Haar zwakke pleli De Maag Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Land en Tuinbouw. SPORT. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. j'a.'ii' Leiden, f10139; Vreeswijk en v. Riet Leiden, f9955; P. J. Christi- aanse Oegstgeest, f9517; Bijlandt en kpmer Haarlem, f9300; v. d. Zon Öitlegom, f8980; A. Lelieveld Hille- B°m, f 8940; P. Rings Zantvoort f 8895 Jb Witzenburg Zoeterwoude, f8630: 'iiiiia Kraaij Hillegom, f8450; P. Vester Voorhout, 8379; W. deVreede Noordwijk, f8149; J. P. Lagerberg ^assenheim, 8049; A. de Bes Noord wijk, 7900 J. v. d. Prijt Voorhout f1275. In de eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente, welke deze week gehouden wordt, zal be slist worden aan wie het werk ge gund zal worden. HAARLEMMERLIEDE. De Heer p. Klok, hoofd der openbare school in de afdeeling Houtrakpolder zal 3 September a.s, die betrekking 25 jaar lie Ij ben hekleed. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot rector van het R. K. Gasthuis te Roosendaal den Z.Eerw. heer .J. Stoffelen; tot pas toor te Klundert den Z.Eerw. heer •i. van Steen; tot kapelaan te Leur den Welerw. heer. C. Oomen; tot kapelaan te Hoogerheide den Wel- Eerw. heer A. v. Erck; tot kapelaan te Beteringen den Wel.eerw. heer A. Damen; tot rector te Princenhage den Zeereerw. heer J. Siebelink; tot kapelaan te Princenhage den Wel eerw. Zeergel. heer dr. Andr. Smits, tot kapelaan te Ginneken den Wel- eerw. heer G. Juten, tot kapelaan te Sas van van Gent den WelEerw. heer A. Boumahs, priester van het Seminarie. De jezuïeten bijgeloovig? 1 herover breekt zich de Magdebur- ger Zeitung het hoofd. Zij heeft over de vraag rijp nage dacht en is tot de slotsom gekomen, dat de leden van de Orde der Socië teit van Jesus in zake wonderen, hei ligen en relikwieën met het grootste bijgeloof behept zijn. Dwaze dingen discht het blad tot staving van zijn niet minder ridicule bewering op. Een enkel voorbeeldje uit meerdere. De Jezuïet Grisar zou een jaar of wat geleden van zijnen Overste eene be risping hebben opgeloopen, toen hij op eene algemeene vergadering van de Görrisvereeniging te Munchen de echtheid bestreed vanden te Genua ais reliek bewaarden staart van het muildier, waarop de Heiland Zijne intrêe deed te Jerusalem. De stupide „onthullingen" van de Maydeburgw Zeitung vormen als eene inleiding totYene aanklacht tegen de Köln. Volhzeitung, die het in prof. Himstedt (Freiburg in Br.) zeer terecht gelaakt had dat hij in zijne toespraak ter gelegenheid der eerste steen-legging van het Universiteitsgebouw met hef tigheid tegen de Jezuïeten, was uitge varen. Het Congres van den te Brest. Sillon" Aan de vele telegrammen over het voorgevallene te Brest ontleenen wij het navolgende: De heer Mare Sangnier leidde het Congres. 4'rots het verbod van mgr. Dubillard waren daarbij enkele priesters tegen woordig. Een onderzoek bracht echter aan het licht, dat zij vreemdelingen in het Bisdom waren. De openbare vergadering in den na middag werd gehouden in de Stads gehoorzaal en door circa 1000 belang- stellenden bijgewoond. Achtereenvol gens voerden het woord Sangnier, Gonde, socialist, en Jules le Gall, lid Van de Arbeidsbeurs. Volgens „Havas" nam de „Sillon", in den vorm van een dagorder, het besluit Mgr. Dubillard te dagen vóór de Congregatie van de Bisschoppen en de Regulieren. 'tls echter moeielijk aan te nemen, dat „Havas" precies weergeeft hetgeen er is voorgevallen. Eene vereeniging kan immers geen Kerkvoogd voor eene Congregatie ter verantwoording roe pen. Wel mogen zich de Katholieken Van eene Bisschoppelijke beslissing up den H. Stoel beroepen. Mogelijk gaat men hiertoe over, zonder den eerbied tegenover zijnen Bisschop uit het oog te verliezen. De vergadering meldt „Havas" eindigde van de zijde der Congres sisten met het Bondslied van den !>Siilon"; de revolutionairen zongen de „Internationale." 't Is een betreurenswaardige dag ge weest. Deken van Erven Dorens. Gisteravond te half elf is te 's- Gravenhage overleden de ZeerEerw. Heer Josephus Maria van Erven '-Wens. Z.Eerw. werd geboren te Amsterdam 3 September 1849, pries ter gewijd 15 Aug. 1875. Gedurende bijna acht jaren was ''•Eerw. kapelaan te Vogelenzang en daarna gedurende ongeveer elf jaren kapelaan te 's-Gravenliage. (H. Ja- 'ob us). I laar na werd Z.Eerw. belast met e oprichting der nieuwe parochie ^arv het H. Hart aldaar en op 27 April 1894 als eerste pastoor dier Parochie aangesteld. Op 20 Jan. 1903 (na den dood van Mgr. Heyligers) keerde hij als pastoor in de St. Jacobus-kerk te rug en werd tevens aangesteld als Deken van 's-Gravenhage. Gedurende vele jaren was ZEerw. tevens geestelijk adviseur van den Ned. R. K. Volksbond in de Resi dentie. Hoezeer Deken van Erven Dorens in aanzien stond bleek nog onlangs toen hij om gezondheidsredenen ge noodzaakt werd ontslag te nemen uit zijn bediening (1 Aug. 1.1.); door de hoogere zoowel als door de lagere standen werd zijn heengaan ten diepste betreurd. R. I. P. Z. H. de Paus heeft in afscheids- audiëntie ontvangen Z. Em. kardi naal Vincent Vanutelli, die den 10 dezer Rome verlaat, om als Pause lijk legaat het H. Sacraments congres te Doornik voor te zitten. Nog eens: Tegen Lourdes. Men leest in de „Semaine religieuse de Limoges": Het Comité der bedevaart naar Lourdes ontving dezer dagen het volgende telegram „De Hoofd-administratie staat de bedevaart niet toe." Alle voorzorgen waren genomen, de noodige machtiging was sinds lang aangevraagd, de zoo moeilijke orga nisatie geëindigd. En nu gaat de bedevaart niet door. Zij die nu toch naar Lourdes wil len, moeten zich onderling organisee- ren, buiten het Comité om. Eene uitzondering. Het bestuur van een bedevaart naar O. L. Vr. van Goeden Raad, te Viesly (Frankr.) richtte tot den stationschef aldaar een verzoek om reductie van 50°/o op het gewone tarief. Hieraan werd geen gevolg gegeven, omdat zoodanig verzoek veertien dagen te voren moet worden ingediend. Eene uitzondering op den regel maakte echter een muziekgezelschap, dat binnen den gestelden termijn de reductie bekwam. De christen-democraten in Italië ge ven het nog niet op tegen het Vaticaan. De democratische bond van den priester Murri noemt in een omzendbrief 's Pau sen afkeuring onverdiend. De bond zal dan ook waarlijk christelijken ar beid op burgerlijk en sociaal terrein voortzetten. De Napelsche afdeeling van den bond heeft nogmaals verklaard, dat zij de onafhankelijkheid der partij tegenover Z. H. den Paus op politiek gebied staande houdt evenals ten aan zien der democratische propaganda. De National-Ztydeelt een sterk staaltje van socialistische vreesaanja- ging mee. Volgens dat blad, moeten stakende werklieden voor de onder steuning die zij uit de weerstandskas van hun vak vereeniging ontvangen, wissels teekenen die op zicht betaal baar zijn. Zoodra een arbeider tegen den wil van de partijgenooten het werk hervat, worden de wissels hem ter betaling aangeboden. Als hij niet kan betalen, komt de deurwaarder zijn boeltje opschrijven. Afschaffing van Nachtarbeid. In het Agnetapark te Delft vond Zondag een provinciale betooging plaats, belegd door de afd. Delft van den Nederl. Bakkersgezellenbond voor afschaffing van nachtarbeid. Om ruim twaalf uur was de lange stoet, waarin een veertigtal ontplooide banieren werden meegevoerd, vertrok ken van het gebouw der arbeiders coöperatie Vooruit, die met succes een bakkerij drijft, waarin nachtarbeid onbekend is. Om één uur in het Ag netapark aangekomen, kon men zien dat uit Arnhem, Rotterdam, Amster dam en andere plaatsen buiten de provincie, vereenigingen waren over gekomen om adhaesie aan het doel der betooging te schenken. Het woord werd gevoerd door de heeren F. Mol, J. P. R. ten Boekhorst, L. de Visser en P. Nolting. Vooral laatstgenoemde spreker legde er nadruk op, dat de betooging nu toch eindelijk de laatste moest zijndat men van minister Veegens mocht verwachten inlossing van zijn toezegging dat zoodra zich een goede gelegenheid voordeed, hij tot afschaffing van den nachtarbeid voor bakkers, bij wettelijk verbod, zou overgaan. Mozart's concert-viool. Alle Mozart-vereerders zullen ze ker met belangstelling vernemen, dat Mozart's concert-viool, niet ge lijk vermoed werd, in Engeland ver kocht is, maar zich in het bezit bevindt van den leeraar Franz Josef Lenk te Schörfling (Opper-Oosten- rijk). De tegenwoordige eigenaar erfde deze viool van zijn vader Adalbert Lenk, leeraar te Neumarkt, die ook nog een kleine viool, de zoogenaam de „Buttergeige" bezat. De echt heid van beide violen is gewaar borgd. Er bestaat kans, dat Mozart's con cert-viool bij het muziekfeest, dat dit jaar te Salzburg gehouden wordt, zal gebruikt worden. Te Ziirich heeft de heer O. Scha- bert, van het Amsterdamsch Con certgebouw-orkest, zich eenige ma len als solist doen hoorenjhij had, blijkens aldaar verschijnende bladen, veel succes met een Rondeau" van van L. Kempter, en een nieuwe „Polka de concert" van den com ponist M. Samehtini te Amsterdam. Te New-York zal eerstdaags een „Leven van Z. H. Pius X" ver schijnen; als schrijver vermeldt het titelblad een geestelijke in Massa- cliusetss, Sclimitz-Didier. Z. IJ. de Paus moet zelf hebben medegehol- pen. Monseigneur Didier keerde on langs met het handschrift uit Rome terug. In den Moestuin. Voor het zaaien van Winterram- menas is liet nog tot de eerste helft van Augustus tijd. De ronde zwarte is een bekende soort, die haar roem zeker nog lange jaren handhaven zal. Men zaait ze op rijen, zes rijen op een bedje ter breedte van 1.20 M„ met een afstand van 15 c. M. in de rij en vooral niet op een versch bemesten grond. Want al mag die de rechtstreeksche oorzaak van de wormstekerigheid niet zijn, de kwaal in de hand werken doet ze in hooge mate. Men kan thans nog uitplanten Bloemendaalsche Savoyekool, die tot diep in het najaar heerlijke malsche gele kool levert, welke meestal zeer gewild is. Dessert- en Boerenkool kan thans ook nog worden uitgeplant. De eer ste levert ons, naast een geschikt materiaal ter garneering van fruit schalen, een uitmuntende versiering voor bloemperken in den winter, wat in het voorjaar, als de plant haar bloemstengels met tal van gele bloempjes geeft, nog aanmer kelijk wordt verhoogd. Met het uitplanten van andijvie op leeg gekomen grond kan men nog steeds voortgaan evenzoo met kropsla en Romeinsche salade. De tomaten eischen van ons, dat we ze wekelijks eens nazien om vooral de jonge scheuten die zich in de oksels der bladeren vertoo- nen, te verwijderen. De oogst van Augurken begint; ze moeten om de twee dagen wor den nagezien en geoogst. Verleg de ranken bij het plukken niet al te veel, het zou u blijken, dat dit de plant hinderlijk is. Strooien hoeden voor paarden. Bij de overgroote hitte te Berlijn is het gebleken, dat strooien hoeden op den kop der paarden een afdoend beschermingsmiddel zijn tegen de felste zonnestralen. Onder de vele paarden die aan de hitte zijn bezweken, was er geen, dat voorzien was geweest van een strooi en hoed. Om bij de paarden het knab belen aan den strooien hoed tegen te gaan, bestrijkt men den rand met Fransche olie. Geheel ondoelmatig is het, bij groote hitte, natte doeken op den kop der paarden te leggen. Het water ver dampt snel en de doek maakt het dier nog warmer dan het is. Kostbare bloem. Op de tegenwoordige tuinbouw tentoonstelling te Londen werd door de firma Charleswortli een orchidee ingezonden, welke een waarde heeft van 3600 gulden. Het is een merk waardig exemplaar van „Catteleya Wagnerii Magnilica", met groote witte bloembladen en enkele oranjegedeel ten. De bol was voor de firma in Venezuela gekocht voor even twee gulden. Eerst toen de orchidee groei de, zag men, dat zij wit was in stede van purper. In liet laatste ge val was de bloem niet meer waard geweest dan vijf gulden, nu bleek het een unicum in Engeland. Bleembollen. Uit Westelijk-Schouwen schrijft men aan het „N. v. d. D": De gehouden bloembollenveiling is naar genoegen van de kweekers afgeloopen. De ongeveer 700.000 bol len gingen vlug en goed van de hand. Deze uitslag spoort aan om op den ingeslagen weg voort te gaan. Dat de kweekerij van bloembollen winstgevend kan zijn bewijst het vol gende: zes jaren geleden vond iemand op het land vier bollen. Hij plantte die in zijn tuin, en door telkens te verplanten, verkreeg hij in den loop dier zes jaar een geheel bed, hetwelk hij thans voor 4 gulden verkocht heeft. Pater van den Eisen. Pater G. van den Eisen, de welbe kende geestelijke adviseur van den Christelijken Noord-Brabantschen Boe renbond, die enkele weken gele den eene reis naar Amerika onder nam, zal voorloopig daar nog wat blij ven. Het laat zich voorzien, dat het nog geruimen tijd zal aanloopen voor hij naar Nederland terug zal keeren. Jacht. In de provincie Noord-Holland wordt de jaclit op grof wild geopend op Donderdag 1 November a. s., met zonsopgang de jacht op klein wild, met uit zondering van die op hazen en fa zanten, 'op Zaterdag 25 Augustus a. s„ met zonsopgang de jacht op hazen en fazanten op Zaterdag 29 September a. s., met zonsopgang de korte jacht dagelijks, met uit zondering van den Zondag, en de lange jacht zullen alleen op Woens dag en Zaterdag mogen worden uitgeoefend. Athletiek. De door den Ilaagschen Voet balbond uitgeschreven athletische wedstrijden op het voetbalterrein van „Quick", gelegen onder hoeve Hanenburg, troffen het met het weèr. De belangstelling overtrof de verwachtingen de deelneming was bijzonder groot. De uitslagen zijn Hardloopen 100 meter in voet baltenue: 1. Henny, 2. Thomée, 3. 0. van Nieuwenhuizen, 4. Steinmetz. Tijd 12 seconden. Hardloopen 300 meter in voet baltenue, Finale1. Thomée, 2. Snethlage. 3. v. Nieuwenhnijzen. Tijd 4S4/5 sec. Hardloopen 1000 meter in voet baltenue in 1 serie van 8 deelne mers 1. A. E. Godman in 3 min, 9y5 sec,, 30 meter voor. 2. Feize- naar (Quick) 20 meter voor. 3. Lijnkamp (Haarlem). Voor bovengenoemde 3 wedstrij den was door den Nederlandschen Voetbalbond voor elk nummer een drietal medailles beschikbaar ge steld. Hardloopen afstand 1 Eng. mijl (1609 meter), 10 deelnemers, 3 prij zen als boven 1. A. E. Goldman (Quick) in 5 min. 282/5 sec., 2. D. Veenman (H. B. S.), 3. J. Oosten broek (Haarlem), 4 Corporaal Voor waarts). De 12-jarige Van Esveld liep het geheele parcours af en kreeg een bijzonderen prijs, uitgeloofd door den Heer W. W. van der Vet. Doelschoppen, 17deelnemers: le. prijs groote zilveren medaille, v. d. Weide (D. V. V.), 2e. prijs zilveren medaille, Feizenaar (Quick), 3e. pr. bronzen medaille. C. van Nieuwen- huijzen (Voorwaarts). Zondag 19 Augustus voortzetting. Dan wordt geloopen om het kam pioenschap-Athletiek van Den Haag. Door de Harddraverij-Vereeni- ging te Enkhuizen zal den 31en Augustus een harddraverij worden gehouden voor paarden onder den man. Er zijn prijzen uitgeloofd van f80, f 40, f25 en f10; voorts zal een wedstrijd in 't schoonrijden wor den gehouden om prijzen van f25, f 15 en f 10. BUITENLAND. De ramp der Sirio. De Madridsche bladen melden na dere bijzonderheden o.a. dat het schip zóó snel zonk, dat vele reizigers zich nog op het dek be vonden, toen het vaartuig in de diepte verdween. Verschillende uitgezette booten sloegen om doordat men hevig wor stelde om er een plaatsje te verove ren. Voor de schipbreukelingen wordt uitmuntend gezorgd' Gasthuizen, en andere openbare gebouwen bieden hun een onderdak. Buiten den golfbreker te Carta gena heeft men een stoomsloep van de Sirio gevonden, die gezonken was. Daarin lag het lijk van een kind, dat aan den hals een ivoren kruis en een gouden medaljon droeg. Men meldt ook nog dat tien der gsredden te Cartagena gestorven zijn. De maatschappij van de Sirio heeft geseind, dat zij een schip zal zenden om de passagiers op te nemen. De Italiaanselie consul helpt alleen de Italianen. Het gemeentebestuur van Cartagena helpt iedereen. De papieren van de Sirio schijnen gered te zijn. De kapitein weigert te spreken en zegt alleen dat het schip op een ondiepte gestooten is die niet op de kaart staat. De man is oud, heeft jicht en was onlangs getrouwd. De passagiers zijn in 't algemeen van gevoelen, dat de ramp is toe te schrijven niet aan het gebrek aan ondervinding van den kapitein maar aan zijn overdreven vertrou wen in zijne kennis van de kusten van Hormigas, waar hij dikwijls voorbij is gevaren. De kapitein zou een der eersten geweest zijn die in zee geworpen werden. De gendarmerie heeft bij Alicante een overlevende van de Sirio aan gehouden, die een klein valies bij zich droeg, dat talrijke juweelen en een groote som gelds bevatte. De schipbreukeling verzekert dat een zijner reisgezellen het hem heeft toevertrouwd met de belofte, dat hij de helft zou krijgen, zoo hij er in slaagde het te redden. Uit Barcelona wordt aan de Es- pana Nueva gemeld Het gerucht loopt dat de Sirio in 't geheim landverhuizers inscheep te op de kusten van Spanje en hiervoor groote sommen trok. Dat verklaart waarom hij daar voer op een plaats waar schepen met groo- ten diepgang nooit komen. Volgens een gerucht, zouden ver scheidene vreemde stoomschepen, aan welke de Sirio om hulpseinde op het oogenblik dat zij begon te zinken, geen antwoord hebben ge geven op hai'e seinen en hun reis vervolgd hebben. Men beweert zelfs dat sommige hun vaart versnelden en spoedig in de verte verdwenen. Daar de ondersteuningsfondsen uitgeput zijn, heeft de Spaansche minister van binnenlandsehe zaken aan zijn ambtgenoot van financiën om een erediet voor de slachtoffers van de schipbreuk gevraagd. Ingezonden Mededeelingen Een tooneelkunstenares genezen door de Pink Pillen. Mevrouw Ida Lossie, tooneelkunste nares, 5 Steurstraat, te Gent, volmaakt tevreden over den uitslag dien de Pink Pillen bij haar hebben te weeg gebracht, schreef ons den volgenden brief met dankbetuigingen: Mev. Ida Lutstie (photo. E. Garmer) „Sedert langen tijd leed ik aan de maag, had geen eetlust, een slechte spijsvertering en verloor mijne krach ten. Daar geen enkel der middelen die ik genomen had, mij baatte, heb ik den raad van een vriendin gevolgd en ben de Pink Pillen gaan gebrui ken. Ik ben verheugd bier te kun nen verkonden dat alleen die uitmun tende Pink Pillen mij volmaakt heb ben hersteld, en dat ik het die Pillen dank dat ik mijne werkzaamheden heb kunnen hervatten." In het tijdperk der groote warmte zijn de personen die aan de maag lij den zeer talrijk. Aan de maag te lijden in dien warmte-tijd is gevaarlijker dan in welk tijdperk van het jaar. Bij de vermoeienis, veroorzaakt door de hooge temperaturen komtdan de ver zwakking tengevolge van slechte spijs vertering, waarop de dvssentrie volgt. En daarna heeft volkomen uitputting plaats. Zoo uw maag zwak is, zoo gij een moeilijke spijsvertering hebt, moet gij uwe maag versterken en om zoo te zeggen weer in staat stellen te werken. Een proef met de Pink Pillen zal U algeheele voldoening geven. Gij zult spoedig beter eten, beter slapen en U beter gevoelen. De Pink Pillen zullen volkomen de zwakheid van uw maag genezen en die genezing zal blijvend zijn. Volg den raad dien wij geven omtrent de wijze van eten en neem na iederen maaltijd een Pink Pil. Deze Pillen verzekeren aan de ongelukkigen slachtoffers van slechte spijsvertering het welzijn en de rust. De Pink Pillen zijn eveneens goed tegen bloedarmoede, bleekzucht, ze nuwziekte, algemeene zwakte, rheu- matische pijnen en nevralgie. Prijs f. 1.75 de doos f. 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en omstreken bij Wed. Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. Heiligschennis. Iemand, die pas het kratikz. ge sticht te Gent verlaten had, trok, op den weg van Kortrijk (België) een kerk binnen en brak het tabernakel door middel van een breekijzer open. Hij nam de Ciborie, welke de H. Hos tiën bevatte mede en v.ervolgde zijn weg. Te Menin brak bij de Ciborie in drie stukken en verborg de H. Hos tiën in een zak. Daarna trachtte hij de Ciborie bij een goudsmid voor twee franc te ver- koopen. Deze merkte echter, dat hij met een dief te doen had en waar schuwde de politie. Gearresteerd be kende hij terstond alles. Den volgenden dag werd hij we derom naar het krankzinnigengesticht teruggebracht, nu voor den zevenden maal. De geestelijke der parochie bracht de H. Hostiën naar de kerk terug. MARKTNIEUWS. HAARLEM. Groentenmarkt. Groeutenmarkt. 6 Augustus. Aangev. Aardap. 211 HL. Verk. 200 HL. L.pr. f 1.50, H.pr. f 2.50, Aangev. Appelen 18 HL. Verk. 00 HL. L.pr. 8,00 Hpr. 16, Aangev. Peren 31 HL. Verk. L.pr. f 6 a 12,H.pr. f0,0, Aangev. Bloemk. 4000 st. Verk. 3000 st. L.pr. f 4,H.pr. f 8.Aan gev. 13 manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,30,H.pr. f0.40, Worte len 2000 bos verk. 2000 bos L.pr. f 3, H.pr. f 5,Sla 170 md. verk. 0— md. L.pr. f0.30,a f 0.40, Heereboonen. Aangevoerd en verkocht 570 mnd. f 0.70 af 1.20. Snijboonen Aangevoerd 193 mnd., verkocht 0— mnd. f 1.af 1.30. Aangev. Boter 50 KG. Verk. 50 KG. H.pr. f 1.30 L.pr. 1' 1.25 p. KG. Aangev. Biggen 35 st. Verk. 25 st. H.pr. f 12, L.pr. f 9.p. st. Aangev. Schrammen 0 st. Verk. 0 st. H.pr. f,00, L.pr. ,00 p. st. Beverwijk, 6 Aug, Koolrapen, per 100 f 0,f 0, bieten, per 100 f 0.4 f 0,00 kleiaardappelen p. Heet. f 2, il f2.50zandaardappelen p. Heet. f 3,a f 3,50 roodekool f a f Savoye f 00, a f 00, Witte f 0, a f 0, alles p. 100, uien p. Heet. f0,a f0, prei per bos f0,a f0,appelen, p Heet. f 8,a f 10,Peren p. Heet. t" 0,a f 0,—, Bloemkool per 100 f 4,a f 10,sla per 100 krop f 1, a f0,Rabarb. per 100 bos f 0 a f 0 Pieterselie per 100 bos f 0,a f 0, Raspers per Kilo f0,10 a f0, Selderie per 100 bos f 0,a f0, Wortelen, p. 100 bos f 4,a f 6, Asperges per bos f 0.00, Komkommers per 100 f2 a f3, Postelein f 0, per H. L. Peulen per kilo f 0,12. Dop pers per kilo f 0,06 f 0,10. Capucijners per kilo. Aardbeien per mand f0, a f0,00. Tuinboonen per 1000 f0,70. Snijboonen f 1.40. Heerenboonen f 0.40. Frambozen per mand 0- a f 0,12, Ras pers 0,Bessen per kilo f 0.12. 0 zw. dito ct. per Kg. Kruisbessen f 0.per kwart mud. Morellen a per Kg. Ondertrouwd: 8 Aug.W. Baars en A. M. Bos. W. Gerritsen en L. M. van Halm. N. J. Sehoon- derbeek en A. H. Thinners. J. H. van Wijland en P. C. Junge. H. NL van der Putte en C. Rademaker. VV. Burggraaf en M. H. C. van Nunen. Getrouwd: 8 A ug. S. de Goede en A. C. Hermans. G. H. Kriebel en N. Rekort. L. Breeman en M. Glaser. H. Os en J. Vonk. H. Kwekkeboom en E. A. Peperzak. W. van Citters en M. Krijns. K. Munsterman en A. C. Schweitzer. H. M. van Montfort en M. Rodenburg. C. Sala en A. van de Stouwe. Bevallen: 5 Aug. A. B Cassée- Cornelissen. z. 6 Aug. W. F. de Grebber-Lindeman, z. Overleden: 7 Aug. A. Veldhuis 2 j. d. Heerensingel. HAARLEMMERL. EN SPAARNW. Bevallen: A. M. Th. van Kaaij Sedel, d. C. BarendrechlSchnei der, 1. 1. d. SCHOTEN. Bevallen: P. ConsentVan der Hoeven, z. A. VeerVan der Schrier, z. VELSEN. Bevallen: M. JansenCana, Z. Jkvr. C. M. van Thuijll van Se- rooskerkenBoreel, Z. G. Schip perMolenaar D. A. ScholDe Beurs. 1). M. KoopsBakker, D. G. GoedhartZwaaij, Z. P. C. GroenlandZwaan, Z. SASSENHEIM. Bevallen: C. VlasveldBol, D, BLOEMENDAAI, Overleden: G. Staal, 49 j. P. Muis, 57 j. J. Nieuwpoort. 52 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: W. KwaakVisser, Z. M. C. HooglandBakker, D. M. van der PolVan Giesbergen. Z. A. J. v. d. PeijlBakker, Z. LISSE. B e v a 11 e n G. BerbeePrins, Z. M. van I^eeuwenSlootweg Z. Politierapport. Gevonden voorwerpen een muts. Procesverbaal opgemaakt wegens wielrijden zonder licht. Door het vastraken van een wa gen met hardsteen ondervond de electrische tram op de Zijlweg gis terenmiddag ruim een kwartier ver traging. Gisterenmiddag reed een verhuis wagen met een der wielen tegen een trottoirband aan den Kampersingel. Door de schok viel de voerman van den wagen en bleef bewusteloos lig gen. Bij een apotheker in de buurt werd de man binnengedragen en bij- geholpen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3