Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. om voor eene benoeming in aan merking te komen, vóór of op BI Augustus e.k. bij gezegeld verzoek schrift wenden tot den minister van voornoemd departement, onder over legging van een afschrift hunner geboorteakte, een bewijs van goed gedrag, afgegeven door het bestuur hunner woonplaats, doch van geen vroeger dagteekening dan van 10 Juli 1906. Voor nadere bijzonderheden zie Staats-Courant No. 180. De Min. van Buitenlandsche Za ken brengt ter kennis, dat het in de maand October e.k. te houden examen ter verkrijging van het getuigschrift van bekwaamheid voor de betrekking van leerling-consul, ten einde bij voorkomende gelegen heid voor eene benoeming als zoo danig in aanmerking te kunnen komen, zal plaats hebben op Maan dag 8 October a.s. en volgende dagen. Nadere bijzonderheden bevat de St.-Ot. no. 180. De „St.-Ct." bevat een vorm voor de verklaringen bedoeld in art. 2 en 15 van het Kon. Besluit van 13 Juli 1906 (Staatsblad no. 204), en een beschikking van den min. van Landbouw, Nijverheid en Han del, waarbij als geneeskundige, be doeld in diezelfde artikelen, wordt aangewezen de medisch-adviseur bij de arbeidsinspectie te 's- Gra,ren- hage. Voor het in de „Staatscourant" van 15 Juni j.l. aangekondigde examen voor surnumerair der pos terijen en telegraplrie worden 27 plaatsen beschikbaar gesteld, waar van ten hoogste 4 voor ongehuwde vrouwelijke candidatcn. Hygiënisch schooltoezicht. Van B. en YV. te Amsterdam is een voordracht te wachten tot regeling van het hygiënisch en medisch toe zicht op de lagere scholen. De regeling moet niet zijn gericht op de instelling van wat men in de wandeling schoolartsen noemt. Een meer practische en minder kost bare weg, die beter tot het doel kan leiden, is gevolgd door met het hy giënisch toezicht op de lokalen enz. te belasten, aan de gezondheidscom missie te verbinden personen en het medisch toezicht te stellen onder de leiding van den gem. geneeskundigen dienst. Behalve de gemeente-artsen, zullen ook andere geneeskundigen met de taak worden belast, vooral van het onderzoek op de kinderen bij hunne toelating op de scholen, teneinde reeds dadelijk te voorkomen, dat kinderen met voor het ontvangen van vrucht dragend onderwijs hinderlijke gebre ken, geestelijk zoowel als lichamelijk, worden opgenomen, maar natuurlijk zal het toezicht zich ook doorloopend uitstrekken over de schoolbevolking. Juist door hunne verbintenis aan den gem. geneeskundigen dienst, in hunne dubbele qualiteit dus, zullen deze artsen ongezocht in de gelegen heid zijn naast het eonstateeren der ziekten en gebreken de patien- ijes zoo noodig te verwijzen naar de verschillende gemeentelijke klinieken. De Indische mail (Duitsche dienst) is gisteren te 11 uur 45 min. te Amster dam aangekomen. Vrede - tentoonstelling. Uitgaande van de meening, dat wellicht alle regeeringen tot geheele afschaffing van een oorlogsleger zouden overgaan, indien zij slechts de besliste overtuiging hadden, dat bij de meerderheid der inwoners van de beschaafde landen de over tuiging heerschte, dat het ge weld hoogstens mag dienen om het recht te handhaven, tracht de In ternationale Vereeniging Vredeten- toonstelling een beteren internati onalen rechtstoestand in het leven te roepen. Tot bevordering van dit doel wil zij eene wereld-vrede-tentoonstelling hier te lande bij gelegenheid van de voltooiing en inwijding van het Vredespaleis; internationale congres sen en voordrachten samenwerking met vereenigingen, die een gelijk soortig doel beoogen, uitgeven van geschriften en uitschrij ven van prijs vragen. Van hen, die hiermede syinpathi- seeren, wordt eene kleine geldelijke bijdrage gevraagd. Het secretariaat van de vereeni ging is gevestigd te Botterdam, Zuidblaak 18. Overmatige arbeid. Men schrijft uit den Geldersehen Achterhoek Wat men telkens te lezen en te hoo- ren krijgt over den overmatigen ar beid welke kinderen, die het onder wijs nog moeten bijwonen, hebben te verrichten, doet de noodzakelijk heid gevoelen, dat van overheids wege de kinderen zooveel mogelijk worden beschermd tegen het egoïsme van vele ouders. In de steden mogen voor vele kinderen de bestaande vacantieko- loni«3 in den vacantietijd eenige dagen van genoegen en geluk bren gen, voor de landbouwerskinderen wordt deze tijd als een bijzondere werkcampagne beschouwd. De land bouwers zien hierin volstrekt geen kwaad, want geeft de Leerplichtwet hun niet zelfs gelegenheid om hun kinderen voor drukke landbouw- werkzaamheden van school te hou den? Bij rogge- en aardappeloogst, in den stal en voor alle grof werk worden de jeugdige kinderen ge bruikt. Als de school weer begint zijn zij reeds afgetobd en men ziet 't den kinderen duidelijk aan, of ze vóór schooltijd reeds gewerkt heb ben en door vermoeidheid slechts werktuiglijk de lessen volgen. Stoomtram Maas en Waal. Er bestaat alle kans, dat de ver lenging der lijn van de stoomtram Maas en Waal, van Wamel over Dreumel, Rossum, Heere waarden en Driel tot Hedel, met voorzetting tot Den Bosch, zal tot stand komen. BINNENLAND. Loterij zonder waarborg. De commissaris van politie te Roermond waarschuwt tegen han delingen van zekeren G. Vreyden- berger, te Sittard woonachtig, die tracht loten in den handel te brengen o,m. eener 3 °/0 premieleening, waarvoor niet de minste waarborg bestaat. Hij tracht ook te handelen onder den naam van firma Meeuwissen Co. De door Vreydenberger aange boden loten vermelden o.a., dat de premiën, renten en aflossingen in vorderbaar zijn ten kantore van G. Vreydenberger, te Roermond. Tot dusver bestaat dat kantoor te Roermond niet. Verduistering. De commissaris van politie in de vierde sectie te Amsterdam verzoekt aanhouding van den Duitscher Ju lius Eppenheim, pl. m. 32 jaar oud. Hij wordt verdacht van verduis tering van mantels en geld ten bedrage van 15 a 20,000 Mark. ten nadeele der firma Weinberg en Gartner in mantels, te Berlijn, voor wie hij zaken deed. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hij zich in gezelschap bevindt van eene vrouw van verdachte zeden en zijn intrek neemt in hotels van een der groote steden hier te lande. Gelukkig ontsnapt.. Dezer dagen zijn drie jonge dames, V. O., J. S. en Th. B. O., uit Oister- wijk (N.-Br.), aan een groot gevaar ontsnapt. In poëtische stemming namen zij hot overmoedig besluit in eene visch- schuit, die niet „zeewaardig" was, den heerlijken zonsondergang te ge nieten. De eigenaar van de boot had de taak van roeier op zich genomen. Bevreesd voor de mooie, lichte zomer- toiletjes der dan.es, plaatste hij drie Weener stoelen in de boot. Men stak „in zee". De twee dames, die achterin zaten merkten dat er langzamerhand water in de boot kwam, en waarschuwden den roeierdoch deze verzekerde, dat er geen gevaar was. Plotseling echter vulde de boot zich geheel, juist boven eene plek, die volgens de geruststel lende verzekering van den roeier vijf tig meter diep zou zijn, hij kon nog eenige slagen doen, maar toen zonk de boot, en met den wanhoopskreet: „O, daar gaan we!, stortten allen te water. Gelukkig was de boot juist boven een tamelijk ondiepe plek gekomen, zoodat het, doch met veel inspanning allen gelukte den wal te bereiken. De ondergaande zon wierp hare laatste stralen op drie drijvende stoe len. Een eigenaardige visch. Door den IJmuider stoomtrawler „Clasina Luther" is te Rotterdam aan gebracht een vreemde soort visch, ter lengte van ongeveer twee meter en 30 KG. zwaar. De visch, die zeer week is, was op den rug zwart en aan de zijden en de buik grijs met zwarte vlekken. De kop was zeer klein met fletsche oogen die geheel vooraan stonden. Boven ieder oog een rond gat. In den bek twee rijen tanden, buitengewoon klein en zacht, zoodat men er gerust met den vinger op kon drukken, zonder zich te bezeeren, losse tong, rond en dik. Van af den kop loopt over het ge heele lichaam een zware zwarte vin tot aan het einde der visch terwijl aan den buik een gelijksoortige vin loopt.De visch heeft geen staart, maar loopt naar beneden spits toe, eindigende in een halven cirkel. Onaangenaam thuis-koinen. Toen de familie Van Straalen te Den Haag van Scheveningen thuis kwam, waar men van het vuurwerk had genoten, bemerkte mendatonge- noode gasten deerlijk bezig waren ge weest. Inbrekers hadden zich blijk baar toegang verschaft door het zolderraam, want alle deuren waren nog evengoed afgesloten als toen de familie het huis had verlaten. Vele kasten waren opengebroken en gou den en zilveren voorwerpen worden vermist. Gelukkig was de heer Van Straalen tegen inbraak verzekerd. Door den Drank. Te Utrecht zijn met de kermis twee beschonken mannen verdronken en is een door den drank razend gewor den soldaat door de politie doodge schoten. Veredeling van volksvermaak is zoo hoog noodig. Kindermoord in 't groot. Aan de Evening Standard is uit Coby in Zuid-Afrika gemeld, dat daar een vrouw is ingerekend, die er van verdacht wordt, meer dan hon derd kinderente hebben omgebracht. Aanleiding tot dit bevinden gaf het verdwijnen van een eenjarig kind, waarvan het lijkje later in een vijver werd gevonden. Toen men den plas liet leegloopen vond men meer dan vijftig kindergeraamten op den bodem. De verdachte verklaarde, een gan- sche rij vrouwen te kunnen noemen die schuldig zijn aan dezelfde mis daad. Brand te Milaan. Op de Tentoonstelling te Milaan is heden in den vroegen morgen brand uitgebroken in de afdeelingen voor decoratieve kunst. Men werd echter, naar het schijnt de vlammen spoedig meester en de Nederlandsclie afdeeling zoo meldt Reuter er bij tot geruststelling van inzenders hier te lande is ongedeerd gebleven. Nader meldt men, dat de aange richte schade op circa 2.000.000 gulden geschat wordt. Mevrouw Koopmans-de Wet. Met leedwezen zal men hier te lande vernemen, dat te Kaapstad mevrouw Koopmans-de Wet over leden is. De Afrikaanders hielden haar in hooge eere. Haar gastvrij huis was herhaal delijk een middelpunt voor de voor mannen van het Afrikaansche volk. In den oorlog en daarna heeft zij veel gedaan om het lijden van de republikeinen te verzachten. Bij dat werk was zij in druk ver keer met mannen en vrouwen die zich hier te lande voor de Boeren inspanden. Zij had een warm hart voor Ne derland en toonde dat gedurig. Zij is welde moeder van het Afrikaansche volk genoemd, en zij betoonde haar liefde niet aan ondankbaren. Haar verlies zal heel Hollandsch Zuid- Afrika treffen. Een vader. Het gebeurde eergisternacht op de Driehovenplaats aan den Achter weg, te Groningen. Moeder zat bij het bedje van haar doodziek kindje, dat daar hijgend neerlag. Dokter had geen hoop meer gegeven. Het zou wel spoedig afloopen. En vader Vader was niet thuis. Hij trok kroeg in, kroeg uit. En toen hij 's nachts zwaar beschonken de kamer binnen- strompelde, waar moeder nog steeds zat bij het bedje van haar zieltogend kindje toen wees zijn schoonmoeder hem op zijn ellendig gedrag. En toen vernielde hij, onder een stort vloed van de gemeenste scheldwoor den, de tafel, die stond bij het bed je van zijn stervend kindje. Twee uur daarna was de kleine dood. De vader leeft nog en loopt kroeg in, kroeg uit ("N. Gr. d.„) Onder de verf. Men schrijft uit Grouw aan de Leeuw. Ct. De avondtrein van Heerenveen was in aantocht. Op het perron stonden eenige passagiers gereed voor de reis; de kaartjesknipper was druk aan zijn arbeid en evenzoo een schildersknecht op een steiger voor den gevel van het station. Wat gebeurt? Een groote bus met gele verf kwam van boven; haar val werd door den telegraafdraad gebroken; ze kantelde en stortte haar inhoud uit over de wachtenden een twaalftal personen. 't Regende verf. Hoeden, jassen, vesten, mantels aangezichten, alles gekleurd. Men zag o.a. een drietal Leeuwarder heeren, die naar hier waren gekomen om te visschen en zeker nog nooit met zulk een vangst thuis kwamen. Ze werden in eene afzonderlijke coupé gelaten. Gelukkig dat de meesten der be trokken reizigers niet met een be dorven pak geruïneerd waren. Er is geducht gelachen, doch niet doorde slachtoffers. Moordaanslag. Op den Noordwal, ter hoogte van de Breedstraat, te 's-Gravenhage, werd gisteren-, Vrijdagavond nog opschud ding veroorzaakt door een mansper soon, ongeveer 35 jaar oud, die, ter wijl hij met eene vrouw in woorden wisseling aldaar voortliep, plotseling eenige revolverschoten op haar loste. Hij verwonde haar aan den hals en aan een vinger. De vrouw vluchtte in een huisje aan den Noordwal waar na de man haar achtervolgde, en ook in die woning nog één of meer scho ten op haar loste. De bewoner van die woning deed al het mogelijke om zijn huisgenooten en zich zelf tegen den aanrander te beveiligen en spoedig daarop werd dez« door de inmiddels aangerukte politie gearresteerd. De verwonde vrouw werd, nadat haar in bovenbedoelde woning voor- loopig hulp was verleend, door de zorgen der politie naar het ziekenhuis vervoerd. Volgens ter plaatse ingewonnen in lichtingen, is de vrouw vermoedelijk niet ernstig verwond. Omtrent de oor zaak van den aansleg werd niets met zekerheid vernomen. Hevige vechtpartij. Gisteren, vrijdagavond, omstreeks half negen was de Groote Markt van 's Gravenhage het tooneel van een geweldige vechtpartij, ontstaan door dat een der werklieden, belast met het wegruimen van de kraampjes op de markt, ruzie kreeg met een drie tal Roomsch-Katholieke weesjongens, die tegen een paar planken waren aangeloopen, welke hun, volgens hun zeggen, den doortocht versperden en hem verzochten, die planken weg te halen. De man ranselde de weesjon gens af met een paal; andere man nen kwamen erbij en trokken de par tij van de jongens en zoo ontstond een rumoerige kloppartij, die eerst eindigde toen een jongen, van de vechtpartij getuige, agenten ging halen van het politiebureau op de Groen markt. Een zevental politiedienaren verscheen ter plaatse en weldra was de hoof'daanlegger van de vechtpartij gearresteerd in een proeflokaal op de Laan, waar hij bij de komst der politie een goed heenkomen had gezocht. Ongelukken. Een steenbakker in het dorpje Brunsum bij Sittard, bezig zijnde met een oven baksteenen in elkaar te zetten, is plotseling van den on geveer 3 meter Imogen oven geval len door een zonnesteek getroffen en denzelfden dag nog aan de ge volgen daarvan overleden. Te Spijk is het lijk opgehaald van een negenjarig jongetje, dat te Emmerik bij het spelen was te wa ter geraakt en verdronken. Een jongen van zeven jaar uit Goudriaan (Z.-H.) viel in den Boe zem aldaar. Door de sterke zuiging van het water werd hij in den 11 meter lange en 25 centimeter wij den koker getrokken, welke gemeen schap heeft met de Goudriaan. In laatstgenoemd water kwam hij gelukkig weer boven en werd hij behouden op het droge gehaald. Te Bellingwolde (Gr.) viel de ar beider Christiaans, die in den molen van de familie Remkes werkzaam was, naar beneden, met het gevolg, dat hij 'reeds is overleden, een we duwe en 4 kinderen achterlatende. Aan de Zuidhollandsche Beet wortelsuikerfabriek te Oud-Beier land is de werkman Verhoeven bij het ophijschen van een zwaar stuk ijzer bekneld geraakt in het staal draad. Zwaar gewond werd hij huis waarts gebracht, alwaar hij eenige uren later aan de gevolgen is be zweken. De ongelukkige laat een vrouw met tien kinderen na. In het circus Corty Althoff, dat te Nijmegen speelt, is gedurende de voorstelling een oppasser, die te dicht bij de leeuwenkooi stond door een leeuw ernstig aan rug en schou ders gewond. Tengevolge van een stoot van een koe is Woensdag te Ambt-Almelo overleden de landbouwer J.H.Ivamp op de Riet. De man zou over een paar dagen een eigen boerderij be trekken. De 30-jarige W. A. v. D., te Wad dingveen wilde de Schie overzwem men, doch verdween plotseling in de diepte. Toen hij door eenige houtkoopersknechts was opgehaald, bleken de levensgeesten reeds ge weken te zijn. Doordat zij vlak vóór de in gang- zijnde stoomtram den HaagDelft der Haagsche Tramwegmaatschappij nog de rails wilde oversteken, werd gisteren op het Huygenspark te 's Gravenhage ter hoogte van de bocht, een 16-jarig meisje door de machine gegrepen.Deerlijk verminkt werd zij opgenomen; de dood trad nagenoeg onmiddellijk in. Te IJmuiden is het eenige zoon tje van den heer L. bij het baden in het Noordzeekanaal verdron ken. De 21-jarige ertswerker T. S., wonende Schalk Burgerstaat te Rot terdam had aan boord van het aan paal 7 in de Maashaven liggende stoomschip Mondes Wald het on geluk met zijn linkerbeen tusschen twee ertsbakken beklemd te gera ken, tengevolge waarvan hij het onderbeen brak. De man werd per rijtuig naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. Er waren een drietal jongens aan het spelen op een schuit, liggende aan de Mauritskade achter de Oran- je-Nassaukazerne te Amsterdam. Een van hen is toen, terwijl hij de schuit van de wal wilde duwen in het water gevallen; hij verdween onmiddellijk in de diepte. Eenige soldaten op het kazerneplein, spron gen te water, maar eerst na een kwartier mocht een hunner er in slagen den jongen op te halen.Deze werd een nabijzijnd koffiehuis bin nengebracht, doch de toevallig aan wezige dokters Mogendorff en Van Dieren konden slechts den dood eonstateeren. Het lijk van den verdronken jon gen oud 8 jaar, is naar het O. L. Vrouwegasthuis overgebracht. Gisteren is de opzichter van weg en werken B., te Apeldoorn, in liet kanaal geraakt en verdronken. Zijn rijwiel werd in de nabijheid gevon den. Bij Burg. en Weth. is ingekomen een verzoekschrift van A. E. van der Hulst, weduwe van H. Th. Pom- pe, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudendenden drank, ande ren dan sterken drank, in de ge lagkamer van perceel Berkenrode- steeg 15 en van C. C. MastenbroekOp meer om verlof tot den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in het voorhuis van perceel Schoter- weg 49 C. Burgemeester en Wethouders ma ken bekend, dat door den Raad in zijne vergadering van 18 Juli j.l. is vastgesteld het tarief van kosten voor het gebruik van de gemeen telijke zieken-transportwagens." Gedrukte exemplaren van dat tarief zijn tegen betaling der kosten verkrijgbaar ter gemeente-secretarie (le Afdeelin.j Voor het acte-exanïen voor hoofd onderwijzeres te Groningen, is 0.111. heslaagd onze stadgenoote Mejuffr. R. A. Krull. Voor het examen in het handtee- kenen L. O. is te 's Gravenhage ge slaagd onze stadgenoote Mejuffrouw A. van der Have. Voor het examen Fransch L. O. slaagden te 's-Gravenhage onze stad- genooten Mejuffrouw A. G. M. Smit en de Heer J. de Jong. De dienstweigerende landweerplich- tigen, Gorter uit Westzaan en Kriller uit deze gemeente, zijn beiden in hoo- ger beroep gegaan van het vonnis, hun door den krijgsraad alhier opgelegd. Naar we met genoegen vernemen zal de naaischool van de St. Rosa- vereeniging (presidente Mej. J. D. C. Loomeyeij, tellende circa 100 leerlingen op 8 dezer haar koperen jubilé vieren. Op den feestdag zeiven wordt het feest kerkelijk herdacht, terwijl het voornemen bestaat in de maand Sep tember a.s. aan de meisjes een feest- avondje te bereiden. Waarheen Wie van de Kermis profiteeren wil, staat voor een zware keus. De Stads schouwburg, De Kroon, Het Bronge bouw, de Vereeniging enz. wedijveren met elkaar Neem b.v. „De Kroon". De beste Hollandsche Artisten treden er op; een uitgelezen Tiroler-gezelschap onder leiding van den heer Tobias Wilhelm geeft er sinds 1 Augustus iederen avond een uitgebreid en eigenaardig repertoire; de zalen zijn fraai, ruim, gezellig; de schouwburgzaal en de daarbij behoorende vertrekken zijn bovendien heerlijk koel, wijl een elektrische motor van vier P.K. zorgt voor de noodige luchtverversching. Ook den inwendigen mensch vergat de heer Kievits niet. Tot 2 uur 's nachts zijn „plats du soir" te beko men a 60 cents. Verder hebben, wij slechts naar de uitvoerige advertentie te verwijzen. Het „Brongebouw" heeft een niet minder rijk program, de grootste afwis seling paart zich daarbij aan het interessante der nommers. Noemden we ze alle op, dan zouden onze lezers misschien verzuimen de veelbelovende advertentie in te zien, welke ons noinmer van heden bevat. Ook „De Vereeniging" blijft niet achter. Het goedbekende Specialitei ten-gezelschap „Frits Van Haarlem" geeft er zijn avondvoorstellingen. En verder café ,,'t Haasje" met... Doch neen, wij moeten het hierbij laten. Inderdaad de keuze zal moeilijk zijn, zeer zwaar. Moge aller keus even goed zijn, zeggen wij Lodewijk Sr. na, en mogen de bezoekers als de direc ties met voldoening op de kermis dagen terug kunnen zien. Correspondentie. J. B. A. Daar er in ons blad reeds een stuk met dezelfde strekking voorkomt, moesten wij uw artikeltje ter zijde leggen. Dankbaar intusschen voor de inzending. Houden ons voor de toekomst aanbevolen. De tentoonstelling der beeldhouw werken van Juliaan Dillens, die zoo als bekend is in de zalen van 't Mu seum van Kunstnijverheid gehouden wordt is aanmerkelijk vergroot, door nieuwe bronzen o. a. een groep de Roem voorstellende een groep die de Liefdadigheid uitbeeldt, allegretto enz. Het museum is dagelijks ook Zon dags geopend van 10 tot 4 uur. Bij Kon. Besl. is aan den heer mr. C. Pijnacker Hordijk, oud-gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië en den heer mr. P. Tjeenk Willink, ad vocaat, beiden alhier, opgedragen de Nederlandsche regeering te vertegen woordigen op het van 17—21 Septem ber 1906 te Milaan te houden VlIIste internationaal congres voor handels onderwijs. Morgen (Zondagmiddag) om 4 uur na de middagmuziek, stijgt in het park van de Bron de bekende luchtschipper AV. Pottum met een ballon op. De muziek vereeniging „St. Cae- cilia" luisterd de opstijging met muziek op. De afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers heeft aan den gemeenteraad aldaar het verzoek gericht, om de salarisregeling van het onderwijzend personeel aan de openbare scholen aldaar zoodanig te willen regelen, dat; a, aan allen negen tweejaar- lijksche verhoogingen van f 100 wor den toegekendb. aan het bezit der hoofdacte een verhooging van f 100 worde verbonden. Bij dit adres is een uitvoerige memorie van toelichting gevoegd. Ongeveer duizend kinderen van de leden der Coöperatieve Brood bakkerij- en Verbruiksvereeniging „Vooruitgang", alhier, hebben met hunne geleiders een dag te Zand- voort doorgebracht. In optocht trok men met muziek van het station naar het strand, alwaar de middag gezellig werd doorgebracht, onder het genot van de medegebrachte versnaperingen. Bij de aanbesteding van het amo- veeren en herbouwen van school 7, te Haarlemmermeer, waren 22 bil jetten ingeleverd. Hoogste inschrijver was de firma van Wageningen, te Spaarndam, voor f15,000; laagste de firma Cor- nelissen, alhier, voor f 11.690. De gunning is aangehouden. Men deelt aan de Opr. H. Grt. mede, dat het perceel Botermarkt, hoek Barre voetstraat niet zal worden afgebroken, gelijk gisteren door ons gemeld werd, doch integendeel een herstelling zal ondergaan. De ramen, niet de kozijnen worden vernieuwd. De top van de gevel, die afgenomen is, en daardoor de gedachte aan slopen wekte, wordt nauwkeurig ge lijkend, weer herplaatst. Daarom is er een juiste teekening van ge maakt. Hedenmorgen bezocht Z.Ex. de Minister van .Justitie de gevangenis alhier. Prentbriefkaarten. In een vorig nummer wezen we op het bezwaar, dat prentbriefkaar ten, die aan de voorzijde worden beschreven, dikwijls een stempel dragen, welke den tekst soms ge deeltelijk onleesbaar maakt. In Duitschland is met dit bezwaar reeds rekening gehouden. Wij lezen althans in de Berl. Volksztg, avond blad van ;1 Augustus, het volgende Geen stempel meer op den tekst der prentbriefkaarten. Prentbrief-1 kaarten met schriftelijke mededee- lingen op de voorzijde krijgen niet meer den stempel van plaats van aankomst. Zoo luidt een verorde ning van de „Reichspost", die he den in de postkantoren van het Duitsche Rijks-gebied wordt inge voerd. Sedert schriftelijke mededee- lingen op de voorzijde van prent briefkaarten werden toegelaten, werd er algemeen geklaagd, dat deze mededeelingen door den stem pel van de plaats van aankomst onleesbaar werden gemaakt. Die stempel zal voortaan nu achterwe ge worden gelaten. De maatregel geldt vooreerst als proef. Muziekuitvoering in den Hout. 29e Muziekuitvoering op Zondag 5 Augustus 1906, des namidd. te 21/2 uur. door het Haarl. Muziekcorps luit. kapelm. G. P. W. Kriens. Program ma 1. „Sempre fidelis." Marsch Sousa. 2. Ouverture „Der Wassertriiger" Cherubini. 3. a. „Wiegelied" Brahtns. b. „To- readore et Andalouse" Rubinstein. 4. „Hochzeitslieder.,, Walzer Strauss. 5. Fantaisie de l'opéra comique „La Vivandière" Godard. 6. Ouverture „Les deux Aveugles de Tolède" Méhul. 7. Ballet Russe Luigini, a. Czardas. .Valse I be. Potp* ranss. iaarlc Wat ver ^'misst 1* vraa.il «Uwen U poffer geniet-: Pen v' ösinsti. mstig n Kermis» Ps 't t drang (hoever* f „de [U zijn Pudig- r gezegd bel? [Is 't c et en •id, ,1 'kn bl ''dient tgelate (*u op - •u Stee Paull Is 't A ifc jjj jj. ifc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2