BINNENLAND. Gemengde Berichten. ST ADS NIE UW S. Uit den Omtrek. Uit de Hofwereld. H. M. de Koningin-Moeder is gis- erenmorgen op het Loo aangekomen, p het perron werd Zij begroet door K. H. Prins Hendrik, vergezeld van den heer Hooft Graafland. In "en open rijtuig werd naar het Paleis ereden. Er heeft hier heden den verjaardag van H. M. de Koningin-Mo der, geen "eestviering plaats. De gemeente en 'e Oranjevereeniging bieden bloem- tukken aan. Vanavond is er concert in het Oranjepark. De parade, heden door het garni- oen, in het Malieveld, gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, werd ge- ommandeerd door kolonel Wagner, van het 2de regiment veld-artillerie, en geïnspecteerd door den waarnemend gouverneur der residentie, generaal- majoor de Meester. Uit de Staatscourant. De minister van landbouw, nij verheid en handel brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat bij de Fransche wet van 11 Juli 1906 (Journal Officiel no. 190) verboden is, dat ingelegde sardinen, groen ten en pruimen, uit den vreemden afkomstig, zonder aanduiding van het land van herkomst in Frank rijk worden ingevoerd. De aanduiding van het land van herkomst moet voorkomen op elk vaatwerk, dat de genoemde waren inhoudt, en relief of ingedrukt, duidelijke Latijnsche letters van ten minste 4 millimeter hoogte, midden op deksels of bodem en op een ge deelte, dat geen andere opschriften draagt. Dezelfde aanduiding moet in niet uitwischbare letters (en lettres ad- hérentes) geschreven zijn op de kis ten en verpakkingen, die voor de verzending van deze waren dienen. De doozen met ingelegde sardi nen uit den vreemde afkomstig, zwaarder dan één K.G., zullen niet toegelaten worden en niet mogen worden doorgevoerd, vervoerd of in entrepot worden opgeslagen. Bij K. B. is de heer D. G. Rose erkend en toegelaten als consul van Groot-Britannië en Ierland te Bata via voor het eiland Java. De gewone audiënties van de mi nisters van marine, buitenlandsche zaken en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Gisteren vertrok uit Den Haag mr. Heyligers, Rechter in de gemengde Rechtbank te Cairo, teneinde over Genua naar zijn standplaats terug te keeren. Statenverkiezing. De heer Kuipers te Gorinchem is door de Sliedrechtsche kiesvereeniging aangezocht een candidatuur voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland te aanvaarden. Ook is dit door de vereeniging gevraagd aan den heer Van Eeten, te Ameide, die zich zoo als reeds gemeld is, van particuliere zijde daartoe bereid heeft verklaard. Ernstig is gedacht over een candida tuur Visser, lid der Prov. Staten voor Gorinchem. Naar wij vernemen zal Giesendam de candidatuur steunen van de heeren Zaayer en Loopuit. De heer Murk Leis, te Kinderdijk, door de Sliedrechtsche kiesvereeniging aangezocht om eventueel een candi datuur voor dit district te aanvaarden bij de a. s. verkiezingen voor de Prov. Staten, heeft daarvoor bedankt. „Dord. Ct." Evenredige vertegenwoordiging. Na de laatste verkiezing bestaat thans het bestuur der Vereeniging voor evenredige vertegenwoordiging uit de heeren mr. S. J. L. van Aalten te Rotterdam, mr. W. K. F. P. van Bylandt te Den Haag, rnr. J. A. van Gilse te Arnhem (voorzitter), C. E. van Koetsveld te Rijsenburg (secre taris-penningmeester), dr. W. H. No- lens te Rolduc, mr. J. J. Tilanus te Tiel, J. Vesters, te 's Hertogenbosch. Werkstaking te Meeden. De staking van de veldarbeiders duurt voort. De Boerenbond heeft besloten tot volhouden. Gisteren zijn twee-en-twin- tig arbeiders uit Friesland aan den arbeid gegaan, onder bescherming van de politie. Bij kleine landbouwers, die de eischen hebben ingewilligd, werken ongeveer zeventig stakers. De anderen loopen rond. Gisteren arriveerden nog acht ma- rechaussées, dag en nacht wordt ge surveilleerd. Enkele landbouwers zijn zelf reeds met maaien begonnen. Het koren is rijp en de schade tengevolge der staking reeds groot. De werkstakers zijn kalm. De werkstaking te Leiden, De stakingleiders deelden gisteren het volgende mede aan het L. Dbl. Om een zuiver beeld te krijgen van den geest der stakers na het antwoord der patroons aan mr. A. J. Fokker werd een stemming gehouden onder do stakende timmerlieden, uitsluitend onder hen die als „volslagen bekwaam" konden worden beschouwd. De voorstemmers verklaarden noch vóór noch na 13 Augustus den ar beid te hervatten, zoolang geen rege- geling omtrent loon en arbeidstijd was getroffen. De uitslag was 91 vóór, 8 tegen en 2 blanco. Voor eenige bouwers, die de eischen inwilligden, werden bij stemming de gezellen aangewezen, die aan het werk gaan. De Diamantbewerkersbond houdt een stemming onder de leden om voor de stakende timmerlieden te Leiden een crediet toe te staan van f5000. Tot nu toe is een bedrag uitgekeerd van f12,000. De steun .bij het N. V.-V. komt goed in. Voor de stakende timmer lieden: H. Bink. voorzitter, A. P, Houps, secretaris. BINNENLAND. Een drama in de gevangenis. De voiige week is in de gevange nis te Rotterdam een drama afgespeeld. De darmenschrapper C. Ij. v. d. Dries- sche, werkzaam op het abattoir, was wegens deelneming aan een vechtpar tij, veroordeeld tot 3 dagen gevange nisstraf. De familie van v. d. D. zag met bezorgdheid het ondergaan van die straf tegemoet, daar zijn zenuwgestel van dien aard was, dat ernstige ge volgen te vreezen waren. Nadat eerst aan H. M. de Koningin een verzoek om gratie was verzonden waarop afwijzend werd beschikt, meld de een jongere broeder van v. d. D. zich bij het parket aan tot het onder gaan van de straf waartoe zijn broe der veroordeeld was. Men bracht hem naar de gevangenis, doch, op het bu reau van den directeur gekomen, wer den hem de gebruikelijke vragen ge steld, die hij ten slotte moest onder teekenen. Toen weifelde hij en viel hij door de mand. De werkelijk veroordeelde werd toen gehaald en Donderdagmorgen te 10 uur in de gevangenis gebracht. Zijn straf tijd zou dus Zondagmorgen 10 uur verstroken zijn, doch den laatsten nacht verkeerde hij in een ontzetten de zenuwtoestand. AlsJ een krank zinnige moet hij zich toen hebben aangesteld, totdat hij Zondagmorgen half vier overleed. Het lijk werd door de familie af gehaald en vertoonde zulke blauwe en roode plekken op het hoofd dat de justitie in het geval werd betrokken en de familie lijkschouwing aanvroeg. Tot nu toe bleef echter de werkelijke doodsoorzaak voor de familie een ge heim. Men vermoedt echter, dat het een zenuwberoerte geweest is, waar toch elke gedachte aan mishandeling in de gevangenis geheel uitgesloten is. Inmiddels heeft de federatie van de S. D. A. P. zich deze zaak aangetrok ken en naar aanleiding daarvan een openbare vergadering belegd waar L. M. Hermans optrad over „Een drama in de gevangenis te Rotterdam" en een ander spreker „Ons gevangeniswezen" behandelde. Gebrek aan water. In Goes was in de laatste dagen liet gebrek aan water zoo groot, dat het verkocht werd voor 5 cent per emmer. De regenbak van het Groene Kruis, die 3500 emmers bevatte, raakte ook bijna uitgeput. Men had reeds bij den burgemeester erop aangedrongen om het water per schip uit de Maas te betrekken. De bui van Dinsdag bracht echter redding in den nood. Gistermiddag is te Nieuw-Helvoet in een onbewaakt oogenblik een tweejarig kindje van A. G., het eenige, in de watering bij het huis geraakt en verdronken. Uit Roermond meldt men aan de UN, R. Ct. Gistermorgen is in de Roer drij vende gevonden het lijk van den ex-brugwachter v. H. In de vroegte was hij door voorbijgangers aan den waterkant gezien. Men vermoedt dat hij per ongeluk te water is ge raakt. Een dienstbode van den heer H. in „De AVeere„ (N.-H.) bij Hoogwoud goot petroleum in een brandend stel. De vlam sloeg in hare kleederen, en zij kreeg zul ke hevige brandwonden, dat men vreest voor haar leven. In de Schie, ter hoogte van het Galgenveld is met het zwemmen verdronken de 30-jarige W. A. v. D., thuisbehoorende te Waddings veen. Een geweldenaar. Willem P., sjouwer te Helmond, sloeg Maandagavond bij zijn vader, waar hij bij inwoonde, alles stuk en zou zeker zijn vader vermoord hebben, waren niet tot onderstand vier mare- cbaussées gerequireerd. Met geweld verzette hij zich tegen de marechaus sees, die tweemaal in de lucht schoten om hem schrik aan te jagen. Een derde schot trof W. P. in den buik, waardoor hij levensgevaarlijk is ge wond; hij is per brancard naar bet gasthuis overgebracht. (Vad.) Gevaarlijk Goedje. Aan W. F. d'Harvant, expediteur te Lobit, is vergunning verleend tot op 3 Augustus a.s. vervoeren van Her wen en Aerdt langs Rijn. Waal enz. naar het eiland Rozenburg met het zeilschip „Kehrwieder" twee partijen dynamiet, wegende bruto 35,030 en 620 K.G., netto 25,425 en 500 K.G., verpakt resp. in 1130 en 20 kisten. De grootste partij wordt te Rozen burg overgeladen in het zeeschip „Re becca", met bestemming naar Enge land; de andere partij wordt gelost te Cbarlois, als bestemd voor de heeren Van Rietschoten en Hou wens te Rot terdam. Smokkelaars. Aan de Pruisische grenzen bij Net- terden hebben de Pruisische kommie zen, twee Hollandsche boerenknechten in de nabijheid van Emmerik werk zaam, wegens smokkelarij op groote schaal gevangen genomen. Komende uit de richting van Azewijk, gem. Berg, hadden ze gesmokkeld een koe en een wagen, beladen met koloniale waren, koren, enz., die in beslag wer den genomen. Vreeselijk Bij de nachtboot te Kampen liep Maandagavond een man, die aller lei wartaal sprak en meende men met een waanzinnige te doen te hebben. Een politie-agent nam hem mede naar het bureau, waar hij op gaf te heeten Albert Wolters van Dedemsvaart. Op het politiebureau oordeelde men dat liet beter was den man naar het stadsziekenhuis te brengen waar men den volgen den morgen den ongelukkige han gende vond aan zijn boezeroen. De man had door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Het toezicht op de patiënten schijnt in het stadsziekenhuis te Kampen wel wat te wenschen over te laten voor gevaarlijke. Zelfs voor geestes- kranken acht men blijkbaar toezicht niet noodig. (Stand.) Menschlievend fietser. Dinsdagmorgen zag een voorbij ganger op den Veenhuizerweg te Soest een kind in de sloot naast den weg liggen, dat bij nader beschou wen eene diepe wonde aan hethoofd had. Onmiddelijk werd het kind naar de Zusters der Wijkziekenver- pleging overgebracht die een eerste verband om de wonde legden. Ver- volgens werd dadelijk geneeskundi ge hulp ingeroepen. Uit een inge steld onderzoek is gebleken, dat het kind, één zoontje van H. Borgtste Soest, door een fietsrijder omver en in de sloot gereden is. Deze is er van door gegaan zonder verder naar het kind om te zien. Deze mensch- lievende fietsrijder is helaas onbe kend gebleven. Gooi en Eeml.J Een familiedrama. De smidsgezel S., in de Zuiling- straat, te 's Gravenhage vond dezer dagen zijn vrouw dood aan zijn zijde liggen; zijn zoon wierp zich onder de stoomtram en werden beide beenen afgereden, terwijl hij zelf een paar dagen later uit de trekvaart levenloos werd opgehaald. Onweer. Gisteravond toen een hevig onwe- der boven Rotterdam en omstreken woedde, is aan den Blaakschen dijk onder de gemeente Heinenoord aan de Oude Maas de bliksem geslagen in de boerderij van den landbouwer Van Prooijen, die geheel door brand werd vernield. Een boerenarbeider, die nabij deze boerderij voor den regen een schuil plaats had gezocht, werd door den bliksem gedood, terwijl ook Van Prooijen door den bliksem getroffen werd en eenige verwondingen bekwam' hoewel niet levensgevaarlijk. Gisteravond sloeg de bliksen in een boerenwoning te Westkapelle. De landbouwer, zijn kleindochter en de meid werden gedood. Twee vlasboeren werden getroffen, doch zijn, nagerui- men tijd geneeskundig behandeld te zijn, weder tot bewustzijn gebracht. Brand ontstond niet. De overledenen zijn respectievelijk 70, 8 en 24 jaar oud. Betreffende het ongeluk kan nader worden bericht dat de bliksem sloeg in de boerenwoning van A. L Minder- houd. Gedood werden de grootvader, een kleindochter en de dienstbode, terwijl drie andere personen werden gewond. Ook sloeg het hemelvuur in den molen op den dijk, zonder evenwel brand te veroorzaken. Dinsdagavond sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer L. de Regt, onder deze gemeente. De schuur brandde geheel af. Acht gemeten kla- verhooi, al het paardentuig en zes konijnen werden een prooi der vlam men. Het overige vee kon gered wor den. De schuur was verzekerd. Uit Krimpen a/d IJssel meldt men: De bliksem is gisteren geslagen in het huis van den timmerman S. S. De kap van het huis en de inboedel werden als het ware aan „prak" ge slagen. Brand ontstond er niet. Ongelukken. Een 7 jarig meisje is, met een flesch in de hand, in de Plancius- straat te Amsterdam gevallen en daarbij door de scherven van de gebroken flesch verwond. Het kind is aan de kliniek in het Westerpark verbonden. Op de torpedoboot „Smeroe", liggende in het droogdok op 's rijks werf te Hellevoetsluis, had Dinsdag middag een ernstig ongeluk plaats. Bij het schoonmaken van een- ka non ging onverwacht een losse pa troon af, waardoor een stoker, die aan dek was, ernstig gewond werd, zoodat hij per brancard naar het hospitaal vervoerd moest worden. Anderen die met hem bezig waren, werden tegen het dek geslagen. Uit Tiel meldt men aan de Te legraaf, dat in het naburige Lith de zoon van den dominé, bij het baden in de Maas, verdronken is. Gisterochtend heeft op het Jans kerkhof tegenover het Hotel des Pays Bas te Utrecht een ernstig ongeluk plaats gehad. Het droeg zich als volgt toe. Behalve de koet sier, zat op den bok van een zware door twee paarden getrokken ta pissière nog een ander persoon. Deze laatste wilde de k us- sens van de zitbank te recht leggen en daar de wagen slechts stapvoets vooruit ging, gebeurde dit onder het rijden, waartoe hij naast den wagen voortliep. Tot zoover ging alles goed. Bij het weder opstappen echter stapte hij mis, Hij gleed van den wagen af en hoewel de koetsier dadelijk de paarden inhield was een ongeluk niet meer te voorkomen. De man kwam vlak voor den wagen te lig gen en een der voorwielen ging over zijn borst heen. Hij was binnen eenige minuten een lijk. De koetsier van den wagen ge raakte zoozeer onder den indruk van het gebeurde, dat hij zijn be wustzijn verloor en in dien toestand langer dan een uur in den tuin van het Christelijk Gymnasium heeft ge legen. Geneeskundige hulp was zelfs noodig. Per rijtuig is hij naar zijn woning overgebracht. De heer C., Oostindisch ambtenaar met verlof, is te Lith bij het baden in de Maas verdronken. 'De firma J. Gentrup, alhier, in meststoffen, heeft zich blijkens me- dedeeling van den Directeur-gene raal van Landbouw onder openbare controle van de Rijkslandbouwproef stations gesteld. De Staatscourant van heden bevat de gewijzigde Statuten van de Ne- derlandschen Christ.elijken Geheel- onthoudersbond, hier ter stede ge vestigd. Voor het eindexamen PI.B.S. met 5 j. cursus zijn te Alkmaar alsnog geslaagd onze stadgenooten F. E. Paesi,; C. M. A. Stoutjesdijk, K. C. A. Valken, B. M. Tayan Vlielander Hein en Ch. Willemse. Een Pleidooi. Wij ontvangen een brochure, ge titeld „Een Pleidooi" waarin de afdeeling Haarlem van de Nederl. landsche Vereeniging van Christe lijke Kantoor- en Handelsbedienden en van den Nederl. Bond ran Handels- en Kantoorbedienden Mer- curius een beroep doen op heeren Patroons ten gunste van een zomer- vacantie aan hun personeel. Met erkentelijkheid wordt ver meld, dat het overgroot© deel van de patroons de redelijkheid van het verzoek reeds heeft erkend door eenige vacantie-dagen toe te staan. De brochure is vlot geschreven en bevat gezonde argumenten. In de haven van de werf „Conrad" is het zoontje van schipper Bekker verdronken. Hoewel vrij spoedig op gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. De Raad der gemeente Helder heeft tot onderwijzer aldaar benoemd onzen stadgenoot den heer Joh Schwantjes. De kantonrechter heeft gisteren J. W. W„ te Bloemendaalvrijgesproken van overtreding der motorwet, omdat hij niet had gekregen het overtuigend bewijs, dat er te hard was gereden zoodat gevaar voor de veiligheid had kunnen ontstaan. Hedenavond te 8 ure wordt er in het Brongebouw een muziekuitvoering gegeven van het Stafmuziekkorps van het 4e reginment Infanterie te Leiden, Na afloop vuurwerk. Aan den Zangwedstrijd te Utrecht uitgeschreven door het Mannekoor „Euterpe", te houden op 26 Augus tus 2 en 9 September a.s., neemt deel, behalve het Gemengd Koor „Onder Ons" op 9 September in de le afd. met verplicht koor „Koraalmotet" van P. A. v. Westrhens. het manne koor „Kunst door Oefening" op 26 Augustus in de 3e afd. B. met ver plicht koor „De wind zingt lied'ren", van L. C. Keerewcer. De eerste luitenant J. C. Rijk van het 10e reg. infanterie alhier in gar nizoen vertrekt op 6 Augustus a. s. met 24 wielrijders naar Utrecht ten einde van 9 tot en met 16- d.a.v. deel te nemen aan de cavalerie mannoeu- vres. Het stedelijk Museum in het raad- buis is in de maand Juli j.l bezocht door 2134 personen, waarvan 1565 personen, tégen betaling. Het programma van de muziekuit voering hedenavond in den Hout ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder, bevat de volgende nummers. 1. Volksliederen. 2e. Haarlemsche Schutterij-marsch, Kriens. 3. Fest-ouverture, Leutner. 4. „An der schonen blauen Donau" Walzer, Strauss. 5. Fantaise de l'opéra comique „Pe tit Faust", Hervé. 6. „Sarafan". Russische ouverture, Glinka. 7. Zes Oud-Hollandsche Volksliede ren, Valerius. a. „Klage", b. „Krijgslied", c. „Af scheid", d. „Bergen op Zoom" c. „Dankgebed", f. Wilhelmus van Nas- sauen". 8. „Morgenblatter". Walzer, Strauss. 9. Fantasie aus der Operette „Prinz Methusalem", Strauss. De uitvoering geschiedt door het Haarlemsch muziekkorps, onder lei ding van den luitenant-kapelmeester, den Heer C. P. W. Kriens. Heden wordt te 's-Gravenhage de eerste Nederlandsche pbilatelisten- dag geopend, waarmede eene ten toonstelling van postzegels enz. ver gezeld gaat. De firma Joh. Enschedé en Zonen hier ter stede heeft voor het hoofd bestuur welwillend een verzameling postzegels saamgesteld. Het is een volledige verzameling der thans loopende zegels, alsmede briefkaarten enz. van Nederlanden zijne koloniën, en van de zegels van Perzië, Luxemburg en de voormali ge Zuid-Afrikaansche republiek, voor zoover deze bij de firma Enschedé gedrukt werden. Voorts vindt men hier eene zeer uitgebreide verzame ling van kleurproeven voor alle emissies van 1864 af alsmede eeni ge drukproeven. Bij deze proefdrukken zijn er die in 1864 nog aan de Munt gedrukt werden. In 1866 gingen de platen naar de firma Enschedé over en werden tot dat jaar de gravures nog in het buitenland vervaardigd in 1867 werd het eerste geheel Neder landsche fabrikaat afgeleverd. Twee albums van bizondere waar de zijn in deze inzending mede aanwezig een, aangeboden aan den Perzischen minister van posterijen en bevattende Perzische zegels een, indertijd door de Japansche regee ring aan de vertegenwoordigers der verschillende rijken geschonken. Op de schietbanen onder O ver veen is de eerste Driedaagsche wed strijd van de serie-wedstrijden van „Voor Vaderland en Koning,alhier naar genoegen geëindigd. De natio nale wedstrijd werd door velen bij gewoond; de uitnoodigings-wedstrijd voor dames o.a. door kolonel Nee- teson, commandant van het 10e re giment, en den burgemeester onzer stad. Menigmaal bleek, dat de deel neemsters niet allen goede schutters waren, zoodat men zich meermalen vroolijk maakte. De uitslag van dezen wedstrijd was: le Mevrouw D. Brummer 35 punten; "2e Mevr. B. Brummer 34 p.3e Mevr. Schönsteth 30 p., ter wijl bovendien ais prijs werd uit geloofd aan Mevr. Neeteson eenge weer model '59. Aan den onderlingen wedstrijd voor heeren namen tevens meer geoefende dames deel. Hiervan was de uitslag: le pr. luit. Verha gen 2e luit. Rijk3e Mevr. Kool hoven. De uitslag van den eigenlijken schietwedstrijd was van dezen drie- daagschen wedstrijd als volgt: Wedstrijd vrije baan A.W.Schreu- der Jr., Amsterdam, 133 p.; C. H. van der Paauw, Hilversum, 131 p.: L. II. Koolhoven, Bloemendaal, 129 p.; J. C. van Woerden, Delft, 127 p.; kapt. B. Enthoven, Nijmegen.; 126 p.; B. Havelaar, Delft, 121 p.; G. Snoek, commandant van het korps scherpschutters te Eginond aan Zee, 50 p.; J. O. AVoestenburg Hoorn, 120 p.: G. Luyckx, Amster dam, 114 p,; Jhr. Dugteren, Am sterdam, 112 punten. Wedstrijd vrije baan A IJ. C.van Woerden, Delft, 105 p.; T. Hekker, Bloemendaal, 101 p.; P. J. F. Busch, Amsterdam, 100 p.; C. H. van der Paauw 99 p.; G. Snoek 98 p.; kap. Enthoven 97 p.; A. Koert, Delft, 97 p.; B. Havenaar 96 p.; G. Luyck 96 p.; J. W. Dekker, Lei den 94 punten, Wedstrijd personeel. Baan B. J. C. AVoestenburg, 53 p.; K. Noord Amsterdam, 52 p.; J. M. van Dug teren, 51 p.; J. AV. Dekker, 51 p.; G. Snoek, 50 p.; J. C. van AVoer- den, 50 p. A. A. van Leeuwen, Am sterdam, 47 p.; L. L. de Raad, Haarlem, 47 p.; H, C. van der ATtn- der A^ange, Amsterdam. 46 p. E. Molenaars, Haarlem, 46 punten. Eere-wedstrijd baan F. O. de Leeuw, Amsterdam, 53 p.; J. AV. Dekker, 51 p.; C. H. van der Pauw 48 punten. De dagmedaille werd behaald door J. C. van AVoerden. Delft, met 44 punten, terwijl door loting is uitge maakt, dat Zaterdag j.l de dagme daille behaald is geworden door L. II. Koolhoven, te Bloemendaal. De volgende wedstrijd wordt gehouden op aanstaanden Zaterdag, Zondag en Maandag. Voor wien het aangaat. Sedert kort mag men, zooals be kend, ook op de linkerhelft van de briefkaartzijde voor het adres be stemd, mededeelingen schrijven, wat natuurlijk een gevolg is van de ansicht-kaarten-luxe. 't Plaatje be slaat meestal het geheele oppervlak en dus zou je door luchten, huizen, boom en of over het keurs van een jonge dame heen moetenschrijven. Dat is niet alleen zonde van het plaatje, maar tevens daarom niet gewenscht omdat de mededeelingen dan vaak onleesbaar zijn. Maar nu brengt de bepaling, dat men ook op de zoogenaamde voor zijde zijn mededeelingen mag plaat sen, een aneer incoveniënt. Dik wijls gaat nu de poststempel ook wel meer dan een er over heen en wordt het geschrevene dus toch verminkt. Mogelijk kan de „Post" aan dit bezwaar tegemoet komen en zou men, evenals op postpakk et-formu lieren, een enkel vlak van bepaalde afmetingen kunnen bestemmen voor de afstempeling 't publiek zou dan dit gedeelte van de briefkaart on beschreven kunnen laten. De Stadsschouwburg. Door de goede zorgen en den on- vermoeiden ijver des heeren Van Gas teren heeft de stadsschouwburg eene zeer gunstige verandering ondergaan. Wij noemen slechtsde zaal en het tooneel zijn electrisch verlicht, zoodat de drukkende warmte, waarover voor al in de heete kermisdagen zoo ge klaagd werd, tot een minimum herleid zal zijn. Het middelpad in de zaal is twee maal zoo breed geworden en is dus nagenoeg twee meter; de trappen, naar het balcon voerend, zijn ook twee meter breed. In plaats van 2 zijn er thans 6 uit gangen, afgesloten door zoogenaamde paniekdeurenhet tooneel is voorzien van het allernieuwste systeem om brand eventueel te blusschen. Niet weinig klaagden de Dames vroeger over den rook. Ook dit kwaad is bezworen. In de „Koffiekamer,, kun nen de heeren rooken naar believen, niet in het promenoir enz. Wij zeidendus niet te veel, toen wij hierboven spraken van „zeer gunstige veranderingen." HEEMSTEDE. Gisteravond circa 7 uur is een zoontje van J. van Rooy, spelende aan de Kerklaan, in een sloot gevallen. Door twee personen op het droge gebracht werd de bewustelooze kleine naar de Sin Bavo-stichting ge dragen, waar dr. Droog helaas den dood moest constateeren. AERDENHOUT. Sedert Zondag ochtend wordt vermist de nacht waker Ruygrok. Hij is per fiets heengegegaan. Hij is een oppassend man, zoodat een ongeval vermoed wordt. Volgens nader bericht, is de man weder terecht. ZANDArOORT. Hedenavond, ten gelegenheid van den jaardag van 14. M. Koningin-Moeder is in het Groote Badhuis innziek-uitvoering gevolgd door vuurwerk. Aanvang te half acht. VELSEN: Gedep. Staten van de ze provincie hebben den Gemeente raad geadviseerd de tractementen van den Burgemeester en van den secretaris der gemeente Velsen, thans f1700 en f1500, te brengen op f2500. De Raad heeft besloten dit punt aan te houden tot eene volgende vergadering. BEVERWIJK. *Bij het gemeen tebestuur zijn plannen ingekomen voor den bouw van een 70-tal a1" beiderswoningen. ALKMAAR. De firma's Joh. F- Morras en H. van Twuiver alhief> beide in meststoffen hebben zich blij kens mededeeling van den directenr' generaal van den landbouw ond® openbare controle van de Rijkstand bouwproefstations gesteld. HILLEGOM. De staatscourant v»" heden bevat de statuten van den Hme' gomschen Tuindersbond. ie j|C

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2