordien grove goed- koope artikelen, die de minvermo genden gebruiken, zwaar, en daar entegen fijne luxe-artikelen, voor de meervermogenden licht zou kun nen worden getroffen. Om die onbil lijkheden althans eenigermate te ontgaan, zou men tal van onder scheidingen kunnen opnemen in het tarief, maar de moeielijkheden bij de toepassing ter vermijding waarvan men de heffing naar de waarde verwierp, zouden zich dan in zeker mate bij het specifieke ta rief voordoen. Is alzoo in den gedachtengang van de Regeering de nomenclatuur en de systematische indeeling van de onderscheidene tariefsposten bij de voorgenomen herziening hoofd zaak, daarmede is niet gezegd, dat andere wijzigingen zijn buitenge sloten. Zoo wees de minister aller eerst op sommige bepalingen van de wet van 1862 o. a. die betref fende de vrijstellingen en de tarra welke wijziging bepaald wenschelijk is. „Veranderingen van percentage of bedrag, welke zouden doen den ken aan beschermende rechten, zouden voor mij onaannemelijk zijn, maar aldus Z. Exc. er be staat geen redelijk bezwaar tegen en kele artikelen, b.v. van weelde of wel kt' hier te lande niet geproduceerd worden, te belasten of iets hooger te belasten. Evenmin is voor enkele posten wijziging van den maatstaf van heffing uitgesloten. Komt daar bij ook de betere indeeling der on derscheidene artikelen van invoer aan de opbrengst den invoerrech- ten eenigermate ten goede, dan zal ten slotte de herziening aan de schatkist geen hooge bate brengen, maar toch wel eenig voordeel, een winst van enkele tonnen gouds, ver zekeren kunnen. „Ziedaar, zoo besloot de minister, in hoofdtrekken U geschetst, hoe de Regeering zich de technische herziening denkt, waarvan het ont werpen U is toevertrouwd. Ik waar deer het, dat allen die zijn aange zocht om deel dezer Commissie uit te maken in het bijzonder de niet- ambtelijke leden, mijne uitnoodiging hebben aangenomen, en ik spreek den wensch, maar tevens het ver trouwen uit, dat Uw arbeid zal strekken ter bevordering van 's lands belang." Verhuizing naar Californië. Door den Consul te San-Francis- co wordt aan hen, die naar Califor nië wenschen te emigreeren aange raden lo. geen grond in die streken van uit Nederland of Europa te koo- pen op prospectussen of kaarten, maar zelf de terreinen ter plaatse te komen uitzoeken 2o. geen grond te koopen, alvo rens ter plaatse een leertijd te heb ben doorgemaakt, daar de landbouw aldaar anders is dan hier te lande. Zoodoende zullen zij in staat zijn over de hoedanigheid en de waarde van den grond te oordeelen 3o. alleen te gaan, en hun gezin eerst te laten overkomen, wanneer zij besloten zijn om zich er voor goed te vestigen 4o. rekening te houden met de temperatuur welke des zomers in het binnenland zeer hoog is. Te Stockton, te Fresno en in het alge meen in het grootste gedeelte van de dalen van den Sacramento en van den San Joaquin bedraagt zij meestal 100° a 115° Fahrenheit. Overigens verdient het aanbeveling om niet te emigreeren, zonder voor zien te zijn van het noodige geld om in staat te zijn in den eersten tijd althans te kunnen leven, onaf hankelijk van de verdiensten. Belanghebbenden wordt overigens in hun eigen belang aangeraden om niet naar Californië te emigreeren, van te voren omtrent de streek waarheen zij wenschen te gaan en de vooruitzichten aldaar, inlichtin gen te hebben ingewonnen bij den Consul der Nederlanden te San Francisco, aan wien in het Neder- landsch kan worden geschreven. Op den briefomlag moet alleen ge zet worden„To the Consulate of the Netherlands, San Francisco Cali fornia, U. S. A.„ Feesten te Alkmaar. „Alcmaria". de Alkmaarsche Ver eening tot bevordering van Vreem delingenverkeer viert haar jaar lij ksch tweedaagsch feest. Het oorspronkelijke plan om op het Doelenveld oud-Alkmaar te doen verrijzen had men moeten opgeven, om daarvoor in de plaats te stellen een feestviering op veel geringer schaal. Gisteren werd het feest geopend met een harddraverij van boeren paarden, uitgaande van het comité ter bevordering van hippische sport, dat zijne medewerking had toege zegd. Heerlijk zomerweer begunstigde dezen wedstrijd, waaraan door 13 paarden werd deelgenomen. Ie prijs flOO Jonker, eigenaar v. d. Veen te Hardegarijp, berijder G. v. d. Veen; 2e pr. f 50 Folmina, eigenaar en berijder, A. Met te Eg- mondermeer; 3e pr. f25 Johan, eigenaar C. Kwadijk. Er was tamelijk wat publiek. De harddraverij werd opgelutsterd door muziek der d.d. schutterij, onder di rectie van den heer J. M. Otto. Des avonds werd het feest voort gezet met een winterfeest op het Doelenveld, waar het druk toeging; het hoofdnummer was de rijderij op rolschaatsen en het sneeuwbom- bardement. 't Was er allergezelligst en menig feestganger is laat thuis gekomen. Heden wordt in den middag te half twee een bloemencorso gehouden, terwijl vanavond weder volop feest zal zijn op 't Doelenveld. Dan is er kermesse d'été. Het ongeluk te Nieuwediep. Omtrent het ongeluk aan den Texelschen wal, kan ter opheldering nog het volgende worden gemeld De vlet van de stoomkanonneer- boot „Hefring", die door het onge luk werd getroffen, was naar het op korten afstand liggende instruc tieschip „Bellona" gezonden met een koortslijder, die door den offiicier van gezondheid van de „Bellona" moest worden behandeld. De vlet kwam langs zijde van het instruc tieschip en juist was de zieke uit de vlet op het schip overgebracht, toen het ongeluk gebeurde. De hoog boven de vlet in de davits van de „Bellona" hangende sloep schoot door het overgaan van een handel los en kwam juist op de vlet neer, met het vermelde gevolg. De omgekomen matroos 1ste kl. Resseler is 22 jaar oud, ongehuwd en uit Amsterdam herkomstig. De zwaar gekwetste matroos Lee mans moet er mede ernstig aan toe zijn. Hij wordt in het marine- hospitaal te Nieuwediep zorgvuldig verpleegd. (Hbld.) Ongelukken. Maandagavond heeft het 3-jarig dochtertje van S, v. d, Giesen te Hendrik-Ido-Ambacht, spelende met andere kindertjes op de boerenhofstede daartegenover, uit een kruik ruwe carbolzuur gedron ken. De kleine liep hierop naar huis en viel voor de deur bewusteloos neer. De spoedig ter plaatste aanwe zige geneesheer, dr. Kambe.ig, pomp te de maag leeg; er is nog een kleine hoop, dat het meisje in het leven zal blijven. Te Aalburg is de 17-jarige zoon van H, d. H. bij 't baden in de Maas verdronken. In de Jan Blankenstraat te Den Haag kwam Dinsdagavond een 15- jarig meisje met haar fiets in bot sing met een electrische train, met het gevolg dat zij viel en de tram haar vier vingers van een der han den verbrijzelde. Na door dr. Polano te zijn ver bonden, werd het meisje naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Bij de lossing der lading hout van 't stoomschip „Agersen", te Harlingen had, Dinsdagmiddag, de werkman De G. het ongeluk, van de brug der stoomboot in het ruim te vallen. Hoewel men algemeen vermoed de, dat De G. door den meer dan 20 voet hoogen val zwaar gewond zoude zijn, was hij toch nog in staat zich te voet naar huis te be geven. Terwijl de 18-jarige G. den Hoet, kweekeling bij het openbaar onder wijs te Wijkbij Heusden, gistermid dag bezig was met zwemmen, zonk hij plotseling naar de diepte zonder weder boven te komen. Onmiddel lijk aangewende hulp om hom te vinden was vruchteloos. Eerst na verscheidene uren is het lijk gedregd. Nabij het Westelijk viaduct van 'tC. Station teAmsterdam is gisteren een open rijtuig door de electrische tram aangereden. Het reed over de ba- lansbrug nabij den "Schreierstoren onmiddellijk voor den wagen van lijn 2 uit, en werd, vermoedelijk doordat de koetsier zijn draai te kort nam, door de tramwagen van ach teren aangereden. Het rijtuig werd geheel verbrij zeld gelukkig kregen noch de vier inzittenden, noch koetsier of paard letsel. Het balcon van de tram werd een weinig ingedrukt. Het verkeer was tengevolge van het ongeval eenigen tijd gestremd. Vacature Rechtbank Den Bosch. Door de arrondissements-reclitbank te Den Bosch is, ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabeti- sche lijst van aanbevelingjhr. mr. W. K. G. Dittlinger, substituur-grif- fier bij gemelde rechtbankmr. R. W. J. C. de Menthon Bake, rechter in de arrondissements-rechtbank te Heerenveenen mr. K. Meijer Wiers- ma, kantonrechter te Dordrecht. Wielrijders past op Het is uit te Amsterdam met het wielrijden over het lekker gladde asphalt. Gisteren-namiddag reeds is men begonnen de borden te plaat sen, aangevende de verboden wegen. Het zijn roodgeschilderde driehoekige borden met cirkelronden tof, waarop staat: „Verboden voor rijwielen en motorrijtuigen. Ze zijn geplaatst aan de hoeken der straten op een wit houten paal van ongeveer twee meter hoogtehet geheel een sieraad te meer voor onze toch reeds zoo ontred derde stad. Bij de borden en in de straten zijn agenten van politie geplaatst, die op het verbod opmerkzaam maken en doen afstijgen. De Leidschestraat was gisteren in den namiddag vol van op deze wijze onaangenaam verraste fiet sers. De nog ontbrekende borden zui len wel spoedig volgen en de beslis sing van B. en W. kan dan in al haar gestrengheid worden toegepast. Men lette dus op, wil men geen be keuring oploopen en men vergete niet dat het verbod ook voor den nacht geldt. (Hbl.) Gemeenteraad. Al bood de zitting van gisteren om de weinig belangrijke debatten en even schrale agenda uit den aard der zaak niet veel aantrekkelijks, zoo willen we toch de hoofdpunten van beraadslaging kort en zakelijk memoreeren. Ditmaal presideerde de Burge meester weder zelf. De zitting ving aan met het eer vol ontslag op eigen verzoek na 521/2 jarigen dienst aan den heer J. W. J. Weyerman, als plaatsver vangend hoofd aan dele Openbare Tusschenschool. Vóór het tweede punt der agen da wenschte de voorzitter behandeld te zien de kwestie der overdracht van de ongevallenverzekering. Men weet, hoe als voorwaarde voor de toetreding onzer gemeente tot de „Onderlinge Risico-vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten" bij Raadsbesluit van 18 April j. 1. gesteld werd, dat genoemde Risico- vereeniging vóór 15 Juli zou zijn opgericht. Tot deze oprichting is men echter nog niet kunnen komen; men wacht nog op de goedkeuring en machtiging van de betrokken Gedep. Staten. De heeren Loosjes, Jhr. van Sty- rum, Mr. Bijvoet, Rinkema en van Rossum stelden daarom den Raad voor, in plaats van 15 Juli te lezen 1 November dezes jaars. De hr. Mr. de Haan Hugenlioltz, wethouder, adviseerde deze zaak nog niet in behandeling te nemen, ter wijl er ook, volgens den heer V. Loosjes, bij de onderteekenaren gee nerlei bezwaar aanwezig was, om deze zaak heden niet ter tafel te brengen. De heer Mr. Bijvoet, de urgentie in het licht stellende, diende een voorstel in tot onverwijlde af doening, welk voorstel met 4 stem men tegen werd aangenomen. Het voorstel-zelf, als boven om schreven, werd verbolgens aange nomen met algemeene stemmen. Bij acclamatie en zonder debat werden vervolgens aangenomen 2. Voorstel van B. en W. tot extra-aflossing eener geldleening van 28 September 1887. 3. Id. id. tot verdere uitvoering van punt II van het Raadsbesluit d.d. 2 Augustus 1905 No. 12. (uit- keering aan den bode van den Schuttersraad en de tamboers.) 4. Id. id. bekrachtiging van den aankoop van een perceel aan de Koningsstraat No. 4. Ook punt 5 der agenda werd, na eene vraag van den heer Mr. Rasch, of de bepalingen nopens het be schikbaar stellen van de zieken transportwagens voor onvermogen- den geene vertraging konden na- sleepen en de daarop gevolgde ge ruststelling bij monde van den voorzitter, zonder hoofdelijke stem ming afgedaan. Punt 6 betrof onze jeugdige, doch reeds veel gewraakte bouw-veror- dening. De heer A. Rinkema had voor gesteld in de Jbouw-verordening de bepaling op te nemen dat in ge vallen, door B. en W. goed te keu ren, ander bouwmateriaal dan steen voor 't bouwen van muren gebruikt wordt. De comm. voor de strafver ordeningen had daartegen geen bezwaar. De hr. Rinkema verklaarde zich niet te kunnen vereenigen met de leemte 111 onze brtUW-verortlemng. Deze leemte was eerst gevoeld, toen onze lichtfabrieken vergroot werden. Over de redactie van het voorstel ontspon zich een debat tusschen spr. en clen heer Bijvoet. De hr. Modoo stelde voor, het voorstel terug te zenden naar de rechtsgeleerde commissie, terwijl de hr. Groot geen rede vond tot aan houding. Ook mr. vanStyrum pleitte voor onmiddellijke afdoening. „Ja, omdat het een gemeentewerk is," repliceerde de hr. Groot scherp. Het voorstel, in stemming ge bracht, werd aangenomen met 2 stemmen tegen. In zake punt 7 der agenda, de wijziging van de melkverordening, zooals bedoeld door de Raadsleden Kleynenberg en Modoo, was de meening van de gezondheidscom missie ingewonnen. Deze achtte de voorgestelde wij ziging niet geraden, vermits bij in voering daarvan alle huizen, waar voor direct gebruik ter plaatse melk verstrekt wordt, aan iedere con trole onttrokken worden. De bedoeling is steeds geweest slechts op die inrichtingen, waar melk in zeer geringe hoeveelheid wordt verstrekt (b. v. hotels en restaurants) de verordening niet toe te passen. De hr. Modoo betoogde de wen- schelijkheid om hen, die melk per glas verkoopen, te ontslaan van ar tikel 1 der melkverordening. „Wij beoogden, bij de vaststelling van deze verordening, den melk handel in gewonen zin, geenmelk- salon, geene inrichting, waar tevens melk te koop wordt aangeboden, en dienen daarom voorgoed vrij te stellen hen, die bij hunne andere nering ook nlelk verkoopen." De heer Rasch bracht hiertegen in, hoe bij de vaststelling van de verordening juist de idee had voor gezeten, dat alle melk aan controle onderworpen worde. „Zoo min mogelijk de melkver ordening kwetsen", vermaande hij. De hr. Bijvoet, die aanvankelijk aan de zijde van den hr. Modoo stond, zwichtte ten laatste voor de afdoende argumenten van den Voor zitter en de heeren Rasch, van Styrum en Schram, waarna het voorstel van de gezondheidscom missie, Burgemeester en Wethouders te machtigen om, na ingewonnen advies van de Gezondheidscommis sie, in bijzondere gevallen vrijstel ling te verleenen van het voorschrift, vervat in de tweede alinea van art. 1 (contróle) met algemeene stemmen op ééne na, (die van den heer Mo doo) werd aangenomen. Zonder debat en stemming wer den vervolgens aangenomen de pun ten 8. Wijziging der Alg. Politiever ordening. 9. Voorstel van B. en W. tot verhuring van grond aan de Leid- sche Vaart aan W. Ruigrok, en 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de rooilijn aan den tSfchalkwij kerweg. Bij de behandeling van de ver ordening, toepasselijk op de be waarders aan de openbare inrich tingen voor lager, middelbaar en hooger onderwijs (punt 11 der agenda) opperde de heer de Braai bedenkingen tegen het daarin voor geschreven geneeskundig onderzoek, zoo ook tegen de slot-alinea van art. 1: „Van de sollicitanten ge nieten, bij overigens gelijke geschikt heid, zij de voorkeur, die geene inwonende kinderen te hunnen laste hebben." De uitdrukking „te hunnen las te", die ingeburgerd als zij is, nie mand aanstoot zal geven, vond in 's heeren de Braals oogen geen ge nade. Beter was het pleidooi tot schrap ping van den heer Mr. Bijvoet, die in deze laatste alinea eene misplaat ste instructie zag aan het adres van B. en W. Het amendement tot schrapping werd met 13 tegen 9 stemmen aan genomen en vervolgens de geheele verordening zonder hoofdelijk^ stem ming. Met de benoeming van eenige leeraren en onderwijzers eindigde de zitting. De gemeente-raad benoemde gis teren tot leeraar in de wiskunde aan het gymnasium, den heer W. L. Nolke. tot leeraar aan de burgeravond school: den heer J. Brandenburg. tot hoofden der herhalingsscho len de heeren C. de Beer, P. Th. Jansen en J. B. A. Says tot onderwijzeres aan de vijfde tusschenschool mej. L. C. Snijders. Onder de deelnemers aan den eersten Nederlandschen zeskamp, uitgeschreven door den Algemeenen Nederlandschen Dambond, vinden we onzen stadgenoot, den hr. W. van Daalen vermeld. De kamp zal Zondag 22 dezer, des morgens om elf uur geopend worden te Zaandam. De eerste ron- v.m. tot drie uur n.m. en de tweede ronde van vieren tot half acht. De damclub De Vriendschap, te Zaan dam, heeft haar speellokaal en ma- teriëel voor dezen wedstrijd beschik baar gesteld. De vijf overige deelnemers zijn de heeren N. Bouwes, Edam0. II. Broekkamp, AmsterdamL. J. Con tent, Amsterdam, D. Kikke Kzn., Edam, en K. Koster, Hoogkarspel. Mr. J. H. Thiel heeft den Raad voorgesteld B. en W. uit te noodi- gen voorstellen te doen voor de regeling van deloonender gemeente werklieden door den Raad. Kohieren de plaatselijke directe belasting. Aangeslagen zijn totaal 11497 per sonen met een belastbaar inkomen van f 11500100.- waarvoor het bedrag van den aanslag a 4 pet een som van f 489 499,50 bedraagt. Het totale bedrag der gemeente schulden beliep (op 1 Januari 1905 9 548 869,80 gulden waarvan de jaar lij ksclie verplichte aflossing f 224 000 en rente f 333 224,84 dus totaal f 557 224,87 maakt. De totale oppervlakte van den gemeen tegrond bedraagt 65 308,04 Hectaren en dat deze oppervlakte behoorlijk zindelijk blijft, daarvoor zorgen onze zes ambachtslieden, 87 vaste 1 tijde lijke, 11 losse werklieden en 1 jongen der Gemeentereiniging. Ons Politie-Corps, totaal 100 man, zorgen voor de veiligheid. Voor kosten der openbare veiligheid werd toegestaan f 155 284.waarvan f 34 550 voor verlichting, en de Rei nigingsdienst vorderde een uitgaaf van f 95 300 415 waarvan werd terugont vangen f 37 040.73 voor verkochte meststoffen etc. De staat der lokaliteiten waar krach- tens vergunning sterke drank werd verkocht geeft aan 179 volgnummers, waarvan wegens niet tijdige betaling van liet vergunningsrecht, overlijden als anderszins werden ingetrokken of vervallen verklaard niet minder dan 27 stuks en na 1 Januari 1905 werden zeven vergunningen verleend. Aan vergunningsrecht werd geheven f 13 956,25i/2. Met ingang van 20 dezer wordt de prijs prijs per tramrit op de Cein tuurbaan gebracht op 71/.2 cent. Men mag voor dezen prijs echter niet meer dan éénmaal de Ceintuurbaan omrijden. Hiermede vervalt het 5- en 10 centstarief. De directie stelt tevens 10-ritten- boekjes voor deze lijn verkrijgbaar voor 60 cent. Gedurende den a.s. winter zal in de Garnizoenen 's-Gravenhage, As sen, 's-Hertogenboscli, Bergen op Zoom, Leiden, Amersfoort, Breda, Amsterdam, Arnhem en Haarlem voor de miliciens een cursus wor den gehouden in het landbouwvak. Door de H. IJ. S. M. is voorloo- pig afwijzend beschikt op een adres om de werklieden van de Konink lijke Rijtuigfabriek van de firma J.J. Beijnes, waarin zij de directie verzochten het tarief van vervoer langs de lijnen der maatschappij voor lien iets lager te stellen. De vorige week nam de stads reiniging alhier een proef met z. g. anti-stof in de hoofdstraten, om die daardoor stofvrij te maken. Het resultaat was dat heel wat dames te klagen hadden over vlek ken op haar kleeren en dat het stof even hard stoof als anders. Daarom is men maar tot de vroe gere methode teruggekeerd en loo- pen de sproeiwagens weer, tot groote blijdschap der graag natgespoten straatjeugd. Haarlemsche Frans weer krankzinnig 1 Frans Rosier is gisteren te Me- demblik aangekomen en zwaar ge boeid naar het Rijkskrankzinnigen gesticht overgebracht. Nadat de deskundigen, door den rechter-commissaris in deze zaak be noemd tot onderzoek van beklaag- des verstandelijke vermogens, de hoogleeraren dr. G. Jelgersma en dr. C. Winkler, een rapport hadden uitgebracht, waarin zij verklaarden tot het besluit te zijn gekomen, dat deze krankzinnig is geworden en dat hij thans is lijdende aan insania epi- leptica, heeft de rechtbank op daartoe strekkend requisitoir van den officier van justitie den man buiten vervolging gesteld. Vermits daarmede de tegen Rosier wegens den in den nacht van 2 op 3 Maart j.l. te Gouda gepleegrlen diefstal aanhangig gemaakte strafzaak, in verband waarmede hij den 7den Maart 1.1. in het huis van bewaring werd ingeloten en sedert ver bleef, was geëindigd, is hij naar het krankzinnigengesticht te Me- demblik, waaruit hij op 20 Febru ari ontvluchtte, teruggebracht. Gedurende zijn verblijf in het huis van bewaring heeft hij van den aanvang tot het einde volhard bij zijne reeds elders betoonde weigering om gestichtsvoedsel tot zich te ne men, zoodat dit hem tweemaal daags kunstmatig door den geneesheer werd toegediend. Nopens het door Rosier voor die voedselweigering aangegeven motief, vrees voor ver giftiging door het in elke, hem dooi' anderen voor- gezette spijs zich be vindend kopergroen, kwamen de deskundigen tot het resultaat, dat die vrees niet is gesimuleerd, maar is uitvloeisel van een bepaald waansyst eem. De milicien-verlofganger van het 7e regiment infanterie Egbert Schuij- ten (lichting 19031905) wordt opge roepen om zich 3 September a.s. vóór vieren bij zijn corps te Amsterdam te vervoegen, teneinde voor vier weken in werkelijken dienst gesteld te wor den, wegens niet naleving van het bepaalde bij art. 120 der Militiewet 1901. Burg. en Wetli. hebben een verzoek schrift ontvangen van A. F. Bouman, om verlof tot verkoop van alcohol houdenden drank anderen dan ster ken drank in het perceel Begijnhof 13. Zoomede een verzoek van J. Pel, tot verkoop van uitsluitend alcohol houdenden drank aan de Gasthuis straat 40. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie voorkomende in ons blad van de firma Albert Heijn, Anegang 16, welke morgen (Vrijdag) zijn 28e Filiaal in genoemden winkel opent. De winkel is een der grootste inrich tingen op het gebied van Kruideniers- en Grutterswaren en maakt in de groote winkelstraat een goed figuur. Wij kunnen dan ook onze lezers tot een bezoek aan deze nieuwe zaak uit- noodigen. Zij zullen verbaasd staan over den kolossalen voorraad en de goedkoope prijzen. OVERVEEN. Bij het bezoek van Z. K. H. den Prins der Nederlan den aan de Bakkerijtentoenstelling te Amsterdam, werd aan Z. K. II. die overal zeer veel belangstelling in toonde, een Bloemendaalsch kruid nootje aangeboden door hot zesjarig zoontje van den fabrikant, den heer F. Snel uit Overveen. OVERVEEN. Gisterenmiddag kwam een dochter van den heer Krul, stationchef alhier bij het afrijden va» den Tetteroderweg op den hoek i» botsing met een slagersrijwiel. Zij viel zoodanig, dat haar sleutelbeen brak- Voorzichtigheid op dat punt, nu de schutting van het in aanbouw zijnd postkantoor het uitzicht naar den Bloemendaalschen weg belemmert, is zeer aan te raden. BLOEMENDAAL. Den len Oc tober zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. W. A. Immink, H4 H4 H4 clc -wordt gespoeld -yan Tialf twaalf H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4 H4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2