Uit den Omtrek. Kerk £n School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Leger en Vloot. Land en Tuinbouw. SPORT. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. Mot ingang van 1 September a.s. 18 benoemd tot eersten altist bij het Concertgebouw-orkest te Amsterdam beer Joh. Kerkhoff, solo-altist fcl' saxaphonist bij het Haarlemsch Muziekkorps. Arondissements-Rechtbank. Terechtzitting van 26 Juli. 1. W. A. werkman zonder bekende Woonplaats, mishandeling, 6 weken gev. straf. 2. A. C. H., en B. N., arbeiders te Hilk gom, diefstal, de le vier weken, de 2e drie weken gev. straf. 3. K. Z., nettenboeker te IJmuiden, diefstal. Een maand gev. straf. .4. F. M., fabrieksarbeider alhier, op lichting 9 maanden gev straf. 5. J. Scli., smidsknecht alhier, ver kuiste: ing. Een maand gev. straf. 6. J. P. v. W., wed. J. H. B., koop vrouw alhier, diefstal. Een jaar gev. straf. 7. W. D. N., los werkman te Scho ten, onzedelijkheid. Een maand gev. straf. 8. A. J. S., zandschipper alhier, dief tal f 5 boete of 5 dagen hechtenis. 9. B. v. D., koopman alhier, die renmishandeling. Een week gev.straf. 10. J. E., werkman te IJmuiden, jach to vertreding in hooger beroep, 7 dagen hechtenis. Gister werd bij de firma B. Zuit- hof Zonen, aannemers en timmer lieden alhier, feestelijk herdacht dat voor 25 jaren geleden bij genoemde firma in dienst traden G. Sesing en IJ. Muis, van welke eerstgenoemde sedert eenige jaren als meesterknecht fungeert. Te half elf werden de jubi laris; on ten huize der Patroons in den familiekring ontvangen, waar een der firmanten hen toesprak en als blijk van waardeering en tevredenheid aan beiden een geschenk aanbood. Ook van de moeder der Patroons, Mevrouw Wed. B. Zuithof ontvingen de jubi larissen een geschenk met geluk wensch, en werd een en ander met een heil dronk besloten. Hierna begaven zich de jubilarissen naar de versierde werk plaats, waar zij door het personeel Werden opgewacht. Met een toespraak van een der ka meraden ontvingen zij ook hier elk een geschenk. Na een uurtje van ge zellig samenzijn ging elk voor het middagmaal huiswaarts. De jubilaris sen hadden verder den geheelen dag Vrijaf. Hedenmiddag te 1 ure had ten Raad huize (hal) de verloting plaats Van de Haarlemsche Paardenloterij. De leden van het Mannenkoor „Cac- cilia" houden 8 Augustus a. s. een boottocht naar Alkmaar. Hot bestuur van de „Schuurman- Schimmel- Van Outerenstichting," zegt o.m. in zijn verslag over 1905 Bj de bezoeken bleek weer, dat de min t ontwikkelden het meest zich te goed achten voor ambachtsman - timmerman, meubelmaker, smid huis- schibbr, enz., maar het niet min der deden dan „massinist-bankwerker lektressien (electricien), lietograaf, op zichter bij den waterstaat" enz. Voor enkelen scheen het „boekhouderschap" ook litng niet verwerpelijk, als daar aan maar niet een voorafgaand lang durig zitten op een klerkekruk bij kwam. A.m wie de schuld voor dien jeug- 'digen eigenwaan of voornaamheids- Waai.zin? Met voldoening worde hier erkend, 'dat een gemoedelijke bespreking over het nuttelooze, ja gevaarlijke van het 'zich voorspiegelen van meer of min •ijhocige" maatschappelijke betrekkin gen m goede aarde viel, óók bij vaders, 'die vonden dat het „werkman-zijn niks gedaan was tegenwoordig". Op- Wek fi.;g aan ouders om hun kinde ven vóór de Burgeravondschool eerst twee jaren de herhalingsschool te doen bezoeken, werd met zulk een veront waardiging opgenomen, dat duidelijk bleek dat vader noch kind ook maar eenig begrip hadden van wat die school kan zijn voor ruimer blik in het leven en geestelijke ontwikkeling van bet jas de lagere school verlaten heb bend kind. Voorts wordt geklaagd over het licht waardiglijk invullen van het ge tuigschrift der lagere school. IJe Amsterdamsclie kwartjesvin ders hebben gisteren, ter gelegen heid van de groote paardenmarkt, Vergeefs getracht hun slag te slaan. Overal zat hun de politie op de hie len, zoodat zij onverrichter zake de stad verlaten moesten. Een reuzenei. Een onzer stadgenooten kreeg on langs een haan en zes gewone zooge- 'vaair.de boerenkippen. Eene dezèr Veri'i..';le hem gisteren met een ei, nog pool, t' dan een eendenei. Bij opening bleek de verrassing twee prachtige gave dooiers te bevatten. ÖEEMSTEDE. Door den ge- V-veldwachter Bouman zijn in 'p Hout onder deze gemeente een cbt!nl kaartspelers aangetroffen. Zij pd-n met behulp der plantsoen- adders verdreven. j Beverwijk Aan de firma e. I^aro;ndijk is opgedragen het ma- VU1 au het hoofdgebouw, bestuurs- gebouwtje en de groote tribune, voor de in Augustus alhier te hou den Landbouwtentoonstelling, voor f3200 Het werk moet den 20 Augustus gereed zijn. WIJK AAN ZEE. Alhier zal men in de maand Augustus het 25- jarig bestaan der badplaats feestelijk vieren. BENNEBROEK. Hedenavond te half acht ure vergadert de Raad van deze gemeente. Op de agenda komt voor: voorstel van Gedeputeerde Sta ten tot verhooging der jaarwedde van den Burgemeester en den secretaris. HAARLEMMERMEER. In de ge houden Raadszitting is aan mejuffr. J. van Limborgh en den lir. L. Ep- pinga eervol ontslag verleend, respec tievelijk als onderwijzeres aan school no. II en als onderwijzer aan school no. 5. Tot onderwijzeres aan school no. 9 werd benoemd mej. J. H. Vergonst. Voorts benoemde de Raad: tot leden van de Commissie tot we ring van schoolverzuim de hh. A. A. van Wijk, H. de Jong, A. van der Stadt en W. Valkenburg. Voorgedragen werden voor het Col lege van Zetters: de hh. P. de Breuk, C. van der Laan, J. H. M. Evelein, P. Verkuyl, J. van Zijverden en K. Kistemaker. Het adres van Gedeputeerde Staten betreffende de verhooging der jaar wedden van den Burgemeester en den Secretaris werd in handen gesteld van eene financiëele commissie. Door het gemeentebestuur van Alkemade is andermaal een adres gezonden aan het bestuur van deze gemeente, om subsidie voor 't maken van eene brug over de Ringvaart naar Oude Wetering, dat weder dooi den Raad alhier is afgewezen. De overtocht geschiedt thans per roei boot. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Rotter dam (H. Rosalia) den WelEerw. Pater A. L. van Giesen, die kapelaan was te Rotterdam (H. Antonius van Padua). Naar het ochtendblad van „De Telegraafmeldt, is te Klundert overleden de Zeereerw. Heer W. H. H. Teychine, pastoor aldaar. De gemeenteraad van Zaandam heeft besloten de tijdelijke aanstel lingen van de leeraren derhoogere burgerschool G. Jans (Ned. taal) en A. van der Stempel Jr. (Staatswe tenschappen) met één cursusjaar te verlengen. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is met ingang van 1 Augustus, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend aan P. J. T. A. Battaerd, als assistent voor de physiologie aan de Rijks universiteit te Leiden, en is als zoo danig benoemd E. P. Snijders al daar. Portiuncula-Aflaat. De Münchener prelaat mgr. Dr. N. Paulus bespreekt in een be langrijk artikel, voorkomende in de jongste „Literarische Beilage" der Köln. Volkszeitung de wetenschap pelijke onderzoekingen uit den laat- sten tijd in zake de echtheid van den Portiuncula-aflaat, onderzoekin gen. die natuurlijk zoo glansrijk mogelijk ten gunste van dezen aflaat zijn uitgevallen. Aanleiding tot deze nieuwe on derzoekingen was geweest de be kende levensbeschrijving van den H. Franciscus van Assisië door Paul Sabatier, waarin de echtheid van den aflaat met kracht bestreden werd. Later, na een deugdelijk weten schappelijk onderzoek erkende de Fransche geschiedvorscher zijne gro ve dwaling, welke hij, door een nieuw hoofdstuk aan zijn Francis- cus-werk toe te voegen, op ridder lijke wijze herriep. Het artikel vanMgr. Dr. Paulus le vert, naar aanleiding van dit nieuwe hoofdstuk van Paul Sabatier een zeer wetenschappelijk betoog over de geschiedenis en de echtheid van den Portiuncula-aflaat. Door het plaatselijk comité van Katholieke Sociale Actie te Tilburg zullen twee duizend vliegende blaad jes verspreid worden tot opwekking van deelneming aan de sociale week, in het begin van September te Utrecht te houden. Bravo! Te Dresden, waar Robert Schumann eenige jaren gewoond en gewerkt heeft, heeft Maandag een Schumann-lierden- king plaats gehad. De sterfdag is, naar men weet, 29 Juli 1859, dus bijna een halve eeuw geleden. Ze geschiedde in een der kerken, onder leiding van den cantor Richter en omvatte het volgend programma gedeelten uit de C-mol-mis, gezongen door het kerkkoor, twee orgel-fuga's van Schumann, en het Requiem (op. 90). De kerk was vol belangstellenden. Aan het concert, dat ter eere van Saint Saëns 2 September zal gegeven worden te Béziers (Saint-Saëns wordt dan zeventig jaar oud), zal medewer king worden verleend door onzen landgenoot, den violist Johannes Wolff. Hij zal met den componist de Ro mance voor viool en piano voordragen. Saint-Saëns en Diémer spelen een stuk voor twee piano's. Binnenkort zal ons land bezocht worden door den heer Gustave Loisel, directeur van het laboratorium van de school voor hoogere wetenschap pen te Parijs. Deze geleerde is door de Fransche regeering belast met een studie van de organisatie der zoölogische inrich tingen van België, Nederland en Enge land met het oog op hervormingen in het Parijsche Museum. Kardinaal Steinhuber, van de orde der Jesuieten heeft een geïllus treerd werk uitgegeven over De geschiedenis van het Duitsche Col lege te Rome". Woensdag werd te 's-Gravenhage de 17de jaarlijksche algemeene ver gadering der Nederlandsche Orga- nisten-vereeniging gehouden. Uit de verslagen bleek, dat de toestand gunstig genoemd mag worden, zoo dat aan de ingekomen aanvragen om ondersteuning steeds kon wor den voldaan. Het ledental is voort durend stijgende. Door den heer Jos. A. Verheyen, voorzitter, werd echter aangedrongen om pogingen aan te wenden meer donateurs tot de vereeniging te doen toetreden en meer concerten ten bate van het ondersteuningsfonds te geven. De aftredende bestuursleden, de voorzitter en de 2de-secretaris. de heer Joh. M. Diedrich, te 's-Her- togenbosch, werden herkozen. De volgende jaarlijksche vergade ring zal te Rotterdam worden ge houden. Kerkkoren. In een reisbericht, opgenomen in de Duitsche Musica sacra verhaalt iemand het volgende: Ik hoorde te Brussel overal spre ken over het Motu proprio en was in gespannen verwachting. In de Ste Gudule, de hoofdkerk van Brussel, ging 't, zoo luidden de geruchten, vooral op feestdagen nog lang niet volgens het Motu proprio. Welnu, 't was feestdagik ging naar de Ste Gudule. Na een vrij nuchter voorspel volgde tot mijn groote verbazing (Gregoriaansch werd niet gezongen) Schildknechts sclioone 3st. mannenmis „in lion. S. Cordis Jesu"zij werd, ik beken het ronduit, kostelijk uitgevoerd de stemmen klonken helder en frisch en waren blijkbaar goed ge schoold Den volgenden Zondag hoorde ik te Londen in Westminster-Abdij en de aangrenzende S. Margaretha- kerk eenige anglieaansche kerkmu ziek. Dat was alles ernstig, waardig, goed voorgedragen muziek, die afgezien van den tekst heel goed aan de eischen van het Motu pro prio beantwoordde. Maar het grootste genot smaakte ik in de anglieaansche St. Paul- kathedraal, waar men toonstukken van Hopkins en Sweelinck uitvoer de. Ik werd diep aangegrepen door de heerlijke, door-en-door geschool de stemmen. En wat een prachtige jongensstemmen Zóó iets heb ik, geloof ik, van mijn leven nog niet gehoord In alle toonlagen dezelfde gelijkmatige klankvorming, de re gister met wonderbare gelijkmatig heid in elkaar overloopend. Dfiar zou menig domkoor van Duitsch- land nog heel wat kunnen leeren! Wil men een verstandig zangon- derricht geven, laat men allereerst vooral ophouden met te hard te zin gen, waaruit ten laatste toch slechts platte, onbuigzame stemmen ver kregen worden. Men moet leeren, ook in de gemakkelijkste stemlig ging een matige toonsterkte te be houden dan alleen kan er iets komen van gelijkmatigheid in de registers Ik herhaal hetde Engelsche jongenskoren zijn navol genswaardige modellen van toon- voortbrenging en toonvorming". Onder leiding van den kolonel J. J. G. baron van Voorst tot Voorst zullen door het reg. gren. en jagers, van 5 tot en met 15 September oefeningen worden gehouden in de legerplaats bij Zeist. Aan deze oefe ningen nemen bovendien deel de tachementen van het eskadron or donnansen, reg. genietroepen, deta chementen trein, hospitaalsoldaten en marechaussee, terwijl voor en kele oefeningen worden toegevoegd een eskadron van het le reg. huza ren en een batterij van het le reg. veld-art., beiden uit Amersfoort. De hooioogst in de Eempolders is bijna afgeloopen. Het grasgewas is ten slotte nog bijzonder meegevallen en de kwaliteit van het hooi laat niets te wensclien over. Al het hooi is ge heel droog binnengekomen. Uit Amerongen meldt men dat deze week met den pluk van de tabak, het z. g. „zandgoed", werd begonnen. De aardbeienverzending naar het buitenland is thansgeheel geëindigd. Ongeveer 400 wagons werden er van Beverwijk naar de Duitsche grens .geëxpedieerd. Over het Algemeen is men zeer goed voldaan, daar een flinke hoeveelheid kon afgezet wor den tegen goede, op 't laatst zelfs vrij hooge prijzen. Ziekte in de kool. Prof. dr. Ritzema Bos heeft een bezoek gebracht aan St.-Pancras, om aldaar in oogenschouw te nemen de onder zijn hoofdleiding staande proef velden, tegen de draaiharten in de kool. Geen der aangewende bestrijdings middelen heeft tot heden het ge- wenschte gevolg gehad. Opnieuw zal nu nog weer een proef worden genomen door het inspuiten van de planten: met een aftreksel van tabak. Lawn-tennis. Eergisteren vingen hier ter stede de lawn-tennis-wedstrijden aan, Hee- ren Single met voorgift, om den beker uitgeloofd door den heer T. Breitenstein, alhier. Uitslag van 25 dezer: le Ronde: Toulon van der Koog en 3/6 slaat W. Dolleman (scratch) met 64; 64. Bervoets en 15 slaat Cremer en 5/6 met 16; 64; 86. Vas Visser en 3/6 slaat Steyn Parvé 15 met.. 62; 36; 64. Prins van Westdorpe 15 3/6 slaat Ferf met 60; 61. Mullemeister en 15 walk over. Lieftinck (scratch) slaat Dijck- meester en 15 met 60; 61. Vreede walk over Van de Poll 15. Gisteren werd de wedstrijd voort gezet. De Staatscourant behelst de sta tuten van den Bond van gymnas tiek vereenigingen „De Turnkring" te Purmerend. De tol van Watergraafsmeer. De Telegraaf verneemt van haren correspondent te Watergraafsmeer: Sedert de rumoerige tooneelen van Zondag-ochtend j.l., welke ver moedelijk nog minder aangename gevolgen zullen hebben voor den zoon van den tolgaarder, is deze laatste heel wat kalmer geworden in zijn optreden tegen het fietsen de publiek. Het gevolg is natuurlijk, dat slechts enkele fietsrijders gehoor geven aan de aanmaning, om tol te betalen. De meesten rijden ver der met welsprekend stilzwijgen, trappen 'n beetje harder door, ant woorden met een: „je moet maar zien, dat je het krijgt," of: „ik zal het je wel over de post sturen", en halen de schouders op, als de tol gaarder protesteert. Deze laatste doet dan ook niet eens veel moeite meer om de tol gelden binnen te garen, maar klampt alleen die exemplaren der fietsende mensehheid aan, die er een beetje redelijk uitzien, of tot de zwakkere sekse behooren Dit alles natuurlijk ten zeerste tot stil vergenoegen van de tol-hatende Watergraafsmeersche ingezetenen en van de jeugd, vooral van de fietsende jeugd, die met sarrende vlugheid langs den tol en om den tolgaarder heen op en neer fietsen. Intusschen kon de pret wel eens van korten duur zijn, en de zaak weer een ernstiger karakter krijgen. Want, naar mij van welingelichte zijde verzekerd is, bestaan er bij het hoogheemraadschap van den polder Watergraafsmeer ernstige plannen, om aan den tol een tol boom te verbinden, waarmee dan de toegang van de brug over de Ring vaart naar onze gemeente voor voertuigen geheel afgesloten zal worden. De vergunning hiertoe heeft het hoogheemraadschap z^o werd mij medegedeeld reeds verkregen. Alleen is de beperkende voorwaarde gemaakt, dat het gemeentebestuur van Watergraafsmeer de plaats moet bepalen, waar de tolboom aange bracht zal worden. Nu, als die tolboom er komt, dan kan men nog rare dingen beleven. Het verkeer langs den tol is op werkdagen bijna even druk als in de Warmoesstraat of andere straat van den tweeden rang te Amsterdam. En in den zomer lijkt het er Zon dags wel, of men in de Kal verst raat loopt. Als men te 's-Gravenliage, waar men het zaakje van de vergunning voor dezen tol zoo mooi heeft op geknapt, nu ook nog zorgt voor de noodige rijksveldwachters en sol daatjes, om de orde te hand haven, dan zal ons lieve „dorpje" zich beslist een plaatsje in de vader- landsche geschiedenissen verwerven. Over automobielen heeft prof. Eykman gesproken. Hij noemde ze „den schrik der wegen", het voer tuig der plutocratie. Ten genoege van enkelen worden duizenden aan groote gevaren bloot gesteld voor hunne gezondheid. El ke auto behoorde te zijn voorzien van een stofzuig-apparaat, dat al lereerst de inzittenden eens goed onder de stof zette. Dan zou er wel verbetering komen. BUITENLAND. Een melaatsche ontsnapt. In de omstreken van Cumberland heerscht een ware paniek. Te Elkins in West-Virginië werd n.l. een me laatsche uit dien staat geboortig in afzondering gehouden, toen hij dezer dagen er in slaagde te ontsnappen, en op een trein naar Cumberland te springen. Zoodra de autoriteiten er van hoorden seinden zij naar Cumberland, en een eind voor de stad werd de trein tot stilstand gebracht en naar den man gezocht. Deze wist echter aan zijn achtervol gers te ontkomen en verliet in stilte den trein. Men vreest dat hij nu op weg is naar Cumberland, vandaar de buitengewoone vrees voor de versprei ding der vreeselijke en ongeneeslijke ziekte. Borussia-mijn. In het Borussia-geding te Dort mund stelden zich gisterenavond alle deskundigen op het standpunt dat de beklaagde mijnbestuurder in de gegeven omstandigheden zijn plicht gedaan had. Alleen Meyer, de direc teur van de mijn Shamrock, kwam hier zeer stellig tegen op. Ontrouw wachter. De aanslag op den Moezelspoor weg bij het station Schweich is reeds opgehelderd. De spoorwegwachter is voor den rechter van instructie te Trier door de mand gevallen en heeft ten slotte moeten bekennen dat hij zelf de ijzeren platen op het spoor had gelegd, om een belooning te verdienen. Deze verwekt in Duitschland heel wat klachten. De Rijksdag schijnt hierbij wel erg haastig en slordig te werk ge gaan te zijn. Als een familie uit het buitenland over de Duitsche grens komt gereden, moet zij 40 Mark belasting betalen. Daarvoor mag men 30 dagen in Duitschland rondtoeren. Wie langer wil blijven wordt dan opeens verplicht voor een heel jaar te betalen, d. w. z. een vast recht van 150 Mark en voor iedere paar- dekraclit nog 10 Mark. Een auto van 40 paardekraeht bijv. wordt dus be last met 550 Mark. Te Berlijn heeft men er niet aan gedacht dat de uitersten te groot zijn. Nu wordt het vreemdelingenver keer zeer benadeeld, want niemand denkt er thans over om langer dan 30 dagen te blijven. Wolkbreuk. De overstrooming in Modane, het belangrijke Italiaanseh-Fransche grensstation, waar het verkeer van de Mont-Cenisbaan langs gaat, heeft zulke verwoestingen aangericht dat de communicatie stellig deze geheele maand verbroken is. Te Fourneau, het dorpje dat het ergste leed, zijn onder de puinhoo- pen reeds vier lijken gevonden. Ook West-Duitschland heeft scha de ondervonden door wolkbreuken. De tabak- en hopoogst in de buurt van Mannheim is vernield. Het plaatsje Preudenheim is totaal over stroomd. Het water staat een meter hoog in de huizen. Het vee is voor een groot gedeelte in de stallen ver dronken. Te Langendreed, bij Bochum, viel er zoo'n ontzettende regen, dat de vuurhaarden in de gasfabriek ge- bluscht werden. Dat stadje zal het nu eenige dagen moeten doen zon der gas-verlichting. Drinkers en Rookers. België heeft in 1905 verbruikt 16.151.660 H.L. bier339.448 H, L. wijn en 501.488 H.L. gedistilleerd. België heeft in 1905 gerookt 10.178.971 K.G. vreemde tabak en 10.696.909 K.G. eigen tabak. Iedere Belgische ziel heeft dus voor haar rekening genomen. 228 liter bier, 4.S liter wijn, 7 liter gedistilleerd van 50 percent en 3 K.G. tabak. Grooten stelen Het „Berliner Tageblati" meldt, dat Arturo Vacca, kassier bij het filiaal der Banca d'Italiate Napels, tezamen met zijn broeder Alfredo, die bij de Volksbank in dienst was, er van door is gegaan. Beiden hadden vervalschin- gen ten bedrage van verscheidene mil- lioenen lire begaan. De Banca d'Italia is voor 180,000 lire en de Banca Com- merciale voor 180,000 lire benadeeld. Panama. Naar de „New-York Heralduit Pa nama verneemt, heeft de Kanaal-com missie besloten, den eersten dam te bouwen te Miraflores, en tusschen Laboca en dat punt een kanaalvak op zeepeil aan te leggen, dat 160 me ter breed zal worden. De spoorweg zal verlegd worden naar den oostkant van de rivier de Chagres. Weldra hebben alle parochiën van de Eeuwige Stad het apostolische bezoek van den Kardinaal-Vicaris ontvangen. De Russische Regeering heeft het verlof tot vestiging van Katholieke missiën in Russisch Polen ter be strijding der revolutie in dien geest uitgebreid, dat er ook missiona rissen ter bestrijding der Mariavie- ten toegelaten worden. Reeds zijn een twaalftal Redemptoristen op 23 dezer te Lodz aangekomen. MARKTNIEUWS. Beverwijk, 25 Juli, Koolrapen, per 100 f0,f0, bieten, per 100 f0.k f0,00 kleiaardappelen p. Heet. f3, k f 4,zandaardappelen p. Heet. f 4,a f 0,roodekool f f Savoye f 00,k f 00, Vutte f 0, a f 0, alles p. 100, uien p. Heet. f0,k f0, p rei per bos f 0,a f 0,appelen, p Heet. f 0,a f Peren p. Heet. f 0,-a f 0,Bloemkool per 100 f 8,a f 12,sla per 100 krop f a f0,Rabarb. per 100 bos f7 afO Pieterselie per 100 bos f 4,a f 0, Raspers per Kilo f0,13 a f0, Selderie per 100 bos f 6,a f0, Wortelen, p. 100 bos f 4,f 5, Asperges per bos f 0.00, Komkommers per 100 f5 a f0, Postelein f0,35 per H. L. Peulen per kilo f 0,16. Dop pers per kilo f0,10. Capucijners f 0,12 per kilo. Aardbeien per mand f0,31 2 a f0,00. Tuinboonen per 1000 f0,7o. Snijboonen f 1.60. Heerenboonen f0.75. Frambozen per mand 9- 4 f 0,Ras pers 0,Bessen per kilo f 0.30. PURMEREND, 25 Juli. Afslagmarkt 194 pond Peulen f 4.50 a f 5.10. 5069 pond Doperwten f 2.60 a f 3.70 per 100 pond, 1400 zak Tuinboonen 25 a 37 ct. per zak, 2,743,000 Slaboonen f 0.36 a f 0.56. 0 Snijboonen f 0.85 a f 1.05 per 1000. Aardappelen f 0.70 a 0,85, Peren f 2.50 a. 0 per mand, Sla et. per 100 krop, Klapbessen f0.90 a 2.per dubb. mand, roode Aalbessen 7 a 9 ct., zwarte dito 0 a 71/2 ct- per pond. Handel matig. Edam, 26 Juli 1906. Ter kaasmarkt stapels kaas wegendeK.G. Prijs 131 partijen Boter 60 a 62l/2 cent, de 5 HG. f 0,f 0,00. Eieren f 3,75 4 f 4,p. 100 stuks. HOORN, 26 Juli. Ter Kaasmarkt gewogen 250 stapels, wegende 79,095 Kg. Prijs: kleine f '29.50. Commissie f 28.—. HOOFDDORP (Haarlemmermeer), 25 Juli. Ter Paardenmarkt aangev. 485 Paarden f 80 a f 625, 41 Hitten f 75 a f 125. Handel vlug. Veel bui- tenlandsche kooplieden waren aan wezig. Bevallen: 25 JuliM. van Akkooi v. Meijgaarden, d. 26 JuliB. Boschvan Leeuwen, z. J. M. Hirs Blok d. Overleden: 26 Juni: J. Wiethof, 81 j., Groote Houtstraat. G. H. F. Kruijer 2 j. z., Tulpenstraat. D. Janse, 16 m. z., Grebberstraat. Politierapport. Gevonden voorwerpeneen arm band met medaillon, een ockorino, een kip. Gistermorgen kreeg een Duitsch paardenkoopman een trap van een paard tegen het dijbeen. Na eenige oogenblikken bewusteloos te zijn ge weest heeft hij zijn gewone bezighe den weder hervat. Gisternamiddag is in de Barrevoete- straat een 5-jarig meisje, dat plotse ling de straat overstak, door een auto mobiel aangereden. De kleine kreeg eenige onbeduidende verwondingen. ïjj jjj Automobielbelasting.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3