Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Land en Tuinbouw. Laatste Berichten Correspondentie. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. werk gesteld tot aankoop van een muziektent nu van gemeentewege gecne aanschaffing geschiedt. Wel licht zal een aanvrage om subsidie bij don Gemeenteraad niet uitblij ven. Met de zaak wordt eenige spoed gemaakt, opdat de vereeniging den dag zal kunnen vieren. In afwij king van een vroeger genomen be sluit, zal nu waarschijnlijk de vie ring, op 31 Augustus, dus niet op Zondag, plaats hebben. HAARLEMMEELIEDE. Begun stigd door prachtig weder, vierde de Volksjaarfeestvereeniging „Wil- helmina" haar jaarlijksch feest. Half negen v. m. verzamelden zich de schoolkinderen bij de school te Spaarnwoude en trokken van daar onder muziek naar het kerk plein alhier waar eenige liederen werden gezongen, waarna zij door den pastoor werden onthaald. Vers'erd met oranje trok de stoet onder leiding van de heeren W. A. Rockx en en W. A. Quantes, hoofd en onderwijzer der school, en vier commissie-leden in optocht naar het feestterrein, waar draaimolen en pop penkast met gejuich werden begroet en de kinderen tot 4 uur n.m. pret tig beziggehouden, terwijl tot besluit allen een voor den leeftijd passend boek ten geschenke kregen. Dank den ruimen bijdragen, dooi de inwoners der gemeente afgestaan, was ruimschoots zorg gedragen voor versnapering. De gevers en geefsters dier bij dragen kunnen verzekerd zijn, dat op dien dag door hun toedoen veler harten dankbaar hebben geklopt. No. 1 van 't programma was ring- rijden. De prijzen bestonden in een regulateur, twee rijtuiglantaarns en een hoofdstel. Ie prijs won 8. van der Peet; 2e prijs J. v. Duinhoven; 3e prijs H. v. der Peet. Prijzen voor dames waren, vogel kooi, theeblad en bloementafel. Ie prijs won M. v. d. Peet, 2e pr. A. v. Loon, 3e pr. M. v. Schie. Het bollenhappen voor jongens van 1315 jaar, waarvoor drie prij zen, en de stoelendans voor meis jes boven 13 jaar voor vier prijzen lokten veel toeschouwers. 's Avonds halfzes wedstrijd per rijwiel, voor drie prijzen: fietslan taarn, zadel en luchtpomp; winners de heeren P. Dijcgeul, H. Rutte en W. Vink. Ten acht uur had de prijsuitdee- ling plaats in het koffiehuis van A. van Geldorp. De burgemeester verscheen 's mid dags op 't feestterrein, vergezeld vaD den secretaris en ontvanger der ge meente, waarbij door Z. E. A. zeer waardeerende woorden werden ge sproken. De commissieleden mogen met trots aan dezen feestdag terugden ken. Het feest is in alle opzichten uitnemend geslaagd. HEEMSTEDE. Alhier is Zondag de derde wedstrijd gespeeld tusschen Nederland en België. De overwin ning was aan onze zijde. Plet Hollandsch elftal was zeer sterk en men had ook de beste ver wachtingen. Toch viel 't niet mee. Toen de speeltijd om was, had België 42 voor 5 wickets. Holland won met 94 runs op de eerste in nings. ZANDVOORT. Het wrak van de „Alba" is aangekocht door een Griekschen duiker, die reeds een anker en een winds heeft opge haald. Thans heeft hij een ijzeren bekisting in het wrak aangebracht, die dezer dagen met dynamiet ge vuld zal worden, om het schip uit ■elkander te doen springen. VELSEN. Gistermiddag tegen 4 uur is de stoompont Velsen door onachtzaamheid van het personeel onklaar geraakt. Nadat de Lokaal tram erover was gegaan, vergat men de pinnen, die de pont aan den wal verbinden, uit te trekken, Wilde weg stoomen en trok toen de pinnen krom. Het gevolg was, dat de tram naar Haarlem 40 minuten bad te wachten en zoodoende ver scheiden personen de aansluiting s-an de treinen misten. Gisteren is in het Noordzeekanaal o&ibij de stoompont de 19-jarige pverdorf bij het zwemmen verdron ken. Zijn vader voer juist met de Pont over toen het ongeval ge schiedde en kon slechts met moeite tegengehouden worden in het water to springen. VELSEN. De St. Ct. bevat de over eenkomst (behoudens nadere goed keuring bij de wet) tusschen mr. Ellis van Raalte, minister van •ffistitie, handelende voor en namens ''O Staat der Nederlanden ter eenre F. W. C. H. baron van Tuyl ,ao Serooskerken alhier ter andere 1de, in zake overdracht van ter- ^Offien in deze gemeente. De ter- i ffien zijn aangegeven op een tee- cning die bij de Stct. gevoegd is. BEVERWIJK. De Beverwijksche Conservenfabriek, aan wie op de Nijverheidstentoonstelling te Leeu warden een tweede prijs voor hare inzending was toegekend, heeft de ze onderscheiding geweigerd. ALKMAAR. De gemeente-archi varis alhier, de heer C. W. Bruin vis, heeft een zeer omvangrijk werk geschreven over „De Alkmaarsche bedrijfs- en ambachtsgilden". Daarin beschrijft hij hun bestaan, vernieti ging en nalatenschap. Voor de leiding van het herha- lingsonderwijs voor jongens is door B. en W. voorgedragen de Heer J. J. T. Kooij, en voor meisjes Mej. Kijlstra. Hij loopt weer ten einde de aardbeientijd! Vijf weken lang gaf de pluk van die heerlijke vruchten volop werk aan ouden jong. In alle aarbeij-dorpen, van Haarlem tot Alk maar toe, hadden schoolgaande kin deren verlof gevraagd, en met pluk ken verdiende zij een loon van ten minste f3 per week. Hunne afwe zigheid in de school werd hun niet als verzuim aangerekendzij mis sen dus straks het hun zoo dierba re schoolfeest niet. Merkbaar stiller wordt het nu op onze wegen en velden. De voerman, die eiken morgen om een uur of drie met een lading vruchten, den avond te voren geplukt, uitreed, kan zichzelf en zijn paard nu wat rust gunnen. De tuinder gaat, alvo rens hij zooals in Augustus nog al gebruikelijk is nieuwe bedden aanlegt, eens even uitblazen. En het jonge volkje, plukkensmoe, gaat een paar weken vacantie te gemoet. Gelijk bekend is, was de oogst overvloedig, en de uitvoer naar buiten ook nu van groote betee- kenis. Echter bleef ditmaal eene belangrijke hoeveelheid aardbeien in het land, wijl de Heer Bredius, wonende op het oude landgoed „Ter Zanen", onder Schooten, zelf houder van de uitgestrekte vruch- tentuinen, dezen zomer voor het eerst de machinale jambereiding heeft ondernomen, waarvoor hij natuurlijk massa's aardbeien noodig heeft gehad. ALKMAAR. Voor het examen Engelsch L. O. te 's-Gravenhage is o.m. geslaagd onze stadgenoot, de heer K. Hart. Voor onderwijzer aan de 4e gemeenteschool is be noemd de heer A. Tonneman. OUDKARSPEL. De Raad dezer gemeente heeft besloten, onder ze kere voorwaarden, concessie te ver- leenen aan de heeren Eecen c.s., voor den aanleg en de exploita tie eener tramlijn van Alkmaar naar hier. Feest van den Gelukzaligen Vianney, Pastoor van Ars op Zaterdag 4 Aug. Ofschoon de nieuwbenoemde bis schop van het diocees van Belley de plechtigheden die te Ars worden voor bereid, niet kan leiden, belooven zij nochtans zeer schitterend te zijn. Zij behooren, inderdaad de onverge lijkelijke luister der zaligverklaring waardig te blijven. Extra treinen zullen rijden op alle lijnen vair de Maatschappij van het Zuid-Oosten, en alles wordt reeds in orde gebracht om de talrijke pelgrims te kunnen ontvangen. Een voorafgaande retraite voor 4 Augustus zal geleid worden door den Eerw. Heer Cartet, missieprediker in dit diocees; deze retraite ving giste ren-avond 8 uur aan. Het feest zal plaats hebben onder leiding van Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Mgr. Montély, aartsbisschop van Beyrouth. Om 10 uur plechtige H. Mis op het plein der kerk: De feestrede zal worden gehouden door den Eerw. Heer Avril. Vespers om 3 uur waar onder een toespraak van Mgr. Valancio protonotarius apostolicus en vicaris generaal. 's Avonds groote verlichting. Martelaren van de Revolutie. Onder de priester-slachtoffers der bewuste Septemberdagen van het jaar 1792, wier proces den zaligverklaring weldra zal onderworpen worden aan de H. Congregatie der kerkgebruiken, behooren 13 die geboortig, of die hun ambt hebben uitgeoefend in het diocees van Coutances. Het zijn Franciscus Lefranc, Jaco bus Joseph Lejardinier- Deslandes, Joannes Petrus Le Laisant, Joannes Baptista Michaël Pontus, Aloysius, Gillot, Symhorien Lanchon, Michaël Andreas Sylvester Binard, Julius He- douin, Petrus Robertus Michaël Reg- net, Aloysius Le Danois, Jacobus Eleo- norus Rabé, Nicolaüs Cleret, Joannes, Henricus, Aloysius, Michaël Samson. Mgr. Guérard beveelt, op kerkelijke straffen, de mededeeling der geschrif ten van deze dienaren Gods. Het is heden 350 jaar geleden, dat de H. Ignaties van Loyola te Rome overleed. In September zal in België een luisterrijk feest worden gevierd om hulde te brengen aan de vele slacht offers (onderwijzers en onderwijze ressen) die in het noodlottige jaar 1870 zulke groote offers voor de de Kerk gebracht hebben. In de eerste lijst der inschrijving is reeds in geteekend voor 1885 fr. door verschillende leden der Belgi sche Kamers. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's-Bosch heeft op diens ver zoek, aan den WelEd. heer J. F. van Oort, eervol ontslag verleend als pastoor te Dennenburg,en heeft benoemd tot pastoor te Dennen burg den WelEerw. heer A. J. Burgmans, tot kapelaan Je Den Dun- gen den W.Eerw. heer G. J. P. van Heeswijk. tot kapelaan te Lierop den WelEerw. heer J. Simons, tot assistent te Alem den Eerw. heer L. F. J. M. van Riel, priester van het seminarie, en tot assistent te Nijmegen(H.Ignatius) den WelEerw, pater J. H. Wennink S. J. Op 15 Augustus a.s. zal de Zeer Eerw. Heer J. B. A. Diekmann, sedert 1900 pastoor van de parochie van den H. Bavo te Schoten, het zilveren feest van zijne priesterwij ding herdenken. Encycliek aan de Italiaansche Bisschoppen. De Osservatore Romano van gister avond bevat een Pauselijken zend brief, gedagteekend 28 Juli, aan het Italiaansche Episcopaat. De H. Vader dringt daarin bij de Bisschoppen er op aan om stipte ge hoorzaamheid van hunne onderhoorige Geestelijkheid te verlangen. Is gehoorzaamheid een gebiedende eisch voor allen, voor en boven alles is zij het voor de priesters. Er zijn bisschoppelijke brieyen bij den H. Stoel ingekomen, waarin ge klaagd wordt over den zucht naar onaf hankelijkheid bij sommige jeugdige priesters. Het priesterschap, door Jesus-Zelven ingesteld, is geen menschelijk ambt, waarnaar men om menschelijke be weegredenen streeft. Jonge priesters mogen slechts om zeer dringende motieven en met volko men verantwoordelijkheid van hunne Bisschoppen de Hoogescholen be zoeken. Den Seminaristen is het verboden deel te nemen aan politiek-sociale bewegingen; zij mogen geen tijd schriften of boeken lezen, welke niet met name doorthunnen Bisschop zijn toegestaan. De priesters mogen niet buiten hunne diocesen prediken en mogen den kansel niet maken tot eene aca demische gehoorzaal. Eenvoudige pre- dicaties en Evangelie-verklaringen vragen de geloovigen voor hunne ziel en zaligheid. Zij mogen niet deelnemen aan con ferenties over de Christelijke volks actie of anderszins, zonder vergunning van hunnen Bisschop. De Encycliek eindigt met het strenge verbod tot alle geestelijken, om hun nen naam te betrekken bij welke ver eeniging ook, zoo deze van het Epis copaat onafhankelijk is; verder |op straf van suspendeering ipso facto a divinis zich te laten inschrij ven bij de democratische Nationale Liga van Murri. Huishoudelijk reglement der Sint-Martha vereeniging. 1. Doel der Vereeniging is: aan R. K. meisjes, die in dienstbetrekking zijn en gelegenheid missen tot gepaste ontspanning, een gezellig en genoeglijk „Te Huis" te bezorgen op hare vrije dagen. 2. Meisjes, wier ouders te Haarlem woonachtig zijn, worden in den regel niet in de Vereeniging opgenomen. 3. Het „Te Huis" is voor de leden geopend op alle Zondagen, algemeene Christelijke Feestdagen en alle Woens dagen, des avonds van 610 uur. Voor het verblijf aldaar contribueeren de leden 5 ets. per week, waarvoor hun dan passende spelen, schrijfbe hoeften en eenige ververschingen wor den verschaft. 4. Desverkiezende kunnen de leden het Lof in een der kerken bijwonen en daarna het „Te Huis" bezoeken, doch na 8 uur wordt niemand meer toegelaten, tenzij verlof bekomen is van het Bestuur. 5. Voorschift is, dat de leden zich bij groepjes van 2 of 3 naar huis begeven. 6. 's Woensdags zal er gelegenheid bestaan om voor zich zeiven te naaien of ander nuttig handwerk te verrich ten. De dienstbetrekkingen worden niet besproken. 7. Zijn de leden verhinderd de Ver eeniging te bezoeken, dan geven zij daarvan kennis aan het Bestuur. 8. Is onverwachts een beletsel ont staan voor het bezoeken der Ver eeniging, dan geven zij daarvan den volgenden dag de redenen op. Herhaaldelijk verzuim in deze, kan voor het Bestuur een reden zijn, om verder lidmaatschap te ontzeggen. 9. Wie niet te goeder naam en faam bekend staat, wordt niet als lid toe gelaten. Bij wangedrag wordt men van het lidmaatschap ontzet. 10. Om als lid te worden aangeno men, wende men zich tot het bestuur, dat Zondags en's Woensdags's avonds van 6—10 uur zitting houdt, Raam- singel 61. Eerst na ingewonnen in formaties wordt toegang verleend tot het „Te Huis". Brieven voor het Bestuur neemt ook de huisbewaarder in ontvangst. Een kunstvriend. De bekende Dr. Wilhelm Bode, een der nieuwe eere-doctoren der Amsterdamsche Universiteit naar men weet, heeft in de „Kunst-chro- nik" een overzicht gegeven van de kostbare verzamelingen, nagelaten door den Zuid-Afrikaanschen rnil- lionnair Alfred Beit, een geboren Hamburger, die ook zijn vaderstad heeft bedacht. Dr. Bode zelf heeft hem bij den aankoop van schilde rijen reeds sedert jaren raad gege ven en spreekt dus als een bij uit stek deskundige. Beit had verschillende huizen in Londen en een buitenverblijf bij Panahanger, maar bovendien een prachtig verblijf te Hamburg, dat door zijne moeder werd bewoond en waar hij elk jaar eenigen tijd doorbracht. Het werd gestoffeerd met kostbare antiquiteiten uit alle landen en tijden. Sedert 1892 be gon hij ook schilderijen te verza melen en hij wilde daarbij slechts werkelijke kunstwerken van groote waarde. Zijn eerste aankoopen wa ren twee kleine schilderijtjes, een „rontje" van Frans Hals en een meisje aan het klavier van den Delftschen Vermeer. Dr. Bode geeft een denkbeeld van de uitgelezen verzameling in het huis in Park Lane bij Hyde- park en hij beschrijft de prachtige stukken van Veronese, Murillo en andere Italianen, benevens die van de grootste Engelschen, Reynolds, Romney, enz. Maar zeer rijk is ook de collectie aan stukken van onze oud-Hollandsche school. Daarbij uitgelezen werken van Metzu, Ni- colaas Maes, de beroemde „Brief" van Vermeer, dan Ostade. de beide Ruysdaels, Hobbema, Willem van de 'Velde, Jan Steen, Teniers en o. a. een verrukkelijk portret van Rembrandt uit zijn laatste levens jaren. De overledene heeft gekocht uit de beroemdste verzamelingen, die in de laatste tien jaren onder den hamer kwamen, als die van Lord Dudley. Dr. Bode heeft een paar jaar geleden een prachtigen cata logus samengesteld van de geheele verzameling, die nu waarschijnlijk bijeen zal blijven in het bezit van Otto Beit, den eenigen broeder van den Randmagnaat. De erflater was bevriend en deed geregeld zaken met de beide gebroeders Kann, te Parijs, Duitschers van geboorte, evenals hij zelf, die nu mede zijn overleden. Waren zij de grootste kunstverzamelaars in Frankrijk, Alfred Beit was de eerste in En geland. Naar uit Jerusalem bericht wordt is aldaar onlangs een nieuwe hymne der Paleologen ontdekt in een muziek handschrift van waarde dat berust in de bibliotheek Hierosolymitana. Het handschrift stamt uit het jaar 1140 n.Chr.en heeft hoogstwaarschijnlijk be trekking op keizer JohannesPateologes, den broeder en voorganger van Con- stantijn, den laatsten keizer der Grie ken. Het is nog niet bepaald uitge maakt of deze hymne verschilt met dat wat in 1904' door Kamburogxus te Athene ontdekt werd onder de handschriften der bibliotheek, die voornamelijk op Constantinos Paleo- logus betrekking heeft. Bladluizen. Iemand schrijft aan de Telegraaf Er worden dikwijls vragen gedaan over de verwijdering van bladluis. Ik heb er iets op bedacht, dat werkelijk, zooals ik proefondervindelijk weet, uitstekend voldoet. Het middel is goedkoop, gemakkelijk toe te passen en heeft men altijd tot zijn dispositie, wanneer men er een flesch van aan maakt, bovendien werkt het radicaal en is onschadelijk. Ik heb het met afdoend succes toegepast. Laat een paar flink» handen tabak of tabaksstof' een paar uur in niet te ruim water trekken. Giet deze massa daarna door een fijne zeef en giet 't gefiltreerde onder toevoeging van een flinke scheut gewone brandspiritus in 'n flesch, die men afsluit met een kurk, waarin een gewoon fixeerspuitje. Blaast men nu door het horizontale buisje, dan ontstaat er een fijne stofregen, die men richt op de door luis bevolkte of aangetaste plantendeelen. Het meng sel doodt de luis radicaal. Het bestuur der onder-afdeeling „Yoorne en Putten" van de „Ver eeniging tot bevordering van Pluim veehouderij in Nederland", is voor nemens in November a.s. te Brielle eene pluimveetentoonstelling te hou den. In „de Streek" (N.-II.) zijn de prijzen der bessen, vooral die van de zwarte, in den laatften tijd sterk gedaald. Te Blokker weigerde on langs iemand zijne belangrijke par tij te verkoopen a 34 cent per K.G., thans wordt 14 cent per K.G. besteed De H. Vader heeft heden een Motu proprio uitgevaardigd, waarin den Bis schoppen wordt aangezegd geen nieuwe geestelij kevereenigingen te vestigen of bestaande religieuse vereenigingen toe te laten zonder goedkeuring van den H. Stoel. Joseph Chamberlain is ernstig on gesteld. Er bestaat weliswaar geen direct gevaar, maar de toestand van den 70-jarige is toch zorgwekkend. In een flink geargumenteerd arti kel komt dr. Sehrohe in de Franhf Ztg." op tegen eene bewering in dat blad, als zouden de bladen te Lourdes gevaar voor de zieken opleveren. Het pleidooi van dr. Sehrohe is hoogst beschamend voor de bestrijders van Lourdes. College van Zetters Door GedeputeerdejStaten van N oord- Holland zijn benoemd tot zetter voor 's Rijks directe be lastingen te Koog aan de Zaan, de heer Roelof Abercrombie, ter vervanging van den heer Jan Huijsman Wz.de heer Klaas van de Stadt Ez., ter ver vanging van den heer Hendrikus Sil vester Hubertus van Peltte Zuid en Noord-Schermer; de heer Jacob Slooten ter vervanging van wijlen den heer Jakob Koster en de heer Wij- brand Spaan, ter vervanging van den heer Jan Smit Cz.te Zwaag, de heer Pieter Karsten, ter vervanging van den heer Kornelis Edel. Uit Parijs wordt geseind, dat Kardi naal Mathieu na een langdurig on derhoud met den Pauselijken Staats secretaris uit Rome vertrokken is. Kardinaal Vincenzo Vannutelli zal den H. Stoel bij het Eucharistische Congres te Doornik vertegenwoordigen. De Kamerverkiezing in het Ita liaansche district Portomaggiore (Fer- rare) heeft tot een verwoeden strijd aanleiding gegeven. De ingenieur Chiozzi, Christen-democraat, is met honderd stemmen meerderheid geko zen tegen Ferri, den socialistischen leader. De socialisten verliezen een zetel. „Een huisvader" zendt ons een brief naar aanleiding van hetgeen de ker- misweek „te genieten" brengen zal en vraagt dan onze meening over zekere tooneelvoorstellingen enz. Wat zullen wij daarop antwoorden Daar zijn stukken, die voor niemand deugen, andere zijn niet aan te beve len voor dezen of geneu, al doen zij misschien een derden geen kwaad, Dikwijls wordt een stuk opgevoerd, waaruit die plaatsen verwijderd zijn, welke aanstoot kunnen geven aan den katholiek, of die eene beleediging zijn voor de goede zeden. Hoe zal het dienaangaande hier ter stede gaan Dat is de vraag, de groote vraag. Na de eerste opvoering zouden bij een vertrouwd persoon hieromtrent in lichtingen ingewonnen kunnen worden. Zoo mogelijk zullen wij zelf hierom trent den geachten „huisvader" be scheid geven. Aan hem intusschen onze beste dank voor zijn sympa thiek schrijven, en de hulde, waarop zijne ware katholieke gevoelens en denkbeelden aanspraak kunnen maken. BUITENLAND. Chique bandieten. Te Rockford, in den Staat Illinois, zijn roovers in den modernsten stijl bezig geweest. Vier keurig gekleede heeren kwamen in een groote au tomobiel aanrijden, stapten af in de deftigste restauratie en bleven daar uren lang zitten drinken. Daarna zijn zij, zooals later bleek, laat in den nacht naar een groot kantoor gebouw gegaan. Zij lieten daar achtereenvolgens achttien brandkasten met hehulp van dynamiet springen, voor men iets bemerkte. Toen zij echter daarna het gebouw verlieten werden zij door de politie opgewacht. Twee hunner konden nog in de auto ont snappen met 25,000 dollars als buit. De twee anderen werden gegrepen. San Francisco. Een groot aantal sjouwers op den Southern Pacific spoorweg heeft den arbeid gestaakt en volgens telegram men dd. 25 dezer uit San Francisco dreigt dit het werk van den weder opbouw te vertragen. Overigens loopen over de eischen van arbeiders, de hooge prijzen, en het toenemend aantal vluchtelingen in de kampen allerlei onrustbarende geruchten, die een burger der stad tegenover den correspondent der Times sterk overdreven noemde. Iedereen is even vastbesloten als ooit, te herbou wen zoodra de brandschaden betaald zijn. En de wederopbouw is, blijkens een fotografie, welke wij daarvan dezer dagen gezien hebben, een heel eind gevorderd. Door den bliksem getroffen. De Engelsche schoener „Stanley- Joseph", bezig met visschen in de buurt van Nieuw-Schotland, is door den bliksem getroffen. Plotseling stak een storm op. Alle visschersbooten trachten tijdig de haven te bereiken. Doch den genoem den schoener trof een bliksemstraal. De mast werd vernield; het vaartuig liep op de rotsen en de zestien opva renden verdronken allen. MARKTNIEUWS. PURMEREND, 28 Juli. Afslagmarkt 0pond Peulen f 0.a f 0.938 pond Doperwten f 2.a f 2.40 per 100 pond, 534 zak Tuinboonen 18 a 26 ct. per zak, 1,706,900 Slaboonen f 0.37 a f 0.50. 22.400 Snijboonen f 0.70 a f 1.45 per 1000. Aardappelen f 0.75 Peren f 2.30. Appelen 3.80 per mand, Sla ct. per 100 krop, Klapbessen f0.80 a 1.60 per dubb. mand, roode Aalbessen 61/2 a 8ct., Frambozen 0 a 0 ct. per pond. Handel vlug. Edam, 28 Juli. Ter kaasmarkt 48 stapels kaas wegende 9793 K.G. Prijs 29,131 partijen Boter a 1/2 cent, de 5 HG. f 0,a f 0,00. Eieren f0,a f0,p. lOOstuks. Alkmaar, 28 Juli. Veemarkt. Aange voerd: 3 paarden f 75 a f 0, 52 koeien f 120 a f 280. 47 nuchtere kalveren f 12 a f 20, 51 schapen f 15 a f 25.130 latum, f 12 a f20, 24 magere varkens fl4a f 18.alles per stuk. 0 vette Var kens k ets. per KG. 0vette Kalveren f a f 0, 103 Biggen f 8.a f 13.6 Bokken en Geiten f 4.a f 8.Kipeieren f 3.75 a f 4.25 per 100 stuks. ALKMAAR, 28 Juli. Boter aange voerd 4276 kop, prijs 55 a 65 ct. per kop. NOORD-SCHARWOUDE (Station), 28 Juli. Groote Muizen f 0.60 a f0,70 kleinere dito f 0.20 a f 0.30. Graafjes f 0.50 a f 0.60. Zilveruien f 2.50 a f 3.40 per 50 Kg. Schiedam, 28 Juli. Noteering Make laars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurs- commissie f9.75 Stemming kalm. Ruwe Spiritus f 73/4.Spoeling- Commissie f0.60. HOORN, 28 Juli. Ter Kaasmarkt gewogen 250 stapels, wegende 79,095 Kg. Prijs: kleine f 29.50. Commissie f 28.—. Bevallen: 30 Juli: J. J. Ruijze- llaarsKremer z. M. F. de Jongh Arends z. A. G. GrimburgBot- j man d. M. Hoogeveenvan Dam d. 31 JuliJ. C. Appelv. d. Horst d. Overleden: 29 Juli: J. v. Broek huizen 77j. Minnebroedersteeg. J. M. Jansen 23 m. d. Korte Hofstraat. 30 Juli: P. de Lang 84 j. Kouse- bandslaan. SCHOTEN. Bevallen: A. van RiessenCas- sée, d. A. M. ChristiaanseBoekkooi, d. A. M. PasschierVan der Plas, d. J. van DokZilverink, z. C. Brouwer Bergman, z. S. J. WeberBos, d. Overleden: K. Bart, 4maanden. Ondertrouwd: Ch. Witteveldten H. A. Smit. VELSEN. Getrouwd: J. Lampers en A. N. H. Pronk. Bevallen: G. J. KlugtHemel rijk, z. K. v. d. HeijstGrapendaal, d. G. KistemakerSchol, z. A. Blom Bakker, z. M. LuttikBakker, d. W. DemmersBakker, z. P. H. de GrootKijkers, d. N. MeijerVan der Wateren, a. K. KoecéDroog, z. Overleden: W. Bruijn, 77 j. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen1 armbandje, 1 herdershond, 1 pakje goed, 1 man chetknoop, 1 hondje, 1 eend, 1 kruisje, 1 konijn, 1 handwagen. Proces-verbaal is opgemaakt wegens bezigen van een hond zonder muil korf als trekkracht, zonder vergunning 3 zwemmen in de Houtvaart, onbeheerd laten staan van een motorrijtuig. Gisterenmorgen is bij ongeluk een handwagen met bussen met petroleum in het water aan den Burgwal geraakt, alsmede het 7-jarig zoontje van den 1 bestuurder, het kind is door een man die zich gekleed te water begaf er uit gehaald. j|C

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3