mengde Berichten. STADSNIEUWS. s S .nneer bij den belanghebbende f 1 bestaat omtrent het suikerge- dan kan hij vóór de aangifte I ivoer een monster tot onderzoek den aan het Departement van iciën, afdeeling Invoerrechten en ïzen, tenzij hij mocht verkiezen, et recht worde berekend in even iieid van f27 per 100 kilogram, t; besluit treedt in werking 1 Au la 1906. (Stct.) Uii onze Oost. Batavia wordt dato 11 Juli aan I li Ct. geseind I en den heer van Geuns, redac- 'an het Soerabajasch Handelsblad, door het openbaar ministerie J n raad van justitie wegens laster :e de veelbesproken weeshuis- lalen) geëischt betaling eener liete van f200. BINNENLAND. De „Oeteldonksche Club". li Raad van Elf', het bestuur kende der „Oeteldonksche te 's-Hertogenbosch, is voor- I is bij gelegenheid van het olgende carnavalsfeest, wan- die club 25 jaar zal hebben n, carnavalsfeesten te houden tot heden in Den Bosch en |:e lande nog niet zijn gege- leden Vrijdagavond heeft het, het oog daarop, reeds zijn vergadering gehouden. Onweder. het jongste onweder is de n geslagen in de boerderij orst" aan den Hoogeweg naar laken. De boerderij werd ge- de asch gelegd. Twee goed lie bergen hooi in de onmid- le nabijheid van het perceel behouden, De bewoners wer- I jtijds gewekt. De Schutterij. schrijft aan het „Hbld" schutters hier ter stede, be- I .de tot de lichting 1901, die er zouden kunnen heengaan, zich allen bereid verklaard rie weken langer onder de len te blijven. Daardoor zal Dgelijk zijn op den aanstaan- i jrjaardag van H. M. de Ko- bij de op dien dag te hou- arade met de schutterij een tiguur te maken en verder iandel op plechtiger wijze te |n inleveren. Deserteur Dinxperloo wordt aan De emeld rdagavond, met den laatsten arriveerde alhier een persoon, 1 in een grijs pak met pet. persoon overnachtte alhier logement. Hedenmorgen liet li door een zoon van den aker te Kamp den weg naar 1 tsche grens wijzen. Op Duitsch I ;ebied aangekomen, vertelde t hij van het Nederlandsche gedeserteerd was. Hij gaf te briefje, met verzoek dat, en |m)s, welke hij ergens in een sloot had gegooid naar de te brengen. Bij opening van s bleek deze te bevatten een I n-uniform en bajonet. persoon heeft opgegeven te Aalders, afkomstig uit Gro- Zijn wapennummer is Gevaarlijk speelgoed. gevaarlijk het is, wanneer len spelen met een eigenge- karretje, dat is een plankje sn wiel, als stuur, bleek we de Egelantiersgracht, te Am- I n. igen tijd was het goed ge- toen opeens bij het afrijden i hooge brug voor de eerste traat de „bestuurder" zijn toe- et meer meester was en met igentje het water inreed met ijders, een drietal kinderen. I het hulpgeroep kwamen van I mten menschen aangevlogen, mannen begaven zich onruid- I te water en hadden het ge- I- onbedachtzame kinderen nog - tij ds te redden. vrouw, men zegt een fami- jwas bij het zien van het on- 1 zóó ongesteld geworden, dat I een herberg moest worden I igedragen. Vele liefhebbers. r de vacante betrekkingen retaris-boekhouder, huismees I n de werkinrichting en arm- I er, allen bij het Burgerlijk i3tuur te Delft, hebben zich llicitanten aangemeld, en wel: li secretaris-boekhouder 322, pester 248, en armbezoeker l'tider de sollicitantenzijn vele lacieren, gepensionneerden, I naren, weesvaders, enz. Met z'n tijd mêe. Ongeveer vijf-en-twintig jaar ge leden werden in Twente nog alge meen ossen als trekdieren gebezigd. Nog vóór tien jaren zag men ze, ofschoon zeldzamer, voor dat werk gebruiken. Thans is er in heel Twente maar één enkele boer meer, die, op eene afgelegen buurtschap, een os voor den wagen of den ploeg spant;en slechts enkelen laten hun koe nog spandiensten verrichten. Het vlug gere paard verdringt echter os en koe beiden voor dezen dienst. Vreemd luchtverschijnsel. Een lezer te Zeddam schrijft aan de Tel. Wellicht acht u het de moeite waard, mededeeling van het volgen de in uw blad te doen Gisterenavond, halfacht, werd door ons gezelschap van 11 personen een prachtige zonsondergang bij zwaar bewolkte lucht waargenomen en daarbij links van de zon, naar gis sing 10 gr. boven den horizon, een rechtstandig geplaatst kruisbeeld, welk luchtverschijntel eenige minu ten zichtbaar bleef, Volhandig. Uit Noord wij kerhout wordt ge meld Er komen thans handen te kort voor het oogstwerk van boonen plukken, bollen rooien, enz. Ook zijn vrouwen en meisjes in de schuren, druk bezig met bollen pellen. Het stof daarvan tast de huid sterk aan, inzonderheid van hyacintenbollen. De arbeidsters krij gen er een pijnlijk ontstoken gelaat van. Het zou voor haar wenschelijk zijn, dat dit werk in de open lucht kon geschieden. In ieder geval moe ten zij, om dit kwaad zooveel mo gelijk af te wenden, bij eiken rust tijd aanstonds de huid met regen water en zachte zeep afwasschen. Typhus. In de laatste week zijn te Schoon hoven het aantal typhuslijders met drie verminderd en zijn er twee nieuwe gevallen bijgekomen, zoodat het getal lijders thans bedraagt 34. Steeds zijn er personen, die het gracht- en slootwater gebruiken, zoodat de politie genoodzaakt is geweest pro cesverbaal op te maken tegen een vrouw, die kleedingstukken in derge lijk water uitspoelde, terwijl in haar woning febris typhoïdea heerscht. Mishandeling. Een der laatste avonden van de vo rige week reed P. de Kievit Pzn. heel langzaam per rijwiel de stoep van den Oudendijk te Dubbeldam op. Er waren eenige kinderen aan het spelen, zoodat de fietsrijder belde, doch ten slotte niet verhinderen kon dat een dochtertje van J. de Vries onder het rijwiel liep en een blauwe plek aan een der voetjes kreeg. P. de K. stapte dadelijk af en bood het kind de hulp die hij kon geven. Intusschen schoot een broeder van het meisje, Sander de Vries, op P. de K. af en zeide tegen den fietser, „wil je mij nu ook eens omver rijden?" Hij gaf daarop de K. met zijn ijzeren tabaksdoos een paar slagen op het hoofd. Zwaar bloedend ging de fiets rijder huiswaarts, waar het bloeden aanhield en de sneden gereinigd moes ten worden. De vader van den mishandelde be gaf zich naar den vader van S. de V. om ophelderingen, doch in plaats van verontschuldigingen, vond hij een on gepast onthaal. De zaak is daarop in handen van de politie gesteld, die procesverbaal zal opmaken. Het is te hopen, dat zij die voor bijgangers en fietsrijders te Dubbel dam molesteeren, door het verloop van dit voorval een goede waarschuwing krijgen. Vooral over de buurt van den Oudendijk wordt den laatsten tijd ge klaagd. Gewettigde vraag. Een der grootste kruideniers te 's- Gravenhage zond dezer dagen bij wijze van reclame, aan zijn klanten een circulaire, waarin door een „Laborato rium voor Chemisch en Scheikundig onderzoek" een verklaring werd afge legd omtrent de deugdelijkheid zijner waren. Zou het grootste nadeel van het ge bruik van vreemde woorden misschien niet zijn, dat zoo weinigen ze begrij pen vraagt de N. R. Ort. Landontginning. Ontginningen als die van den heer Verwer, te Klijudijk, (Drenthe), vin den navolging. In het heideveld, ten westen van het dorp Emmen, achter de Korenesh, zijn en worden kampen aangelegd tot bouwgrond. In het vorige jaar leverden die ont ginningen uitstekende resultaten, en ook thans gaat men daarmede krach tig voort. Dat Odoorn met landont ginning nimmer achteraan bleef, daar van getuigen vele plekken, die goede voordeelen leveren en vroeger woest lagen. Bijgeloof. Dat er nog bijgeloof bestaat, blijkt uit het volgende Een zekere B. D. had vóór eenigen tijd twee varkens gekocht, die niet te best groeiden. Daar moest natuurlijk een reden voor zijn. Nu, die was gauw gevonden. De 'varkens zouden volgens I)., welbehekst zijn. Ze werden geslacht, en in het eene vond men, altijd volgens D een slang, in het andere een pad. Zoo iets komt voor te Zwartemeer (Dr.), in onze twintigste eeuw. Het ongeluk in 't kamp te Zeist. Door de commissie uit het hoofd bestuur van den Landelijken Bond van miliciens, oud-milliciens, reservis ten en landweermannen, tot ondersteu ning van weduwen en weezen der ge- doode en gewonde personen uit het kamp van Zeizt, zijn aan verschillen de vertrouwde personen in den lande lijsten verzonden tot inning van gel delijke bijdragen voor de gezinnen van de getroffenen bij bovengenoemde ramp. De commissie noodigt alle landge nooten uit, hun bijdragen op boven genoemde lijsten te teekenen of recht streeks op te zenden aan den penning meester C. Kroon, Jan Pieter Heije straatt 137, Amsterdam. Flesschentrekkerij. In de Nieuwe Texebche Courant van 25 Juli j.l. kwam de navolgende ad vertentie voor „Tuberculose of tering lijders! Degene, die lijdende is aan tuberculose (longtering) is in zijn eigen belang verplicht mijn „Nelisab" te gebruiken. Deze Nelisab doodt alle baccillen tot in de kleinste atomen-van het menschelijk organisme. Door jaren lange studie is het mij gelukt, 'n pro duct samen te stellen, hetwelk ver rassende resultaten oplevert. Zendt postwissel A f 2.50 en u ontvangt fran co per post een flacon Nelisab met gebruiksaanwijzing. AdresDr. Ingenez, Winschoten." De heer J. Ruibing, secretaris der gemeente Texel, die te Winschoten, zijn oude geboorteplaats, vertoefde, waarschuwde reeds in 't No. van 1 Aug. j 1. van de Nieuwe Texebche Courant tegen de kwade practijken, die met deze bekendmaking werden bedreven. Na onderzoek is gebleken, dat te Winschoten geen dr. Ingenez woont noch bekend is, doch dat een Win schotenaar, die met een handelsrei ziger dit „voordeelig zaakje" schijnt te drijven, reeds door den inspecteur van politie over deze flesschentrekke rij werd verhoord. Dit ter waarschuwing aan het goed- geloovige publiek. Flink beloond. Bergambacht is een gemeente in Zuid-Holland, en een vrij aanzien lijke gemeente, maar ofhetgenoegen van daar gevestigd te zijn door den burgemeester niet wat heel hoog wordt aangeslagen vraagt de Kamp. Crt. De burgemeester doet toch een oproeping van sollicitanten, naar de betrekking van dienaar van politie, meer bepaald met den nachtdienst belast, waarvoor een jaarwedde is uitgetrokken van...... Neen, laten wij liever beginnen met te zeggen, dat die dienaar van politie tevens zal kunnen worden benoemd tot doodgraver, alsmede tot gemeente arbeider. En laten wij dan vertellen, dat die dienaar, tot dat alles be noemd, de gezamenlijke jaarwedde krijgt vanf365. Onweer. Te Mantgum sloeg de bliksem in de woning van M. v. d. W. Er ontstond geen brand, maar een ge metselde bak werd uitééngeslagen. Bij den veehouder B. werd een kalf door den bliksem gedood en te Oosterwierum werden een pink en een schaap getroffen. Te Boxum zijn door den bliksem bij vier boerderijen groote boomen omgestort en van een hooischelf een groote hoeveelheid hooi tot op verren afstand weggeslingerd. Te Oosterend sloeg de bliksem in den toren der kerker ontstond geen brand. Alleen de spits werd beschadigd. Te Wijnjeterp verbrandde de bliksem een 10 A 12,000 turven van den heer J. de Groot. De toren der Herv. kerk onder de Legaen, werd getroffen, doch zonder dat er brand ontstond. Te Bozum werd de watermolen van den veehouder H. P. Wiersma getroffen en geheel ontredderd. Te Grouw werden van acht kal veren, toebehoorende aan T. War- tena, zes door den bliksem gedood; bij M. de Boer op Koldijk werd een der molenwieken versplinterd. Bij J. de Boer op Syteburen vond men een jiaard en zijn veulen elk aan een kant van een dam in de sloot. Gelukkig levend, doch het hek op den dam was kort en klein geslagen. Ongelukken. Uit Katwijk-aan-Zee schrijft men aan het „L. Dbl.": Gisteravond omstreeks halfnegen verspreidde zich door het dorp het treurig bericht, dat een soldaat bij het 4e reg. inf., te Leiden in garni zoen en herkomstig uit Amsterdam bij het baden in zee was verdronken Maar al te spoedig bleek het ge rucht waarheid te bevatten. Genoemde soldaat was waarschijn lijk sterk verhit te water gegaan en door kramp overvallen, terwijl hij nog niet tot aan zijn middel in het water stond. Zijne kameraden, die hem had den zien duiken, vermisten hem spoedig en vonden hem ook na eenig zoeken. Terstond werd geneeskundige hulp gehaald en Dr. van Elk verleende deze het eerst. Met behulp van een toeschouwer en later nog van Dr. van Enthoven en eenige politiedienaren, werd lan ger dan een uur al het mogelijke in het werk gesteld de levensgees ten weder op te wekken. Echter te vergeefs. De dood was reeds inge treden. Per brancard werd hij naar het lijkenhuis vervoerd. Bij het ophangen van waschgoed prikte de echtgenoote van den heer B. te Amerongen hare hand aan een doorn van de heg. Wijl de hand onmiddellijk sterk opzwol, begaf zij zich terstond naar Utrecht. Bij on derzoek bleek, dat bloedvergiftiging was ontstaan en dat zij zich juist intijds had aangemeldt, om het ge vaar te kunnen bedwingen. Haar toestand is thans bevredigend. Voor de variatie met omkeering der gewone rolveerdeeling, is te 's Gravenhage een motorwielrijder het slachtoffer geworden van het woeste rijden van een paardenbedwinger. De heer F. v. K., in Den Haag, is op den Rijkswij kschen weg met zijn machine, waaraan een mandenwa gentje gekoppeld, aangereden door een dogear, bestuurd door v. S., uit Delft, zoodat hij met zijn geheel'.1 toestel over den grond geslingerd werd en een in den mandenwagen zittende dame ernstig aan het lin kerdijbeen gekwetst werd. Het publiek verhinderde den woesten koetsier door te rijden en leverde hem aan de politie over. Zaterdagmorgen sloeg door een rukwind een jacht van den heer S. in de Maas bij den Zaagpolder, tegenover Slikkerveer, om. De vier opvarenden klommen m net want. Spoedig kwam er hulp opdagen en allen vier werden gered. Een jongetje van ongeveer 6 jaar, zoontje van den arbeider H. in het Stienzer Oudland, is door den blik sem getroffen en gedood. Uiterlijke kenteekenen zijn niet aanwezig. De hoogst zwangere moeder zag het kind, dat op weg was naar school, zich omkeeren, waarschijnlijk om wegens het vreeselijke onweer naar huis terug tegaan, en toen vallen om niet weer op te staan. Te Leiden is in de werkplaats van de firma Bekking, handelaren in visch en fabrikanten van minerale wateren, terwijl de 19-jarige bedien de De J. bezig was met het vullen van syphons spuitwater, een dezer toestellen gesprongen door de hooge drukking. Doordien de jonge man verzuimd had met het daartoe be stemde masker gelaat en hals te bedekken, kwamen de fleschscher- ven met zulk een kracht tegen hem aan, dat o.a. een der slagaderen van den hals werd doorgesneden. De eerste heetkundige hulp werd ver leend door dr. G. waarna de pa tient werd vervoerd naar het Waalscli Ziekenhuis. Zijn toestand wordt in hooge mate zorgwekkend geacht. Raadszitting. Ter vergadering van den Raad op Woensdag, a. s. ten P/2 ure in de Statenzaal (Prinsenhof), zullen de vol gende zaken aan de orde komen: Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Voorstel B. en W. W. voorloopige vaststelling rekening en verantwoor ding schutterij, dienst 1905. Id. id. id. begrooting schutterij, dienst 1907. Id. id. goedkeuring rekening huis zittende armen en stads-armen- en zie kenhuis, dienst 1905. Id. id. id. begrooting id. dienst 1907. Id. id. nadere vaststelling jaarwedde Directeur Openbaar Slachthuis. Id. id. beschikbaarstelling gelden voor splitsing klasse Meisjesschool voor M. O. Id. id. verzoekschrift Mr. W. S. J. Waterschoot van der Gracht en J. J. W. Waterschoot van der Gracht af koop erfpacht. Id. id. verhooging beschikbaar ge stelde gelden bouw school voor M. U, L. O. Id. id. aanwijzing plaats vestiging schoollokalen enz. Id. id. beschikbaarstelling gelden onderhoud stookgereedschappen en aankoop kachels. Id. id. id. verplaatsing cholera-barak. Id. id. gedeeltelijkeintrekkingRaads- besluit d.d. 13 December 1905 no. 19 (volgn. 45, 2e). ld. id. verkoop grond Leidsche Plein aan Eijsker Mienis. Id. id. id. id. Tempeliersstraat aan T. AI. van Deursen. Id. id. id. id. De Wits traat aan H. Veldhuizen. Id. id. verzoekschrift firma Corn. Sipkes, afwijking art. 7, 1, Bouwver ordening. Id. id. id. T. Hoenderdos, id. Id. id. id. A. van der Vies, id. Id. id. id. Bestuur Haarlemsche vleeschhouwersvereeniging, levering vleesch stads-armen- en ziekenhuis. Benoeming lid PI. commissie van toezicht L. O. Voorstel B. en W. W. benoeming tijdelijk leeraar IT. B. S. Id. id. id. tijdelijke leerares Aleis- jesschool voor AI. O. Id. id. id. drie leeraren Burger avondschool. Id. i id. tijdelijke leeraren id. Benoeming stem bureau's verkiezing lid Provinciale Staten. Raadstukken. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor behoudens de goedkeuring van Gedeputeerde Staten aan PI. Veldhui zen in koop af te staan een gedeelte grond aan de Witstraat, groot 21 AI2 voor f15. per Al2 en onder de bij Raadsbesluit van 2 Augustus 1905 vastgestelde algemeene voorwaarden. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor, beschikbaar te stellen voor de tijdelijke aanstelling van eene leerares aan de Aleisjesschool voor middelbaar onderwijs, met ingang van 1 Septem ber a. s. een bedrag van f 400. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor, aan Th. AI. van Deursen, alhier, in koop af te staan een. gedeelte grond aan de Tempelierstraat, groot plm. 398 M2 voor f 15 per M2 onder de bij Raadsbesluit van 2 Augustus 1905 vastgestelde algemeene voorwaar den. Burg. en Weth. stellen aan de Raad voor, in afwijking van het Raadsbe sluit van 7 November 1900 te bepa len, dat de jaarwedde van den Di recteur van het openbaar slachthuis met ingang van 1 September a. s. zal bedragen f3000. benevens vrije woning. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten het gedeelte van het voormalige Evangelisch Lutersehe Weeshuis in de Zuiderstraat, aan te wijzen als plaats waar van gemeente wege schoollokalen zullen zijn geves tigd; en voor het inriclyten daarvan beschikbaar te stellen een bedrag van f1200, en voor meubelen eene som van f600. Ter vervulling van de vacature ontstaan door het vertrek van den heer R. Broere, zijn door Burg. en Weth. op de voordracht geplaatst de heeren W. J. P' Waning, Gep. Schout bij nacht en Dr. I.. C. Kersbergen. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor gezien de door den Schut tersraad alhier ingediende begrooting van iukomsten en uitgaven der Schut terij voor het jaar 1907. Deze be grooting, in ontvangst en uitgaaf be dragende f578,75 voorloopig vast te stellen. Burg. en Woth. stellen aan den Raad voor, voor de verplaatsing der cholerabarak beschikbaar te stellen een bedrag van f2.200.—, en voor den aankoop van kachels en voor het gewoonjaarlijksch onderhoud ov r 1907 een bedrag van f 4090. Burg. en Weth. vragen voor den bouw van eene school voor meer uit gebreid lager onderwijs een bedrag van f15000. Voor het eind-examen IP. B. S. met 5 j. cursus te Hilversum zijn o. m. geslaagd onze stadgenooten Pli. R. F. C. de Bruyn. H. Buëno de Alesquita. W. Kok, C. Al. van de Velden en J. Al. H. Dolk. Teylers Stichting. Tot directeur van Teylers Stich ting is, in de plaats van den heer A. Herdingh, die onlangs overleed, benoemd de heer J. A. Fontein. De rekening van het Burg. Arm bestuur, betreffende de Huiszittende Armen in het Stads-Armen- en Ziekenhuis bedraagtover 1905 in ont vangst en uitgaaf een bedrag van f 33,849.59!/2. Het gemeente-subsi die zal f27,741.89!/2 bedragen. *- De legerplaats bij Harkamp wordt heden betrokken door de detache menten van het 2e reg. inf. uit 's- Hertogenbosch en Roermond, van het 4e reg. inf. uit Leiden, van het 9e reg. inf. uit Utrecht en van het 10e reg inf. alhier. De luit. kolonel J. H. de Wildt, van het 2e reg. inf., is met de leiding der schietoefenin gen belast. Door het gecombineerde Gilden- comité der bloemist-werklieden-ver- eenigingen hier ter stede, te Schoten O verveen, Heemstede en Bennebroek alle onderaf deelingen van de N. R. K. Volkshond zijn de volgende me dedeelingen aan heeren patroons in het bollen- en hoveniersvak toe gezonden lo. Van 1 Maart tot met 30 Sep tember don dagelij kschen werktijd te stellen van 's morgens 6 uur tot 's avonds 7 uur met 's morgens een schafttijd van x/2 uur, 's middags D/2 en 's namiddags J/2 uur. 2o. Van 1 October tot en met 28 of 29 Februari te arbeiden van 's morgens 20 minuten voor zonsop gang tot 's avonds 20 minuten 11a zonsondergang, met een schafttijd van 2 uur per dag, waardoor de middagschafttijd vervalt. 3o. Des Zaterdags om 4 uur in den namiddag te eindigen. 4o. Het weekloon te willen ver- hoogen met 50 ct. en zoo uit te kee- ren, dat het des winters gelijk is aan dat van den zomer. Ministeriëel bezoek. De minister van Justitie, inr, E. E. van Kaalte, bracht Zaterdag, het aangekondigde bezoek aan deze ge meente. Zijne Excellentie was vergezeld van prof. mr. J. Simon van der Aa, hoofddirecteur van het gevan geniswezen bij het departement van Justitie en mr. L. J. AI. Basquin referendaris. Onder geleide van liet college van regenten en den directeur, den heer L. J. C. Ivoderitseh, werden de strafgevangenis en liet Huis van Bewaring bezichtigd. Na den lunch om 12 uur 57 ver trok de minister naar Alkmaar, waar hij om 1 uur 14 arriveerde. Daar werd een bezoek gebracht aan het Rijksopvoedingsgesticht voor jongens. De gerestaureerde schouwburg. Politie, brandweer en stedelijk bouwtoezicht hielden Zaterdagmid dag eene inspectie in den geres- taureerden schouwburg en gaven verlof tot spelen. Heden beginnen de voorstellin gen. De luchtballon in bet Brongebouw. Eene overgroote menigte was giste ren naar het Brongebouw gestroomd, waar eene muziekuitvoering van „St. Caecilia", door hare fraaie num mers veel te genieten gaf en den langen tijd voor de opstijging van de luchtballon op aangename wijze kortte. Want lang duurde het, aleer de lucht schipper, de heer W. Pottum, opsteeg. Het vier uur was zes uur geworden toen onder het gejuich dor menigte in den fraai aaugelegden tuin van het Brongebouw en van de duizenden en duizenden ?daar buiten de ballon op steeg, de blauwe lucht in. Dat oogenblik deed het lange wach ten vergeten, en vormde een möoi be- ginnummer der kermis in onze stad. De politie is er in geslaagd den man op te sporen, die enkele nach ten geleden op de Grooto Markt den Heer J. F. van B. onverhoeds eenige verwondingen met een mes had toegebracht. Het is de schilder J. K., die vergezeld was van den 20-jarigen metselaar P. G., beiden alhier woonachtig. Zaterdag wei'd door den arch. J A. Traanberg alhier aanbesteed Het bouwen van een winkelhuis met magazijn en bergplaats en twee afzonderlijk opgaande bovenwonin gen ter plaatse' van de te sloopen perceelen aan de Kleine Houtstraat 131 en aan de Gasthuisvest 51 al hier. Laagste inschrijver onze stad genoot de heer PI. D. v. Emmerik voor f14,200. De trein Haarlem-Alkmaar had Zaterdagochtend twee ongelukken; Van de locomotief van den trein, die te 9 uur van Velsen reed, was een veer gebroken, en de machine, die er voor in de plaats werd ge steld, liep bij Santpoort uit de rails. Gevolgongeregeld verkeer, waar schijnlijk wel voor den geheelen dag, daar het reserve-materiaal niet bijzonder groot is. Voor Vaderland en Koning. De stand van den schietwedstrijd van de vereeniging tot verhooging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning" tot en met 4 Aug. is als volgt: Afd. A. vrije baan 4-schoots: L. PI. Koolhoven, Overveen, 133 p., W, Schreuder, Amsterdam 133 p., C. H. v. d. Pauw, Hilversum, 131 p., J. C. v. Woerden, Delft 127 p., Kapt. Enthoven, Nijmegen 126 p., 5 hoog ste schutters. Afd. Ai. Vrije baan 3schoots:J. C. v. Woerden, Delft, 105 p. W. Theissing, Bloemendaal, 102 p.; T. Hekker, Overveen, 101 p.; B.C.J. Beijens, Nijmegen, 101 p.; P. J. T. Busch, Amsterdam, 100 p., 5 hoogste schutters. Afd. B. PersoneelJ. O. Woesten burg, Hoorn, 53 p.J. F. II. Group, 's Hage, 52 p.K. Noord, Amster dam, 52 p.J. AL v. Dugteren, idem, 51 p,J. W. Dekker, Leiden, 51 p., 5 hoogste schutters. Afd. C, Korpswedstrijd. Pepita, 's Hage, 227 p.; Sanboo, Amsterdam, 225 p.; Claudius Civilis, Haarlem, 194 p.Hoorn, Hoorn, 179 p.Door Osfening Beter, Zaandam, 161 p.; 5 hoogste korpsen. Afd. E. Officieren. Luit Snoeks, Egmond, 51 p.kol. Meijboom, Am sterdam 34 p. Or t tl i: o. jji t Os

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2