Kunst en .Wetenschap. Land en Tuinbouw. Leger en Vloot. SPORT. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. 25-jarig jubileum als pastoor aldaar gevierd, 's Morgens werd door ZEw. een plechtige H.. Mis opgedragen, Waarna de heer Ivleinsmit, pastoor te Lonneker een feestrede uitsprak. Voor het examen hoofdakte te s Gravenhage zijn o. m. geslaagd mej. M. S. S. Leupen van Hillegom en mej. A. M. E. Hoosemans, te Bennebreek. Ingezonden. R. K. Bijz. Onderwijzer-Vereeniging. Woensdagavond vergaderde de Af- deeling Haarlem van bovengenoemde Vereeniging, ten einde de werkzaam heden te verdeelen voor een in te stellen onderzoek naar de positie van alle R.-K. Bijz. Onderwijzers en Onder wijzeressen in het Bisdom Haarlem. Het doel van dit onderzoek is het samenstellen van een rapport, dat de geheele toestand in ons bisdom duide lijk weergeeft, de verbeteringen aan wijst, maar ook de misstanden bloot legt. Dit rapport zal aan Z. D. H. Mgr. Gallier worden overhandigd, ten einde een volledig beeld van den toestand te geven en die verbeteringen te verkrijgen, welke gewenscht blijken. He Afdeeling Haarlem is door het Hoofdbestuur belast met het onder zoek op alle R.-K. Scholen in de Dekenaten Haarlem en Beverwijk. Op de laatste Agemeene Vergadering in Don Haag is een besluit gevallen, om de sollicitatie naar de betrekking van Hoofd eener Kath. School voor onderwijzers uit andere bisdommen niet toe te laten. Zijn D. H. Mgr. Callier Wilde hierover eerst het oordeel der ondei wijzers vernemen, alvorens te be slissen. Door zeer velen wordt dit besluit betreurd en de gehouden stemming afgekeurd, omdat dit punt niet op de agenda stond en op het einde der vergadering door opstaan en zitten is beslist, zonder de zoo noodige bespre kingen. De Afdeeling Haarlem zal aan het Hoofdbestuur verzoeken dit besluit nog niet aan Mgr. mede te deelen, maar een meer zuivere stem ming te doen houden. Van de pas opgerichte Afdeeling Haarlem en O. van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacanfciekoloiues, was een schrijven ingekomen met het verzoek als lid toe te treden. De Afdeeling heeft hiertegen nog zeer ernstige bezwaren, vooral van godsdienstigen aard. Men vond het verkeerd onze kinderen uit het katholieke huisgezin voor eenigen tijd in een geheel andere, niet-katho- fieke omgeving te plaatsen. Er werd besloten voor als nog niet toe te tre den maar eerst verschillende bespre kingen af te wachten. Door een der leden werd geklaagd over het zeer groote schoolverzuim naar aanleiding van allerlei feesten en partijtjes, die in onze stad worden georganiseerd juist buiten de vacantie. Er zullen pogingen in het werk wor den gesteld om dat uitgaan onzer kinderen te doen plaats hebben in den tijd, welke daarvoor juist beschik baar is, n.l. de vacantie. Teneinde ons nieuw Kath. Dagblad le steunen zal na elke vergadering door het Bestuur een verslag aan dit blad worden toegezonden. Comhaer van Deventer, Bisschop van IJsland. Op den 19en Juli 1447 stierf, Waarschijnlijk in het Kartliuijzer- hlooster te Zeelhem bij Diest in België, Gozewijn Comhaer van De- Venter geboortig. Zijn vader, Gerrit Comhaer, was daar een welgesteld goudsmid en vriend van Johan Brin- kerinek, den bestuurder van Mees ter Geertshuis, (het paterhuis, ge sticht door Geert Groote). Van 1394 tot 1397 was hij rentmeestar van Balland den Utrechtschen bisschop brede rik van Blankenheim, wien hij herhaaldelijk, ook uit eigen midde len, geld verstrekte, tot het voeren Van diens oorlogen. Maar toen hij hij het zijne terugbegeerde, viel hij ongenade hij den kerkvorst en Ham de wij k naar Denemarken, Waar hij aan het hof van Koning Erik in groot aanzien kwam jen tot Hiuntmeester werd aangesteld. Zijn zoon Goozewijn, die eerst, maar te Vergeefs, moeite gedaan had om als kloosterling te Windesheim te Worden opgenomen, daarna Kart- huijzer werd in het bovengenoemde klooster te Zeelhem en vervolgens Prior bezocht zijn vader omstreeks 1417 in Denemarken en kwam daar door in aanraking met Koning Erik die hem om zijn kennis en vroom heid zeer leerde waardeeren, en na ^erioop van jaren voor den dienst der Kerk op IJsland wist te win- Hen. Sinds 1435 was hij aldaar werk zaam als bisschop van Skaltholt, de eenmalige hoofdstad van IJsland, a' destijds een veel vruchtbaarder, Welvarender en talrijker bewoond Band was dan nu. Niet ver van de jA'kla betrok hij er de bisschoppe lijke woning, naast de toenmalige l'H hout opgetrokken, sierlijke en j kathedraal, en was er tien jaren (-''V ijverig werkzaam voor het gees- lik en maatschappelijk belang der Her hem resorteerende talrijkegem. st. t "hi was een cloeck, wijs, ver- ndel man, die Jhesum Christum a' sinen bedrij ve, in wiens 1-1 lr 1 "de minne hi levede". In in Vond hij zich weer tijdelijk leeZ jU vaderstad Deventer, en ver- Me toen aan het hospitaal van den H. Geest aldaar, aan het kloos ter te Hunnepe en andere geestelijke stichtingen eenige aflaatbrieven, die nog in archieven o.m. van het Groote en Groote Voorster Gasthuis aanwezig zijn, en waarin hij, ken merkend voor zijn geest, die aflaten hoofdzakelijk verbindt, niet aan het doen van uitwendige werken, maar aan de verbetering van gebreken, het geven van een goed en vroom voorbeeld aan anderen,het vermijden „achterclap" en het dienen van den naaste uit „minne". IJsland heeft hem niet teruggezien, maar zijn nagedachtenis in hooge eer gehouden, zooals blijken mag uit het feit dat de doopnaam Goswijn, verkort Gosi, vóór Comhaer's dagen aldaar geheel onbekend, daar sedert gaarne werd aangenomen. (Dev. Kerkbode). Nederlanders op 't Bouwk. Congres. Tot degenen, die op het Bouwk. Congres te Londen de welkomst-rede voeringen van den hertog van Argyll en mr. John Belcher beantwoordden namens de vreemde bezoekers, behoor de ook de heer Jos. Th. J. Cuypers, die de Nederlandsche regeering op het Congres vertegenwoordigt. Verder waren o.a. tegenwoordigG. van Ar- kel, L. Beirer, C. J. T. Louis Rieber, A. Salrn G.Bzn., Jan Stuyt en A. Weissman uit Amsterdam C. N. van Goor, P. A. Weeldenburg, en J. van der Stok van RotterdamJ. Roosing Jr. uit Bloemendaal en J. A, Rover uit Den Haag, alsmede de heer H. P. Berlage, die officieel gedelegeerde van „Architectura et Amicitia" is Edmond Rostand heeft een blijspel in rijmlooze verzen „la Dame aux rêves", geschreven, uitsluitend voor een Amerikaanse he tooneelspeelster, Miss Eleanor Robson, die „l'Aiglon" in het Engelsch vertaalde. Het stuk zal, door Louis Parker voor het Amerikaansch tooneel be werk, in Januari a.s. te New-York worden opgevoerd in het „liberty Theatre". De Heer Lovink, Directeur-Generaal van den Landbouw, de Heer Smit, eerste commies aan het bureau van de statistiek, afdeeling Landbouw, en den Heer J. G. Hazeloop, rijkstuin- bouw-leeraar voor Noord-Holland te Alkmaar, zouden deze maand een be zoek brengen aan de koolstreek aan den Langendijk en omstreken. Door omstandigheden is dit bezoek voorloopig uitgesteld, vermoedelijk tot de maand Augustus of September. N. V. Het Landbouwkantoor Noord-Holland te Alkmaar. In de den llden Juli jl. te Alk maar gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders werd door de directie verslag uitgebracht over het eerste boekjaar, loopendevan 19 April 1905 tot 30 April 1906. Het verslag begint met te wijzen op den vooruitgang, die in den omzet in hulpmeststoffen is aan te wijzen, indien men dien vergelijkt met dien van het voorafgaande jaar, toen de zaken, door de vennootschap overge nomen, nog voor rekening van ande ren werden gedreven. Het verslag ademt een geest van tevredenheid over de resultaten van liet eerste jaar, dat trouwens met een klein batig saldo sluit. Op voorstel van- de directie werd besloten, dat voor afschrijvingen te bestemmen. Gewezen werd op de wenschelijk- lieid om, met het oog op de uitbrei ding, die de zaken nemen, regelma tig voor kapitaalsplaatsing te werken- Voorstellen, die ten doel hadden eene kassiersrelatie aan te gaan, wer den met algemeene stemmen aange nomen. Van het college van commissaris sen werd de heer dr, Adr. Wagema- ker, te Texel, die aan de beurt van aftreden was, herkozen. De directeur-generaal van den landbouw brengt in de Stct. (no. 1G7) ter kennis van belanghebbenden, dat bij den dienst der Rijksland bouwproefstations, met ingang van 1 September, te vervullen is de be trekking van assistent, aanvanke lijk met standplaats te Goes, tegen een aanvangssalaris van f 1000 per jaar. Men zie verder de Stct. Blijkens hij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Snethlage, 18 dezer te Tromsö aangekomen. De comman dant was voornemens de reis de met denzelfden datum voort te zetten. Gevaren van de Sport. In een Amerikaansche statistiek over 1905 wordt vermeld, dat in dat jaar 128 sterfgevallen ten ge volge van de sport voorkwamen; 50 door ziekte en 78 door ongeluk ken. Van deze laatsten werden 28 veroorzaakt door het voetballen en de overige door wedrennen, wiel- rijden, gymnastiek enz. enz. Bij het eerste spel werd de dood teweegge bracht door inwendige kneuzingen, hersenschudding, schedelbreuk, frac tuur van de wervelkolom enz. Twee doctoren, speciaal aan een voetbal club verhonden, verklaren dat hij dit spel veel meer ongelukken voor komen, dan bij andere, en veel meer ernstige ongelukken, dan men gemeenlijk denkt. Ze zijn buiten dien onvermijdelijk, en de voor deden van goede lichaams-ontwik- keling wegen er geenszins tegen op. Wij moeten hierbij echter herin neren aan het feit, dat in Ameri ka het zeer wilde vechtspel Rugby- voetbal wordt gespeeld. Dezelfde bezwaren gelden niet tegen ons HollandscheAssociation-voethalspel. Wegkampioenschappen Nederland. van Naar gemeld wordt, zullen Zon dag 22 Juli e.k. op de Renbaan „Woudenstein" te Rotterdam de Wegkampioen- schappen van Ne derland plaats vinden. De Nederlandsche Wielerbond, die de uitschrijver dezer wedstrij den is, eenigszins beangst geworden voor de mogelijkheid eener nieuwe afwijzende beschikking van den minister naar aanleiding van een vroeger verzoek om ontheffing van het bepaalde in art. der „Moter-en Rijwielwet 1905", besloot zijn ra ces te geven op particulier terrein. Het programma bevat: kampi oenschap over den korten afstand (840 meter, zijnde één baanronde), kampioenschappen o.d. lang afstand (30 K.M. zonder gangmaking) en een kampioenschap voor motorcy- clettes van ten hoogste 5 p.k. Door den uitschrijver werden hiervoor kostbare prijzen bestaande uit Bondsdistinctieven en Bondsme- dailles uitgeloofd. Duindigt. Donderdag was de sport nog mooi er dan daags te voren. De over winningen van Ada en Don Juan waren bijna zonder strijd, doch die van Ardent, Etheltreda en Vive Ke pi, waren zonder weerga in het laatste nummer zelfs onbeslist daar beide paarden te gel ij kjaan k wam en De uitslag is als volgt: T j i b b e p r ij s. Handicap voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 1600 Meter. Ie Ada (1600) J. Witteveen in 303, 2e Anna III (1750) Doeleman in 306 en Emma B. (17.25) Schip pers Sr. in 3071/5. Goudgeld prijs, Wedren op de vlakke baan voor Inlandsche paarden van 3 jaar en ouder Af stand 1600 Meter. Ie Ardent (55x/2 K.G.) Killick in 1.49 waarachter met x/2 lengte ver schil Flonkel (61x/2 K.G.) Tasker als tweede. Ideaal p r ij s. Record-draverij voor Nederlanksclie paarden. Mini mum afstand 3200 Meter. Ie Don Juan (3350) J, Bakker in 2e Bertha Emil (3375) J. Witteveen in 5.463/ö en 3e D. D. (3425) Alkemade 5.582/a Don Juan verbeterde 5 seconden en zal dus voortaan op 1'44 starten. Chatter Mag prijs, Ver- koopsren op de vlakke haan voor paarden te koop gesteld voor fl 000 Afstand 2400 Meter. Ie Etelthreda (55i/2 K.G.) Mat hews in 2.493/5, 2e Mingrelie (48'/2 K.G.) Everest drie lengten tusschen een en twee. De winner werd voor f1400 het eigendom van Baron Greutz. Nerva Prijs. Recorddraverij Minimum afstand 1500 Meter. Ie Vive Kepi(1675) Doelemenin 2.332/5, 2e Clansbij (1625) Schön- rock in 2.34 en 3e Anselor (1650) Schippers Jr. in 2.35. Groote Clingendaalsche Steeplechase. Afstand 4500 Meter. In 6.26 liepen Le Cid (78 K.G.) Killick en Fosolda (67 K.G,) Sayce dead heat voor den prijs. Een lezer zond onder het opschrift „de architecten en het rijwiel" de volgende opmerking. Onlangs ging ik een grooten fiets tocht maken en ik hen over Gouda te Rotterdam beland. Ik houd er niet van 0111 tegen den wind in te rijden, zoodatik telkens in de dor pen naar den windwijzer op de ker ken kijk. Dien dag viel het mij op, dat weinig windwijzers in dezelfde rich ting wijzen; soms ziet men de ver schillende kerken op korten afstand van elkander eene geheel andere richting aangeven, doordat de wind wijzers niet behoorlijk worden onder houden. Bovendien, zij moesten op metalen of glazen bollen draaien. Een andere zaak, waarop de aan dacht moest gevestigd worden, is, dat tegenwoordig tientallen van nieuwe kerken te vinden zijn, maar geen pijl de richting van het Noor den aangeeft. Daar men ook daardoor niet in de gelegenheid is, zich te oriëntee- ren, worden de architecten in het be lang van het algemeen en in dat der fietsrijders in 't bijzonder verzocht 1. bij het bestellen van windwijzers te zorgen, dat zij zeer goed worden gemaakt, en 2. een pijltje te doen aanbrengen, dat het Noorden aan geeft. BouwklWeekbl.) BUITENLAND. Tweehonderd Amerikaansche ma trozen van het eskader van admiraal Evans, zijn vergiftigd geworden door het eten van lever. Men vreest, dat velen zullen sterven. De minister van Marine heeft een onderzoek gelast. Hoezeer 't blikjesvleesch uit de A m eri ka anscli e m assasl achterij en sinds de opzienbarende onthullingen over grenzenlooze vuilheid, in discre- diet is geraakt in de geheele wereld, wordt voortreffelijk geteekend door de volgende cijfers In Juni werd te New-York uitge voerd 2.977.000 pond bussenvleescli, tegen 6.310.000 pond in Juni 1905. De cijfers voor Juli zullen waar schijnlijk nog lager zijn. Een Volkshuis. De Italiaansche zaakgelastigde te 's-Gravenhage, graaf G. delta Torre di Lavagna, heeft een terrein geschon ken te Spezia, zijne geboortestad, be stemd om daar een „Maison du Peuple,, te bouwen. Deze instelling, die ook te Brussel bestaat, is voor Spezia, de eerste zee haven van Italië, besproken op het werkliedencongres dat zeer onlangs heeft plaats gehad. Toch zomer Het was gisteren te Londen de heet ste dag van 't jaar. In de schaduw steeg de thermometer tot nagenoeg 83 graden F. De onlusten te Teheran (Perzië) duren nog altijd voort. Eenige priesters met hun aanhang wilden een optocht houden achter een bebloed hemd van een vermoorden Seïd* naar beweerd wordt een nako meling van den profeet. De troepen beletten het plan en werden deswege uit de moskee met steenen geworpen. De ministers trachtten bemiddelend op te treden, Het eerste bericht van den moord op een Seïd gaf ook aan leiding tot onlusten te Kuma en te Kaswin. De priesters van Teheran zijn voortdurend in gemeenschap met Ker- bela, het godsdienstig middenpunt van de Sjiiten. Ongeluk in de bergen. Een ernstig ongeluk is in den om trek van Chamounix, aan de engte van de Tête Noire voorgevallen. Twee toeristen en hun gids zijn in een bergstroom gevallen, 's Avonds had men hunne lijken nog niet gevonden. Alfonso en Ena. De koning en koningin van Spanje zijn gisteren morgen per automobiel van La Granja naar San Sebastian vertrokken. Zij ontbeten te Seria en werden te 6-7 ure des avonds te San Sebastian verwacht. Ontploffing te Brussel. Woensdag-namiddag, circa 2 ure, werd de Sinte-Kathelijne plaats, te Brussel, in opschuddding gebracht door een hevige ontploffing, die plaats had in de machinekamer der stads- electriciteitsfabriek, Melsensstraat. Onmiddellijk vulde de fabriek zich met stoom en ieder dacht aan een ware ramp. Weldra bleek echter, dat de klep van den stoomketel gesprongen was. Geheime stokerij. Bij een wijnkoopman in de rueJu- lien Lacroix, te Parijs, heeft men eene geheime stokerij ontdekt. Men lieeft aanstonds van den koopman 50,000 fr. borg geëischt en men heeft de siokerij afgebroken. De staat en de stad voor zouden meer dan een millioen bedrogen zijn, zegt men. Eene gedachtenis! Do Duitsche kroonprins miste sinds eenigen tijd het verlovingsge schenk van de kroonprinses, een rijzweep met gouden handvat en opschrift. Door een toeval werd het voorwerp dezer dagen teruggevon den in de kast van een soldaat van de garde. De man verklaarde, dat hij alleen maar een herinnering aan zijn diensttijk (nul willen medene- men naar huis. De zweep was hem daarvoor zeer geschikt voorgekomen. Een Houtvuurtje. Op de werven van de firma Le- beroff Co te Londen is een sta pel hout van 36000 kuh. voeten door brand verwoest. Brltsche Hardhandigheid. Italiaansche bladen berichten dat twee van de Egyptische inlanders die gegeeseld zijn wegens de mis handeling van een Britsch officier, aan de gevolgen zijn bezweken. 20.000 geweren aangehouden- Volgens de Telegraph (Londen) heeft de Zweedsclie overheid in de nabijheid van Stockolm de hand gelegd op 20,000 geweren, bestemd naar een Finsche haven. De wa pens waren verborgen in manden met fruit. De nalatenschap van Beit. Alfred Beit's nalatenschap wordt geraamd op tusschen 25 en 30 mil lioen pond sterling, Men verwacht, dat een groot deel van dit vermo gen te goede zal komen aan lief dadige instellingen en onderwijs-in- riehtingen. Voor zeker wordt reeds verteld dat een flinke som beschik baar is gesteld voor de oprichting van een leerstoel in koloniale ge schiedenis aan de hoogeschool te Oxford. Amerikaansch vleesch. Sir Thomas Lipton, een handig handelsman die als eenvoudig win kelbediende begon en nu een schat rijk Baronet is, is, volgens een be richt uit Winnipeg, bezig met het oprichten van groote fabrieken van bussenvleescli in West-Canada. Door de onthullingen omtrent de vleeschfabrieken in de Vereeuigde Staten is men vies geworden van Amerikaansch vleesch maar tegen vleesch uit Canada, zoo denkt hij, zal men geen bezwaar hebben. Rembrandt te Londen. Door vriendelijke bemiddeling ontvingen wij mededeeling van het volgende: Maandagmiddag hebben Sir Lau rens Alma Tadema en de heeren G. van Arkel en A. W. Weissman in de National Galery te Londen een lauwerkrans gehecht aan een der fraaiste portretten van Rem brandt in dat museum. Het ging aanvankelijk niet ge makkelijk toestemming te krijgen, want in Engeland keilt men een dergelijk huldebetoon niet. De di recteur, Hawes Turner, was echter zóó ingenomen met het denkbeeld dat hij hij uitzondering toestemming verleende en er zelf bij tegenwoor dig wilde zijn. De heeren Van Arkel en Weiss man, uit Amsterdam, vertoefden in Londen in verband met het in ternationaal architecten-congres. Paraplu-verhuren. Berlijn, de meest Amerikaansche stad van Europa, kau op een nieu wigheid bogen, die Ui reet uit Ame- .11 ka geïmporteerd is. Een ondernemend Berlijner heeft nl. in navolging van wat in ver schillende Amerikaansche steden reeds sinds jaren bestaat, een aan tal paraplu - verliuurstations ge opend, die over de heele stad ver spreid zullen worden. Wanneer iemand plotseling door een regenbui wordt overvallen, zon der dat hij een paraplu bij zich heeft, dan behoeft hij niet meer haast-je-rep-je 'n winkel'n huis, 'n café, '11 droschke of 'n tram binnen te vliegen, maar hij snelt eenvoudig naar het naastbijgelegen paraplu-verhuurstation, geeft daar naam en woning op, deponeert twee mark pand, en stapt „stolz wie 'n Spanier" het station weer uit onder bescherming van een zijden, half zijden of zanella paraplu. Den volgenden dag wordt de pa raplu namens het station aan huis afgehaald de twee mark pand te ruggegeven, en in plaats daarvan 10 Pfennig paraplu-huur geïn casseerd. Daarmee is de geschiedenis af- geloopen. Geen staking bij de Politie Het bericht, dat te Petersburg politieagenten staken, is onjuist. I11 eenige wijken schijnen ze wel zekere eischen te hebben gesteld, met de bedreiging dat zij zouden staken als ze niet ingewilligd werden. Staking te St. Petersburg. De staking op de fabrieken der tabaksnij verheid hier is gisteren algemeen geworden. Er zijn nu meer dan 20.000 stakers. Trepof af? Het Petersburgsche blad Rjetsj beweert te weten, dat generaal Tre- poff is beduid, dat hij zijn ontslag moet vragen. Weer een bom. HetPetersburgschetelegraafagent- schap meldt dat te Tiflis uit de adellijke school een hom is gewor pen waardoor het hoofd der politie kolonel Maximof, zwaar gewond werd. Het schoolgebouw werd door de troepen beschoten; van de da ders werd één gedood, een tweede in hechtenis genomen. Nog een bom. Te Sewastopol is gisteren, tijdens een zitting van den krijgsraad in zake de muiterij van November in het Brestsche regiment, een bom ge worpen tegen den bevelhebber van dat regiment," toen hij de gerecht zaal verliet. Hij bleef ongedeerd. De Amsterdamsche rechtbank heeft J. G. en den recidivist G. J. K., be schuldigd, dat zij den 29en April aan den Groenburgwal den heer de B. uit Haarlem, op den grond hebben geworpen, hem met een mes bloedig hebben verwond, hem een gouden horloge met gouden ketting en por- temonnaie' met geld hebben ontroofd, respectievelijk tot 2 jaar en vijfjaren gevangenisstraf. MARKTNIEUWS. HAARLEM. Aangevoerd 13 stapels Kaas1821 kazen, 3335 K.G. a f 28 a f 21. Op 18 Juli zijn aangevoerd 20 stuks nucht. kalveren A f 15.a f 10. per stuk. 2 Schapen 4 f 28 per stuk. Schiedam, 19 Juli. Noteering Make laars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurs- commissie flO.Stemming flauw. Ruwe Spiritus f73/4.Spoeling- Commissie f0.60. Edam, 19 Juli 1906. Aangevoerd stapels kaas wegende K.G. Prijs a f de 47 K.G. Boter 671/2 cent, p. 5 HG. f 0,— 4 f 0,00. Eieren f3,75 4 f4,p. lOOstuks. HOORN, 19 Juli. .Ter Kaasmarkt gewogen 277 stapels, wegende 84,821 Kg. Prijs: kleine f 29.50, Commissie f 28.—. Beverwijk, 18 Juli, Koolrapen, per 100 f0,f0, bieten, per 100 f0.A f 0,00 kleiaardappelen p. Heet. f 2, it f 0,zandaardappelen p. Heet. f 0,a f 0,roodekool f a f Savoye f 00, A f 00, Witte f 0, a f 0, alles p. 100, uien p. Heet. f0,a f0, prei per bos f0,a f0,appelen, p. Heet. f 0,a f Peren p. Heet. f0,a f 0,Bloemkool per 100 f9,a f 12,sla per 100 krop f 4 f 0,Rabarb. per 100 bos f 0 a f 0 Raapstelen per 100 bos f 0,a f 0, Radijs per 100 bos f0,00 a f0, Spinazie per beet. f0,a f0, Wortelen, p. 100 bos f5,if00, Asperges per bos f 0.00, Komkommers per 100 f0 i f0, Postelein f0,35 per H. L. Peulen per kilo f 0,14. Dop pers per kilo f 0,10. Capucijners f 0,10 per kilo. Aardbeien per mand f0,04 a f0,00. Tuinboonen per 1000 f 1. Frambozen per mand f0,10, Raspers f0,14. Bessen per kilo f 0.12. Rotterdam, 19 Juli. De prijzen aan de groentenveiling der Tuinbouw-ver- eeniging De Zuid-Holl. Eilanden aan den Persoonsdam alhier waren heden als volgtsla 51 i 67 c. per 100 krop.; peen f 1.i 2.10 per 100 bosaardbeien 5 i 6 c., zuring 3 d 5 c., peulen i c., capucijners f 8 a c., dop erwten a 46 c., stamboontjes 31 a c., aardappelen 100 i 105 c., poters 96 i 100 c.,princessenboonen A c., alles per mandselderij 4 selderij i c,. per dozijn kroten f 1.80 k 2.per 100 bosbloemkool fl.60 i komkommers: wittef3,30 i 0. en groene f 1.80 a 0.per 100frambrozen 11 i 12 c., roode bessen 8 i 10 c. zwarte dito 10 4 13 c. per pond. kruisbessen 29 4 0 c, per mand. roode kool 9 4 10 cent per stuk. Bevallen: 17 Juli: W. C. E. Geurts-Vissers, d. N. P. Bakker- Schuurman, z. C. Hessels-de Vries, z. en d. 19 Juli: H. A. J. Riede- man-Heijmel, d. C. Hensen-Ban- nink, d. C. Elzinga-Horeman, z. Overleden: 19 Juli. M. H. Kie- vitsBuckhom 57 j. Zijlweg. J. J, MiseriAntbonise 80 j. Korte Marga- retliastraat. HILLEGOM. Bevallen: A. Kruijt-Matter, d. M. H. Husloot-v. d. Meer, d. Overleden: J. Hoogteijling, 60j. LISSE. Bevallen:A.C. ElferingHoog kamer, z. BLOEMENDAAL Overleden: J. G. Pluijm, 67 j. M. F. Jansen, 39 j. SASSENHEIM. Bevallen: C. W. FortuinSnel- leman, z. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Getrouwd: C. Weuter eu B, Spruit. Bevallen: J. SchotmanJan sen, z. VELSEN. Ondertrouwd: P. v. d. Vlerk eu Samplonius. A. Bremer en T. Mossel. Th. Portegies en M. M. van Dijk. B e v a 11 en H. Pelv. d. Berge, z. SCHOTEN. Ondertrouwd; G. Gilein enJ. M. Kooreman. Getrouwd: M. Drost en G. Koo- men. ZANDVOORT. Bevallen. G. M. Heemskerk Joosten d. P. DraijerKerkman z. Politierapport. Gevonden voorwerpeneen broche, een spons en een baarkam. Proces-verbaal opgemaakt wegens: Gelegenheid geven tot het plegen van ontuchtige handelingen, het niet in schrijven van een logeergast in het nachtregister, en het houden van eene mestverzameling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3