BINNENLAND. Uit de Pers. Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. maal plaats onder voorzitterschap van den lordkanselier. Talrijke personen, die de conferentie niet hadden bijgewoond, namen ook aan dat feestmaal deel. Tusschen de drie- en vierduizend menschen zaten aan tafel, waaronder het meerendeel van de buitenlandsche gezanten hier ter stede, talrijke diplomaten en an dere bekende voorname personen. De lord-kanselier, graaf Apponyi, Bryan en anderen hielden vurige luide toegejuichte toespraken in het belang van den vrede. Er heerschte een uit stekende geestdriftvolle geest. Na afloop van het feestmaal reden de gasten naar Paddington en begaven zich vervolgens per spoor naar Wind sor, waar lord Esher allen uit naam van den Koning verwelkomde. Er werd een bezoek aan het kasteel ge bracht, waarna tot besluit onder be gunstiging van prachtig weder, een zeer mooi turnfeest in het park van het kasteel bijgewoond werd. Uit: Het Loo. De toestand van onze veelgelief de Vorstin is gelukkig niet ernstig. Zuster Deijl, van het Hopital Wallon te Leiden, is ten paleize aangekomen ter verpleging van Hare Majesteit. Onder de vele telegrammen van het buitenland, waarbij belangstel lend naar den toestand van H. M. geïnformeerd wordt, was er een van de Nederlandsche leden ter parle mentaire conferentie, thans te Lon den bijeen. Keizer Wilhelm zond een zeer hartelijk telegramde deelneming der Vorsten is overigens algemeen. Volgens het jongste bulletin is ijstoestand van H. M. bevredigend. Z. K. H. Prins Hendrik heeft van zijne voorgenomen reis naar Bay- reuth afgezien. De Staatscourant No. 17'2 bevat het volgende „Bulletin". De toestand van Hare Majesteit de Koningin is tot heden bevredi gend. De nacht werd rustig doorge bracht. Dr. ROESSINGH. Arts POT. Heden zal geen bulletin over den gezondheidstoestand van H. M. de Koningin worden uitgegeven. H. M. de Koningin klaagt veel over vermoedheid en is weinig op gewekt. Departement Landbouw. Naar wij vernemen heeft de re geering de beschikking verkregen over het perceel Lange Houtstraat, hoek Tournooiveld, te Den Haag, thans bewoond door staatsraad mr. Asser. Vermoedelijk zal een der af- deelingen van het departement van landbouw, nijverheid en handel in dit perceel worden ondergebracht. (Vad). Nieuwe Wetjes. Het Stbl. no, 188 bevat de wet van den 9den dezer, houdende vast stelling van het slot der rekening van de koloniale uitgaven en ont vangsten voor Suriname over het dienstjaar 1902. Het Stbl. no. 187 bevat de wet van den 9den dezer, houdende ver hooging van het elfde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienst jaar 1906. Het Stbl. no. 183. bevat de wet van 24 Juni 1901 (Stbl. no. 171), houdende toekenning van een ren teloos voorschot uit 's Rijks Schat kist ten behoeve van den aanleg van stoomtramwegen: van Tilburg over Oirschot naar St. Oedenrode, van Tilburg over Gilze naar Don gen en van Tilburg over Goirle naar Hilvarenbeek. Het Stbl. no. 186 bevat de wet van den 9den dezer, houdende ver hooging van de koloniale huishoude lijke begrooting van Curasao voor het dienstjaar 1906. Kiesrecht-commissie. Naar wij vernemen, is de commis sie, benoemd door het bestuur van den Bond van Katholieke kiezersver- eenigingen om een rapport uit te brengen over den stand van het kiesrecht-vraagstu ksamengesteld als volgt: Jhr. mr. L. von Fisenne Jr., jhr. J. v. Nispen tot Sevenaer, mr. dr. Ch. Raaymakers S. J., mr. van Schaik Jr., H. J. Stins. Vereeniging voor Vrouwenskiesrecht. Afdeeling Amsterdam. Voor eenige weken vormde zich uit de leder, der Afdeeling Amster dam van de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht een Feest-Commissie om het 121/2 jarig bestaan der Vereeniging te herdenken. Deze Commissie schreef vier prijs vragen uit, en wel voor een insigne, voor een mono loog, voor een dialoog en voor een tooneelstukje. De namen der leden van de jury, welke de ingezonden ontwerpen zal beoordeeleu, konden toen nog niet be kend gemaakt worden. Thans is de Feest-Commissie zoo gelukkig te kunnen melden, dat op haar verzoek om deel uit te maken van de j ury welwillend hebben geant woord (voor het insigne) de Heer H. Heyenbrock van Blaricum en Mevr. MidderighBokhorst van 's-Graven- hage; (voor de monoloog, de dialoog en het tooneelstukje) de HeerS. Bou- berg Wilson, Directeur der Tooneel- school te Amsterdam en Mevr. Theo MannBouwmeester. Door het Hoofdbestuur der Ver eeniging is aangewezen voor beide jury's Mw. Martina G. Kramers uit Rotterdam, door het Bestuur der Afd. AmsterdamMw. Th. P. B. Haver, en door de Feest-Commissiede Heer Bern. Kanis. Tevens deelt de Feest-Commissie mede, dat op verzoek van eenige per sonen, die betoogden, dat op tal van plaatsen in ons land het omzetten van een manuscript in typewriterschrift vrijwel een onmogelijkheid is, of el ders de auteur-zelf niet altijd in staat is zonder derden daarin te betrek ken van type-writerschrift gebruik te maken, de eisch van type-write is vervallen. Ten slotte worden belanghebbenden er aan herinnerd, dat de inzending kan geschiedenvoor het insigne tot 7 Augustus, voor de overige drie prijs vragen tot 10 Augustus aan het adres van de Secretaresse der Feest-Com missie, Mw. E. Kanis, Nassaukade 335. Aan hetzelfde adres zijn op aanvrage ook nog circulaires te verkrijgen, waarin de gestelde eischen omtrent de prijsvragen nader zijn omschreven. DE FEEST-COMMISSIE. Amsterdam, 26 Juli '06. Zuid-Willemsvaart. De minister van waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden dat, in verband met de uitvoering van herstellingswerken aan sluis no. 10 der Zuid-Willemsvaart, het ka- naalpand tusschen de sluizen nos. 9 en 10 in het tijdperk van 6 Au gustus tot 25 September gedurende 40 dagen, of zooveel korter of lan ger als zal blijken noodig te zijn, zal worden afgelaten van 's morgens 6 uren tot 's avonds 8 uren dat die aflating zal bedragen van 30 tot 90 c.M. dat, telkenmale des avonds te 8 uren, het pand weder op peil zal worden gebracht, zoodat, na aan vulling, tot 's morgens 6 uren de scheepvaart ongehinderd kan plaats hebben dat de grootte der aflating zal worden bekend gemaakt door aan plakking aan sluis no. 0 te 's-Her- togenbosch, aan de sluizen nos. 5 en 13 en te Maastricht aan den aan vang van het kanaal. (St. Ct.) De minister van Justitie, verge zeld door twee ambtenaren van zijn departement, bracht hedenvoormid dag een kort bezoek aan de gevan genissen te 's Hertogenbosch. Zaandamsche staking. De firma Pont heeft tot leden der commissie van onderzoek benoemd de heeren Cornelis Bon, H. J. van Doesburgh en H. Endt. Alle boot werkers uit solidariteit hebben het werk hervat. Ook de houtwerkers hebben het voorstel betreffende benoeming van eene commissie van onderzoek, en wat daarmede verband houdt, aan genomen, zoodat de staking is op geheven. Gisteren gingen allen, behalve de uitgestotenen, aan den arbeid. Vanwege de werklieden zijn in de commissie benoemd de heeren A.C. Wessels, J. Kat en W. Spreeuw. Ongelukken. Te Grijpskerk had de veertienjarige knecht van den Heer J. de Waard de onvoorzichtigheid kort na het eten te gaan zwemmen, met het gevolg, dat hij plotseling zonk en niet weer boven kwam. Hij werd schijnbaar levenloos bo vengebracht doch de geneesheer P. v. d. Burg, slaagde er in na een uur van buitengewone inspanning de le vensgeesten weder op te wekken, waarna brakingen van water en slijk volgden. Toch is de jongeling W. Stop ge naamd, eenige uren later overleden. Op den Amstel ter hoogte van de Willibrorduskerk gebeurde gisteravond een ongeluk, dat nog goed is afge- loopen. Een vlet met vier personen, dames en heeren, werd door een stoomboot aangevaren, met het gevolg, dat het bootje omsloeg en allen, die er in zaten, te water gingen. Gelukkig werden de drenkelingen gered door eenige vlet- terlieden, die zich daarbij zeer in spanden. De stoomboot, welke van Rotter dam kwam, bracht de geredden naar de stad. Het geval lokte heel wat nieuwsgierigen. Gisteren reed op de Heerengracht te Amsterdam, een stofzuigmachine de brug voor de Oude Spiegelstraat af, met nog al vaart. Het paard nam niet tijdig nog den bocht en sulde den kelder van perceel 309 in, tot groote ontsteltenis van een aantal atelier-meisjes, die daar aan den arbeid waren. De bestuurder van den wagen was over het paard heen getuimeld, ge lukkig zonder zich te bezeeren. De viervoeter sprong uit zichzelf weer uit den kelder, na eenigen tijd in een benarde positie gelegen te heb ben. Sincks toestel, dat ter assistentie geroepen was, behoefde geen dienst meer te doen. Dinsdagmorgen had te Westerbroek, op de werf der firma Wortelboer, een diep treurig ongeluk plaats. Daar waren namelijk eenige werk lieden bezig een ijzeren plaat op het dek van een in aanbouw zijnd schip te hijschen. Boven gekomen, kantelde de plaat en sleepte vier der werklieden mede naar beneden, met het noodlottig ge volg, dat een hunner, H. Woltman, gedood werd, terwijl een ander, H. Kalsbeek, te Foxhol woonachtig, zoo danig werd gewond, dat het ergste wordt gevreesd. De andere beide personen, Oost en Westerhuis genaamd, kwamen er met een gebroken pols en een gespleten lip af. Te Ethen (N.-Br.) is de landbouwer C. H. door het op hol slaan van een paard, onder een wagen met hooi ge komen, waarbij een wiel hem over de borst gin^f. De borstkas werd in gedrukt, en H. was na eenige oogen- blikken een lijk. Omstreeks 6 uur gisteravond zijn, door het uitschieten van een dwars ligger, deel uitmakende van een stel ling voor een huis aan de Westerlaan op den hoek van de Parklaan te Rot terdam, van een hoogte van ongeveer 4 meter van die stelling gevallen de opperman J. H. C. G., wonende in de Gouvernestraat no. 101 4, de steen houwer A. P. H. B., wonende aan de Smalle Westerkade no. 6, de werk man J. van R., wonende op het Van Alkeinadeplein, en de timmerman A. K., wonende aan den Lagen Westzee dijk no. 267s2. De drie eerstgenoemden kregen vrij ernstige kneuzingen en J. van R. bovendien een belangrijke hoofdwonde. Zij zijn per rijtuig huis waarts gebracht. De vierde kwam met den schrik vrij. Op het station Winschoten is de hulparbeider J. K. bij het rangeeren tusschen een trein en het perron ge raakt, met het gevolg, dat hem een hand werd afgereden. De dienstbode van den graanhan delaar J. Lammens, te Zegwaart, had in den nacht van Zondag op Maan dag het ongeluk in brand te geraken doordat zij in den slaap het bpd ver liet en bij het aansteken van licht hare kleeren vuur vatten. Door den schrik wakker geworden, had ze nog bijtijds het bewustzijn om zich in een deken te wikkelen en zoodoende de vlammen te blusschen. Hevige brandwonden heeft ze gekregen aan handen en armen. Aan het adres der Regeering treffen wij in De Werkmansbode het volgende hartige stukje aan, welks moraal wij zouden kunnen samen vatten in deze woorden: het eerste jaar van het Ministerie de Meester was een teleurstelling, ook en vooral voor den werkman. „Niet officieus, maar officiéél werd in de Tweede Kamer verklaard, de ziekte wet zóó aan te zullen passen aan de on gevallenwet, dat de kleine uitkeeringen onder ziektewet gebracht zouden worden, 't Is almachtig aardig, de Eerste Kamer zoo te vriend te houden, maar de Neder landsche arbeiders van vooruitstrevende richting zullen deze daad niet met vriend schap begroeten. Ons leger, duur en niets beteekenend, zal duur en niets beteekenend blijven, dank zij een minister van Oorlog, die 't met de rechterzijde inzake defensie roe rend eens is en een gedeelte der linker zijde met voornamen militairen trots negeert. Wat tot stand kwam, waarover wij ons verheugen, is het arbeidscontract, maar een poging, gesteund door niet min der dan den heer Drucker, van den heer Limburg, om insolvente patroons den arbeiders waarborg te doen bieden, door ook van hen staangeld te heffen, werd door den minister bestreden en leed daardoor schipbreuk. De werklieden kunnen dan ook niet roemen over een ministerie, dat zoo wei nig voor hen deed, terwijl toch veel ge daan had kunnen worden, zonder, die lieve eenheid te schaden. Geen groote wetsontwerpen hebben wij nu nog ver wacht in dit jaar, doch wel optreden van betreffende Ministers, waardoor men zien kan, dat zij, waar 't mogelijk is, zooveel doenlijk de arbeiders willen helpen. De rijkswerklieden o. a. die in Frankrijk, Engeland, verschillende staten van Ame rika, België' Australië enz. een 8-uren werkdag hebben, zien hier, dat dit minis terie daar nog niet aan denkt. Goed voorbeeld doet goed volgen, dat bewees 't buitenland, maar 't voorbeeld van bui tenlandsche regeeringen vindt geen na volging bij ons ministerie. De arbeiders zien nu ook eens gaarne de bewijzen van den grooten ernst, waarmede de linker zijde het arbeidersbelang zal dienen. Staatscommissiën werden benoemd, maar de arbeiders liet men er buiten, terwijl zij ook eens over hunne behingen willen meespreken. Wij zijn niet zoo pe dant als de S. D. A. P., te eischen, dat een van ons benoemd zou moeten zijn in de staatscommissie voor landbouwbe drijf, hoewel wij ons eerder als „arbeiders"- partij kunnen laten gelden dan zij, doch als er maar één arbeider benoemd was, wij zouden reeds fiat roepen. Onze indruk over dit ministerie na ken nismaking gedurende een zittingsjaar is niet een als de Zutph. Courant gekregen heeft, onze indruk is een teleurstellende. Wij zullen nog geduldig afwachten, doch blijft deze regeering zóó voortgaan, de oogen gesloten voor veel, dat verbetering behoeft, ja eischt, dan zal ook onzent- wege verlangend worden uitgezien naar Laten we evenwel hopen, dat er ten opzichte onzer grieven kentering zal ko men door een welbegrepen houding onzer regeering. Een aanvaring. Omtrent de schade wegens de aanvaring van het stoomschip Prins Willem II en het Noorsche zeilschip Aster, dat gisteren door de Neder landsche sleepboot Cycloop den Nieuwen Waterweg is binnenge bracht en thans in de Schiehaven, nabij de nieuwe electrische centrale, gemeerd ligt, kunnen wij het vol gende mededeelen De Aster, aan bakboordsvoorschip ingeloopen, is tot aan den kaapstan der doorgesneden. De kraanbalk, reeling enz. zijn totaal naar binnen gedrukt en vernield. De ankerspil is totaal gebroken. Het bakboordsanker, dat op den bak lag, ligt. nu bijna op het anker spil. Het zware spilstut is echter heel gebleven en daaraan wordt bet toe geschreven dat het geheele voor schip er niet afvalt. De masten zijn ontzet en in het geheele schip staat water. De heer Lageney, tweede stuur man, in dienst van den Koninklij ken West-Indischen maildienst, te Amsterdam, die met twee man op de Aster was overgegaan, deelde ons mede, dat hij den Waterweg is binnengeloopen, omdat het weder niet gunstig werd en omdat geduren de het sleepen het voordek en het luikhoofd van het vooorruim zicht baar heen en weer ging. Hij vermoedde, dat bij langer en zwaarder sleepen het voorschip zich zou begeven en dan was de lading gaan wegspoelen, die nu nog onge broken is. Het schip had dan hoogst- waarschijnlijk-pdoordat het dan meer water ging maken, niet binnen ge bracht kunnen worden. Buiten de opgesomde schade heeft men nog een anker moeten laten slippen. Verder werd ons nog meedege- deeld, dat de Noorsche bemanning, voor dat zij hun schip verlieten, nog den tijd hebben gehad om alle zeilen te bergen en al hun hebben en hou den, benevens de scheepspapieren te kunnen meedenemen. De thans zich aan boord bevinden de Nederlandsche bemanning is voor het binnensleepen nog 38 uur aan boord geweest. De Aster, een Noorsche bark, in 1869 vanhoutte Drammen gebouwd,, is 415 reg, ton bruto en 394 reg. ton netto groot en voer onder com mando van kapitein O. Dahl voor rekening der Rederiselskap Bark- Aster (W. Suhrke) te Frederikshald. Knaap vermist Te Middelburg wordt sedert Vrij dagavond zeven uur een twaalfjarige knaap vermist. Men kan niet ver moeden waar hij zich zou kunnen be vinden. Een reclame. De „Batavier-lijn", de dagelijksehe stoomvaartdienst tusschen Rotterdam en Londen, laat voor die lijn thans op eigenaardige wijze reclame ma ken te Londen en de Engelsche bad plaatsen. Zij droeg de directie der „Premier-Stores" alhier op naar die plaatsen eenige jongens te zenden in Volendammer kostuum om haar recla mebiljetten uit te rijken. De directie der „Premier Stores" heeft heden die jongens onder geleide van een chef naar Engeland gezonden. Verdierlijkt. De politie te Scheveningen werd Maandagmiddag gewaarschuwd, dat een gezelschap aan het strand zat, waarvan twee vrouwen in kennelijken staat verkeerden, die bovendien nog twee kleine kinderen sterken drank voerden. De politie heeft toen beide vrouwen, moeder en dochter in arrest gebracht en nadat zij aan het bureau hadden uitgeslapen, werden zij een paar uur later met de kinderen dooi den man afgehaald. De moed der wanhoop. In een tuin te Rotterdam had een kat een merel gevangen. Een achttal merels viel daarop poes zoo verwoed aan, en begon haar zoo met de scherpe snavels te bewerken dat poes haar prooi los liet en het hazenpad koos. Jammer genoeg was de vogel te veel gehavend om er het leven af te brengen. De vermoedelijke dader van een opensluiting op 18 dezer gepleegd in de Weesperstraat te Amsterdam is door twee rechercheurs gepakt. Bij een huiszoeking zijn in de woning van den verdachte in beslag genomen loo- pers, vijlen en andere gereedschappen. Een indertijd gestolen naaimachine is eveneens in beslag genomen. „AI genog!" Te Winterswijk moest voorzien wor den in twee vacatures in den Ge meenteraad. Een kiezer komt met ééne stern- kaart. De voorzitter van het stem bureau vraagt hem, of hij maar één kaart heeft meegebracht. „Jao!", is het antwoord, „daor staot d'r mij al genog op." Branden. Bij den heer Duyveman, caféhouder te Maarn bij Driebergen, ontstond een uitslaande brand, die het geheele huis en den inboedel vernielde. Al leen een biljart, de toonbank en en kele stoelen konden worden gered. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De bewoner was verzekerd bij de Haarlemsche Brandverzekeringmaat schappij, doch niet hoog. Hotelgasten. Namen wij kort geleden een bericht op omtrentde verzekering van gas ten te Scheveningen door de Maat schappij „Zeebad Scheveningen", thans vernemen wij dat dit goede voorbeeld gevolgd is door de maatschappij tot Exploitatie van „Bible Hotel'' te Am sterdam. Deze maatschappij heeft eveneens een contract afgesloten bij de bekende Hollandsche Algemeene Verzekerings Bank, Vischmarkt Schiedam, waar door alle bezoekers van het Bible Hötel, ook van den Bierkelder, ver zekerd worden tegen Spoor- en Tram wegongelukken. De polis vermeldt dat ingeval van overlijden of invaliditeit een uitkee- ring geschiedt van f1000.bij ge deeltelijke invaliditeit van f500. Een woning voor.... f 10 Men meldt aan de „Tel": Eenige weken geleden overleed te Tricht, gemeente Buurmalsem, een oude, arme vrouw, dezelfde, van wie we onlangs meldden, dat zij schijn dood was geweest. Dezer dagen is hare woning verkocht voor de kapi tale som vantien gulden Arme vogel! Te IJmuiden is opgevangen een grijsblauwe postduif, blijkbaar ver hongerd en ontdaan, doordien de staart ontbreekt. Op een der vleugels komt het stempel voorAdolphe Bourrant, Calais, terwijl om de rechterpoot een zilveren ring is bevestigd met de ini tialen PA g 948. De eigenaar kan de duif terug bekomen of verzoeken bij den heer -A. A. Gorter, adres Post kantoor, IJmuiden. Op een trein geschoten. Zondagmorgen is uit den stoptrein (vertrek den Haag 10.7) op den snel trein, komende van de tegenoverge stelde richting (vertrek Gouda 10.7) in de nabijheid van Zoetermeer ge schoten, met het gevolg, dat de ruit van het portier van een der 3e klasse wagens werd verbrijzeld, en een heer, aldaar zittende, eene kleine verwonding aan de onderlip door de glasscherven opliep. De dader i3 tot heden nog niet bekend. In onderzoek. Uit Gemert wordt aan de 's H.-Ct. geschreven Betreffende het treurig sterfgeval alhier is tot heden nog weinig met zekerheid te melden. Allerlei praatjes doen daaromtrent de ronde. Feiten zijn intusschen, dat op last van den officier van justitie het lijk tot nader order nog niet mag worden ter aarde besteld dat de vrouw, die om 11 uur, evenals al de andere huisgenooten naar bed is gegaan, omstreeks 12 uur weer is opgekomen, even nadat ook vader en zoon waren opgestaan om buiten wacht te houden op ruiten brekers, die er bij geruchte verwacht werden, dat de vrouw door den bui ten op wacht staanden zoon gevonden is aan de achterdeur op een kist zit tende, met een natten doek op het hoofd, dat ze enkele minuten later een lijk was, na enkel nog iets gezegd te hebben over verschrikken en dat dr. Kuijper alhier verklaard heeft, dat de vrouw aan onbekende oorzaak is overleden. Twintig losse arbeiders van den ta baksexpediteur Sterba, te Amsterdam, hebben gister het werk gestaakt, om dat Dinsdagavond een ongeorganiseer de was aangenomen waarmee zij niet wilden werken. Hun werk wordt dooi de vaste menschen verricht. (Het F.) Veesmokkelaars. De Belgische politie aan de Zeeuw- sche grens stelt een streng onderzoek in naar de mishandeling van twee douanen door zeven veesmokkelaars. De douanen hadden niet ver van de Nederlandsche gemeente St. Jansteen een koe in beslag genomen, die frau duleus over do grenzen gebracht was. Op weg naar het kantoor van in voerrechten werden de douanen door 7 smokkelaars overvallen, die hen mishandelden en hun de koe afnamen. Men vermoedt, dat de daders met de koe over de Nederlandsche grens ge vlucht lijn. Ontvlucht. Gistermorgen zijn er uit de tucht school te Haren (bij Groningen) twee jongens ontvlucht. Aangerand. Gisternamiddag fietste een dame uit Delft voorbij de lange Kleij onder Rijswijk, toen zij plotseling van ach teren door een jongen man werd ge grepen, die haar van het rijwiel af trok. Met welk doel begrijpt men. Op haar hulpgeschreeuw, week hij terug en zij maakte van de gelegen heid gebruik op haar rijwiel te sprin gen en weg te rijden. De politie te Delft heeft den aan rander, zijnde een 18-jarige jongen, aldaar, opgespoord en tegen hem ge verbaliseerd. Hollandsche IJzeren Spoorweg. Juni 1906. f 1,870,650. Reizigers 1.280.263. Sedert 1 Jan. f9,869,834. Reizigers 6,210,827. Bij Kon. besluit besluit van 30 Juni is toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van ver betering der volkshuisvesting werk zaam, de vereenigingMaatschappij tot verbetering der huisvesting van minvermogenden te Haarlem, ge vestigd hier ter stede, waarvan de gewijzigde statuten in de „Stct." van 17 Mei 1906, no. 114. Te 's Gravenhage zijn voor het examen Engelsche Taal L. O. o.rn. geslaagd onze stadgenooten Mej. Ch. van Alphen en de heer M. J. Lange veld. Voor het eindexamen H.B.S. met 5 j. c. te Alkmaar (derde groep) zijn o.m. geslaagd onze stadgenoo ten E. H. Boissevain, M. Chr. de de Graaff, mej. A. M. Habermehl, mej. G. Mulder en M. B. Tideman. Bij Burg. en Weth. is ingekomen een verzoekschrift van P. de Klop per, weduwe van C. de Vrieze om verlof tot verkoop van uitsluitend alcohol-vrij en drank in den winkel aan de Vooruitgangstraat 49. Hedenavond 8 uur geeft het Haar- lemsch Muziekkorps eene uitvoering in het „Brongebouw". In „de Kroon" speelt van 811 ure het Hongaarsche Quartet „Geza Czillag". Morgen (Vrijdag)middag heeft de trekking plaats van de Haarlemsche paardenloterij. Gedeputeerde Staten van onze pro vincie richten eene aanschrijving tot de besturen der gemeenten, waar de jaarweddo van den burgemeester oi secretaris niet meer in overeenstem ming is met de gevorderde werkzaam heden. Zij dringen daar op verhooging aan. De uitslag van den schietwedstrijd, uitgegaan van den „Nederlandschen Bond van Handboogschutterijen" is als volgt: le korpsprijs met 261 punten de Koninkl. Handboogschutterij „de Ba tavieren" te Rotterdam. Personeele wedstrijd le pr. met 55 punten A. C. van den Akker, 2e pr. met 50 p. J. Lans, rozenprijs met 4 rozen K. M. Preisser, allen van Rot terdam. De vrije-baanprijzen werden behaald door Van den Akker, H. J. Loos, J- Lans en Preisser, allen van Rotterdam- De Heer Van den Akker is tevens schutterkoning van den Bond gewor den. Op 24 Mei j.l. reed J. W. W., eige naar van een automobiel, daarmede in de Zijlstraat alhier, met zoodanige snelheid, dat er een botsing plaats had met de paardentram. Volgens het oordeel van de politie, die tijdig gewaarschuwd had de vaart te verminderen, was de snelheid van dien aard geweest, dat er gevaar be stond voor de veiligheid van het pu bliek. Vandaar proces-verbaal. Toen de veldwachter van Bloemen- daal W. wilde hooren, gaf die hem ten antwoord „Als de kantonrechter wat van mij wil hebben, heeft hij mij maar te dagvaarden, anders kan hij verrekken, net even goed als jij Gisteren stond W. al hier terecht en de ambtenaar hij het O. M. eischte met het oog op tie maatschappelijke positie van den beklaagde, van wien wel mag verwacht worden steun van het openbaar gezag, doch geen tegen werking, 30 dagen hechtenis. De afdeeling Haarlem van den „Bond van Nederlandsche Onderwij" zers" heeft aan den Gemeenteraad het verzoek gericht om de salaris regeling van het onderwijzend per soneel aan de openbare scholen al daar zoodanig te willen regelen, dat- et. aan allen negentweejaarlijkse'"® verhoogingen van f 100 worden toe gekend b. aan het bezit der hoofdakte een verhooging van f 100 worde verbonden. Bij dit adres is een uitvoerige memorie van toelichting gevoeg"- Het publiek, zoowel het jeugdig0 als het oudere, ontziet zich niet, het buitenis, of in parken, of tui"' aanleg in en om de stad, papier'-"' waarin mondvoorraad of snoep1'1'1! bewaard was, eierdoppen, sinaas"F pelschillen, enz. op de grasvlakte 'f- -X- Inbraak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2