JL Uit den Omtrek. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Land en Tuinbouw. SPORT. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. floor den voorzitter, onzen stadge noot den lieer W. Swart, die her innerde aan de historie der Veree niging, te beginnen met het jaar 1881, toen niets dan cursussen be stonden waaruit later de vereeniging geboren werd; de Vereeniging die thans in bloei toeneemt, en steeds grooter sympathie geniet, ook in de onderwijzerswereld. Aan het vervolgens uitgebrachte jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Het ledental bedraagt thans 389; het aantal donateurs bleef hetzelfde terwijl het éereledental tot 4 gebracht Werd. Naast Amsterdam bezitten thans 's-Gravenhage en Rotterdam eene afdeeling. Te Groningen zijn de po gingen tot liet stichten eener afdee- Sng mislukt, en wordt daar alleen een cursus gehouden voor onderwij zeressen onder leiding van den heer Wolthuis. Ook uit Indië waren berichten gekomen, die het uitzicht openen van de oprichting binnen korten tijd, eener groote Indische afdee- ling. Het, in dit vereenigingsjaar in December gehouden examen hier ter stede had 98 deelnemers, waar van 70 voor afdeeling A. (Papier-, karton- en kleiarbeid) en 23 voor B (houtarbeid). Er slaagden 49 voor A en 19 B.; het was liet eerste exa men 't welk volgens het reglement van 1904 gehouden werd. Gunstig werd beschikt op het ver zoek aan de Regeering om in 1906 te Nijmegen te mogen beschikken over lokalen en subsidie voor het houden van den cursus die thans gehouden wordt. Tot Rijkscommissarissen werden aangewezen de h.li. P. H. van der Ley, directeur der Rijkskweekschool alhier en dr. P. Foekens, districts schoolopziener te Nijmegen. ISO Uaudi daten meldden zich voor dezen cursus aan, 70 werden toegelaten. Thans nemen 17 dames en 22 hoeren deel aan afd. A en 5 dames en 25 hoeren aan B. Door het bestuur wordt aan de Regeering het verzoek gericht, om voor den cursus 1907 te Middelburg de beschikking te mogen ontvangen over subsidie en gebouwen. Tegen eene kleine vergoeding zal ieder deelnemer zich in het vervolg een souvernir kunnen aanschaffen, bestaande in een zilveren insigne. Het bestuur stelde eenige wijzi gingen voor in het reglement be doelende onder meer te geraken tot vruchtbaarder samenwerking van hoofd- en afdeelingsbesturen. Aan Rij kssubsidie werd f 3000 ont vangen aan contributies f 915.50, totaal f 4198.11 de uitgaven bedroe gen f4110.7772- Bij acclamatie werd tot redactie lid van het Tijdschrift herbenoemd de heer KI. de Vries. - HEEMSTEDE. Alhier is gister middag een conducteur van de Noord- en Zuid hol landsche Stoom tram bij het koppelen der wagens tusscben de buffers geraakt en zoo ernstig gekneusd dat hem het bloed nil, neus en mond stroomde. De man is naar het Diaconessenhuis te Haar lem vervoerd en kort daarop over leden. Van het nieuwe raadhuis zal Za terdag 18 dezer de eerste steen gelegd Worden door den burgemeester, Mr. D. E. van Lennep. BEVERWIJK. Gister hebben de kinderen van fle O. L. S, alhier schoolfeest ge- bad. Reeds 's morgens vroeg togen Dj uit in feestdos. Met muziek Voorop werd eerst eene wandeling gedaan door de straten van Bever- Wijk waarna zij allen per extra ge legenheid naar Amsterdam vertrok ken, waar de jongste een bezoek "an Artis en de ouders een bezoek 4a.n liet Rijksmuseum zouden bren gen. Gelukkig droeg het mooie weer ei' liet hare bij 0111 dezen dag voor leze kleine tot eene onvergetelijke le maken. ALKMAAR: Er worden hier po gingen gedaan om, ter gelegenheid van de landbouwtentoonstellingen °P Dinsdag 11 September a.s., een k'ekostu meerden liistorischen en al- 'egorischen optocht te houden. NOORD-SCHARWOUDE. De 'Wad heeft aan de heeren Eecen c. s. °"iicessie verleend, tot het aanleggen jW' xploiteeren eener paardentramlijn: J"d-KarspelAlkmaar. t BëEMSTER. De Heer Jac Kos- °r Pzm, alhier, heeft dezer dagen Y'n H. M. de Koningin aangeboden ,j eerste door hem aldaar geteelde 'jTpelen („Jellouw Transporant") en s'':eb daar voor vanwege H. M. eene ^'"'iftelijke dankbetuiging ontvan- HAARLEMMERMEER. Onder edn drukkende atmosfeer van smeu lend vuur en met groote inspanning van krachten, is 't eindelijk gelukt de boerenwoning van P. van Duyn- hoven op B. B. 123 te behouden. Behalve dat er groote schade aan de woning is toegebracht, is de 35000 kilo hooi door water en broei be dorven. De loden der vereeniging „Chris telijke School", te Nieuw-Vennep, hebben besloten de oude school en onderwijzerswoning aldaar publiek te verkoopen. F. H. Bosinans. f Jn zijn 78ste levensjaar en in het 55ste van zijn Priesterschap over leed hedennacht te Groenendijk (gem. Hazerswoude) de WelEerw. Pater Franciscus Ilubertus Bosmans, van de Orde der ongeschoeide Carmelieten. Het zeldzaam jubilé van zijn vijftigjarig Pastoraat in dezelfde gemeente, wat hij zoo gaarne op 20 Nov. a.s. had willen vieren, heeft hij dan niet mogen beleven. Toch zal de gedachte aan dit feest blijven in de harten zijner Parochianen, wanneer over een paar maanden de Zusterschool, be stuurd door de EE. Zusters Ursu- linen van Monnikendam zal ge opend worden. R. I. P. Te Noorddorp heeft met groote plechtigheid de inwijding plaats gehad van het St. Jozefs-Gesticht. De verkiezing van den nieuwen ge neraal der Sociëteit van Jesus zal waarschijnlijk den 8 September plaats hebben, 't Is nu al bekend, dat onge veer 80 paters daaraan zullen deelne men. Mgr. Jarliff, bisschop van Peking, opvolger van Mgr. Favier, ver toeft te Rome. Men kent'de held haftige rol, die Mgr. Jarlin gespeeld heeft bij de verdediging van den Petang. Mgr. Jarlin brengt zijn eerste bezoek ad limina. Naar Lourdes. Uit de berichten opgenomen in sommige couranten over de klein zielige houding van het Fransche gouvernement op het punt van re ductie in de tarieven van extra- treinen naar Lourdes, wordt door velen opgemaakt, dat alle Bede vaarten naar Lourdes of bemoei lijkt of verboden worden. Door die berichten worden velen afgeschrikt om deel te nemen aan de 18e Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes van 18—26 Septem ber a.. s. Ten einde iedereen gerust te stel len, vermeenen wij de stellige ver zekering te moeten geven dat de moeilijkheden, die de Fransche Be devaarten ondervinden, voor de NE DERLANDSCHE Bedevaart van 18 September niet 't minst te vreezen zijn. Wij raden dus allen aan die voor nemens zijn met onze 18e Bede vaart naar Lourdes te gaan, zich onverwijld aan te melden bij een der leden onzer Vereeniging. Namens de Vereeniging tot sa menstelling van Nederlandsche Bedevaarten. Mgr. I. A. VAN ROOY, President, St. Willebrord bij Breda. CHARLES HOLLMAN, Secretaris penningmeester, Bouillonstraat, Maastricht. Het Journal meldt, dat kardinaal RampoUa op het uiterste ligt. De minister van Bfnnenlandsche Zaken brengt nader ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, het mondeling ge deelte van de examens rechtlijnig teekenen middelbaar onderwijs zal worden afgenomen van 816 Aug. en van de examens boetseeren mid delbaar onderwijs op 15 en 16 Aug. te Rotterdam, in het gebouw van de Academie van Beeldende Kun sten en Wetenschappen. Ned. R.-K. Arbeiders-secretariaat. Op de jaarvergadering is de volgende motie van Mgr. Konings aangenomen „Het Ned. R. K. Arb. Secret. St. Leonardus, vergaderd met zijn afdee- lingen te Deventer op zijn 1de jaar vergadering gehoord de verschillende sprekers: draagt het dagelijksch bestuur opr de middelen te beramen om te komen tot de oprichting van een blad, dat dienstbaar moet gemaakt worden aan een arbeidsbeurs, terwijl de verhou ding van de leden tot die arbeidsbeurs door een afzonderlijk reglement zal geregeld worden. Een commissie van voorbereiding s benoemd. Conflict-Confectiebedrijf. Er is weer eene conferentie gehou den tusschen de grossiers, fabrikanten en werklieden in het confectiebe drijf. Er werd weer lang en breed over de quaestie gesproken. De fabrikanten van confectie willen van' de grossiers 35 pCt meer hebben, de grossiers weigeren hierin toe te stemmen en de fabrikanten werken daarom niet, met het gevolg, dat het personeel op straat staat, ruim 300 mannen en vrouwen. De grossiers wilden weten of de patroons 25 pCt. beslist noodig heb ben en omgekeerd eischten de pa troons, dat de grossiers inzage van hunne boeken geven om te zien of ze die25pCt. wel of niet kunnen missen. Men werd 't niet eens en de confe rentie had geen resultaat. Donderdag worden opnieuw besprekingen ge houden. Monopoliën. Aan een brief van pater Van den Eisen uit Chicago ontleent de Nbr. het volgende Ter sprake kwam de handel in maïs. Ik vertelde, dat de boeren van Utrecht hadden gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn, direct van Amerikaansche boeren maïs te betrekken. Waarop ik ten antwoord kreegtotaal onmoge lijk. De groothandel heeft hier alles in handen. Als hij dat merken zou, zou hij aanstonds de prijzen zoo hoog zetten, dat geen enkele boer aan nie mand anders zou willen leverenen als dit toch geschiedde, zou hij wel zorgen, dat de spoorwegmaatschap pijen het vervoer op alle manieren belemmerden. En als de Regeering tusschenbeide zou willen komen, dan zouden zij met hun kapitaal wel zor gen dat de Regeering, in plaats van te helpen, belemmerende maatregelen in voerde althans uitvoerde. De President Roosevelt zelf, die het land heeft aan al die monopolies, heeft nog niets kunnen doen om verbetering er in te brengen. De millionairs doen ook hier wat zij willen. Op het oogenblik gaat alles wel. De werkman verdient hier 26 dollars daags. Armen schijnen er niet te zijn. Toch moet dat op den duur misloopen. Wat het einde zijn zal niemand kan het zeggen. Een Perspaleis. Dat is het nieuwste uit Parijs. De directeur van de „Arsenal" liep al jaren met het plan rond, dat zoo goed als zeker verwezenlijkt zal worden. De kranten en tijdschriften nemen te veel plaats in van de ruimte van de nationale bibliotheek, ■en zullen nu geborgen worden in het pers-paleis. Doch niet alleen wil men een kranten-bibliotheek, maar ook een werkzaal bouwen, bestemd alleen voor journalisten, die er alle hulpmiddelen zullen vinden ter ver gemakkelijking van hun werk. Verduurzaamde levensmiddelen. Het Maandblad tegen de vervalschin- gen schrijft Het is niet zonder voldoening, dat wij uit de Engelsche bladen verna men, dat de door ons zoo herhaalde lijk geuite waarschuwing, op grond ouzer eigen ervaring, tegen zure vruchten en groeten in blik, ook in het Engelsche Lagerhuis met nadruk aan de orde gesteld is. In de zitting van 25 Juni j.l. is door den lieer T. Davies de vraag behandeld geworden, of niet van gouvei'ii e men tswege stappen geno men moesten worden,om te verhinde ren, dat oude blikken, welker inhoud, blijkens de jongste onderzoekingen te Londen, sterk tinhoudend, en daardoor schadelijk was geworden nog steeds in den handel gebracht worden. Er werd voorgesteld, de fabrikan ten te verplichten, het jaartal van bereiding in de busschen te stem pelen, opdat controle mogelijk zoude zijn. De regeering beloofde in dezelfde zitting, de zaak in ernstige overwe ging te zullen nemen en bleek ten volle overtuigd te zijn van liet ge wicht daarvan. Waar te onzent deze zaak mei betrekkelijk groote onverschilligheid opgevat wordt, achten wij het wen- schelijk, nadrukkelijk op het boven staande te wijzen, in de hoop, dat ook onze regeering tot de overtui ging moge geraken, dat het hier een publiek belang geldt, waarbij de gezondheid der burgerij ten nauwste betrokken is. Brieven van Napoleon. Een verzameling „Brieven van Na poleon" verschijnt binnenkort bij de Berlijnsche uitgeversfirma Pau. Deze brieven,die door dr.HansLandsberg zijn verzameld, geven het geheele leven van den grooten Corsicaan. Het is voor het eerst dat deze geschriften in het Duitsch worden uitgegeven. Een hoogst eigenaardig Huwelijksgeschenk De postbeambten in Spanje boden koningin Victoria een zeer eigenaar dig geschenk aaneene gouden brief kaart, versierd met edelgesteenten. Nu wilden de telegraafbeambten niet achter blijven. Een hunner,de hr. Pola, kreeg de opdracht om voor aller re kening een artistiek telefoon-toestel te maken. Dit is geschied. De beschrijving laten wij volgen. Het fijne kunstwerk bestaat uit drie deelen. Het onderstel, in Louis XV, stijl, waarboven de zuilen van Hercules zich verheffen, verzinnebeeldend Span- je's vroegere groote macht, draagt een jongetje die het Spaansche, en een meisje dat het Engelsche wapenschild houdt. Beiden onderhouden zich langs teleplionischen weg met elkaar. In het midden op een kolom is het knopje aangebracht om op te schel len, terwijl tusschen de zuilen het schakelbord is opgehangen waarboven een adelaar de vleugels uitslaat. Op de zuilen rust in renaissance stijl een plat waarop twee minnegod- jes die de rnicrophon dragen. Eene lelie omslingerd met bloempjes vormt het binnenwerk er van. Het geheel is van zilver en wordt bekroond door het wapen van Spanje en Engeland, met lauweren omkranst. Zoodra koningin Victoria van hare reis terug is, zal haar dit geschenk worden aangeboden. Kunst- en Zakenmenschen. Door den gouverneur van Lerida is bij de Regeering het volgende be richt ingezonden. „Een Museum te Londen heeft voor 48.000 gld. de marmeren graftomben gekocht van den graaf van Urgel, Armengol VII en van diens echtge- noote en nakomelingen. Deze graf monumenten bevinden zich in de abdij van Abellones. (provincie Lerida). Zoowel uit het oogpunt van kunst als om hunne hooge geschiedkundige waarde acht de gouverneur liet drin gend noodig, dat hier onmiddelijk maal regelen getroffen worden. De marmeren grafgesteenten zijn uit de 12de eeuw. Armengol maakte zich beroemd in den Katholieken veroveringsoorlog te gen de Moor en. Op de volgende sluwe wijze gingen de Engelschen te werk, om deze mo numenten heimelijk machtig te wor den. Door werklieden, die zich tot het strengst stilzwijgen verplichtten, werden de graftom blen steen voor steen afgebroken. De Spaansche regeering zal onge twijfeld dezen „roof" beletten. Pater van den Eisen. De Weleerw. Heer L. van Aken, waarnemend adviseur van den Chris- telijken Noord-Brabantschen Boeren bond spreekt in de Noord-Brabanter het dwaze bericht tegen als zou Pater van den Eisen, de Boerenapostel, op Amerika zoodanig verslingerd zijn, dat Z. Eerw. vooralsnog niet naar het vaderland zal terugkeeren. De tol te Watergraafsmeer. De correspondent van de „Tele graaf,, te Watergraafsmeer schrijft: Op initiatief van een majoor bij de rijksvëldwacht, die van den procu reur-generaal in opdracht had in de tolkwestie bemiddelend tusschenbei de te komen en die met het oog daarop reeds eenige samensprekin- gen had gehad met den chef der Watergraafsmeersche politie, had Dinsdagavond ten huize van den notaris Zurmühlen alhier, secretaris van liet hoogheemraadschap, een conferentie plaats tusschen den heer Zurmühlen, den heer Na gel, waarnemend dijkgraaf, den tol gaarder, den chef van de Water- graafmeersche politie en genoemden majoor bij de rijksvëldwacht, ten einde een oplossing te zoeken voor de hangende kwestie. Men was van oordeel, dat de moei lijkheden, welke de tolgaarder bij de tolheffing ondervindt, voor een groot deel voortkomen uit de gebrekkige regeling, welke er op het oogenblik is. Het staat namelijk niet vast, of fietsende inwoners van Watergraafs meer of ingelanden van den polder verplicht zijn tol te betalen; ja, dan neen. Volgens sommigen is dit niet, volgens anderen wel liet gevolen het gevolg is een vrijstelling van een deel der fietsers, welke den an deren fietsers onbillijk toelijkt en hen ontevreden maakt. Daar men dus deze omstandig heid als de voornaamste oorzaak van het verzet van het publiek aanmerkte, was men van meening, dat in de eerste plaats een regeling te dezer zake getroffen diende te worden Verder werd overeengeko men, dat voorloopig van fietsers geen tol geheven zal worden, totdat zulk een regeling door de vergade ring van het hoogheemraadschap zal zijn vastgesteld. Daarmee is dus de tolkwestie weer van de baan. Althans voorloopig, want de gedach te, dat door een regeling als boven bedoeld de zaak geheel en al opge lost zou zijn, lijkt ons wel wat op timistisch. Zeker, wanfieer er een einde komt aan de willekeurige wijze, waarop tot dusver tol werd geheven, wan neer niet de een tot betalen geprest wordt, terwijl zonder blijkbare reden de ander rustig kan passeeren, en wanneer dan daarbij op den tolgaar der die controle wordt uitgeoefend, welke thans ten eenenmale ontbreekt, zoodat het fietsende publiek althans eenigen waarborg heeft, kortom, wanneer er aan den tol een eenigs- zins geregelde toestand komt, dan zal daarmee reeds iets gedaan zijn, om aan de grieven van het publiek tegemoet te komen. Maar de groote grief blijft bestaan, n,l. dat de tol uiteraard een hatelijke middeleeuw- sche belasting is, welke vooral op een punt van druk verkeer, als aan den ingang van den Middenweg, uitermate hinderlij k en onaangenaam is en welke daarom bij ieder recht geaard ingezetene van Watergraafs meer hoogst impopulair is. Maar wellicht, dat inmiddels de regeering tusschenbeide komt en een gewillig oor leent aan het adres van de gemeente Watergraafsmeer. Voorloopig althans is de rust in onze gemeente hersteld en gelukkig op vreedzame wijze. BUITENLAND. De hondsdagen in New-York. Er heerscht een ontzettende hitte in New-York. Reeds zijn zeven per sonen 0111 't leven gekomen. In de stad hebben eigenaardige tooneeltjes plaats. De menschen, die in hun huizen dreigden tot damp over te gaan. zijn er uitgetrokken en hebben zich metterwoon gevestigd in de open bare tuinen, of ook wel, bij gebrek aan heter, op de trottoirs, waar zij den nacht doorbrengen, zoo goed, maar vooral zoo kwaad als het gaat. De ijs-trust heeft zijn prijzen ver hoogd, ofschoon hij zich daardoor aan gerechtelijke vervolging bloot stelt. Rechter Rosalsky gaat eens naneuzen, hoe 't zit met de manipu laties van bedoelden trust, deftiger, zal een onderzoek instellen. Nu komt er iets ergs, en menschen met 'n zwaar ontwikkelden kuisch- heidsknobbel moeten 't maar liever overslaan. Op de badplaatsen in de buurt van New-York loopt het menschdom bij deze ontzaglijke hitte alle eti quette met voeten tredend, den gan schen dag in badcostuum rond en in dit schamel maar practisch toilet leggen de badgasten hun visites bij elkaar af. Die gelukkigen I Zij die in de stad moeten blijven 'n soort smeltoven lijden vreeselijk. Men heeft den armen kinderen permissie gegeven, zich te baden in de bassins van de publie ke tuinen en in- de fonteinen op de pleinen. Het is een eigenaardig schouwspel, de straatjongens in zwembroekjes de sproeiwagens te zien volgen, om 'n paar druppels van 't frissche water op te vangen. 's Avonds wordt klasse gehouden op de daken der scholen, omspan nen door ijzerdraad. Drie landverhuizers op 'n schip, dat een geheelen dag in de haven van New-York moest wachten op 't bezoek van de gezondheidspolitie, zijn tengevolge van de gek-maken- de hitte gestorven. De thermometer wees eergisteren 86 graden in de schaduw om 10 uur 's morgeus, 0111 1" uur was hij gerezen tot 92 graden en om 4 uur 's middags tot 97 graden. Een groot aantal New-Yorkers slapen wegens de hitte op Couey- Island. 300 mannen, vrouwen en kinderen kwamen terug met de boot „Binghampton." Deze werd aangevaren door het schip „Elmi- ra", waardoor een paniek ontstond. Vrouwen en kinderen werden om ver geloopen. De „Binghampton" kreeg een gat in den voorsteven, maar wist de passagiers aan wal te brengen. De hitte is ontzettend. De bad plaatsen zijn overvol, en tiendui zend New-Yorkers overnachten op Coney-Island onder den blooten hemel. Arme spaarpenningen, Te Chicago is de Milwaukee Ave nue Bank mis gegaan. Het heet dat de spaarpenningen van 22,000 beleggers, meest kleine luiden, groo- tendeels verloren zijn. Er is een tekort van ruim 2,400,000 gulden. De bank wordt d^or een verwoede menigte belegerd, die door politie in toom moet gehouden worden. Tegen den directeur Paul Stans- land, die vermoedelijk in Londen zit, en den kassier Herring zijn mandaten tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Er schijnt met het geld van de bank aan de beurs- gedobbeld te zijn. Een ideaal-koning voor kleermakers. Koning Eduard heeft, hij zijne vele andere bezigheden, ook nog steeds den tijd, den kleermakers een aangename verrassing te be reiden. Op de rennen te Goodwood is hij onlangs verschenen met wit ten hoed en witte schoenen. Deze laatste waren van wit ree-vel. Door zijn voorbeeld heeft de ko ning lichte zomerkleeding fashio nable gemaakt. Bij zijn lichte hoofd- en voetbedekking droeg de vorst een grijs jaquet. Een vreemdsoortig aanbidder. Een fanatieke vereerder van Scheu- ren-Kestner, de jood This, liet een krans neerleggen op het graf van den gestorven Huator met deze plech tige verklaring er bij. „Ik leg op het graf van den grooten burger, die Scheuren-Kestncr geweest is, deze hulde van onze eindeiooze aanbidding." Niet grappig dit joodje? Koningin Christina te Lourdes. De Koningin-Moeder van Spanje, infant Fernand en de infante Maria Teresia, vergezeld van eenige leden hunner hofhouding zijn dezer dagen in drie auto's over Pau naar Lourdes gegaan, om daar de Onbevlekte Maagd te vereeren. Aan de Fransche overheid had de Koningin verzocht haar streng incog nito te eerbiedigen. Zij reist als her togin van Covadonga. Haar kan minister Clemenceau toch moeilijk verhinderen naar Lourdes te gaan. In aansluiting bij ons bericht, voor komende onder Buitenland (Italië) omtrent 's Pausen beslissing meldt de Groix van heden: Vertrouwbare mededeelingen verze keren ons, dat 's Pausen beslissing gevallen is. Er wordt bijgevoegd, dat het niet waarschijnlijk is, dat zij di rect openbaar gemaakt worden. De belanghebbenden zullen ten geschikten tijde er mededeeling van krijgen, gallet blad voegt erbij wij meenen aan deze volstrekt vertrouwbare in lichting te kunnen toevoegen, dat Z. H. de Paus zonder meer de vorming van de godsdienstige vereenigingen (gelijk de Scheidingswet die voorstelt) verwerpen zal. MARKTNIEUWS. HAARLEM. Aangevoerd 16 stapels Kaas: 2272 kazen, 4051 K.G. 4f 27,50 a f 22. Aangevoerd en verk. zijn 16 stuks nucht. kalveren A f 16.A f 12. per stuk 1 Schapen a f 28f per stuk, 7 paarden f0f0 per stuk. 1 Koe f 150. BROEK OP LANGENDIJK. Aardappelen. Gladblaadjes f0,a 0,Muizen f0,40 a 0,55. Wortelen fl,3o a 2,50 per 100 bos, Bloemkool le soort f 6,75 a 9,75, dito 2e soort f2.40 a f2.90, Kool: roodef3.50a 4,75 gele f 4,a f 4,50, witte f 6,75 a 8,00 per 100, Nep (kleine uien) f 1,95 a 2,50. Graafjes f 0.60 a f0.Reuzen Bloem kool f a f Schiedam, Noteering Makelaars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurscom- missie f 10.Stemming (vast. Ruwe Spiritus f8. SpoelingCommis- sie f 0.90. Ondertrouwd: 9 Aug.: P. v. d. Weetering en J. W. Andréa. J. H. v. Paradijs en E. Obdam. J. Broese van Groenou en E. C. Janssen van RaaijL. Bot en M. T. F. Creemers. G e t r o u w dM. Martens-G. Bulters. B. J. A. H. Schoonebeek-A. van Buuren. Bevallen: 7 Aug. M. E. van Bruggev. Steijnen, d. H. Boting Moonen z. 8 J. BrieneAvé, d. Overleden: 8 Aug. S. E. Vel denStuurman, 78 j. Klarenbeekstr. W. Loots, 24 j. Hazepaterslaan. 7 Aug. T. G. W. R. v. d. Laar 2 m. d. Tulpenstraat. 9 Aug. K. Goossens v. Brederode 46 j. Papetorenvest. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen :- een pet, een hondje, een armbandje, 1 kin derschoentje, een bril in etui, een medaillon, een staartriem. Procesverbaal opgemaakt wegens bezigen van een hond zonder muil korf als trekkracht. Gisterenmiddag werd een paard gespannen voor een disselwagen schichtig en sloeg in de Anegang op hol. De wagen reed tegen perceel KI. Houtstr. 1, tengevolge waarvan de glasruit brak en de bestuurder zich danig verwondde. De man is per bran card naar het gasthuis overgebracht. Gisterennamiddag is een conducteur der stoomtram HaarlemLeiden bij het rangeeren in den Hout bekneld geraakt tusschen de buffers van 2 wagens. De man is naar het Diaco nessenhuis overgebracht. Ui jJc ■f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3