Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. productievermogen van den bodem allengs toe en de gronden winnen in waarde. BINNENLAND. Kranige visschers. Vermelding verdient het kranig stuk dat schipper G. Blok, van Sch. 400, logger van de reeders C. en M. den Duik, na den jongaten storm heeft verricht.. Wanneer de reeders met de haringvisscherij een tamelijke be somming maken, gaan de verdiensten dikwerf verloren, indien dit gepaard gaat met groot nettenverlies, wat door vele zeelieden niet altijd wordt beseft. Midden in den storm kwam een haringvleet aandrijven, welke die van Sch. 400 in den grond werkte. Geluk kig voor schipper Blok werd.de drij vende vleet door den verliezer gevon den en weggehaald. Na het woeden van den storm trachtten schipper Blok en zijn be manning hun eigen vleet aan boord te halen. Gemakkelijk ging het niet, daar deze met toebehooren p. pl. m. 120 vadem water diepte in zee lag. Tweemaal vier-en-twintig uren heeft Schipper Blok met zijn wakkere be manning daaraan gewerkt. Langzaam voetje voor voetje, kwam de reep binnen, kwam er een hooge zee dan werd de reep gevierd, opdat deze niet zou breken, want dan waren de kost bare netten toch verloren. Schipper Blok smaakte de voldoe ning op een twintig netten na, die uit de pees lieper, zijn geheole vleet en overige netten aan boord te krijgen. De drankwet en de Lunchroom. De vele bezoekers van de American- Lunchroom in de Kal verstraat te Amsterdam, diegewoon zijn hun twaalf uurtje te gebruiken in het salon op de eerste verdieping, werden gisteren verrast met de mededeeling, dat geener lei dranken meer mochten worden verkocht althans tijdelijk niet, zelfs geen koffie, melk of thee. Naar wij vernemen schuilt de oor zaak hiervan in de bepalingen van de drankwet, die voor het Salon op de bovenverdiepingen van de Lunchroom een „verlof' vereischt voor het eclien- ken van dranken, zelfs de meest on schuldige als thee e. d. De aanvrage van dit verlof was tot dusver verzuimd; wel had men naar aanleiding van de wijzigingen in de drankwet de benoodigde papieren doen veranderendoch aan een „verlof" voor het salon was niet gedacht tot dat gisteren een ambtenaar van de drankwet dit ontdekte en het schen ken van dranken verbood, totdat het vereisehte verlof zal zijn verkregen. De bezoekers zullen dus eerlang weer op hun oude plaatsje hun kopje koffie of glas melk kunnen gebruiken. Van buiten natter dan van binnen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, tegen 2 uur ongeveer, lag de gierpont op de Waal aan den Lent- schen oever. „Hé, hol Hei, hél" hoorden de schippers van Nijmeegsche zijde roe pen. De bel werd echter niet geluid; en wegens het uitblijven van dit gebrui kelijk sein, dat iemand wenscht over gezet te worden, brachten de schippers de pont natuurlijk niet over. 'tZal tegen 4 uur geweest zijn, toen dit teeken werd vernomen. „Och, schipperklonk het vervolgens, luid hoorbaar in de vroege ochtendstilte, „kom eens gauw met je aak en help daarginds eens; als je niet gauw helpt, verdrinkt hij." Een der schippers er heen. Hij vond er een man tot aan den hals toe in 't water staan, 't Bleek dezelfde man te zijn die het flegmatieke. „Hé, ho! Hei, hél" had geroepen en nu in alle kalmte des gemoeds twee volle uren in het natte element had staan wachten, om gered te worden uitzijn min aangename positie. De man was een Duitscher, die blijkbaar niet tegen Hollandschen jenever kon, en die des nachts in een roes van de Waal kade was afge- sukkeld. Het frissche verblijf had hem echter aanmerkelijk uit zijne beneveling op- gefrischt. (Geld.) Ook een „Mistifi-Kater?" Dat onze Koninklijke Nederlandsche Posterijen soms vreemde bestellingen hebben uit te voeren, kan blijken uit het feit, dat aan het adres van den heer Rembrandt van Rijn, Rembrandt- plein te Amsterdam werden geadres seerd een prentbriefkaart en een visite kaartje „met hartelijke groeten" afge zonden door eenige kunstvereerders, benevens een papieren reclame-biljet van Victoria-water, waarop eenige huidewoorden van feestvierders. De brievenbesteller heeft deze eigen aardige huldebetuigingen aan den boschwachter van het Rembrandt- plantsoen gegeven, die ze op zijn beurt gedeponeerd heeft op het voet stuk van het standbeeld. Op de achterzijde van de enveloppe met het kaartje is geschreven: Op het Rembrandtplein is geen heer van dezen naam bekend, wèl een stand beeld, echter geen bus en geeft geen gehoor (dus onbestelbaar). Plattelands-gemoedelijkheid In den raad der gemeente Uit geest werd vastgesteld eene veror dening op de heffing van tolgeld aan den Limmerweg. Bij het lezen der verordening, bleek dat aanwezig behoorde te zijn een bord, waarop het tarief duidelijk zichtbaar te lezen stond. Op de vraag nu van een dei- leden, waar dat bord zich dan be vond, werd geantwoord dat het den laatsten tijd dienst deed als stoep. Een stoep is een houten bord in het water, waarop de boeren hun potten en pannen schoonmaken Het geheim te Valkenburg. Omtrent het gebeurde te Val kenburg, waar men meende, dat een moord was gepleegd op P„ wiens lijk in de Geul werd gevonden, sch ij ft men nog aan de Limb. Koerier,,: „Zoo langzamerhand kalmeeren de gemoederen en verandert ook de lezing van het geval. Niet onmogelijk toch is het, dat de man hetzij boven de „erke" bij hotel „Germania", in de Geul is gevallen, of wat ook niet onmogelijk is er is ingesprongen. De positie in den laatsten tijd van het slachtoffer was niet al te rooskeu rig. Boven die "erke,,, zegt men, werd zijn hoed gevonden en afdrijven van het lichaam door de Geul is niet onmogelijk, ja, zelfs zeer ge makkelijk. Immers juist van Zon dag op Maandag staan de "erken,, ("stuwend,, zegt men in het Noor den) open en juist die schuiven, die door geen hek zijn afgesloten. Zeer gemakkelijk kan het dan zijn, dat de man is doorgedreven tot bij de plaats, waar de Geul ondiep is en het eerste het beste rotsblokje hem kan tegenhouden. Onderweg kan hij allerlei wonden opgeloopen heb ben, want wie de Geul in de be bouwde kom kent als ze om de paar jaar wordt schoongemaakt, die weet, dat er allerlei ongerechtigs in gevonden wordt. Wij hebben er van alles in gezien, van blikken ke tels ijzeren potten, tot een dozijn hammen toe. Verder zal het gezeul door de Geul bij de zoogenaamde redding ook wel het zijne gedaan hebben om hier en daar een schram metje te bezorgen. „In elk geval, zonder aan hun geloofwaardigheid te kort te doen - moet het toch verwondering wekken, dat een jonge vrouw, die zóó laat nog een vechtpartijtje van jongelui bijwoont, en dus allicht al de jonge nachtwandelaars ter plaatse kent, niet allen heeft herkend. "Van andere zijde vernemen we nog, dat indien de overledene te water is geraakt, hij in eenen an deren arm der Geul had moeten wor den gevonden. Het geweer. Men meldt uit Hüthein (tegenover 's-Heerenberg), aan de Geld., dat Maan dagavond een vreeselijk ongeval plaats had. Zekere K. had volgens bij zijn in hechtenisneming afgelegde verklaring, een kat willen doodschieten. Hij trof zijn moeder, en wel zoodanig dat de dood spoedig volgde. Treuriger wordt het feit als men weet, dat de vader van K. voor een paar jaren ook zoo onvoorzichtig een geweer hanteerde, waarvoor hij thans nog straf ondergaat. Een vleermuis in de pendule. 't Is te Noordwijkerhout gebeurd, zegt het Leidsch Dagblad. De pendule stond des morgens stil op halfvijf. Mogelijk vergeten op te winden Het werd gedaan en toch wilde zij niet gaan. Nu eens een tikje aan den slinger ge geven, nog eens en nog eens, maar niets baatte. De pendule bleef den geheelen dag stil staan. De avond kwam en opeens vloog van onder uit de pendule een vleermuis, die waarschijnlijk den vorigen avond door een openstaand raam naar bin nen was gekomen. En nu wilde de pendule weer gaan, zoo zonder dat de horlogemaker er aan te pas was gekomen. Branden. Gisterenuacht tegen halfdrie werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een uitslaanden brand in het leegstaande perceel no. 14 in de St.- Nicolaasstraat. De brandweer heeft de vlammen met behulp van eene Vecht- slatig spoedig gedoofd. Men vermoèdt, dat de straatjeugd zich toegang tot het huis heeft weten te verschaffen en de „aardigheid" heeft gehad aldaar een vuurtje te stoken. Ongelukken. Door het schrikken van liet paard reed gistermorgen een wagen van de „Maatschappij Amsterdams Goe derenvervoer" op de Prins Hen- drikkade ter hoogte van het ge bouw Mercurius van den glóoienden walkant het water in. De koetsier sprong tijdig van den bok, doch was niet meer bij machte zijn wagen tegen te houden. Door vlug toegeschoten hulp was het voertuig spoedig op het droge, doch het paard zwom naar liet midden van het breecle water van het Westerdok en moest met een roeibootje naar de overzijde worden opgejaagd. Daar slaagde men er in het dier te omspannen met een zeil en met behulp van een hijschtoestel op een der vrachtbooten werd het ar me beest omhoog gebaald. Het bleek intussehen reeds te zijn gestorven. Een groote menigte volgde op den wal het schouwspelde politie hield de steigers aan den kant vrij van nieuwsgierigen, ter voorkoming van ongelukken. Gisterochtend had bij de ver bouwing van een pand aan de Boompjes no. 38 te Rotterdam een ernstig ongeval plaats. De 16-jarige P. Visser liep met een vracht steenen op eenen ladder gevolgd door der 44-jarigen opper man A. v. Grondel. Gekomen op eene hoogte van 8 M. gleed Visser van de sporten en sleurde in zijnen val Grondel mede. Visser bekwam een schedelbreuk en werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. G. bekwam verschillende inwendige kneuzingen benevens hoofdwonden en werd per rijtuig naar huis ge bracht. Naar het Binnen-gasthuis te Amsterdam is vervoerd een Javaan die in de Zandstraat door een rij tuig was overreden en daardoor een enkel had gebroken. De moeder te Hark erna-Opeinde (Fr.), van wie drie kinderen ver brandden, is door dit vreeselijk ongeval in hare geestvermogens gekrenkt. Omtrent den brand te Neer bij Roermond meldt men nader De brand brak om 12 uur uit en in een ommezien lag alles tegen den grond. Het 6-jarig zoontje van den eigenaar, dat aanvankelijk werd vermist, vond men later geheel verkoold onder de puinhoopen. Omstreeks acht uur gisteren, Woensdagmorgen, greep een treu rig ongeval plaats op het exerci tieterrein van het 3e regiment veld artillerie te Breda. Men was daar bezig een zestal jonge paarden te leeren voor een stuk, toen plotse ling de beesten schichtig werden. Den artilleristen was het onmoge lijk de paarden in toom te houden. Nu is men daar bezig met het opslaan van 't circus Corty Althoff, wat natuurlijk heel wat volk lokt. Juist waren weer een paar wagens gearriveerd en van alle kanten kwa men de menschen toegeloopen. Aan een en ander schijnt men het schich tig worden te moeten wijten. De paarden waren als dol 'en renden in vollen galop den weg op, juist toen er meerdere kinderen passeerden. Wonder boven wonder werd hiervan geen enkele gedeerd. Het stuk slingerde tegen een lan taarnpaal die bij den grond afbrak. Door den schok kwamen de beide soldaten Van Wezel en De Koning van den bok te vallen, terwijl de paarden er bovenop stortten. Zoo dicht waren drie kinderen bij de paarden, dat de toeschouwers meen den, dat ook deze onder de bees ten lagen. En zoo verbijsterend was het ongeval, dat de meesten die het zagen radeloos wanhopig en schreeuwend rondliepen, aan ieder, die het hooren wilde vertellende, dat er vijf dooden waren. Gelukkig echter is het niet zoo erg. Onmiddellijk toegeschoten ar tilleristen richtten de paarden op en verlosten zoo hunne beide mak kers. Een der artilleristen van Wezel, was juist onder den disselboom ko men te vallen en daar bovenop lagen 3 paardende disselboom weerstond het gewicht der paarden en verhinderde dat de eronder lig gende artillerist -verpletterd werd. Hij is er betrekkelijk goed van af gekomen en heeft geen bijzonder ernstige kwetsuren opgeloopen. Hij kon zich nog te voet naai den ziekenstal begeven, alwaar hij voorloopig werd verbonden en ver volgens per brancard naar het mi litaire hospitaal werd overgebracht. De andere artillerist, De Koning, werd evenmin ernstig gekwetst en kon zich te voet naar 't hospitaal begeven. Een der paarden liep nog een verwonding op aan den buik. D. v. N. Kantongerecht. Uitspraken: A. M. H. alhier overtreding Drankwet, f20 boete of 10 dagen hechtenis. J. P. van G. en C. R. A. H., beiden alhier, overtreding Arbeids wet; No. 1 drie maal f2 boete of driemaal 2 dagen hechtenisNo. 2 vijfmaal f2 boete of vijf maal een dag hechtenis, met vrijspr. van het meerdere. W. F. H. alhier en J. V. te IJmuiden, overtreding Spoorwet, No. 1 f2 boete of 2 dagen hechtenis, No. 2 fl boete of 1 dag hechtenis. P. C. M., zwervende, wegensals schipper zijn schip 's nachts niet van licht voorzien, f5 boete of 3 dagen hechtenis, A. 0. V. alhier, wegens orde ver storen, 3 dagen hecht. I. J. H. alhier en vier anderen, wegens rumoer verwekken, allen f3 boete of 3 dagen hecht. J. B. A. van V. alhier en vijf anderen, wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier, allen fl boete of 1 dag hecht. K. Z. en C. D. te Wijk aan Zee, overtreding Wetboek van Strafrecht, ieder f3 boete of 3 dagen hecht. J. K. alhier, overtreding Regie ment op de wegen in Noord-Hol land, tweemaal fl boete of 2 maal 1 dag hecht. E. E. en C. J. K. alhier, over treding politieverordening hier ter stede beiden vrijgesproken. D. B. alhier en zes anderen, over treding als boven, ieder fl boete of 1 clag hecht. J. van T. te Velsen. 2 overtre dingen Motor- en Rij wiel reglement, vrijgesproken en f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. L. G. te Haarlemmermeer, en 24 anderen, overtreding als boven, No. 1 f'3 boete of 2 dagen hech tenis, de anderen allen f 1 boete of één dag hecht. J. v. A., J. F. T., H. M., G. v. Z. te Beverwijk, wegens dronken schap bij derde, tweede en eerste herhalingen, resp, 3 weken, 7 da gen en 3 dagen hecht. J. de K., H. V. alhier en A. J. te Santpoort, overtreding Wetboek v. Strafrecht en Jachtwet (verzet van 28 Maart, 18 April en 2 Mei 1906) alle vorige uitspraken be krachtigd. Voorts werden nog 29 personen wegens dronkenschap veroordeeld tot f5, f3 of f2 boete, subs, drie of twee dagen hecht. Uitslag van de Aanbesteding gehouden op 8 dezer in „Weten en Werken." Voor een Lak-Stokerij voor de firma Savrij met dienstwoning en Directeur woning aan den Schalkwijkerweg te Haarlem onder architectuur van den Heer J. A. G. van der Steur. G. P. J. Beccari Dienstwoning f 3300, Woning f 10.600, Massa f62.900. Firma Martens Zn. Dw. f 3200, W. f 10.800, F. f46.660, M. f60.660. F. P. van Zanten Dw. f 3086, W. f 9318, F. f 47.750, M. f 60.150. B. Hagen M. f 64.200. J. v. Gelder Dw. f 4520, W. f 13.876, F. f 45.694, M. f64.090. J. Seist Dw. f 2925, W. f 9313, F. f 47.676, M. 59.914. J. v. Deursen M. f 64.770. Gebrs. Wunnubst M. f 61.900. P. v. Deuisen Dw. f 3680, W. f 13.300, F. f 44.500, M. f 61.480. H. van 't Woudt Dw. f 2440, W. f 14.680, F. f 45.400, M. f 62.520. J. Kaub te Halfweg. W. f 13.493, F. f 48.394, M. f 61.830. Schiphorst en Philips Dw. f 3400, W. f 13.500, F. f 48.193, M. f 65.093. W. J. v. Zanten Dw. f 3400, W. f 11.168, F. f 46.960, M. f 61.528. Kaub en Bierboom Dw. f 4400, W. f 13.500, F. f 43.850, M. f 61.750. Voor het examen H. B. School met 5 j. cursus te Alkmaar zijn alsnog geslaagd onze stadgenopten J. G. de Graatf, B. J. Koenderink, L. J. Leemans en Oh. W. F. Veen. Tot lid en voorzitter van de Staats commissie, die rapport heeft uit te brengen over Registratiebelasting en Hypotheekrechten, is benoemd onze stadgenoot de heer mr. C. Pijnacker Hordijk, oud-lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal. Gemeenteraad. De zitting van gisteren was op eenige weinige agenda-nummers na, niet erg zwaarwichtig. Zij ving aan met eene mededeeling, dat in handen waren gesteld van Burg. en Weth. om advies: 1. een adres van de H. IJ. S.-M. om in de definitieve tramconcessie de lijn Verwulft—RaaksZijlweg te willen vervangen door een lijn Kruis straatNieuwe GroenmarktRaaks— Zijlweg; 2. een voorstel van den heer mr. J. H: Thiel inzake regeling door den Raad van de loonen der gemeente werklieden 3. een adres van de afd. Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers betreffende de salarisrege ling van het onderwijzend personeel ijan de openbare lagere scholen in deze gemeente; 4. een adres van Jhr. P. Gevaerts van Geervliet om een stuk grond te koopen aan de zuidzijde van zijn per ceel aan het Frederikspark n°. 4; 5. een adres van P. Hoogeveen om het raadsbesluit betreffende onbewoon baarverklaring van het perceel Jordens- straat n°. 1 in te trekken; 6. een adres van K. Hagedoorn in zake wijziging van de verordening op de heffing van haven- en kaaigeld dezer gemeente. De heer De Breuk geeft inlichtin gen over het leggen van een trottoir in de Tempelierstraat tegen het ad vies in van de Commissie van Bij stand. In Dec. 1905 is het plan inge komen om de Tempelierstraat te be straten. De Commissie van de tram plannen verzocht toen geen trottoir te leggen aan de zuidzijde. Aan dit verzoek werd gevolg gegeven. Toen is echter door de bewoners van do hui zen verzocht, om wel een trottoir aan te leggen, daar de rijtuigen do huizen beschadigden. Ook voor het publiek en de tram is nu een betere toestand ingetreden door het leggen van een trottoir. Het bezwaar, dat een trottoir de rij tuigen verhindert stil te houden voor de huizen is elders in de stad even eens. De heer Stolp geeft toe, dat de uit eenzetting van den heer De Breuk juist is. Evenwel meent hij, dat het alge meen belang door de wijze, waarop de zaak geregeld is, niet wordt gediend. Gebroeders Voorting b. v. ondervinden veel last van het trottoir voor hunne rijtuigen. Spr. dient eene motie in, uitspre kende de wenschelijkheid, dat het trot toir weer zal worden verwijderd. De heer Van den Berg stelt voor deze zaak aan te houden tot de vol gende vergadering. Aldus geschiedt. Achtereenvolgens werden nu de agenda-nummers 28 zonder beraad slaging en stemming afgehandeld. Nopens het voorstel van B. en W. tot verhooging van het bedrag ad f73000 voor den bouw van eene school voor meer uitgebreid lager onderwijs met f 15000, vroeg de heer mr. Thiel of er uitzicht bestaat dat de school met 1 September 1907 geopend zal worden. De Wethouder van Onderwijs, de heer De Haan Hugenholtz, deelde mede, dat alles zoo geregeld is, dat de school op 1 September a. s. geopend kan worden. Het voorstel werd aangenomen. Meer levendig was de beraadslaging over het voorstel van B. en W. om een gedeelte van het voormalige Evangelisch Lutlïersche Weeshuis in de Zuiderstraat alhier aan te wijzen als plaats waar vanwege de gemeente schoollokalen zullen gevestigd zijn, en voor het inrichten daarvan beschik baar te stellen f 1200. In verband daarmede werd behan deld een voordracht van de heeren mr. Thiel en Modoo om eene derde burgerschool te stichten. Uit de toelichting bleek het vol gende Het doel is niet eene derde school te bouwen, doch als een begin dier school te beschouwen de nu te huren lokalen. Zooals nü de toestand is, kan een hoofd de zaken niet nagaan, wat ten nadeele is van het onderwijs. Zij wil len nu een hoo'd benoemen en dus besluiten tot oprichting eener derde burgerschool. Mr. Thiel noemde den tegenwoor- digen toestand totaal onhoudbaar en Haarlem onwaardig. Nergens vindt men eene School met 19 klassen, ver deeld over drie lokalen. Reeds nü staat Haarlem gesignaleerd in het schoolver- slag als eene plaats waar de toestand van het onderwijs niet deugt. Vroeger had Haarlem den naam van uitste kend onderwijs. Uit het antwoord van B. en W. bleek, dat dit college ook den toe stand niet goed oordeelt. Het weeshuis werd gehuurd en het voorstel-Modoo-Thiel aangenomen met algemeene stemmen. Niet vleiend voorwaar voor het voor stel van B. en W. Afwijzend beschikte de Raad op een verzoek van de Haarlem,sche vl'eéschliouwersvereeniging, om voor taan het vleesch van het stadsarmen en ziekenhuis niet meer te betrek ken van één vleeschhouwer, doch de levering bij openbare inschrijving aan te besteden. Lang werd er gedebatteerd over een voorstel van B. en W. om af te wij zen een verzoek van A. v. d. Vies om afwijking van art. 7.1 der Bouwveror dening, voor den bouw van een woon huis aan den Van Heythuyzenweg. Dit voorstel van B. en W. ondervond krachtige bestrijding maar werd voor treffelijk toegelicht door mr. Bijvoet. Deze verklaarde zich niet te kunnen vereenigen met de redeneering van den heer v. d. Vies in zijn adres. De heer v. d. Vies vraagt geen ver gunning, maar dispensatie. Hier be staat kans dat de grond noodig zal zijn voor een openbaren weg. Daarom gaat spr. mee met het voorstel van B. en W. De heer Nieuwenhuizen Kruseman is het geheel eens met den heer Bijvoet. Diens betoog is juist het standpunt van B. en W. geweest, dat spreker op zich had genomen te verdedigen. Meer er over spreken, zou zijn ver zwakken van het betoog van den heer Bijvoet. De heer Modoo zou niet graag eene zaak verdedigen op de wijze als de heer Bijvoet dit doet. De heer mr. Thijssen, aanvankelijk niet meegaande met het voorstel van B. en W., verklaarde zich door de aan voerde argumenten van de billijkheid ervan overtuigd. Spr. zal daarom vóór het voorstel stemmen. Het voorstel werd aangenomen. De Raad benoemde tot lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wegens ver trek van den heer R. Broere, den heer Van Wading. Tot leeraar in het boekhouden aan de H. B. S. met 5 j. cursus den heer S. J. v. d. Vliet yoor den cur sus 19061907 op een belooning van f 500. Tot leerares in de kunstgeschiede nis aan de meisjesschool voor mid delbaar onderwijs van mej. I. C. E. Peeier te Amsterdam voor den cursus 1906-1907 op een bólooning van f 2f>0. De heer Schram meent zich te herinneren, dat de heer Vogelsong werd aangesteld hij wijze van proet. Moet aan de benoeming nu niet voorafgaan een besluit, dat het onderwijs definitief wordt gegeven. De heer de Haan Hugenholtz zegt, dat de heer Schram uit het voorstel van B. en W. de conclusie kan trekken dat de proef voldaan heeft. De voorgedragene werd benoemd. Tot leeraren aan de burgeravond school a. in de werktuigkunde: H. M. W. Werker, b. in de Nedei'h taal eu het schrijven, uit de aanbe veling B. J. Kiefte, en c. in de Nederl. taal en de wiskunde, uit de aanbeveling H. Pot. Als tijdelijke leeraren aan de bur geravondschool voor den cursus 1906 1907 in het rechtlijnig en bouwkundig teekenen den heer A.v. d. Spek, in het rechtlijnig teekenen de heeren J. A. Traanberg, P. A. Montauban en A. Wensing, in het werktuigkundig teekenen F. Hage, in liet vakteekenen J. P. Strijbos en H. Korringa, in het bouwkundig teekenen B. Bouman, in het hand* teeken J. Godefroy. De Kermis. Even middernacht joeg een flinke regenbui de late kermisgangers van gister naar huismisschien ook in eene of andere tent, café of derge lijke. Na een drukkend-warmen dag, zon nig en stoffig en broeierig, was dat buitje met een beetje donder en blik sem welkom. De bezoekers van den Stadsschouw burg die genoten hadden van „Kleine Dora", een treffend tooneelstuk naar Charles Dicken's bekenden roman, konden juist thuis zijn evenals degenen die in de tooneelzaal der „Kroon waren gaan zien „De Dochter van den Tamboer-Majoor", toen de regen bij stroomen neerpias te. In een oogwenk waren de straten schoongeveegd en sehoongeregend- Zelfs late dronkaards konden uit de jenever geen moed of opwinding ge noeg putten, om met gebroken jene ver-stem een straatdeun te blijven uit galmen. Met een enkel woord willen wij heden even wijzen op de kindervoor stelling in „De Kroon". Jammer, dat zoo weinigen daarvan geprofiteerd hebben. „De geschiedenis van klein Duimp je" is er gegeven. Eene afgezaagde geschiedenis, zegt gij misschien. Loop dan met Nurks, onaangenamer gedachtenisse in den Hout wandelen- „Klein Duimpje", was mooi, roerend zelfs. Ik heb mama's er bij zien schreien en groote tranen van medelijden 'n kinderoogjes gezien Ja, bij die afgezaagde geschiedenis Zij smaakte aan onze kinderen best, en zij genoten er zoo mogelijk nog meer van dan van den heerlijken nougat der firma Willem Stuvé, die iedereen op de Ged. Oudegracht weet te vinden. „Brongebouw", „Albert Frères' „Vereeniging" enz. enz. hadden als gewoonlijk een druk bezoek. Jammer alweer! en dat in de Kermis! dat lmt publiek niet beter den weg naar „Sint Bavo" schijnt te kennen 't Is er interessant, góede menschen- Neemt lieden en volgende dagen eens een proefje Indien de regen niet a'r spelbreker optreedt vandaag is de ba rometer leeiijk gedaald en Donderdag zon zijn naam wel eens nader kun nen toelichten kan er nog een goeden dag Maar de weerprofeten zijn te dik wijls broodprofeten en dus zeker slech te kermisprofeten. circa 1 uur storm den stalhouder Bae- ten, waarin twee dames en een heel', voor een perceel aan de Leidsclm vaart. De inzittenden wilden juist uitstappen, toen het rijtuig door de electrische tram van Amsterdam werd aangereden. Een der daro^ bekwam een lichte wonde aan de hand, terwijl de koetsier van th?" bok geslingerd werd. De koetsie' wendde zich des anderen daags to de Directie van de maatschappij 0,11 schadevergoeding. De Directie verklaarde, dat de wep van de tram had moeten vrij bltf ven, terwijl alsnog in onderzoek m of de wagenvoerder al dan niet tijdig gebeld heeft. Het ongeval heeft gelukkig gee ernstige gevolgen gehad. Handenarbeid. De 25e algemeene VergaderiiG van de Vereeniging tot bevorderli k van het Onderwijs in Handenarlm werd gisteren en heden te NijmeSL gehouden. In de zaal van het Nut werd gm avond de openingsrede gehou Dinsdagnacht een rijtuig van - Eene moeder, die gisteravond uur in de Cornelisstraat haar kinJj® van 2 jaar even onbeheerd ineen sportkar achterliet, kwam buiten tot de ontdekking, dat de kleine ver dwenen was. Wanhopig liep zij eerst overal informeerend rond,om daar na de politie van het gebeurde ken nis te geven. A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2