Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Leger en Vloot. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. SPORT. Gemengde Berichten. 1 Burgerlijke Stand. WIJK AAN ZEE. Alhier is bij kalm weer het met hout geladen Spuansch stoomschip „Baracaldo" Van Hernösand naar Bilbao bestemd gestrand. Pogingen om het met sleepbooten los te trekken misluk ten en men hoopt thans op hoog wal er. Drie sleepbooten nl. de „Ad- sistent", „Cyclop" en „Simson" heb ben vastgemaakt en trachten het stoomschip vlot te sleepen. ALKMAAR. Door de arrondis- sements rechtbank alhier is failliet verklaard: Jan Meijer, schilder en koopman, te Enkhuizen mr. E. L. Umpgrove rechter-commissariscu rator E. Ruyter, te Hoorn. ALKMAAR. Bij Konink. Besluit is aan den heer S. R. Smit op zij n daartoe gedaan verzoek eervol ont slag verleend als lid van Regenten over de gevangenissen alhier onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Benoemd werd in ',ijne plaats de heer mr. J. S. L. Agliina, advocaat en procureur al hier. Tot onderwijzer aan de R. K. school alhier is benoemd de heer E. BogaertteClinje(Zeeuwsch-Vlaan- deren). Voor het examen L. O. te 's Gra- vcnhage is geslaagd onze stadgenoot de heer K. Hart. B. en W. stellen den Raad voor om op het verzoek van de heeren Eccen, Boogh en Ansing, om conces sie tot het aanleggen en exploitee- ren van een paardentram-verbinding tusschen Alkmaar en Oudkarspel en om den financieelen steun zoo mogelijk verhoogd, reeds vroeger toegezegd, te antwoorden, dat de Raad bereid is hun concessie te ver leunen tot het aanleggen en exploi- teeren van een paardentram-verbin ding tusschen Alkmaar en Oudkar- spel, door Oudorp, Koedijk, Sint Pankras, Broek op Langendijk en Zuid-Scharwoude, onder de voor waarde, welke dezertijds zullen worden ontworpen en vastgesteld, zoodra de adressanten aan deze vergadering het bewijs zullen heb ben overgelegd, dat alle betrokken gemeentebesturen de noodige con cessie hebben verleend. PURMEREND. Door den Raad is besloten, de heffing van Wik- en VYeegloonen ook n4 1906 a 60 ets. per 100 KG. te handhaven. Door Ged. Staten was den Raad, namens den Minister van B. Z., met. den meesten aandrang in over weging gegeven te bevorderen, dat de bedoelde loonen na 1 Januari tot geen liooger bedrag zouden worden opgevoerd, dan vereischt wordt tot dekking van de gemiddeld ten laste der gemeente komende kosten. Tn 'n uitvoerige Memorie van Toe lichting zal de Raad de bewijzen leveren, dat de mindere opbrengsten dezer loonen in de laatste jaren door achteruitgang van de kaasproductie geen meerdere verlaging gedoogen. Bevorderd door de universiteit te Bern tot doctor medic, veterinariae de hr. PLC. L. E. Berger, rijkskeurm. te Hoek-van-Holland, op een proef schrift, getiteld„Vergleichende Untersuchungen überj den Bac. pyo genes boris (Künnemann) und den Bac. pyogenes suis (Grips) mit Be- ziehung derselben zu den chroni- schen Lungenentziindungen des Eindes". Toewijding. Niet lang geleden vierde in het Belgenland een broeder der Chris telijke school zijn gouden jubileum en bij die gelegenheid werd de een voudige broeder met eer overladen. Het was broeder Marès, de ijverige volgeling- van den Heiligen Joan. Baptist de la Salle, die zooals onze lezers zullen weten, de stichter is van de broeders der Christelijke school en die door Z. H. Leo XIII tot de eer onzer altaren werd ver beven. En de hulde, welke aan broeder Marès werd gebracht, was hij ten Volle waardig. Menig kind toch uit het volk ver laat de lagere school en wordt dan door zijne ouders, die reeds lang 'ffitzien naar het loon, dat hun kind Jl1 het huisgezin zal brengen, naar 'b- oen of andere werkplaats gezon den om zijn brood te leeren ver dienen in de beoefening van een ■'"ibacht. Hoe dikwijls echter geeft f'e werkplaats aan dien jongen niet datgene, waardoor hij juist in de '"eest geschikte jaren zich kan be- Vamen en meester worden in het ak. Ten gevolge hiervan komt meer vf een volkskind niet tot die ont- .^'bkeling, waartoe het met zijn .•inleg en talenten zou zijn gekomen, udien het te kort van de werk plaats op andere wijze ware aange vuld. Aan Broeder Marès nu komt de eer toe het middel te hebben ver schaft aan menig ambachtsjongen, waardoor zijn talent, dat anders be graven ware gebleven, vruchten en rijke vruchten afwierp. Voor 42 jaren toch stichtte broe der Marès de St Lucasschool, die de hoogeschool van den ambachts man verdiend genoemd te worden. Na het volbracht dagwerk kwam in deze school, en komt nog, de leerling de lessen volgen, die hem zoozeer ontwikkelen en bekwaam maken in zijn vak. Hoe rijkelijk moet broeder Marès zich beloond achten, wanneer hij nagaat, hoevele leerlingen zijner school thans in België eene achtenswaardige positie hebben in de maatschappij. Hij vindt onder zijne oud-leerlingen ste delijke architecten in verschillende grootere en kleinere steden, provin ciale bouwmeestersteekenaars op de bureau van openbare besturen, patroons en meesters van bekende en bloeiende werkplaatsen. Hoe goed moet het hem doen, als hij er aan denkt, dat uit zijne school de bouwmeesters waren b.v. van het prachtige postkantoor te Gent, van het stadhuis te St. Nico- laas, van het herstelde stadhuis te Leuven, van het schoone klooster der Redemptoristen te Jette, van de St. Antonius-kerk te Elsene, enz. enz. Was het wonder, dat aan den Jubilaris van zoovele kanten op rechte en dankbare hulde werd gebracht door deze oud-leerlingen en door allen, die de groote ver diensten voor kunst en vakonder wijs naar waarde weten te schatten. En behalve deze bekwaamheid in het volk, weet de eenvoudige en toch zoo schrandere leermeester bij zoovele zijner leerlingen op te wek ken die noeste werkzaamheid, dien moedigen ondernemingsgeest en zoo vele andere zedelijke eigenschappen, welke in onze hedendaagsche maat schappij zoozeer noodig zijn om de zege te behalen in den zwaren eco- nomischen strijd. Waarlijk een man van toewijding, een man van opofferende zorg voor de kinderen uit het volk, als de nederige zoon van den H. de la Salie, broeder Marès is, is wel in staat om de besturen onzer R. K. Werklieden-vereenigingen op te wekken alle zorgen te wijden aan den bloei van de teeken- reken- en andere cursussen, die gehouden wor den voor de kinderen uit den werk mansstand om de ouders aan te moedigen met graagte hun geldelijk offer bij te dragen voor die stich tingen, waar hunne zonen zich kunnen bekwamen in de kennis van hun vak, en ook om de jongens zelve aan te moedigen het grootst mogelijke voordeel te trekken uit de lessen, die hun gegeven worden, daar voor zoo menig ijverig leer ling het genieten van een degelijk en ernstig vakonderwijs de grond- slag geworden is voor eene eervolle en winstgevende positie ïn hoogere jaren. Donderdag 2 Aug., zal de bedevaart n, Noordwijk van Vogelensang en O. tot bijzondere vereering van den H. Jeroen plaats hebben. Ten 9i/2 plechtige Hoogmis met predikatie en vereering van de H. Reliquiën. 's Middags pro cessie naar de martelplaats, alwaar gebeden en predikatie. Met een plechtig Lof in de bedevaartskerk en processie in den tuin der pastorie wordt de bedevaart besloten. De zeereerw. heer dr. Van Dillen, rector te Oegstgeest, is uit het St. Elisabethsgasthuis te Leiden, waar hij tot nog toe verpleegd werd, naar Oegst geest vervoerd. Z.Éerw. neemt steeds in beterschap toe. Aan het Staatsexamen te Utrecht tot toelating aan de Universiteit namen van 26 tot 28 Juli 12 candidaten deel voor de faculteiten der godgeleerdheid enz. Toegelaten zijn 6 candidatenII. W. J. Schregel, G. S. Overdiep, J. A. A. Fransen van de Putte, mej. R. C. Koning, mej. J. Loot, mej. D. E. Koeug. Voor de faculteiten der genees kunde enz. werden 10 candidaten ge ëxamineerd. Toegelaten zijn zes can didaten J. Maarse, A. Krautz, N. Ouweleen, A. D. Fokker. J. D. Jan sen, D. Hubbeling. mej. A. M. E. R. Tiemersma. Beide diploma's werden gevraagd door één candidaat, met wien het examen wordt voortgezet. Gedurende den loop van het examen trok zich één candidaat terug. Na voortzetting van het examen zijn van de vorige groep alsnog geslaagd: A. Mostart, H. de Jong van Beek en Donk, en mej. G. van Elzelingen voor di ploma en A, en J. Vos voor diploma B. Rectificatie voor groep drie. Na voortzetting van het examen geslaagd voor diploma A. mej. F. M. Beucker Andreae. Men schrijft aan Het Volk: De vorige week trad de Onlangs opgerichte coöperatieve volkswas- scherij in werking. Het nieuwe, flink ingerichte en aan alle eischen van de gezondheid voldoende gebouw, gelegen nabij Loosduinen, maakt een aangenamen indruk. Het wel slagen der onderneming kan vrij wel verzekerd worden geacht, wijl nu reeds voor meer dan 300 gezin nen, meest van arbeiders, -wordt ge- wasschen, waardoor de exploitatie kosten worden gedekt, terwijl aan de inrichting zonder noemenswaar dige uitbreiding 2000 wasschen kun nen worden behandeld. De eer.-te poging hier om de arbeidersvrou wen van de zooveel ellende bren gende waschtobbe af te helpen, vindt veel bijval. Dagelijks worden tal van nieuwe deelnemers ingeschre ven. Uit de beste bron verneemt de Hanzebode dat dr. Kuyper in den loop van den komenden winter te Rotterdam een lezing zal hóuden over het Middenstandsvraagstuk. Door den heer J. R. Baron van Keppel, secretaris-kerkvoogd bij de Ned. Herv. gemeente te Breda, is in den hoofd-ingang der Groote Kerk, onder den toren, weder een groote muurschildering ontdekt, voorstellende den H. Christoplio- rus met het kind Jesus. Een verstokt Boerenhater. De Engelsche dichter en schrij ver Rudyard Kipling komt in „the Standard" tegen het verleenen van een grondwet aan Transvaal en den Oranjestaat op, met een heftig gedicht, waarin hij zegt, dat deze schande erger is dan die van Majuba" en Engeland aanspoort zich te verzetten tegen de tegen woordige Regeering, die ,,'s lands zonen verkoopt ter wille van zijn vijanden". Een bibliotheek. Pierpont Morgan doet te New- York een 1 ibliotheek bouwen die schatten gelds kosten en wonderen van teehnischen arbeid vertoonen zal. Bronzen deuren, marmeren zuilen, bijzondere soorten hout zul len worden gebruikt. Over de boeken en manuscrip ten, die dit prachtige bouwwerk zal beschutten, wordt nog een ge heimzinnig stilzwijgen bewaard sedert lang verzamelt Morgan oude handschriften, zeldzame uitgaven, miniaturen, oude bijbels enz. Twee bibliothecarissen zullen van dit alles een catalogus samenstellen, en dan, na de voltooiing, hoopt men dat van deze schatten de sluier weggenomen zal worden. Nieuw Dagblad te Rome. Het eerste nummer van het in groot formaat verschenen Katholiek Staat kundige dagblad Comere d' Italia be vat aan het hoofd eene beknopte maar forsch omlijste uiteenzetting van haar program. „Wij zijn vrienden van den waren vooruitgang en eene verstandige vrij heid. Geloof en zeden kunnen weer moeten samengaan met eiken voor uitgang ten goede in de Maatschappij. Wij willen ijverig medewerken tot zedelijke en stoffelijke verheffing van den werkenden stand, mits de bewe ging van eerlijke bedoeling zij en een Christelijk beginsel ten grondslag heb bel' Dit is in hoofdlijnen het program. Redactie en medewerkers zijn bijna allen overgegaan van het Giornale d' Italia. Het nieuwsblad staat onder leiding van Markies Felice uit Napels. Kunstnijverheid en Huisvlijt. De tentoonstelling van Indische Kunst, Kunstnijverheid en Huisvlijt wordt gehouden in het Stedelijk Museum te Amsterdam en zal den Sn Augustus a.s. worden geopend. Alle voor deze tentoonstelling bestemde goederen zijn reeds in het Museum aangekomen, ontpakt, ge determineerd en gecatalogiseerd, ter wijl het grootste gedeelte der prach tige Indische batiks en weefsels reeds ter juister plaatse is aange bracht, zoodat de tentoonstellings zaal nu reeds een bezienswaardige aanblik oplevert, versierd als zij is met deze merkwaardige kleurrijke en toch harmonische gedachte voort brengselen van Indische kunst. De bij den staf der art. benoem de majoor L. C. Van Kuyk, komt, als hoofd der munitiefabriek, te Zaandam in garnizoen. De direc.-gen. der posterijen en tele graphie maakt bekend, dat, met in gang van 1 Augustus, de Rijkstele- phoonkantoren te Bruinisse, Hans- weert, St. Maartensdijk en Wemel- dinge en de aan deze kantoren recht streeks aangesloten of nog aan te sluiten perceelen en openbare spreek cellen worden opgenomen in het telephoonverkeer met de Belgische plaatsen welke tot de telephoonge- meenschap met Rosendaal zijn toege laten, met uitzondering noclithans van de Belgische plaatsen Antoing, Ath, Brugelette, Celles, Flobecq, Lessines, Leuza, Pecq, Péruwelz, Queveaucamps, Taintegnies en Templeuve. Op het verkeer van Hansweert met Antwerpen, Boom, Capellen, Lier, Moll en Turnhout zal het grenstarief ad f 0.60 per enkelvoudig gesprek van toepassing zijn, terwijl op het overige verkeer het tarief ad f 1.45 per enkel voudig gesprek van toepassing zal zijn. Overigens gelden de regelen en voorwaarden, welke voor het algemeen Nederlandsch-Belgisch telephoonver keer vastgesteld en in den Rijksgids voor den telephoondienst vermeld zijn. (S.-Crt.) De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat, met ingang van 1 Augustus, liet Duitsche telephoonnet te Siegburg wordt opgenomen in het telephoon verkeer met de Nederlandsche plaat sen welke tot de telephoongemeen- schap met Burgbrohl zijn toegelaten. De prijs van een enkelvoudig gesprek in het verkeer met Siegburg zal f 0.60 bedragenoverigens gelden de regelen en voorwaarden, welke voor hetalge- meenNederlandsch Duitschetelephoon- verkeer vastgesteld en in den Rijks- gids voor den telephoondienst ver meld zijn. (S.-Crt.) Tuinbouw in onze provincie. Aan het officieel verslag over 1905 van den tuinbouw hier te lande ont- leenen wij eenige belangrijke mede- deelingen ten aanzien onzer provin cie. De groententeelt viel slecht uit. Door vroegtijdig invallende droog te en door het optreden van planten ziekten en schadelijke insecten was de oogst schraal te noemen, zoodat zoowel de opbrengsten als de prijzen der producten laag waren. Rondom Aalsmeer was de oogst der warmoezerijgewassen beter, dan zich aanvankelijk door het koude voorjaar en de late nachtvorsten liet aanzien. In de vroege aardappel richtte de vorst veel nadeel aan, zoo zelfs, dat de teelt op enkele plaatsen geheel mislukte. In de voornaamste streken van cultuur was de uitkomst in deze provincie echter goed. De opbrengst der aardbeien viel in Kennemerland, waar het gewas in erge mate van de nachtvorsten leed, toch mede. Rondom Aalsmeer was de aardbeienteelt een voordee- lige cultuur. Aan de boonen deden de nacht vorsten nog al schade; zoo was in de omgeving van Aalsmeer de vorst oorzaak, dat veel zaad opnieuw moest worden gelegd. De prijzen waren laag, tijdens de grootste opbrengst zeer laag. Hier en daar brachten ze zelfs het pluk- loon niet op. Geen wonder, dat velen de vruchten lieten hangen om er zaad van te winnen. Tuinboonen gaven in deze provin cie slechts een matigen oogstde prijzen waren bovendien laag. Voor de koolteelt was het jaar 1905 niet voordeelig. In onze provin cie, de koolprovincie bij uitnemend heid, werd groote schade aangericht door de droogte, alsmede door het optreden van ziekten en schadelijke insecten. De prijzen waren tot het begin October laag, daarna stegen ze echter belangrijk. De vroege bloemkool werd goed verkocht. De latere leed groote schade door de droogte. Dien ten gevolge was er veel uitschot en liet het financieele resultaat, niettegen staande de vrij gunstige prijzen van goede kool, te wenschen. De resultaten der teelt van blad groenten zijn overal slecht geweest. Wel is waar waren opbrengst en qualiteit zeer goed, maar de prijzen bijna het gelieele seizoen door zeer laag. De Tolheffing in Watergraafsmeer. Men schrijft aan het N. v. d. D. Van andere zijde werd u medege deeld, dat de houding van den burge meester van Watergraafsmeer in zake de tolheffing volkomen logisch is. Als 't waar is, dat deze tolheffing onwettig is, dus dat zij is een geldaf persing, waarom maakt de burgemees ter, die dan toch hulp-officier van justitie is, geen proces-verbaal op? Ons dunkt, dat de burgemeester zoo zeker niet is van zijne zaak, want hij leeft toch op een te eigenaardigen voet met het Hoogheemraadschap dan dat hij zou dulden, dat onrechtmatig geld zou vloeien in de kas van dit lichaam. Een van tweeënde tolgaarder doet iets onwettigs, of de niet-betalende fietsers plegen fraude. In het eerste geval moet de burgemeester proces verbaal opmaken tegen den tolgaar der, en in het tweede geval moet de burgemeester den tolgaarder hulp verleenen tegen de ontduikers, want óf de een, öf de airder veroorzaakt volksoploopen. De zaak lijdelijk aanzien, dat mag de burgemeester niet. Eigenaardig dat de zoon van den tolgaarder tot tweemaal toe werd ge arresteerd deze jonge man hielp zijn vader en lieeft geen officieele aanstelling doch de tolgaarder zelf werd door den burgemeester niet be moeilijkt. Teekenend is 't, dat de burgemeester aan den tolgaarder hulp heeft gewei gerd, zoodat deze ambtenaar overge leverd is aan de plagerijen van zeker niet het beste deel van het lietsend publiek. De „grappige tooneeltjes" waarvan gewaagd wordt, zijn dan ook voor elk rechtschapen burger walgelijke uitingen van een brutale rechtsver krachting. Waarom weigert geen en kele automobilist te betalen? 'tWil ons toeschijnen, dat deze heeren een juistere opvatting hebben van het recht. Persoonlijk heeft de tolgaarder met de heelequaestie niets te makenhij voert slechts de bevelen van zijn chef het Hoogheemraadschap uit. En nu hij geen hulp kan krijgen van den burgemeester, heeft hij zich heden per telegraaf gewend tot den Commissaris der Koningin en den Minister van Justitie, ten einde steun te vragen bij het uitoefeuen van een recht, bij Kon besluit verleend. Natuurlijk zal de Regeering eene rechtsverkrachting als te Watergraafs meer niet dulden. En dat is maar goed ook. Met het bovenstaande bedoelen wij geenszins het tolheflën te verdedigen wij protesteeren het alleen tegen de wijze, waarop door zeker deel van het publiek met het recht wordt om gesprongen. En dan komen wij op voor den tolgaarder, wien door de hoogste auto riteit in "Watergraafsmeer hulp is ge weigerd. Als de politie maar één uur hulp verleende, was de toestand terstond in orde, en dan kon men langs wet tigen weg beproeven de nieuwe tol heffing vernietigd te krijgen. En dien weg moet 't op. De rechtspraak is nog geregeld in ons land. Van anderen kant wordt nog aan hetzelfde blad gemeld „Door B. en W. van Watergraafs meer zal in de Dinsdagnamiddag te half twee te houden Raadsvergadering een voorstel ter tafel werden gebracht en naar aanleiding van de tolkwestie in de Watergraafsmeer zich per breed gemotiveerd request te wenden tot H. M. de Koningin. Dit request zal inhouden. lo. het verzoek tot intrekking van art. 3 der verleende concessie aan 't Hoogheemraadschap „deWatergraafs- meer" tot tolheffing, bij welk artikel het recht wordt gegeven om een tol boom of tolhek te plaatsen. 2o. om intrekking der bepalingen betreffende de fietstolheffing. 3o. Om na de beëindiging van de verleende concessie op 31 December 1908 geen verlenging van concessie meer toe te staan. „Het voorstel van B. en W. beoogt verder om van bedoeld request af schriften te zenden aan de gemeente raden van Amsterdam, Diemen, Mui den, Weesper karspel, Ouder-Amstel en het bestuur van den „Ned. Wielrij- Eersbond", met verzoek om adhaesie- etuiging. BUITENLAND. Uit het land der Intelligenz. Een militair geneesheer, Dr. Er- nest Rodenwaldt, behoort tot de Ku rassiers van Breslau. Er zijn recruten gekomen, 174 in getal69 er van belmoren tot den handwerksstand. De recruten on dergaan een onderzoek naar hunne kennis. Uitslag als volgt Maar 82 konden het a. b. c. in zijn geheel opzeggen; 50 konden geen simpele aftrekking maken. 70 konden buiten Pruisen geen groote Duitsche stad opnoemen, en 25 wisten niet wat een wereldhalf rond is. Toen geschiedenis en aardrijks kunde aan de beurt kwamen, begon het eigenlijk pas. Men oordeele. Vraag Wat zijn de Boeren Antwoord: Negers Soldaten meestal Duitschers Booswichten een volk in Azië Christenen Menscheneters Jesuieten, enz. Andere vraagWaar wonen de Boeren Antwoord: In China beweerden er elf; in Azië meenden 8 andere dicht bij Engeland weer 8 andere in Amerika, Turkije, Spanje, Aus tralië, Griekenland, Europa. Toen er gevraagd werd: Wie zijn kiezers voor den Rijksdag? antwoord den 17 man"De Keizer.,, Acht noemden den rijkskanselier. Door 33 man werd het verschil tusschen ka tholiek en protestant aangeduid als volgtDe protestanten aanbidden Christus, de Katholieken de H. Maagd, 41 katholieken en 38 protestanten zaten verlegen met de vraag: „Wie was Maarten Luther 't Is treurig vooral in het land der Intelligenz, waar de schoolmeester mirakelen heet te doen en men van de hoogste „geleerdheid" zoolaag op andere landen neerziet. 200 Huizen verbrand. Een geweldige brand heeft, volgens bericht uit Lemberg gewoed te Leza- ijsk. Twee derde dier stad, d. w. z. 200 huizen werden in de asch gelegd2000 inwoners zijn zonder dak. MARKTNIEUWS. Alkmaar, 28 Juli. Vee. Aang. 3 Paarden f75 a f 52 Koeien f 120 4 f 280. 47 nuchtere kalveren 12 a f20, 51 Schapen f 15 4 f 25,130 Lammeren f 12 4 f 20, 24 magere varkens f 14 4 18,103 Big gen fS 4 f 13,6 bokken en gei ten f 4a f8. 0 id. id. f0,a f0, Boter per */2 kilo f 0,65 a f 0,mid delbare 60 ct., laagste 55 ct. Aanvoer 4276 K.G. Kipeieren f 3,75 a f 4,25 per 100 stuks. LEIDEN, 28 Juli. Boter. Aangevoerd 7110 KG. Prijs per vat le kwal. f 52.a f 56.2e kw. f 48.a f 50,per Kg. le kwal. f L30 a f 1.40. 2e kwal. f 1.20 a 1.25. Turf. Lange zwarte 450.000 stuks aangevoerd. Prijs f 3.— a f 3.25 per duizend. Bevallen: 27 Juli. W. Loos- i Terol, z. M. J. de Rooij-Frie, d. C. C. Doing-Pover, d. 29 Juli. M. E. Dalk-Cornelis, z. A. Veldmeijer- As, d. 30 Juli. E. H. Horeman- Theijs, z. en d. Overleden: 28 Juli: C. Neder- koorn 66 j. Coruelissteeg. J. Bakker Olie 85 j. Jansstraat. C. J. W. Giebels 1 m. d. Leidschestraat. 29 j Juli: L. Hartoch 24 j.Parklaan.H. Franssenvan Maas 39 jKamperlaan. A. de Wit 3 j. z. Kamperlaan. 30 Juli: A. BoerIluizinga 75j. Tette- :1 rodestraat. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: P. J. J. Klaasen en H. M. Pekelaer; A. van Goor en M. van Rijn. Bevallen: A. M. SintenieDe Wit, d.M. C. van EekTavenier, d. Overleden: C. G.S. de Waal MalefijtVan Riessen, 48 j.W. Ver hagen, 79 j.; J. Lindeman, 44 j. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Bevallen: E. F. P. van Bugnum Neuhaus, z. HILLEGOM. Ondertrouwd: W. Warmerdam i en A. C. van Maris. Getrouwd: A. v. Hoff en G. C. Keijzer. Bevallen: G. HesselinkKruit- bes, z. H. M. Grootv. Sambeek, z. C. v. d. BergBakker, d. A. M. Ver- steegeBlom d. C. de JongMeuze- laar, z. Overleden: A. JJonker, 5mnd. M. A. Kortekaas, 4 weken. HEEMSTEDE. Bevallen: A. StroosmaJonker, z. JL Ondertrouwd: J. W. v. d. Erf en C. A. M. Bos. - BENNEBROEK Bevallen: C. C. ArxhoekDub beling, z. SPAARNDAM. Getrouwd: L. J. Vallentgoed en E. Heitman. HA ARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Getrouwd: C. L. Buchter en A. K. Elfering. Bevallen: W. de WaalKoster d.E. M. GriffioenRuijtenschilde, d. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: T. C. Roeien en H. Witteman, G. Eveleens en W. Meijer. Getrouwd: S. Bossen en A. Roos; E. v. Pelt en M. Jansen, J. Dekkei en H. Klaassen; E. v. d. Voet en E v. de Linden. Bevallen: M. Reijnders-Boom, d M. P. Meiland-v. Straten, d. M. C. Bus-de Vlieger, d. S. Vis sers-Rodenburg, z. M. Gorter-Rij kei z. J. Krijgsman-Kooy, d. C. de Groot-Bisschop, d. G. Dompeling Lorge, d. C. Zegstro-Oudshoorn, d, W. v. Meel-Korthals, z. H. M Kroon-v. Wijk, z. A. Verschoor- Jongkind, z. M. C. Berkhout-Wes-; terman, z. W. M. Schouten-Milten burg, z. M. H. Boelhouwer-Kemp huis, z. L. A. Smeerdijk-Wijsman 1 z. J. de Haan-De Graaf, d. C.' M. Oostende-Stapper, d. Overleden: A. de Vlieg, 59 j. J. G. Rebel, 9 j. G. Klootwijk, 2 w. M Griekspoor, 3 mnd. M. Bouman, 4 mnd. G. Bakker 3 weken. t j' 1 Politie-rapport Gevonden voorwerpeneen hand schoen, een kinderzak met inhoud een horloge, een rozenkrans, 2 porte- monnaies met geld, een schoentje. Proces-verbaal opgemaakt wegens Overtreding der hondenbelastingver- ordening, wielrijden op voetpaden zwemmen in verboden wateren. verv wekken van nachtrumoer, wielrijden, zonder licht, het niet houden van een doorloopend nachtregister en hetspe-, len met- en om geld op den open bare weg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3