Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Leger en Vloot. SPORT. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. de Nederlandsclie taal en het schrij ven: de h.h, B. J. te Kiefte, G. Hellinga en E. de Boer, allen hier ter stede. En voor leeraar in de Nederland sclie taal en de wiskundede h.h. Pot, E. Hendriks en G. Hel- linga, allen hier ter stede. Burg. en Weth. stellen voor ook deze benoeming voorloopig'te doen Voor den cursus 19061907. Burg. en Weth. bevelen den Raad aan voor tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool in het rechtlijnig- en bouwkundig teekenen, den heer A. van der Spek in het rechtlijnig teekenen: de h.h. J. A. Traanberg, P. A. Mon- tauban en A. Wensing; in het werktuigkundig teekenen: den hr. F. Hage; in het vakteekenen de h.h. J. B. Strijbos en H. Korringa; in het bouwkundig teekenen den heer B. Bouman, en in het handteekenenden heer J. Godefroy. R. Kath. Volksbond. Gisterenavond vergaderde de Afd. Haarlem van bovengenoemden Bond in haar gebouw „St. Bavo". De Voorzitter heette de aanwezigen Welkom, en installeerde, een 20-tal nieuwe leden, hen daarbij aansporende om lid van hun vakafdeeling te wor den. Hierna werden de punten der agen da voor de Centrale Raadsvergadering, Welke a.s. Zaterdag en Zondag inliet gebouw „St. Bavo" zal plaats hebben, besproken. Na nog eenige huishoudelijke be sprekingen werd de vergadering ge sloten. Zilveren Jubileum. Donderdag 26 Juli a.s. hopen de timmerlieden G. Sesing en D. Muis, den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in dienst traden bij de Firma ^uithof, aannemers alhier, waarvan de eerste reeds eenige jaren als mees terknecht fungeert. Deze dag zal zeker voor hen niet onopgemerkt voorbijgaan. Hiér ter stede is blijkens de St. Crt. failliet verklaard 17 Juli. A. E. Bloem, echtgen. van H. J. C. Höck, koopvrouw in mode artikelen. Rechter-comm. mr. J. D. Basteur, Curator mr. F. A. Bijvoet. Hassauplein 8 rood aldaar. Specialiteitengezelschap in de Soc. Bavo. Ons bericht van gister omtrent een Specialiteiten-Gezelschap dat in de „Havo" tijdens de a.s. Kermis zou optreden, moet zóó gelezen worden, dat er wèi onderhandelingen gevoerd tijn tusschen het Bestuur van de „Ba- VO" en bedoeld Specialiteiten-Gezel schap, maar dat die besprekingen tot Seen gunstig resultaat mochten leiden. Beurs voor Bloembollencultuur. De beurs van de Algemeene Ver eniging voor bloembollencultuur in het Brongebouw is gister door circa 100 personen bezocht. De prijzen Moor tulpen gevraagd waren zóó hoog, dat de handel stijf bleef. Voor "arcissen was er meer vraag voor variëteit Gouden Spoor dan aan bod. De bestede prijzen waren ver hoven die van verleden jaar. Naar wij vernemen zal de nieuwe Pastorie van de St. Antoniuskerk ?an de Nieuwe Groenmarkt alhier, |'i den loop van de maand Septem- e.k. in gebruik worden genomen. De hr. Mr. J. H. Thiel noodigt Burg. Weth. uit een voorstel bij den |Gad in te dienen, in den zin, dat de '°onen van de gemeente-werklieden, z°o goed als de salarissen van de ge beente-ambtenaren, door den Raad geregeld worden, He hr. Mr. Thiel vindt geen grond, daarom men werklieden en ambte naren verschillend zou behandelen, |fcfds in de wijze, waarop hunne he ining wordt bepaald. Er was gisteren, op de graan- en aa dm ar kt hier ter stede geen aanvoer. Ra, ra, wat is dat He vereeniging van Politiagenten Verbetering zij ons Streven" alhier dezer dagen van dee commis- aHs van politie den hwer van Goor, schrijven, waarin haar verzocht IjVd de verklaring af te leggen dat bol haar nummer klachten over de j^BanJeling der politiagenten waren Y^homen. Het Bestuur zat met deze ,,()lag nog al in het nauw en belegde w ®poedeischende ledenvergadering, ],ijai'in na zeer langdurige bespre- besloten werd het schrijven te 'ti,,VV°0rden met de mededeeling, dat aan het verzoek van den com- niet kon voldoen. Zoo is A. Koninkl. Besluit is aan mevr. iV|f Woenink, weduwe J. A. Bloe- Baal, in leven leeraar aan debur- V,,.., 0||<lschool alhier," een pensioen eend van 1'295. He lllstr r.ecbter-commissaris lieeft een U, -tie gehouden in de zaak van J. op' ?esehuldigd van poging tot moord Vi, W jachtopziener Benning, te Wijk h, en Duin. De toestand van Vrij bevredigend. Uitbreiding der Gemeente. De afdeelingen van den Raad hebben de voorgestelde uitbreidings plannen der gemeente behandeld. Er lieerschte verschil van gevoe len over de vraag of de gemeente tot vergoeding van schade gehou den was tegenover eigenaren van perceelen voor open ruimte, pleinen enz. aangewezen. De commissie van bijstand in het beheer der openb. werken is voor onteigening. Ook is er een onderzoek inge steld of in Amsterdam en Den Haag geen schadevergoeding aan eigena ren van voor pleinen bestemde gron den werd uitgekeerd, waaromtrent vernomen werd dat deze vraag niet categorisch kon worden bevestigd, omdat in genoemde plaatsen de toe standen heel anders zijn. Er werd aangedrongen op onder handeling met dè eigenaren. Bij liet behandelen van het uit breidingsplan ten Westen van de Leidsche Vaart, werd kennis geno men van een bezwaarschrift van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, omtrent het geprojecteerde plein westelijk van de Kathedraal. Op de plaats van dit plein wensclite men een belangrijk gesticht te bou wen en dit was reeds geprojecteerd volgens de indeeling van een vroeger uitbr ei dingsplan Opgemerkt werd, dat ruiling van grond kan plaats hebben, maar dat vrije ruimte rondom de Kathedraal in elk geval moet blijven bestaan, en het Bisdom zich hiervoor eenige opoffering moet getroosten. Aangezien de voorgestelde wijzi ging van een vroeger bouwplan een een nader overleg met liet Bisdom noodzakelijk maakt, werd in overwe ging gegeven dit uitbreidingsplan afin B. en W. terug te zenden tot het indienen van gewijzigde voorstellen. De 2 uitbreidingsplannen voor de terreinen tusschen Schouwtjeslaan en Koninginneweg en voor die ten Zuiden van de Kleverlaan en ten Oosten van de Delft, gaven geen aanleiding tot bespreking. Onze wegen in gevaar. De mooie wandelwegen in de om geving van onze stad worden niet zelden door auto's onveilig gemaakt. In volle vaart hollen ze over den weg, niets ontziende en geen acht slaande op wandelaars, rijtuigen en karren. 't Is nog verwonderlijk, dat er niet meerdere ongelukken voorval len. De schrik zit er echter bij het wandelende publiek derwijze in, dat men bij liet naderen in de verte van zoo'n voertuig reeds een veilig heen komen zoekt. Moeders en kindermeisjes rijden met liun sportkarren en kinderwa gens naar den uitersten rand van den weg, terwijl een verstandige voerman die met zijn schichtig paard en vol geladen kar geen raad weet, gewoon weg uitstapt en zijn paard bij den teugel geleidt. Maar trots al deze voorzorgen ontstaat er nog dikwerf een paniek wegens de willekeurige zwenkingen die de bollende auto zich veroor looft. Dit zagen we gisteravond op den weg naar Bloemendaal. Even voorbij den overweg van de spoor reed een hoogbeladen hooikar langzaam en krakend in de richting van onze stad. De kar rede midden over den weg, terwijl ter zijde een handkar en eenige wandelaars zich voortbewogen. Daar komt een auto uit Bloemen daal aangehold, haar nadering aan kondigend door het eentonig-"er- velende getoet. De hooikar wijkt ter zijde en ook wandelaars en hand kar zoeken de uitersten rand van den weg, zoodat het midden daar van geheel voor de auto beschik baar is en deze alzoo vrij baan heeft. Maar de bestuurder let daar niet op en maakt is 't willekeur of achteloosheid? eveneens een zwen king in de richting van de hooikar, zoodat deze gevaar loopt omver ge reden te worden, zoo niet erger. Werkelijk komen beide, auto en hooikar, met elkander in botsing, maar door de zwaarte van laatstge noemde en het krachtig remmen van den chauffeur, wordt nog een ongeluk voorkomen. Wie bij dit geval, dat gelukkig zonder ernstige gevolgen bleef, tegenwoordig was, noemde het gewoonweg een wonder. Zoo houden de auto's op onze rij- en wandelwegen huis, want fei ten, als hierboven gemeld (en he laas! meermalen met ongelukkiger gevolg) zijn volstrekt geen zeld zaamheid in den omtrek van onze stad. Eene vrage onzerzijds zij hier ver gund Staan Overheid en publiek tegen over soortgelijkë willekeur van de zijde der auto's machteloos BLOEMENDAAL. De waarschu wingen aan het adres der fietsers om toch te letten op de gevaarlijke pun ten van den weg worden door velen zeer roekeloos in den wind geslagen. Zoo is weer eene dame, bij het afrij den van den doodsheuvel, in een prikkeldraad-hek terecht gekomen. Gelukkig liep het ongeval nog ta melijk goed af, eene opengereten hand, verscheurde kleeren en verbrijzelde fiets. Men zij toch op zijn hoede. HEEMSTEDE. De uitslag van den cricket-wedstrijd op Zondag j.l. is als volgt Rood en Wit speelde tegen het Beerschot elftal, en won van dit met 117 runs op de eerste innings. De Haarlemmers waren het eerst aan ban en maakten een totaal van 203 rums (Kool 56, van Waveren 47, Van Gogh 19, Swens 16, Holdert 29, Koolhoven 43). De Belgen beantwoordden dit met 91. Ook in de tweede innings waren zij niet gelukkiger, want zij staakten maar toen 8 wickets voor 38 runs neer waren. VELSEN. De stoompont „Kenne- merland" is Zaterdagavond door het breken van een stalen tros defect ge raakt. Gelukkig was de „Velsen" juist gereed gekomen, zoodat zij dadelijk in dienst kon gesteld worden. HAARLEMMERMEER. Voor onder wijzeres aan de o. 1. school No. 9 alhier, worden voorgedragen Mej. I. H. Ver- gonet en J. van der Linde, te Amster dam. ALKMAAR. Voor de draverij op de korte baan die Woensdag a.s. tij dens de meeting van de Kennemer Sportclub te Bergen zal plaats hebben, zijn 10 paarden ingeschreven, een getal dat zeer zeker een hoogst inte ressanten strijd doet verwachten. Voor de andere harddraverijen zijn 55 inschrijvingen ingekomen. Z. Heiligheid en de Scheidingswet in Frankrijk. Zal de beslissing des Pausen in zake de scheidingswet in Frankrijk spoe dig vallen Sommige teekenen zouden het doen vermoeden. ZEm. kardinaal Respighi, vicaris van Rome, heeft openbare gebeden voorgeschreven gedurende drie dagen ter intentie van Z. Heiligheid te hou den. Tot welke intentie deze gebeden 't Werd niet medegedeeld. Gewaagd is de gissing echter niet, dat de H. Va der, nu zulke hoogst ernstige beslis sing als die omtrent de scheidingswet genomen moet worden, de gebeden der geloovigen vraagt, om 'sHeeren voorlichting te bekomen. Zaterdag 1.1. heeft de Congregatie der Kerkelijke aangelegenheden eene vergadering gehouden, die het einde harer werkzaamheid mag genoemd, wat de scheidingswet betreft. Te Zutphen is gisteren het vijftig jarig bestaan vanJiet St.-Elisabethsge- sticht gevierd. In den zijgevel van het gebouw is een beeld van de H. Elisabeth ont huld door denAartsbisschopZ.D.H.Mgr. Van de Wetering. Dit beeld is een ge schenk van de parochianen. De Belgische schilder Markelbach is Vrijdag te Schaerbeek overleden in den ouderdom van 82 jaren. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch zal Woensdag a. s. geen audiëntie ver- leenen, Volkomen in de lijn van de her vorming, welke de vereenvoudiging der Pauselijke huishouding en het maken van bezuinigingen betroffen, heeft Z. H. de Paus gelast, dat voort aan de leerlingen van het Vaticaan- sche Seminarie de lessen aan de Gregoriaansche hoogeschool znllen bijwonen. Dit is een begin van uitvoering tevens van den wenscli van Z. H., om het aantal Seminariën in Italië te verminderen door n.l. de seminariën van meerdere diocesen tot een ge meenschappelijk seminarie te yer- eenigigen. Z. H. hoopt op deze wijze tet een voortreffelijk personeel van leeraren te geraken. Te Meeden (Gr.) verwacht men vrij algemeen een staking van dezichters van het koren. Het loon was andere jaren voor maaien en binden f 5.50 tot f 6, nu is hun eisch f 8.25 per halve hectare. Verschillende conferenties met de landbouwers zijn gehouden, zonder re sultaat. Maandagmorgen mag geen dei- arbeiders naar het korenveld gaan. Zoo schreef men Zondag. Gisteren luidde het Te Meeden is volledige staking van allen veldarbeid. Men schrijft uit Meeden (Gr.): De staking van de korenzichters en bindsters betreft meer dan 200 personen. Ook worden alle losse arbeiders overgehaald mede te sta ken. De werklieden, bezig aan het herstellen van den weg, doen mee. Alles gaat echter rustig toe. Zij, die reeds voor het verhoogde loon. f8.50 per x/.2 hectare, hebben ge werkt, hebben zich solidair ver klaard. Men meldt uit Rilland: De polderwerkers aan den spoor dijk hebben het werk gestaakt. Ze eischen van den aannemer Ten Sliepen hooger loon, langer rusttijd, en beter drinkwater. Wie wilden doorwerken, werden gedwongen ook het werk neer te leggen. Op aanstichting van het Christelijk Fanfarecorps te Edam is opgericht een Bond van Christelijke Harmonie ën Fanfarecorpsen in Noord-Holland. Vanwege de Organisatie van R.-K. Miliciens, Verlofgangers, Landweer mannen en oud-Miliciens is op ver zoek der afdeeling Zeeuwscli-Vlaande- ren O. D. de volgende missive naai den Minister van Oorlog gezonden: Amsterdam, 13 Juli 1906. Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Oorlog. Excellentie Met gepasten eerbied zijn wij zoo vrij, de aandacht van Uwe Excellentie te vragen voor het volgende onder werp. In onderscheidene gemeenten schijnt nog geen sprake te zijn, om over te gaan tot het uitkeeren der schadeloos stelling, als bedoeld bij art. löbis dei- Landweer wet. Vooral in de kleinere gemeenten is dit het geval, een groot aantal landweerplichtigen, v.n. zij die reeds den 14 Mei zijn opgekomen, ver keert hierdoor in zeer geldelijke ver legenheid, wijl zij, als moetende van de eene week in de andere leven, in niet weinige gevallen, de week van opkomst hun gezin op crediet hebben moeten laten leven. Wij verzoeken Uw Excelentie beleefd, die maatregel te willen nemen, waar door aan genoemden toestand een einde wordt gemaakt en hopen, dat het Uwe Excellentie moge behagen, dit verzoek in te willigen. Het blijvend gedeelte der lich ting van dit jaar is voor de infan terie vastgesteld op 1472 man voor de eerste en 1171 voor de tweede ploeg. Daaronder zijn begrepen de miliciëns van de categorieën ver nield in art. 108 der militiewet 1901, voor zooveel zij niet gedetacheerd bij het leger in Ned. Oost-Indië. De 1ste ploeg zal onder de wa penen moeten worden gehouden van 1 Dec. a. s. tot en met 29 of 30 Maart 1907, de 2de ploeg van 29 Maart 1907 tot en met 27 Juli, met uitzondering 362 man, die met groot verlof huiswaarts moeten worden gezonden, zoodra de detachementen, die hebben gediend tot versterking van het garnizoen Amsterdam, bij hun korpsen zullen zijn terugge keerd. De tot korte oefening ingelijfde miliciens, die op 29 Septa. s. en de ter volledige oefening ingelijfde miliciens, die op 30 Nov. a. s. hun eersten oefeningstijd hebben vol bracht, alsook die op grond van hun getrokken of geruild nummer voor het blijvend gedeelte onder de wapenen beliooren te komen of te blijven, worden allen op de voor hen gestelde data in het genot van groot verlof gesteld. De tot oefening ingelijfdde mili ciens, die op 29 Sept. a.s. hun eer sten oefeningstijd hebben volbracht en voor de eerste ploeg van het blij— vendgedeelte zijn aangewezen, ver trekken. Dien datum met tijdelijk verlof tot 1 Dec. a.s.. op laastgenoemden datum keeren zij tot het vervullen van hun dienst voor dat gedeelte bij hun korps terug. De tet korte oefening ingelijfde- miliciens, die op 29 Sept. a. s. en de tot volledige oefening ingelijfde mi liciens,die op SONovemberas.hun eer sten oefeningstijd hebben volbracht, en voor de 2de ploeg van liet blij vend gedeelte zijn aangewezen, ver trekken op dezen datum met tijde lijk verlof tot 29 Maart 1907; op dezen datum keeren zij bij hun korps te rug, terwijl dan de miliciens der eerste ploeg met groot verlof worden gezonden, voorzoover zij niet ook ten gevolge van nummerruiling tot de tweede ploeg belmoren. De miliciens behoorende tot de 2de ploeg worden op 27 Juli 1907 in het genot van groot verlof ge steld. De miliciens die na de algemeene inlijving, doch vóór de loting van het blijvend gedeelte worde ingelijfd casu quo hun eersten oefenings tijd aanvingen en wier eerste oefeningstijd op 30 Nov. nog niet zal zijn verstreken, vangen den dienst voor het blijvend gedeelte, zoo zij daartoe verplicht zijn, eerst aan, nadat zij hun eersten oefeningstijd hebben volbracht. Rijwieltol in Watergraafsmeer. Na eene week rust is Zondagoch tend weder de tolheffing in de Water graafsmeer begonnen, tot groote erger nis van de fietsers. De houding, hierbij aangenomen door den tolbaas en diens zoon, gaf meermalen aanleiding tot kleine bot singen tusschen hen en de fietsers, waarbij het publiek, dat in grooten ge tale aanwezig was, zich niet onbetuigd liet. De fietsers die kans zagen in de volte de brug over te gaan zonder te betalen, werden luide toegejuicht, en zij, die tot betalen gedwongen werden, wat niet altijd op. de vriendelijkste wijze geschiedde, werden door omstan ders aangespoord niet te betalen, doch de fiets dragend over de brug te brengen. De kleine botsingen verliepen ten slotte in formeele dring- en scheld partijen, waaraan ten slotte een eind kwam, toen de zoon van den tolbaas zich niet ontzag een fietser een stomp in het gelaat te geven, wat een plot selinge sensatie teweegbracht. Het pu bliek trok verontwaardigd partij tegen den zoon en de beleedigde diende zijn beklag in bij de politie, die den dader arresteerde en van het geval proces verbaal opmaakte. Met dit geval werd meteen de hef fing weder gestaakt. Algemeen hoopt men, dat het Hoogheemraadschap (de dijkgraaf is uitlandig) zal inzien, dat het vrije verkeer hier niet kan be lemmerd worden. Door de Athletiek-Commissie van den Amsterdamschen Volks Voethal bond zullen op Zondag 12 Augustus a. s. athletisclie wedstrijden worden gehouden op het terrein aan de Hem- hrug bij Zaandam, voor dat deel af gestaan door de vereenigingen „Victo ria" en „V.Z.V.V.": Het programma omvat: 1. Hardloopen over 100 M. 2. Hard loopen over 300 M. 3. Doelsclioppen. 4. Hoogspringen. 5. Ver springen. 6. Estaffetteloop voor vereenigingen iedere vereeniging kan 4 deelnemers zenden. No. 1, 2 en 3 zijn open voorleden van den A. V. V. B." en „A. V. B."; 1 en 2 moeten in voetbalcostuum uit gevoerd worden; 4 en 5 zijn open voor iedereen. De deelname aan één der nummers van 1 tot en met 5 kost 10 cent, ter bestrijding der groote kosten. No. 6 is vrij. x De groote prijs van Parijs, een van de voornaamste wedrennen van het vasteland, wordt verhoogd tot 300.000 francs. BUITENLAND. Tentoonstelling: Milaan. Volgens de „Corriere della Sera" zijn de groepenjury's juryleden, als volgt verdeeld, Vervoermiddelen te lang, aantal grpepenjury's 14, 171, vervoermiddelen te water 5, leden 56, 'prévoyance 7 en 59, kunst nijverheid 5 en 124, werkgalerij 9 en 72, landbouw 4 en 65, hygiëne 4 en 43. Totaal 675 juryleder, per 55 groepenjury's. Hierin zijn niet begrepen de tijdelijke tentoonstel lingen, waarvoor de jury's in den loop der maand benoemd zullen worden. Landsgewijze worden de juryleden als volgt verdeeld Italië 273, Frank rijk 91, Duitschland 69, Engeland 32, België 31, Zwitserland 56, Oos tenrijk 35, Hongarije 24, Nederland 3, Bulgarije 7, Japan 8, China 5, Amerika 5, Turkije 2, Perzië 2, Noorwegen 4, Zweden 1. Bovendien zullen er minstens 800 plaatsvervangende juryleden zijn, zoodat het geheele aantal boven 1000 zal bedragen. De jury supérieur, die de werk zaamheden der groepenjury's zal hebben te bekrachtigen, zal bestaan uit 22 léden. Tot dusver zijn daarvan alleen benoemd senator Colombo, als president en Prof. Arcona als secretaris-generaal. Van rechtswege maakt de president der tentoonstel- daarvan deel uit. Soldaten en Wolven. Hartroerende bijzonderheden zijn te Berlijn ontvangen omtrent een hevig gevecht, dat in 't begin der vorige week. tegen middernacht bij het Rus sische station Georgenberg tusschen een troep wolven en een Russische patrouille werd geleverd. Een soldaat stierf aan zijne wonden en een andere ligt in een zorgwekken- den toestand; het vleesch is hem in striemen van de armen, beenen en den rug gescheurd. Een patrouille van vijf man had 'n eenzaam plekje in een bosch bereikt en wilde daar haar bivak opslaan, toen plotseling een troepje van zes wolven uit het kreupelhout to voorschijn kwam. De soldaten openden aanstonds het vuur, doch wegens de duisternis konden zij slechts in den wilde schie ten, waardoor slechts twee der dieren werden gedood. Een vreeselijk ge vecht volgde toen, daar de vier ove rige wolven woedend op de manschap pen aanvielen. De wolven stonden op hun achter- pooten om zoo de soldaten in de keel te bijten. Om zich tegen dit gevaar te verde digen, wierpen de soldaten hunne ge weren weg en gebruikten hunne sabels. Een der mannen wierp zijn jas over den kop van een wolf en klom, ter wijl het verscheurend dier het gezicht belemmerd was, in een boom. Vandaar was .hij een hulpelooze getuige van den bloeddorstigen aanval op zijn machtelooze kameraden, die door de dieren aan stukken werden gescheurd. Toen kwam echter een andere pa« trouille die de aangevallen partij reeds lang gad verwacht, ter plaatse en velde de vier wolven neer, te midden van plassen menschen- en dierenbloed. Een speld in een ei. Een man in de Boomgaardsstraat te Rotterdam, die Zondagochtend een ei zat te pellen, kwam, toen hij het door sneed tot de ontdekking, dat er in liet wit een kleine speld zat, welke bijna geheel groen was geworden. Daar de mogelijkheid van vergissing of van een grap geheel uitgesloten schijnt, moet men wel aannemen, dat die speld een zonderlingen tocht door het lichaam van de kip heeft gemaakt. Vertrouwbare Gidsen. Iemand schrijft aan 't HbL: „Een lieer en eene dame, Engelschen werden Vrijdag in het Rijksmuseum rondgeleid door een man, wiens pet voorzien was met de aanduiding van zijne qualiteit n. 1. „Guide internatio nal". Bij de „Nachtwacht" gekomen werd door dien man aan de vreemde lingen medegedeeld dat dit Rembrandt's „masterpiece" was en de figuren op het doek, lieden voorstelden, die des morgens van de wacht thuiskwamen Van de „Staalmeesters" werd verteld, dat het waren „masters of metal" d. w. z. „masters who had to choose the metal 1" Ik kon niet nalaten, den man op zijne onjuiste mededeelingeu te wijzen waarop hij den vreemdelingen de juiste inlichtingen gaf. Het is ergerlijk^dat dergelijke din gen kunnen plaats vinden en er geen controle kan gehouden worden onder degenen die de vreemdelingen heb ben in te lichten. „Kan de Regeering daarin niet voorzien?" Te Parijs is vannacht op bijna ze ventigjarigen leeftijd overleden prof. dr. Brouardel, sedert 1886 deken van de faculteit der geneeskunde. Hij werd in 1884 president van den gezondheids raad en in 1880 lid van de genees kundige academie. De medische wetenschap verliest in hem een machtigen steun. In tien kerken van het Bisdom Bayeux hebben heiligschennende han den de tabernakels opengebrokende H. Hostiën uitgestrooid en de gewijde vaten geroofd. Mgr. Amette heeft in alle kerken en openbare kapellen van het diocees gebeden van eerherstel voorgeschreven. Tram-ongeluk te Londen. Twee electrische trams zijn Zater dag in het oosten van Londen in botsing gekomende eene was ge vuld met werklieden die naar de dok ken gingen, de andere was leeg. In de Prince Regent's Lane moest de leege wachten op de andere, deed dit echter waarschijnlijk tengevolge van een vergissing niet, zoodat een verschrikkelijke botsing plaats had. Negen mannen werden zeer ern stig gewond. MARKTNIËUYVS. Amsterdam, 23 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd 219 vette koeien' le qaal. 72 d 76 c., 2e qual. 67 a 70 c., 3e qual. 62 a 67 c., 25 stieren 61 a 64 c. per kilo; 165 melk en kalf- koeien f120 4 f 270, 63 nuchtere kal veren f7 a 14, 10 schapen f 22 a 26, 505 vetie varkensHollandsche le qval, 46 d 38 c., idem 2e en 3e qual. 44 a 45 c., Geldersche en Overzeesehe le qual. 45 a 47 c., 2e en 3e qual. 42 k 43 c. per kilo; Rotterdam, 23 Juli. De prijzen aan de groentenveiling aan het Strooveer waren lieden als volgt: Eng. kom kommers f 2.60 a 4,50, ditc 2e'soort 1 1,90 a 2.60, groengele dito f2.10 k 2.60, bloemkool f 5.50 a 5.57, 2e soort 2.60 akömkommerstek 25 r 45 et., sla 10 a 10 c. en groote boonen 6 a 482 c. per ben. Bevallen: 23 Juli: E. Visser Pasma. d. M. C HasertRansijn, z. C. E. VanderAsselberghs, d. A. Nibbelink— Romers, z. A.Dijkstra Beetsma, d. 24 JuliH. M. Dorre- paalRoobol, z. Overleden: 22 Juli: H. de Jong 47 j. Esschilderstraat. A. M. van El—Fibbe 80j. Grebberstraat. 24 JuliC. W. H. Nolting 32 j. Lange Heerenstraat. Politierapport. Gevonden: een kanarievogel, een oorbel, oen Krgnet, een rozenkrans, een horlogeketting met medaillon, twee medaillons, een schoentje, een horloge, een handschoen, een por- temonnaie. Procesverbaal opgemaakt wegens wielrijden op trottoir, wielrijden zonder licht, rijden met een bespan nen voertuig zonder licht. X X •k X X X X X jjc Jv. X *1» X X X X X T

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3