Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Land en Tuinbouw. Leger en Vloot. SPORT. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Winkelsluiting. Het dagelij ksch bestuur van het der Amsterdamsche Sigaren- I ^nkeliers" heeft in zake de winkel- I "iting een adres tot den Raad al- uaar gericht waarin het mededeelt dat ue vergadering van sigarenwinkeliers i Behouden op 20 Juni in 't Koffiehuis 'He Pool" protesteerde tegen eiken ^'ettelijken dwang en speciaal van si garenwinkeliers tot het gedwongen buiten hunner winkels en zulks te. Omdat zij in die verordening Zleu eene beperking van hun recht °!)i te arbeiden; 2e omdat die beperking hun schade zal berokkenen, terwijl het beoogde I uoel, kortere arbeidsduur voor win- r aelbedienden, niet wordt bereikt 3e. omdat voor hen de Zondag is een der voordeeligste dagen en de bootste verkoop juist begint na het Voorgestelde sluitingsuur 4e. omdat zij verkoopen een artikel v°or dadelijk gebruik, dat door het Blootste deel van het publiek niet in voorraad wordt genomen en dan ook hoor den gemak kelij ken verkoop zal Worden verkocht in zaken die niet i Besloten zijn en door particulieren, hetgeen in de practijk zal blijken niet Met te kunnen worden 5e. omdat volgens hunne meening het beoogde doel te bereiken ware, hoor slechts te verbieden, om op Zon dag den geheelen dag en op werkda gen na een vastgesteld uur anderen dan leden van hun gezin in winkels ^e laten arbeiden, zooals die zaak ook 'O België ter bevordering van Zon- dagsrust is geregeld. Tegen winkelsluiting. Gisteravond vergaderden te Amster dam het hoofdbestuur en verdere be stuursleden van het comité tegen Wettelijke winkelsluiting. Onder de ingekomen stukken be vonden zich er eenige van winkeliers Uit de districten 7 en 8, het zooge- Oaamde Jordaangedeelte onzer stad, die er bij het bestuur op aandrongen °ok in een lokaal in het midden van deze districten gelegen, te vergaderen, alvorens de verordening in den Raad in behandeling komt. Het houden van deze vergadering werd aan het dagelijksch bestuur overgelaten. De supplementlijst door den secre taris ter controleering aan het bestuur verstrekt, droeg weder 698 handtee keningen, zoodat tot op heden 2602 Winkeliers zich schriftelijk tegen de Verordening verklaarden. De laatst Verkregen handteekeningen zijn hoofd zakelijk uit de districten 8 en 9. Ver der werd besloten in elk geval met [V het verzamelen van handteekeningen Voort te gaan, en wel na vele klach ten van winkeliers die hunne namen Oog niet op de lijsten vonden. Ten slotte werd op voorstel van het da gelijksch bestuur met algemeene stem men besloten, van alle onderteeke- ii aren een zeer kleine contributie voor éénmaal te heften, tot voering dei- Verdere actie, waarover per kwitantie zal worden beschikt. Onze landgenoot de violoncellist Joseph Hollman is dezer dagen dooi de Koningin van Engeland zeer ge vierd. De „Gaulois" meldt, dat de Koningin, toen zij vernam, dat Ca- mille Saint-Saëns en Hollman, die twee sonates van den eerste had uitgevoerd op een concert te Lon den, daarmede zooveel succes had den gehad beide artisten op Buc- kingham-Palace inviteerde en hun verzocht deze twee werken voor haar uit te voeren. Op verzoek van de Koningin liet Saint-Saëns ook hooren fragmenten uit Samson et Dalila". Na afloop van het concert Werd in het salon door de Koningin eigenhandig thee gepresenteerd aan de twee artisten. En vóór hun ver trek uit het paleis schonk de Ko ningin, namens den Koning, aan beiden de groote gouden medaille, "Welke uitsluitend wordt verleend aan de geleerden van Groot-Brittan- nië ter belooning van kunst en we tenschap. De mannenzangvereeniging „Eu terpe" te Amsterdam, heeft een be zoek gebracht aan Edam en aldaar een uitvoering gegeven in het Hee- ïenlogement. Aan den Heer J. Oos- termeijer, door wiens bemiddeling de Vereeniging aldaar optrad, werd door den voorzitter heteere-lidmaatschap Van Euterpe" aangeboden. De uitvoering, onder leiding van den Heer Albert van As, bevatte een tiental koornummers, waaronder eenige, waarmede de vereeniging ep wedstrijden prijzen heeft behaald. Het meest werden toegejuicht „Les martyrs aux arènes" en „Sur les ^mparts". De geheele uitvoering had groot succes. Te Amsterdam zal in de Paasch- vacantie van het jaar 1907, opWoens- dag 3 en Donderdag 4 April, in het gebouw der Universiteit het Vljfde Nederlandsche Philologencon- §res worden gehouden. Nu aan de tentoonstelling van oudheden op Texel een steeds toe nemend bezoek te beurt valt, is de sluiting, welke aanvankelijk bepaald was op 25 Juli, verdaagd tot 5 Au gustus a.s. Z. H. de Paus heeft als Observa tor aan de Vaticaansche Sterrewacht te Rome aangesteld den WelEerw. pater dr. J. Stein, s. j. leeraar aan het St. Willebrords College te Katwijk a/d Rijn. De nieuw-benoemde deed zijne ster- rekundige studiën aan de Universi teit te Leiden onder de uitstekende leiding van prof. dr. H. G. van de Sande Bakhuyzen. Hij was in 1898 eenigen tijd werkzaam aan de sterre wacht te Georgestown, promoveerde in 1901 te Leiden op proefschrift: „Beobachtungen der Breiten variation te Leiden," en nam aan het Observa- torio del Elbro te Tortosa deel aan de waarneming der totale zonsver duistering van 30 Aug. 1905. Volgens het.. A7, v. N. zou de heer Gideon Huet te Parijs bescheiden be zitten, welke zouden bewijzen, dat Rembrandt niet is begraven in de Westerkerk te Amsterdam, waar men juist den gedenksteen onthuld heeft. Prof. dr. P. J. Blok, te Leiden is benoemd tot Mittglied der K. K. Ge- lehrten-Gesellschaft in Göttingen. Rembrandt herdacht in New-York. Opdat de herdenking van den 300sten geboortedag van Rembrandt ook in New-York niet onopgemerkt zou voorbijgaan bood het bestuur der Nederlandsche Kamer vanKoop- handel in Amerika, namens de Hol- landsche kolonie, aan de directie van het in Central Park gelegen Kunst-Museum een krans aan, ge maakt van donkergroene en bruine bladeren en evenzoo getinte roode rozen met een enkelen tak van witte bloemen. Aldus werd getracht een beeld te geven in bloemen van het ka rakteristieke in des grooten schil ders meester-stukken. Een rood-en-zwart zijden strik bond de gedachten der gevers aan de stad, waar Rembrandt zijn we reldroem verwierf en een rood- wit- en- blauw lint getuigde van den band, die Hollanders in den vreem de gebonden houdt aan hen die in 't vaderland hunne gezamenlijke helden vereeren. Gevolg gevend aan het verzoek plaatste de directie den krans aan den voet van een van Rembrandt's werken als teeken van eerbiedige herinnering en tevens als bewijs van dank voor de eervolle plaats aan Rembrandt's wei-ken toegewezen in hetNew-York's schilderijen-museum. Verscheidene week- en dagbladen, welke op 15 Juli uitkwamen bevat ten goed gestelde artikels over Rembrandt en zijne wei-ken, en waar ze met afbeeldingen opgeluisterd werden, werden ook steeds zijn ge liefde en tot hooge idealen inspi- reerende Saskia herdacht. Landbouw-Statistiek. Men schrijft uit de Streek (N.-H.) Het Bureau van de Landbouwsta- tistiek heeft gelijk bekend is aan verschillende landbouw- en markt- vereenigingen kaarten ter invulling verstrekt, met het doel deze te doen toekomen aan de landbouwers en tuin ders. Wanneer ieder landman zorgvul dig zijne kaart invult, dan zou dit een practisch middel zijn om volledige gegevens te verkrijgen omtrent den verbouw van producten over de jaren 1905 en 1906. Tot dusver echter hebben lang niet alle landbouwers hunne kaart inge vuld opgezonden. En de oorzaak Me nig landman vond deze „nieuwigheid" verdacht. Zij geloofden vast en zeker, dat het wel weer in verband zou staan met de belastingEn daar hou den de meesten nu juist niet van. Daarom vinden zij het veiliger niet op te zenden. En zoo wacht het Bureau nog steeds, en misschien te vergeefs, op menig ingevulde kaart, en dreigt deze goed bedoelde proefneming door die zon derlinge opvatting te mislukken. Wij willen echter nog maar het beste blij ven hopen. Uit sommige dorpen van de Streek (N.-H) meldt men gevallen van ziekte onder de varkens. Te Hoogkarspel werden veertien varkens na korten tijd ziek, tot groote schade voor de land bouwers. Zoinersnoei. Dat woord zal velen vreemd in de oorenklinken.Snoeien,zoo zal menden ken, is toch immers een werkje voor den winter, of althans voor het vroege voorjaar? En dat is gedeeltelijk waar. Een groot aantal heesters, moeten in den winter of vroeg in het voorjaar gesnoeid worden, doch niet minder waar is het, dat er dan vaak al te veel gesnoeid wordt en dat het meeren- deel onzer bloemheesters, dan juist niet gesnoeid moet worden, wil men zich tenminste niet een schat van bloemen zien ontgaan. Die heesters, die ik hier op het oog heb, zijn die, welke op het oude hout bloeien, d. w. z. wier bloemen reeds in het najaar worden aangelegd, om in het voorjaar uit te komen. Die heesters dragen dus in den winter op hun takken de bloemknoppen voor het komende voorjaar, en die zouden we met het snoeien wegsnijden. Het is daarom van het grootste be lang, dat we in den winter nauwkeurig toezien wat we snoeien en dat we ons bij elke nieuwe struik afvragen met wat voor soort we te doen hebben. Nu kan men aan de meeste heesters in den winter de bloemknoppen wel onderscheiden, doordat ze meestal ronder en dikker zijn, welke uiterlijk- lijkheden, naarmate de lente nadert, meer in 't oog springen. Overigens ziet men hieruit hoe nuttig het is de heesters ook des winters te kunnen onderscheiden. De vraag is nuwanneer moeten dan deze heesters gesnoeid worden En dan is eenvoudig het korte ant woord: Na den bloei. Nu bloeien de vroege hoeders niet alle op denzelfden tijd. Er zijn er die zeer vroeg in het voorjaar, enkele die zelfs reeds in Januari bloeien. De snoeitijd is dus voor alle niet dezelfde en we snoeien van Januari tot in Juni-Juli dan deze, dan gene heester, al naar de bloei der verschil lende soorten eindigt. Bij het snoeien bepale men zich in hoofdzaak tot het wegnemen van eenige der oudste en uitgeleefde takken. Heb ben we met boomachtige heesters te doen, dat zijn heesters die een stam metje of een paar hoofdtakken vor men dan snijden we de overbodige of ongewenschte takken tot op de hoofd vertakkingen weg. We bereiken daar mede dat lucht en licht overal vol doende kunnen toetreden, wat de ont wikkeling van nieuw krachtig hout ten zeerste bevordert. De overgebleven dunnere takken korten we, waar zulks noodig blijkt, slechts een weinig in overeenkomstig den gewenschten vorm. Bossige heesters moeten geregeld elk jaar uitgedund worden. Doen we dit niet, dan krijgen zulke heesters op den duur een stijf en stram voor komen. Hier nemen we de oudste knoestige takken tot op den grond geheel weg. Daardoor bevorderen we do vorming van nieuwe krachtige loten, die beneden aan den voet van den struik komen opschieten. Van deze nieuwe takken moeten we het hebben want ze doen den heester de zoo gewilde losse en bevallige vorm behouden en het zijn juist de slanke, buigzame, overhangende takken die, wanneer zij met bloemen beladen zijn, een zoo uiterst sierlijk effect maken. Heesters, wier bloei in het najaar opgevolgd wordt door een rijke gift aan sierlijke vruchten, gelijk de Lijster bes, laten we de bloemrijkste en vruchtbaarste takken zooveel mogelijk behouden; we bepalen ons bij derge lijke heesters tot het strikt noodzake lijke. Het snoeien, dat zal ieder duidelijk zijn, kan hier niet met een hegge- schaar geschieden. We gebruiken daar voor een flink scherp en stevig snoei mes en snijden van onderen op, schuins naar boven, telkens boven een sten- gelknoop. Zijn de takken erg dik, dan mogen we gebruik maken van een fijn boom zaagje, waarbij we de gemaakte snoei- wonden met een weinig bruine teer insmeren. Wanneer we onze vroege bloem heesters op de boven aangegeven ma nier getrouw elk jaar nazien, zullen we ons niet te beklagen hebben, doch ons elk voorjaar opnieuw kunnen verheugen in een heerlijken, milden en rijken bloei. Manoeuvres in 1906 Van 10 tot en met 15 September a. s. zullen onder leiding van den com mandant der stelling van Amsterdam oefeningen in den vestingoorlog worden gehouden in de groep Wormerveer en het aangrenzend terrein van de groep Westzaan v. d. stelling van Am sterdam, met geheele of gedeeltelijke bezetting van de forten bij Marken Binnen, bij Krommeniedijk, aan den ham en bij Veldhuis. Bij Kon. Besluit van 10 Januari j.l. is aan het Hoogheemraadschap „De Watergraafsmeer" concessie ver leend tot 31 December 1908 tol te heften op den grooten weg, aanvan gende 9 Juli 1906. De opbrengst van deze heffing moet in de eerste plaats worden aangewend tot deugdelijk onderhoud van den weg en hetgeen daartoe behoort en vervolgens tot rente en aflossing der op den weg rustende lasten. Tot 9 Juli werd geen tol geheven van rijwielen en auto'sin het bo ven aangehaalde Koninklijk Besluit zijn deze voertuigen evenwel voor het eerst als tolschuldig aangeduid. Het is bekend, dat deze nieuwe tolheffing op de rijwielen algemeene beweging heeft gewekt onder de fietsers, zóó zelfs, dat men verleden Zondag tot handtastelijkheden is overgegaan. De tolgaarder volbracht eenvou dig den plicht hem door den dijk graaf opgelegdhij vroeg tolgeld, leder verstandig mensch zal begrij pen hoe vervelend de tolheffing ook moge zijn dat het niet aan gaat te manifesteeren tegen den tol gaarder die slechts ambtenaar is van het hoogheemraadschap. Daarom komt het ons onverklaar baar voor, dat de burgemeester en de politie van Watergraafsmeer geen vinger uitstaken om den gemoles- teerden tolgaarder bij te staan. De tolheffing geschiedt krachtens een Kon. besluit, en nu meenen wij, dat de politie en haar hoofd, de burgemeester, den tolgaarder hebben te steunen bij het uitvoeren van dat Kon. besluit. Yele ingezetenen van Watergraafs meer keurden de houding van de politie en van de onwillige fietsers ten zeerste af. Waar moet het heen, wanneer op dergelijke wijze met het recht in ons land wordt omgesprongen? Aan deze onverkwikkelijke zaak is spoedig een einde, wanneer de politie van Watergraafsmeer den tolgaarder slechts bijstaat. Willen de fietsrijders beproeven intrekking van genoemd Kon. besluit, welnu, de weg daarvoor is bekend. Maar dat het ruw geweld tegen een tolgaarder op het oogenblik in ons land, onder den rook van Am sterdam kan geduld worden, zie, dat vinden wij iets ongehoords. Blijft deze ruwe oppositie voort duren, dan zal het Hoogheemraad schap gebruik maken van het recht, verleend in art. 3 van meer genoemd Kon. besluit en vóór de brug een tolboom of tolhek plaatsen. Dan kan er natuurlijk geen enkele onwillige meer door. BUITENLAND. Vreeselijk spoorwegongeluk. Een telegram uit Charlotte, Zuid Carolina meldt, dat een goederen trein en een personentrein gisteren bij Hamlet in botsing zijn geko men. De schok was vreeselijk, 23 per sonen werden gedood, de meesten op slag. De bliksem en de telefoon. Te Lyon is het Paleis van Justitie door den bliksem getroffen, geluk kig zonder dat er eenige schade werd aangericht. Daarbij deed zich evenwel het merkwaardige verschijn sel voor, dat al de telefoonschellen in het gebouw vanzelf begonnen te werken. Om een eind te maken aan dat eindeloos geschel. wist men niet anders te doen dan de gelei- ddraden door te snijden. De bliksem in het kruit. De eigenaars van wijngaarden vu ren gewoonlijk, wanneer 't begint te hagelen, enkele salvo's af met klein geschut om daardoor den lia- gelregen te verminderen. Vrijdag waren twee mannen, Ju- lien en Laurent Vernay, hiermede bezig in de gemeente Lozanne (Beau- jolis), toen plotseling het gebouw, waarin de ammunitie bewaard werd, door den bliksem werd getroffen. Een ontploffing volgde en de mannen werden over een afstand van 50 meter weggeslingerd. Vreeselijk verminkt werden zij op genomen. Men wanhoopt aan hun behoud. Borussia-mijn. Meer dan een jaar geleden had er een ernstig ongeluk plaats in de Borussia-mijn, bij Marten in West- falen, waarbij 39 mijnwerkers om het leven kwamen. De materiëele schade bedroeg meer dan l1/2 mil- lioen mark. In Febr. werd een interpellatie gehouden in den Rijksdag naar aanleiding van deze ramp en alle sprekers wenschten, dat zoo spoedig mogelijk vastgesteld werd wie de verantwoordelijkheid dragen moes ten. Nadat de nieuwe minister van handel Delbrück aangekondigd had, dat het onderzoek ook uitgebreid zou moeten worden tot de betrok ken ambtenaren van den Pruisi- schen mijn-dienst, hoorde men in langen tijd niets. Thans is een aanklacht door de strafkamer van het Landgericht te Dortmund ingediend tegen den chef van het bedrijf, Rütter, wegens het veroorzaken van dood door schuld. In deze zaak zullen negentig ge tuigen en deskundigen gehoord worden. De lachers beschaamd. Eenigen tijd geleden meldden wij, dat Duitsche geologen den draak ge stoken hadden met den gouverneur van Zuid-West-Afrika, die den heer Von Uslar had aangesteld om met de „Hazelaar" bronnen te vinden. Thans deelt de Harrib. Nac/ir. meê, dat den 21sten Juni twee bronnen in Karibib geboord zijn, op aan wijzing van Uslar. Zijn opgaven over de diepte der bronnen en de richting kwamen precies uit. De bron levert per uur 2.3 ku bieke meter goed en helder water. De eerste bron is Kaiser-bron ge doopt. Een Aanslag. Een koopman in kunstvoorwer pen, de heer Haegeli, wonende rue de Boudy te Parijs, had gistermorgen een mandje ontvangen per post. Hij deed het open zonder wantrou wen. In het pakje zat eene houten doos van 33 centimeters lang op 22 breed en 12 hoog. Een bijge voegde enveloppe bevatte het sleu teltje. De hr. Haegeli stak het in het slot en draaide. Een vreeselijke ont ploffing volgde. Al de ruiten vlogen in stukken en de hr. Haegeli zonk ineen, vreeselijk gekwetst. Zijn ven noot, die ook in den winkel was, kreeg het gezicht vol stukken glas. Wat den hr. Haegeli betreft, zijn linkerarm was letterlijk in stukken gescheurd, zijn rechterarm en zijn gelaat erg verbrand en hij had won den over het heele lichaam. Stuk ken vleesch waren afgerukt en tot den muur geslingerd, Kogels waren overal in den muur gedrongen en zelfs op de 4e ver dieping werd eene jonge vrouw door een kogel licht gekwetst. Ware het kistje in het magazijn geopend in plaats van aan de bin nenplaats, dan zonden al de aanwe zigen gekwetst zijn geweest. Het helsche werktuig was zeer behendig samengesteld. Van binnen bevond zich een revolver van 9 milimeters, geladen met losse kardoezen. De rest van de doos was vol met een ont plofbare stof kogels en stukken ijzer. Door het omdraaien van het slot ging de revolver af en de vlam deed de ontploffing ont staan. De hr. Haegeli ligt bewusteloos. Men heeft aanstonds tot de afzetting van zijnen arm besloten. De man, Elzasser van oorsprong, is 52 j aal oud. Goed Katholiek gaf Mr. Hae geli veel en weigerde nooit eene aalmoes, tenzij hij niet anders kou. Men kan niet gelooven, dat er wraakneming in 't spel is. Het pak was afgegeven op het middenbureel van de rue du Louvre zonder naam van afzender, maar aangezien er Zondag slechts twee pakjes zijn af gegeven zal de bediende misschien een signalement kunnen opgeven. Een laatste bijzonderheidEen onbekende heeft met potlood op een der matte glazen van het ma gazijn een revolver en een dolk geteekend. Deze ruit is door de ont ploffing niet gebroken. De veiligheidsdienst van den tsaar. Een nieuwe veiligheidsdienst is ingesteld, ten einde den persoon van den keizer aller Russen te be waken. De chefs der geheime politie en van den veiligheidsdienst, Theletpoff en Kounzevitch, zijn sinds eenige dagen te Peterhof, waar zij een nauwlettenden bewakingsdienst heb ben georganiseerd. Ten eerste heeft men geheel Pe terhof, het oude en het nieuwe gedeelte, evenals Orienbaum, om ringd met een cordon van 600 wachten, en den schildwaclitdienst zeer vernuftig samengesteld. De centrale wacht staat in on middellijke verbinding met het hoofd van den paleisdienst, generaal Trepoff. Op geregelden afstand zijn inlichtingsposten opgericht, en tus- schen die posten rijden steeds pa trouilles te paard heen en weer, zoodat men op ieder oogenblik tus- schen alle posten onderling verbin ding kan krijgen. Bovendien heeft men talrijke ron den ingesteld, welke in voortduren de verbinding staan met de centrale wacht en die dag en nacht contro ledienst uitoefenen. Er zijn te Peterhof een groot aantal geheime politieagenten, die een speciaal korps vormen en in verschillende wachten verdeeld zijn. Er zijn niet minder dan 240 agen ten tegelijk van dienst rondom het groote paleis waarbinnen zich de keizerlijke familie bevindt. Deze nieuwe veiligheidsdienst wordt uitgeoefend met de allerstreng ste toepassing der dienstreglementen te velde, waaraan men nog eenige speciale reglementen heeft toege voegd. Het wachtwoord wordt iederen morgen en iederen avond veranderd, en de toegangsbewijzen veranderen iederen dag van vorm en van kleur... Dit is waarlijk prachtig ingericht, maar wèl rampzalig is de heerscher, voor wien dergelijke maatregelen onafwijsbare eisch zijn In Bassecourt, kanton Bern, is Zondag de bekende horlogefabriek Bouvin Co. afgebrand. MARKTNIEUWS. Haarlem 24 Juli 1906. Aangev. Aardap. 311 HL. Verk. 300 HL. L.pr. f 1.50, H.pr. f3.—, Aangev. Appelen 00 HL. Verk. 00 HL. L.pr. f 0,00 Hpr. —,00, Aangev. Peren 2 HL. Verk. 2 HL. L.pr. f 15,— H.pr. f 0,00, Aangev. Bloemk. 5000 st. Verk. 5000 st. L.pr. f 3,H.pr. f 13.Aan gev. 31 manden spinazie, verk. 31 mand L.pr. f 0,40,H.pr. f 0.60, Worte len 3000 bos verk. 3000 bos L.pr. f 4, H.pr. f 6,Sla 470 md. verk. 470 md. L.pr. f0.20,a f 0.60, Haarlem, 24 Juli 1906. Aangev. Boter 48 KG. Verk. 48 KG. H.pr. f 1.30 L.pr. f 1.25 p. KG. Aangev. Biggen 20 st. Verk. 20 st. H.pr. f 13,00 L.pr. f8.p.st. Aangev. Schrammen 5 st. Verk. 4 st. H.pr. f27,00, L.pr. 18,00 p. st. Schiedam, 24 Juli. Noteering Make laars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurs- commissie f9.75 Stemming kalm Ruwe Spiritus f77/g.Spoeling- Commissie f0.80. Beverwijk, 23 Juli, Koolrapen, per 100 f 0,f 0, bieten, per 100 f 0.a f0,00 kleiaardappelen p. Heet. f4, A f0,zandaardappelen p. Heet. f 5,A f 0,roodekool f a f Savoye f 00. a f 00, Witte f 0, a f 0, alles p. 100, uien p. Heet. f0,A f0, prei per bos f0,A f0,appelen, p. Heet. f 0,A f Peren p. Heet. f0,a f 0,Bloemkool per 100 f 10,a f 14,sla per 100 krop f 80 a f 0,Rabarb. per 100 bos f 8 f 0 Raapstelen per 100 bos f0,afO, Radijs per 100 bos f0,00 a f0, Spinazie per heet. f0,a f0, Wortelen, p. 100 bos f5,Af00, Asperges per bos f 0.00, Komkommers per 100 f0 A f0, Postelein f0,40 per H. L. Peulen per kilo f 0,16. Dop pers per kilo f 0,10. Capucijners f 0,14 per kilo. Aardbeien per mand f 0,31/2 a f0,00. Tuinboonen per 1000 f0,75. Frambozen per mand 8- A f 0,10, Ras pers 0,14. Bessen per kilo f 0.10. Alkmaar, 23 Juli. Veemarkt. Aange voerd: 0 paarden f 0 a f 0, 6 koeien f 180 a f 290. 37 nuchtere kalveren f 12 a f 20,508 schapen f 20 a f 30. lamm. faf,14 magere varkens f15 a f 18.alles per stuk. 242 vette Var kens 40 A 49 ets. per KG. 134 vette Kalveren f 40.a f 100, PURMEREND, 24 Juli. Aangev. 577 runderen, waaronder 416 vette, f0,60 A f0,74 per kilo, prijsh. matig Melk- en Geldekoeien prijshoudend matig f 0A f 0,1. in pr. st., 46 stie ren, 243 v. kalveren f 0,60 A f 0,80 matig 286nuchtere id f 10 A f 23 per stuk, mat. 15 paarden, veulens 1419 schapen f— A fprijsl. vl.. 440 lamm. f A fprijsh. matig, 296 v. varkens f 0,44 A f0,48, per kilo, matig; 76 magere id. 1'18 A f26,per stuk, stug 376 big gen f 8 A f 12 stug, 0z. appelen f 0,00 Aangev. 249 st. Kaas kleine f 30, 3 middelb. f 27,1490 K.G. boter fl.lö A f 1,25 per kilo; kipeieren f3,50 A f 4,00 per 100 st.; eendeieren f 4, A f 0,per 100 stuks, PURMEREND, 23 Juli. Afslagmarkt 275 pond Peulen f 4.40 a f 6.4127 pond Doperwten f 3.40 a f 4.per 100 pond, 1211 zak Tuinboonen 29 a 38 ct. per zak, 1,677,700 Slaboonen f 0.49 a f0.65.16.100 Snijboonen f 1.25 a f 1.80 per 1000. Aardappelen f 0.80 a 0,85, Peren f 2.70 a. 3 per mand, Sla 55 ct. per 100 krop, Klapbessen fl.25 a 2.45 per dubb. mand, roode Aalbessen 7 a 9 ct., zwarte dito 9 a 9i/2 ct. per pond. Handel vlug. Ondertrouwd: 23 Juli. J. D. Koek en P. W. Metz. G. H. Krie bel en N. Rekoert, 25 Juli. H. M. v. Montfoort en M. Rodenburg. G.A.v. d.Weijden en T. van Egmond.L.Bree- man en M. Glaser.H. Os en J. Vonk. H. Kwekkeboom en E. A. Peperzak. H. Martens en G. Buffers. W. v. Citters en M. Krijns. G. H. Er- brink en E. Erbrink. H. B. v. d. Voort en J. Baltus. S. de Goede en A. C. Hermans. Getrouwd: B. v. d. Pols en H. C. Visser. W. v. d. Berg en M. Tes- selaar. J. H. v. Deursen en C. M. Philippo. J. N. Valk en G. Stad- man. A. J. Noijons en W. M. Beere Bevallen: 22 JuliG. Gouwens- Blom, d. VELSEN. Ondertrouwd: P. v. d. Vlerk en J. Samplonius. A. Bremer en T. Mossel. Tb. Portegies en M. M. van Dijk. H. Lancée en J. S. Kui per. Bevallen: H. Pel-van der Berge, d. P. van Vuuren-Min, d. E. Rademakers-Veldman, z. A. Schee- naard-van Zeist, z. A. Haver-Wieg man, z. P. J. Darphorn-Stroet, d. D. E. van Leeuwen-Valstar, z. K. J. Asselman-Lahn, d. A. van der Koek-Garritsen, d. L. Zegel-Verheij z. A. Pirovano-Ory, z. M. Post- Van Veen, z. A. Ch. Koster-Ver hoef, d. Overleden: K. Lubbers,65j. J. J. Leering, 4 m. A. de Vries, 3 m. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen1 pakje schoenveters, 1 kinderschoentje, 1 oor belletje, 1 zweep, 1 broche en 1 ladder. Procesverbaal opgemaakt wegens wielrijden zonder licht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3