(Jit den Omtrek. SPORT. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Land en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Nabij Half weg is Zondagmiddag verbrand de schuur en hooimijt van den scheeps- jager Kuijper. Niets was verzekerd. HEEMSTEDE. *In deze gemeentö speelde Zondag „Rood en Wit" uit Haarlem tegen de „s'-Gravenhaagsche C. G." De Haarlemmers gingen het eerst aan slag en maakten niet meer dan 81 Waarvan v. d. Pol er 42 had. De Haagsche club bracht het tot 117, waarvan Schroder 75 (niet uit) In het tweede spel maakten „Rood en Wit" 92, zoodat de Hagenaars 57 moesten maken om te winnen. Dit getal werd zonder verlies van wickets bereikt, zoodat de Haagsche club won met 10 wickets. VELSEN. De heer J. H. Apets al- bier, is te 's-Grevenhage geslaagd voor het examen handteekenen, 1. o. BEVERWIJK. Het getal aanvra gen tot inzending op de landbouw tentoonstelling is zóó groot dat een flink geheel kan verwacht worden en deze tentoonstelling niet minder zal zijn dan hare voorgangsters. Het hoofdgebouw en de groote tri bune schieten al flink opde hoofd ingang, ontworpen door .den architect N. de Wolf, alhier, belooft fraai te te zullen worden. BEVERWIJK. Zondigavond werd alhier een onbekend persoon opge bracht die zoozeer onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat alle zintuigen verdoofd schenen, althans met assistentie van een paar burgers is hij in het arrestantenhok gebracht waar hij zijn roes kon uitslapen. Verder zag men er weder velen in Walgelijken staat langs de straat slenteren en hier en daar groote op schudding veroorzaken. Voorzeker, als ergens een arbeidsveld bestaat voor drankbestrijding dan is het wel hier. Vanwege de afdeeling van den N. R.- K. Volksbond alhier is een nieuwe Propagandaclub opgericht welke zich ten doel stelt alleen voor den bond te werken. Afd. Beverwijk van het R. K. Kruisverbond. Men schrijft ons uit Beverwijk Zooals wij reeds mededeelden zal a. s. Zondagavond de Zeereerw. Pa ter Borromaeus de Greve in het Hotel „de Zon" alhier, voor boven genoemde afd. een spreekbeurt ver vullen. Wij beschouwen liet als een zeer groote gunst dat ook in eene plaats als Beverwijk e. o. zulk een afd. is opgericht, eene plaats toch, die on geveer bovenaan staat in het ver bruik van alcohol, en die, even redig met het gebruik, zoo zeer hare zwarte zijden laat zien. Als men. eens nagaat wat er al- zoo in ons Beverwijk (en de omlig gende plaatsen niet te vergeten,) door het gebruik of misbruik van alcohol of zoo men het soms ook noemt, „het Volksvergif" teweeg gebracht wordt, en men neemt hiervan eens een overzicht, dan er gert zich beslist eenieder die maar een grijntje gezond verstand bezit en niet geheel onverschillig is voor het belang van zijne medemenschen. Wat een wandaden, uit dat mis bruik voortgevloeid, zijn aan de orde van den dag? Zoovelen die thans nog staan bui ten de organisatie van de drank- bestrijding en die vroeger den spot dreven en minachtend oi medelij dend de schouders ophaalden ovei het zwoegen en streven van een enkelen drankbestrijder zullen toch, door de zich dagelijks herhalende treurige feiten, als moorden en dood slag, ongelukken, zeer dikwijls ein digend met den dood of invaliditeit, straatschandaal, verwaarloozing van vrouw en kinderen, om van hunne arme ziel niet eens te spreken en verder veel te veel om op te noe men, maar die toch aan dat mis bruik te wijten zijn, zullen wel tot ernstig nadenken gebracht worden. Gelukkig, dat de actie der drank bestrijding zich gaande meer ont wikkelt en verspreidt want lang niet onbeduidend is het getal der Nederlandsche drankbestrijders; het overschrijdt reeds verre de 40.000. Daarom Katholieken van Bever wijk e. o. zoowel mannen, vrouwen, jongelingen en meisjes, komt Zon dagavond allen ter vergadering, want voor u allen is daar plaats, en gij mannen en jongelingen geeft u op als lid, is het niet voor ge heelonthouder dan voor afschaffer. Wij hopen", dat deze vergadering uitstekend moge slagen en wij spoedig kunnen overgaan tot het stichten van een Mariavereeniging. WORMERVEER* Zondagnamiddag ongeveer 5 uur, is een hevige brand uitgebroken in (]e stoomzeepziederij „De Adelaar" van de firma Jan Dek ker,, alhier. De fabriek, een rondom van steen opgetrokken gebouw wordt aan de achterzijde door de Zaan begrensd en staat met den voorgevel aan het smalle Dijkje, dat de verbinding vormt tus- schen Wonnerveer en Zaandijk. Na Zaterdagavond 7 uur was nie mand aan de fabriek geweest. De brand werd opgemerkt door eenige voorbijgangers; een jongen, die op de fabriek werkt en in de buurt woont, had toen gelukkig de tegenwoordig heid van geest eene deur open te trappen en den stoomketel af te bla zen. Dit geschiedde nog juist bijtijds, want enkele oogenblikken later stond de fabriek van vóór tot achter in vlammen. Geweldige massa's zwarten rook, te zwaar bijna om op te stijgen, golfden door de reeds gesprongen vensters buiten en gevoed door de groote voorraden olie, hars en traan - was alles weldra eene vuurzee, waarvan de vlammen naar alle kanten wild en hoog in de lucht opsloegen. De hitte was soms zóó hevig, dat men op meer dan 100 meter afstand het niet houden kon. De stoomspuit en ook al de andere spuiten, hoewel door het heerlijke Zondagweer niet zoo tijdig aanwezig als anders, deden wat zij konden om de belendende gebouwen een groot pakhuis van de firma Pieper Zonen aan de eene zijde en een houtpakhuis van de firma Gebrs. Gorter aan de andere zijde tegen het vuur te bewaren. Geholpen door de gunstige windrichting de wind joeg rook en vlammen over de Zaan gelukte dit dan ook bijna geheelalleen het houtpakhuis beliep brand- en waterschade. Aan den gunstigen wind was het ook te danken, dat de spuiten alle op het Dijkje konden postvatten, wijl de fabriek aan de Zaanzijde voor de spuiten niet te bereiken is. Wel was hierdoor het verkeer gestremd, doch wie noodzakelijk naar Zaandijk of in omgekeerde richting moest, werd per roeischuitje voortgeholpen. Enkele brandweermannen, die voor de soms plotseling toenemende hitte niet spoedig genoeg konden terug wijken, kregen eenige brandwonden, welke door Dr. v. Asperen werden behandeld. Eerst tegen 7 uur was de vuurzee in zóóver bedwongen, dat geen gevaar meer te vreezen was. De fabriek is een brandende puin hoop, waarbij den geheelen nacht door drie spuiten dienst hebben gedaan. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. De gebouwen en machines waren verzekerd voor f90,000, de goederen voor f50 a f60,000, alles op Atnster- darnsche beurspolis. en rooven veel van het genot, door het andere aangeboden. Onder alle op zichten kunnen wij overigens deze Almanak van hat missiehuis te Til burg ten zeerste aanbevelen, Tol te Watergraafsmeer In den toestand is thans een gun stige wending gekomen, sedert de burgemeester de gemeente met ver lof heeft verlaten en zijn plaatsver vanger aan de politie den opdracht gegeven den tolgaarder zooveel moge lijk te steunen. Vier gemeente-poli tieagenten staan aan den tol en maken ruimte voor den tolgaarder en diens helpers, die nu beter gelegenheid heb ben tol te heffen. Wie zonder tolgeld te betalen tracht te passeeren, wordt door de ijzeren brugketting tegengehouden, wat na tuurlijk wel eens aanleiding geeft tot minder kalme tooneeltjes. Intusschen kunnen wij thans con- stateeren, dat de ongeregeldheden haai ende naderen pen de mieren naar de hun aan geboden lekkernij. Hunne smulpar tij wordt echter gevolgd door een onvermij delij ken dood. Geen middel, zoo eenvoudig en krachtig als dit. Vernieling van bloedluizen. De appelboomen zijn bijzonder onderhevig aan de verwoestingen van de wollige bloedluis. Zoohaast men op den stam of op de takken witte wollige plekken bemerkt, heeft men te doen met de wollige bloedluis. Hoe meer die plekken uitgebreid zijn, hoe talrijker bevinden er zich bloedluizen in en hoe grooter zal ook de verwoesting wezen. Men moet onmiddellijk deze ver woesting voorkomen door het ver nielen der bloedluizen bij middel van deze plekken te bestrijken met een borstel goed bevochtigd met een mengsel van groene zeep, water en gemeenen alcohol of spiritus. Per liter water,100 grammen, groene zeep en Vs hter alcohol. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft den weleerw. heer J. van Steen benoemd tot pastoor te Klundert. Coöperatieve Volkswasscherij te Den Haag. In de kringen die belangstelling toonen in de verbetering van volks toestanden, was men reeds geruimen tijd bezig naar middelen te zoeken teneinde de vrouw uit de arbeiders klasse te verlossen van de krach- tensloopende waschkuip. Die midde len zijn gevonden door een obligatie- leening, en binnen den kortst mogelijken tijd verrees aan denLoos- duinschen weg, even voorbij Half weg, een gebouw van 93 bij 9 meter voorzien van de nieuwste machines voor waschinrichtingen. Zoo wordt o.a. het goed niet meer droog gewrongen, maar in een trommel, bijwijze van spreken, drooggedraaid. Het geheele gebouw met machi nerieën, heeft 48,000 gekost. De waescherij heeft een krachtvermo gen om voor 450 gezinnen te was- schen. elk gezin berekend op 5 6 personen, Het tarief is zoo laag mogelijk gesteld. Reeds 363 deelnemers, hoofdza kelijk uit de arbeidende klasse, hebben zich doen inschrijven en nog dagelijks melden zich hoofden van gezinnen aan. boekbespreking. Almanak van O. L. Vrouw van het H. Hart. Zooeven ontvingen wij bovenge noemde almanak ter bespreking. De inhoud vinden wij over het algemeen zeer goed; de schets van Stijn Streu- vels mag de roos genoemd in dezen ruiker. Menig lezer zal eerst wat vreemd opkijken bij zoo'n „mar" woord, doch hij zal niettegenstaande spoedig onder den invloed komen. De gravuren zijn niet minder uitmuntend gekozen. Al leen die „Moederweelde'' op blz. 83 wilde ons maar niet bevallen. De geheele voorstelling doet aan geheel iets anders denken dan aan de weelde, die eene moeder smaakt bij haar slapend kind. Deze Moeder, de Moeder onzes Heeren, heeft hier bij 't sluimerend kind, onzen Zaligma ker, het viisoen van Golgotha, of een ander der visioenen, van den lijdens weg, die Golgotha tot eindpunt heeft. Wat beduidt dan het onderschrift? Staan we hier voor eene vergissing? Of wat is 't? Men neme deze aanmerking, gelijk zij bedoeld is: in een fraai werkje als dit ontsieren zulke platen leelijk Het N. v. d. D. verneemt te dezer zake De veelbesproken tolheffing heeft gisteren aanleiding geven tot velerlei onaangenaamheden. Over de breedte van den weg werd door twee man voor de bruk eene ketting opgetrokken, telkens wanneer fietsrijders aankwa men, hetgeen grooten tegenstand ver wekte, wijl de kans voor beschadiging van fietsen en voor het struikelen van wandelaars daardoor zeer groot werd. Een fietsrijder viel en bezeerde zich ernstig. Het oponthoud door deze ket ting-versperring lokt uit tot veel op standjes, waarbij het publiek door de houding van den tolbaas zeer geprik keld wordt. Deze beambte heeft zich de hulp verzekerd van een opgescho ten jongen en twee man, die niet handelen in opdracht van het Hoog heemraadschap, doch door den tolbaas zelf zijn aangesteld. Het uitblijven van hulp van Regee- ringswege doet bij het publiek- de meening ontstaan, dat het recht van deze heffing tot niet onomstootelijk vaststaat. De politie van Watergraafsmeer houdt zich buiten de quaestie, doch tracht zoo kalm mogelijk het publiek tot doorloopen aan te sporen. Van andere zijde schrijft men ons over den toestand het volgende Het is merkwaardig over hoeveel schijven de organisatie loopt, welke men Rijkspolitie noemt. Ten minste dit moet men opmaken uit den loop dien de tolquaestie te Watergraafsmeer heeft. De Officier van Justitie, wien voor 14 dagen hulp was gevraagd, 'heeft terstond steun toegezegd. Toen die uitbleef, is per telegraaf den Minister van Justitie bijstand gevraagd, die een onderzoek deed instellen. Een paar dagen later, jl. Zaterdag verscheen op nieuw een majoor der Rijkspolitie, die mede eelde, dat assistentie zou worden verleend. Hieruit mocht dus worden afgeleid, dat men den tolgaarder niet zou laten alleen staan tegenover het niet welgezinde publiek. En wijl de Zondag altijd een drukke dag is, ver moedde men dat Zondag de Rijkspolitie zou verschenen zijn. Toch bleef de tolgaarder ook ditmaal alleen. Nu kan hij, hoewel hij lang niet jong meer is hij loopt naar de zeventig best „zijn eigen boontjes doppen", zooals hij zegt; en de men- schen uit de buurt weten dat ook we'. Maar hij is een vijand van onnoodig hardhandig optreden, en daarom ver mijdt hij zooveel mogelijk elke bot sing met de wandbetalers, ook al om dat hij weet, dat het niet de orde lievende burgers zij n die het hem las tig maken. Doch ook aan zijn geduld kan een einde komen. En wijl hem door het Hoogheemraadschap het recht is ge geven, zoo noodig, eenige mannetjes aan te nemen, die hem kunnen hel pen bij het innen van de tolgelden, zal hij ten slotte daartoe moeten over gaan. Hij moet zijne opdracht vol brengen, en zoolang het Kon. besluit van kracht is, zal hij niet wijken. Dit alles had kunnen voorkomen worden, wanneer de Rijkspolitie wat sneller op het tooneel was verschenen. Met twee Rijksveldwachters zou de orde gemakkelijk hersteld kunnen worden. Peterselie. Wil men in het voorjaar peter selie kunnen snijden dan zaaie men thans in den vollen grond een hoekje; de plantjes worden dan in den winter een weinig beschut dooi er een bak of rietmat over te leg gen, en men plukt of snijdt tot diep in 't voorjaar heerlijke peter selie, tot men aan de voorjaars- zaaiing weer kan beginnen. In 't voorjaar gezaaide planten kan men op deze wijze ook wel overhouden, maar die schieten het daaropvol gend voorjaar spoedig in zaad, waar door het loof veel van haar geu righeid verliest en dus minderwaar dig wordt. Tegen mieren. Een zeker werkend middel tot het verdelgen van mieren is gist. Deze vermenge men met honig, stroop of eene verdikte oplossing van suiker en plaatse het mengsel waar de mieren zijn. Begeerig loo- BUITENLAND. Nadere berichten omtrent de „Sirio Gelukkig zijn er zelden rampen als deze te vermelden. Het vaarwater aan Spanje's West kust is vrij gevaarlijk niet aan de Oostkust.Neemt men dit in aan merking en ook dat de ramp op klaarlichten dag plaats had, dan wordtj het onverklaard, hoe zonder nalatigheid of grove onvoorzichtig heid zulk een ongeluk kon plaats hebben. Door zelfmoord maakte de kapi tein een einde aan zijn leven. Er worden, naar het schijnt, 385 menschen vermistde Joven Mi guel (jonge Michiel) en een andere Spaansche boot hebben samen 500 opvarenden gered. (Volgens een andere lezing, waren er echter maar 695 reizigers en 127 man scheeps volk aan boord, dus te zamen 832 menschen.) De aartsbisschop van het Brazi- liaansche artsbisdom Para kon ge red worden, maar de bischop van het Braziliaansche diocees S. Paulo is verdronken. (Deze namen waren in het telegram in ons Eerste Blad niet goed weergeven.) Volgens een ander bericht zou ook de aartsbis schop van San Pedro in Brazillië tot de vermisten behooren. Aan den wal zag men wanljoopige tafareelen, Een moeder wier drie zonen verdronken zijn, is krankzin nig geworden. De dokter van de Sirio vond bij het aan land komen zijne dochter die hij dood waande, lerug. Het wederzien was roerend. Een circus en en infirmerie zijn in orde gebracht, om de geredden te huisvesten. De cirio was den 2den Augustus om 5 uur 'smiddags uit Genua ver trokken, met bestemming naar Cadiz, St. Vincen, Monte Video en Buenos Aires. Zij was een ijzer schoefstoom- tchip van 2275 ton en in 1883 voor de Navigazione generale Itaiiana te Glasgow gebouwd. Aan latere berichten ontleenen wij nog de volgende bijzonderhe den Aan de Madrileensclie Heraldo wordt uit Cartagena gemeld Vele kinderen zijn weezen geworden en zijn door het weeshuis te Catagena opgenomen. Onder de verdronkenen zijn vooral vrouwen de kinderen. Veze schipbrevkelingen zijn te voet naar Cartagena ge gaan; daar zij zich niet over zee wilde laten ver voeren. Totnogtoe zouden 385 per sonen op het appel ontbreken. Onder de verdronkene is de prior der Benedictijnen van Londen. De passagiers spreken eenparig schan de over het gedrag van den kapi tein, die het schip zou verlaten hebben in 'toogenblik van 't ge vaar. Vele matrozen en al de sto kers zijn verdronken, De ramp ge beurde op 18 mijlen van Carta gena. Een moeder redde hare drie kin deren door middel van eene plank. Een oude man verloor zijne drie zonen. Een jonge man, pas een maand getrouwd, verloor zijn vrouw en zijne zuster. Tijdens een corrida te Cartagena is eene inzameling gedaan vóór de slachtoffers. Een der toreadors, Ben- venida genaamd, stond zijne heele winst van dien dag, ongeveer 3000 pesetas, voor de slachtoffers af. Men heeft het lijk opgevischt van een kind, dat een klein madonna beeldje in de hand droeg. Een an der verdronkene hield het portret van een meisje in zijn han den omklemd. De kapitein van de Fransche boot Marie Louise, die getuige was van de schipbreuk, vertelt, dat hij de Sirio opmerkte toen hij in snelle vaart stoomde. Eensklaps richtte de kapitein der Marie Louise zijn kijker op het schip, wel vermoe dende, dat er iets buitengewoons gaande was, want hij wist dat er daar ondiepten warenhij zag, dat de voorsteven van de Sirio in de hoogte ging en de achtersteven zonk. Er was geen twijfel meer, de Sirio had op een rots gestooten. De kapitein liet aanstonds den steven wendenkort daarna hoorden zij den ketel der Sirio ontploffen, wel dra bemerkten zij lijken op het water en hoorden zij hulpkreten. De Marie Louise nam 25 personen op en zond die per boot naar de eilanden Hermigas. Daarna nam zij er nog 29 op, die hij naar Alican te bracht. De bisschop van San Paulo ver dronk doordat een Argentijn hem zijn reddingsboei afnam. De kapitein der Sirio was 62 jaar en had al 45 jaar lang gevaren. De correspondent van de Daily Telegraph, te Cartagena, meldt, dat op 't oogenblik der ramp, de Italia nen elkander de reddingsboeien be twistten met revolver en dolk in de handenvechtend op de brutaal ste manier, zonder acht te geven op vrouwen of kinderen. Een half uur lang waren de landverhuizers mees ter. Met het mes in de hand maak ten zij zich van de booten meester, trots de heldhaftigheid van de offi cieren, die eerst vrouwen en kinde- rèn wilden redden. Een groep landverhuizers sprong op eene boot toe, die reeds vol was en te water gelaten zou worden. Met het mes staken zij iedereen overhoop en namen de plaats van hunne slachtoffers in. Zij waren op 't punt te vertrekken, toen een nieu we groep aankwam en het gevecht op vreeselijke wijze opnieuw begon. De kapitein, ziende dat het schip verloren was en de reddingsbooten bemachtigd, schoot zich voor het hoofd. Daarna verloren de officieren hun kalmte en trachtten aan land te komen. Niemand bestuurde meer de redding. Daaraan is het aantal dooden zoo groot, hoewel op het tijdstip der ramp de zee volkomen kalm was. Onder de verdronkenen is de zangeres Lola Millones, die naar Argentinië onderweg was. Op de kust zet men het reddingswerk voort. Het strand is bezaaid met lijken en wrakhout van de ramp. De plaats van de schipbreuk is een historische plaats. Dicht bij de eilanden Hor migas, namelijk bij Kaap Palos, ver trok op 3 Augustus 1492 Columbus op zijne reis, waarop hij de Nieuwe Wereid ontdekte. Het Italiaansch gezantschap te Madrid heeft uit Rome last gekre gen volledige bijzonderheden naar het Qurinaal te zenden en aan de overlevenden de deelneming des Konings te betuigen en hun hulp te verleenen. Uit het Vatikaan komen ook te legrammen, die dringend om inlich tingen vragen over de prelaten, die slachtoffers van de ramp ge worden zijn. Er waren verschillende bisschoppen aan boord, die onlangs door den Paus naar Rome waren ontboden. Men vermoedt dat de geestelijke onder de slachtoffers, die aartsbis schop van San Pedro in Brazilië wordt genoemd Mgr. Camargo de Barros is, aartsbisschop van Petro- polis. 33 Koeien f 150 A f 2G0. 48 nuchtere kalveren 12 a f 18, 278 Schapen f10 A f 25,0 Lammeren f a f 0, 25 magere varkens f15 a 18,171 Big gen f8 af 10,758 bokken en gei ten f 3a f.7 0 id. id. f0,a f0, Boter per i/2 kilo f 0,00 a f 0,mid delbare 60 ct., laagste 55 ct. Aanvoer K.G. Kipeieren f 3,75 a f 4,25 per 100 stuks. NOORD-SCHARWOUDE (Station), 4 Aug. Groote Muizen f 0.70 a f0,85 kleinere dito f 0.20 a f 0.35. Graafjes f 0.80 a f 1.00. ronde f0,60 a 0,90 per 35 KG. Roode Kool f4,50 afO.- Zilveruien f 1.70 a f2.20 per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. Aardappelen. Gladblaadjes f0,45 a 0,85, Muizen f0,35 a 0,55. Wortelen f0,90 a 1,70 per 100 bos, Bloemkool le soort f 4,50 a 9,20, dito 2e soort f2 a f3.Kool: roode f4.a 5,50 gele f4,50 a f 5,75, witte f 6,50 a 9,00 per 100, Nep (kleine uien) f 1,75 a 2,20. De beslissingen des Pausen. De Parijsche correspondent van een der buitenlandsche bladen meent te weten, dat de nuciatuur aan de Bisschoppen verzonden zou hebben 's Pausen instruetiën betreffende de Scheidingswet. Per aangeteekenden brief krijgt iedere Kerkvorst afzon derlijk de officiëele mededeeling, waar in Z. H. voorschrijft welken weg er gevolgd moet worden. In hoofdzaak komt deze hierop neer: de wet niet erkennen en toch zorgen, dat men met hare bepalingen niet in botsing komt. Aan Kardinaal Richard (Parijs) heeft Z. H. een stuk doen toekomen, dat algemeen bekend gemaakt zal worden. Verder is een geheim schrijven gezonden aan de drie Fransche Kardinalen. Dit schrijven behelst de noodige voorschriften voor 't geval, dat er, on danks alles, conflicten mochten ont staan. Meer uitvoerig hopen wij hierop terug te komen. MARKTNIEUWS. Haarlem, 6 Aug. 1906. Graan- en Zaadmarkt. Verkocht: 000 HL. W. tarwe f0,00 a f 0,0, 120 HL. Rogge f 5,50 a f0,00. 000 H.L. Haver f 0,00 a f 0,00. 00 HL. dui- venboonen, f0,00 a f0,00. Paarden- boonen f 0,00 A f 0,00. Karwijzaad per 50 K.G. f 14,a f 14,25. Schiedam, 6 Aug. Noteering Make laars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurs- commissie f 10.Stemming vast. Ruwe Spiritus f 8.Spoeling- Commissie f0.90. Getrouwd: 7 Aug. J. W. de Bruijn en W. C. M. Sprenger. Bevallen: 5 Aug. M. C. Giebels- Pruim, z. 5 Aug. Verhagen-v. Vliet, d. E. v. Bildei beek-Smif^ d. W. Scholte-v. d. Otter, d. 6 Aug. C. Bosman-v. Rooij, d. J. B. Duijff- Wennink, d. M. E. Frencken-van Gaale, z. Overleden: 5 Aug.: A. van Zij p- v. d. Haak, 32 j., Leidschestraat. 6 Aug.: A. Luiten, 9 m. d., Gen. Jou- bertstraat. 7 Aug.J. J. Grilles, 93 j., Botermarkt. W. Quint, 82 j., Voorhelmplein. J. Peeters, 3 j. d., Kamperlaan. BLOEMENDAAL. Bevallen: M. C. van EekTa- venier, z. J. W. van der EemGrup- pelaar, d. Vrouwe jhr. mr. P. Teding van Berkhoutjkvr. I. van Lennep, z. H. J. GronertZeggelt, z. Getrouwd: C. L. Emmeriks en Cr. de Wit. Overleden: C. G. S. de Waal MalefijtVan Riesen, 48 j. W. Ver hagen, 79 j. J. Lindeman 44 j. Flora da Costa 46 j. A. Kuyper van Keu len, 42 j. HEEMSTEDE. Getrouwd: W. C. Lasschuit en M. J, van Amstel. Bevallen. Th. BeersBeemster- boer, d. H. SchabbingRusman, d. J. U. van RijnBruggemeijer. W. N. Teen3Smit, z. N. de Boer 7 m. J. E. M. Warmerdam Overleden, van Roov, 6 j- 3 rund. HILLEGOM. O n d e r t r o u w d J. C. v. Hens- bergen en T. Klooster. Getrouwd: A. Tepper en J. M. Lukassen. Bevallen: W. J. A. Gerritsen v. d. Laarschot, d.G. A. Telkamp Schoo z.; C. M. v. Werkhoven Sienion d.B. Steenvoordenv. Ger- sen, d.W. WarmerdamDe Vos, d.G. M. Engelenv. Poelgeest, z. B. W. v. d. SchootRoozen, z.M. v. BezuDe Haas, z. Overleden: J. van Deusen, 7 w., Z. Hageman, 5 m.. P. van der Loo 3 m. SCHOTEN. Ondertrouwd: W. Remmerswaal en B. Henning. C. J. van der Vel den en J. E. Kinders. Getrouwd: G. Gilein en J. M. Kooreman. Bevallen: A. TollenaarLucas, d. A. D. SmitsEikerbout, z. W. C. HooijVan Lieshout, z. H. A. Henneman—Reumann, z. A. J. Veen Van der Schrier, z. Overleden: B. P. Mors, 9 mnd. BENNEBROEK. Ondertrouwd: N. Diseldorp en A. Louten. HAARLEMMERL. EN SPAARNW. Ondertrouwd: J. Bremer en J. M. Prins. ZANDVOORT. Bevallen: H. M. G. Varekamp Dingermans d. M. TerpstraKeur, z. A. PaapKerkman, z. R. Keur Koopman, d. Overleden: A. J. Hollenburg, 75 j. H. J. J. Deus 45 j. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Bevallen: E. MuijsVlottes, d. Overleden: G. Zonneveld, oud 39 jaren, vrouw van D. Adrichem. LISSE. Overleden: M. v. d. Linden, 71 j- VELSEN. Bevallen: A. Stada-De Boer, z. G. van Schagen-Nijman, z. Overleden: G. Luidenga, 12 j. J. C. Kramer, 13 in. M. Numan- 4 d. D. Muije, 74 j. C. Blokker, 7 m. Alkmaar, 4 Vee. Aang. 7 Aug. Paarden f100 a f125 Politierapport. Gevonden voorwerpen1 hond, 1 marinekraag, 1 reticule, 1 por- temonnaie met geld, 1 kinderschoen tje, 1 wandelstok, een doos met papieren trompetten. Proces-verbaal opgemaakt wegens: straatschenderij, openbare Dronken» schap, wielrijden zonder licht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3