STADSNIEUWS. Uit den Omtrek. School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Land- en Tuinbouw. SPORT. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. flpet een zeis, die hij in het land van zijn baas gevonden heeft, maar die hij niet gebruiken mocht. Latere ge- achten zeggen, dat een tweede koe- Wachter bij den eersten is gekomen en de een den ander door het sollen jüet de zeis gekwetst heeft. Die tweede jongen was echter nergens te zien, toen de meid den gewonden jongen vond, zoodat hij na de verwonding van zijn makker moet weggeloopen zijn. Een plank, die door de jongens over de sloot gelegd was, had het hun niogelijk gemaakt bij elkaar te komen. De zeis lag met bebloede punt op het Weiland. Na de verwonding heeft de koewachter blijkens de bloedsporen 'n het gras, gepoogd het huis van zijn baas te bereiken, doch is klaarblijke lijk neergezegen, toen hij de helft van zijn korten weg had afgelegd; daarna schijnt het hem kruipend gelukt te zijn den drinkput nog te bereiken, vermoedelijk in het water verzachting Voor de pijn trachtend te vinden. Aan opzet wordt in deze zaak niet gedacht. De ongelukkige koewachter Was nog geen 12 jaren oud. Branden. Te Noord-Scharwoude (N.-H. zijn vier burgerhuizen eene prooi der vlammen geworden. Veel werd gered; maar toch is nog heel wat in de vlammen verloren gegaan. De oorzaak van den brand is on bekend. Door onbekende oorzaak is in de "woning van den molenaar v. G., te Bennekom, brand ontstaan: Hoe- Wel spoedig hulp kwam opdagen, kon men niet voorkomen, dat de geheele machinekamer werd ver nield. Behalve een hoeveelheid meel "Was alles verzekerd. Een hevige brand heeft in het uitgestrekte IJhorster heideveld, Drenthe, gewoed. De in den om trek wonende boeren waren niet bij machte den brand te stuiten. Gisterochtend is te Warnsveld de boerderij van den heer Steheman „De Tabakschuur" geheeten, totaal afgebrand. Van den inboedel is "Weinig gered. Ook een hooiberg Werd in asch gelegd. Oorzaak on bekend; alles was verzekerd. De gemeente-politie in den hout Wordt gedurende de Kermis met vier rijksveldwachters versterkt. Aan landweerplichtigen, die dit jaar onder de wapenen zijn geweest, is aan vergoeding uitgekeerd f 81.30, Het Nederlandsch lyrisch Tooneel te Antwerpen heeft onzen stadge noot den heer CarelPhlippeau aan gezocht als lsten lyrischen tenor te willen optreden. Bij Kon. besluit is het Hospitaal- tfegtement in dien zin gewijzigd, dat militaire hospitalen van de le klasse gevestigd zijn te Amsterdam, 's-Gra- venhage en Utrechtdie van de 2e klasse te Amersfoort, Arnhem, Assen, Bergen-op-Zoom, Breda en Leiden. Hier ter stede en te Leeuwarden wordt een ziekenkamer gevestigd; de zieke militairen worden, zoo noodig, geëvacueerd, die van hier naar het mil. hospitaal te Amsterdam en die te Leeuwarden naar dat te Assen. De garnizoensapotheken alhier en te Leeuwarden worden in stand gehou den. De oorsprong van het meêgedeelde versje, waarbij den bezoekers van Den Hout en de parken hier ter stede verzocht wordt geen papieren, schillen en eierschalen op den grond te wer pen is, zegt het „N. v. d. D." eenigszins anders dan gemeld werd. 'tls niet een rijm van een verwant van een bekend drukkersgeslacht, maar kwam oorspronkelijk in het plat- Duitsch voor in den omtrek van Go- •desberg, van waar 't een paar jaren geleden naar ons land meegebracht Werd (waaruit tevens blijkt, dat ook in het buitenland de onhebbelijkheid Voorkomt. Hier werd 't vertaald door Mr. Hen- rik S. van Lennep, te Amsterdam, en daarna is 't, op aandringen van ■den Heer G. L. van Lennep, lid van de stedelijke Raadscommissie voor het beheer en het onderhoud van Den Hout en de plantsoenen, door B. en W. op verschillende plaatsen aange bracht. Wegens het gedeeltelijk vernieuwen Van de landhoofden der brug over bet Oost-Indisch vaartje in de Oranje boomstraat zal van Maandag tot Za terdag a. s. het verkeer over deze brug niet plaats kunnen hebben. De miliciens der lichting 1903, se dert 25 Juni onder de wapenen bij de 4 regimenten vesting-artillerie, kee- ren 28 dezer met onbepaald verlof huiswaarts. Een belastingkwestie. Voor het Kantongerecht alhier is de^ volgende belastingkwestie behan- De gemeente Velsen heeft eene ver- 0rdening op de heffing van belasting v°or het in gebruik nemen van ge meentegrond, waarbij ook belasting wordt geëischt van karren, die niet steeds blijven staan op eenzelfde plaats, doch die dienen om b. v. waren langs de huizen te venten of rond te brengen. Nu heeft een eigenaar van zoo'n kar te IJmuiden geweigerd te betalen vandaar eene actie voor den Kanton rechter alhier, ingesteld door de ge meente Velsen tegen dien eigenaar. Voor den eigenaar trad op onze stadgenoot, mr. F. A. Bijvoet, die con cludeerde tot ontzegging van den eisch, omdat de belastingverordening in strijd was met art. 17 der gemeentewet. De Kantonrechter zal nader beslissen. Vreemd dynamietvervoer. De correspondent hier ter stede van de Telegraaf meldt onder bovenstaand opschrift aan zijn blad: Vrijdagavond tegen half 8 ontmoette ik op den Schoterweg een heelen op tocht. Daarin jongens, volgende een rijtuig een victoria met den kap neer jen eenige kisten, schotsch en scheef op elkaar er in. Om dat rijtuig een groote menigte en er achter ëen adjunct-in specteur van politie op de fiets. Algemeen werd gemompeld, dat de politie een lading bedorven vleesch had aangehouden, die nu buiten de grens werd gebracht, doch bij onder zoek bleek mij, dat dit niet het geval was, doch dat hier, zonder eenig mi litair geleide, een lading dynamiet van 200 K. G. werd vervoerd van Utrecht naar IJmuiden. Het vervoer op deze wijze van zulk verraderlijk goedje kan zeker wel vreemd genoemd worden en onverant- woordelijk tevens. Haarlemsche Paardenloterij. Op onderstaande nummers de 15 hoofdprijzen gevallen: Prijsnr. Lotnr. Prijs. 1 2373 Brikomnibus, bespannen met één paard. 5766 Oliewagen, bespannen met één paard. 1965 Dogcart, bespannen met één paard. 8118 Boerenwagen, bespannen m. één paard. Donkerbruine merrie. Schimmelmerrie. Schimmelruin. Zwarte ruin. Donkerbruine ruin. Lichtbruine merrie. Vosmerrie. Schimmelruin. Schim meiruin. Vosmerrie. Donkerbruine ruin. Uitgegeven zijn 12999 loten en wel de nummers 1 tot en met 12999. Er zijn 150 prijzen. 8 9 10 11 12 13 14 15 9040 2062 6681 369 4435 8569 12498 2353 1495 10684 3807 werd en zóó onverschillig kwam er dat „vierhonderd" uit, of 't hem hoogst aangenaam geweest zou zijn, indien beide kooplui maar gauw ver der gegaan waren. Er werd geboden en geloofd en ge dongen in gebroken Duitsch, in goed en in gewestelijk Hollandsch, en het domme boertje leek den^beiden andere te slim. Zijne antwoorden waren afgemeten en voorzichtig, of hij een inspecteur der belasting voor zich had; zijn mager, onnoozel gezicht bleef voort durend even flegmatiek onder de hooge zijden pet. Doch wie scherp toekeek, zag nu en dan de sluwheid vluchtig spelen om de mondhoeken, .spreken uit de schijnbaar ziellooze oogen. Talleyrand of Bismarck hebben nooit met grooter meesterschap hunne ware bedoeling verborgen bij eene of ander staatkun dig besprekinge of diplomatieke onder handeling, dan deze simpele buiten man zijn hoop of zijn vrees wist, te verbergen achter het masker van dom heid. En zóó meesterlijk speelde hij zijn spel; zóó knapjes wist hij al de kunst grepen der tegenpartij te verijdelen en hunne critiek op den hengst met een laconiek „dan mot je 'm nie nemen" machteloos en waardeloos te maken, dat hij naar huis keerde met „vier honderd en geen cent minder". Een heerlijke zegepraal derboeren- diplomatie was 't. Thans is de Dreef wederom de Dreef. De kraampjes met zuur, eieren, schar retjes, gerookte visch, kadetjes, al dan niet aangekleed, en allerlei dranken zijn verdwenen; geen weinig bekoor lijke joodsche koopvrouwen meer of loten ventersgeen kooplui of boeren, geen straatslijpers, kwartjesvinders en zakkenrollers, tegen wier vlugvinge- righeid links en rechts gewaarschuwd werd. Weer ruischt er vreedzaam het ge boomte de vogels zingen er hun hoog ste lied. Maar toen ik dezen morgen in de vroegte langs de plek kwam, waar het boertje ik hoop dat wij de eer hebben hem onder onze lezers te mogen tellen zoo kranig voet bij stuk wist te houden bij 't verkoopen van zijn hengst, bracht ik den slim merd onwillekeurig met een glimlach hulde. Toch zal 't wel blijven„Een boer is maar 'n boer!" LODEWIJK Sk. Haarlemsche Krabbeltjes. m. De Dreef met hare hoogopgaande boomenrijen, een voorproefje van het geen de Hout verderop aan natuur schoon biedt, had Donderdag 1.1. een ge heel ander aanzien. Voor een enkelen dag mochten han del en winzucht hier hunne tenten op slaan en hadden zij 't rijk aan zich. Geen vogellied meer of het statig ruischen der dichte bladerkronen. De wildzang was heengevlucht en het, dichterlijk bladgeruisch werd over stemd door het prozaisch schreeuwen der kooplui, het gehinnik of getrap pel van honderden paarden, het ge roep van lotenventers of jodinnen, die zwepen en stokken te koop boden, den handslag van koopers en verkoo- pers, door de verwarde geruchten eener drukke paardenmarkt in één woord, waarvan niemand jubelen zal: ,,'t Is alles poëzie Was het de beroemde Bufïon, die het paard de schoonste overwinning des menschen noemde Hij of een ander, 't is om het even. Daaraan werd men telkens herinnerd bij het voortwandelen langs die honderden paarden van allerlei kleur en grootte en ouderdom. Hoe klein leek de mensch naast zoo menig pracht-exemplaar, hoog, breed van borst, zwaar van schoften, met vuur in de beenen en vuur in het oog. En toch die kleine, betrekkelijk zoo zwakke mensch bedwong de wilde kracht van dezen viervoetigen reus; hij deed hem stilstaan, stappen, dra ven, keeren en wenden naar believen. Het klappen zijner zweep joeg den viervoeter een rilling door de leden; het geluid zijner stem riep de uit drukking van angst in diens groote, donkere kijkers. Eene schoone overwinning inder daad. Jammer, dat ook hier enkele redelijke wezens hunne macht mis bruikten, om op onwaardige wijze, redelooswreed soms, deze dieren te slaan. „Een boer is maar 'n boer," klinkt het ietwat minachtend in een oud volksliedje, en voor sommigen is het woord boer nagenoeg gelijk in betee- kenis met dom. Ook op de paardenmarkt kan men van dit vooroordeel want het is er eenradicaal genezen worden. Dat ervoer ik dien Donderdag. Daar stond een boertje, de pet in zijn oogen geschoven, een houten pijp tusschen de tanden. De onnoozelheid en de nuchtere domheid in levenden lijve, zou men gezworen hebben. Een zware Duitsche paardenkooper sjokte nader, vergezeld van een Hol- landschen,blauwgekield en roodgeneusd „Vierhonderd", was alles wat het boertje zei, toen hem naar den prijs van zijn bruinen hengst gevraagd HEEMSTEDE. Zondag a. s. heb ben hier de cricket-wedstrijden (Hol landBelgië) plaats. BLOEMENDAAL. De „Nederl. Amateur - Photografenvereeniging liaeeft alhier in hotel „Duin- en- Daal" eene algemeene vergadering •gdkouden, waarbij als hulde aan Rembrandt, in den tuin een serie van fraaie lichtbeelden naar zijn ibékmde stukken werd weergegeven. Een andere groep betrof de inzen ding <éer vereeniging naar den te Parijsgehouden internationalen wed- HALFWEG'. Op den Haarlem merweg werd jDonderdagnamiddag een wielrijdend twintigjarig meisje uit Hilversum ove rreden door een tweewielig rijtuig, waarop twee paardenkoopers zaten, die daarop zoo spoedig mogelijk wegreden. Het meisje bleek zoodanig g.eraakt te zijn dat zij niet kon staan, waarop zij per rijtuig naar Amsterdam moest gebracht worden. In tusschen had de gemeente-veld wachter Lokerse, van Halfweg, zich ijlings per electrisclie tram naar Sloterdijk begeven, alwaar hij het geluk had de paardenkoopers te achterhalen, die nu elkaar de schuld van het ongeval gaven. Tegen beiden werd proces-verbaal opgemaakt door de politie van Slo terdijk, op welks grondgebied het geval gebeurd was. ALKMAAR. De Raad der ge meente St. Pancras (N.-H.) heeft aan de heeren Eecen, van Oudkai'- spel, Boogh en Ansing, alhier, con cessie verleend voor het leggen van een paardentramlijn door die ge meente, mits in werking worde ge steld uiterlijk 1 Juli 1907. MONSTER. Door de leden, van het comité tot behoud van he t elec- trisch licht alhier en te 's-Grave- sande wordt thans moeite gedaan om de gemeentebesturen te bewe gen een electrisclie centrale v oor ge- nieenschappelijke rekening te ex- ploiteeren. Onder de ingezetenen circuleerén lijsten om nieuwe aan sluitingen te verkrijgen.. Blijven de gemeenten weigerachtig, dan zal worden getracht kapitaal bijeen te brengen om de exploitatie zelf ter hand te nemen. Schoolverzuim. Aan het verslag van toezicht- op het lager te Maastricht over A9Ö5 ontleenen wij 't onderwijs volgende Groote verwondering baarde het bij onze commissie dat nog absoluut schoolverzuim te wijten was aan plaatsgebrek, zoowel bij de openbare als de bijzondere scholen voor be- talenden. Zoo had zich o. a. een aansprakelijk verzorger te verant woorden over het niet schoolgaan van zijn zoon, geboren 8 Mei 1898 en dus oud. De opgeroepen vader wierp echter alle verantwoor delijkheid voor de Leerplichtwet van zich afreeds verscheidene maanden geleden bleek zijn zoon op een bijzondere en een openbare school als leerling ingeschreven, doch nog steeds wachtte de jongen vergeefs op plaatsing. De man was dus van alle nalatigheid vrij te pleiten. Dit feit zou niet van ernstigen aard zijn, als het op zich zelf stond. Uit vertrouwbare bron kwam ons echter ter kennis, dat bij het begin van het Schooljaar. Septem ber 1905, meerdere zes- en zevenja rige kinderen, wier verzorgers zich bij verschillende lagere scholen ach tereenvolgens aanmeldden, wegens plaatsgebrek moesten afgewezen wor den en nu nog na een halfjaar ver geefs op plaatsing wachten. Winterswijk overleden de Zeereerw. heer J. Schilderink, rustend pastoor, aldaar. Het Huisje van Nazareth. De vermaarde Fransche kanunnik Ulysse Chevalier heeft in antwoord op zijn verzoek om het imprimatur voor een door hem geschreven boek over het heilige huisje van Loret». (eerst gericht tot den aartsbisschop van Parijs, waar de uitgave het licht zal zien, en daarna tot zijn Bisschop in het diocees Valence) de uitnoodiging ontvangen zich te wenden tot pater Lepidi, censor voor de te Rome ver schijnende boeken. Deze heeft nu, na ontvangst van diens werk, aan kanunnik Chevalier geschreven „Ik heb uwe studie over het heilige huisje van Loreto gelezen. Zij is ge schreven voor ontwikkelden. De gods dienst, zoomede de devotie tot de H. Maagd zullen niet eronder lijden. Ziehier, hoe ik over uw boek oordeel." De schrijver meent door zijn werk, geheel in de lijn van andere Katho lieke auteurs, als b.v. den Eerw. P. Barnabiet Le Feis van Florence, te hebben aangetoond: lo. dat vóór het tijdstip, waarop de eerste overbrenging zou zijn geschied (1291), het genoemde huisje reeds was ingestort. 2o. dat het feit zelf der overbrenging van het huisje, door de H. Maagd bewoond geweest, te Nazareth en in geheel het oosten onbekend is ge bleven en dat het verhaal hier van in de zestiende eeuw in het wes ten aanving. 3o. dat er vóór de overbrenging, zooals het heet, eene kerk te Loreto aan de H. Maagd was toegewijd. 4o. dat er vóór 1472, noch te Loreto, noch elders van deze overbrenging sprake is. 5o. dat de Pausen eene groote voor zichtigheid te dezen aanzienaan den dag hebben gelegd. Volgens Ulysse Chevalier wiens meening wij volstrekt niet zijn toege daan is het verhaal van de over brenging der santa casa niets meer dan eene vrome legende. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht zal Maandag, Dinsdag en Woensdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. Z. D. H. Mgr, J. H. Drehmanns, zal wegens afwezigheid tot nader be richt geen audiëntie verleenen. Te Eecloo in België, is onder het be schermheerschap van Z. D. H. den Bisschop van Gent, een groote plech tige bijeenkomst gehouden van de leden der derde orde van den H. Franciscus. Meer dan 1200Tertiarü uit verschil lende deelen van Oost- en West- Vlaanderen vereenigden zich te Eecloo met 300 leden der derde orde uit deze plaats en omgeving. Voor de retraite te Hageveld heb ben zich 123 deelnemers aangebo den, nam. 32 hoofden van scholen en 101 onderwijzers. De zeventiende jaarlijksche ver gadering van de Vereeniging van Hoofden aan R. K. Bijzondere Scho len in het Aartsbisdom van Utrecht zal gehouden worden te Utrecht in de groote zaal van het St. Jozefs huis in de Balkstraat, op Maandag 30 Juli e.k. Om 10 uur zal door den lioog- eerw. moderator Mgr. dr. Andreas Jansen in de parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Biltstraat voor de levende en overleden leden der Vereeniging een H. Mis worden op gedragen, waaronder door de leden de Lofzang „Veni Creator" en AdoroTe" zullen gezongen worden. Op de agenda komen o.m. voor Het sparen in de school door den heer G. J. Koop. De stichting van een fonds tot uitkeering bij over lijden, door den heer F. W. Visser. Eindex. Gymnasia. De „St.-Ct." no. 174 bevat het r pport, behelzende den uitslag van het eindexamen der openbare gym nasia en van het examen ter ver krijging van een getuigschrift van bekwaamheid tot de studie aan een universiteit en der binnenlandsche bijzondere scholen van hooger on derwijs in 1906. Pract. apothekersexamen. De St.-Ct. no. 174 bevat het verslag der commissie, van 1 Aug. 1905 tot 31 Juli 1906, te Utrecht belast met afnemen van de practisclie examens van apotheker. (Tweede zitting). Examen Landmeter. De minister van binn. zaken brengt ter kennis van hen, die het examen van geëxamineerd en beëedigd land meter wenschen af te leggen, dat zij zich daartoe vóór 25 Aug. e. k. schrif telijk bij het Dep. van Binnenl. Zaken moeten aanmelden. („St,Ct.") Practische toepassing der Woningwet. De gemeenteraad van Genderen c.a. heeft besloten bij wijze van proef een tweetal arbeiderswoningen te bouwen, mits door het Rijk de daar voor benoodigde gelden worden ge leend en met toepassing van het bepaalde bij de Woningwet aan de gemeente eene bijdrage tot betaling der aflossing wordt verzekerd. Professor Brouardel is met groote eerbewijzen op het kerkhof Mont- parnasse begraven. Overeenkomstig den wensch van den overledene is er geen enkele redevoering aan het graf uitge sproken. Vaticaansche Pinakoteek. Zooals we bereids meldden ver huist de Pauselijke Pinakoteek naar een ander deel van het Vaticaan. Deze kostbare collectie bevat o. m. van Raphaëlde „Gedaante verandering" de „Madona vanFolig- no", en de „Kroning van de Maagd Maria". van Titiaande H. Sebastianus, van Correggiode allerh. Ver losser. van Murillode H. Catharina van Alexandria en de Kribbe. van Guido Renide belijdenis van den H. Petrus. De toegang tot de nieuwe Pina koteek komt aan de straat, die van de Zecca naar de tuinen leidt. De groote meesterstukken als de „Ge daante-verandering", en de „Mado na van Foligno komen in afzon derlijke zalen. Bij de collectie wor den gevoegd de werken uit de Ita- liaansche school vóór Rafaël, thans in de Vaticaansche bibliotheek. Een nieuwe roman van den beroem den Poolschen schrijver Henryk Sien- kiewicz is verschenen onder den titel „Na polu Chevaly (op het veld van den roem). Het handelt over den stijd tusschen Polen en Turkije op het einde der 17e eeuw. „Sint Bavo". Het jongst verschenen nummer van Sint Bavo bevat eene duidelijke re productie van eene ets van Rembrandt in het Britsch Museum„Christus predikend." Db tekst behelst: Toetie Walther (vervolg) van J. van Merle„De boei en van den H. Apostel Petrus, van J. J. G. W.„Zustekinderen (vervolg) van Mgr. K. Kümmel; „Niet eens tevreden..!", van Louis B.M. Lammers „Door den brand" van A. v. R. Voorts weekkalenderDeken Loots f; en lijst van bijdragen. Te St.-Pancras leveren de tulpen velden dit jaar een ruim beschot; in enkele gevallen zelfs een overvloedige opbrengst. Van een oppervlakte van 5 snees werd aan leverbare bollen verkocht voor f 400, zijnde alzoo f 80 per snees, 1/42 hectare. honden 9, dat der jachthonden zelfs 70, boxers 25, terriersl20, herders honden 37, waaronderSchotsche, Ier- sche, Welsche, Belgische, Fransche en Hollandsche. Tot de zeldzame exemplaren be- hooren Pyreneesche honden. Wij vernamen dat die in 1898 het laatst in Nederland geëxposeerd zijn. Nog zijn er smoushonden, das honden, schoothondjes en ook niet gevraagde soorten. BUITENLAND. Uit het land der Intelligenz. Een militair geneesheer, Dr. Er- nest Rodenwaldt, behoort tot de Ku rassiers van Breslau. Er zijn recruten gekomen, 174 in getal69 er van behooren tot den handwerksstand. De recruten on dergaan een onderzoek naar hunne kennis. Uitslag als volgt Maar 82 konden het a. b. c. in zijn geheel opzeggen; 50 konden geen simpele aftrekking maken. 70 konden buiten Pruisen geen groote Duitsche stad opnoemen, en 25 wisten niet wat een wereldhalf rond is. Toen geschiedenis en aardrijks kunde aan de beurt kwamen begon het eigenlijk pas. Men oordeele. VraagWat zijn de boeren Antwoord: Negers Soldaten - meestal Duitschers Booswichten een volk in Azië Christenen Menscheneters Jesuieten, enz. Andere vraagWaar wonen de Boeren Antwoord: In China beweerden er elf; in Azië meenden 8 andere dicht bij Engeland; weer 8 andere in Amerika, Turkije, Spanje, Aus tralië, Griekenland, Europa. Toen er gevraagd werdWie zijn kiezers van den Rijksdag? antwoordden 17 man"De Keizer.,, Acht honderd noemden de rijkskanselier. Door 33 man werd het verschil tusschen ka tholiek en protestant aangeduid als volgt: De protestanten aanbidden Christus, de Katholieken de H- Maagd, 41 Katholieken en 38 protestanten zaten verlegen met de vraag: „Mie was Maarten Luther?" 't Is treurig vooral in het land der Intelligenz, waar de schoolmeester mirakelen heet te doen en men van de hoogste „geleerdheid" zoolang op andere velde neerziet. Bij de herstemming van gisteren voor denRijksdag in het district Hagen- Scb welm verkregen burgemeester Cuno (Vrijz. vp.) 21593 stemmen tegen 18717 op den socialist König, zoodat burgemeester Cuno gekozen is. Bij de eerste stemming op 19 Juli j.l. behaalde het Centrum 5266 stem men, de nationaal-liberalen 4545, de vrijz. Volkspartij 11.172, de Chr. Soc. 2149 en de socialisten 16110 stemmen. MARKTN1EUWS. PURMEREND, 25 Juli. Afslagmarkt JJ 0pond Peulen f 4.70 a f 0.3430 pond Doperwten f 2.a f 2.60 pei 100 pond, 1256 zak Tuinboonen 2o 9 4 30 ct. per zak, 2,086,000 Slaboonen f 0.37 a f 0.58. 24.900 Snijboonen f 0.S( f a f 1.60 per 1000. Aardappelen f 0.— j a 0,80, Peren f2.a. 0 per mand "Sla ct. per 100 krop, Klapbesser f0.85 a 2.15 per dubb. mand, roodi Aalbessen 6 a 10 ct., Frambozen 0 8 ct. per pond. Handel vlug. Haarlem 26 Juli 1906. Aangev. Aardap. 370 HL. Verk. 3CW HL. L.pr. f 1.50, H.pr. f 3.Aangev Appelen 00 HL. Verk. 00 HL. L.pi f 0,00 Hpr. ,00, Aangev. Peren HL. Verk. 0 Hl,. L.pr. f 16,— H.pi f 0,00, Aangev. Bloemk. 2000 st. 'Verl st. L.pr. f3,H.pr. f 12.Aan Internationale Hondententoonstelling. Gisteren is in Musis Sacrum" te Arnhem de derde groote Interna tionale Hondententoonstelling geo pend, welke uitgaat van de „Ne derl. Terrier-club. Zij duurt tot en met Zondag. Aan belangrijkheid wint zij het weder van beide vorige tentoonstel lingen. Er zijn thans ongeveer700 in schrijvingen, met ongeveer400 exen* plaren. Het getal Sint-Bernards bedraagt 16, dat der Duitsche doggen 11, dat der Barzois 10, dat der wind gev. 31 manden spinazie, verk. 3' mand L.pr. f 0,40,H.pr. f 0.W orh len 3000 bos verk. 3000 bos L.pr. f4,- H.pr. f 6,Sla 460 md. verk. 46 d. L.pr. f 0.20,— a f 0.30,—. m Schiedam, 25 Juli. Noteeriug Make j laars f 10.50, .jenever f 14.50, Beur-, commissie f9.75 Stemming kaïn Ruwe Spiritus f73/4. Spoelin Commissie f 0.60, Bevallen: 27 Juli A. M. v. Lo nen-Esman d. B. S. van Zur Haver d. I Overleden: 26 Juli W. F. v. Lo' I nen 81 j. Gaelstraat. Politie-rapport. Gevonden: 1 herdershond, 1 har I schoen, 1 notitieboekje, 1 boezela,. f 1 sleutel. Proces-verbaal opgemaakt wegei,. wielrijden zonder licht, in gebruik 1 men van gemeentegrond. zijn I «jj Op ruim zestigjarige leeftijd is te jij I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3