Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek. Kerk en School. Jchen een commissie uit de bootwer kers, bestaande uit de heeren De Waard, ICat en De Vries en de patroons is Febleken, dat de 19 houtwerkers ont- Jlagen werden, omdat zij naar het |>ordeel van de patroons het bedrijf legenwerkten en anderen aanspoorden |mn voorbeeld te volgen. Het resultaat van de besprekingen Ivas, dat een commissie zal worden Irenoemd om de fouten der ontslage nen te onderzoeken, terwijl inmiddels lillen hedenmorgen weer het werk lullen hervatten met uitzondering van lie ontslagenen, die evenwel zoolang [iet onderzoek duurt hun loon zullen |>lijven ontvangen. Eerst na het rap- [lort zal de firma haar beslissing liemen. In de gistermiddag gehouden ver gadering van de bootwerkers werd besloten, gehoord dit voorstel den lirbeid aan de haven niet neer te leggen. Ongelukken, Te Hp (N.-H.) is gisterenmorgen I ij het baden in een landsloot de Il3-jarige A. de Vries verdronken. Gisteren is een negenjarig jongetje [spelende in de Kostverlorenvaart te [Amsterdam gevallen en eenige oogen- nlikken later levenloos opgehaald. Jöet lijkje is naar de ouderlijke woning |in de Simon Willemstraat gebracht. De dienstbode van den landman [K. B., te Westwoud (N.-H,) die na [het melken hare handen wilde was- Jschen in eene sloot, had daarbij het [ongeluk in het water te vallen. Het [duurde eenigen tijd voor dat men [haar miste en toen *ij opgehaald werd, |was zij reeds geheel bewusteloos. Door aanhoudende toepassing van |de bekende voorschriften is men er |toch gelukkig in geslaagd de levens- vesten weder op te wekken. Door de tegenwoordigheid van geest |van een wagenbestuurder van de [electrische tram ontkwam gisteravond [te Rotterdam een meisje, dat op den |Schiedamschensingel juist voor een [aankomende tram op de rails viel, [aan een wissen dood. Door het snelle len sterke remmen van den wagen bestuurder stond de wagen stil, vlak Ivoor het kind waarover het voorbaicon reeds was heengeschoven. De moeder liep dadelijk met haar kind naar het Ziekenhuis, maar het meisje bleek in het geheel niet gedeerd te zijn. Door mis te stappen is de metse laarsjongen J. IJ., wonende op het Zijl te Rotterdam, in een aanbouw zijnd huis aan den Hilledijk door een zolderluik gevallen. Hij heeft ernstige kneuzingen in de hartstreek bekomen. Op het Noordplein te Rotterdam, is door een sleperswagen, waar hij wilde opspringen, overreden de 12-ja- rige A. v. S., wonende in de Gouver- nestraat. Een wiel ging hem over beide beenen. Bij de op de Vugtsche heide ge houden schietoefeningen is een onge luk gebeurd, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. De milicien v. d. B., van de le comp. 3e bat. 2e reg. inf., werd door een noodlottig toeval met zijn eigen geweer nog al ernstig aan aangezicht en oogen gewondon middellijk werd hij per brancard naar het hospitaal vervoerd, alwaar werd geconstateerd, dat spoedige overbren ging naar Utrecht noodzakelijk werd geacht. Gisterennamiddag is de man daarheen getransporteerd. Te Eefde, bij Zutphen, zijn de ploegbaas der S.S., wonende aldaar, en een arbeider door den bliksem ge troffen. De ploegbaas werd ernstig ge wond; de arbeider kwam er met een onbeduidende kwetsuur af. Een vierjarig kind van S., te Woen- sel, dat in een onbewaakt oogenblik zijn kleeren met lucifers in brand had gestoken, is aan de gevolgen overle den. Een groote onvoorzichtigheid heeft Zondag wederom aan een 3-jarigjon getje uit Leiden, dat ten huize van den heer W. in de Maaslandstraat alhier gelogeerd was, het leven ge kost. Terwij 1 de familieleden zich ter kerke hadden begeven, heeft het kind een kan melk, welke door de dienst bode op het vuur was geplaatst om getrokken. De geheele inhoud der kan stortte zich over den kleinen jongen uit, waardoor hij hevige brandwonden bekwam. Naar het gesticht van den H. Carolus Borromeus overgebracht, is hij aldaar ten 5 uur overleden. BINNENLAND. Mishandeling. Een geval van ernstige mishandeling is door Dr. K. te Weesp ter kennis van de politie gebracht. Zekere Heer v. d. S., zonder beroep, die met zijne kinderen en eene dame reeds langen tijd zijn intrek heeft in Hotel „De Roskam", heeft in opgewonden toe stand een Duitsch meisje, dienstbode in het hotel, zoodanig geschopt en ge slagen, dat zij, op geneeskundig advies, naar Amsterdam is vervoerd geworden om aldaar in een ziekenhuis verpleegd te worden, voorloopig ten koste van de gemeeDte Weesp. Haar toestand moet geenszins geruststellendzijn. De burgemeester heeft, na onderzoek op verzoek van de beleedigde, een aanklacht ingediend bij de Justitie. Naar wij vernemen, moet de Duitsche consul zich de zaak hebben aange trokken. Moord. Het onderzoek dat de politie instelt naar den dader of daders van den moord,gepleegd opJdenRotterdamschen bootwerker E. van Dijk, heeft nog niet tot hun ontdekking geleid. Gebleken is dat van Dijk, die in de omgeving van zijn woning aan den Langen Hilleweg no. 152, als een goed huisvader bekend staat, bijna den ge- heelen Zondag op Feyenoord heeft doorgebracht, waar verschillende per sonen hem gezien en gesproken heb ben. 's Nachts om één uur is hij ge heel alleen den Hillepolder ingegaan, op weg naar huis; dit heeft het in gestelde onderzoek aan het licht gebracht. Men vermoedt daarom dat de moordenaars hem in dien polder opgewacht hebben of toevallig tegen gekomen zijn. De agent van politie van der Wildt die van Dijk op het trottoir in de Pretorialaan vond liggen, dacht aan vankelijk met een beschonken man te doen te hebben. Hij hielp hem op en trachtte hem te doen loo- pen, doch daar dit niet lukte, begaf hij zich naar de Paul Krugerstraat om een handwagentje machtig te worden, ten einde den man te kun nen vervoeren. De agent van der Wildt, die als gebruikelijk, geheel in zijn wijk liep, moest van Dijk, die toen nog warm was, natuurlijk gedu rende dien tijd alleen op het trottoir laten liggen. Door bemiddeling van een bakker, die op was, kreeg van der Wildt een handwagen, waarmede van Dijk, ongeveer een uur nadat hij gevonden was, naar den politiepost op den Hilledijk is gebracht. Daar bleek zijn dood. Het lijk is naar het ziekenhuis over gebracht voör de gerechtelijke schou wing. De agent van politie van der Wildt was te half een de plaats gepasseerd, waar hij later van Dijk vond. Op dat oogenblik was er niemand in de omgeving te zien. Een half uur later meent van der Wildt, die intusschen den polder ingeloopen was, uit de richting van de Pretorialaan hulp te hebben hooren roepen. Betaalt op tijd 1 Er zijn een aantal menschen die nooit of nimmer hunne belasting be talen, dan nadat zij te voren eene „waarschuwing" hebben ontvangen, waarvoor hun 5 cent wordt in reke ning gebracht. Er zijn er velen, die het door hen verschuldigde bedrag niet naar den ontvanger brengen vóór zij eene „aan maning" ontvangen en daarvoor 10 cent extra moeten betalen. Sommigen blijven zelfs na de aan maning nog in gebreke en gaan niet tot betaling over dan wanneer zij worden gesommeerd of, zooals het in den volksmond heet, „in naam des Konings" hebben ontvangen. Hoe het daarmee soms loopen kan, vertelt de N. Tilb. Gt. Zekere A. v. W. te Tilburg was over het dienstjaar 19045 als hou der van 2 honden in de provinciale belasting op de trekdieren aangeslagen voor f2. Op 31 Mei j.l. werd hij gedagvaard tot betaling der belasting van twee guldende kosten der dagvaarding bedroegen f2.35. v. W„ stoorde zich niet daaraan, en werd bij verstek veroordeeld tot betaling en op 9 Juli werd hem bij deurwaarders-exploit het vonnis be- teekend en zijne winkelgoederen en meubelair werden in executoriaal be slag genomen, de kosten van het ex ploit bedroegen f3.10 en zooals het stuk luidde werd hij gesommeerd on verwijld te voldoen aan den inhoud van het vonnis en dadelijk te betalen. De hoofdsom f 2.voor bijko mende kosten f 2.35voor kosten grosse vonnis f 1.40: voor kosten be- teekening vonnis en bevel, onvermin derd de verdere executiekosten f 3.30 dus f9.05. Had de man toen maar betaald, maar denkende, dat men hem toch voor twee gulden belasting niet zou uitverkoopen, deed hij het niet. En wat geschiedde nu Er verscheen een advertentie in de courant, waarbij een deurwaarder aan kondigde, dat op Dinsdag 17 Juli de verkoop van de in beslag genomen goederen in het openbaar zou geschie den. Nu kwam Holland in last. Vrouw v. W. begaf zich j.l. Maandag naar den deurwaarder om de zaak af te doen en moest betalen de som van f27.25, zegge zeven-en-twintig gulden en vijf-en-twintig cent voor liet voldoen van f 2.hondenbelasting. Vuurwerk te Scheveningen. Het vuurwerk, te Scheveningen af gestoken, had een gelegenheidskarak ter ter herinnering aan den 300sten geboortedag van Rembrandt. Twee stukken waren daaraan gewijd. Het eerste herdacht op glansrijke wijze „l'immortel Rembrandt", een insriptie, schitterend uitkomend tusschen de jaartallen 1606 en 1906. Het tweede stuk bracht het welgelijkend beeld van Neerland's roemrijken schilder in de omlijsting van een Dorischen tempel tusschen een schitterend vuur-decora- tief. Het publiek, wegens den schoonen avond zelden zoo talrijk opgekomen, deed bij deze stukken vele toej uichingen hooren. Er in. geloopen. Een steenkolenhandelaar te Utrecht bracht Maandag een vracht cokes met paard en wagen naar De Bilt. Bij het fort ontmoette hij twee personen, die hem vroegen om mede te mogen rijden. Dit werd toegestaan, en bij wijze van vergoe ding beloofden zij de kar te hel pen lossen. Alles ging goed -tot dusver. Toen de laatste zak van de kar was en de handelaar deze met een zijner helpers in huis bracht, ging de 2e helper er met paarden kar van door, niet in de richting van Utrecht, maar in galop joeg hij het dier den kant op van Zeist. De Rijks- en gemeente-politie werden gewaarschuwd en deze zette hem per rijwiel achterna. Te Drie bergen werd hij aangehouden, door dat de hoornen van de overweg voor zijn neus werden gesloten. Kar en paard en ook de rijlus- tigen snaak werden naar den Bilt teruggebracht en de laatste in arrest gesteld als verdacht zich een en ander wederrechterlijk te hebben willen toeëigenen. („U. D.) Afschaffing: Kermis. Eenigen tijd geleden besloot de ge meenteraad van Hoogeveen tot af schaffing der kermis. Daarover wa ren zeer vele ingezetenen ontevreden en die ontevredenheid uitte zich in het heimelijk besmeren der woningen van sommige raadsleden, die vóór het besluit gestemd hadden, met teer. Dat is in den nacht van Zaterdag op Zondag weer gebeurd met de wo ning van het raadslid Booy en met de woningen van de heeren Slingen- berg en Van Raalte, die een lijst tegen de kermis hadden laten rond gaan. Ook is reeds bij een raadslid een winkelruit verbrijzeld door eén woe dende koopvrouw, die zich door het besluit in haar bestaan benadeeld zag. Zij heeft deswege voor de recht bank te Assen terecht gestaan. Er werd tegen haar met het oog op de omstandigheden, waaronder het feit gepleegd was, gevangenisstraf ge- ëischt, doch de rechtbank legde haar f 10 boete, of 10 dagen hechtenis op. Branden. Gedurende de afwezigheid van het gezin, brak gisterenmiddag brand uit in de woning van Marinus v. Enge len, wonende aan den Konijnenberg, op de grensscheiding van Vlijmen- Nieuwkuijk. In een oogwenk stonden huis en de daaraan belendende schuur in lichte laaie en alles was reeds tot den grond afgebrand, eer de brand spuit ter plaatse had kunnen wezen. Trouwens, op deze afgelegen plek had zij toch weinig dienst kunnen ver richten, daar in den omtrek geen water is. Het vee was gelukkig van staldaarentegen was reeds een groote hoeveelheid hooi in de schuur on dergebracht, die geheel door het vuur verteerd werd. Naar men zegt, wordt de brand schade slechts voor een gering ge deelte door verzekering gedekt. Gisternacht is te Rotterdam brand ontdekt in pand no. 15 aan de Dijk- straat, waarin zijn gevestigd het lo kaal Het Oosten en de fröbelschool van mejuffrouw T. Buijzer. De brand bepaalde zich tot den zolder, maar richtte ook veel waterschade in de benedenlokalen aan; assurantie dekt deze. Een optisch verschijnsel. Men schrijft uit Stavoren aan de Lw. Ctr. De zee levert tegenwoordig 't nieuws. Neen, neen, al is 't daarvoor nu de tijd, een zeeslang hebben we niet op gemerkt. Wel een interessant optisch verschijnsel aan den verren horizon. Meermalen in den loop der vorige week. Meesttijds toch is de kust aan den overkant niet soms wazig, hoogst zelden met eenige helderheid te zien. Maar nu waren de torens, huizen, molens, en geboomte duidelijk te on derscheiden, ja verhieven zich boven de waterlijn der zee. 't Eiland Wierin- gen teekende zich in zijn volle breedte af tegen den kim, hing trillend in de onderste luchtlagen. 't Verschijnsel, 't zoogenaamde „tril len", ontstaande door ongelijke bre king der lichtstralen en ongelijk ver warmde luchtsferen, komt ook voor in 't vlakke veld, maar is daar toch minder goed waar te nemen dan over de effene zee. Ter gemeente-secretarie is nederge- legd ter visie een verzoekschrift met bijlage van Gebr. Jacobson, tot op richting van een berg- en werkplaats van lompen aan den Burgwal, nos. 76 en 87. Voorts ook een verzoekschrift met bijlagen van A. Zwaneveld om vergun ning tot oprichting van eene wassche- rij aan'de Clercqstraat 110. Burg. en Weth. hebben benoemd tot tijdelijk architect bij den dienst van openbare werken den hr. J. J. Noppen, te Amsterdam. Bij Burg. en Weth is een ver zoekschrift ingekomen van G. J. Assendelft, om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, an deren dan sterken dt ank in de gelagkamer en de biljardzaal aan de Anegang 27. Het raadsel opgelost. Naar aanleiding van ons bericht over een brief van den commissa ris van politie alhier aan de poli- tie-agenten-vereeniging. Verbetering zij ons streven", waarin het bestuur zou zijn uitgenoodigd schriftelijk te verklaren, dat bij de vereeniging nooit klachten waren ingekomen, vernemen wij uit de beste bron. Den commissaris is niets bekend van een brief in dien geest en aan die vereeniging.Nadat in eene raads vergadering eenige maanden gele den enkele leden op nog al krach tige wijze over politie-aangelegen- lieden gesproken hadden, was den politie-agenten op 'thart gedrukt eventueele grieven bekend te ma ken, doch dit was reeds geruimen tijd geleden en mondeling ge schied. De cursus in handenarbeid van wege de Vereeniging tot bevorde ring van het onderwijs in handen arbeid in Nederland is door onzen stadgenoot, den hr. W. Swart, te Nijmegen geopend. De cursus onder leiding van den hr. Swart, duurt tot 11 Augustus a.s. en wordt gevolgd 70 personen. Met het onderwijs in papier,- kar ton-, klei-, en houtarbeid zijn o.m. belast onze stadgenooten de hli. M. J. Langeveld en A. C. Hendfiks. De vergadering van den Bond van smeden-patroons in Nederland die heden en morgen alhier gehou den wordt, zal door drie burge meesters, die in hunne gemeente tevens het smidsvalc uitoefenen, worden bijgewoond. Te laat om nog in ons blad op te nemen, ontvingen wij gisteren mededeeling vandentragisehen dood van onzen stadgenoot Mr. L. 0. Kronenberg. De ongelukkige is in den slaap gestikthij had verzuimd het gas op zijn slaapkamer goed uit te draaien. De overledene was plaats vervangend kantonrechter en vice- president van den Raad van Be roep. Het tweede toelatingsexamen voor de H.B.S, met 5-jarigen cursus vangt aan op Maandag 3 September a.s. Adspiranten moeten zich voor 28 dezer bij den Directeur aange ven. De alhier gehouden buitengewo ne vergadering van aandeelhouders en obligatiehouders der Haarlemsche jam- en pulpfabriek, heeft een over eenkomst getroffen, waardoor het bedrijf kan worden voortgezet. De raad van beheer werd uitge breid. Voor eenige maanden wendden de meisjes-leerlingen van het gym nasium zich tot de heeren cuisiniers en patissiers, om toch als je blieft het gebruik van die vreemde woor den te laten en zich b.v. voortaan eenvoudig koks te noemen. Zij de den de belofte dan flinke afneem- sters te zullen worden. Bij de heeren tot wien het ver zoek werd gericht sloeg het niet in, doch blijkbaar is dit wel het gevolg geweest bij de coiffeurs, van wien er sedert verscheidene zich lieten omdoopen in heeren- en dameskap pers, die niet meer in salons, doch in winkels hun bedrijf uitoefenen. Dus schrijft men aan de N. R. Gt: Hoe zullen wij deze meisjes noe men Interessant aanstellerig as pirant-blauwkousen Haar optreden is in ieder geval wel een beetje mallooterig, al meenen zij 't misschien zoo kwaad niet. Om kwart na acht dezen morgen kwam uit de richting Groote Markt een tramwagen de Jansstraat in. Van den tegenovergestelde zijde reed een groote petroleumwagen aan. Ondanks de inspanning van den tram-geleider, die direct stopte, reed de olieman even de tram aan. Er schoot voor de tram niets anders over dan even terug te rijden, om het olie gevaarte vrijen doorgang te geven. Wel moeten onze tram-geleiders flinke lui wezen, om op dit gevaarlijk punt altoos ongelukken te voorkomen. Uit de bloembollenstreek tusschen onze stad en Leiden schrijft men: In jaren zijn de prijzen der tulpen niet zoo hoog geweest als thans. Oor zaak daarvan is niet alleen de zeer middelmatige oogst van vele soorten, maar ook de groote aankoopen voor sommige plaatsen in Noord-Holland, waar men zich door de slechte in komsten van den koolverbouw op de teelt van tulpen gaat toeleggen. Het programma van de muziekuit voering, hedenavond te 8 ure in den Hout, behelst de navolgende num mers: 1. „The Picadore",SpaanscheMarsch, Sousa. 2. Ouverture in Italianischem Styl, Schubert. 3. „Wiener Bon-Bons", Walzer, Strauss. 4. Grande fantaisie „Maritana", Wal lace. 5. Ouverture „Flotte Bursch e", Suppé. 6. „My Queen", Valtz, Goote. 7. „La Caravane", Asch. 8. Fantaisie op Italiaansche opera melodieën, Kappeij. Een klein Paradijs voor rookers. In een klein paradijs voor roo kers mochten wij hedenmorgen enkele oogenblikkeiQ,vertoeven. Ja, de echte liefhebbers van het nicotiaansche kruid zullen het on getwijfeld met ons een lustoord noemen. Een salonnetje, niet te klein en ook niet te groot, zoodat het huiselijke er van gevaar zou loopen. Aan alle zijden van de fraaie meubels, kasten van fijn Cuba-ma- honiehout met eigenaardige slui ting en glinsterende spiegelruiten. Die kasten waarin geen stofje kan doordringen, zijn gevuld met de fijn ste sigaretten, de geurigste Havana- soorten die men zich bedenken kan. Van het kostbare twee-guldenmerk A. de Villar y Villar tot de minder dure soorten. Een bovenlicht van ge brandschilderd glas, geleverd door de firma Sabelis en Co., alhier, laat een helder, zachtgetemperd licht dalen over deze verzameling van roolcersweelden. Rechts van den ingang bemerkt men een laag kastje, een soort luxe oventje, zou men op 't eerste gezicht zeggen. Dat is een brandkastje voor sigaren. Daarin kan men zijne fijne soor ten wegbergen en onbezorgd uit gaan met de zekerheid, dat nie mand zich te goed zal doen aan de beste sigaren. Tegelijk kan het kastje dienen, om de echte havana, die ietwat voch tig moet blijven, voor uitdrogen te bewaren. De geleerden zijn het niet eens over de ligging van het aardsch Paradijs. Dit kleine Paradijs voor rookers is gemakkelijk te vinden: wij heb ben slechts naar de advertentie dei- firma A. Hillen, Groote Houtstraat alhier, te verwijzen, lieden in onze courant voorkomend. Men zal zich de moeite van een bezoek niet be klagen. De buitenlandsche kooplui, die in- koopen willen doen aan de paarden markt van morgen, zijn reeds hier, en koopen de beste exemplaren weg, nog vóór zij ter markt gebracht wor den. De prijzen zijn zeer hoog, ook voor tweede klasse paarden. ZANTVOORT. De Zandvoortsche Terrein- en Hotel-Maatschapij heeft in de aan die Maatschappij behooren- de duinen de bordjes „Verboden Toegang" weggenomen en thans aldaar bordjesgeplaats met: "Vrije Wandeling.,, Door het niet geven van ge luidsignalen is de automobiel G. 737 in botsing gekomen met een met twee paarden bespannen wagen. De wagen werd beschadigd en een dei- paarden gewond. Tegen den bestuurder van de automobiel is proces-verbaal opge maakt. SANTPOORT. ^Alhier heeft Dr. J. B. Schepers, uit Haarlem, eene voordracht gehouden over „Rem brandt en zijne Kunst". De aanwezigen stelden het gespro ken woord op prijs en genoten zeer bij de aanschouwing van de ten toongestelde reproducties van Rem brandt's werken. De samenkomst was voorbereid door „Vreemdelingenverkeer". IJMUIDEN. De IJmuider tooneel- vereeniging „Vriendenkring,, zal in het aanstaande winterseizoen een wedstrijd houden. Voor de beste opvoering van een drama of tooneelspel worden ééne verguld-zilveren en drie zilveren -medailles beschikbaar gesteld, met nog f 100, f50 en f25. Voor de opvoering van een blij spel 3 zilveren medailles, met nog f30 en f10. Verder vier zilveren medailles aan den besten speler en de beste speelster in het drama, en eveneens in het blijspel. BEVERWIJK. De heer C. de Groot, alhier, is te Arnhem geslaagd voor het examen hoofdakte. Onder leiding van den kapt-inten- dant M. C. Boon zullen de leerlin gen van het O.-I. leger van het 2e studiejaar van d. intendance-cursus, op 4 en 5 Augustus de fabrieken te Alkmaar en alhier bezoeken. De Vclser stoompont. Men schrijft aan de Telegraaf: „Niet 11. Maandag, maar reeds Zater dagnacht werd de stoompont „Vel sen" in de vaart gebracht, omdat „Kennemerland" defect geraakt was. Op dit nieuw in dienst gestelde vaartuig zijn weer eenige verbete ringen aangebracht, die enkele in de'j (practijk duidelijk aan het licht gekomen gebreken verhelpen. Door het plaatsen der z.g. kaapstanders of vangarmen in een anderen stand kan het vaartuig nu tegen den wal worden aangetrokken en een aan de stevens aangebrachte verticale rol brengt het schip bij aankomst op een bepaalde plaats waardoor een goede aansluiting aan de tram rails wordt verkregen. Men moge beweren wat men wil, maar het is den heer Kloos, den ingenieur van de Amsterdamsche fabriek enz., volkomen gelukt, om een stelsel uit te denken, waarbij een behoorlijke aansluiting aan den wal verzekerd is." Wanneer tenminste onze corres pondent niet te vroeg juicht! BERGEN. Hedenmiddag te 1 uur zijn de courses van de Kenn. sport club aangevangen, waarbijgelij k men weet harddraverij op de korte baan op 300 meter. De tramtrein, aan sluitende op de treinen van Amster dam en Haarlem, bracht vele be langstellende vreemdelingen. ALKMAAR. Met ingang van 1 Januari e. k. is gekozen tot lid van het hoofdbestuur van de Neder- landsche Maatschappij ter bevorde ring der pharrnacie onze stadgenoot, de heer A. H. Feljer. HILLEGOM. Dit jaar zal, naar wij uit goede bron vernemen, de Koningin Wilhelmina-vereeniging op 30 Augustus, den Donderdag der kermisweek alhier, een volksfeest en een ringrijderij organiseeren. De harddraverij-vereeniging wil behalve een draverij ook een ringrij derij houden, en ook op 30 Augustus. 't Is alles gelukkig nog maar voorloopig bepaald, Wij vernemen, dat de vacature, welke op 1 Augustus ontstaat door het eervol ontslag verleend aan den Zeer.Eerw. Heer J. M. van Erven Dorens, Deken en Pastoor van St. Jacobus te 's Gravenhage nog korten tijd zal blijven bestaan. De Wel.Eerw. Kapelaan J. Krook, is tot tijdelijke Deservitor der Parochie aangesteld, terwijl inmiddels de HoogEerw. Heer Mgr. H. L. Spoor- man, waarnemend Deken van 's Gra venhage blijft. Met begin October zal het 25 jaar geleden zijn, dat de HoogEerw. heer J. J. Graaf benoemd werd tot Pastoor en Deken van Ouderkerk a/d Amstel. Gisteren had op het St. Willibror- dus-Gymnasium te Katwijk a/d Rijn de plechtige pi'ijsuitdeeling plaats. De plechtigheid werd opgeluisterd door de tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier. Onder de prijswinners bevonden zich ook onze stadgenooten de studenten Franken en Hin. Pastoor G. H. Rengs. f Uit Middelburg wordt gemeld, dat hedenochtend aldaar is overle den de WelEerw. Heer Pastoor G. H. Rengs. De overledene werd geboren te V eisen op 1 Mei 1844 en 15 Aug- 1869 Priester gewijd.Velen onzer stadgenooten zullen zich Z.Eerw'. nog herinneren uit den tijd (van 1 Maart 1887 tot 25 Febr. 1893), dat hij het Pastoraat uitoefende te Spaarnwoude a/d Lie. Van Spaarn- woude werd Z.Eerw. overgeplaatst naar Middelburg. Zijn gulle gast vrijheid en hartelijke vriendschap verzekerden hem voortdurend van de dankbare liefde zijner Parochia nen en van de toegenegen hoogach ting van andersdenkenden. Zijne nagedachtenis zij in eere en zijne ziel ruste in vrede. De aanbesteding voor het bouwen van het Bisschoppelijk College te Sittard zal plaats hebben a.s. Vrij* dag 27 Juli. Zondag 22 Juli 1.1. had in het St. Gregoriushuis te Utrecht de Be stuurskeuze plaats, welke volgens de Constituties door de Eerw. Fraters om de 6 jaar moet gehouden worden- Bij die gelegenheid werd tot Alge* meen overste verkozen de Eeim'. Frater M. Stephanus (J. A. Buil)- Mgr. Hoffman, O. M. geweze'1 missiebisschop van China heeft sim'3 eenige dagen zijn intrek genomen i" het klooster der Eerw. paters Fr"1' ciscanen te Wijchen, alwaar Z. D- voornemens is den avond van zij" welbesteed en zorgenzwaar leve" in welverdiende rust door te bre"' gen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2