Uit den Omtrek. Kerk en School. Sociale Berichten. SPORT. Land en Tuinbouw. Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. nieuwe programma begounen, gelijk ne advertentie in ons blad aangaf. Wederom een keurige verzame ling van nommers, rijk aan afwisse ling, die bovendien door de geestige en heldere toelichting van den hr. Al berts niet weinig aan belangrijkheid winnen. De opkomst van het publiek blijft voortdurend even sterk.. Frits van Haarlem's Specialiteiten gezelschap, dat gelijk onze lezers herhaaldelijk in onze advertenties hebben kunnen lezen, ook heden weerin de „«Sociëteit de Vereeniging" met zooveel succes optreedt, blijft de vele bezoekers lokken en trekken en zorgt er voor, dat niemand on voldaan huiswaarts keert. Laten we liever zeggen dat iedereen er zich kostelijk amuseert. „Café Neuf", Houtpoort, heeft ook voor de noodige verpoozing der vele bezoekers gezorgd. Verschillende be kende zangeressen treden er op. In „Café 't Haasje" kan men nog zeer laat op den avond de gewone en buitengewone bezoekers vereenigd vin den. Ook daar is zang en „kemieke- righeid". Een onzer ondeugende lezers of was 't eene lezeres vroeg ons gisteren in een naamloos schrijven, dat wij bij uitzondering niet ongelezen ter zijde legden, of wij den nougat der firma Willem Stuvé(Ged. Oude Gracht) Wezenlijk geproefd hebben. Eerlijk op gebiecht wij hadden tong en verhe melte nog niet dat genoegen gegund toen. Thans kunnen wij briefschrijver (of schrijfster) melden, dat wij geproefd en genoten hebben: Best, hoorl Met deze korte gastronomische ver klaring zullen we heden ons relaasje sluiten: Lest, best! ZANDVOORT. Door B. en W. is Verlof verleend tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken aan den heer W. Worst voor den winkel en het salon van het perceel Kerkstraat 22. aan den heer F. Hellingman voor den winkel en het salon van het per ceel Kerkstraat 8. Ook is door genoemd College ver lof verleend voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank aan den heer LI. A. P. Hoogkamer, voor den winkel van het perceel Passage 23. HALFWEG. In het Oostelijk deel van het dorp wordt thans door de Electrische spoor langs dubbel spoor gereden. BEVERWIJK. Wipkunnen thans definitief melden, dat bij gelegenheid van de Beverwijksche landbouw tentoonstelling op 31 Augustus, Koninginnedag, eene ringrijderij in nationaal costuum zal worden gehou den voor leden vt.n de Hollandsche Maatschappij van Landbouw met hunne dames. Er wordt tot een bedrag van f200 aan prijzen uitgeloofd in twee afdee- lingen a. voor het mooisto geheel, b. "mor het ringsteken. WIJK AAN ZEE. De feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan van deze gemeente als badplaats zal plaats hebben Maandag en Dins dag 13 en 24 Augustus a,s. Door de feestcommissie van de vereeni ging ter bevordering van het vreem delingenverkeer alhier is het vol gend programma opgemaaktMaan dag 13 Augs. bergen maken van langsten duur door kinderen van badgasten, aanvang 10 uur 's mor gens 's middags verschillende wed strijden tot 4.30. Dinsdag 14 Augs.wedstrijden aan het strand in hardloopen, spriet- loopen enz. voor kinderen van inwoners van 713 jaar, aanvang 10.30. v.m. Aan alle kinderen worden snaperingen uitgereikt. Op beide dagen worden muziek uitvoeringen gegeven, terwijl 's avonds optochten met lampions en muziek worden gehouden. Naafloop vuurwerk. Bij zeer ongunstig weder zullen de feestelijkheden uitgesteld wor den. ver- 2. Mej'. M. J. W. Keers te Santpoort. 3. Mej. J. van der Linden te Amster dam. Aanvraag hoogere subsidie voor de Ambachtschool te Haarlem. Adres van de afd. Haarlemmermeer der Holl. Maatschappij van Landbouw omtrent gebruik van schoollokalen en om subsidie voor een in deze ge meente te houden landbouw-winter- cursus. Jaarwedden van den burge meester en secretaris. Grootsche plannen wordert er te Oirschot (N.-Br.) gevormd om den SOOsten verjaardag der vinding van het wonderbeeld van O. L. V. van den Eik zoo luisterrijk mógelijk te vieren. Het voorloopig comité heeft be sloten om 15 Aug. eene algemeene vergadering te houden, waarop de be sturen of hun afgevaardigden van alle in Oirschot bestaande gezelschappen zullen worden uitgenoodigd. De dag der viering is bepaald op 8 Septem ber. Staatsexamen Universiteit. Staats-examen te Utrecht tot toela ting aan de Universiteit. Van 6 tot 8 Augustus deel II candidaten voor de faculteit der Godgeleerdheid enz. Toe gelaten zijn zes candidaten: P. N. van Eijk, S. Rodrigues Pereira, F. G. Schu- ringa, J. A. F. van Asperen, I. C. Elink Sterk, Mej. M. ten Bosch. Voor de faculteit der Geneeskunde enz. werden 11 candidaten geëxami neerd. Toegelaten zijn 5 candidaten R. Bromberg, J. Droste, J. Straub, J. van der Wijk, A. H. J. de Goeij. Beide diploma's werden gevraagd door één candidaat, die het diploma B. verwierf, H. Houtzagers. Gedurende den loop van het exa men trokken twee candidaten zich te rug. Het examen wordt voortgezet met 3 candidaten. Na voortgezet examen zijn van de vorige groep alsnog ge slaagd D. Voute en Mej. L. M. van der Blink, voor diploma A. Tot privaat docent in de anatomie aan de universiteit te Amsterdam, is opnieuw toegelaten de heer A. J. P. van den Broek. Op het motu proprio over den kerk zang zal ongetwijfeld volgen een motu proprio over de meubileering. Reeds is er eene beweging van den II. Va der uitgegaan tegen de smakelooze heiligenbeelden. Als Patriarch van Venetië organiseerde aldaar de H. Va der in de kerk van de H.H. Joannes en Paulus eene tentoonstelling van ge wijde kunst, en te Rome men weet het werd de Pinacotheek naar een waardiger en fraaier gedeelte van het Vaticaan overgebracht. Voeg hierbij 's Pausen levendige be langstelling in de wetenschappelijke onderzoeking van de Catacomben en zijne liefde voor de toonkunst. Was Kardinaal Sarto niet een Maecenas voor den genialen Perosi, was niet hij het, die Perosi's aanleg ontdekte, zijn talent aanmoedigde en hem aanbeval bij Z. H. Leo XIII voor directeur van de Sixtijnsche kapel Heeft Z. H. een mooi en lezens waardig boek ter hand gehad, dan vindt hij nieuwe verpoozing voor zijn harmonium of pianino, welke in strumenten de H. Vader meesterlijk bespeelt. Uit de diamantindustrie. Volgens de statistiek der werkloos heid in de diamantindustrie waren er - luidens bericht uit Amsterdam in de week van 29 Juli4 Augustus 228 werkloozen, tegen 280 in de vorige week. Arbeidersconflict. In Keulen dreigt een ernstig arbei dersconflict. Daar staken de kaden- metselaars en leidekkers. De patroons in de bouwvakken hebben nu beslo ten dat zij komende week Woensdag een algemeene uitsluiting zullen be ginnen, indien die twee groepen werklieden niet voor dien dag werk hervat hebben. In Italië vreest men alweder voor het instorten van een merkwaar dig oud gebouw. De toren van het uit 1291 dagteekenende „Podesta- paleis" te Bologna, vertoont drei gende scheuren en spleten. Het gebouw is ontruimd en voor loopig gestut. Later zal men tot ernstiger herstellingswerken over gaan. Kegelen. Op de kegelbanen van het geheel gerestaureerde café Billard <fe Kegel banen, Warmoesstraat 157 zal door den heer 0. P. G. Nieman ter ge legenheid van de heropening van genoemd café van 12 tot en met 17 Augustus a. s. een invitatie-ke gelconcours gegeven worden, het welk zal bestaan uit korpswedstrijd, gratis-personeelen wedstrijd om medailles en gratis-personeelen wedstrijd om kunstvoorwerpen. Hiervoor zullen worden uitgeloofd zilveren lauwerkranzen, gouden en zilveren medailles en een groot aantal kunstvoorwerpen. Deze wedstrijden zullen gehouden worden onder leiding eener commis- van bekende Amsterdamsche kege laars. De deelname aan deze wed strijden is geheel gratis zoodat eene flinke opkomst te verwachten is. Reeds vele clubs ook van buiten Amsterdam hebben zich voor dit concours doen inschrijven. Welke boeken worden in Enge land het meest gekocht In de eerste plaats de Bijbel, dan volgen de werken van Shakespeare en Dickens. Van de laatste alleen wor den in Engeland jaarlijks een half millioen deelen verkocht om van Amerika niet eens te spreken. van het ALKMAAR. Voor het examen acte M. O. M- rechtlijnig teekenen en perspectief zijn te Rotterdam o.m. ge slaagd de heeren J. W. J. Cack en L. Groen, beiden alhier. LISSE. De heer P. van der Kam alhier is te 's Gravenhage geslaagd Voor het examen Fransch L. O. LI A ARLEMMERMEER. Gemeen te- raadsvergadering °P Donderdag 16 Augustus, des voormiddags te LQil* uur. De agenda luidt o.a. Beslissing omtrent de gunning van den aan- en verbouw van school 7 Aanbieding rekening van het Burger lijk Armbestuur. Benoeming hoofd voor school 7. V oordracht1. JHmdnks te Kookanie 2. A. J. Heuse te Haarlem. 3. G. Blees te Zaandam. Benoeming onderwijzeres yoor school 11. Voordracht: j. jyjej C. Endert (tijdelijk aan school 10). E. Pius X en de Kunst. Een Duitsch blad heeft gemeld en geheel ten onrechte dat Z. H. de Paus in kunst en letterkunde weinig be lang stelt en den H. Vader zoo doende het geschiktste middel ont breekt, om zich temidden zijner velerlei beslommeringen in den waren zin des woords te ontspannen. Geheel ten onrechte, herhalen we. Van zijne jeugdjaren af—de school rapporten getuigen het onder scheidde Joseph Sarto zich bij de beoefening van de klassieken door sierlijkheid van stijl, terwijl als pries ter zijne predicatiën en onderrichtin gen steeds eene bijzondere aandacht trokken. Temidden van zijne vrienden placht hij later als Monseigneur gaarne te improviseeren 't zij in 't Latijn of Italiaansch en zijne briefwisse ling met mannen als Caron en Fuci- r.ato getuigt van zijne artistieke be gaafdheden. Als Kanunnik van Treviso een der getrouwen van den Parnassus, bleef hij sedert met ijver en onloochenbaar succes de dichtkunst beoefenen. Zijne lijkrede op mgr. Rosa, Bis schop vam Mantua, wordt als een meesterwerk geroemd. De privé-bibliotheek van Pius X in liet JVaticaan legt getuigenis af dat de PI. Vader zich op de hoogte houdt van iedere letterkundige strooming. Professor Seitz, ondervraagd wat men van Pius X voo.r den bloei van de kunst te wachten had, aarzelde niet te antwoorden „Z. H. zal minder voortvarend zijn dan -wijlen Leo XIII, maar een Paus kan roor de kunsten ijveren, zonder uiterlijk vertoon en ziedaar, wat we van onzen H. Vader te wachten hebben.". „Zijne tusschenkomüt hij de school- regeling te Mantua en te Venetië, verraadt den man van kennis, die voor geene hervormingen terugdeinst." De gemeenteraad te Antwerpen heeft 75.000 francs toegestaan voor een Peter Benoit-gedenkteeken alleen te Antwerpen wonende beeld houwers zullen in den wedstrijd mogen mededingen en dat besluit vindt veel tegenkanting. De Vlaam- sche Gazette zegtBenoit was een wereldgenie en 't hoort zoo dat alle kunstenaars van de wereld mee dingen mogen om hem te verheer lijken. In 1901 stelde de Duitsche schilder Stommel aan Kardinaal Sarto ter hand eenige foto's van den koepel der apostelenkerk te Keulen, met ver zoek zijne studiën in de Kathedraal van San Marco te mogen voorzetten. De Kardinaal antwoordde: „Wij bezitten in Italië een schat kunstgewrochten en mogen vooral stoffen op onze oude kunst. Maar het Italië onzer dagen denkt bijna niet meer aan dit bijzondere voorrecht. Laten wij het wakker schudden, het slapende ItaliëHoe beschamend voor ons, door vreemdelingen aan den rijk dom onzer kunst te moeten herinnerd worden 1" Indische Kunst. Bij de opening van de Indische Kunst tentoonstelling in hetStedelijk Museum te Amsterdam heeft de Heer Smeenge in zijn korte toespraak de verzekering gegeven dat zijn stijgende liefde en belangstelling voor onze Overzeesche Bezittingen hem vroeger reeds hadden genoopt lid te worden van de nuttige vereeniging „Oost en West". Om dezelfde rede had liij gaarne het eerevoorzitterscliap van het comité ■dezer tentoonstelling op zich genomen. Hij sprak goede wenschen uit voor het toenemen der belangstelling in onze koloniën, waartoe deze tentoon stelling zeker zou kunnen bijdragen, ■en, ieder opwekkende om in eigen .kring mede te werken tot een druk be zoek, verklaarde Mr. Smeenge de ten toonstelling geopend. Tot de talrijk opgekomen belangstellendenbehoorden eenige leden van het Eere-Comité, waarbij de heeren Mr. J. H. Abenda- non, oud-Directeur van Onderwijs, Eeredienst en Nijverheid in Indië; S. P. van Eeghen, Voorzitter der Kamer van KoophandelJ. H. A. A. Kalfl', en C. Lely, de oud-Gouverneur van Suriname en lid der Tweede Kamer. Voorts ook Mevrouw Van Zuylen, de presidente van het hoofdbestuur in Den Haag. Gedurende de openings plechtigheid werd haar door jonge juffrouw Helena de Jongh een ruiker aangeboden. De belangstelling uitte zich reeds op dezen eersten middag door een langdurige bezichtiging. Te Brugge zal Zondag a.s.. 12 Augus tus, in het geboortehuis van den dich ter Guido Gezelle met veel plechtig heid, een gedenksteen onthuld worden. Uitvinding voor componisten. Alen heett een piano uitgevonden, die componisten gewichtige diensten zal bewijzen. Iedere maat die men spoelt, wordt tegelijkertijd opgeteekend op een stuk „papier sans fin". Ook de maatverdeeling kan men automatisch aanbrengen. Na een stuk gespeeld te hebben, behoeft de componist het stuk papier met of zonder retou cheering slechts op te zenden naar den graveur. Hij behoeft dus niet meer volgens zijn geheugen te werk te gaan. Najaarskeuringen. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft bepaald, dat de gewone Rij ksnaj aarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1906 gehouden zullen worden voor Noordholland op 25 Septem ber, v. in. te Schagen, n. m. te Wie- ringen op 26 September, te Hoofd dorp op 27 September, te Texel en Terschelling. om beurt vrij hebben, zooals de nienwe Zondagswet dat toelaat, en dan Zondags de bakkerij laten doorwerken. „Wij zullen onze bazen dwingen zoo verklaren de bakkersknechts ook op Zondag versch brood te leveren aan de Parij zenaars. Vrouwenkiesrecht in Italië. Het Hof te Ancona had uitge maakt dat vrouwen volgens de grondwet recht hadden deel te ne men aan de verkiezingen voor de Kamer. Het Hof van Appèl te Floren§e heeft in tegenovergestelden zin be slist uit overweging, dat de grond wet aan de vrouwen nadrukkelijk het zooveel minder gewichtige kiesrecht voor de gemeenteraden ontzegt, zoo dat er van kiesrecht voor de hoogere bestuursleden geen sprake kan zijn. Nogjeens Eduard VII en de mode. Men heeft niet alles verteld, schrijft de Parijsche „Figaro". Niet alleen met een witten hoed op, met zwart lint er om en in veston met dubbele knoopenrij (zonder vest) is koning Eduard van Engeland naar de zeer elegante wedrennen van Goodwood gegaan. Hij deed beter. Hij heeft het zee badschoeisel burgerrecht geschonken. Ja, Eduard VII, koning van groot Brittanje en Ierland 'keizer der Indiën is naar een wedren durven gaan met witlinnen schoenen, met leeren pun tjes en zolen van caoutchouc. Aldus Dieren als weervoorspellers. De volgende waarnemingen van een landman up to date berusten op ondervinding: Likt het vee zich den bek, gaan de schapen ongaarne naar den stal en blijven zij op weg daarheen dik wijls staan grassprietjes op te peuze len, en als de varkens niet gulzig vreten, doch dit eerst met den snuit omwoelen, dan is er regen te ver wachten. Als hanen midden-in-den-nacht kraaien, als er veel wormen uit den grond kruipen, als de poesjes aan houdend hun pootjes wasschen en de honden gras eten, kan men veel neerslag verwachten. Regenbuien zijn in aantocht als de lieve padden zich vertoonen, de mollen heuvel tjes opwerpen, de muggen lastig zijn en het bruin gekleurde atleetje on der de dieren, de vloo, nog harder steekt dan gewoonlijk. Laten zich slakken zien dan komt er beslist regen, immers zoo rede neert de landman, slakken drinken niet en gedurende den regen nemen zij water op door middel van de huid. Regent het en blijven de kippe tjes daarin loopen, dan houdt het spoedig opschuilen zij dan is het mis. Blijft een musch inden regen, dan duurt het lang en is het voor zichtig niet te gaan wandelen. Vlie gen de zwaluwen laag bij den grond of over het water, komen de dui ven laat naar huis, vliegen de kraai en hoog, dan kan men er op reke nen slecht weer te krijgen. Mooi weer is te verwachten, wan neer de vleermuizen laat in den avond rondfladderen, als de schapen dartele sprongen maken en de nach tegalen tot aan den morgenstond doorslaan. Storm komt er als de bijen niet tegenstaande mooi weer thuis blij ven, of lijsters en vinken onrustig heen en weer vliegen en de visschen zich laten zien. (U. D.) BUITENLAND. In een Gletsjerkloof. Bij de afdaling van den Tödi zijn zes toeristen aan den door het her haaldelijk neerkomen van steenen berucKten Gelen Wand door een hevigen hagel van steenen enijsbrok- ken verrast en in een gletsjerkloof geslingerd. Een hunner, een goud smid uit Schwyz, is gedood, een ander zwaar gewond de overigen hebben licht kwetsuren gekregen. Bakkersknechts en Zondagsrust. De bakkersknechts hebben in de straten van Parijs een papier aan geplakt, om hun verontwaardiging lucht te geven over een besluit van bakkers patroons. De bakkers-patroons hebben be sloten, als de Zondagswet in werking treedt, hun knechts Zondags vrij te geven. De bakkersknechts zijn, vreemd genoeg, verre van ingenomen met dit besluit. Zij zouden liever beurt de „Figaro". Is 't niet kolossaal-pyramidaal Mag het niet een wonder heeten, dat onze wereld nog bestaat? Een proces. Het Amerikaansche Bondsgerechts- hof heeft thans de aanklacht tegen de „Standard Oil Company" opgesteld. Ze zal vervolgd worden wegens het onrechtmatig aannemen en verlagen van de spoorwegtarieven. Valsche munters gesnapt. Te Brussel is een bende valsche munters midden in hun werk over vallen. Zij maakte valsche stukken van 5 francs met de beeltenis van Leopold en Napoleon III, die uit stekend waren nagemaakt, maar aan het gewicht te herkennen wa ren. De stukken werden door een vrouw in omloop gebracht. Men meent hierdoor op het spoor gekomen te zijn van een wijdver takte bende, die ook in Frankrijk valsch geld vervaardigt. Spionnen. Dinsdagavond zijn nabij Metz 2 Franschen aangehouden en naar de gevangenis overgebracht, die ver dacht worden van pogingen tot spi- onneeren. Het zijn twee broers, de een kapitein te Nancy, de ander student in de medicijnen te Lyon. De eerste logeerde met verlof bij een familielid te Ancy. Ze hadden een wandeling in de omstreken van Ancy gedaan en werden bij hun terugkomst aangehouden. Den vol genden dag zijn zij echter tegen borgstelling weder vrijgelaten. De reden van hun aanhouding was, dat zij zich in strijd met de bekend gemaakte bepalingen bin nen den kring van manoenvres nabij het fort Kronprinz hadden gewaagd. Rookeloos kruit. In de kruitfabriek Obilitjes is men nu begonnen rookeloos kruit te maden. De proefnemingen zijn zeer be vredigend uitgevallen. Tegelijkertijd is het na vele ver- geefsche pogingen gelukt een op lossing te vinden van de vraag, hoe van het Servische geweer, mo del 1880 een behoorlijk snelvuur- geweer te maken. Ten slotte heeft de directie van het militaire technische instituut te Kragoejewatz een middel gevonden om het terugloopen der Servische kanonnen te verminderen dooreen rem inrichting volgens Japansch voorbeeld. Daarmee kan men het nu maar doen zoolang de kanonnenruzie met de Donaumonarchie niet is uit den weg geruimd. die aan hem, Brunatti, en aan zijne familie toebehoorde. Alle stappen en protesten om in het bezit dier erfenis te komen, waren vruchteloos gebleven; daardoor kwam hij op de gedachte, om zich op kardinaal Delia Yolpe te wreken, dien hij verantwoordelijk stelt voor dat onrecht. Toen de Kardinaal op zijn beurt ondervraagd werd, deelde hij mede dat Brunatti 't hem sedert lang lastig gemaakt heeft en hem om geldelijke uitkeeringen vroeg. De erfenis-qauestie noemde ZEm. een puur verzinsel. Me n vergelijke hiermee het daarop betrek king hebbende bericht, voorkomende in de „AT. R. Courant'" van gisterav0nd en bewondere andermaal de deftige onpartijdigheid van genoemd blad Van het Vaticaan. Gisteren, ter gelegenheid van den verjaardag vin 's Pausen kroning, is er in de Sixtijnsche kapel eene solemneele plechtigheid gevierd. Z. H., 22 Kardinalen en de Bis schoppen, die in Rome aanwezig zijn, waren erbij tegenwoordig, even als het corps diplomatique en de Romeinsche adel. Z. Era. Kardinaal Merry del Val droeg het H. Misoffer op, waaron der de zangers van de Sixtijnsche kapel zich onder maestro Perosi deden hooren. Meesterlijk werden uitgevoerd Ta es Petrus en Cantate Domino. De Paus kwam te voet de kapel binnen. Hij droeg de tiaar en de kostbare cappa. Kardinaal Rampolla fungeerde als presbyter assistensin deze hoe danigheid bewierookte hij den Paus en bracht hem den Pax van den celebrant. In tegenspraak met de verspreide geruchten geniet Kardinaal Ram polla een uitstekende gezondheid. 's Avonds gaf Kardinaal Merry del Val een groot diner in zijne vertrekken van het Vaticaan. Z. H. ontving tallooze telegrammen van gelukwensching. Aanslag op Kardinaal Delia Volpe. Woensdag 1.1. is ZEm. Kardinaal Delia Volpe op de Spanje-plaats te Rome aangevallen. De Kardinaal, prefect van de con gregatie der Propaganda, verliet het paleis en wilde in zijn rijtuig stap pen, toen een man op hem toesprong die,'na hem voor moordenaar, lafaard en 'dief uitgescholden te hebben, hem in. het aangezicht sloeg. Een bediende van den Kardinaal, die toegesneld was, greep den aan valler en leverde hem aan de gen darmerie over. De man verklaarde, dat hij Brunatti heet en dat de Pro paganda zich meester gemaakt had vifn Mgr. Consalvi's erfenis (1824) MARKTNIEUWS. Schiedam, Noteering Makelaars f 10.50, Jenever f 14.50, Beurscom- missie f 10.Stemming kalm. Ruwe Spiritus f 77/g. SpoelingCommis- sie f 1. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.85 a fl,kleinere dito f 0.30 a f 0.50. Graafjesf 0.a f 0.00. ronde f 0,a 0,per 35 KG. Roode Kool f 4,00 a f 5.50, Gele dito f0.a 0.Witte dito f0.a 0. per 100, Zilveruien f 2.70 a f 3.40 per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 2.10 a f 2.50. Drie lingen f 1.30 a f 1.45, groote Uien f 1.50 a 0,per 50 Kg. EDAM. Ter kaasmarkt aangevoerd stapels kaas wegende K.G Prijs 65 partijen Boter 61 a cent, de 5 HG. f 0,a f 0,00. Eieren f 4,f 4,25 p. 100 stuks. Bevallen: 8 Aug.: C. Ronde-Wij- nandts, z. 9 Aug.: S. Moojen-de Jong, d. G. M. Peetoom-Nieuwen- huijzen, z. M. Peper-Meurs, Z. Overledejn: 9 Aug. H. de Vis ser, 10 m. z., Hazepaterslaan. C. Carriére-Duijker, 56 j., Hazepaterslaan, J. E. Faber, 1 m, z. Kamperstraat. P. M. Haase-Engels, 33 j., Leidsche Plein. M. de Vries, 2 m. d., Dijk- straat. G. Visser-Klinkers, 68 j., Lange Poellaan. J. S. Meijer, 89 j., Sclineevoogtslraat. 10 Aug. M. van 't Wout, 40 j., Lange Margarethastr. HAARLEMMERMEER. Stieva en en L. de Ondertrouwd: M. J. M. Meijer. H. Twicht Smit. Bevallen: A. K. Kuiper—Bos, z. Overleden: A. Teeuwen, 78 j. J. van Os, 2 m. S. L. Kuiboer, 2 m. LLSSE. B e v all enM. J. BeelenVan Beu ten, Z. C. B. LangeveldWitte- nrnn, Z. HAARLEMMERL. EN Ondertrouwd: F. Verhoog. SPAARNW. Meijer en A. VELSEN. Ondertrouwd: A. Leije en S. Zwemmer. P. Broek en G. Jell erna. G. S. Schoorl en A. M. Tervoort. Getrouwd: Th. Portegies en M. M. y. Dijk. Bevallen: E. Leije-Blokhorst, d. Politie-rapport, Gevonden voorwerpeneen vin gerring, een broche, een horlogeket ting, een herdershond, een wandel stok, een sleutel. Hedenmiddag is door de politie een begin van brand gebluscht in een meubelbergplaats aan de Kam pervest. 1 ¥r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3