Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek. Kerk en School. In die vergadering zal onder meer aan de orde komen de vaststelling der vragenlijsten, welke als leiddraad zullen dienen voor het onderzoek naar den toestand der landbouwarbeiders en waarvoor de ontwerpen reeds eeni- gen tijd bij de leden der commissie in studie zijn. Vervroegde winkelsluiting. In verband met het ook in den Ge meenteraad te Leiden aanhangige vraagstuk der vervroegde winkelslui ting is door de Kamer van Arbeiden de winkel- en grossiersbedrij ven al daar besloten aan winkelhouders en neringdoenden in de gemeente een circulaire te doen toekomen, waari hun oordeel over deze zaak wordt ge vraagd. „Recht en Plicht". Men meldt uit Utrecht aan de Te legraaf: De anti-sociaal-democratische bond van spoorwegpersoneel „Recht en Plicht" heeft alhier een bondsverga dering gehouden. Uit het uitgebrachte verslag bleek, dat de stand der Bondskas op 14 Augustus 1906 een voordeelig saldo van f 100 aanwees. Het verslag van het fonds „Vrouw en kind" gaf op 30 Juni 1. 1. een batig saldo van f 1216.13 aan, terwijl het batig saldo van het begrafenisfonds f 360,231/2 be droeg. Door het bedanken van den bonds- secretaris, den heer Kooy, was eene verkiezing van een bestuurslid noodig geworden. Als zoodanig werd gekozen de heer Van Rossum te Breda, die de benoeming aannam, mits men hem niet als bondssecretaris aanwees. Aangenomen werd een voorstel van Venlo om bij de Directie derS.S. aan te dringen enkele grieven van remmers op te heffen en een voorstel van Haar lem om aan de Directie der H.S.M. te verzoeken aan zoons van personeel gunstvrijbiljetten te verstrekken, in- plaats van tot hun 18-jarigen leeftijd, tot hun 21-jarigen leeftijd (minderja righeid), evenals bij de S.S. Op voorstel van Amsterdam werd besloten dank te betuigen voor het verkregen verlof van 14 dagen voor het beambtenper8oneel, evenals de ambtenaren reeds hadden. Poldergeldleening. Het bestuur van den polder de Waal (N.-H.) sluit een 4°/0 geldleening van f 12,000, met jaarlijfesche aflossing van ten minste f 600. Verzoek om vrije kleeding. De Bond van Nederlandsche Ge meentewerklieden, afdeeling Den Haag, heeft zich tot den Raad van 's Gra- venhage gewend met het verzoek, om den gemeentewerklieden vrije kleeding en schoeisel te verschaffen, of zoo dit niet gaat, een vergoeding, gelijkstaan de met het bedrag, dat anders voor vrije kleeding zou worden uitgetrok ken. De bond verwijst naar andere ge meenten, zooals b.v. Arnhem, waar de gemeente-werklieden ook voorzien worden van vrije kleeding en schoeisel, redenen waarom hij meent, dat zijn verzoek wel voor inwilliging vatbaar is. Staking te Enschede. Gistermiddag hebben 35 throstlers der spinnerij Bamshoeve, Enschedé het werk gestaakt, nadat hun eisch om 10 pet. loonsverhooging op bewerking van garens, waarvoor minder dan een gul den per 100 K.G. wordt betaald en 5 pet. waarvoor meer dan een gulden wordt betaald, was afgewezen. Reeds sedert eenigen tijd werd op deze fabriek door de arbeiders geklaagd over grondstoffen en loonen enz. Toen de verschillende grieven de firma bereikten, beeft zij overeenkom stig de bepalingen van het reglement der Fabrikanten-Vereeniging er het be stuur dezer vereeniging mee in ken nis gesteld. Inmiddels is door de firma aan verschillende grieven tegemoet gekomen. Aan den eisch van 10 pet. loons verhooging toen gesteld, evenwei niet. Het fabrikanten-bestuur heeft met een comité uit de arbeiders geconfereerd en de voorzitter ervan heeft hun schriftelijk meegedeeld ten allen tijde bereid te zijn met de arbeiders de zaak te bespreken, doch hun tevens gezegd, dat de loonen hun be taald in verhouding tot die door an dere fabrikanten voor het werk be taald, vooral niet laag zijn te noemen. Dit verzoek tot bespreking, is door de arbeiders niet gedaan, waardoor heden vrij plotseling de staking uit brak. 14 Afzetten moesten daardoor worden uitgesloten. Hun werd mede gedeeld, dat zij op de machines der stakers konden werken, wat door hen geweigerd werd. Het bestuur der Fabrikanten-Ver eeniging vergaderde gisteravond, en ook de stakers komen bijeen. Snijders- en Bandsnijdersbedrijf. Tengevolge van klachten van ar beiders in het rietsnijders- en band snijdersbedrijf over den geringen loonstandaard in dat bedrijf is in eene gecombineerde vergadering van de werkliedenvereenigingen „Algemeen Belang" te Sliedrecht, „Samenwerking" te Giessendam, „Helpt elkander" te Hardinxveld en „Draagt elkanders lasten" te Strijensas besloten aan de patroons te verzoeken de loonen te willen verbeteren en den volgenden ge- wijzigden loonstandaard te willen overwegen om zoo mogelij kin over leg met andere werkgevers tot eene algemeene regeling te komen. Yoor 't rietsnijden 5 ets. per bos van 1.20 M., met een vaartuig voor patroonsrekening. Wanneer het snij den met het schoonmaken wordt uitbesteed8 ets per bos matriet 3x/2 ets. voor stookriet en f2.75 per 1C0 bos dekriet. Wordt 't schoonmaken uitbesteed: S ets. per bos matriet, 1 ct. voor stookriet en l1/2 ets. voor dekriet, 5y2 ct. per bos losband op schelft geleverd, 1/2 ct. voor 't vletten, 1 ct. als ze gevaren moeten worden, 6 ct. per bos bitterband voor 't mes af, 8i/2 ct. per bos 2jarig stikband en 9 ct. per bos 2jarig snoeien. Provinciëele Rcgeeringsplannen. Het is bekend, dat de Raad van State den 22n Juni tegelijk met het eerste financieele ontwerp van mr. De Meester een exposé van finan cieele plannen der Regeering kreeg toegezonden on deze datum wettigt de hoop, dat het wachten nu wel den langsten tijd zal hebben ge duurd. Vad. Dienstweigering te Naarden. Naar aanleiding van het bericht in Het Volk over de dienstweigering te Naarden meldt bet Hbld. dat het van een zestal miliciens te Naarden een schrijven heeft ontvangen, waar in over de hoedanigheid van bet brood wordt geklaagd en over het niet luisteren naar de grieven die erover ter kennis van de officieren zouden zijn gebracht. Verder schrijven de miliciens aan bet Hbld. o.a.: Den volgenden morgen dachten wij, dat het brood beter zou zijn, maar het was hetzelfde. Het geheele garnizoen, infanterie zoowel als ar tillerie, heeft dan ook geen brood gegeten. We beklaagden ons weder om bij de officieren, doch toen daar aan geen gehoor werd gegeven en wij gecommandeerd werden voor dienst, weigerden wij allen dienst te doen met een leege maag. „Het is de gewoonte, dat we 's morgens na de reveille een broodje krijgen van plm. 6 ons en bij het koffiedrinken nog !/3 deel daarvan. Nu werd dit laatste, wat toch het zelfde brood was als het eerste, door den officier van gezondheid afge keurd en kregen wij ter vergoeding daarvan 2 ons wittebrood, zegge 3 centen brood. Daar moesten wij den geheelen dag van leven, wijl wij eerst om 5 uur middageten kregen, waar van, ouder gewoonte, weer niet ge noeg was. Zulke voeding ontvangt het garnizoen te Naarden." BINNENLAND. Uitslaande brand. In de koekbakkerij van de familie v. B., Lindenstraat 14 te Amsterdam, brak in den afgeloopen nacht, even over half twee, brand uit. Voor den oven had men eenige krullen ge legd, om deze in den ochtend spoe dig - te kunnen gebruiken. Waar schijnlijk zijn vonken uit den oven daarin gevallen en heeft het vuur eenigeu tijd gesmeuld. Het echtpaar v. B. was ter ruste, toen 't den brand bemerkte, en trachtte door den winkel op straat te vluchten. Deze weg was reeds af gesneden, daar het vuur zich snel had uitgebreid en den winkel had aangetast. De beide menschen probeerden toen achter uit het huis te komen maar daar het venster te';klein was, kon men ook hier niet aan liet ge vaar ontsnappen. Gelukkig hadden zij de tegenwoordigheid van geest, plat op den grond te gaan liggen, zoodat zij minder gevaar voor ver stikking liepen, hoewel de kans om te verbranden groot bleef. De brandweer, onder leiding van den heer Rochebrunne, was met veel materiaal spoedig ter plaatse, en met eenige slangen op de kool- zuurspuit, was men het vuur spoe dig meester. Door de politie waren intusschen de bovenburen uit bed gehaald en langs de trappen in veiligheid ge bracht. Zooals te verwachten was, bleef de brand tot den winkel beperkt, hoewel de bovenverdiepingen, waar vier gezinnen woonden, veel rook- en waterschade beliepen. Het echtpaar v. B., dat onlangs deze zaak overnam, en uit Haar lem zich hier gevestigd had, is dus, dank zij het snelle optreden van de brandweer, aan een wissen dood ontkomen, hoewel zij nog niet van het te veel rook inademen beko men waren. Alle gezinnen waren, naar wij vernemen, tegen brandschade ver zekerd. De heer Meier, commandant van de brandweer, was aanwezig, even eens de commissaris van politie, afdeeling Westerstraat. Ongelukken. Bij een oefening van de veld-ar- tillerie op de Zeisterheide, is de cadet-sergeant van de Kon. Mil. Academie A. H. Drijfhout van Hooff met zijn paard gevallen tengevolge waarvan hij een sleutelbeen brak. Hij is in de ambulance van de leger plaats bij Zeist ter verpleging op genomen. Te Wervershoef (N.H.) is de echt- genoote van den heer K. door een noodlottig toeval te water geraakt en helaas verdronken. Op den Eper grindweg te Vaas- sen reed een automobiel ingroote vaart tegen een boom, waardoor een der inzittende dames boven het oog een vrij diepe hoofdwonde kreeg. Dr. Metz, die juist voorbijkwam verleende hulp. Een andere dame had het been bezeerd; de overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. Het gezelschap vertrok per spoor trein, evenals de beschadigde auto naar Arnhem. Se Bergen-op-Zoom keerden gis termiddag vier heeren, uitmakende het uitvoerend comité der „Veree niging tot stichting van eene inrich ting tot Christelijke verpleging van Krankzinnigen" in de nabijheid van Bergen-op-Zoom waartoe o.a. behoorden Dr. Wagenaar, predikant te Middelburg en de Heer Dreg- gemans, notaris te Axel - per rij- ruig terug van een bezoek aan het aangekochte terrein, toen het paard schrikkende voor een aan den dijk geplaatst reclamebord, een zijsprong maakte, waardoor liet rijtuig van den tamelijk hoogen dijk stortte. Dr. Wagenaar werd aan den lin kerarm gewond en had veel pijn in den rug; de Heer Dreggemans brak den pols en had eenige ver wondingen aan den arm; en twee andere heeren werden vrij ernstig aan het hoofd gewond. Na te Bergen-op-Zoom in het mi litair hospitaal verbonden te zijn, konden zij zich naar het station begeven, om met den trein van 1.39 uur naar hunne woonplaatsen terug te keeren. Terwijl de rangeerder op het em placement der H. IJ. S. M. met een petrleumwagen te Hoorn aan het ran geeren was, werd hij gegrepen dooi den 5,57 u, binnenkomende trein uit de richting Amsterdam. Ernstig ge kneusd werd hij per brancard naar het Ziekenhuis vervoerder is echter weinig hoop op behoud. Onweer en Brand. Te Beek, gem. Bergh, is de ko renmolen van den heer R. ten ge volge van het inslaan van den bliksem geheel afgebrand. Te Gaanderen, gem. Ambt-Doe- tinchem, werd een schuur, staande bij de boerderij Elsliof, eveneens door het hemelvuur getroffen en een prooi der vlammen. Te Wehl is de bliksem geslagen in een eik, waaronder vier koeien schuilden. Drie koeien werden ge dood. Voorts is te Wehl de bliksem geslagen in een boerenwoning, waar een oude vrouw werd getroffen. Zij bleef drie uur bewusteloos. Te Raesfeld bij Borken even over de grens is tijdens een gouden brui loft in een woning de bliksem ge slagen. Enkele gasten werden min of meer ernstig gewond. Het huis brandde geheel af. Door liooibroei is brand ontstaan in de boerderij van P. Appel te Beetsin een oogenblik stond alles in vlam. Behalve het „kappengoed" der boerin, en een paar bedden, werd niets gered. Dame, bij het uitstappen: Con ducteur, de tram rijdt toch om liet kwartier, niet waar? Conducteur: Neen dame, om de vijf minuten. Dame: Ja, Ja, dat weet ik wel! Maar rijdt ie óók om 't kwartier? Antwoord bevestigend. Dame, ge rustgesteld, af. (Historisch). („N. Ct.") Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor den tijd van Al/2 jaar, ingegaan op 1 Juli j.l. en eindigend 31 December 1910 te verhuren aan den heer P. Reeuwijk, te Vogelen- sang, twee perceelen gronds aan de Leidsche Vaart, samen groot 29.75 M2., voor fO.10 per M2. of f 2.97 per jaar. Deze perceelen mogen uitsluitend dienen tot overpad ten behoeve van aldaar gebouwde wo ningen. Voor het examen Gymnastiek L.O. te Utrecht zijn geslaagd onze stadgenooten de heeren H. van Calsens en D. L. Daalder. De Rechtbank alhier heeft failliet verklaard G. J. van Schaik, brood- en bankethakker te Overveen. Onze stadgenoot der J. H. G. Bois- sevain is o. m. bestemd voor den Indischen dienst, om te worden geplaatst in een administratieve be trekking in Nederlandsch-Indië. Van den negendaagsclien thans geëindigden, nationalen schietwed strijd op de Rijksbanen in de Over- veensclie duinen gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der weerbaarheids-vereeniging Voor Vaderland en Koning alhier is de uitslag van den korpswedstrijd aldus A. Militaire vereeniging le prijs 10e reg. inf., alhier; 2e pr. 4e bat. 10 reg., alhier 3e pr. reg. schutterij, te Amsterdam. B. Burgervereenigingenle pr. Nedorl. Weerbaarheidsvereeniging, te 's-Gravenhage. De dag-medaille werd Maandag behaald door kapitein Enthoven, Den Haag, met 47 punten. De uitslag van de overige wed strijden is nog niet bekend. Gisteren werd door den Arch. J. v. d. Ban aanbesteed het verbouwen van perceel KI. Houtstraat 46 rood. Ingeschreven door J. A. Derr 13180. Cornelissen en Kruger 11130. J. H. v. Wageningen 11100. J. v. Gelder 10944. IV. Hoek 10775. G. L. Zandvoort 10770. C. de Hollander 10680. W. Seiijs 10600. F. M. van Deursen 10494. J. F. Duin 10478. H. A. v.Emmerik 10330. J. Kaub en Bierboom 10270. J. Kaub Halfweg 10190. C. Nederkoorn 9993. Schiphorst en Philips 9953. J. Verhagen 989D/2- J. Verzijl berg 9880. C. Groot 9877. P. v. Duuren 9741. Gebr. Winnubst 9690. Wed. A. F. Kaptein 9050. Het weder van vannacht. Een hevig onweder, vergezeld van eene langdurige stortbui ontlastte zich hedennacht boven_ onze stad en omge ving. Bliksem en donderslag volgden elkander op den voet. 't Was een grootsch maar tevens angstwekkend schouwspel, die helle lichtpeilen door het duister van den nacht als uit den hemel afgeschoten. In menig gezin werd de nachtelijke rust gestoord; zoowel kinderen als groote menschen verlieten door schrik bevangen het bed. De slagregens richtten op vele plaat sen groote verwoestingen aan, de nat geregende zolders en ondergeloopene kelders nog niet eens medegerekend. Ruiten en tuinen hebben het ergst te lijden gehad. Menige moes- en bloem tuin is totaal vernield, menige jonge boom met wortel en stam uit den grond gerukt. Zelden houdt een onweer in onze noordelijke provinciën zoo langdurig aan, als dat van hedennacht; zelden ook duurde een slagregen zoo gerui- men tijd. Voorspelzieke menschen noemen deze vreeselijke onweersbui het af scheid van den zomer, maar zóó goed- geloofsch zijn we niet, dat we zouden kunnen aannemen, dat het mooie jaar getijde ons op deze wijze vaarwel heeft willen zeggen. Onze stad heeft een nieuwe beelte nis van Bilderdijk aan de straat ge kregen, n.l. in de Groote Houtstraat, aan den gevel van het vergroote ma gazijn des heeren Schravendijk. De Heer G. Veldheer heeft den kop gebeiteld en zoomede van negen an dere bekende Haarlemmers aan den zelfden gevel, te weten: Pieter Jansz. Vries, Burgemeester tijdens het beleg in 157273; Frans Hals; Kenau Simonsz. Hasselaar; Jan de Bray, schil der; Dirk Volckertszoon Coornhert, notaris-seretaris, pensionaris der ge meente, plaatsnijder en Godgeleerd; Frangois W outers,burgemeester inl6öl; Elisabeth van Teffelen, zijn vrouw en regentes van hetSt.-Elisbaeths-gasthuis; Salomon de Bray, de vader van den schilder enbouwmeester,die de stad een nieuwen uitleg gaf J Theodorus Schre- velius, stadshistorieschrij ver in de 17e eeuw. Verandering van kleur. De bekende grijze kleur der forten in de omgeving wordt vervangen door groen; men is bezig de forten groen te schilderen. Voor de rechtbank alhier stond gisteren terecht de 20-jar. H. die na in 1905 driemaal te zijn veroordeeld wegens diefstal, zich aanmeldde hij 't Genootschap tot zedelijke verbe tering van gevangenen, omdat hij een beter leven wilde gaan leiden en daardoor werd geholpen aan een volledige uitrusting en aan een plaats op een stoomtrawler te IJmuiden. Doch in plaats aan boord te gaan, verkocht hij zijn uitrusting, stal denzelfden dag nog een rijwiel en trachtte dat te verkoopen. De eisch is één jaar. Uit onze Rechtszaal. Gisteren stond voor de rechtbank alhier terecht een slachtoffer van de académie de billard, een jongen van goede huize, C. A. S. uit Zaan dam, handelsreiziger van de firma Both en Co. te Rotterdam, die gel den van die firma verduisterde en ook rijwielen en het geld verspeelde in de académie de billard te Am sterdam en te Zandvoort. Het O. M. eischte een gevange nisstraf van 3 maanden. R. Kath. Volksbond. Maandag 20 Aug. a. s. zal eene al gemeene vergadering plaats hebben voor de leden der Afd. Haarlem van bovengenoemde Bond, in het gebouw „St. Bavo" waarin als spreker zal op treden de Heer S. de Groen, van Voor schoten, lid van het Centraal-Bestüur. De afdeeling Haarlem van de Ne- derlandsehe Wserbaarheidsvereeniging wendt zich tot dek, Jdaad der gemeente met het ve~fz©£k,'lom evenals hare zusterverenigingen alhier eene bij drage uit de gemeentekas te ontvan gen. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor dit verzoek van de hand te wijzen. Het Raadslid, de heer W. Stolp, heeft het volgende voorstel ingediend De Raad der Gemeente Haarlem is van oordeel het aan de Zuidzijde der Tempelierstraat gemaakte Trottoir van tijd tot tijd eene belemmering is voor het gebruik van wagens en rijtuigen in die straat, spreekt als zijn meening uit dit trottoir weder moet verwijderd worden. Landweer. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetaling der vergoedingen, toegekend wegens het verblijf onder de wapenen tot deelneming aan de in dit jaar gehouden oefeningen, bedoeld bij art. 11 der Landweerwot (Herha- lings-oefeningen), zal plaats hebben ter gemeente-secretarie (2e Afdeeling), en wel op Zaterdag, 18 Augustus a.s. van 's morgens 9 uur tot des namid dags 2 uur. De uitbetaling kan slechts geschie den tegen het voor „voldaan" teeke- nen op den ter gemeente-secretarie aanwezigen verzamelstaat, zoodat de personen aan wie de vergoeding is toegekend, verplicht zijn de hun toe komende gelden in persoon aldaar af te halen. Vergoedingen, die niet zijn afge haald, worden als onnoodig beschouwd en deswege geacht niet te zijn toege kend. De Burgemeester brengt ter kennis van de ingezetenen dat het op 13 Augustus jl. executoir verklaard ko hier No. 2 op de Bedrijfs-belasting dezer Gemeente, dienst 1906 1907, aan den ontvanger der directe belas tingen is ter hand gesteld. De ingezetenen worden herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Bij Alberts Fréres. Gelijk onze lezers reeds in de ad vertentie van gisteren gelezen hebben, hebben de Heeren Alberts Frères het Haarlemsche publiek de gelegenheid geopend, om nog enkele dagen van hunne prachtige voorstel lingen te genieten. Op de pas gesloten Kermis, wij be hoeven het niet te zeggen, was het bij Alberts Fréres altoos stampvol. Het beste bewijs, dat er veel, schoons, veel interessants te zien was. In „De Vereeniging" heeft men thans nog een paar dagen gelegenheid, om de nieuwe programma's, te bewonderen welke inderdaad allen ten hoogste zullen voldoen. Voor de nummers, die vertoond zullen worden, leze men het uitvoerig program. Het 12i/2 j arig priesterfeest van den Welëerw. Heer j. J. Bruning. Gelijk wij reeds gemeld hebben, viert de Weieerw. Heer J. J. Bruning, kape laan der Sint-Josepkerk heden zijn 121/.? jarig priesterfeest. Reeds gisteravond begonnen voor den Weieerw. Jubilaris de feestelijk heden, toen hij, met rijtuig afgehaald, zijne intrede hield in de R. K. Mili- tairen-Vereeniging, Zoetestraat alhier. Een luid gejuich en een vroolijk hoera-geroep steeg uit „de jongens" op, toen hun beminde Directeur de ver sierde zaal binnenkwam. Daar werd hij in 't bijzonder ont vangen door de heeren WB. Guskens, Berndes, W. Van Liemt, Jac. Holt en Heveke, die den Weieerw. Heer Bruning trouw ter zijde staan bij zijne taak onder de militairen. Door den heer Guskens werd eene hartelijke toespraak gehouden en na mens de leden een cadeau aangeboden. Na een evenzeer hartelijk dank woord van den .Jubilaris weid verder een prettig avondje doorgebracht Dezen morgen werd de plechtigheid in de Kerk gevierd. Nadat het „Veni Creator" aangeheven was, bracht het zangkoor op hoogst verdienstelijke wijze de Mis van Joseph Gruber ten gehoore. Aan het altaar markten wij onder meer op den hoogeerw. heerMgr. B.Dankelman, deken en pastoor der pa rochie, en 's Jubilaris broeder, leeraar aan de Bisschoppel. Kweekschool te Roosendaal. De Gregoriaansche lofzang „Te Deum" besloot de plechtigheid. Tal van cadeaux kwamen den Jubilaris bewijzen, hoezeer de parochianen zijn ijver en zijne toewijding op prijs stel len. Een schat van porselein, kristal, tafelzilver, plechtgewaden enz. enz. was' ingezonden. Even over half twaalf kwam de commissie uit de parochie den Jubi laris complimenteeren. Het welspre kend woord van den heer Guskens, schetste hoe hoog de Parochianen van "Sint Joseph hunne geestelijkheid ach ten en hoe zij ook vandaag dit weder wilden toon en. Een cadeau in gesloten enveloppe werd den jubilaris overhandigd, die met een geestig, hartelijk woord de commissie dank betuigde. Mogen den Weieerw. Heer Bruning nog tal van verdienstelijke priesterjaren ge schonken worden. Het 121/2 Jarig feest van den Weieerw. Heer F. J. M. Wassen. Ook in de Parochie van Sint Bavo was 't heden feest, en wel van den Weieerw. Heer F. J. M. Wassen, die het grootste gedeelte zijner verdienst- volle priesterlijke loopbaan aan do Kathedrale Kerk van Sint Bavo mocht overbrengen. Om half tien dezen morgen werd, onder assistentie van zijne Eerw. colle ga's, eene plechtige H. Mis van dankzeg ging door den Weieerw. Jubilaris op gedragen aan het fraai versierde altaar. Tal van parochianen en belangstel lenden wilden daarbij tegenwoordig zijn. Na de H, Mis vulde zich de zaal der pastorie met parochianen, uit welke zich eene feest-commissie vorm de, die den Weieerw. Jubilaris eerst complimenteerde en daarna een be langrijk cadeau in geld aanbood. Verschillende fraaie bloemstukken en andere geschenken werden later aan de pastorie bezorgd. Ook de Hoogeerw. Heer Plebaan Rikmenspoel sprak tot den Weieerw. Jubilaris een hartelijk woord van ge- lukwensching. In een kort, welsprekend antwoord betuigde de Weieerw. Wasse zijne dankbaarheid voor de hem betoonde belangstelling en genegenheid, en ver klaarde hij, dat alle reden had, om zich over dit feest te verheugen. Moge de jubilaris nog taf van ge lukkige, en heilvolle priesterjaren doorleven Brand te Aerdenhout. Van nacht om drie uur sloeg de bliksem in een villa te Aerdenhout vlak bij den Overveenschen weg. De villa was bijna geheel in orde, om de nieuwe bewoners te ontvan gen. Het heele huis is uitgebrand geen spuit kwam opdagen; 't is hoofdzakelijk de zware stortregen die den voortgang der vlammen gestuit heeft. Om 1 uur dezen middag smeul den het nog in het verbrande per ceel, waarvan liet dak en de achter gevel zijn ingestort. ZANDVOORT. Het strand was heden in de richting van IJmuiden onveilig wijl er schietoefeningen gehouden wer den door het 3de bataljon van het 10de regiment infanterie, in garnizoen te Haarlem HILLEGOM. De Staatscourant bevat de statuten van de IJsclub „Hillegom", alhier opgericht. IJMUIDEN. Alhier zal de ijsfabriek „IJmuiden" (directeur de Heer Vuer- hardt) vergroot worden meteen nieuwe vrieskamer. Het werk is opgedragen aan de firma Freundlich, te Düssel- dorf. ALKMAAR. In de Staatscourant tref fen wij o. a. de statuten aan van de Vereeniging „Heilige Catliarina van Senen" en den Noord-Ilollandsche(n) grossiersbond „Samenwerking geeft kracht". HAARLEMMERMEER. Bij den land bouwer H., alhier hebben drie honden des nachts eene kudde schapen in de weide aangevallen, waarbij één schaap verscheurd werd en een ander zoodanig gebeten dat het afgemaakt moest wor den. Nog enkele andere kregen kleine kwetsuren. De eigenaars van de honden zijn opgespoord, zoodat H. schadevergoe ding zal kunnen vorderen. Vanwege de ijsclub Haarlemmer meer zal'ter gelegenheid van het 25- jarig* bestaan a. s. winter te Hoofd- dorp eene tentoonstelling worden ge organiseerd van alles wat op ijs- en wintersport betrekking heeft. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht zal aanstaanden Zaterdag geen audiëntie verleenen. Z. D. H. de Bisschop van 's- Bosch zal van Zaterdag a. s. tot en met Woensdag der volgende week geen audiëntie verleenen. Pastoor P. Aenstoots j\ In den ouderdom van ruim 84 jaar is te 's Heerenhoek overleden de Zeer Eerw. Heer Petrus Aenstoots, rustend jJj •je j)£ >k 5|j O 5|C

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2