BINNENLAND. Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek. regeling van het arbeidscontract, den maximalen werktijd, de invoering van ziekten- en ongevallenverzekering, ver der plannen tot den bouw van gezonde arbeiderswoningen en voorschriften betreffende het toezicht op fabrieken en het instellen van bijzondere in specteurs van de industrie. ENGELAND. Na ongeveer drie maanden over de onderwijswet beraadslaagd te hebben, heeft het Lagerhuis ze gisteren bij derde lezing met 369 tegen 177 stem men aangenomen. Wij komen binnenkort nader hierop terug. Uit de Hofwereld. Gister verscheen het volgende of- ficiëele bericht, geteekend door de geneesheerenDaar de toestand van Hare Majesteit de Koningin thans als geheel bevredigend kan worden beschouwd, zullen door ons geen bulletins meer worden uitgegeven." H.M. de Koningin-Moeder zal Woens dag a.s. naar het Loo gaan, om al daar een paar dagen te vertoeven, in plaats van 10 dagen, zooals eerst het voornemen was. Tegen het eind van de week wordt H. M. weer te Soestdijk terugverwacht. Het vuurwerk, dat vanwege de ge meente Baarn op 2 Augustus a. s. bij de Gedenknaald te Soestdijk zou ont stoken worden zal wegens afwezig heid van H. M. de Koningin-Moeder in de kom der gemeente zelve wor den afgestoken. In verschillende kerken der Ned. Herv. Gemeente werden gisteren bij zondere gebeden opgezonden in ver band met den toestand van H. M. de Koningin. Ten einde verschillende werk zaamheden, als aanplantingen enz. in oogenschouw te nemen, vertoeft Z. K. H. Prins Hendrik eiken dag in de bosschen van Het Loo; Za terdag was de Prins tegenwoordig bij de opgravingen, die in de Hoog- Soerensche bosschen worden gedaan naar voorwerpen, betrekking heb bend op de oude bewoners van de Veluwe. Grondwetsherziening. Volgens den Haagschen kroniek schrijver van de N. Gr. Ct. is de com missie voor de grondwetsherziening reeds zoover met haar arbeid gevor derd, dat haar advies en voorstellen geering zullen worden aangeboden. Hij verzekert, dat de commissie de erfopvolging niet in haar rapport en voorstellen zal aanroeren en dat ook de regeering dit punt in geen geval in de aan te bieden wijzigingsvoor stellen zal opnemen. Bij Kon. Besl. is goedgekeurd dat J. G. M. van Griethuysen, burgemees ter der gemeente Voorhout, is benoemd tot tijdelijk secretaris dier gemeente. De heer J. B. Kramer, consul der Nederlanden te Bergen, is overleden. Het consulaat wordt waargenomen door den vice-consul, den heer F. Kramer. Blijkens een telegram van den gou verneur-generaal van Nederlandsch- Indië, van 29 Juli 1906, wordt de gou- vernements-koffieoogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 126,000 pikols. De directeur-generaal der posterij en en telegraphie maakt bekend, dat de brieven.en andere stukken, bestemd voor Hr. Ms. pantserscbip „Kortenaer", in verband met het verblijf van dat schip te Parama ribo van 25 Augustus e. k. tot 1 October d.a.v., op 10 en 24 Augus tus en 7 September e.k. naar die plaats zullen worden gezonden, met de op deze data van Amsterdam naar West-Indië vertrekkende stoom schepen van den Koninklijken W est-Indisch en-maildienst. Aan dr. Kuyper, te 's-Gravenha- ge, oud-minister van Binnenland- sche Zaken, is verlof verleend tot het dragen van de versierselen van het grootkruis der koninklijke mili taire orde van Jezus Christus, hem door Zijne Majesteit den koning van Portugal en der Algarven ge schonken. Hollandsche Hypotheekbank. De strafzaak tegen de beide voor malige directeuren van de Hollandsche Hypotheekbank zal, naar wij verne men, door de vierde Kamer der arron- disements-rechtbank worden behan deld. Het groot aantal getuigen, dat in de zaak zal worden gehoord, doet al gemeen de verwachting koesteren, dat de behandeling 'n veertien dagen in beslag zal nemen. Philatelistendag. De „Eerste Nederl. Philatelistendag zal te 's-Gravenhage worden gehouden op 2 en 3 Augustus e. k. in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschap pen aldaar. De tentoonstelling van postzegels is te zien tusschen 11 en 5 uur op beide dagen. Nederlandsche Drogistenbond. Gisteren werd te Ginneken, bij Breda, de vergadering gehouden van den „Ned. Drogistenbond", welke samenviel met het ^^-jarig be staan van den Bond. Ër waren tegenwoordig 43 leden, onder wie 3 dames. De heer H. Sant, vanIJmuiden, voorzitter, opende de vergadering met een terugblik op hetgeen door den Bond verricht was en met er op te wijzen wat nog te doen is. Onder meer diende deze vergadé- ring ook als propagandamiddel in Noord-Brabant en spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat vele drogisten uit deze provincie tot den Bond zouden toetreden. Na het aannemen van 3 nieuwe leden en 4 donateurs werd tot de behandeling van de agenda overge gaan. Tot lid van de examencom missie werd benoemd de heer Van Be veren. Hierop volgde een zeer drukke en geanimeerde gedachtenwisseling over de uitgave en redactie van het bondsorgaan De Drogist. Op een door eene uitgeversfirma gedaan aanbod werd niet ingegaan, men wilde een eigen orgaan behouden. De tegen woordige toestand blijft dus voor- loopig gehandhaafd, terwijl in de najaarsvergadering deze zaak nog maals ter sprake zal komen. Op de vraag punt 7 der agen da hoe te handelen in zake nieuwe „specialités", kon geen beslissend antwoord gegeven worden, de meer derheid bleek geneigd de „specia lités" (sanguinose e. d.) wel in depót te willen hebben, dus niet voor eigen rekening. Tot nog toe had de Drogistenbond geen diploma's uitgereikt voor dro gisten besloten is dit voortaan te doen en het diploma van drogisten- bediende, bij vestiging in eigen zaak, om te wisselen tegen een diploma van drogist. Het opnemen van een leeraarin de scheikunde of van een scheikun dig ingenieur in de commissie van examen, werd afgestemd, evenals het niet meer vereischen van de ken nis van verfwaren bij het examen drogisten-bediende. De heeren Van Eden, Sehoon- derwolf en Van der Vegte werden benoemd tot eere-leden van den bond, als gevolg van hunne ver diensten bij het tot stand brengen van de gehouden tentoonstelling den heer Kamerling werd terzelfder zake cone medaille aangeboden die, op zijn verzoek, in het archief zal worden opgelegd. Na wederzijdsche dankbetuiging werd de vergadering gesloten. Werkstakingen. Het Leidsche stakings-comité der werklieden heeft gistermiddag aan den patroonsbond een brief gezon den naar aanleiding van den uiter sten gestelden termijn van 13 Augustus om hun werk weer op de oude voorwaarden te hervatten en het in uitzicht stellen van het ontwerpen hunnerzijds van een nieuwe regeling van loon en ar beidsduur in overleg met vertegen woordigers der arbeiders vóór 1 Januari. Ze stellen daarin eene menigte vragen en wachten daarop spoedig antwoord. Michiel Adriaansz. De Ruyter. Den 24sten Maart 1907 zal het 300 jaar geleden zijn, dat Michiel Adriaansz. De Ruyter werd geboren. Naar ons wordt medegedeeld, heeft het bestuur der Vereeniging Het Nederlandsche Zeewezen de eerste stappen gedaan, dien dag op voor Nederland waardige wijze te herdenken. Vad.) De „Westfriesche Harddraverij club", te Westwoud (N.-H.) zal op 4 Sep tember a. s. een harddraverij van paarden onder den man houden. NED. R.-K. VOLKSBOND. In aansluiting op ons uitvoerig verslag van gisteren over de Zaterdag avond en Zondag gehouden algemeene vergadering in het Bondsgebouw „St. Bavo" te Haarlem, kunnen wij nog het volgende melden: De voorzitter, de heer Pastoors dankte de afdeeling Haarlem voor de hartelijke ontvangst, in't bijzonder de onderafdeeling voor hare verdienstelij ke muziek. In zijne rede wees de heer Pastoors nog op De minderwaardigheid der socia listische Kamerleden. Het flinke optreden der jonge Katholieke Kamerleden, en Het drukke gebruik van het rap port van den Ned. R.K. Volksbond ter 2e Kamer. De hr. Wolf (uit Amsterdam) bracht, naar aanleiding van deze inleiding, een woord van hulde aan de R. K. Kamerleden en stelde een motie van hulde voor als waardeering van hun werk. De heer van Hees (uit Schiedam) besprak de drukking van den loon- standaard wegens het jongensstelsel. Na de inleiding van den heer van Hees werd er eene motie ingediend, behelzende een bestrijding van het jongensstelsel. De Afdeeling Haarlem bestreed bij monde van den heer v.Heetum zaakrijk dit voorstel als thuisbehoorend bij de vaksecretariaten. Amsterdam sloot zich hierbij aan, Rotterdam en Gouda mengden zich in de discussie terwijl laatstgenoemde afdeeling ook het meisjesstelsel ter sprake bracht. Monseigneur Konings hield vervol geus eene rede over 't ontwerp-arbeids- wet, en stond voornamelijk stil bij den arbeid van jongens, met name de be perking van het aantal leerlingen. Haarlem diende als motie inhulp inroepen van de vaksecretariaten. De Voorzitter wensch te met de motie Schiedam te doen samengaan het voorstel der afdeeling Rotterdam om bij Z. Exc. den Minister van L. H. en N. met kracht aan te dringen op een spoedige indiening van een ont werp-Arbeidswet. De motie Schiedam werd aange nomen bij acclamatie. Als plaatsjvan de volgende algemeene vergadering werd aangewezen Rotter dam. BINNENLAND. Door de politie te Gouda werden hedennacht twee inbrekers gesnapt. Vóór het kantoor der stoombootree- derij Van der Garden en Co., aan het Mallegatsluis, stond één der heeren op den uitkijk, wat een surveilleerend politieagent verdacht voorkwam die denman meenam naar 't politiebureau. Hierop gingen andere agenten een on derzoek instellen in het kantoor, waar ze een man bezig vonden een kast open te breken. Hij werd natuurlijk direct gearresteerd en naar 't bureau gebracht. Door het stukslaan van een ruit had hij zich toegang tot het kan toor verschaft. Uit het verdere onderzoek bleek, dat er nog niets was gestolen en dat de inbrekers een paar ontslagen ge vangenen zijn. Ze werden overgebracht naar het huis van bewaring te Rotter dam. Gesnapt. De vorige week had de douane te Alstadte de volgende mooie vangst. Daar passeerde namelijk meermalen een Duitscher uit Asbeck de grens, een man met een bochel naar 't scheen altijd, 't Zaakje kwam den douanen verdacht voor, waar om zij den man voor de visitatie aanhielden, en toen bleek, dat de bochel geen echte was, maar een ge maakte van zakjes koffieboonen, die in beslag werden genomen en ver beurd verklaard. De man moet 48 Mk. boete betalen en daar hij die niet bij zich had, werd er eerst naar zijne echtgenoote getelegrapheerd, die het geld dadelijk zond. De pseudo-bultenaar moest reeds geruimen tijd met succes gesmokkeld hebben. Onvoorzichtig Het jongmensch, dat Zaterdag middag aan de artillerie-inrichtingen te Zaandam bij ongeluk een gevaar lijken steek met driekante vijl in de borst ontving, bevond zich Zon dagmorgen tamelijk goed, zoodat dé doctoren permissie gaven hem naar het gasthuis te Amsterdam over te brengen. Wijl bij politie-onderzoek helder aan het licht kwam, dat hier niet van opzet, doch enkel van een on geluk sprake kan zijn, is de dader weder op vrije voeten gesteld. Terug. Het twaalfjarig meisje te Delft, dat sinds ruim acht maanden spoor loos was verdwenen, is thans weder bij hare pleegouders aldaar terugge keerd. Inbrekers gepakt. In den nacht van Zondag op Maandag wisten twee inbrekers zich door inbraak toegang te verschaffen tot het kantoor van de sleepdiensten aan het Yeerstal te Gouda. Zij werden echter op heeterdaad door de politie betrapt en naar het politie-bureau overgebracht, alwaar bleek dat beide beruchte inbrekers zijn en reeds meerdere vonnissen achter den rug hebben. De politie te Scheveningen heeft twee Duitsche matrozen van den logger SCH 226 gearresteerd, bij hun aankomst in de haven, be schuldigd op zee getracht te heb ben het vaartuig in brand te ste ken. De politie te 's-Gravenhage heeft aangehouden een matroos en een huzaar, die geruimen tijd geleden waren gedeserteerd uit hun garni zoenplaatsen, resp. Hellevoetsluis en 's-Gravenhage. Moordaanslag. Gisterenmorgen om elf uur is een moordaanslag te Zonnemaire ge pleegd op de vrouw van den veld wachter van Dreischor, die te Zon nemaire vertoefde. Als de vermoe- delijde dader wordt haar echtge noot, met wien zij in onmin leefde, genoemd. Het parket en de rechter-com missaris van de rechtbank te Zie- rikzee hebben zich per rijtuig naar Zonnemaire begeven. Fietstocht. Een dertigtal badgasten te Mui- derberg hebben een gezamenlijken fietstocht gemaakt naar verschillen de plaatsen in het Gooi, onder lei ding van den Heer De Yries. De jaarlijksche feestdag vanwege de vereeniging „Floris V" is be paald op aanstaanden Donderdag. Het programma noemt eene hard draverij en eene ringstekerij op rijwielen. Branden. Zaterdagnacht is te Harlingen een begin van hooibroei ontstaan bij den veehouder A. B. Door het hooi te verwerken en ruime toepassing van zout werd het vuur bedwongen, zoodat de spuiten geen dienst behoefden te doen. Een groot gedeelte van het hooi ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Zwolle is de scheepstimmerwerf van de firma Van Goor door de brand vernield. Door het optreden der brand weer bleven twee in de restauratie zijnde schepen bewaard. Oorzaak on bekend. Te Zeelst (N.-B.) is de sigarenfabriek van den heer H. Vlymincx door brand vernield. Het vuur deelde zich ook aan de bij de fabriek aangebouwde woning mede, waardoor deze ook een prooi der vlammen werd. Een en ander is alhoewel laag verzekerd. Te Noordijk is de meelmolen met woonhuis van den molenaar Van der Komp tot den grond afgebrand. Er kon niets gered worden. Alles was verzekerd. Een paard en twaalf varkens zijn omgekomen. Ongelukken. Gistermiddag is de stoomtram van Berg-en-Dal naar Nijmegen, waarvoor twee locomotieven geplaatst waren, ontspoord. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, doch het verkeer was geruimen tijd gestremd. Van Nij megen uit kon men niet veel verder dan halverwege komen. Het materieel leed nogal schade. Te Hengelo is Zondag de 23-jarige fabrieksarbeider S., in 't H.verdronken, terwijl hij een zwemmenden kameraad, die in gevaar verkeerde, wilde redden. De vrouw, die te Eek en Wiel bij ongeluk door haar 12-jarig dochtertje werd doodgeschoten, was 43 jaar oud. Acht kinderen hebben door dit vree sdij k ongeluk het verlies van hun moeder te betreuren. Nabij Wijk-aan-Zee verdronk giste ren bij het zwemmen de 17-jarige Bos uit Assendelft, die zich te ver in zee waagde. Zondagmorgen is de heer B., een zenuwlijder onder behandeling te Nij megen, te Lent (gem. Eist) door een locomotief met goederenwagen over reden. De ongelukkige werd zeer zwaar verminkt en was direct dood. Het lijk is naar Nijmegen vervoerd. Onder Oudeland is een landbouwers zoon door een beladen mestwagen overreden en gedood. Bij het baden in zee is te 's Graven- zande de 18-jarige v. d. B. verdronken. Zijn vader, die bij hem was, bemerkte eerst het ongeluk, toen de jongen wegbleef. Zaterdagnamiddag is de 19-jarige zoon van den heer H., wonende aan de Oranjeplantage te Delft, bij het baden in de Twee Molenvaart ver dronken. Zijn lijk werd spoedig opge- vischt. Uit Assen meldt men Op 16 dezer kwam alhier de voer man J. Koke op zeer noodlottige wij ze om het leven. Begaan met het lot der wedi.we en weezen, heeft een commissie een collecte gehouden, wel ke f 825.91 heeft opgebracht. Te Erica (Dr.) heeft een zeer droe vig ongeval plaats gehadhet onge veer 10-jarig zoontje van den heer J. W. Savenije, dat zich op den molen van den heer Dijks bevond, kreeg, toen het zich op de borstwering be gaf, een slag tegen het hoofd van een der wieken. Met ingedrukten [schedel werd de knaap voor dood opgenomen. Kort daarna is hij aan de gevolgen overleden. In het gezin van A. van R. wonend op den steenoven van de heeren v. d. P. onder Eck-en-Wiel (Betuwe), had de vader een geladen geweer, hetwelk bij gebruikt had om op musschen of kraaien te schieten, naar huis doen brengen. Een dertienjarig dochtertje nam het in de hand en stootte er mee op den grond, waardoor het schot af ging en hare in de nabijheid staande moeder in de onderkaak trof. De vrouw was helaas terstond dood. Te Heusden is het achtjarig zoontje van N. v. d. S in de Maas gevallen. Met zeer veel moeite haalde de ge meente-veldwachter v. K. het kind er A uit, waarna de onmiddellijk ter hulp geroepen geneesheer er gelukkig in slaagde de levensgeesten weder op te wekken. Te Ter-Neuzen is een negenjarig jongentje bij het baden verdronken. Bij Burg. en Weth. is ingekomen een verzoekschrift van W. Bosch om verlof tot verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank in de zaal van het perceel Zuider straat 18 alhier. B. en W. stellen den Raad voor, het bedrag van de vergoeding uit de gemeentekas aan het Stads-Armenhuis te bepalen op f 34,572.83. Gistermiddag circa drie uur had een kind van den heer Faasen, Lange Annastraat alhier, het ongeluk van het dak der ouderlijke woning op straat te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat het ernstig verwond naar het St. Elisabethsgasthuis werd ver voerd. Onder leiding van den kolonel H. C. A. Neeteson zullen de bataljons van het 10e reg. inf., in garnizoen alhier, te Hoorn en den Helder, van 17 tot 27 September de legerplaats bij Laren betrekken tot het houden van oefe ningen. Voor het examen Hoofdakte te Am sterdam is o. m. geslaagd onze stad genoot de hr. P. H. Hubregtse. Aan de Rij ksveeartsenij school te Utrecht is o. m. tot veearts bevorderd onze stadgenoot de hr. H. Schornagd. Onder flinke deelneming is hier de derde algemeene vergadering ge houden van den Bond van Smeden- Patroons in Nederland, die door een groot aantal leden werd bezocht. Bij de opening der vergadering sprak de president, de heer L. E. Duport, uit Amsterdam, een welkomstgroet uit en noodigde alle Bondsleden tot krachtige onderlinge samenwerking, opdat de bond tot nog grooter bloei moge geraken. De secretaris gaf een overzicht van het afgeloopen bonds- boekjaar, waaruit bleek, dat de bond in zijn ledental aanzienlijk is vooruit gegaan. Ook de financiëele toestand van den bond was bevredigend te noe men, de rekening en verantwoording sloot met een voordeelig saldo van f588.42i/2 en de winst- en verlies rekening wees een winst van f 1007.361/2 aan. De belangrijke agenda werd met succes afgehandeld en menig voor den bond gunstig besluit mocht daar van het resultaat zijn. De heer A. F. van Zwet, te Deven ter. werd als dagelijksch bestuurder, ter, vervanging van den heer F. C. Prior, te Amsterdam, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, geïn stalleerd. De volgende algemeene vergadering wordt te Utrecht gehouden. De 11 Nieuwe Courant,, schrijft Uit Haarlem deelt men ons mede, dat de heer P. Uittenbogaard een inrichting heeft uitgevonden, waar mede hij meent spoorwegongeluk ken te kunnen voorkomen. Onze correspondent schrijft, dat het een betrekkelijk eenvoudige, niet kostbare installatie is, waar omtrent hij echter beloofd heeft niet in bijzonderheden te zullen treden. Het zou, volgens den uitvinder, onmogelijk zijn, dat twee treinen op elkander inrijden, of dat een trein op een andere, hetzij stilstaan- den, hetzij rijdenden, loopt. Door déze vinding zou oolr geen trein in een geopende brug rijden, doch op eiken, vooraf vastgestelden afstand bijv. 300, 400, 500 M. vóór de brug tot stilstaan worden ge bracht. De heer Uittenbogaard, een een voudig, doch goed ontwikkeld werk man, die van verschillende zijden de betuiging mocht ontvangen, dat zijn vinding inderdaad voor toepas sing vatbaar is, stelt pogingen in het werk om haar te verkoopen of er patent op te verkrijgen. Reizende muzikanten-scholieren. Uit St.-Nicolaasga schrijft men aan dc L. Crt. In navolging van onze Oostelijke buren maken een achttal jongelui van de Haarlemmer kweekschool een reis je. Als uitgangspunt is genomen Lang weer en gisteravond arriveerden ze hier, losjes gekleed, als hoofddeksel een zoogenaamde „vijgemat" waarop de voorletters van „Deutsche Violen Gesellschaft" en met uitzondering van twee, allen voorzien van hun snaar instrument, geeft het troepje een eigen- aardigen kijk, zoodat menigeen zegt Wat snuiters zijn dat? Op verschil lende punten in de buurt gaven ze een uitvoering No. 7 presenteerde dan ijverig zijn blikken doos en No. 8 wist op snaaksche wijze prentbrief kaarten te kwiteeren, vooral aan jon gedames. 't Plan was den komenden nacht te Wijckel door te brengen, natuurlijk in 't hooi, doch 't werd te laat, te laat ook om hierin een schuur onder dak te krijgen en daarom vroegen ze logies in de openbare school, hetwelk hun natuurlijk bereidwillig werd ver leend. Of joligheid of de brits oorzaak was, maar met het hanengekraai waren de jongelui weer reisvaardig en na het gebruik van een kopje thee klonk het bevel van den leider „Voorwaarts Wij wenschen het achttal van harte „veel genoegen", De reisroute is Gaasterland en ver volgens over De Lemmer, Heerenveen, Drachten, enz. Wij twijfelen niet, of waar ze komen, zullen ze als reizende muzikanten den kost verdienen. De werklieden van de Koninklijke Rijtuigfabriek J. J. Beijnes, hadden onlangs aan de twee grootste spoor weg-maatschappijen een verzoek ge richt om tegen eenigszins verminderde prijzen van hare lijnen te mogen ge bruik maken. Van de Hollandsche Spoor ontvin gen zij een weigerend antwoord, doch de Staatsspoor, moet gunstig op het verzoek beschikt hebben. Veiling gehouden in het Verkooplokaal „Dé Gouden Leeuw" op 28 Juli No. 1. een huis en erve Breestraat no. 15, F. C. Piët q.q., f2200. No. 2. Een winkelhuis en een daarnaast gelegen pakhuis met afz. opg. bovenwoning en erven, Zuider Schoolsteeg no, 3 en no. 5 zwart en rood. No. 3. Een huis en erve naast het voorgaande perceel no. 7. No. 4. Een huis en erve naast het voorgaande perceel no. 9. Mo. 5. Een huis en erve naast het voorgaande perceel no. 11. Ne. 6. Een schuur en erve naast het voorgaande perceel no. 13, J. K. Smit, f305. No. 7. Een huis, waarin logement, en erve, Noorder Schoolsteeg achter het voorgaande perceel no. 8, A. v, d. Waveren. f1950. De perceelen no 2 tot en met 5 gecombineerd, F. v. Lunenburg f4765. No. 8. Een winkelhuis en erve, Jacobij nestraat no. 23, opgehouden f 2955. No. 9. Een winkelhuis met af zonderlijk opg. bovenwoning, ach tergelegen pakhuis en erve Ged. Raamgracht no. 14 zwart en rood. Ch. Hulscbosch, f 5200. No. 10. Een winkelhuis met bo venwoning en annex pakhuis Haar- lemmerliedestraat no. 27, Fr. Erdt- sieck qq., f4000. No. 11. Een huis en erve Ursu- lastraat no. 13, F. G. Piët, qq., f2075. No. 12. Een huis waarin bierhuis, erve en poort, Wagenweg no. 118. No, 13. Een huis en erve achter het voorgaande perceel no. 120A. No. 14. Een huis en erve naast en ten noorden van het voorgaande perceel no. 120B. De perceelen no. 12, 13, 14 ge combineerd, A. Witkamp, f3180. No. 15. Een villa genaamd „Eik en Duin" met erve en tuin aan den Zandvoortschen weg, get. B. 552, J. W. G. Droste qq. f 11.600: No. 16. Een winkelhuis en erf, Smedestraat no. 41, J. A. de Vi'ies, f7050. Door B. en W. is aan A. Wasse naar vergunning verleend tot oprich ting van eene oliekokerij in een steenen gebouwtje achter het perceel aan de Lange Annastraat 29. Arrondissenients rechtbank. Terechtzitting van 31 Juli. 1. P. J. O. stucadoor alhier. Hooger beroep Openbare dronkenschap 4e herhaling 3 weken gevang. 2. J. Th. H. Z. metselaar alhier mish. 2 maanden gevang. 3. J. K. werkman en W. V. koop man beiden te Koog aan de Zaan be leed, en mish. ambt. in functie de le 3 weken, de 2de een week gevang. 4. C. B. arbeider te Haarlemmer meer, beleediging ambtenaar in functie 5 dagen gevang. 5 B. v. d. R. scheepstimmerman te Velsen, feit als voren f10 boete of 8 dagen hechtenis. 6. A. K. los werkman te Spaarndam als voren, wederspannigheid. Een week gev. straf. 7. E. Sch. visscher te Zandvoort, wederspannigheid 5 dagen gev. strat. 8. A. J. D. arbeider te Zandvoort, beleed, ambt. in functie f5 boete oi 5 dagen hechtenis. 9. P. R. timmerman alhier, weder spannigheid f 15 boete of 5 dage n hechtenis. 10. W. R. opperman alhier, weder spannigheid f 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. Chr. zonder beroep te Aalsmeer mish. f3 boete of 1 dag hechtenis. 12. J. H. v. H. visscher te Monni kendam, diefstal een maand gev.straf. 13. J. E. los werkman te Zaandam, wedersp. 5 dagen gevangenisstraf. 14. F. de L. bakker en C. J. d. H. arbeider beiden te Lisse, mish. ieder f 8 boete of 6 dagen hechtenis. 15. J. H. M. P. voeger alhier, op zettelijke vernieling 10 dagen gevan genisstraf. W. K. W. los werkman alhier, ver duistering 6 weken gev. straf. 16. C. K. logementhouder alhier, mis handeling 14 dagen gev. straf. SCHOTEN. Vanwege de alhiei' bestaande vereeniging „Koningin nedag enz." zijn pogingen in het denkelijk nog in dit jaar aan do ro 4r ïje sK ïfc j|-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2