Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Diocesaan Katholiekendag te Delft. De inleiders van de beide onder werpen, welke op 3 October a. s. te Delft in behandeling zullen ko men, de ZeerEerwaarde HoogGe- leerde Heer Dr. Th. M. Vlaming en de HoogEdel Gestrenge Heer Mr. E. R. H. Regout, hebben thans hunne conclusies ingediend, welke hieronder volgen. Tot 1 September a. s. wordt de gelegenheid opengesteld om evon- tueele amendementen op deze con clusies in te zenden bij den Voor zitter van het uitvoerend comité, Mr. J. N. J. E. Thijssen, te Haar lem, Kleine Houtweg 11. Conclusie van Dr. Vlaming. De eerste Diocesaan-Katholieken- dag in het Bisdom Haarlem, over wegend dat krachtige algemeene en wetenschappelijke ontwikke ling van het Nederlandsche Katho lieke volk geheel en al ligt in de lijn van het historisch verleden; dat echter hetzelfde Nederland sche Katholieke volk, ondanks zijn reeds gebruikte, veelal bewonde renswaardige krachtsinspanning, zich toch nog niet volkomen ont worsteld heeft aan den staatkundi gen en maatschappelijken druk, waardoor het sedert de 16de eeuw verhinderd is geworden die lijn zijner ontwikkeling krachtig door te trekken; dat zoowel het godsdienstig als het staatkundig en maatschappelijk be lang der Nederlandsche Katholie ken een krachtig voortwerken aan hun algemeene en wetenschappe lijke ontwikkeling gebiedend vor dert spreekt den wensch uit, dat naar meerdere algemeene en wetenschap pelijke ontwikkeling der Katholie ken gestreefd worde en erkent als middelen daartoe 1. een gepast streven naar meerde re vrijmaking der Katholieke Lagere School van dén geldelijken druk, waardoor het deze, in het alge meen genomen, nog altoos bezwaar lijk valt om in leerkrachten en in leermiddelen de openbare lagere school op zijde te streven; 2. het verstrekken van herhalings- onderwijs aan de aankomende jon gelingschap uit de volksklasse en dienvolgens uitbreiding van het werk der patronaten en van soort gelijke instellingen ten behoeve dier jongelingschap 3. meer algemeene verleening van zedelijken en geldelijken steun aan Katholieke Vereenigingen en andere instellingen, die zich de al gemeene of wetenschappelijke ont wikkeling der Katholieken ten doel hebben gesteld; 4. meerdere deelneming der Ka tholieken aan het wetenschappelijk vereenigingsleven in het algemeen. Conclusie van Mr. Regout. De Vergadering, overwegende, dat de handels- en nijverheidsondernemingen van den middenstand eene sterke mede dinging ondervinden en zullen ondervinden van de coöperatieve verbruiks- en voortbiengingsonder- nemingen, van de groote onderne mingen in den detailhandel (de warenhuizen) en van de winkel ondernemingen, met vele filialen werkende overwegende, dat het derhalve noodzakelijk is, dat de bandels- en uijverheidsondernemingen van den middenstand door eigen krachts ontwikkeling en onderlinge samen werking sterk staan tegenover die mededinging overwegende dat één der middelen om hiertoe te geraken is het oprich ten van coöperatieve vereenigingen van den middenstand, waarbij vooral in aanmerking komen credietin- stellingen en vereenigingen voor gemeenschappelijken inkoop overwegende dat het verleenen van medewerking tot die oprichting zelfs op den weg ligt van hen, die op principiëele gronden bedoelde mededingers hebben bestreden en bestrijden, daar ook zij rekening moeten houden met het feit, dat deze bestaan en groeien ondanks den tegen hen gevoerden strijd; spreekt den wensch uit, dat de R. K. Vereenigingen van den Mid denstand na behoorlijk onderzoek coöperatieve Vereenigingen van hare leden oprichten, waar zulks moge lijk blijkt, in de eerste plaats cre- dietinstellingen en vereenigingen voor gemeenschappelijken inkoop. Rectificatie. In de oproeping van het uitvoerend comité van den Katholiekendag te Delftwelke ons werd toegezonden, en die wij Zaterdag j. 1. in ons blad opna men, werd 14 Augustus als de laatste dag genoemd, waarop kaarten bij de leden van het Algemeene Comité te verkrijgen zijn. Dit moet zijn 14 Sep tember. Het Beursrapport. Het N. v. d. I). verneemt, dat de commissie van deskundigen, benoemd tot het instellen van een onderzoek naar den toestand van de Beurs te Amsterdam haar taak zoo goed als voleindigd heeft en eerlang haar rap port bij B. en W. zal indienen. De bijbehoorende toelichtende tee- keningen zijn reeds gereed en ook de inhoud van het rapport is ongeveer vastgesteld. De verzending naar B. en W. is afhankelijk van het tijdstip, waarop al de commissieleden zich zul len hébben vereenigd met de eindre dactie. Dit is, in dezen tijd van het jaar, voor eene commissie, wier leden in verschillende deelen van het land gevestigd zijn en van wie er op het oogenblik enkelen buitenslands ver toeven, aan eenige moeilijkheid onder hevig. Het blad kan evenwel thans reeds met zekerheid mededeelen, dat de in houd van het rapport zeer geruststel lend zal zijn. Er is geen sprake van, dat de Beurs behoeft te worden afge broken. In de leemten, die moeten worden aangenomen als de oorzaken van den tegenwoordigen toestand, zal, naar het oordeel der commissie, kun nen worden voorzien, zonder schade voor het mooie karakter van het ge bouw, en deze herstellingen zullen kunnen worden aangebracht zonder groote finaneieele offers. Unaniem is de commissie tot deze verblijdend gunstige conclusie geko men. Gelijk men weet, bestond zij uit de heeren dr. P. J. H. Cuypers, te Roer mond prof. - J. F. Klinkhamer, te DelftD. A. N. Margadant, architect bij de H.IJ.S.M. te A msterdamA. C. C. G. van Hemert, civiel-ingenieur te 's-Gravenhage, en Job. Th. J. Cuypers, civiel-ingenieur te Amsterdam, aan wie als secretaris was toegevoegd de heer F. 's Jacob, ingenieur bij de afdeeling Publieke Werken. De staking te Enschede. De correspondent te Enschede van de „Telegraaf' meldt nog, inzake de staking op de fabriek Bamshoeve, waar 300 man werkzaam zijn, dato 16 Aug. De helft der stakers is georgani seerd, de andere helft niet. De door den voorzitter der Fabrikantenvereeni- ging onlangs in een conferentie met de arbeiders afgelegde verklaring, dat de loonen volstrekt niet te hoog wa ren, geschiedde namens het geheele Fabrikantenbestuur. Morgenochtend 11 uur vergadert het bestuur der Fa- brikantenvereeniging wederomook komen de stakers weer bijeen. De 14 afzetters dat zijn zij, die het be werkte garen van de throstlemachines verwijderen die tengevolge van de staking zonder werk waren, weigerden op de machines te gaan werken. Zij moeten echter wel met dit werk ver trouwd zijn, omdat zij meermalen in vallen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de besturen der arbeidersvereenigingen „Unitas" en „De Eendracht", zich niet met de kwestie zullen inlaten, omdat het Fabrikantenbestuur hen ook niet heeft erkend in de kwesties, die aan de staking voorafgingen. De zaak zal dan wel weer in handen van de Vrije organisatie komen. Nog vernemen wij, dat de uitge sloten afzetters als eisch hebben ge steld 3 man méér werkzaam, dat is één man meer bij elk der drie groepen, waarin zij zijn verdeeld. Staking tc Leiden. Bij het gaan schaften en bij het eindigen van het werk door de ar- beidswillige timmerlieden te Leiden, vonden gisteren naar het L. D. mededeelt hier en daar weder kleine oploopjes plaats, in hoofdzaak aan de Haven en Heerengracht. De politie was evenwel bij machte erge ongeregeldheden te keeren. Te ruim acht uren in den avond echter ging een der arbeidswilligen van zijn woning aan de Haven een boodschap doen in de stad, waarbij hij door postende stakers werd ge volgd en waarbij zich ook veel nieuws gierigen aansloten. Op de Hoogstraat gekomen was een groote menigte ontstaan en werd door een enkele met een steen ge worpen, ten gevolge waarvan een heer onbeduidend aan het hoofd verwond werd. De politie vond het toen noo- dig het publiek uiteen te drijven, waarbij enkele slagen met den gum mistok vielen. Naar aanleiding van het voren staande heeft de waarnemende bur- meester, de heer H. C. Juta, als hoofd der politig, een waarschuwing gepu bliceerd, dat ieder zich van derge lijke handelingen onthoude, teneinde het nemen van strengere maatregelen te voorkomen. Heide-ontginning. De Nederlandsche Heide-maatschap- pij zal in het najaar een begin maken met de ontginning van 60 hectaren heigrond aan den Dolderschenweg in Utrecht. Men zal dan ook de bewer king met den stoomploeg kunnen aanschouwen. Verlegging baanvak H. IJ. S. M. In verband met den aanleg van den Zuid - Hollandsch Electrischen Spoorweg, is een gedeelte van het baanvak 's-Gravenhage Amsterdam der Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij verlegd. Op dat nieuw aangelegde gedeelte baanvak werd gisteren met 4 locomotieven proef ge reden. Het ligt in de bedoeling, het nieuwe baanvak binnen eenige dagen definitief in gebruik te nemen. Handels- en Fabrieksmerken. Tegen vooruitbetaling, met inbe grip van port, van den prijs van 12 cent per exemplaar, is bij het bureau voor den industricelen eigendom te 's-Gravenhage (Korte Vijverber no. 3) verkrijgbaar no 162 van het bij voegsel „Les marques internationales" tot het „Journal" van het Internati onaal Bureau te Bern, waarin de aan kondigingen zijn opgenomen van de van 25 Juni—-21 Juli 1906 ingeschre ven Fabrieks- en handelsmerken. Staatssecretaris Leyds. Sedert eenige dagen vertoeft in „Hotel Texel", te Den Burg, de Heer Leyds, gewezen Staatssecretaris van Transvaal. In de laatste weken werd het eiland druk bezocht, ook door vele buitenlanders. Het Tweede Kamerlid uit Alkmaar, Jhr. van Foreest, heeft ook een be zoek aan Texel gebracht, in verband met plannen tot kanalisatie door het eiland. Woningverbetering. De woningvereeniging „Leeuwarden" te Leeuwarden welke als vereeni- ging uitsluitend werkzaam is in het belang van verbetering van volks huisvesting heeft eenigen tijd ge leden aan den gemeenteraad een adres ingezonden, waarin zij vraagt om geldelijken steun der gemeente. In dat adres wordt er op gewezen dat, blijkens den uitslag van het onderzoek van den inspecteur der volksgezondheid, in de gemeente groote woningnood heerscht. Bij 30 procent van het getal bewoners te groot in betrekking tot de aanwezige hoeveel heid lucht in woon- en slaapvertrek ken. Bij 481 woningen, waarvan de huurprijs fl per week is, werden gebreken aangetroffen. De vereeniging is van oordeel, dat er behoefte bestaat aan ten minste 500 nieuwe woningen. Het voornemen bestaat in de twee volgende jaren op een terrein aan het Zuidvliet, 107 woningen te doen bou wen en in den loop van dit jaar nog 74, welke gemiddeld fl.50 huur per week moeten doen. Voorts wil zij een aantal krotten door nieuwe wo ningen vervangen en alzoo door op ruiming in onbevolkte buurten den toevoer van lucht en licht verbeteren, te nauwe straten of stegen verbree- den, enz. Naar aanleiding van dit verzoek hebben Burg. en Weth. aan den Raad voorgesteld te besluiten: Ten behoeve van den aan de vereeniging te verstrekken geldelijken steun van gemeentewege aan te vragen uit 'sRijks kas een voorschot van hoogstens f351.200 en een jaarlijksclie bijdrage van f 1457.57. Onder voorbehoud, dat 't gevraagde wordt verstrekt, wordt voorgesteld aan de vereeniging van gemeentewege een voorschot te ver leenen van hoogstens tot gemeld be drag, en jaarlijksche bijdrage in de betaling der 50-jarige annuiteit van het voorschot ten bedrage van f 1715.14, alsmede een vaste bijdrage van f1200 tot opheffing van bestaande woning- misstanden. Notarieel Staatsexamen. Van 1117 Augustus geslaagd voor het eerste gedeelte de heeren P. W. de Kan te 't Zand (Koudekerk)J. J. P. F. M. Sopers te 's-Hertogen- boschG. H. Beker te GennepJ. Peereboom te 't Meer bij Heereveen G. de Graad te Franeker; M. A. W, Gezelschap te Bergen-op-Zoom A. G. J. Tenkink te MiddelburgJ. P. Stuyt te Arnhem. Voor het tweede gedeelte de heeren P. Terpstra Rzn. te Bergum A. Wassenberg te 's-Gravenhage en E. B. van Julsingha te Groningen J. H. F. M. de Hoog te Amsterdam en H. van Veen te Zuidlaren. Dienstweigering te Naarden. Het verwachte onderzoek inzake het verstrekte brood te Naarden waardoor dienstweigering volgde is reeds be gonnen. De waarnemende commandant van het 2de reg. vest.-art. luit.-kol. Brox was heden te Naarden ten einde een onderzoek naar een en ander in te stellen. In verband met de vraag of de klacht al of niet gegrond was, diene, dat bij dienstnota van 15 Aug. jl. bij de afd. van het 2de reg. vest.-art. het volgende werd ter kennis gebracht „In verband met de aanwezigheid in het magazijn van levensmiddelen van meel van minder goede qualiteit, zal voorloopig brood worden verstrekt, gebakken van gebuild meel van uit stekende qualiteit". Krotten in Friesland. Men schrijft uit Friesland aan de Stand. Het woningvraagstuk Nu, wie onze provincie kent, zal moeten weten, dat dit een vraag stuk is, zóó groot, dat de oplossing naar ons bescheiden oordeel, in weer wil der bestaande Woningwet, wel tut de onmogelijkheden zal behoo- ren. Men bezoeke maar eens de heide en veenstreken en men zal moeten erkennen, dat daar slechts van weinige „woningen" sprake is en vele verblijven voor menschen al daar ieder op zichzelf een vraagstuk vormen. Onwillekeurig vraagt men zich af: „hoe is 't mogelijk, dat in die hutten en krotten menschen kunnen wonen en gezond blijven?" Men woont niet zelden voor een gedeelte onder den grondhet dak is gemaakt van heideplaggen, bene pen raampjes moeten toegang geven voor het licht, overal reten en scheu ren, zoodat de bewoners niet tegen regen en wind beschermd worden Wel zijn tal dier krotten door den gemeenteraad op voorstel dei- gezondheidscommissie onbewoon baar verklaard, maar om de bewo ners met den sterken arm daaruit te verwijderen, daaraan valt niet te denken, omdat er voor hen geene andere woningen disponibel zijn, zoodat er door den gemeenteraad bij herhaling bij Gedeputeerde Staten uitstel tot ontruiming moest worden aangevraagd. Landbouw-begrooting. Naar het „Vad." verneemt is de begrooting voor het departement van landbouw, nijverheid en handel voor het jaar 1907 geraamd op D/2 millioen hooger dan die voor het loopende jaar. („Vad.") BINNENLAND. Kon. Waskaarsenfabriek. Met het sloopen der Koninklijke Fabriek van Waskaarsen te Am sterdam is reeds een begin ge maakt. Het personeel, dat er nog werkte, is door de Directie ontslagen en heeft het nog toekomende loon, be nevens het ziekengeld uitbetaald gekregen. Verschillende werklieden werden hierna in de kamer van den direc teur, den heer Kern, ontboden en ontvinhen gratificaties naar gelang het aantal dienstjaren. Weer eene les voor ouders. Men schrijft uit Maastricht aan Het Volk Alhier liet eene vrouw de jene- verflesch onder het bereik van haar 4-jarig zoontje, t erwijl zij bood schappen ging doen. Toen zij te rugkeerde lag het kind bewusteloos op den grond. Het had zooveel je never gedronken, dat het eenige uren later dood was. Sterke organisatie!!! De arbeidersorganisatie te Meeden (Gr.) is sterkTwee landbouwers aldaar zijn door deorganisatie ieder met f10 beboet wegens oneerbiedig gedrag tegenover de organisatie. En de heeren hebben betaald, overtuigd als ze waren, dat anders hun koren er niet afkwam. De schoonen van Kentucky. De 32 prijsgekroonde schoonhe den van Kentucky hebben de oude Amstelstad met een bezoek vereerd. Nu zijn zij weer heengegaan, om de verdere bezienswaardigheden van ons land in oogenschouw te ne men. Het beviel hun te Amsterdam beter dan te Parijs. Waar dit toch aan lag, hebben wij de schoonste der schoonen gevraagd, die ons doordringend aankeek door haar lorgnet, die vóór op haar bevallig wipneusje prijkte. (Voor onze leze ressen wil ik nog even melden, dat deze schoone gekleed was in een goort khaki-reform, en zij een een voudig matelot, met breed-aflian- gende voile, op haar hoofd droeg, waaronder heel coquet haar kort geknipte lokken eventjes te voor schijn kwamen.) De reden was, dat hier veel meer notitie van haar genomen werd dan te Parijs. De menschen in de Kalverstraat verdrongen zich om het gezelschap. En in de Lunchroom maakte men „qeue" voor hunne tafeltjes om deze schoonenvan geest te bewon deren. Ofschoon zij niet ijdel zijn, streel den deze attenties toch haar eigen liefde. Ze waren ook naar Marken ge weest en hadden daar vrouwen gezien op klompen, met wijduit- staande rokken en mannen met wijde pofbroeken,die zij voor bloo mers hielden. Ze hielden halsstarrig Vol, dat het niet waar was, dat Amsterdam op palen stond. Maar toen het gezel schap bij de badinrichting aan den Heiligen weg kwam, waar men juist aan 't heien was, zagen zij hunne dwaling in. De 32 prijsgekroonde schoonheden zullen op 't oogenblik wel te 's- Gravenhage zijn. Ten minste het was haar plan, in Scheveningen wat frissche lucht te gaan happen op de pier en éen avond door te brengen in het circus-Schumannvoor 't laatst genoemde ontspannings-eta- blisement een attractie-nummer te meer op het rijke programma. {Tel) Een vreemde snaak. Door de politie te Rotterdam is aan gehouden een 23-jarige spoelkneeht, S. genaamd, die zich had laten inslui ten in het café* „De Passage". Des nachts werd hij bespeurd door de meid, die hij echter bedreigde in ge val zij alarm maakte. Hij brak de buffetlade open, doch vond daarin niets van zijn gading. Alleen wordt een flesch gedisteleerd vermist. Toen des morgens de schoonmaak ster kwam verliet hij op de gewone wijze het café. In den loop van den dag werd hij aangehouden. Lieflijk Uit de correspondentierubriek van de Hollandsche Lelie (Anna De Savornin Lohman "Dat het geklets in de Tweede Kamer u zou tegenvallen, wist ik wel vooruitVan die heeren zijn de meesten absoluut talentloos, zijn alleen maar in de Kamer getild op de schouders van het domme kie zersvee, omdat ze zelf dat 'n pret tig en tot allerlei voorrechten en eer en aanzien leidend baantje vin den. Hoe wilt ge nu dat zulke men schen u zullen imponeeren door mooi spreken of door mooie denk beelden te verkondigen. LarieZe leuteren er op los, of omdat ze wel moeten ter wille hunner kiezers dat zijn leden die ééns per jaar het verplichte speechje afratelen over hun speciaal onderwerp of ze praten zonder ophouden, omdat zij zichzelf zoo ijselijk graag hooren mogen. Jün dat zijn dan gewoonlijk diegenen, naar wie niemand luistert, en onder wier leuterpraatjes de rest hun dagelijksche bezigheden verricht, van brieven schrijven of couranten lezen, óók wel dutjes doen, of zich inde koffiekamer met versnaperingen volproppen Schoten gelost. Te Westkapelle is vermoedelijk door meer dan een persoon, gescho ten door de ruiten van de woning van den opzichter van den polder Walcheren, den heer Bolier. In de bedstede, waar toevallig niemand sliep zijn twee kogels ge vonden. De daders zijn onbekend. Onweder en brand. Het vreeselijk onweder, dat eer- gisteren-nacht over een deel van ons land woedde, heeft heel wat schade berokkend. Te Amsterdam trof de bliksem den „Enkhuizer Zaadwinkel". Marnix- straat over de Elandstraat. Het to rentje, dat zich op het huis bevindt, werd niet belangrijk beschadigd. Het uurwerk bleef stilstaan op 3 uur 5 minuten. Omstreeks dienzelfden tijd sloeg de bliksem in drie boerderijen te Haarlemmermeer. Voorts sloeg de bliksem in een schuur achter den Heerensingel te Weesp en brandde met een in de nabijheid staanden hooiberg geheel uit. De schuur behoorde toe aan den heer G. Portengen en was in huur aan den heer Fr. van Duijkeren die ook eigenaar van het hooi was. Alles was verzekerd. Te Watergraafsmeer sloeg de blik sem in een woning, staande aan het eind van de Paul Krugerstraat, in eigendom toebehoorende aan A. de Man en bewoond door A. J. Pieterse. Het geheele dak werd ver nield. De bewoners kwamen met den schrik er af. Te Utrecht is brand uitgebroken in dtn winkel van alcoholvrije dran ken, Oudegracht bij de Hamburger brug. De brand weer had weldra het vuur gebluscht. Omtrent de oorzaak van den brand onderging de bewo ner van het huis een verhoor aan het hoofdbureau van politie. Te Ommelanderwijk is een dubbel huis van den kleermaker Smid af gebrand. 't Gebouw was niet ver zekerd. De inboedel was verzekerd bij de Tilburgsche Brandwaarborg- Mij voor flOOO. Gistermiddag is de bliksem gesla gen in het telefoonkantoor te Schie dam. Het toestel op de lijn naar den Haag werd zwaar beschadigd. Het bu reau-personeel kwam met den schrik vrij. Te Luinjeberd bij Heerenveen is gisteren de bliksem ingeslagen in de boerderij van A. Pijlman. De schuur waarin hooi, verbrandde. Het voorhuis kon behouden worden. Gisteren voormiddag sloeg de bliksem op de electrische geleiding van het Pharmaceutisch Laboratorium, staande op Vreewijk te Leiden. Desmeltstuk- ken werden uiteengeslagen, de tele foonverbinding met het Zuivelstation verbroken en de telefoon en electrische schellen defect. Materieele schade werd overigens niet aangebracht en de per sonen, die in het laboratorium aan wezig waren, geraakten ook met den schrik vrij. Doordat kinderen met lucifers ge speeld hadden, is gisteravond brand ontstaan in perceel 15 Oostenburger Achterstraat te Amsterdam, op de derde verdieping, waar een voor- en achterkamer, alcoof en keuken door het vuur werden vernield. De bewo ner, de bankwerker Boorsrna kon zich met de zijnen, intijds redden. Ongelukken. Toen te Amsterdam het Zweedsclie stoomschip „Amsterdam" van de Ho' haven met een sloep voor den bo waarin twee personen waren gezet' vertrok, liet plotseling het anker en kwam. dit in de sloep terecht. Het bootje werd verbrijzeld. Det" mannen redden zich door zwerm5 het leven. Te Oudehaske (Fr.) is bij het spoelen van luiers de vrouw van voorover in de vaart gevallen en' dronken. In den IJsel te De Steeg, act1 hotel „Quisisana", is door een za5 schipper het lijk gevonden van 111 Heer J. K., die Maandag j.l. bij baden in de rivier te Rheden fi dronk. Te Boskoop speelden langs den terkant gistermiddag eenige kindek Een meisje van den heer H. Grof" veld aldaar, van ongeveer 4 jaar, i raakte te water, en hoewel op het hul! geschreeuw eenige personen toeschot' die het kind op het droge bracht* konden de levensgeesten niet nk worden opgewekt. De ontboden t neesheer kon slechts den dood cons' teeren. Dit is het tweede kind, d hier in deze week het leven door V' drinken verliest. Door een droevig toeval viel g termiddag een meisje uit de twe'1 étage van één der groote café's te A sterdam op straat. Zwaar bloedt' aan het hoofd werd de ongel ukk5 per brancard naar het huis ha' ouders vervoerd. Toen voor eenige maanden Raad geld weigerde voor de poli" als niet eerst aan dat college w*1 bekend gemaakt, welk systeem straffen, bij dat korps bestaat er fl'1' gerden B. en W. die inlichting* waarop mr. Thiel een voorstel det waarin die inlichtingen op grond d' Gemeentewet van den burgemeeA werden geëischt. Tot nu toe heeft de burgeme' ter daarop niet geantwoord. InF schen moet mr. Thiel een dossi' bezitten, waaruit zou blijken, dat eigenlijk van een systeem van stn1 fen geen sprake is. Voor het examen Hoogduits' L. O. zijn te 's-Gravenhage geslaag onze stadgenooten de dames E. 1 H. Poell en Ch. C. Th. Langemeij* Voor het examen-gymnastiek O. slaagden te Utrecht de heeh M. P. Blokpoel en J. C. Kok. Voor het akte-examen L. Fransch is te 's Gravenhage geslaa^ onze stadgenoote mejuffrouw M. Vries. Te 's-Gravenhage is voor het ex? men Hoogduitsche taal L. O. g' slaagd onze stadgenoot de heer B Kingma Jz. Alberts frères in de Vereeniging. Opnieuw verwijzen wij onze leze' naar de advertentie van de heer*1 Alberts frères, voorkomende in o» nommer van heden. Er is weder c'! nieuw programma te bewonderen, a' de vorige vertooningen interessant e' schoon, zoo niet schooner en belanü wekkender. Electrische Spoorweg Maatschappij Gedurende de maand Juh 1906 be droeg het aantal vervoerde passf giers op de verschillende lijnen: AmsterdamHaarlemZandvool 284.675; Ceintuurbaan te Haarlet 143.146Haarlem—Bloemendal' 53.867. Totaal 481.688, De ontvangsten per dagkilomete' bedroegen Lijn AmsterdamHaarlem—Zand voort f78.925; Ceintuurbaan Haarlem f35.30; Lijn Haarlem Bloemendaal f63.01 Bijbelsch Museum. Blijkens annonce in ons blad va" heden zal er van Dinsdag tot ei' met Vrijdag a.s. in het geboiV „Sint Bavo" Smedestraat 23, alhief te bezichtigen zijn het Bijbelsch' Museum van wijlen Ds. Schoutd1 Ten gerieve der belangsteller1 den, welke ongetwijfeld zeer ta|' rijk zullen zijn, zijn de bezield1 gingstijden met bijzondere zoii geregeld. Alles draait. Een soldaat(tot zijn „aangeschoten1 kameraad): „Kom mee, ik zal jl naar de kazerne brengen.,, „Neen, zegt de ander, ik kan nic' verder loopen, alle huizen draaiel' laat me bier staan; als de kazeriv komt, spring ik er dadelijk in." Haarlemsche Krabbeltjes. VI. De kermis liep ten einde en naai' mate dat einde meer nabij kwam in dezelfde mate scheen ook de uit T l I i Hr

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2