i Uit den Omtrek. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Land- en Tuinbouw. SPORT. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. herpen, zooclat dooi' het groot aan tal weggeworpen papieren of andere voorwerpen een mooi grasveld een Vuilnisbelt schijnt te zijn. Dit is in °us land erger dan in het buitenland. Bordjes met verzoek 't na te laten helpen iets maar niet veel. Hier ter stede vindt men het 'Ueeste haat bij een waarschuwing °p rijm, gemaakt door een verwant Van een bekend drukkersgeslacht, aldus luidende Wat G' in uw huis als regel stelt, Bedenk, dat dit voor 't bosch ook geldt; rapieren, schillen, eierschalen, Vindt G' op uw vloer terecht schan dalen, Houdt steeds in 't bosch dien regel vast, Dan zijt ge de gewenschte gast. Dit versje men noeme het al dan üiet Kleppermans-poëzie, mist het doel niet en werkt tienmaal beter dan een gewoon verbod in proza. Om het publiek het naleven van het verzoek gemakkelijk te maken zijn in de nabijheid der bordjes hooge, ijzeren manden gesteld, om papier, eierschalen, enz. in te wer pen. Deze bordjes zijn geplaatst in den Haarlemmerhout, in de parken en op de bolwerken. Ons Stedelijk Museum is ten vorige jare verrijkt .o.m. met een schilder stuk van Nicolaas Hals, zoon van Frans Hals, voorstellende een gedeelte van de Groote Houtstraat, in de 17e eeuw. Dit werk het eenig bekende van dezen schilder weid geschon ken door de Vereeniging tot uitbrei ding der verzameling op het Museum. Op verlangen van de rechthebben den werden teruggegeven negen fa milie-portretten en twee afbeeldingen van zeeslangen, door wijlen Jhr. H. Teding van Berkhout in 1871 in bruik leen afgestaan. Deze stukken zijn in het openbaar verkocht. De verzameling schilderstukken be draagt thans 344. Voor de stukken van Frans Hals, Welke vroeger hier en daar verspreid Waren, werd de kleine schilderijzaal ingericht, waar nu uitsluitend geplaatst zijn vijf schutterstukken, drie regent stukken en twee portretstukken, alle groot van afmeting en onderling wed ijverende in schoonheid. De stukken hangen ruim uit elkaar; de verlich ting is zeer voldoende, en wordt door sommigen beter geacht dan in de groote zaal. Het bezoek aan het Museum ver meerdert steeds, en bedroeg in het afgeloopen jaar 10.185 personen, van welke het grootste gedeelte tegen be taling. Ongeveer vier maanden is het Museum wegens herstelling op Zon dag gesloten geweest. Gerestaureerd zijn een mansportret, dat doorging voor eene afbeelding van Geraert van Velsen en jaren lang had gehangen op een plaats waar liet weinig de aandacht trok. Tot groote verrassing is toen de beeltenis te voor schijn gekomen van een deftig, be jaard man uit de 16e eeuw, zóó schoon en krachtig geschilderd, dat het aan gemerkt kan worden als het werk Van een grooten schilder uit dien tijd. Door het Kantongerecht te Haar lem werd gisteren eene hechtenis van dertig dagen geëischt wegens overtreding der nieuwe motor- en rijwielwet, te hard rijden met een automobiel in de Zijlstraat aldaar op 24 Mei 1.1. De paardenmarkt van heden. In het geheel zijn aangevoerd 724 paarden, meest werkpaarden van in- landsch of gekruist ras. Reeds Zaterdag 1.1. waren er ver schillende paarden aangekomen, die voor een gedeelte onderhands verkocht zijn en voor goede prijzen, naar ver zekerd wordt. Vreemde kooplui hebben zich bijna niet aangeboden, wanneer men de Duitschers uitzondert. Er waren enkele mooie exemplaren, die tot 700 gld. opbrachten. Overigens variëerden de prijzen tus- sclien de 80 en 5 a 600 gld. Volgens den ee« was het een drukke markt, volgens den ander mag het maar zoo, zoo heeten. Ligt de waar heid ook hier in het midden? O VERVEEN. Door den architect 'Ben lir. J. H. Slot te Hilversum is ^nnbesteed het bouwen van eene" villa in Kweekduin. Ingekomen 22 biljetten. Minste inschrijvers Bak ker en Rijnbende te Amsterdam voor f f13.143. ZANDVOORT. Er heeft zich hier 'een comité gevormd voor het oprich- van eene „2 Augustus-vereeniging" welke ten doel heeft gedurende het hadzeizoen in hoofdzaak voor de Badgasten, kinderfeesten enz. te doen houden en die te regelen. Het voornemen bestaat nu op 2 Augustus a.s. een feest te geven uitsluitend voor kinderen van bad gasten; het eventueel batig saldo yal bestemd worden voor vier aldaar gevestigde liefdadige instellingen, Zljnde: de wijkverpleging, het oude mannen- en vrouwen-gasthuis, het badhuis voor minvermogenden en de bewaarschool. Op 20 Juli waren aanwezig 4031 badgasten. Heden was het strand in den richting van IJmuiden tot één uur in den namiddag onveilig. Er werd door militairen uit Haar lem met scherp geschoten. VELSEN. De directie van de tram heeft gezorgd bij mogelijk de fect raken van de Veisen, steeds materiaal te hebben aan de Zuid zijde van het Kanaal. Om ook gereed te zijn, als de pont 's nachts iets mocht overkomen, moet de laatste tram, die 's nachts van Haarlem naar Beverwijk gaat, 's nachts nog over het Kanaal terug. HAARLEMMERMEER. Te Hoofd dorp werden gemonsterd 6 paarden van verschillende leeftijd. Met het oog op de groote paardenmarkt van gisteren was men ongenegen voor de geboden prijzen te verkoopen. Er werd daai'om niets verkocht. HAARLEMMERMEER. HetRijks- telefoonkantoor alhier is aangesloten met de Duitsche telefoonnetten, wel ke tot de telefoongemeenschap met Krommenie zijn toegelaten. De gemeenteraad besloot in zijn zitting van gisteren een adres te richtten aan de Tweede Kamer, warin aangedrongen zal worden op spoed met de behandeling der spoor- plannen der HollandscheElectrische Spoorweg-Maatschappij BEEMSTER? Door een rijks veldwachter is aangehouden een matroos der Kon. Ned. Marine die ontvlucht was van Hr. M. Urania, welk vaartuig thans kruist in de Zuiderzee. Blijkens het nieuwe orgaan van de Vereeniging „Bolletino Ceciliano" telt de Italiaansche Cecilia-vereeni ging thans 300 leden. Het jongstverschenen nummer bevat een belangwekkenden brief van ZEm. den Kardinaal-aartsbis- schop van Capua. De Kardinaal betuigt daarin zijne levendige in stemming met de vereeniging en wijst op de innige betrekking tus- schen den liturgischen gregoriaan- schen zang en de poly phone muziek. ZEm. eindigt met een aansporing om Kerkmuziek-scholen op te richten. In de jaren 1904 en 1905 is in Gelderland het aantal openbare la gere scholen van 387 tot 392 ge stegen en het aantal bijzondere van 206 tot 225. Onder de bijzondere zijn van protestantsche vereenigingen 95 (waarvan 68 van de vereeniging voor Christelijk Nationaal onder wijs) en 83 van Roomsch-katho- lieke vereenigingen (waarvan 27 van geestelijke orden.) In 1905 steeg het aantal leerlin gen der openbare scholen 540 en der bijzondere 960. De openbare scholen telden einde 1905 60,760 en de bijzondere scholen 30,695 leerlingen. Kanunnik De Baets, hoogleeraar in de dogmatieke godgeleerdheid aan de Leuvensche Universiteit, is tot president van het bisschoppe lijke seminarie te Gent benoemd. Z. -H. de Paus heeft den Belgi schen geschiedschrijver prof. G. Kurth, van de Luiksche hoogeschool, die thans na 34-jarigen dienst zijn ambt neerlegt, tot commandeur in de Orde van den PI. Gregorius den Groote benoemd. De Zeereerw. Pater W. Cramer S. J. te Maastricht, zal de retraite voor R. K. Onderwijzeressen in het bisdom 'sllertogenbosch op 11 tot 15 Augustus a. s. in het klooster Ma- riënburg te 's Hertogenbosch leiden. Pater Bernard van Andermatt, minister generaal der Gapucijnen, heeft Rome verlaten om de huizen zijner Orde te visiteeren. Hij vertoeft op het oogenblik in België. Moet Lourdes gesloten. De heer Aulard heeft in de anti- Katholieke Aurore een artikel ge schreven onder het opschrift„Moet Lourdes gesloten worden Maar amper heeft hij de kwestie gesteld, zegt de Figaro, of wij weten het antwoord reeds vooruit, zonder ons de moeite te hebben gegeven het artikel verder te lezen. Doch laten wij eens zien: De hr. Aulard wil, dat Lourdes onderworpen worde aan een „on partijdig onderzoek". En wanneer dit onderzoek geëindigd is, zal eerst blijken of Lourdes al dan niet gesloten moet worden. Of neen, de heer Aulard kent reeds vooraf den uitslag van dit "ernstig en onpartijdig" onderzoek, waarbij het onderstaande program diene opge volgd Eene commissie worde samenge steld uit afgevaardigden van Kamer en Senaat en uit de voormannen op gebied van wetenschap. Deze beslist over het al dan niet geoor loofde van hetgeen te Lourdes geschiedt, vooral over het politiek en economische karakter. Het gevaar voor de zedelijke en pliy- sische gezondheid van het Fransche volk moet daarbij een ernstig punt van overweging zijn. Wat 'n bezorgdheid, niet lezer, van de vrienden (j) des volks? OvertredingenArbeidswet. Te Druten en omliggende plaatsen komen in den laatsten tijd herhaalde lijk overtredingen van de arbeidswet voor, doordat kinderen beneden de 12 jaren in huis tabak stripten onder toe zicht van de ouders. Bijna elke arbei derswoning werd daardoor eene werk plaats in den zin der Arbeidswet. De kinderen moesten dan 's morgens vroeg en na schooltijd weer tot s' avonds laat, alsook tussclien de schooltijden in, aan het werk. Natuurlijk kwamen zij dan vermoeid op school, waar zij liever sliepen dan leerden. De Inspectrice van den arbeid, Dr. Klerekooper, uit Arnhem, is in den laatsten tijd herhaaldelijk in Druten geweest om met de gemeentelijke auto riteiten te overleggen, hoe dit kwaad voor goed kan worden weggenomen. De ouders zijn gewaarschuwd, zoodat zij geen onwetendheid omtrent de be palingen der wet meer kunnen voor wenden. De algemeene vergadering van den Nederlandschen Barbiers- en Kappers- bond zal dit jaar op Maandag 20 Augustus te Zeist gehouden worden. De beweging in het confectiebedrijf te Amsterdam breidt zich uit. In een gisteren gehouden vergadering van de Vereenigde Confectiepalroons is besloten, dat ook de bij de vereeni ging aangesloten broekenmakers den eisch van 25 pet. verhooging zullen stellen. Tot Vrijdag wordt nog door hen voor het oude loon gewerkt. Pa troons en werklieden worden gezamen lijk mogelijke „onderkruipers". De opvoeringen te Bayreuth zijn begonnen met Wagners „Tristan". De meeste toeschouwers kwamen uit Frankrijk en uit Engeland. Tot de hoogste personages, die de uitvoeringen bijwonen, belmoren de Prins Van Baden, Hertogin Vera van Wiirtemburg, de Prins en Prinses van Reuss, Prins Hohenlohe, directeur van het Departement van Koloniën te Ber lijn, Prins Ferdinand van Bulgarije en de Heer Longworth met zijne ver maarde echtgenoote „Prinses" Alice Roosevelt. Dirigent van Wagners wer ken is de vermaarde Felix Mottl. In het prachtige kasteel „Les Fon taines", bij Chantilly, toebehoorende aan Baronesse James Rothschild, is een brand uitgebroken, welke nog veel grooter omvang zou hebben gekregen, indien er geen zelfwerkende brand- bluschinrichting in alle lokalen was geweest. Niettemin is er onherstelbare schade geleden door het verlies van prachtige meubelen en kostbare schil derijen. Nut van den lindenboom. De linde groeit zeer snel en breidt zijne takken horizontaal naar alle zijden uit. Hierom is zij de aange wezen boom voor de woningen der mensclien en langs wegen. Houtsnijders, borstelmakers, draaiers en plaatsnijders, gebruiken bij voor keur het witte, zachte, lichte gemak kelijk splijtbare hout, dat bovendien nooit wormstekig wordt. Gebrand zijn de levert het houtskool voor teeke naars en poederfabrieken. Van den bast die uit lange, taaie vezels bestaat kunnen matten (zoogenaamde Mosco- vische) gemaakt worden. De hoveniers gebruiken hem voor 't opbinden van groenten. Naar men zegt, maken de Russen er zelfs hoeden en schoenen van. Eindelijk halen de bijen nog honig uit de bloemen, welke evenals de vlierbloesem een zweetdrijvend mid del leveren. Rijkstuinbouwwinterschool. Wij ontvangen het van hooger hand goedgekeurde programma van het onderwijs van de Rijkstuinbouwwin terschool te Boskoop (cursus 1906 1907). Aan deze school is verbonden eene schoolkweekerij. De cursus duurt 2 wintershalfjaren, van de eerste volle week in September tot de laatste volle week in Maart. De leeftijd van toelating is 16 jaar terwijl het ad- missie-examen omvat, Nèderlandsche Taal, Rekenen, Duitsch, Engelsch, Aardrijkskunde en Tuinbouwkunde- Inlichtingen verstrekt de Directeur, de hr. C. H. Claassen, De rooster be vat de navolgende leervakken: Na- tuurschap, Tuinbouw, handel en prac- tische vorming. Het schoolgeld is f10.per cursus. Het programma, voor iederen belanghebbende verkrijg baar, bevat eene lijst van de benoo- digde boeken enz. Bergen. Op de schoon liggende baan der Kennemer Sportclub te Bergen bij Alkmaar werden Woensdag hard draverijen gehouden op korte en langen baan. Er was meer publiek opgekomen dan wij gewoon waren, daar"in den laatsten tijd te zien. De baan was als een „kolfbaantje" regeling en strijde goed. De uitslag is als volgt KORTE BAAN. Ie. Prijs Memnom, eigenaar W. Zuidmeer te Rotterdam, rijder Paul Schönrock. 2e. Pr. Varro, eigenaar Stal Hol land, rijder Iv. Snoeck. 3e. Pr. Phyllis, eigenaar H. de Goede Azn., rijder P. Kout. LANGE BAAN. A n d r p r ij s. Handicap-hard draverij voor Nederlandsche paar den. Minimum afstand 1600 Meter. Ie. Napoleon II (1750) Schönrock in 3.014/5, 2e. Tjibbe (1775) Doele- man 3,0275 en Be. Blondie (1750) Snoeck in 3,084/ö. Anisetteprijs. Record-hard draverij, Minimum afstand 2800 Meter, le. Bertha Emil (2820) A. Witteveen in 2e Jonge Wil kes (2940) Doeleman in 4,573/5 en 3e. Anisette (2980) Schuijl Jr. in 5,05, deze laatste gedisqualificeerd wegens galoppeeren. A n n a p r ij s. Recorddraverij voor Nederlandsche paarden. Mini mum afstand 2000 Meter, le Goud ster (2240) Doeleman in 3.442/5. 2e. Continent (2165) A. Kamminga in 3,444/5 en 3e Blondie (2090) Snoeck in 3.45 Anselonprij s. Handicap harddraverij Minimum afstand 2400 Meter le. Jim Wilkes Jr. (2575) Alkemade in 4.032/ö, 2e. Baladin (2575) Doeleman in 4,033/5 en 3e. Kessler (2550) ten Hagen in l.OS3/^. Napoleon (1.48)en Bertha Emil (1.48) verbeterde elk twee secon den. Dammen. Te Zaandam is Zondag het eerste gedeelte gespeeld van den eersten N ederlandschen zeskamp, uitgeschre ven door den Algemeenen Neder landschen Dambond. Het bestuur der Zaandamsclie damclub „de Vriendschap", ontving de spelers, wien door den voorzitter, den heer H. C. Winters, het welkom werd toegeroepen, waarna de alge meene bondsvoorzitter, de heer J. M. Vos, den wedstrijd geopend ver klaarde. De uitslag der eerste ronde was C. H. Broekkamp, Amsterdam, tegen L. J. Content, Amsterdam, aangehouden na het verstrijken van den speeltijd. W. van Daalen, Haarlem, verliest tegen N. Bouwes, Edam. D. Kikker Kz., Edam, remise te gen K. Koster, Hoogkarspel. In de tweede ronde won de heer Broekkamp van den heer Bouwes, de heer Content van den heer Kik ker en de lieer Van Daalen van den heer Koster. De stand is dus thans C. H. Broekkamp 2, één partij aangehouden. L. J. Content 2, één partij aan gehouden. W. van Daalen 2. N. Bouwes 2. D. Kikker Kz. 1. K. Koster 1. Een zilveren medaille, uitgeloofd door de damclub „de Vriendschap" te Zaandam voor de mooiste com binatie-zet met minstens remisestel ling werd door de juxy toegekend aan den heer C. H. Broekkamp. Het tweede gedeelte van dezen zeskamp wordt Zondag 5 Augustus in liet Heerenlogement te Edam ge speeld waarna op Zondag 19 Au gustus te Amsterdam de beslissende partijen gespeeld worden. BUITENLAND. Wilhelm's Kleinzoon. De zoon van den Duitschen Kroonprins zal pas in het laatst van Augustus gedoopt worden. De plechtigheid zal in den familiekring gevierd worden. Om die reden zul len geen vorstelijke personen uit het buitenland uitgenoodigd worden, en o ok diegenen die peet zullen zijn, zullen riet persoonlijk komen, maar zich laten vertegenwoordigen. Het gerucht, dat koning Eduard als peet tegenwoordig zou zijn, ver valt daarmee van zelf. Tegen verhooging. Zesduizend bierhuishouders te Ber lijn hebben Maandagavond een ver gadering gehouden tegen de verhoo ging van den bierprijs door de brou werijen. De vergaderden veroordeelden de poging van de vereenigde -witbier- brouwerijen om uit den moeilijken toe stand van de bierhuishouders munt te slaan en besloten alleen wit bier te koopen bij brouwers, die niet tot den ring behooren. Dc bierhuishouders zullen verder met alle middelen stre ven naar de oprichting van eigen en coöperatieve brouwerijen. Ingestort. Te South Framingham in Mas sachusetts is een groot huis dat in Concord street in aanbouw was, plotseling ingestort, zonder dat het minste voorteeken van de ramp te bespeuren was geweest. Er zijn al 10 lijken uit de puinhopen te voor schijn gebracht, het aantal gewon den bedraagt ongeveer dertig. Nieuw meel. De fabrieken van verduurzaamde krabben in de Ditmarschen (Holstein) bereiden uit de schalen van die dieren een soort van meel dat als varkens en vogel voeder en als mest gebruikt wordt. In het afgeloopen jaar zijn ongeveer 6000 centenaars krabben ingemaakt en ruim 300 centenaars van het meel bereid, waar van elke centenaar 12 mk. opbracht. Kloppartij. Te Gratz, een meest door Duit schers bewoond dorp in Oostenrijkseh Silezië, is het tusschen Duitschers en Tsjechen tot hevige vechtpartij en gekomen. De Tsjechen hadden op het plein een eerepoort opgericht en een me nigte Tsjechen in hun volksdracht kwamen van elders en hielden er intocht. Een Duitsch gezelschap brak de eerepoort af en nu begon het ge vecht. Er kwamen met den trein nog meer Duitschers aan en den heelen dag werd er slag geleverd, 's Avonds werden de treinen, waar mede de Tsjechen vertrokken, ge bombardeerd. Er moeten een zestig gewonden zijn. Opgelicht. Een stoutmoedige dief is er in geslaagd, ten nadeele van eene 86- jarige rentenierster uit den omtrek van Herve, bij Luik, een som van 100,000 franks te stelen. De dief heeft in de kast waar hij den schat uithaalde, nog een kistje met 75,000 fr. laten staan. (H. v. Antw.) Een aanslag. De toestand van den heer Hae- geli (zie ons nummer van gisteren) is onveranderd. Hij heeft eenige woorden kunnen zeggen. Zijn lin kerarm en een oog zijn zeker ver loren. Het onderzoek in deze zaak wordt ijverig voortgezet. De hr. Haegeli heeft verklaard dat hij de pleger van den laffen aanslag meent te kennen. Hij heeft hem aan het gerecht aangeduid en het onderzoek geschiedt in deze richting. De man zou gehandeld hebben uit wraak, om redenen van intiemen aard, op welke de hr. Haegeli niet wilde aandringen. Nieuwe boter-wet in Engeland. Over de toenemende vervalscking van de in Engeland verbruikte boter vervalscliingen, gepleegd zoowel op eigen als vreemden bodem, alsmede over de indiening van wetsbepalingen, strenger dan de reeds bestaande, ten einde het kwaad in zijn verderen voortgang te stuiten, over dat alles en nog meer, is dezer dagen een par lementair rapport uitgebracht. Met de conclusiën van dit rapport is eenparig ingestemd. Ook de Timen komt tot het besluit, dat het nemen van doortastende maatregelen geen langer uitstel gedoogt. Het blad schrijft namelijk: Dringende beden om zui vere boter baten niet meer, het vier vijfde gedeelte der bevolking van Londen heeft heel haar leven lang nooit goede boter gezien. Zij, die-ze kennen, vermogen ze slechts met groote moeite, en in vele gevallen zelfs tot geen prijs, te bekomen. Wat voor zuivere boter doorgaat, is niet anders dan vermengde en ver werkte boter, en gelukkig mogen w ij ons achten, zoo niet meer dan een zesde der massa uit water bestaat. Ontzaggelijke hoeveelheden van ge- méngde boter voert Engeland in, en maakt Engeland ook zelf. In beide gevallen wordt vervalsching gepleegd, en wel op zulk een wetenschappelijke manier, dat zelfs een ervaren schei kundige zijne zedelijke overtuiging omtrent het gepleegde bedrog, bij geen mogelijkheid met eenig bewijs ver mag te staven. Ter wegneming dezer moeielijkheid, zoo vervolgt het blad, zal nu worden voorgesteld, dat registratie of wettelijke inschrijving plaats hebbe van alle boterfabrieken, en deze formaliteit telken jare worde vernieuwd of bestendigd. Voor inspecteurs zal verder vrije en onbelemmerde toegang worden ge- eischt tot elke inrichting, waar boter wordt verwerkt, vermengd, vervalscht, of in voorraad is of gehouden wordt. Geen olie of vet tot verwerking der boter mag in dergelijke plaatsen aan wezig zijn. Geldboeten en straffen wegens overtreding zullen zooveel zwaarder zijn, naarmate de hoeveel heid boter grooter is. Even gestreng zal worden gehandeld ten aanzien van buitenlandsche boter. Onder geen enkel opzicht zal eenig voordeel aan buitenlanders worden toegestaan. Geen geringe geldboete worde opgelegd, wegens verschoonbare gevallen bij in voer, zooals onlangs plaats had ter zake van 127 pakken boter uit Rot terdam alles vervalscht en toch voorzien van het rijksmerk uit Holland. Neen, zegt de Timesrijksmerk of geen rijks- merk, elk importeur van boter, be hoort aansprakelijk te blijven voor de deugdelijkheid van het artikel; op zijne beurt stelle hij den buitenland- schen afzender aansprakelijk. Wij zullen geene moeilijkheid in den weg leggen aan den handel of verkoop van margarine, zoo die open en eerlijk wordt uitgeoefend, doch, zoo besluit het blad, wij verlangen, dat hij, die zuivere boter vraagt en daarvoor betaalt, ook zuivere boter bekome. Op het in den aanhef door ons vermelde rapport, komen wij later wellicht terugintusschen blijft het bedroevend, dat paragraaf 39 in het zelve ons aangrijnst met de beschul diging, hoe bewijzen in overvloed voorhanden zijn, dat bij de bereiding van Hollandsclie boter nog andere bestanddeelen van vet worden aan gewend dan dezulke, die uitsluitend getrokken zijn uit melk. Tot overmaat van ramp is ons eveneens een duw toegediend voor rekening van een onzer felste mede dingers op de markten in den vreem de de te Londen verblijvende regee- ringscommissaris van Denemarken, eenige dagen geleden ditzelfde onder werp behandelend, schrijft namelijk „ofschoon wij „Denen, in menig op- „zicht de Hollanders moeten bewon deren, zoo uiten wij toch den wensch, „dat beide natiën goed uit elkander „worden onderscheiden, waar het den „boterhandel betreft." Uit Rome wordt geseind: Men kan ieder oogenblik de beslis- singen van den H. Stoel in zake Frank- i rijk verwachten. De 83-jarige Augustijner Bisschop, i mgr. Pifïeri, pastoor van het Vaticaan en pauselijk sacristanus, ligt stervende Z. H. troostte den hoogen lijder aan diens sterfbed. MARKTN1EUWS. HAARLEM. Aangevoerd 13 stapels Kaas 1684 kazen, 3185 K.G. a f 28,50 h f 23. Aangevoerd en verk. zijn 20 stuks nucht. kalveren k f 16.a f 12. per stuk 5 Lammeren a f 14f 12 per stuk, 2 koeien f'240f220 per stuk. Schiedam, 25 Juli. Noteering Make laars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurs- commissie f9.75 Stemming kalm. Ruwe Spiritus f 73/4.Spoeling- Commissie f0.60. SCHAGEN, 24 Juli. Ter Jaarmarkt van weelde- en rijtuigpaarden werden aangevoerd: 15 weeldepaarden f450 a f 500, 15 rijtuigpaarden f 250 f 400, 31 werkpaarden f 200 k f 250 en 15 hit ten f80 a f180. De handel was be vredigend. De markt werd bezocht door Duitsche en Fransche kooplieden. ROTTERDAM, 25 Juli. De prijzen, aan de groentenveiling aan het Stroo- veer waren hedenmiddag als volgt Eng. komkommers f 3.20 a 4.-ditc 2e soort fl.70 a 2.30, groengele dit. f 1.60 a 2.bloemkool f 3.70 a 6.50 2e soort f2.20 a 3.sla 25 a 32 c en andijvie f0,alles per 100; peer fl.20 a 1.30, kroten f 1.20 a 160, kom kommerstek 27 a 50 e., groote boo nen a c. per ben, dito per 5< kilo f 0.90 a 0.95prinsessenboonen 3.' a 65 c. peulen 30 c. en zuring 4 c. per mandje. - Ondertrouwd: 26 Juli. C. Sal' en A. v. d. Stouwe.B. J. A. M. Schoei nebeek en A. v. Buuren.M. G. A. v. f Lande en M. E. Wolffenbuttel. Avendrood en W. H. v. Bilderbeek. Getrouwd: G. Jurres en M. Koe men. A. H. Günther en A. Bloembergen. J. H. Westendorp W. J. ten Bosch. P. T. Stol en J. Serné. Bevallen: 25 Juli. L. v. Bruj genRuigrok, z. 26 id. C. E. B gaardv. d. Erf, d. Overleden: 24 Juli. Mr. L. Kronenberg, 48 j., Groote Houtstraa Politie-rapport. Gevonden voorwerpen1 kokert met rozenkranzen, 1 postduif, 1 m daillon, 1 armband, 1 portemonna met geld. Proces-verbaal opgemaakt wegen/' Overtreding der verordening op h houden van honden, het houden vr een mestverzameling, loopen do«' plantsoen, plukken van bloemen. ïjs ;|c dc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3