Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap SPORT. Land en Tuinbouw. Gemengde Berichten. buitenland. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. stoor. ZEerw. was kapelaan te Beem- en Alphen, en werd op 20 Juni w pastoor te Heinkenszand, welke r°chie hij meer dan 43 jaren bestuur- 0p den loden Aug. 1903, vierde aldaar het gouden feest zijner IJ. 'esterwijding. uezondsheidsredenen noodzaakten Waardigen grijsaard zijn eervol tslag uit-de H. Bediening te vragen, t^velk hem op 1 Dec. 1903 verleend W. E. I. P. 17e Eucharistisch Congres. 2- E. kardinaal Vincent Vannu- "i, afgezant van Z. H. Paus Pius op 17e Eucharistische Congres is te °ornik aangekomen om de plech- ïHeden van 't Congres voor te 'ten. ,2. E. was vergezeld van Mgr. lco, den Pauselijken Nuntius, Mgr. °'f"'i, secretaris van de Belgische "htiatuur, Mgr. Heylen, bisschop Jh Namen, Mgr. Abi Maurat, bis- '°p van Damiette, Mgr. prins de l°y, deken van Sainte Waudra te 'ons, Mgr. Schelseaut, pastoor te a''scliau, Mgr. Grimms, bisschop a" Nieuw Zeeland en meerdere ®°ggeplaatste geestelijken. 2. D. H. de Bisschop van Doornik 'aohtte omringd door alle leden van (kapittel, Z. E. kardinaal Vannu- op, waarop zich de stoet on deï sme toejuichingen naar de kathe- r"al bewoog. Acte-examens M. O. Be Minister van Binnenlandsche Za- ;,'n brengt ter kennis van belangheb- ''•nden, dat de examens ter verkrij- ;'nK van akten van bekwaamheid ?°r het middelbaar onderwijs (met "tzondering van die voor het hand- :11 rechtlijnig teekenen en boetseeren, 7 gymnastiek, de Hoogduitsche en -'ügelselie talen, voor zooveel examen betreft, de landbouwkunde, den '"inbouw en de houtteelt) en die voor ,1(J lager onderwijs in de wiskunde, k'! jaar in de maanden November en 'h-oember en zoo noodig in de laatste ('hl van October zullen worden ge- ?°uden. Laffe scherts. Be „Tagl. Rundschau" ontleent aan (e lompe „Studentmulk" van Jena eene bespreking, waaruit weer eens recht ("idelijk blijkt, hoe er van Protes- '"Qtsclie zijde, en bijzonderlijk in (en Evangelischen Bond over de 'espotting van Katholieke instellingen geoordeeld wordt. i „Tergelegenheid van het academisch Vogelschieten zoo had het studen ten-orgaan gemeld zag men vol gens overoud (11) gebruik, ook weder h'n Paus in vol ornaat. Deze Paus 'telde op een door koeien getrokken "fkgen, terwijl een monnik achter hem l'eh aan den inhoud van eene flesch te goed deed." De „Germania" is tegen dezen laf- jen scherts uitgevaren, waarop het "lad van Jena zonder eenige veront schuldiging antwoordde, dat niemand paar ter plaatse, de 1500 Katholieken 'hbegrepen, zich aan de grap geërgerd kad". De Evangelischen, zei ven zoo overge voelig, kijken niet zeer nauw, waar het hunne Katholieke landgenooten gold t. Dit weten wij zeer goed, en hierover breken zich de Duitsche Katholieken niet het hoofd. Maar dat eene studenten-corporatie die door stand en beschaving tot de élite nuig gerekend worden, zich aan Soortgelijke lompheden schuldig maakt I's een betreurenswaardig feit hetwelk dubbel diep treft. Beroepstuberculose. Prof. Landauzy te Parijs heeft on derzoekingen ingesteld naar het voor komen van tuberculose in verschil lende beroepen, waarbij veel stof ont wikkeld werd, tegenover die waarin de beoefenaars juist van verstuivende ziektekiemen gevaar liepen. De laatsten, waschvrouwen, waren in veel slechter conditie dan de eer- I Sten, schrijnwerkers, emballeurs en behangers. De sterfte aan tuberculose onder waschvrouwen was tienmaal grooter dan die onder schrijnwerkers. Het monument van wijion Ri chard Hol komt waarschijnlijk op de Stadhouderslaan te 's-Gravenhage in het plantsoen, tegenover de Lu- beckstraat. De onthulling zal ver moedelijk in October kunnen plaats hebben. Vad Liederen voor Jong en Oud. De Heer G. J. Oldeman, zangon derwijzer te Enschede, heeft ter ge legenheid van de aanstaande feesten een zestal „2- en 3-stemmige Marsch- 'liederen voor jong en oud" uitgege ven, inzonderheid bestemd voor de scholenzij zijn door hem gecompo neerd op woorden van Dr. E. Lauril- lard, A. L. de Rop, J. jj van Dijk en anderen. Al deze liederen zijn geschreven in een opgewekt marschtempo en de Heer Oldeman vertrouwt, dat zij het hunne zullen bijdragen om de vele smakelooze en vaak zedekwetsende straatliederen, welke men bij gelegen heid van nationale feesten maar al te dikwijls op straat hoort uitgalmen, te vervangen door iets beters. Teneinde het instudeeren op de scholen voor elke leerwijze gemakke lijk te maken, is de uitgaaf zoowel in gewone muzieknoten als in Chevé- eijferschrift uitgevoerd. De prijs is berekend op groote verspreiding. Gisteren is het concours te Gaaster- land begonnen voor gemengde zang verenigingen. Vooraf werden door de verschillende verenigingen vóór het stadhuis, waar de jury door het gemeentebestuur ontvangen werd, het Nederlandsch en Eriesch volkslied gezongen. Den len prijs verwierf Gemengd Koor, te Joure; den 2en prijs Cres cendo, te Warga, den 3en prijs Ad- vendo, te Worltum; den 4en prijs a. Gemengd Koor, te Wolvega; den4en prijs b. Harmonie, te Nijenhaske. De jury bestond uit de heeren M. H. van 'tKruijs, N. A. Bouwman (den Haag) en W. Robert (Haarlem). Een gedenkschrift. Binnenkort zal bij den uitgever J. Waltman Jr. te Delft verschijnen: „Gedenkschrift van de Koninklijke Academie en van de Polytechnische School, 18421905", samengesteld ter gelegenheid van de oprichting dei- Technische Hoogeschool. Waar de samensteller, de heer mr. H. H. K. Roelofs Heijrmans, biblio thecaris der Technische Hoogeschool, medewerking verzocht, werd hem deze met veel welwillendheid toegezegd, zoodoende zullen o. m. bijdragen in dit boek worden opgenomen van ver schillende hoogleeraren. Behalve een geschiedkundig over zicht van de Koninklijke Academiën en de Polytechnische School, wordt de ontwikkelingsgeschiedenis der ver schillende faculteiten gegeven, bijdra gen over de verhouding tusschen de Polytechnische School en het Konink lijk Instituut van Ingenieurs en tus schen de Polytechnische School en het Delftsche Studentenkorps, enz. Het werk zal worden versierd met een groot aantal illustratiën, o.a. de portretten van directeuren der Konink lijke Academie en Polytechnische School, van de leden van het college van Curatoren, van den rector-mag- nificus en hoogleeraren der Technische Hoogeschool, afbeeldingen van de ge bouwen, de collegezalen, de teekenza len, de laboratoria, enz., plattegron den, gedenkplaten, spotprenten, groe pen van de laatste examen C-com- missie, van de hoogleeraren in ambts gewaad, van de amanuenses en be dienden, enz. enz. Tegen het inademen van ziektekiemen. In het laboratorium te Göttingen zijn onderzoekingen gedaan van de beste manier om zich, als men in een besmette omgeving moet ver toeven, te beveiligen, tegen het ge vaar van inademing der smetstof. Het bleek dat de meest gecom pliceerde middelen eigenlijk den minsten waarborg' gavenals men mond en neus zorgvuldig met wat ten beschermde of zich van mas kers bediende, kwamen altijd nog tal van kiemen naar binnen, waar schijnlijk omdat de ademhaling dan zoo bemoeilijkt werd en zeer diepe inademingen werden gedaan. Het beste was nog een eenvou dige zakdoek voor mond en neus te houden. De psychologie van het bergklimaten. Plet bergklimmen is al lang niet meer alleen een sport, i maar ook een wetenschap, die de voordeelen, maar ook de gevaren ervan leert kennen. Het is van het grootste gewicht dat zij die er aan mee willen doen, volmaakt gezond en in goede con ditie zijn. Tal van ongelukken, die bekend zijn geworden, berustten niet op een misstap of een duizeligheid, zooals men altijd dacht, maar op de om standigheid, dat het hart op een gegeven oogenblik zijn diensten weigerde. In den laatsten tijd is daarover in de Italiaansche pers een levendig debat gevoerd. Wanneer men te dien opzichte echter voorzichtig is, kan de lichamelijke en moreele in vloed van het bergklimmen, door de oefening van spieren en zenu wen, naar het schijnt, moeilijk hoog genoeg worden geschat. Alcohol, Suiker en Koffie. Een dame, mej. dr. Iotfyko, chef van het psycho-physiologisch labo ratorium te Brussel, heeft de waarde voor de spier-en zenuwwerking van alcohol, suiker en koffie vergeleken en nagegaan. Zij vond dat de suiker uitsluitend werkt als voedingsmiddel en niet als prikkel. Ze werkt alleen op de voeding van de spier en niet op de zenuw. Koffie, aan den anderen kant, was alleen een prikkelend middel voor liet zenuwstelsel. Daar tusschen in stond de alco hol, die in beide richtingen nuttig effect had, maar wier prikkelenden invloed, waardoor ze gevaarlijk is, veel sneller toenam dan haar voe dend vermogen. Cricket. De Hollanders in Engeland. De Hollanders hebben tegen de Mary- lebone Cricket Club, op Lords gespeeld, het bekende Londensche cricketter rein, na de in hun vooi deel gestaakte strijd tegen Worcester. De bijzondere berichtgever van het „IPbld", seint nog de volgende bijzon derheden De Hollanders hadden den opgooi gewonnen en dus gingen de Engel- schen het eerst naar 't wicket. Het Nederlandsche elftal, dat voor de lunch 144 gemaakt had, vervolgde daarna tot een totaal van 199, waarvan L. van Gogh 42, W. v. Manen 26. Daarna ging Marylebone aan het punten maken en bereikte een totaal van 237 voor 9 wickets, waarvan Grace 43|Goodden 30 en Worlsey 72 not out. Gisteren gingen dus de tweede in nings in, waarbij Holland het zwaar te verantwoorden zal hebben. Middel om de dieren te bevrijden tegen het steken der vliegen. Niemand weet hoeveel de dieren in den zomer te lijden hebben van het steken der vliegen. De beesten in de weide, de dieren ir. het werk, en zelfs degene welke op stal blijven, worden niet alleen geplaagd, maar werkelijk getergd door de vliegen gedurende de heete uren van den dag; en bij het naderen van een onweder vallen de vliegen enz, met zulk eene wreedheid op de dieren dat deze er woedend van wor den en zich somtijds op hol hegeven om aan hunne plagers te ontko men. Hoeveel paarden zijn er niet op hol gegaan ter oorzake van 't steken der vliegen Bij het melkgevend dier verwekt deze ophitsing eene opbrengstver- mindering van melk, en bij het dier dat gevet wordt, eene traagheid in het vetten. Men heeft verschillende middelen aanbevolen om te beletten dat de dieren getergd worden door het ste ken der vliegen, maar zeer weinige zijn doeltreffend. Ziehier nochtans twee middelen, die wij meenen aan de oplettendheid onzer lezers bijzonder te mogen aan bevelen. a) Een handvol notebladen laten trekken in een liter water gedurende een achttal dagen. Datnatblijftgoed zoolang het geen bedorven geur van zich geeft, voort komende van eene te vergevorderde rotting. Bij middel van een spons, welke men in dit nat gedoopt heeft maakt men de huid der dieren vochtig en gedurende verscheidene uren, zelfs soms eenen ganschen dag blijven de dieren bevrijd van het steken der vliegen. Een ander middel welker doeltref fendheid niet minder zeker is en welk een langeren duur heeft, be staat in het lichaam van het dier te wrijven in de richting der haren bij middel van een stuk lijnwaad ge doopt in vet hetwelk men per kilo gram heeft laten koken, gedurende eenige minuten, een goede handvol bladers van Laurier. In den Fruittuin. De vroege vruchten, appels en peren beginnen zachtjes aan te rij pen. Het is gewenscht, dat vooral de vroege soorten niet al te rijp aan den boom worden. Men kent bij .onze vruchten twee perioden "van rijpheid, n.l. boomrijp en ge- bruikrijp. Men spreekt van boom- rijpe vruchten, wanneer deze eenigs- zins beginnen te verkleuren en een enkele al reeds begint af te vallen; dan is het juist de tijd om vooral onze vroege soorten te plukken, die dan na eenige dagen te zijn bewaard, op een donkere plaats zoogenaamd gebruikrijp worden. Zijn deze vruchten op den boom tot hare volmaakte rijpheid geko men, dan zijn de meeste dezer vruch ten melig en daardoor voor het ge bruik minderwaardig. Een Berlijusche „inktwerper". Lenigen tijd geleden vernam men te Amsterdam herhaaldelijk klachten over het optreden van een individu, dat meestal in de buurt van het Con certgebouw des avonds de Ideederen der huiswaartskeerende dames bedierf door deze met inkt of met een bijtend vocht te bespuiten. De dader bleef onontdekt. De Berlijnsche politie, die in den laatsten tijd over een dergelijke bal dadigheid klachten ontving, is geluk kiger geweest. Eergisteravond slaagde een rechercheur er in den man op heeterdaad te betrappen, toen hij juist bezig was de japon van een dame te bemorsen. De man bleek een 31-jarig schilder te zijn. Hij is vroeger reeds herhaaldelijk wegens beschadiging van aan anderen toebehoorende goederen veroordeeld. Poes en de eekhoorntjes. Jongelui uit Weenen hebben onlangs een eekhoornnest genomen uit een denneboom, in een der bosschen in de omgeving, en de eekhoorntjes, nog blind, gedaan in een mand, waarin een poes lag met hare jongen. Ge woonlijk eten katten de eekhoorntjes op, maar dit poesje had een groot moederhart. Zij berook en besnuffelde de eekhoorntjes, liet ze ongedeerd en kreeg zooveel pleizier in de diertjes dat ze besloot de eekhoorntjes als hare eigen katjes op te voeden. Elk eekhoorntje staat nu bij moe der poes op denzelfden voet als het meest begunstigde katje, als haar liefste kleintje. Poes verzorgt en voedt de eekhoorn tjes. Sedert eenige dagen kunnen de eekhoorntjes zien en doen hun best tegen en over den rand van demand ie klimmen. Poes, de pleegmoeder, is er dan als een haas bij, om de onervaren klau- teraars naar beneden in het mandje te trekken. Vooralsnog oordeelt poes, dat zij daar beter zijn dan in de wijde, wijde wereld. Dolle ratten en muizen. De directeur van het Instituut Pasteur te Konstantinopel heeft onlangs gevonden en bekend ge maakt, dat ratten en muizen bij zonder vatbaar zijn voor hondsdol heid. Zij kunnen das ook in dat opzicht, behalve als verspreiders van ande re ziekten, gevaarlijk worden. De kans, dat men door zulk een dier gebeten wordt, is wel niet heel groot, maar een enkele ervaring had het gevaar toch reeds bewezen, en als het ooit voorkomt, is het dus zaak dat men de wond aan stonds en zorgvuldig laat behande len, in ieder geval, omdat de dol heid van het dier wel haast nooit te constateeren zal zijn. Beursschandalen. Een nieuw hoek van Upton Sin- elair, dat nog meer opzien haren en zeker meer ergernis wekken zal dan zijn boek over de vleesch- sehandalen te Chicago, is te wach ten. Het zal een boek zijn over beurs-schandalen, over leelijkheden van monopolies, van trusts van den geheelen geldhandel, van intrigues der geldmannen, van de sociale verwording door den duivel van het geld. In den schijn eener verbeelding zal hij de goheele geldwereld teeke nen. Hij maakt er studies voor naar het leven en bezocht onlangs te dien einde Pittsburg, Newport en meer dergelijke plaatsen. Het hoek zal lieeten„De Finan cier". De put te Ukkel. Tot nu toe werkt men nog altijd vruchteloos om de drie bedolven werklieden te bevrijden.De officieren en ingenieurs overtuigen zich beur telings, door neer te dalen en sig nalen te laten liooren, dat de on- gelukkigen nog leven en de antwoor den zijn nog altijd duidelijk. Onge lukkiglijk zijn regenvlagen de red dingswerken komen bemoeilijken. Verschillende voorname personen on der andere de gouverneur, de pro cureur-generaal, enz., zijn ter plaatse geweest. De minister van oorlog, die ook zijne komst, hand aangekon digd, heeft die moeten laten af zeggen. Nieuwe stelsels van luchttoevoer zijn toegepast en twee mijnwerkers zijn uit Charleroi ontboden om aan de redding mee te arbeiden. De laatste berichten melden, dat men zeker vóór heden, Donderdag namiddag 4 ure, de ongelukkigen niet zal kunnen bereiken. Men meldt.dat de eerste geredde, Van Zeepen, overleden is, Om twee uur gistermiddag kwam het volgende bericht Ten 2 ure, naderde kapitein-com mandant Tbollen, de leden der pers en zeide: Wij zijn nogmaals verkeerd toe gekomen de werken, uitgevoerd om de slachtoffers te vinden onder de tweede vloering van den inge- storten put, bewijzen dat deze insge lijks is ingestort. Het deel tusschen den tweeden vloer is gedeeltelijk gevuld met materialen. Wij zullen al doen wat wij kunnen om de slacht offers te vinden. (Ilbld. v. Antw.) Een veelzijdig oplichter. Een herhaaldelijk wegens melk- knoeierij veroordeelde bakker, zag kans oin gedurende den tijd van De cember 1905 tot 18 Febr. 1906, on geoorloofd electrische kracht aan de leiding der stad Aken te onttrekken, waardoor de gemeente voor 1300 mark schade leed. Toentertijd gesnapt betaalde hij de geleden schade. Doch sede.t heeft hij weer kans gezien door 't aanleggen van een draad, electri- scheen stroom voor het gebruik van licht aan het gemeentenet te onttrek ken, zonder dat de taxameter het re gistreerde. Voor de rechtbank des wege gebracht bleek tevens, dat de zelfde bakker, ook door aanlegging van een gummibuis aan een kookap- paraat, gas voor verlichting wist te ontfutselen, me ie zonder dat de gas meter het registreerde, 't Zelfde had hij uitgevonden met een bijslang op de waterleiding, zoodat ook deze ge meentelijke industrie benadeeld werd. Behalve in de kosten werd het veel zijdig bakkertje tot een maand gevan genisstraf veroordeeld. Hagelramp. Een ijsramp ware beter gezegd. Dinsdagnamiddag is een hagelvlaag over Verviers neergekomen, gelijk niemand zich herinnerde ooit gezien te hebben. De lucht zag zwart als inkt en op twee stappen kon men geen voorwerp meer onderscheiden. Opeens brak de lucht open en gedu rende een kwart uur vielen er hagel- steenen van wier dikte men een ge dachte zal krijgen, als wij zeggen dat sommige tot 2 kilo's wogen. Som mige famiiiën waren bibberend in een hoek bijeengekropen en geloofden dat hun laatste uur geslagen was. Op sommige plaatsen lag eene ijsschol opgestapeld ter hoogte van twee meters. Al de ruiten van serren, verandas, enz., zijn uitgeslagen. De openbare gebouwen hebben veel geleden. Er zijn magazijnen, waar voor duizenden frank schade is. Enkel in éen tuin schat men de schade op 4000 frs. Afgeslagen telefoondraden hebben ook ongevallen verwekt. De verbindingen met Verviers zijn onderbroken. Een blad van Brussel zegt: Men mag zeggen dat er te Verviers bijna geen ruit geheel en gaaf ia ge bleven. Openbare gebouwen, scholen, magazijnen, winkels, alles heeft om het meest geleden. In de hoven en tuinen is de aanblik waarlijk be droevend. Planten, bloemen, vruchten, alles is vernield. Dikke takken zijn van de boomen gerukt door de zware hagel- steenen. Duiven werden met honderden gedood en de telefoon- en telegraaf draden gebroken. Op het stadhuis, in het Justitiepaleis, in het Atheneum is de schade overgroot. Op den koer eener woning in het midden der stad, vormden de hagelbollen een ijslaag van 30 centimeters dikte. Gebroken telefoondraden die op den trolley draad van de electrische tram vielen, deel den het vuur mede aan het dak van een huis in de Collegestraat. Een pom pier, die den draad wilde wegnemen, kreeg een schok, die hem bewusteloos ten gronde deed vallen. In de Cra- paurue is een knaap door het aanraken van een gevallen draad bijna doodgebliksemd. Het schijnt dat in den omtrek der stad de schade ook groot is. Hbld. v. Antw. Ontploffing. In een vuurwerkfabriek te New- York heeft een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor in de stad een groote paniek ontstond. Door den geweldigen luchtdruk werden duizenden vensters verbrijzeld vele bewoners ontvluchtten hunne huizen. Terstond waren ambulance-diensten uit verschillende hospitalen ter plaat se, maar zij behoefden geen dienst te doen daar gelukkig niemand ge kwetst was. Het hoofdgebouw der fabriek en drie bijgebouwen zijn vernield. H. H. D. D. H. H. de Bisschoppen van Grenoble en Chalons-sur-Marne hebben de Pauselijke Encycliek, die naar de beginwoorden Gravissimi Officium, heet, in hunne Kathedra len voorgelezen. Zij vermaanden tot stipte onderhouding van Pauselijke voorschriften en tot hechte aaneen sluiting van de alle Katholieken ten overstaan van den te wachten strijd. De minister van Eeredienst, Briand die op verlof is geweest, neemt he den aan den Ministerraad te Ram- bouillet deel. Voor ziju vertrek uit Quimper zou Briand gezegd hebben, dat de Regeering vooralsnog heeft af te wachten, hoe de Bisschoppen zich naar den inhoud zullen gedragen. Daaruit zal eerst blijken, welke de leidende gedachten van het Pause lijke document zijn. Volgens de Figaro zal de Tweede conferentie van de Franscge Bis schoppen in de eerste dagen van de volgende maand aanvangen. MARKTNIEUWS. BEVERWIJK. De prijzen der Vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f 4.a f 0.per 100 bos. Aardappelen Klei f2.a f2.25. Zand dito f 3.25 a f 3,50. Andijvie fl.óOa f 0.per 100 str. Postelein f 0.50 a 0 per Hl. Sla f 1.50 a 0.per 100 krop, Bloemkool f 5.— a f 10.Komkom mers f 4.—a f5.— per 100. Peulen 13 a ct. Capucijners6 a ct. Raspers 6 a ct. per KG. Tuinboonen f 0.70 a f 0.Snijboonen f 1.a f 1.25. Hee- renboonen f 0.40 a f 0.per 100. Fram bozen 15 a ct. per mandje. Bessen 12 ct. per KG. Pieterselie f 5.Selderie f 6.per 100 bos. Peren f 4.a f 0. per Hl. Augurken 45 ct. per mandje. Roode Kool f 7.a f per 100. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.75 a f 0,90, kleinere dito f 0.30 a f 0.40. Graatjes f0.a f 0.ronde f 0,00 a 0,per 35 KG. Roode Kool f3,50 a f4.50, Gele dito f 0.a 0.Witte dito f0.a 0.— per 100, Zilveruien f 3.30 a f 3.50 per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 2.a f 2.50. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 1.40 a 1,60 per 50 Kg. SCHIEDAM, Noteering Makelaars f 11.Jenever f15.Beurscom- missie f 10.25 Stemming kalm. Ruwe Spiritus f8.SpoelingCommis- sie f 1.10. ENKHUIZEN. Kaas. Aangevoerd stapels prijs f af Hooikaas f per 50 Kg. Boter _62'/o a 65 cent per kop. HOOFDDORP. Tarwe f 7.a f 7.25 per 80 Kg. Rogge f 5.25 a f 5.40 per 75 Kg. Gerst f 5.a f 5.10 per 65 Kg. Karweizaad f 15.35 a f per blautje van 50 Kg. EDAM. Ter kaasmarkt aangevoerd stapels kaas wegende K.G Prijs 127 partijen Boter 60 a cent, de 5 HG. f 0,A f 0,00. Eieren f 4,A f 4,25 p. 100 stuks. Ondertrouwd: 16 Aug. G. A. v. Dobben en J. J. v. Eijk v. Voorthuij- sen. 17 Aug. J. P. A. v. Hoeffelen en C. v. Straaten. Bevallen: 16 Aug. M. C. Joren Kooijman, d. L. MarsDuif, z. Overleden: 15 Aug. J. F. A. An derson, 10 m. z. Berckheijdestraat. J. H. Hendriks, 3 m. z. Nieuw Heilig land. 16 Aug. E. KuiperHo ven Gréve, 76 j. Hazepaterslaan. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: B. E. F. Kna- ven en H. M. v. d. Veldt. Getrouwd: A. van Goor en M. van Rijn. P. J. J. Klaassen en H. M. Bekelaer. Bevallen: H. S. Moolenaar Hooning, z. G. Smitsde Rooij, z. P. SchöerWisse, d. J. C. WarmerdamBeliën d. M. van den BrinkPolman d. Overleden: G. G. Staal, 49 j. P. Muis, 57 j. J. Nieuwpoort, 52 j. W. Husslage, 33 j. C. A. van Galen, 5 j., P. Held, 75 j. D. Gazan, 44 j., J. P. Pie, 80 j. BEVERWIJK. B e v a 11 e nJ. B. ZurloheSmits, d. O v e r 1 e d e nJ. H. B. Broekhui zen, 3'/2 m. BENNEBROEK. Bevallen: G. S. K. van Kem« penBremmer z. ZANDVOORT. Bevallen: G. GroenKeur, z. J. KoperKoper, z. E. Riet vink—Tan Vlijmen, z. VELSEN. Ondertrouwd: F. van der Zwet Slotenmaker en C. J. Olden burg. Overleden: P. W. Peeper- koorn, 4 w. HAARLEMMERMEER, Ondertrouwd: J. Flipse en W. Klomp. Getrouwd: H. Oudshoorn en W. de Haas. J. de Moor en G. Harting. D. van der Meer en A. van Zanten. C. M. Zwart en A. Goudriaan. M. E. Berlijn en H. Kuit. Bevallen: C. van der Vlist Boesveld, z. M. J. Bras—Haspels, d. A. van den HeuvelVerkuijl, z. G. M. VerhulstSchop, z. SCHOTEN. Bevallen: G. van Zwieten- Van Veen, d. H. van der Velde- de Keijzer, d. Overleden: G. B. Marsbergen, 11 j. M. W. Duijn, 10 m. Politierapport. Gevonden voorwerpen 1 horloge ketting, 1 L. maat. Procesverbaal opgemaakt wegens afschieten van een vuurwapen. Open bare schennis der eerbaarheid, Over treding der arbeidswet. Hedennacht werd de deur van eene tapperij in den Anegang open gevonden. Een agent van politie die zich naar binnen begaf om de bewo ners te wekken viel door een open staand luik, hetgeen hij door de duisternis niet kon zien in den kel der. Hij bekwam eenige bloedende wonden en is na te zijn verbonden naar zijne woning gegaan. UIIWI—WW—B -OT1WWMMBH3M1 jf ïje

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3