Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek. ijsel thuis, zoodat deze hier hoogst waarschijnlijk des Zaterdags en Zon dags blijven zullen. Bond van werkgevers. De landbouwers te Meeden (Gr.) hebben een bond van werkgevers op gericht. Het loon voor het zichten en binden is aldus vastgesteldrogge, gerst en boonen per !/2H.A. f6, haver en tarwe f7.50 erwten f8.50. Naar men mededeelt, heeft de bond bepaald, dat f1000 moet gestort wor den bij eventueele overtredingen. Tot lid van den Eaad der gemeente Ranidorp (N.-H.) is gekozen de Heer 0'. Zant Jbz., te Durgerdam. Voorts moet herstemd worden tus- schen de heeren J, Mager en P. Beets. Tot lid van de Gemeenteraad van Zuid- en Noord-Schermer (N.-H.) is gekozen de Heer J. Smit Jz., met 47 stemmen tegen 38 stemmen op den Heer C. Wiedijk Pz. Waterschappen. Tot bestuurslid van den polder Kaag (N.-H.) is gekozen de Heer H. van der Veld. Geschil in de haven te Zaandam. Tot voorzitter der arbitrage com missie inzake het ontslag van de 19 houtwerkers der firma William Pont is benoemd j br. mr. C. A. Elias, bur gemeester van Zaandam. De invoerrechten niet uitgesteld Uit Den Haag wordt nog aan De Telegraaf geseind Naar wij vernemen, zijn den mi nister van Financiën in de laatste dagen door verschillende belang hebbenden bij den handel in suca- de, geconfijte gember, gecoufijte ci troenen en oranjeschillen gegevens verstrekt, waaruit bleek, dat door een verdaging van de invoering van het Koninklijk besluit van 2 Julij.l., St.bl. 1607, de belangen van niet weinige grossiers en winkeliers zou den worden geschaad en dat dus de belangen van deze personen in strijd waren met die van de handelaars, voor wie de invoering van het ver hoogd recht reeds met 1 Augustus 1906 nadeelen zou opleveren. Er moest daarom billijksheidshalve wor den uitgezien naar een middel om de belangen van beide groepen zoo veel mogelijk tot hun recht te doen komen. De minister meent dit te hebben gevonden, aangezien voor de laatst bedoelde groep de nadee len ook kunnen worden weggeno men door maatregelen, strekkende om de goederen, die vóór de af kondiging van genoemd Kon. be sluit gekocht waren, nog tegen het oude invoerrecht toe te laten. Deze overweging heeft er ten slotte den minister toe geleid, het voorstel tot verdaging waarvan de overweging bij den Raad van State aanhangig was, terug te nemen dus de invoering van het verhoogd recht op 1 Augustus 1906 te hand haven, doch daarmede het nemen van maatregelen als evenbedoeld te doen gepaard gaan. Inkomstenbelasting. Bij geruchte vernemen wij, dat volgens het nieuwe plan der in komstenbelasting van minister de Meester, wat de belastingheffing be treft, onderscheid zal worden ge maakt tusschen inkomsten uit ka pitaal en die uit andere oorzaken verkregen. („Avp.") Uitbreidingsplan Enschedé. B. en W. van Enschedé hebben opgemaakteenuitbreidingsplan voor deze gemeente, ter voldoening aan de wettelijke voorschriften. Daarbij is rekening gehouden met de be hoeften van een stad van minstens 100.000 inwoners, die Enschedé ge acht kan worden over ongeveer. 40 jaar te hebben bij behoud der te genwoordige ontwikkeling. Uitgegaan is van het plan, een grooten zandweg te maken, waarop de straten der binnenstad uitko men. Met het oog op handel en nijver heid zijn noodig geacht: Ie. groote terreinen met mogelijk heid tot stichting van uitgestrekte nieuwe fabrieken of het uitbreiden van bestaande, aan spoorlijnen ge legen; 2e. breede wegen voor tramver keer en voor transport met zware voertuigen. Verlofhouders. Het dag. bestuur van de Verlof- houdersbond, met afdeelingen te Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Nij megen, Alkmaar, Tilburg, Breda en Dordrecht, heeft zich gewend tot den minister van binnenlandsche zaken met een adres, waarin gezegd .wordt „dat na 1 Augustus honderden bier huishouders in Nederland alleen in Amsterdam ongeveer 200 en in Rotterdam ongeveer 150 genood zaakt zullen zijn, hun zaken te sluiten, .engevolge van het bepaalde in art. 39, 1°, juncto art. 36 2°a der Drank wet; „dat daardoor al deze personen met hun meerendeels groote gezinnen broo- ieloos zullen zijn, terwijl het op den eeftijd der meesten hunner niet moge lijk zal wezen, elders een bestaan te vinden, zoodat zij noodgedrongen en ondanks hun arbeidslust tot den bedel staf zullen geraken; „dat requestranten dan ook in ge spannen verwachting uitzagen naar de in uitzicht gestelde, wijziging der Drankwet, in de hoop dat de bedoelde bepalingen, als te eenemale indrui- schend tegen den ömveerstaanbaren drang der praktijk en tegen de nood zakende levensvoorwaarden der hier- bedoelde bedrijven, uit de wet zouden worden verwijderd; „dat, nu zulks tot heden nog niet is geschied, de mogelijkheid bestaat, dat op 1 Augustus 1906 eerst al de hierbedoelde personen uit hun brood winning zullen zijn gestooten, terwijl wellicht spoedig daarna een wetswij ziging zou kunnen tot-standkomen, tengevolge waarvan de bedoelde be palingen buiten effect zouden worden gesteld, zoodat die personen dan slechts door een klein tijdsverschil nog tot slachtoffers van de tegenwoordige wet gemaakt zijn; „dat zulks zou worden voorkomen, indien door de Koningin, met machti ging van de wet, van vorenbedoelde bepalingen een algemeene dispensatie werd verleend voor even zoo langen tijd als de voor te stellen wijziging der Drankwet door de wetgevende macht niet zal zijn aangenomen of verworpen;" waarom requestranten den minister verzoeken te bevorderen, dat de Ko ningin, ingevolge art. 69 der Grond wet dispensatie kunne verleenen van het bepaalde in de art. 39 en 36 der Drankwetalthans dat op eenige andere wijze het dreigend gevaar van de be langhebbenden worden afgewend. Adressanten hebben ook tot H. M. het eerbiedig verzoek gericht, zoo spoedig doenlijk van de bovenbedoel de bepalingen der Drankwet een alge meene dispensatie te verleenen. Men schrijft uit Winschoten aan de „N. R. Crt." Met den trein van 1.51 uit de richting Groningen en met verschil lende trammen kwamen hier ar beiders uit alle richtingen aan, die morgen na zich in 't hotel Gie- zen te hebben gemeld te Meeden zullen gaan zichten onder toezicht der politie. Er worden nog velen verwacht. De steenhouwersstaking te Arn hem duurt nog steeds voort, tiet verschil loopt thans nog over 1 cent per uur. De eenige werkman van buiten de stad, die zich had laten aanwerven, is nu ook vertrok ken. Een enkele patroon werkt met een paar familieleden. BINNENLAND. 'n Woningtoestand. Zoo oppervlakkig aangekeken, heeft het geval een komischen kant. Maar welbeschouwd teekent het dieper, en treurig. De weduwe O., geb. T., is eene straks tachtigjarige vrouw. Ze woont in een huisje men mag zonder schelden ook wel „krotje" zeggen aan de Karregas te Nijmegen. Bij haar in woont een neef, J. T., die reeds als kind bij haar werd grootgebracht en nu op zijn beurt haar beschermer is. Een dezer nachten werd neef wakker door het angstig hulpgeroep van zijn tante: „Jan! Jan!" Jan spoedde zich het bed uit en ging kijken Maar op de plaats, waar de legerstede der oude vrouw be hoorde te staan, was geen bed meer te zien. Wel gaapte er een heel groot gat in den vloerEn on der uit dat gat klonk het angstge- schrei der 79-jarige: „Jan, Jan, help I" De rotte vloer had het begeven en het arme oudje was met bed en al in den kelder terechtgekomen! Neef Jan hielp en zond des och tends aanstonds een boodschap aan het adres, waar de eigendom van het perceel berust„Reparatie s.v.p." Maarkrotjes plegen niet snel gerepareerd te worden.'t Oude weeuwtje, dat sinds den smak om laag over pijn in den rug klaagt, heeft het al een paar nachten met een kermisbed moeten stellen. En ter plaatse waar ze vroeger gewoon was te rusten, gaapt nog altoos het geïmproviseerde kelder gat. Gelukkig dat we een Woning wet hebben! (Gelderlander.) Onder blooten hemel. Drie zoontjes van den heerJ. Meri- son te Tiel, kapelmeester van het stedelijk muziekkorps aldaar, gingen 's middags wandelen. Zij kregen het in hun hoofd, een ouderen broeder, die te Nijmegen soldaat is, te bezoe ken. Evenwel brachten ze bet niet verder dan Lent, omdat ze geen geld voor den overtocht met het veerpont hadden. Zonder slapen dit durf den ze niet uit vrees voor sprinkha nen, torren en mieren eten of drin ken brachten zij den nacht door, tot ze door den bezorgden vader, die den heelen nacht had gezocht, terugge vonden werden. Geweigerd. Gisteravond had in het gebouw De Gemeenschap in het Agnetapark te Delft de uitreiking plaats van de eere kruizen toegekend voor langdurigen dienst aan leden van het personeel der Gist-, Olie- en Lijmfabrieken. Hierbij deed zich het zonderlinge geval voor, dat een lid van het per soneel der lijmfabriek weigerde het kruis te ontvangen, omdat hij, naar hij verklaarde, sociaal-democraat was. (N. Ct.) Toevallig. Gisteren is een aanvang gemaakt met het plaatsen der palen voor het licht op het Plein en delieerengracht te 's-Gravenhage. Bij het inbrengen van de betonfundeering voor een dier palen op evengenoemde gracht brak de onderligger waarop de bok was opge slagen. Deze bleef in de tuitouwen hangen, vlak voor een paar spiegel ruiten en het zware stuk beton plofte neer.precies op zijn plaats. Het drama te Zonnemaire. Omtrent den moordaanslag te Zonnemaire (Zeeland), meldt men nader uit Zierikzee De gemeenteveldwachter te Drei- schor, Th. Klooster, oud 33 jaar, leefde voortdurend met zijne vrouw in onmin. Deze, dit moede, verliet Zaterdag 11. de echtelijke woning en begaf zich naar hare ouders, die te Zonnemaire wonen. Daar zocht de dader haar Maandagmorgen op en schoot a bout portant een re volver op haar af. Het slachtoffer kon zich nog buiten de deur bege ven, doch zonk weldra ineen en was een lijk. De dader meldde zich zelf aan bij den burgemeester van Zon nemaire en is des avonds, na de lijkschouwing, gebracht naar het huis van arrest te Zierikzee. Drie kinderen betreuren hun moe der. Wegloopen van werklieden. Door het bestuur der „Aannemers- en timmerliedenpatroonsvereeniging Leeuwarden-Huizum" is, naar de L. Ct. meldt, aan de leden per cir culaire het volgende schrijven ge richt. In de op 18 Juni j.i. gehouden lc denvergadering van de Aannemers- en timmerliedenpatroonsvereeniging „Leeuwarden-Huizum" is besloten, de namen van die werklieden, die bij hun patroon wegloopen, omdat ze, momentelijk bij een ander meer kunnen verdienen, zooals o.a. bij het maken van tentoonstellingsge bouwen is voorgekomen, aan alle leden bekend te maken opdat men dezen niet dan bij hooge noodza kelijkheid in 'twerk zal nemen. 't Is om hieraan te kunnen vol doen, dat we u bij dezen beleefd uitnoodigen, zoo dergelijke gevallen zich bij u hebben voorgedaan, ons de namen dier werklieden met de betrekkelijke feiten te willen mede- deelen. Op hol. De landbouwer- G. Oosting te Weerdingerveen is in de nabijheid zijner woning met paard en wagen op hol geraakt. O. viel van den wagen en werd een eindweegs over den oneffen weg medegesleept. Toen het paard tot staan was gebracht, kon men geen teeken van leven meer in hem ontdekken. De inmiddels ontbo den geneesheer kon dan ook slechts den dood constateeren. De man laat een weduwe met een 4-tal kinderen achter. Gistermiddag is een groote boe- renstelling in den polder Kijfhoek (Biesbosch) afgebrand, 't Was een groote vuurzee, waarbij tal van schelven met duizenden kilo's best hooi verloren gingen. De politiek. In het krankzinnigengesticht te Delft is overleden een man, die in 1898 veel van zich heeft doen spre ken. Toen na overlijden van jhr. Bee- laerts van Blokland een nieuwe ver tegenwoordiger voor Delft in de Tweede Kamer moest worden geko zen, was mr. H. A. van de Velde de candidaat. Eensklaps echter kwam een aantal z.g. middenstanders met een eigen candidaat voor den dag. Deze, de nu overledene, was reeds lang zenuwlijder, doch de over prikkeling was toen zoo groot, dat hij enkele maanden na zijn can- didaatstelling in het krankzinnigen gesticht moest worden opgenomen. Vad Hardhandig. Zekere W. werd wegens beleedi- gingen, die hij uitbraakte, door een bezoeker uit de herberg van A. S., te Turnhout, geworpen. Later vond men den man ster vend in een bloedplas liggen. Bij zijn overbrenging naar het gasthuis over leed hij. Het parket stelde een onderzoek in, doch deed niemand aanhouden. Het schijnt, dat bloedaandrang naar de hersenen den dood veroor zaakte. Zonnesteek. Terwijl zekere B. v. d. W. te Veld hoven (N.-Br.), een man van onge veer 65 jaren, gistermiddag bezig was met rogge maaien, zakte hij plotseling ineen, wellicht getroffen door een beroerte of een zonnesteek. De man was oogenblikkelijk een lijk. Men seint d.d. gisteravond aan de N. II. ctr. Heden zijn er te Westkapelle drie personen door den bliksem ge dood. Gistermiddag omstreeks half vijf is de 11-jarige H. v. d. P., wonende te Oud-Charlois, Zuidhoek Rotter dam bij het zwemmen in de Maas haven verdronken. Het lijk was na twee uur dreggens nog niet opge- vischt. Gisternamiddag was de 11-jange G. d. J. met andere jongens in het Boerengat te Rotterdam aan het zwemmen gegaan. Hij kon echter niet goed zwemmen, waagde zich te veel in het midden en verdween in de diepte. Een schipper sprong den jongen na, maar het mocht hem niet gelukken hem boven te bren gen. Geruimen tijd later eerst is het lijk opgehaald. Een drietal jongens gingen in de Aa of Weerijs te Prinsenhage zwem men. Een zekere M. de Vugt, dienst knecht bij den landbouwer C. Aarts, waagde zich in een kuil en verdween in de diepte. Zijne kameraden wenden nog po gingen aan om hem te redden, doch alles bleek vruchteloos. Met een haak werd het lijk later opgehaald. De 16-jarige jongeling was de oudste zoon van de weduwe De Vugt uit Etten. Vacantiekolonien. In deze dagen van vacantie- en reis plannen is er ook druk gereis en ge trek vanwege de vacantiekolonien der min-bedeelde kinderen. Geregeld gaan en keeren de kolonie-gezelschappen van onze Amsterdamsche Vereeniging naar en van Zandvoort naar Soest. Wie aan de stations deze aardige drukke tooneeltjes aanschouwde, zal niet kunnen nalaten, zich over dit nuttige, sympathieke werk te verheu gen! Indertijd maakten wij melding van eene circulaire, die vanwege bedoelde vereeniging, in samenwerking met ver schillende onderwijzers-vereenigingen verspreid was, om te trachten aan grooter uitbreiding te kunnen geven. Het resultaat is niet slecht geweest, aangezien reeds ongeveer f1600 aan giften is ontvangen Het uitzenden van een afzonderlij ke vijlde kolonie is daardoor mogelijk geworden Hbld. Struikroovers. Gisteravond is te Arnhem de koop man E. in 't Klarenbeeksche Bosch aangevallen en van drie gulden be roofd. De vermoedelijke daders zijn aangehouden. Verdronken. Het zwemmen heeft te Princenliage aan een Oppassend jongeling het leven gekost. Drie boerenj ongens van Overa gingen zwemmen in de Aa of Weerijs. Niettegenstaande de 16-jarige Marijn van Vugt, dienstknecht bij den land bouwer C. Aarts niet kon zwemmen, waagde hij zich toch in een diepen Kuil, en onder het uitroepen van „pak me, pak me", verdween hij in de diepte. Zijn vrienden trachtten hem nog door het toesteken van een stuk hout te redden, doch alles bleek vruchte loos. Moord Maandagmorgen zag de barbier J. P(almen) van Valkenberg (L.), bij een wandeling door het Odapark al daar een lijk in de rivier de Geul drijven. Met veel moeite haalde hij het op 't droge. Wie beschrijft echter zijn schrik toen hij in het ont zielde lichaam zijn broeder L. P. her kende. De drenkeling had aan het hoofd ernstige zware wonden, toegebracht door een mes of een ander scherp voor werp en de hersenen puilden uit hunne kas. In tegenwoordigheid der autori teiten werd de lijkschouwing door dr. De Bruyn gehouden. Deze constateerde, dat de verwondingen van zeer ernsti- gen aard waren en wellicht den dood tengevolge gehad hebben. De hoed van het slachtoffer werd op het Walram plein gevonden. Verondersteld wordt, dat P. Zondagnacht ruzie heeft gehad met een nog onbekend persoon en dat hij in dezen strijd, die waarschijnlijk op het Walramplein geleverd is, ver moord is. De daders zouden vervolgens ge tracht hebben de misdaad te verbergen door het lijk in de Geul te werpen. Allerlei geruchten over deze treurige zaak doen in het stadje de ronde. De politie is druk in de weer en heeft reeds eenige aanhoudingen gedaan. De meesten konden echter hun alibi be wijzen en zijn weer in vrijheid gesteld. Ongelukken. In het Belgische grensplaatsje Overpelt liet dezer dagen een kleine koejongen het aan zijne hoede toe vertrouwde dier langs den weg gra zen, waarbij hij als naar gewoonte, het touw om zijne pols gewonden had. Plotseling schrikte het beest en begon te hollen, zijn geleider in razende vaart achter zich meesle pende. Toen men eindelijk het dier tot stilstaan bracht, was de onge lukkige knaap, doordien het touw om zijn hals gekronkeld was,geworgd en bovendien op droevige wijze ver minkt. Een gasfitter is bij het aanleg gen eener leiding in een perceel in de Albert Cuypstraat te Amster dam door het ontsnappende gas be dwelmd geworden. De man is in het Binnengasthuis opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. Toen dokter Koster per motor fiets van Steenwijkerwold naar Steenwijk terugkeerde, ontmoette hij op den Eijkstraatweg tusschen de Kapelbrug en den Hoordijk den op een gewone fiets gezeten vleeschhouwer I. Slager, eveneens uit Steenwijk. Beiden kwamen in hevige botsingdokter K. kwam daarbij zoo ernstig te vallen, dat hij per rijtuig naar zijne woning moest worden vervoerd. De slager verkreeg geen letsel. Branden. Te Wageningen is de korenmolen van J. van Royen geheel verbrand. Vermoedelijk was er nog eenig vuur blijven smeulen van een brandje, dat gisteren in de machinekamer woedde. De molen is voor f 10,000 verzekerd bij de Ond. Brandverz. Mij. van Molenaars. Te Oudehorne (Er.) is, vermoe- moedelijk door hooibroei, eene boe renplaats afgebrand met inboedel, twee koeien en 17 koeseten hooi. Eigenaar en bewoner was de Heer IJnze v. d. Honing. De bewoners hadden juist nog den tijd om zich te redden. Alles was verzekerd. De groote boerderij van den heer J. van Meerveld in den polder „De Burkmeer" (N.-H.) is, tengevolge van hooibroei, in de asch gelegd. Men kan nagaan dat heel wat hooi is verbrand; de eigenlijke polder toch is groot 27 Heet. ruim, bene vens 10 Heet. ruim, die ingeno men zijn door den dijk. Van Meer veld is de eenige bewoner van De Burkmeer". Te Westzaan is, terwijl de bewo- ners ter ruste waren, het huis met twee woningen, bewoond door J. Ruyter en P. Poel en toebehooren- de aan den heer W. van de Stadt, te Zaandam geheel afgebrand. Een uur te voren was een com mensaal even uit het bed gekomen om te zien hoe laat het was. Hier bij heeft hij een lucifer gebruikt, dien hij nu vermoedt misschien niet goed gedoofd te hebben. Toen hij later wakker werd, stond de kamer reeds in brand. Met moeite konden de bewoners, onder wie 8 kinderen behoorden, worden gered. Bij Burg. enWeth.is ingekomen een verzoekschrift van Mejuffrouw J. G. Velderman om verlof tot ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in het perceel Gedempte Oude Gracht 9. B. en W. stellen voor aan de af- ling Haarlem der Ned. Weerbaar- lieidsvereeniging des Woensdag en Zaterdags de zaal der Doelen te ver huren voor het houden van een cursus ter opleiding voor het exa men tot verkorten dienstplicht. Als voorwaarde stellen B. en W. o. m. dat de zaal des middags van 14 uur gebruikt kan worden, en dat de vereeniging aan den bewaarder voor eiken middag 50 cent betaalt voor het schoonhouden. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Jan. 1907 in te trekken het besluit van 13 Dec. 1905 voor zoo veel betreft den daarbij aan de Werf Conrad verhuurden grond aan den Spaarndammerweg. Voor het examen Ned. Toonkun- stenaarsvereeniging te 's Gravenhage is geslaagd onze stadgenoote, mejuf frouw C. C. Franse. Voor liet examen hoofdakte te Am sterdam is geslaagd onze stadgenoot, de hr. H. D. Wepster. De ambachtschool alhier ontvangt voortaan van de gemeente Zandvoort een subsidie van f 25. In de Zand- voortsche raadszitting van eergister avond werd door eenige leden de wensch uitgesproken, dat voortaan de Zandvoortsche kinderen de voor* keur krijgen bij plaatsing op de school boven de kinderen uit ge meenten, die minder of geen subsidie betalen. Midden op de Groote Markt is de heer T. van B. even na midder nacht en terwijl hij met enkele vrienden stond te praten, onverhoeds en zonder de minste aanleiding door een hem onbekend persoon met een mes gestoken achter in het linker oor en boven het linkeroog. De dader maakte zich ijlings uit de voeten, alleen zijn pet bleef ach ter. De getroffene heeft zich aan het politiebureau doen verbinden. De politie stelt een ijverig onder zoek in. De Koninkl. mannenzangvereeni- ging„Zang en Vriendschap", direc teur de Heer Robert, zal op a.s. Zondag vroeg in den ochtend ver trekken naar Tourcoing (in Noord Frankrijk) om nog denzelfden dag deel te nemen aan het aldaar te hou den concours. Van „Zang en Vriendschap," welke 160 leden telt, zullen ruim 100 heeren op reis gaan. Geen andere Nederlandsche zang- vereeniging zal aan den wedstrijd te Tourcoing meedoen. Morgen, ter gelegenheid van den acht-en-veertigsten jaardag van H. M. de Koningin-Moeder zal er ten ge wonen tijde en ter gewone plaatse pa rade worden gehouden. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H.M. de Koningin-Moeder zal op morgenavond door het Haarl. Muziekkorps een concert worden gegeven in den Hout. Nieuw Sigaren-depót. De bekende firma Gebhard en Salm, sigarenfabrikanten te Amsterdam, heeft in de Zijlstraat 81 te dezer stede heden een depót geopend. Het succes, dat genoemde firma te Arnhem, Den Haag, Nijmegen en IJ- muiden voortdurend behaalt, voora- met haar geroemd merk ,,'t Kogge schip", met de ondermerken, waaraan de naam der vroegere Burgemeesters van A' dam verbonden werd Bicker, Pauw, Hop, Hasselaar, Hooft, Witsen, zal haar ongetwijfeld ook te Haarlem niet ontgaan. BLOEMENDAAL. De hr. B. W. Ulehake vanhier is aan de Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouw school van het eerste naar het twee de studiejaar overgegaan. ZANDA^OORT* In hotel „Beau Site" is komen aanvliegen een post duif, gemerkt 17706 T. 20. De Burgemeester heeft ter alge meene kennis gebracht, dat bij het wrak van het gestrande stoomschip „Alba" met dynamiet zal gewerkt worden, zoodat het strand en de zee bij het wrak alsdan onveilig zijn. Zoolang er dynamiet aanwezig is, ',al op genoemd wrak een roode vlag geheschen worden. SANTPOORT. De oud-minister Cremer gaf gisteren een feest op zijn buitenverblijf Duin en Kruid- berg aan zijn geheele personeel en de familieleden daarvan, bij gelegen heid van den verjaardag van zijn jongsten zoon. Nu deze is hersteld van een ern stige ziekte, werd het feest dubbel luisterrijk gevierd. Het terrein was een kermis gelijk, er waren volop versnaperingen en ieder kreeg een practisch geschenk mee naar huis. VELSEN. Aan den Maandag te Leeuwarden op het terrein van de tentoonstelling vanwege het uitvoe rend comité gehouden muziekwed- strijd van harmoniekorpsen hebben 14 muziekkorpsen deelgenomen. In de tweede afdeeling (getal deel nemende korpsen 3) werd de eerste prijs, een groote verguld zilveren medaille met diploma toegekend aan de Harmonie Kapel van de Koninklijke Papierfabriek „De Een dracht" alhier. De Raad der gemeente behandelde gisteren in geheime zitting een voor stel van Gedeputeerde Staten om, in verband met de toeneming van be volking (thans 16,000), het salaris van den burgemeester en secretaris te brengen op f2500 per jaar. Bij her opening der openbare vergadering werd medegedeeld, dat dit voorstel was aangehouden. De bouwplannen voor Velseroord en IJmuiden van de heeren Boom en Boendermaker, Tjaden en Rooker, wer den, behoudens kleine wijzigingen, goedgekeurd. BEVERWIJK.* De verzending van aardbeien naar het buitenland is^geëindigd. In het geheel werden ruim 400 waggons, elk van 5 a 6000 K.G., verzonden. De coöperatieve tuindersvereem- ging „Kennemerland" verzond al- r» deze gezondheids- en vacantiekolonien

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2