Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Internationale onkieschheid. Uit het telegram van onzen corres pondent te Berlijn, dat in ons Eerste Blad is opgenomen, heeft men kun nen zien, dat Duitsche bladen zoo kiesch zijn geweest, onmiddelijk na de tijding over de teleurstelling, welke H. M. de Koningin heeft getroffen, den Almanach de Gotha op le slaan, om na te cijferen, wie er rechten kun nen doen gelden op den troon van Nederland. Die confrères hebben, volgens onzen correspondent, zelfs wel aan Hr. Ms. tegenwoordige regeering een certificaat van tevredenheid willen geven door met ingenomenheid te vermelden, „dat het Nederlandsche ministerie, volgens berichten uit Am sterdam, zich reeds met de zaak zou bezig houden.". Wie de Amsterdamsche nieuwtjes seiner wezen mag Het doet ons leed te moeten zeggen, dat wij zijn bericht in een aantal Duitsche bla den en nu ook reeds in enkele van andere landen hebben aangetroffen. „Aanstonds" zouden de ministers bijeen zijn gekomen en besloten hebben aan de Kamers de wet te onderwerpen, die de troonsopvol ging zal regelen Indien zulk. eene wet niet be stond, zou de regeering inderdaad, zelfs met „aanstonds" samen te komen, weinig diligent zijn ge weest Maar welke overwegingen, de ge dachte aan welke belangen, kunnen in 's hemels naam de pers van an dere landen drijven tot een on kieschheid, zoo grof, als met het plaatsen van dergelijke nonsens- berichten juist in deze dagen ge pleegd wordt Of zou het enkel de zucht ge weest zijn óm toch maar wat nieuws te vertellen over eene gebeurtenis, welke wel zeer droevig voor ons Hof en ons Volk is, maar waar men het best over spreekt met zoo weinig mogelijk woorden (N. R. Ct.) Raad van State. Het voorzitterschap der afdeeling van den Raad van State voor de Ge schillen van Bestuur wordt thans waargenomen door den Staatsraad mr. Asser. Post en Telegrafie. Naar men verneemt, zullen op de begrooting voor 1907 gelden worden aangevraagd voor een nieuwe regeling der tractementen van directeuren en commiezen bij de posterijen en tele- graphie. Invoerrecht. De St.-Ct. No. 173 bevat de wet van den 9den Juli 1906 (Stbl. 190) tot herziening der wet van 20 April 1895 (Staatsblad No. 54), houdende nadere bepalingen omtrent de heffing van in voerrecht naar de waarde der goede ren. Gemeentelijke Risico-vereeniging. De N. Ct. verneemt, dat bij Kon. besluit van 20 dezer aan Ged. Staten van verschillende provinciën de mach tiging is verleend om goed te keuren het door de gemeenteraden van Dor drecht, Leeuwarden en Zwolle genomen besluit tot oprichting eener Gemeen telijke Risico-vereeniging, welke zich zal aansluiten aan de Centrale Werk gevers-Risico-Bank te Amsterdam. Een afscheid. In den gemeenteraad van Zaandam is Donderdagavond op even harte lijke wijze afscheid genomen van den Heer H. S. H. van Pelt, die tengevolge zijner benoeming tot di recteur der vereeniging van Neder^ landsche Zeepfabrikanten naar Gouda metterwoon verhuist, als onlangs af scheid is genomen van den heer Verkade. De heer Van Pelt bedankte voor de hartelijke woorden hem toege sproken en nam daarop van Dag. Bestuur. Raadsleden en ambtenaren afscheid. Het weder in juni. Aan het algemeen overzicht over het weder in Juni, opgemaakt door het hoofdobservatorium te De Bilt ontleenen wij het volgende De temperatuur was tot den 16e beneden de normale, van 17 tot 28 meest er boven. Op verscheide ne plaatsen kwamen den 7e, 8e, 20e en 24e bijzonder hooge en den 6e, 15e en 30e bijzondere lage tem peraturen voor. De bewolking was over 't alge meen vrij zwaar, alleen den, 7e 8e 20e en 27e was de lucht licht be wolkt. De eerste dagen waren regenach tig, met matige N.W.-winden in ver band met depressies van 15 in N.O.-Europa en hooge luchtdruk- kingen in de omgeving van de Britsche eilanden, die tot den 23e aanhielden. Van 6 tot 24 was de wind meest zwakondiepe depressies werden van 10 tot 16 en van 20 tot 24 in O.-Europa en van 15 tot 18 nabij het Kanaal aangetroffen. Deze laatste veroorzaakten h. 1.1. regenachtig weer. Na den 24e was de wind over 't algemeen matig en Z. Z.W., den 29e zelfs krachtig, ten gevolge van depressies in N. W.- Europa en van hooge drukkingen in Midden-Europa. Ned. R. K. Volksbond. De candidaten voor de vijf open vallende zetels in het Centraal Be stuur van bovengenoemden Bond, wegens periodieke aftreding, zijn de hh. N. Dobben, voorz. der afd. Delft A. N, van der Doorn, 2e voorzitter der afd. Rotterdam B. J. Grobben, voorzitter der afd. DordrechtS. de Groen, secretaris der afd. Voor schoten (aftr.)C. J. L. Hofman, voorzitter der afd. 's-Gravenhage (aftr.) H. J. van Kerkhoff, secretaris der afd. Leiden B. Lammers, cen- traal-secretaris te Amsterdam (aftr.) Th. J. H. Mouwens, voorzitter der afd. Schiedam F. J. B. van Rijs wijk, voorzitter der afd. Rotterdam (aftr.). De verkiezing geschiedt Zondag a. s. zooals reeds gemeld in de Centrale Raadsvergadering hier te Haarlem. Firma Bluyssen Zonen. Men zal zich herinneren, dat de groote gebouwen en stallen van den Heer W. C. van der Kuylen, Nicolaas Witsenkaai, Amsterdam, onlangs in openbare veiling zijn opgehouden. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat het geheele complex van gebouwen, door de bekende boter- en margarine-firma A. Bluyssen Zonen, zal worden betrokken, om daarin hare kantoren en magazijnen te vestigen. Bananen uit Suriname. DeNederlandscheV egetariërsbond heeft het volgende adres aan den minister van koloniën verzonden Naar aanleiding van berichten in de dagbladen betreffende het vervoer van bananen uit Suriname naar Neder land, waarvoor de medewerking en steun van de Nederlandsche regeering werd ingeroepen, zij het ons vergund Uwe Excellentie beleefd te verzoeken, dezen invoer zooveel mogelijk te be vorderen met het oog op het groote nut, dat deze gezonde en voedzame vrucht voor de volksgezondheid heeft. Bij de steeds toenemende vraag naar vruchten en het over de hand duur der worden van het inlandsche fruit, zou de banaan zeer zeker langzamer hand ingang vinden en in een be staande behoefte voorzien. Moge Uwe Excellentie derhalve den eersten stoot aan dezen invoer geven, opdat deze uitmuntende vrucht onder ieders bereik kome. Werkstakingen. De werkstaking aan de in aanbouw zijnde krankzinnigengestichten te Cas- tricum is geëndigd. De eischen der stakers betreffende loonsverhooging, zijn niet ingewilligd. Ongeveer dertig werklieden zijn niet weder in dienst genomen. In de werkstaking van landarbei ders te Meeden is nog geen verande ring gekomen. De gezamenlijke boeren hebben zich tot een bond vereenigd en het maailoon aldus vastgesteld: rogge, gerst en boonen f6, haver en tarwe f7.50, erwten f3.50. De arbeiders vragen f8.25. Van een toenadering der partijen is nog geen sprake. De arbeiders sur- veilleeren dag en nacht om afvalligen te bespieden. Cholera? In het Soer. Hbld. van 20 Juni lezen wij van de hand van den Bataviaschen nouvelist „Tot mijn groote verbazing heb ik tot nog toe in de Javasche Courant gemist eene bekendmaking van den directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid, dat op het eiland Biliton de Aziatische cholera heerscht. Uit zeer vertrouwbare bron weetik al sinds eenige dagen, dat, voorname lijk te Tandjong Pandan, die gevreesde ziekte woedt en nu vraag ik mij af wat de reden mag zijn, dat aan het departement van O. E. en N. daarvan nog niets bekend is. Heeft het hoofd van plaatselijk be stuur te Tandjong Pandan daarvan dat departement onkundig gelaten Dat is niet wel aannemelijk, maar toch aannemelijker, dan dat genoemde directeur, ware hem bericht gezonden van het epidemisch heerschen der ziekte, niet zou hebben voldaan aan zijn plicht om met den meesten spoed, zooals de ordonnantie voorschrijft, daarvan publicatie te doen in het officieele nieuwsblad. Nu heeft de cholera geruimen tijd kunnen heerschen, zonder dat eenige maatregelen werden genomen tegen hare overbrenging over zee naar andere plaatsen. De regeering houdt er een vreemde wijze op na om zorg te dra gen voor het welzijn der ingezetenen." Naar men aan 't Ind. Nws. mede deelt, heeft de betrokken ambtenaar den 19den Juni gerapporteerd, dat er te Lihat buikloop en dysenterie heerscht. Van cholera is geen sprake. BINNENLAND. Een „Nieuwtje". In een onzer groote dagbladen stond gisteravond, dat het Vaticaan alweer bouwvallig is en de Bor- gia-vertrekken ook en het gedeelte, dat Z. Heiligheid bewoont eveneens. Dit schreven wij reeds in ons nommer van 17 Juli, maar dat heb ben wij uit de beste bron reeds daags daarna beslist kunnen tegen spreken. Alleen dit is nieuwhet kwart millioen is nu „millioenen" voor reparaties geworden. Gelukkig „denkbeeldige" repara ties en dus „denkbeeldige" milli oenen. Bathpolder. Uit Rilland Bath schrijft men aan de M. Ct. De werkzaamheden in den Twee den Bathpolder avanceeren goed. Op sommige plaatsen, doch noch over heel kleine lengte, heeft men den dijk al op hoogte waarop deze we zen moet. Het grootste gat, dat in den dijk was, is men nu ook ge heel meester. Er staat echter nog wel wat veel water op sommige plaatsen in den polder. Aan het begin van het werk, waar de sluis komen moet, is een machine bezig het overtollige water te verwijderen en weldra zal men elders voor het gemak nog wel water verwijderen. Ook is reeds een heimachine gearriveerd. Het vervoer van grond geschiedt of per bakken waarvoor over rails een locomotief loopt, óf met kruiwagens zoogenaamd schuieren, óf met kip karren, getrokken door een paard. De eerste manier brengt de mees ten grond aan den dijk, doch de beide laatste, vooral het vervoer met kipkarren zijn wel het meest aardig voor een toeschouwer. Aan genoemden polder zijn daartoe aan het geheele werk een dertigtal paar den aan den arbeid. Als de grond wat zakt, is het voor de paarden een harde trek. Op enkele plaatsen is men ook al bezig met het maken van steen glooiing. Er zijn ook ruim drie honderd man op het geheele werk aan den arbeid, zoodat wekelijks nog al een aardige som wordt uit betaald. Opmerkelijk, dat op dit werk al les voortdurend geregeld voortgaat zonder ook maar den minsten te genstand, terwijl nu op het werk aan den spoordijk al driemaal ge staakt is. Niet ieder schijnt evenveel tact te hebben om met polderwer kers om te gaan. Driftig. Dinsdagavond, toen de arbeider W. K. wonende in de Besterd te Tilburg, van zijn werk thuis kwam en moeder de vrouw, die even een boodschap was verrichten, niet thuis bevond, ontstak hij bij hare thuis komst daarover in zulke woede, dat hij door een beroerte werd ge troffen en op de plaats dood bleef. („N.br.") Drukte voor niets. In deEmmastraat te Arnhem heersch- te 's avonds laat groote ontsteltenis. De dienstbode van een familie wo nende naast een gezin, dat, zooals zij wist uit de stad was, zag in het sous- terrain van dat tijdelijk onbewoonde pand licht. Toen zij, om zich te over tuigen van de juistheid nog eens ging kijken, zag zij, dat het licht werd uitgedoofd. Het meisje waarschuwde „haar menschen", die op 't punt wa re,. naar bed te gaan, doch nu een boodschap zonden naar den naastbij- zijnden politiewachtpost. Er kwamen met spoed twee, drie agenten aanloo- pen; een inspecteur volgde. Relaas, proces-verbaal, geinformeerd waar de sleutel kon zijn, afzetten van het Broek (weiland) achter het huis, versterking der politie gerequireerd, toeloop van nieuwsgierigen, overslaan de tot burengerucht, dat eindelijk een jongmensch, uit een huis naast het „onbewoonde", uit zijn eersten slaap wekt. „Wat moet dat hier?" „Er zijn hier naast inbrekers." „Och, loop heen, mijnheer is van avond thuisgekomen" De angstige trekken der omstanders ontspanden zich. Niet veel geholpen. De beide jongens, die gisteren de tuchtschool te Haren (bij Groningen) ontvlucht zijn, hebben maar korten tijd van de vrijheid genoten. Ze zijn een paar uur later gevat en terugge bracht. Pr. Cr. Ct. Vechtlustige oudjes. Zondagavond ontstond er een alge- meene kloppartij op een hofje aan de Dirksmitstraat te Rotterdam en het werd zoo erg, dat omwonenden hulp gingen halen van het politie bureau aan de Meermanstraat. Van daar kwam een schrijver met eenige agenten om de orde te herstellen, maar de vechtlustige „hovelingen" waren niet voor rede vatbaar en be- fonnen ook met de politie te knok en, terwijl andere weer zich aan de zijde van de overheid schaarden. Eeir huzaar van het 3e regiment en zijn broeder die in de Langelijnstr. woont, werden er, als de belhamels, tusschen, uitgepikt en nu concentreerde het ge vecht zich om die twee: de politie, die hen wilde meenemen en de ru- moermakers en maaksters, die dit wilde beletten, want ook de vrouwen van het hofje stelden zich niet min der woest aan dan de mannen, nog erger zelfs, want een harer beet den 34 jarigen schippersknecht Hendrik Kooy in de linkerhand, zoodat de man in het ziekenhuis moest verbonden worden. De politie bleef ten slotte toch meesteres van 't terrein en de twee broeders werden meegenomen naar het bureau, waarop de huzaar ter beschikking van de militaire autori teit werd gesteld. Bloedvergiftiging. Te Kwintsheul is een slager, die een ziek varken had geslacht en zich daarbij even had verwond, of te vo ren reeds een wondje had, aan bloed vergiftiging gestorven. Inbraak. Door opensluiting van de waran dadeur aan de achterzijde van de woning van den huisschilder W. Dasbach, Hondiusstraat 35, te Delfts haven (Rotterdam) is gisternacht ingebroken. De dieven zijn in de slaapkamer geweest en hebben een ijzeren geldkistje meegenomen, in houdende 4 gouden ringen en oor bellen, polissen, enz., alsmede 4 rijks daalders. Uit den pantalon werd genomen de portemonnaie en daar uit ontvreemd f 5. De dieven hadden niet bemerkt, dat in een zijzakje geborgen waren 6 gouden tientjes. De portemonnaie met het geld werd gistermorgen in den tuin te ruggevonden. Lustrumpje spelen. Kleine jongens waren het, maar ze wilden doen alsgroote menschen. Zij wilden lustrumpje spelen, pre cies zooals een van hen dat had gezien in een geïllustreerd blad. Na tuurlijk moest hij, die zoo'nspelop het touw zette, Germanicus wezen. Hij, die het initiatief neemt, is de man. Daarin doen kinderen ook al weer de groote menschen na. Trou wens het jongentje, waarover het hier gaat, zou dat recht toch al hebben gehad, want hij had een bokje en een sportkar. Zooiets geeft voorrechten. Zij zouden in Groningen dan wa genrennen uitvoeren. Natuurlijk was de sportkar de zegewagen van den imperator. De bespanning er van werd uitgemaakt door het bok je en een drietal jongens. De ren- wagens waren de onderdeden van kinderwagens, elk getrokken door vier kameraadjes. Germanicus was net als de echte geharnast. Een oude trommel was zoo lang getrapt tot dat hij zijn tenger lichaam er door heen kon wringen. Trotsch zag hij er uit in zijn roodgeverfde bus, waarop ter hoogte van den linker schouder in vergulde letters het woord „koffie" prijkte. Een afge dankte hoed van een zuster vormde zijn hoofdbedekking, terwijl aan zijn zij het overschot van een degenstok bengelde, dat steeds weggestopt werd als er een politieagent te zien was. Germanicus kwam, nam zijn ze tel in op een hooge blauwe stoep, zijn getrouwen stelden zich op den trottoirband en de rennen begon nen. Natuurlijk ging dit met eenig lawaai gepaard, kreten van aan moediging klonken steeds harder. Ook de imperator deed er aan mee. Totdat de eigenaar van de hooge blauwe stoep buiten kwam, de veld- heeren, krijgstribunen enz. verjoeg en den inperator, die in zijn blik verpakking niet zoo gauw kon weg komen van zijn zetel schopte. Het leek weinig op een triumf- tocht. toen Gajus Julius Caesar Ger manicus Drusus Groningensis met sportkar en .bok aan den haal ging. N. Gr. Ct. Gnweder. Te Taarloo is de bliksem geslagen in de boerenbehuizing, bewoond door L. Bos, baande zich een weg naar de schuur en vervolgens naar de zij gang, die leidt naar het woonver trek. In de gang bevond zich de zuster van Bos de bliksem sloeg rakelings bij haar langs, doch zij bleef ongedeerd. Een begin van brand ontstond op het dak, hét- welk met behulp van militairen uit Assen, die zich toevallig in de na bijheid bevonden, tijdig gebluscht werd. Ongelukken. In de Zuid-Schermer (N.-H.) was de zer dagen de dertienjarige zoon van den Heer K. bij de Zuidervaart aan het mestrijden, toen het paard op hol sloeg. De jongen werd van de kar geslingerd en kwam zóó hevig tegen een paal aan, dat hij bijna onmiddel lijk dood was. In de Jacob Catsstraat te Rotterdam is een vierjarig meisje A. B. door een vrachtwagen overreden. Het kind was helaas terstond dood. Het lijk van den 17-jarigen jonge ling, die Zondag j. 1. te Deventer bij het baden in den IJsel is verdronken, is drijvende gevonden door eenige visschers tusschen Olst en Welsum. Men seint uit Dordrecht: Bij het zwemmen in de rivier de Noord is gisteravond de; 22-jarige Gorke, wonende te Amsterdam en werk zaam als opzichter-teekenaar bij den bouw van een villa te Dordrecht, ver dronken. Onbekend met het water waagde hij zich op een gevaarlijke plaats met het gemeld noodlottig ge volg; zijn lijk is nog niet gevonden. Gisteravond kwam in Schiedam het bericht dat B. H. Th., een ge- pensionneerd militair, thans bran dersknecht, nabij de Kethel ver dronken was gevonden. Vermoede lijk is hij in slaap gevallen en zoo te water geraakt. Het lijk is door de zorg der politie naar Kethel ge bracht. Omstreeks 6 uur gisteravond zijn door het uitschieten van een dwars ligger, deel uitmakende van een stelling, geplaatst voor een huis aan de Westerlaan op den hoek van de Parklaan, te Rotterdam van 'n hoogte van ongeveer 4 meter van die stel ling gevallen de opperman J. H.C.G. de steenhouder A. P. H. de werkman J. v. R. en de timmerman A. K., de drie eerstgenoemden kregen vrij ernstige kneuzingen en J. van R. bovendien een belangrijke hoofd wonde. Zij zijn per rijtuig huiswaarts gebracht. De vierde kwam met den schrik vrij. In de Jacob Catsstraat te Rotter dam is gisteren een vierjarig meisje, A. B., door een vrachtwagen over reden en gedood. Een werkman is gisteren op de Keizersgracht te Amsterdam door een wielrijder aangereden, waardoor hij eene verwonding aan de hand bekwam. Hij is in het Binnen- Gasthuis verbonden. Uit het gangboord van het aak schip „Scheepvaart 6", liggende aan de Maashaven N. Z. te Rotterdam, is te water gevallen het 4-jarig zoon tje van den schipper J. S. De schip- persknechtF. B.,van hetzelfde schip, redde het knaapje, dat, toen het boven water gebracht was, reeds in bewusteloozen toestand verkeerde. Men slaagde er in de levensgeesten op te wekken. Donderdagmiddag werd door een koetsier, die reed op den Rozendaal- schen weg, ter hoogte van den Gei tenkamp te Arnhem, bewusteloos aan den weg gevonden een onbekende jongen van pl.m. 16 jaren, terwijl op eenigen afstand van hem een verbrij zeld rijwiel lag. De koetsier nam hem in zijn rijtuig op en bracht hem naar het hulpbureau Johannaplein, van waar hij op last van dr. M. per brancard naar het stedelijk ziekenhuis is vervoerd. De dokter constateerde daar evenwel, dat de knaap geen be letsel had gekregen. Gisteravond omstreeks 6 uur werd in een sloot langs den groentetuin van den heer Bakker aan de Polder vaart bij Schiedam door een van het tuinpersoneel gevonden de 40-jarige B. F. S. Thape, wonende Spinhuispad 6, te Schiedam. Onmiddelijk door het personeel op het droge gehaald, heeft men getracht den man die geen teeken van leven meer gaf, tot bewustzijn te brengen, maar dit bleek te vergeefs. Dr. Sauer uit Kehtel, die per motorfiets vrij spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Meermalen kwam Thape op den tuin om konijnenvoor te verzamelen en ook ditmaal bleek hij daarmede bezig te zijn geweest, want toen hij op het drooge was gehaald, had hij in den eenen arm nog het groen ge klemd. Rijks- en gemeentepolitie was spoe dig ter plaatse aanwezig, doch uit alles bleek, dat hier slechts sprake kan zijn van een ongeluk. Te 10 uur gisteravond is op last van de weduwe het lijk per lijkwagen naar de woning des overledenen ge bracht. SCrt Gisteravond was de 9-jarige J. K., wonende aan de Nassauhaven te Rotterdam met een anderen jongen in de Maas voor de Feijenoordkade alhier aan het roeien. Om een der den jongen in de roeiboot op te nemen, roeiden zij naar een aan legsteiger, waar de 9-jarige J. K. uitgleed, te water viel en verdronk. Tevergeefs is gedurende een paar uren naar zijn lijk gevischt, De 22-jarige Gerke, wonende te Amsterdam en werkzaam als op zichter-teekenaar bij den bouw van een villa te Dordrecht, is eergister avond kij het zwemmen in de rivier de Noord bij laatstgenoemde plaats verdronken. De 15-jarige S. Westerbeek te Frederiksoord, ging gistermiddag, zonder dat iemand daarvan afwist, naar een drinkgat van het vee om daar te baden. Hij was ruim een uur weg toen hij gemist werd en de vader zijn kleeren bij het drinkgat vond. Toen deze zich te water be gaf, haalde hij zijn zoon levenloos daaruit. Branden. Gistermiddag omstreeks halvier brak op den hooizolder, van den stal van Mevrouw Peters, op cle Keizersgracht bij den Reguliers gracht, brand uit," vermoedelijk tengevolge van hooibroei. De brand weer was vlug met veel materaal ter plaaatse en bluschte de vlam men met eenige stralen op de Vecht- leiding. De brand bleef beperkt tot het achterste deel van den stal. Verzekering dekt de schade. De talrijke nieuwsgierigen die wa ren toegestroomd, hadden niet veel te zien. Woensdagavond 10 uur brak brand uit in de kelderverdieping onder het ketelhuis der stoomhout- zagerij, kuiperij en kistenmakerij der firma Arnold van den Berg li mited aan de Nassauhaven 110 te Fijenoord. Het personeel der fabriek slaagde er in met de eigen stoomspuit als mede twee brandslangen, en twee slangen van de aangerukte brand weer, het vuur in een kwartier tijds te blusschen. De schade is van wei nig beteekenis. De brandweer was met veel ma teriaal aanwezig, evenzoo de fabrieks brandweer der boterfabriek S. v. d. Bergh limited. De oorzaak is onbekend. In Juni 1904 werd de kistenma kerij dier fabriek grootendeels door brand vernield. Gisteren, AVoensdagavond, te 9 uur brak brand uit in de Nicasius- straat te Amersfoort. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet beletten, dat de woning geheel uitbrandde. De belendend gebouwen bleven gespaard. Te Bendekom is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de be huizing van den molenaar W. v. G. Hoewel men den brand spoedig meester was, is toch de machineka mer geheel vernield. Assurantie dekt de schade. Te Hoogersmilde is het huis, be woond door den landbouwer H. Rut ten en toebehoorende aan den heer J. Hofman, geheel afgebrand. Door onbekende oorzaak ontstond er gisteren brand in de woning van H. Schol ten te Hellendöorn. Aan blus schen viel niet te denken, zoodat het huis en bijna de geheele inboedel verlo ren ging. Een en ander was verzekerd. Gisteravond om half tien woedde er een uitslaande brand in het maga zijn van witte goederen „De Kleine Kapel," Kalverstraat te Amsterdam, eigenaar de heer J. Cahen Jr. Het perceel is onbewoond, zoodat de brand weer zich verplicht zag de ruit in de voordeur in te slaan en zich aldus toegang te verschaffen tot de eerste verdieping,, waar de brand blijkbaar ontstaan was. Een groote voorraad goederen ging hier in de vlammen op- De benedenverdieping bekwam water schade, evenals het sigarenmagazijn van den heer Hagen. De American Lunchroom, ter rech terzijde gelegen stond vol rook. Er was een groot publiek ter plaatse. Te Luyksgestel zijn door onbekende oorzaak twee boerderijen afgebrand met den geheelen inboedel. Het vee kon nog worden gered. Het verbrande is slechts gedeeltelijk verzekerd. Blijkens kennisgeving van den Bur gemeester is het executoir verklaarde kohier op de personeele belasting, dienst 1906, aan den ontvanger der directe belastingen ter hand gesteld. Burg. en Weth. stellen den Raad voor hen te maclitigeir aan het be stuur van de Haarlemsche Vleesch- houwersvereeniging te berichten, dat er geene termen zijn om aan zijn ver- verzoek te voldoen. Het Bestuur ver zoekt n. 1. aan den Raad, het daarheen te leiden, dat de levering van vleesch voor het Stads Armen- en Ziekenhuis in het vervolg door het Burgerlijk Armbestuur voor mededinging worden opengesteld. Burg. en AVetb. stellen aan den Raad voor, gezien het adres van Mr. W. S. J. van Waterschoot van dei- Gracht te Amsterdam en van J. J. AV. van Waterschoot van der Gracht te Beverwijk tot afkoop van erfpacht lo. af te wijzen het verzoek tot af koop van de erfpachten ten bate der gemeente, gevestigd op perceelen te Beverwijk. 2o. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten en te machtigen met beide requestanten het noodige te verrich ten ten einde het verband, rustende op de perceelen te Beverwijk, tot ze kerheid der betaling der erfpachten, onderscheidenlijk groot f25.en f4.per jaar, beide ten bate der gemeente, over te brengen op percee len te Wijk aan Zee en Duin. Voor het acte-examen voor hoofd onderwijzer te Amsterdam is o. m- geslaagd onze stadgenoot de heer h J. Kraal. Voor het examen Engelsche taak 1. o. te 's-Gravenhage is o. m. ge' slaagd onze stadgenoot, de heer L- T. G. van Gelder. 'k ïfi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2