Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit de te Naarden ontvangen mede- deelingen bleek, aldus vermeldt het blad, dat het brood, dat Zaterdag 11 dezer werd verstrekt en gebakken was van een nieuwe partij meel, die de Garnizoensbakkerij te Naarden had ontvangen, waarlijk „nietlekker" was. 'tHad een bijsmaakje, dat ook onzen berichtgever opviel, reeds voordat door anderen er over was geklaagd. Overigens was het brood evenwel zeer goed eetbaar en van een afkeu ren van het brood door den officier van gezondheid, wijl 't schadelijk voor de gezondheid zou zijn was eenvoudig geen sprake. Het brood, dat verstrekt werd, en waarvan we Vrijdagmiddag j.l. een stuk proefden en medenamen, was nog volkomen gaaf van kruimstruc- tuur; had alleen, als reeds medege deeld, een lichten bijsmaak en een zeer zwak-zure geur. Men schrijft deze afwijkingen toe aan het feit, dat het meel wat ge broeid heeft; dat was de verklaring, die enkele Naardensclie bakkers garen en die ook wij, op grond van onze kennismaking met het brood, meenen te moeten geven. Echter moet met alle beslistheid worden ontkend, dat het brood oneet baar was, ook al kunnen wij begrij pen dat men, bij geen buitengewone eetlust, 't liever liet staan. Resumeerende komen we tot de conclusie, dat hier waarlijk het sop de de kool niet waard is, en een geringe afwijking in den smaak en de geur van het verstrekte brood eenvoudig gebruikt is als een welkome aanlei ding, om in het publiek eens geducht over het kazerneleven uit te pakken en te trachten 'tals een wapen voor het anti-militairisme te gebruiken. Nog meer afgekeurd brood. Het brood, benoodigd voor de militairen in garnizoen te Assen, wordt geleverd door de garnizoens bakkerij te Groningen. Gisteren is al het brood afgekeurd. Aan den bakker J. Timmer is opgedragen in plaats daarvan 1100 brooden te leveren. In verband hiermede is een der drie bataljons, dat schietoefeningen op Witter heide moest houden niet uitgerukt. Vleeschkeuring. Naar het „N. v.h. N." uit goedebron zegt te vernemen, is de wet op de Rijks- vleeschkeuring reeds bij den Raad van State en kan de indiening daar van bij de Tweede Kamer binnenkort verwacht worden. In het ontwerp zijn voorloopig al leen dwingende bepalingen opgenomen omtrent de keuring van vleesch voor export. Voor het binnenlandsch ge bruik wordt de keuring nog faculta tief gesteld of liever blijft voorloopig aan de gemeenten overgelaten. Dit laatste is vooral gedaan met het oog op de omstandigheid, dat er nog lang niet een voldoend aantal gediplomeerde keurmeesters beschik baar is om overal direct een Rijks keuringsdienst in te richten. Tentoonstelling Milaan. Naar de „Telegraaf" verneemt, zal Nederland voor de tijdelijke tentoon stellingen (Voedingsmiddelen enz.) ter tentoonstelling te Milaan, 3 juryleden hebben. Stakingsnieuws. De aan de fabrieken te Enschede gehouden collecte voor de stakers aan de fabriek „Bamshoeve" bracht f166 op. De firma verwees op de vraag van den verzoeningsraad, of zij zijne be middeling aanvaardde, naar het comité uit de fabrieksvereeniging. De staking van steenhouwers te< •Arnhem, die al sinds 9 Juni duurt, is geëindigd. De nieuwe loon voorwaarden zijn 22 23 er. 25cent per uur naar gelang van de steensoort voorts elfurige arbeidsdag en overwerk 25 pet. loonsverhooging. De4?taking der steenhouwers te Arnhem is afgeloopen. De gezellen hebben vrijwel hun wenschen ver vuld gekregen. Alle werklieden zijn weer in het werk gesteld, zoodat er geen slacht offers vallen. Zij hebben 4, 3 of 2 cent meer per uur veroverd. Het verschil over de zandsteen is in dezen zin opgelost, dat thans voor alle zandsteen 24 cent per uur wordt betaald, behalve voor IJl fan- gersteen, waarvan de architect Jos. Cuypers van oordeel was, dat het bewerken niet zoo schadelijk is. Voor overwerk krijgen de werklieden thans 25 pCt. verhooging, terwijl de werktijd van 11 J/.2 uur op 11 uur gebracht is. Voor de bewerking van hard- en kalksteen vroegen zij 23 cent, doch zij moest dit laten op 22 cent. Veel lof wordt gebracht aan de heeren J. N. van Munster en kapelaan Evers, die als commissie van arbritage, onvermoeid gepoogd hebben de partijen tot elkaar te brengen en daarin len slotte op zoo bevredigende wijze slaagden. De staking der metselaars en op perlieden te Winschoten duurt voort. Ze ontstond doordat de uitvoerder Korte de opperlieden 14 cent per uur wilde laten verdienen, dat is 1 cent minder dan voorheen. Eenige metselaars waren daardoor mede gedwongen te staken en zoo lag al spoedig het geheele werk stil. Eenige werklieden, uit Groningen overgekomen, werden door de orga nisatie van reisgeld voorzien en vertrokken daarop weder huiswaarts. Hoewel Dinsdagmorgen het oude loon werd aangeboden, wordt nog niet gewerkt. Te Winschoten is een werkstaking ontstaan onder de metselaars van den uitvoerder A. Korte, die bezig waren bij de nieuwe bouwwerken aan de Burgemeeste'r-Venemastraat. De eisch is hooger loon, dat deze week lager zou zijn dan de vorige. Ook de opperlieden moesten, nu de metselaars niet werkten, het werk neerleggen. Op de karwei der firma Vroom en Dreesmann te Deventer, waarvoor in aanbouw is een groot winkelperceel, is een conflict ontstaan dat een korte staking tengevolge had. Als regel gold, dat op katholieke feestdagen het loon zou worden uit betaald. Vorige week Woensdag nu was zulk een feestdag, doch dien dag is maar een gedeelte van het loon ont vangen en wel van de aannemers. Het andere gedeelte moet betaald worden door de firma, die zulks echter tot op heden niet heeft gedaan, om redenen ons niet bekend. De arbeiders echter eischten de volle handhaving der oude loonregeling en toen zulks niet geschieden kon, legden de timmerlieden namiddags, ten getale van 35, het werk neer. Door de aannemers werd echter ter stond een regeling getroffen, waardoor de arbeiders weer aan het werk gin gen, in afwachting van de betaling van het nog resteerende dagloon van Woensdag. Soemba. De militaire excursie, die in Maart naar West-Soemba werd ondernomen, naar aanleiding van een rooftocht door een bende uit het landschap Membobe, onder aanvoering van het hoofd Oemboe Krai, is, blijkens een van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië ontvangen tele gram, beëindigd. De door Oemboe Krai in het land schap Kodi geroofde personen zijn uitgeleverd en de opgelegde boeten betaald. Dit is een bevestiging van het tele gram door de N. R. C. ontvangen. BINNENLAND. Onze spoorwegovergangen. Men vestigt de aandacht van het Hbld. op het feit dat de brandweer die Zaterdagavond was uitgerukt om het brandje in de Javastraat No. 52 te Amsterdam te blusschen, geruimen tijd heeft moeten wachten voor de gesloten boomen van den spoorweg overgang voor de Van Swindenstraat en dientengevolge tamelijk laat na het alaim aankwam. Deze klacht is inderdaad gegrond. De brandweer heeft eenige minuten moeten wachten en kwam daardoor te laat. Daaraan valt echter weinig te veranderen. De overweg van de Van Swindenstraat is geen rangeeroverweg de spoorwegmaatschappijen laten dus zeker de boomen niet langer neer dan noodig is en zullen dit vooral niet doen, wanneer brandweerwagens staan te wachten. De brandweer kan vaak moei lijk een anderen weg kiezende om weg langs den Zeeburgerdijk is te groot en zou allicht meer vertraging geven. Bovendien eenmaal voor den boom wachtende, hoopt men dien elk vol gend oogenblik te zien opgaan. Afdoend zou zijn een brandweerpost in de Indische wijk, gelijk de schrijver van het ingezonden stuk aangeeft. Maarmen kan niet elke afge legen wijk van nog maar 6000 zielen een afzonderlijken brandweerpost ge ven. Een korporaal naar de tuchtschool Daartoe is door den krijgsraad te Leeuwarden veroordeeld de korporaal P. M., te Assen, wegens desertie. Hij gaat er voor een maand heen en wordt tevens gedegradeerd tot soldaat. Een lastig zeeman. Op de De Ruiterkade te Amsterdam heerschte gisteravond groot tumult, veroorzaakt door een aangeschoten zeeman, die iederen voorbijganger molesteerde. Twee man der haven politie maakten er een eind aan, door hem te arresteeren. Onder hevig ver zet is de man toen naar het posthuis aan het Centraal-station, en vandaar onder grooten toeloop naar het politie bureau Warmoesstraaat overgebracht. Onder verdenking. Zekere D,. beambte aan de Staats spoor te Groningen, is door de politie in hechtenis genomen, verdacht van zich' goederen te hebben toegeëigend aan de maatschappij in eigendom toe- behoorende. De man die reeds verscheidene jaren in dienst is, is gehuwd en heeft kin deren. Een buitenkansje. Eenige koetsiers en de portier van de Amstel-Bierbrouwerij hebben ge zamenlijk een twintigste van de f25.000 uit de Staatsloterij getrokken. Huisvlijt-kleederdrachten. De tentoonstelling van huisvlijt te Zaandam verheugt zich in een buiten gewoon druk bezoek, zóó druk bezoek, dat de commissie reeds Maandagavond kon getuigen, dat de onkosten gedekt waren. Dinsdagavond was het er zoo vol, dat men slechts met moeite gelegenheid vond, het geexposeerde van nabij te bezien. In dezelfde gemeente wordt ook een tentoonstelling van inheemsche en uitheemsehe kleederdrachten ge houden, welke echter zeer schaars be zocht wordt. Een volle kerken geen predikant 1 Toen Zondagvoormiddag te Pa- pendrecht het kerkgebouw der Ned. Ilerv. Gemeente te 10 uur gevuld was met een groote schare, die opgekomen was om ds. Six Dijksta van Oud-Alblas te hooren prediken verwonderde het velen den voor zanger]] die steeds stipt op tijd de godsdienstoefening inleidt, nog niet op zijne plaats te zien. Na 10 minuten wachtens begon de plaatsvervangende voorzanger de godsdienstoefening en trad on der het zingen de kerkeraad bin nenzonder predikant, doch ge volgd door den voorzanger, die inderhaast om een preek geloopen was. Na het zingen trad nu de voorzanger Dekker op, deelde der gemeente mede, dat door een mis verstand ds. Six Dijkstra niet des voormiddags doch des namiddags zou prediken en las de teleurgestel de schare een preek voor. Veelbelovend. De vorige week werd door een winkelier te Dordrecht bij de po litie aangifte gedaan, dat hij ver moedelijk door een 16- a 17-jarig persoon was bedrogen, 's Avonds na 9 was deze in zijn winkel ge komen om een kostuum te koopen en nadat de winkelier er hem eenige had voorgelegd en de jongeling daaruit zijne keuze had gedaan, vroeg deze het even te mogen mee nemen om het aan zijne ouders te laten zien. Hij gaf daarbij op Iv. te heeten en op den Jacobahof te Dordrecht te wonen. Toen de jon gen na enkele uren niet terugkwam, begon de winkelier te begrijpen, dat hij was opgelicht en toog hij op onderzoek uit, waarbij hem bleek, dat aan bet opgegeven adres niemand van dien naam woonde en ook niets van een kostuum be kend was. De politie, van het ge beurde in kennis gesteld, slaagde er den volgenden dag in, het pak kleeren in een huis van verkoop met recht van wederinkoop op te sporen en in beslag te nemen en genoeg inlichtingen te verkrijgen, om een paar dagen later een ver- moedelijken dader, den 15-jarigen J. C. van A., aan te houden. Dit veelbelovend jongmensch, die reeds herhaaldelijk ter zake van verschil lende misdrijven met de politie in aanraking is geweest, heeft na lang aarzelen het misdrijf bekend en is nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, huiswaarts gezonden. Een moordaanslag. Gisteravond laat is op de Schip- persgracht te Amsterdam een moord aanslag gepleegd. E, n in een schaftkelder wonende vrouw werd door een matroos-hof- meester van een in het Oosterdok liggend stoomschip met een mes in den rug gestoken. Met een hevig bloedende wonde werd het slachtoffer binnengedragen bij den heer G. Heijmans, apothe ker op het Kadijksplein, waar de verwonde een voorloopig verband werd aangelegd. Per raderbaar werd de vrouw daarop naar het Binnen- Gasthuis vervoerd, waar zij echter niet behoefde te worden opgenomen. Na behandeld te zijn, kon zij per rijtuig naar hare woning terugkee- ren. De dader was inmiddels door een rechercheur aangehouden en in ver zekerde bewaring gebracht. Een moordgeschiedenis. In het naburige Pruisische grens dorp Susterseel is het volgende dra ma afgespeeld: De 25-jarige jongedochter J. was in dienstbetrekking te Rheijdt bij M. G. en had aldaar verkeering aangeknoopt met een 56-jarig we duwnaar met 7 kinderen. Doch het meisje keerde terug naar Susterseel, omdat haar ouders met het huwelijk niet instemden. Gistermorgen wachtte de verliefde weduwnaar het meisje op in den tuin harer ouders en loste twee re volverschoten op haar, waarvan een kogel het meisje rakelings langs den mond ging, de bovenlip raakte en twee tanden verbrijzelde; een twee de schot, dat wel doodelijk zal zijn, trof het meisje in de rechterzijde. De vader van het meisje kwam toegeloopen, de weduwnaar loste toen ook nog twee schoten op dezen en bij het vijfde schot nam hij zijn revolver in den mond en verbrijzelde zich de hersenpan. Hevige brand te Veendam. In aansluiting met het reeds me degedeelde schrijft men nader uit Veendam. Een klein jongetje van den land bouwer H. Veenlruizen speelde met lucifers in stroo. En voor hij eraan dacht, was een vuurtje gestookt, dat een ramp zou worden voor zijne buders en voor vele particu lieren. Hij riep zijn vader, maar voor deze kwam, stond de mooie boer derij vóór korte jaren gebouwd in lichte laaie. Het brandende koren verspreidde zich door de lucht en bracht onheil op plaatsen, een eind er van ver wijderd, waar mensehen woonden die rustig bij Veenhuizen stonden te kijken. Er waren er die plotse ling de mare hoorden „aan het Oosterdiep is brand", en dan huis waarts keerden in haast, en dan hun eigen woning door het vuur ver woest vonden. Zoo waren er wij hebben ze gesproken van wie niets is gered. Het vuur was te gauw en de wind te hevig. Het was een paniek in ons anders zoo rustig Veendam. De brandweer verscheen met haar spuiten en men requireerde hulp van omliggende gemeenten, van particulieren en coöperatieve fabrie ken. Die hulp kwam en zij was noo dig, want de brand wipte van her naar der, overal onheil stichtende. Waar het vuur zich vastzette, daar lekten de vlammen en verteerden direct gebouw en inboedel. Men kon er niet aan denken iets te red den. Maar de spuiten bleven ijverig doorwerken en wonnen veld, zoodat circa drie uren naderhand gezegd kon worden: „men is het vuur meester". Spoedig was overal in den omtrek de brand bekend en van heinde en ver stroomde het volk samen per fiets, per auto, per wagen. Wel weten we, dat de meeste perceelen voldoende verzekerd zijn maar er wordt bij zulke branden meer schade geleden, dan velen weten. Hoe het zij, een mooi gedeelte van Veendam is thans een ware ruïne. Branden. Tengevolge van het vallen van een brandende petroleumlamp, is er in het pakhuis van den Heer J. Heering, grossier in koloniale waren te Deven ter brand uitgebroken. De brand gevoed door den grooten voorraad brandbare goederen, liet zich zeer ernstig aanzien, doch de brand weer, die zeer spoedig en met groot materiaal aanrukte, was hem vrij spoe dig meester. De waterschade overtreft nog de brandschade. Verzekering dekt beide schaden. Te Eext (Drente) is afgebrand de boerenhoeve van A. Oostra. Niets is gered. Bij den Schoenmaker Zwartjes, Ring- kade 56, Amsterdam, is een uitslaande brand uitgebroken. In weinige oogen- blikken was het geheele benedenhuis uitgebrand en kreeg het bovenhuis eenige schade. De vrouw was juist s'morgens met hare vijf kinderen de deur uitgegaan. Haar wachtte dus een zeer onaangename thuiskomst. De in boedel was verzekerd bij de firma de Jong. Te Loosduinen is vrouw v. d. E.. die verpleegd werd in het gesticht „Bloetnendaal" aldaar, te water ge raakt en verdronken. Te Kaatsheuvel brak een hevige brand uit in het huis bewoond door V. W., in den Berkdijk. Door den wind aangewakkerd, verspreidde zich het vuur zeer snel. Met de grootste moeite kon men dan ook denbrand meester worden. Zeer veel werd door de vlammen vernield. Assurantie dekt de schade. f Te Kruisland is de bliksem ge slagen in de woning van Broekho ven, waardoor in korten tijd de wo ning met schuur in vlammen is opgegaan. Slechts een klein gedeelte van den inboedel kon gered worden. Een tweetal varkens en een geit zijn mede in de vlammen omgeko men. Het verbrandde is verzekerd. Ongelukken. In de Nieuwe Hoogstraat te Am sterdam is een driejarig knaapje overreden door een met één paard bespannen bierwagen, waarvan de bestuurder, volgens ooggetuigen, al le moeite gedaan heeft het ongeluk te voorkomen. Doch hij kon het paard, waar het kind plotseling voorliep, niet bijtijds tot staan brengen. Het knaapje werd door een der omstandersnaar het Binnengasthuis gedragen, doch bleek bij aankomst reeds overleden te zijn. Te Ursem (N.-H.) bezocht een juffrouw uit Amsterdam, vergezeld van hare kinderen, hare familie. Haar oudste zoontje, een knaapje van acht jaar, waagde zich te dicht bij een in beweging zijnden molen, met het droevig gevolg, dat 't on middellijk gedood werd. Maandagavond reed een motor rijder, komende uit de richting Am sterdam, in volle vaart bij de Dui- vendrechtsche brug aan de Wees- perzijde tegen eentelephoonpaalaan. De motorfiets was geheel onberijd baar, terwijl de rijder zware kneu zingen opliep, vooral aan den pols. Door een toevallig voorbijkomend rijtuig werd hij opgenomen en naar Amsterdam vervoerd. Op de Zaan te Zaandijk is een zeilschuitje, waarin zich drie dames en twee heeren bevonden, door een krachtigen wind omgeslagen. Dank zij dadelijk van alle kanten toege schoten hulp werden de drenkelin gen uit hun gevaarlijken toestand gered en kwamen zij er met den schrik ep een nat pak af. Te Assen is het 7-jarig zoontje van den ziekenopzichter R. in de Hospitaalgracht verdronken gevon den. Waarschijnlijk is het, op een in die gracht liggend vlot spelende, te water geraakt. Meer dan een uur is het hospitaalpersoneel vergeefs bezig geweest de levensgeesten we der op te wekken. Uit den IJsel te Gouda, nabij het exercitieterrein, is door de po litie opgehaald het lijk van den ruim 60-jarigen P.S., een ongehuwd per soon. Het lijk werd naar het gast huis overgebracht. Te Brakel sloeg een paard ge spannen voor een wagen, op hol; de landbouwer G. v. D., die mende, werd door het paard tegen het hoofd geslagen, waardoor de her senpan gespleten werd. Daarna ging hem de wagen nog over het lichaam en werd hem een been gebroken. De geneeskundigen uit Brakel en Gorinchem vreezen voor zijn leven. De molenaarsknecht J. Dijk te Suameer (Fr.), die tusschen de mo lenraderen geraakte, is aan de ge volgen overleden. Te Lauderbeetse, gemeente Vlagt- wedde (Gr.), sloeg de bliksem in de behuizing van den landbou wer Meen- dering. Een dochtertje werd licht gekwetst, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Er is slechts weinig materieele schade. Voor het akte-examen L. O. Fransch zijn te 's Gravenhage geslaagd onze stadgenooten de dames M. J. E. Gil- tay en A. M. Smens en de heer L. J. Raadersma. Voor het examen L. O. Duitsch slaagde te 's Gravenhage onze stadge- noote mejuffrouw W. C. Booy. Arrondissements Rechtbank. Terechtzitting van 21 Augustus. G. H., los werkman en D. B., scheepmaker, beiden zonder vaste woonplaats.Bedelarij enLandlooperij, ieder twee maal 2 dagen hechtenis en 2 jaren en 6 maanden opzending naar eene Rijkswerkinrichting. F. W. schildersknecht te Utrecht diefstal, 5 weken gev. straf, met aftrek der preventieve hechtenis. W. J. P. arbeider alhier, diefstal, 39 dagen gev. straf met aftrek der preventieve hechtenis. Wij herinneren onze lezers, dat hedenavond te Sl/.2 ure in de groote zaal van St. Bavo de algemeene vergadering van de R.K. Kiesver- eeniging zal gehouden worden. Als punten van behandeling staan op de agenda: Candidaatstelling voor de Provin ciale Staten en bespreking eandi- daten voor den gemeenteraad. De Antirev. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" vergaderde gis teravond voor hetzelfde doel. „Nederland en Oranje" besloot ten aanzien van de Raadsverkiezing in district I den door de R. K. Kiesver eeniging te stellen candidaat te steu nen. Voor de vacature-De Kanter in de Prov. Staten werd gesteld de heer A. J. de Waal Malefijt, te Overveen. Vrijdagavond vergadert de Liberale Unie. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie van den,, Ned. R- K. Volksbond" in ons blad van heden, waarin de gelegenheid tot inschrij ving voor de teekenschool Sint Jozef wordt aangekondigd Het bericht omtrent een ongeluk, dat aan een werkman der Haarl. Mach. Fabriek zou overkomen zijn, blijkt gevolg te zijn van volksfan tasie. Niet aan die fabriek, maar aan de Werf Conrad kreeg een arbeider een slinger tegen 't been, waardoor hij licht gewond werd. Tegelijkertijd werd een kolendra- ger, van de in de nabijheid liggende Lichtfabrieken, door een val in 't ruim van een schip gewond en in 't gasthuis opgenomen. Beide niet-ernstige ongevallen zijn in den volksmond gecombineerd tot een ernstiger ongeluk, van welke fantasie de berichtgever het slacht offer werd. De correspondent hier ter stede van de Telegraaf meldt aan zijn blad het volgende: Al jaren hoort men hier klachten over liet post- en telegraafkantoor, dat toch pas 12 jaar geleden werd gebouwd. En inderdaad, geeft de toestand van veel lokalen daar recht tot klagen. De afdeeling postwissels, waar in 1905 niet minder dan 94906 perso nen kwamen om te storten en 120169 personen om uitbetaald te krijgen, beschikt, voor het publiek, over een ruimte van nog geen 8 M2 in die ruimte, en dan nog zoo, dat betalers en halers steeds langs denzelfden ingang, die aan het be-^ gin daarvan is elkaar moeten pas- seeren. Met de afdeeling postspaarbank is het al net zoo. Daar is van geheimhouding totaal geen sprake. Ieder kan daar in zijn buurmansboekje zien, hoeveel deze heeft. Wie postzegels moet hebben, heeft zich vaak een kwartier wachten te getroosten, daar hiervoor slechts één loket is, waaraan niet meer dan ëén beambte dienst kan doen. Het ergste is het bij den tele graafdienst. Bij den telegraafdienst isgeheim- houding alleen dan mogelijk, als de verzender zich de vaak 3, 4 andere wachtenden van het lijf houdt, daar alle telegrammen door één loket moeten worden aangeboden. Telephoneeren met buitengemeen ten kunnen de beambten niet zoo doen, dat het publiek het niet hoo ren kan. Waarlijk, de klagers hebben nu eens geen ongelijk. Paard en wagen te water. Ongeveer half acht heden morgen geraakten paard en wagen van den heer van Engelen, veehouder alhier, op het stille Spaarne te water. De wagen was beladen met zes bussen melk, inhoudende 180 liter. Als oor zaak wordt genoemd de onvoorzich tigheid van de stadswerklui, die de straat openbraken zonder haar behoor lijk afgezet te hebben. Het paard schijnt geschrokken te zijn van de opgehoopte steenmassa en geraakte zoo te water. Dadelijk werd er hulp verleend door het wakkere personeel van eene der stoombooten van de firma W. Bus, dat met een stoomlier paard en wagen op den wal bracht. Gelukkig bleek, dat de schade zich hoofdzakelijk bepaalde tot een gebro ken lemoen. De bussen bleken nog vol melk, zoodat het ongeluk, 't welk veel grooter had kunnen zijn, vrij gelukkig afliep. Moge het gebeurde eene les zijn voor de toekomst. Het „dag-sanatorium" van de Haarlemsche vereeniging tot bestrij ding der tuberculose, dat gebouwd wordt nabij den Alkmaarschen straat weg onder Schoten, zal met Septem ber gereed kunnen zijn. Men zal zich herinneren, dat verleden jaar eene vereeniging voor libertair onderwijs is opgericht, welke voornemens is zulk een school te Amsterdam te openen. Om het streven der vereeniging meer bekend te maken, hield de echtgenoote van een dergelijke school te Barcelona, vanwege de vrije socia- listenvereeniging te Amsterdam, hier ter stede en op enkele andere plaatsen voordrachten in hetFransch. Thans moet gebleken zijn, dat de anarchist, die bij het huwelijk van den Koning van Spanje te Madrid den bom wierp, een der eerste leer krachten van die toekomstschool geweest is. Op Vrijdag e. k. des middags te 12 uur zal alhier in het openbaar worden aanbesteed de levering van brandstoffen, gedurende het tijdvak van 1 October a.s. tot en met 30 September 1907 in de militaire gebouwen en inrichtingen benoo digd. Programma van de muziekuit voering hedenavond te 8 ure in den Hout door het Haarlemscli Muziek korps 1. „Garde-Grenadiers", Marsch Eilenberg. 2. Ouverture de Concert, Leon Wettge. 3. Dream of the Ocean", Waltz, Gungi. 4. „Toujours galant", Polka, Far- bach. 5. Fantasie de l'opérette „Dona Juanita", Suppé. 6. Ouverture „Le Grand Casimir", Mullat. 7. Festpolonaise, Kuhner.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2