Uit den Omtrek. Sociale Berichten. Kerk en School. Kunst en Wetenschap Land- en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. i n hul *4, j BUITENLAND. MARKTNIEUWS. Ho' bo1 ?zei er it. !Si)l5 ïj»t0 «m -n*l iel.; zat' n i ■lert 4fC0® ï-Snott ohB nio* %n <>ni arV' 1 t wet eP edo :|kki; ha" |pn olifi v^1 la va r ff1' ngl' deo' id d'| Sees'1 gelatenheid aan te groeien bij som mige onzer stadgenooten. Opgeschoten kwajongens, in de dwaze meening verkeerend, dat het kranig staat als een snor, wanneer men zwaaiend en zingend langs 's Hee- ren straten laveert, bootsten den ech ten dronkaard na en haalden met rauwe jeneverstem den jongsten straat deun uit, in het zalig bewustzijn, dat ook zij nu een belangwekkend rol letje vervulden in het leven, klucht en tieiirspel, soms beide tegelijk. Aan het openbaar drinkfonteintje vlak bij de Kampervest stor den twee van die kermishelden te drinken, de pet dwars op de ooren. „Geef me nog een drupske" lolde de een. terwijl hij per ongeluk een gédeelte van het water uit den drinkbeker tusschen hals en hals boord schudde. „Een opstootje, Janriep de ander, die op stroobeenen de menigte volgde, welke in de richting van Kamper vest- hoek Essenstraat den kring van toeschouwers kwam versterken. Wat er te zien was? Een der dieptreurige tafereeltjes uit het leven van zoo menig ramp zalig drinkebroer. De heldin van het opstootje was eene vrouw, aan de verkeerde zijde der dertig; bleek, mager, verouderd en vervallen vóór den tijd. Vinnig stonden haar de dreigende oogen in het beenig gelaat en als eene echte furie had zij den „held," haar „dierbare" wederhelft, bij het bovem gedeelte van zijn blauwgestreept boe zeroen gegrepen. „Geef me mijn vijf en twintig stui vers verom! sm1 Geef op! Waar is mijn wekker, hè? Waar heb je 'm gelaten En hare magere armen •chuddenden dronkaard woest heen en weer. „Alles heeft hij verz vervolgde zij hijgend, zich tot de toeschouwers koerend, „alles, albs! Geen rooien duit hebben we meer in huis. Dezen morgen, toen ik nog sliep, heeft hij de 25 stuivers huishuur gestolen, mijn wekker gepakt en daarmee is hij er van door gegaan, de sm 1" En als een zak erwten schudde zij hem weer door elkaar. De meening van het publiek was, zooals gewoonlijk, verdeeld. Een dikke slager nam het op voor de waardigheid van den man en bromde met een hartig woord cr tusschen „Is die vent te lam en te onbenullig om zoo'n wijf te staan?" „Wat wou je dan?" vroeg een sjou wernaast hem. „Wou je'm helpen?" „Waarachtig niet, maar laat ze 'm loslaten. Hij zal toch niet wegloopen, die kapoen Maar de vrouw liet hem niet los. Al een koord had zij 't bovengedeelte van vest, boezeroen en wat er meer onderzitten mocht saamgewrongen en gillend bleef ze herhalen„Geef me geld, dronkenlap, geef me geld!" De man, een jonge krachtige kerel nog, stond als wezenloos te scharrel- beenenalles, wat er uitkwam gelukkig, dat het alles was, zou Klik spaan zeggen - bepaalde zich tot „ik heb geen centen." Het bloed droop hem van de open gekrabde linkerwang en zijpelde als een purperood slangetje in zijn hals. Bij andere opstootjes ontbreekt zelden de lachwekkende zijde; hier kon een spotvogel zelfs niets anders vindèn dan ellende, de ellende van een ver- wo£st menschenleven. En het jammerlijkste van dit too- neel was liet gezicht van drie arme bloedjes van kinderen, schapen niet ouder dan tusschen 5 en 3 jaar, het kroost van het echtpaar, dat daar in het publiek zijne schande vertoonde. Wat zij schreiden, bleef onverstaan baar te midden van het gegil der vrouw, het verwarde antwoord van den man, de luide beschouwingen van het publiek. Maar het hart verstond,wat zij schrei den en een traan welde onwillekeurig op in het oog, een traan van deernis met het lot van die diep rampzalige kleinen. En op deze manier worden duizenden en duizenden ongelukkig gemaakt door den drank, wordt het geluk van duizenden gezinnen verwoest. Daar kwam een politie-agent. De vrouw was nu wel gedwong'en los te laten met den agent in 't mid den trokken man en vrouw naar het politie-bureau. Achteraan, vuil,verwaarloosd, strom pelde het oudste der drie kinderen, de beide jongere klemden zich vast aan den rok hunner moeder, dieniet eens scheen te bemerken, dat zij de kleinen meesleepte. Toen in de Damstraat een weinig later weer de straatdeun galmde „Geef me nog een drupske!" klonk hij me dubbel walgelijk in de ooren. Ons volk behoeft waarlijk geen aansporing tot drinken, een der groot ste, schadelijkste en schandelijkste onzer nationale ondeugden. LODEWIJK Sr. BLOEMENDAAL. Nabij „Hotel Hartenlust" is een ernstig ongeluk voorgevallen, hetwelk echter, dooi de tegenwoordigheid van geest van een der logeergasten, Mevr. Franco Mendes, nog gelukkig is afgeloopen. Een jongentje van omstreeks negen jaar stoeide met honden aan den oever van den welbekenden tendenvijver en ]ia(j ]ie{, ongeluk op het natte terrein, dat glad ge worden was door den overvloediger! regen der laatste dagen, uit te glij den. Met een gil verdween hij in den niet ondiepen vijver. Reeds achtten de inmiddels toe geschoten logeergasten den jongen verloren, wijl hij reeds midden in den vijver dreef en er geen zwem mers aanwezig waren, toen opeens Mevrouw Franco Mendes toeschoot, te water sprong en de voldoening mocht, smaken den drenkeling na eenig tobben op het droge te bren gen. De drenkeling werd onmiddellijk te bed gelegd, en is nu naar om standigheden redelijk wel. Algemeen is de bewondering voor de kioeke en flinke daad, waardoor een droevig ongeval nog tijdig werd voorkomen. AERDENHOUT. Omtrent het in slaan van den bliksem in den nacht van Donderdag op Vrijdag kunnen wij nog nader melden De nachtwaker Ruygrok ontdek te den brand even vóór half 4 en maakte onmiddellijk alarm. De politiedienaren Smits en Lo- kerse bevonden zich juist op hun ronde te Bloemendaal en reden onmiddellijk naar den 'Aerdenhout, waar zij met het eenige aanwezige bluschmateriaal, het Minimax-appa- raat, beproefden den brand te keer te gaan. Dit mocht echter niet baten; de villa brandde totaal uit. Alleen de muren staan nog, zelfs de onderbuiken in de vloeren zijn geheel verkoold. Het onweder was zóo hevig, dat zoo goed als alle be woners van den Aerdenhout, die één groot villapark is, op waren. Toch kon tegen het vuur niets worden gedaan, omdat in den Aer denhout geen bluschwater te krij gen is. Deze brand vestigt op dien on- houdbaren toestand opnieuw de aandacht. De Maatschappij die in dertijd de gronden voor villa-bouw verkocht, bleef in gebreke voor de veiligheid van de villa-bewoners te zorgen. De beste oplossing zou zeker zijn de aansluiting aan de water leiding van Bloemendaal en Over- veen, doch die aansluiting zou per villa ongeveer f'200 kosten, wat liet Gemeentebestuur van Bloemendaal meent niet op de begrooting te mogen brengen. Intussehen, zoowel water als brandladders ontbreken in den Aerdenhout. De villa was verzekerd bij „De Nederlanden" voor f20.000. ZANDVOORT. Met het oprui men van het wrak van de „Alba", het in den vorigen herfst alhier gestrande schip, wil het nog altijd niet goed vlotten. Eene Grieksche firma heeft aan genomen om het op te ruimen. De vorige week werd het bergingsvaar tuig, waarin het te gebruiken dy namiet zat, lek gestooten, waardoor het is gezonken. Men moet nu wach ten op nieuwen aanvoer van dyna miet uit Duitschland, dat per as vandaar naar IJmuiden wordt ver voerd en verder met eene sleepboot naar de plaats zijner bestemming. IJMUIDEN. De vaste lichten in de vuurtorens zullen door draailicli- ten worden vervangen, zoodra de vluchthaven gereed is. Deze vaste lichten zijn, naar wij hooren, des nachts bij het naderen van de kust vaak moeilijk te on derscheiden van de toplichten welke visschersvaartuigen volgens het Re glement ter voorkoming van aan varingen op zee moeten voeren, wanneer ze voor hun netten liggen. Het moet vaak voorgekomen zijn dat tusschen deze lichten van een visschersvloot vooral bij 'heiig of mistig weder de vuurtorenlichten moeilijk waren te onderscheiden. Dit kwaad wil men thans verhelpen door den vuurtorens draailichten te geven. In den nacht van 16 op 17 Au gustus is de stoomtrawler „Calabria" IJM 10, van de N. V. Stoomvis- scherij „Holland" aangevaren door een tot heden onbekend gebleven stoomboot. De „Calabria" was visschende, waarop onmiddellijk het tra win et werd ingehaald. Ondanks het voort durend fluiten nam de houtboot absoluut geen notitie van den aan gevaren trawler. Toen het net binnen was, werd onmiddellijk de houtboot achterna- gestoomd, om te trachten haar naam te ontdekken. Bijna viei uur heeft de „Calabria,' gepoogd de houtboot in te halen, doch moest ten slotte den strijd op geven, ook al, doordien met het inhalen van het net te veel tijd ver loren was gegaan. De „Calabria" heeft eenige scha de beloopen, doch is op eigen kracht te IJmuiden binnengekomen en ter reparatie naar het Koninginnedok, te Amsterdam, opgestoomd. BEVERWIJK. Om geldige reden gaat de propagandatoclit, samengesteld uit de Kruisverbonden Amsterdam, Haarlem, Hillegom, Heemstede naar hier niet door. Door de Rechtbank te Almelo is failliet verklaard P. Sporre, coupeur, te Enschedé, voorheen koopman alhier, Mr. J. Slingenberg, rechter-commis- saris; curator nir. H. A. van Ros- sum. jj» VOORHOUT. Gisteren hadden de volksfeesten alhier plaats, die als goed geslaagd mogen beschouwd worden. Te 81/2 ure 's morgens aangevangen met een optocht naar den Drechsberg duurden zij tot des avonds met volks- en kinderspelen en eindigden eerst 's avonds met een fakkeloptocht. Voor de mooist versierde tilbury bekwamen prijzen H. v. d. Hulst en II. Vester, en bij het ringrijden voor paren le Mej. D. v. Rijn, 2e H. v. Steijn. Extraprijzen voor heeren. le D. v. Rijn, 2e M. v. d. Vlugt. 16 paren namen er aan deel. Door het hevig onweder dat even na 's nachts kwam opzetten was in weinig tijds de geheele pret afgeloopen. Tijdens het onweder dat hier he- dennacht zich boven deze p'ants ont lastte werd een paard van d.'o land bouwer W. Oudshonm dom- d.-i. bliksem getroffen en godood. Hi 'i: KiUl< HAARLEMMERMEE! dezer gemeente heeft besloten aan de afdeeling der lloll. Mij. van Landbouw alhier, behalve het bo- schikbaar stellen der schoollokalen des Zaterdags voor het houden van een wintercursus eene subsidie te verleenen van honderd gulden 'sjaars, alsmede aan de ambachts school te Haarlem, een jaarlijksche subsidie van f20. jjj ZAANDAM. Gisteren is de tentoon stelling van de vereeniging „Huisvlijt alhier officieel geopend, die tot en met Donderdag wordt gehouden in de vroe gere school aan de Gedempte Gracht. In niet minder dan negen lokalen zijn de inzendingen geëxposeerd. PURMEREND. Alhier is op den Purmersteenweg de jaarlijksehe internationale harddraverij op de korte baan (300 M.) gehouden. Vijf' paarden namen deel aan deze dra verij, die verscheidene spannende ritten te zien gaf. De uitslag was le prijs f 200, Mammon, eigenaar W. Zuidmeer te Rotterdam, berijder H. P. Schon- rock2e pr., f100, David A, eige naar H. L. Glas Jz., te Lopjjersum, berijder B. W, Schippers; 3e p*., f 50, Sador II, eigenaar IT. H. Glas Jz., te Loppersum, berijder B. W. Schippers4e pr., f 25, Phyllis, eigenaar H. de Goede te Beemster, berijder P. Kout. Het feest werd met een vuurwerk besloten. He WOGNUM. Naar wij vernemen is door de Directie der Brandwaar borgmaatschappijen Oudkarspel" te Oudkarspel, benoemd tot inspec teur van bliksemafleiders op bij haar verzekerde perceelen, de be kende specialiteit op het gebied van bliksemafleiders, de heer N. J. Vlaming, electricien te Hoogwoud. Afschaffing Nachtarbeid. Eenigen tijd voor de algemeene verkiezingen voor de Tweede Kamer werd er in de bakkerijen veel gespro ken over bovenstaand onderwerp, schrijft iemand aan de Telegraaf: De bakkerij-arbeiders voelden, dat die komende stembusstrijd fel zou zijn, èn ook: dat er wel eens ver andering van regeering door kon ontstaan. En zeiden zij: indien zulks plaats heeft (buiten bespreking latende, hun voor of tegen zijn tegen de toen bestaande regeering) kan het wel eens gebeuren, dat de ingediende „arbeidswet" weer voor onbepaalden tijd wordt uitgesteld of van de baan geschoven. Voor dat bezwaar voelde ik wel iets. Door het vorige ministerie was een wetsvoorstel ingediend, waarin ook de afschaffing van nachtarbeid was opgenomen, die, hoewel de bakkers niet geheel bevredigende, toch aanmerkelijke verbetering zou hebben aangebracht. Wij hebben eene vrijzinnige re geeringmet aandacht is de „Troonrede" (vooral door den naar dagarbeid snakkenden bakkersgezel) gelezen en zijn teleurgesteld. Men had althans verwacht, dat de „arbeidswet" en vooral de af schaffing van nachtarbeid in het voorloopig plan der Regeering zou zijn opgenomen. Helaas neen Indertijd diende het Kamerlid de heer Pyttersen een wetsvoorstel in, dat genoemd werd „De bakkerswet" minister Lely nam het over, bracht veranderingen aan, enz. doch vond geen tijd het tot wet te doen ver heffen. Deze minister werd vervangen door minister Kuyper, deze verwees het wetsvoorstel van zijnen voorgan ger naar de snippermand en formeer de weder iets, betrekking hebbende op de bakkerij. Steeds bleven de bakkers hopen, agiteeren, enz. totdat ook dr. Kuyper van het tooneel verdween, zonder dat het wetsvoorstel in behandeling was gekomen. Deze regeering heeft geen nieuwe „arbeidswet ingediend, wel heeft zij zulks dringend verklaard, maar of het er van komen zal, dat vreezen velen. Zelfs al wordt er een nieuw ont werp „arbeidswet" ingediend, is het heel wel mogelijk dat er wederom van het in behandeling geven bij de Kamer niets komt. Nu is de vraag, zal voor de der de maal zich dat spelletje weder herhalen Men zal toch zeker wel begrijpen dat zooiets op den duur spaak moet loopen. Jaren lang hebben de bak kers geageerd, meeting belegd, brochures en vlugschriften verspreid, beroep gedaan op het publiek, haast ah liet ware gesmeekt om afschaf- i ig van nachtarbeid, en nog is zulks niet ge.-i bied, Zal wederom de vierjarige perio de voorbijgaan en niets zijn gedaan voor de bakkerij-arbeiders? Eene meerderheid is in de Kamer best le vir.den voor de kwestie; zoowel bij rechts als bij links zijn een groot aantal mannen, die met den strijd der bakkers sympathi- seeren. Wanneer de Regeering maar in behandeling geeft, komt de afschaf fing van nachtarbeid er. Laat bedacht worden dat aan het vragen, het verzoeken, het smeeken der bakkers eens eind moet komen, het gaat niet aan steeds maar weer opnieuw te beloven. Grijpt de Regeering niet in, dan zal de actie der bakkers niet ver lammen, maar in andere banen, willens of onwillens, komen. Aan wien dan de schuld De bakkerij arbeiders kunnen niet voortdurend genoegen nemen met beloften; zij willen daden zien. Voor iedere regeering (welke dan ook) zal het eene eer zijn, te kun nen zeggen dat onder haar bewind de nachtarbeid in de bakkerij ver boden werd. Eucharistisch Congres. Bij de luisterrijke opening van het Eucharistische Congres te Door nik herinnerde Z. E. Kardinaal Vannutelli aan de talrijke welda den van de Eucharistische Congres sen. Hij achtte het zich tot eene groote eer bij den arbeid van dit Congres voor te zitten. Niet persoonlijke verdiensten geven mij aanspraak op die eer, maar alleen het groote belang dat de H. Vader in deze Congressen stelt. Verder deelde de Kardinaal me de, dat de H. Vader hem gelast heeft in het bijzonder namens Z. H. de werkzaamheden van deze vergadering te zegenen. Uit Rome wordt aan de „Patrie" geseind, dat na de openbaarmaking der Encycliek verscheidene Kardi nalen zich tot den H. Vader heb ben begeven, om Z. H. te zeggen, hoe gelukkig zij waren met zijn besluit. Mgr. Ignatius Von Sevestrey. Op bijna 80-jarigen leeftijd is over leden Mgr. Ignatius von Sevestrey bisschop van Regensburg. Door de Köln. Zeiturig wordt hem dit averechtsche loflied nagezongen, wat anders bedoeld, in werkelijkheid een echt loflied is„De overledene was een volbloed Ultramontaan, die aan het Collegium Germanicum te Rome eene echte Jesuïetische opleiding genoot. In den Paus erkende hij het middelpunt des Geloofs hij heeft ook voor het leerstuk der onfeilbaarheid geijverd." Een vroom Katholiek, een Bisschop in den vollen zin des woords was deze grijsaard. Dat is zijne hoogste lofspraak. Vrede zij zijne assche. Eene Revue van Murri Te Milaan, zoo schrijft de Italië, zal binnen kort eene groote revue het licht zien, waarin hoofdzakelijk studiën over godsdienstige onderwerpen ver schijnen zullen. Voor de uitgave hee- ten vrienden van don Romulo Murri te zullen zorgen, wat wij geen waren vriendendienst noemen. Als medewer kers worden opgegeven naast Murri pater Tyrrel, pater Dimnet en prof. Loisy. Wijsgeerige en religieuse onderwer pen zullen in de eerste plaats komen, sociale daarna. Weekblad „Sint Bavo." De aflevering van deze week be vat een tweetal illustratie's „Het offer van Abraham op eene sarco- phaag van het Lateraan" en „Het offer van Abi'abam op eene sarco- phnag der Anima." Beide illustraties belmoren bij het artikel „Het Kruis der Katacom- ben, archeologische gedachten van Dr. B. M. Bergervoort," door J. J. G. W. De verdere inhoud behelst Toe- tie Walther,, (vervolg) door J. van Merle; „De wraak der liefde" (ver volg) voor C. G. J. M.Dieudon- née, de vondelinge, door A. v. R. Weekkalender; Deken van Erven Dorens f Pastoor Bosmansf; Dioce- saanbericht, en Giften voor den verderen afbouw van de nieuwe kathedraal. De gele omslag bevat eene bijdrage van Louis B. M. Lammers „De huis houdster van mijnheer Dubour." Een vrijzinnig-democratisch dagblad. Met 1 October a.s. wordt Land en Volkhet liberale Haagsche dagblad, het eigendom en officieele orgaan der Vrijzinnig-Demokratische partij. Hoofdredakteur wordt het Kamerlid Marchant. De Vrijzinnig-Demokraat en het Haagsche Weekblad houden op te verschijnen, het laatste zal alleen nog in verkiezingstijden uitkomen. (Het Volk.) Tuberculose bij kinderen. Ongeveer 40 Fransche genees- heeren, die thans aan Berlijn een be»oek brengen zijn vooraf bij pro fessor Behring in Marburg geweest. Deze deed hun mededeelingen over zijne jongste onderzoekingen op het gebied der tuberculose. Hij heeft uit tuberkelbacillen een in zijn wezen van de tuberculinvan Koch verschillend preparaat „tula- se" gewonnen, dat een gunstigen invloed moet uitoefenen op scrofu- leuze en tuburculeuze aandoeningen bij kinderen. Hij verstrekt echter het nieuwe middel voorloopig slechts aan bij zondere ziekeninrichtingen en kli nieken. Bouwmeester in Indië. Uit een correspondentietje uitCheri- bon aan den Java-Bode „Daar is iets koortsachtigs over ons gevaren, maar nu is de kalmte weer met volle kracht teruggekeerd. Wij hebben onkosten gemaakt, maar ook genoten." „De een heeft op een vendutie klee- ren, een ander meubels, een derde een kinderwagen (historisch!) verkocht, en dat alles om maar contanten te heb ben voor Bouwmeester „Voor Bouwmeester, die hier zijn Voérman Henschel heeft moeten spelen op een tooneeltje, een tooneeltje, neen maar „Voerman Henschel is dan ook met een plons in het water gevallen. Zelfs Bouwmeester kon het niet redden. Le ridicule tue en het was ridicule. „En dan dat niet-werkende scherm, dat bij de slotacte niet wou zakken „O dat tooneelbestuur hier „Een scherm dat weigert, dat zoo lang weigert op te gaan tot de artis- ten zeiven op ladders moeten klim men om het langzaam op te rollen en boven vast te sjorren. Er gebeu ren in de Oost rare dingon, maar zóó, neen dat is alleen op Cheribon te be leven. „Enfin, wat aan de uitvoering van Henschel afbreuk deed, werd dubbel vergoed door Vriend Frits, dat den tweeden avond ging en dat zoodanig pakte dat zelfs Cheribon een bloe menhulde heeft gebracht, wat kras is en niemals dagewesen! „De recette op beide avonden was ruim f500, dus dat is wel de moeite waard geweest. „En na slaapt Cheribon weer." Fruit. De uitslag der fruitverkoopingen in de streek van Wijk bij Duurste de was niet gunstig, het gewas is klein en slecht en de prijzen hoog, zelfs tot f6 per mud op het hout, terwijl voor enkele boomgaarden, die een gunstige uitzondering op den over 't algemeen slechten toe stand maakten, nog hooger prijzen werden besteed. De boomen staan slecht in het blad, wat voor het maken van vruchthout voor het volgend jaar ook niet gunstig is. Landbouwers-organisaties. Het getal georganiseerde landbou wersin ons land bedraagt ruim 110.000. Tentoonstelling te Milaan. Woensdagavond ontdekte men brand in het Russische paviljoen op de Milaansche tentoonstelling. De deur werd opengebroken en de vlammen waren spoedig gedoofd. Men denkt, jdat de herhaalde bran den gesticht worden, daar men een hoop katoen, in een ontvlambare vloeistof gedoopt, heeft gevonden. Vier Russen, die een baantje op de tentoonstelling hebben, worden van het misdrijf verdacht en zijn opge sloten. Van hooge afkomst. In de Duitsche Lexicon van tijdge- nooten, „Wer ist's?"geheeten, maakte de bekende sociaal-democratische jour naliste Lily Braun haar stamboom bekend. Jerome Bonaparte, de koning van Westfalen, is haar overgrootvader. En 't schijnt, dat de papieren die koninklijke afkomst ontwijfelbaar aantoonen. 't Is om een flauwte van ergernis te krijgen voor een sociaal-democrate.... blauw bloed. Gelukkig zijn de Bona- partes van huis uit toch ook maar gewone bourgeois. HOOFDDORP. Tarwe f7.—af7.25 per 80 Kg. Rogge f 5.25 a f 5.40 per 75 Kg. Gerst f 5.a f 5.10 per 65 Kg. Karweizaad f 15.35 a f per blautje van 50 Kg. PURMEREND. Afslag markt 0—pond Peulen f 0.a f 0.0 pond Doperwten f 0.a f 0.per 100 pond, zak Tuinboonen a ct. per zak, 2,394,000 Slaboonen f 0.27 a f 0.40. 91.650 Snijboonen f 0.60 a f 1,45 per 1000. Aardappelen f 1.25 Peren f 2.50. Appelen 3.40 per mand, Sla ct. per 100 krop, Klapbessen f0.a 1.per dubb. mand, roode Aalbessen 7^2 aOgld., Frambozen a 0 ct. per pond. Bloemkool 3 ct. roode Kool 0 ct., Komkommers 2ct. per 100 stuk, Andijvie 55 ct. per 100 gr. Augurken 22 a 25 ct. Handel vlug. Pruimen f 1.50 per mandje. ZAANDAM. Aanvoer en prijzen als volgt 7 Runderen, vette Koeien f 0.65 a f 0,70 per KG. Nuchtere Kalveren f a f per stuk. ZAANDAM. Aangevoerd 6 stapels kleine Kaas, hoogste prijs f 27, middelbare f Totaal gewicht 1562 KG. ALKMAAR. Aangevoerd werd 477 heet. graan Hl. Tarwe f 0,— k 0 Hl. rogge f 5.80 4 6.30; 30 Hl. gerst f 4,1. ft idem chev. f 5,75 a H. haver f 3.70 4 4.30, 1 Hl. boonen duiven- f 4 bruine- f 10.k citroen- fk f.witte k zaden: kanarie- f 4Hl. karwij- f 14.75 4 15.25 Hl. erwten: groene fa grauwe-f 4 n. vale f 9. 4 13.witte f BEVERWIJK. De prijzen der Vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f 4.a f 0.per 100 bos. Aardappelen Klei f 2.a f 2.25. Zand dito f 3.25 a f 3,50. Andijvie f 1.50 a f0.perlOOstr. Postelein f 0.50 a 0 per Hl. Sla f 1.50 a 0.per 100 krop, Bloemkool f 5.a f 10.Komkom mers f 4.a f 5.per 100. Peulen 13 a ct. Capucijners 6 a ct. Raspers 6 a ct. per KG. Tuinboonen f 0.70 a f 0.Snijboonen f 1.a f 1.25. Hee- renboonen f 0.40 a f 0.per 100. Fram bozen 15 a ct. per mandje. Bessen 12 ct. per KG. Pieterselie f 5.Selderie f 6.— per 100 bos. Peren f 4.a f 0. per Hl. Augurken 45 ct. per mandje. Roode Kool f 7.a f per 100. Politierapport. Gevonden voorwerpen: een notitie boekje, een witte zak met inhoud ei een teekening van huizen. Proces-verbaal is opgemaakt wegen het plegen van geoorloofde handelingen Hedennacht 12 uur is eenijswagei bespannen met een paard onder he viaduct aan den Jansweg omgevallen Persoonlijke ongelukken kwamei niet voor. Bevallen: 16 Aug.H. van Dansik-Dirkse, d. Overleden: 17 Aug.T. Leijh 8 m. z., Coltermanstraat. H. de Koning 3 m. z., Minderbroedersteeg. M. B. A. van Heulen 2 m. d„ Korte Heerestraat. 18 Aug.J. Nijssen 54 j., Maerten van Heemskerkstraat, ZANTVOÖRT. B e v a 11 e n E. Rietvink-v. Vlijmen z. HAARLEMMERMEER. Re vallen: C. van Maasdam Möhle, d. Overleden: G. Schouten, 8 mnd. A. Kersuize, 32 j. VELSEN. Getrouwd: T. Mooij en M. Prins. A. M. Berghuis en T. Vermeer. A. Bosman en J. van Strien. B e v a 11 e n M. de Kort-Snellen- berg, d. J. OttoVan Driel, d. E. de WaalJonker, z. LISSE. Bevallen: J. M. GrimbergenVan Dongen, z. Overleden: Th. J. van Tol, 16d. HAARLEMMERL. EN SPAARNW. Getrouwd: I. Bremer en J. M. Prins. Bevallen: A. CornelisseHeer mans, z. S ASSENHELM. Ondertrouwd: L. van Leeuwen en I. Langelaan. SPAARNDAM. Getrouwd: A. van MeescheenC F. van Sabben.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3