Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek. Kerk en School. Sociale Berichten. De ministers van landbouw, nijver heid en handel en van financiën, heb ->en het douanekantoor Reusel open gesteld voor den in- en doorvoer, bij nvoer te lande, van planten, heesters >n alle andere niet tot den wijnstok >ehoorende gewassen, bedoeld bij het Iste lid van voorzegd artikel. De Brood-quaestie De Minister van Oorlog heeft be paald dat aan gehuwde vrijwillig dienende onderofficieren en soldaten, die recht hebben op brood, in het garnizoen eene vergoeding voor brood van f 0,05 per rationkan wor- betaald, bijaldien zij daaraan de voorkeur geven boven hetontvangen van brood in natura. De gehuwde militairen, die aan de verstrekking van het ration brood in natura de voorkeur geven, ontvangen dit ter plaatse voor de uitdeeling vastgesteld en zijn ver plicht zelf zorg te dragen voor het o.erbrengen van het brood naar hunne woning. Zij mogen daarvoor geen gebruik maken van de diensten van militair personeel. Zicht- en rooiloonen. Pas hebben de arbeiders te Meeden Gr.hun succes gehad met hun staking, waarnaar de ziehtloonen una- ïiem zijn vastgesteld, of reeds nu is loor de werklieden-organisatie een vergadering uitgeschreven, om het loon voor het rooien der aardappelen -e bepalen. Men verwacht, dat thans in" alle andbouwdorpen zulke vergaderingen sullen plaats hebben. Generaal Scherer. Onder vele blijken van waardeering 3n belangstelling zoowel van hier als dders herdacht de luitenant-generaal nspecteur van het wapen der artille- ■ie, F. O. A. van Ermel Scherer, gou verneur van 's Gravenhage, gisteren len dag waarop hij vijftig jaar gele ien in den militairen dienst trad. Reeds vroeg in den morgen werd ie generaal aangenaam verrast door ien deputatie van den Nederl. Bond van Indische Oudstrijders „Het Ya- ierland getrouw" te 's-Gravenhage gevestigd, die zijn eere-voorzitter op iiens gouden dienstfeest een fraai bloemstuk kwam aanbieden. In gulden letters draagt het lint het opschrift „Het Vaderland Getrouw" van zijnen eere-voorzitter, 22 Augustus 1856—1906. De generaal dankte hartelijk voor het blijk van hoogachting en waar deering dat hij op dezen dag van den bond mocht ontvangen. De officieren der artillerie boden hun inspecteur als souvenir een zilveren beker aan, voor welk huldeblijk de jubilaris mede dank betuigde. Snel recht In de .V. Roti. Ct. deelt mr. B. De nekamp mede, dat hij op 8 Aug. j.l. bij de rechtbank in Den Haag een verzoekschrift heeft ingediend tot ver nietiging van een handelsmerk, door een E .gelsch huis half Juni j.l. ge deponeerd en dut de oproeping der s hier te lande gedomicileerde) -weder partij door de rechtbank is bepaald op 7 Juni 1907. De beslissing zal dus nog wel een jaar uitblijven. Mr. D. is overtuigd dat de rechtbank den eersten dag heeft gegeven dien zij in 1907 vrij had, maar vraagt, zeker te recht, of de Regeering nog langer die rechtbank zoodanig met werkzaam heden overstelpt mag laten dat der gelijke „barbaarsche termijnen moge lijk worden 1 De Zaandainsche quaestie. De firma William Pont te Zaandam heeft het verzoek ontvangen, de ar bitrage-commissie in zake het ontslag der 19 houtwerkers opnieuw te wil len samenstellen, onder mededeeling dat de drie arbeidersleden bereid zijn daarin weder zitting te nemen. Een gedenksteen. Aan het einde van de Kalisbuurt onder de gemeente Oud-Vossemeer zal op het laatste dezer week een steen gelegd worden door den bur gemeester, den heer G. J. de Graaff Az., waarin niets gebeiteld staat dan ,20 Maart 1906." Deze steen dient als herinnering aan bet bezoek van onze Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik der leden op genoemden datum bij den vreeselijken water vloed, die Oud-Vossemeer teisterde en wordt gelegd op de plaats, waar de vorstelijke bezoekers aan land stapten. Staking Bamshoeve te Enschede. De besturen van de drie afdee- lingen van den Nederl. Textiel Ar beidersbond te Enschede zijn bij eengekomen ten einde de houding vast te stellen die tegenover de sta king zal worden aangenomen. Vastgesteld werd dat de afd. in geen enkel opzicht de staking zou steunen en zich in het huidig sta dium van alle bemoeiing zou ont houden. Als redenen voor dit standpunt gelden lo. Het niet voldoen aan de ver plichtingen die „Unitas" als de Centrale Vereeniging baren leden oplegt, n.l. eerst de zaak te geven in handen van het hoofdbestuur van den Bond en niet eer tot sta king over te gaan dan nadat alle middelen om de zaak in vredelie- venden zin op te lossen, waren be proefd en de Centrale Raad goed keuring beeft gegeven 2o. de weinige georganiseerden die werkzaam waren in de afdee- ling waarin de staking uitbrak bij „Unitas" waren 2 mannelijke en 2 vrouwelijke leden aangesloten, die bij een staking recht op ondersteu ning uit de weerstandskas zouden hebben. Dezen hebben er voldoen de op aangedrongen, eerst de zaak te geven in handen der organisa ties, doch zij werden door over macht tot de staking gedwongen en hunne machines door de sta kers tot stilstaan gebracht. De ove rige leden daar werkzaam, hadden zich enkele weken geleden bij de organisatie aangemeld. Besloten werd, onder voorbehoud dat de Centrale Raad van „Unitas" deze besluiten zou goedkeuren lo. aan de leden van „Unitas", die een half jaar lid van den Bond zijn geweest en ten gevolge der staking uitgesloten werden, de on dersteuning uit de weerstandskas te verleenen 2o. aan die leden, die bij de sta king betrokken waren en van wie bewezen kan worden dat zij alle middelen in het werk hebben ge steld om deze directe-actie-staking te voorkomen, ook ondersteuning to geven 3o. bij de verstrekking van deze ondersteuning als eisch te stellen voor deze staking geen werkzaam heden als bet verspreiden van strooibiljetten, collecteeren bij de fabrieken te verrichten, op straffe van inhouding der ondersteuning 4o. om mogelijke risico's die zich bij het beëindigen der stakingen soms nog wel eens voordoen, in geen enkel opzicht voor rekening van den Bond te nemen. De 34 stakers kwamen tweemaal om bun loon bij de firma. Deze be taalde hen niet, wel de uitgestote nen. Gisterenmorgen besloten de stakers een beleefd verzoek om uit betaling te richten tot bet comité der Fabrikanten-vereeniging, daar zij anders den weg van rechten zullen inslaan. BINNENLAND. Een Harwichboot gestrand. Een der passagiers meldt aan het Hbld., dat het stoomschip,, Amsterdam" van de Great Eastern Maatschappij, dat gisteravond van Harwich naar de Hoek van Holland vertrok, daar van ochtend om vijf uur door zwaren mist misleid, vastgeloopen is op de steenen glooiing van den westelijken vuurtoren bij het ingaan van de ha ven. Het tij was juist aan liet ken teren zoodat door de eb de achter steven van het schip dra dieper en dieper zonk. De voorsteven zat vast op de palen en de steenen. Een jong'Engelschman, die op den voorsteven stond, meldde ons dat de mist zoo dicht was dat hij op 40 yards afstand niets van het licht zag, toen eensklaps een glijdend knarsend ge luid toonde dat het schip vastgeloo pen was. De beste orde werd gehandhaafd. Een sloep werd uitgezonden om hulp en een viertal kleine sleepbooten om ringden dra het groote schip. Toen kwam uit zee de „Clacton" een groote stoomboot opdagen, die aan zij kwam en passagiers en bagage overnam, zoodat met slechts drie uur oponthoud het onheil voor de passa giers goed afliep. De gezagvoerder van de„Amster- dain" is bekend om zijn zeemanschap en voorzichtigheid. De boot stoomde zoo langzaam mogelijk door den mist; daardoor werd ze met zwakke kracht op de steenen gezet. Den geheelen nacht had de misthoorn gebalkt, want er was zware mist op zee. Het Hbld. spreekt het vertrouwen uit, dat de „Amsterdam" spoedig weder vlot zal worden gemaakt en wenscht, te getuigen dat door den gezagvoerder dadelijk al het moge lijke gedaan werd om het onheil aan de passagiers zoo weinig onaangenaam mogelijk te maken. Victoria Regia. Wegens den bloei der Victoria Regia waren de groote kassen van den Hor tus Botanicus te Amsterdam gister avond verlicht. Ook heden avond zul len zii van 8 tot 10 uur verlicht wor den. Trouwpartij op de fiets. Gisterenmorgen was er te Amster dam weer eens iets buitengewoons bij het trouwen. Er kwam een heele bruidsstoet op de fiets aangereden. Nadat het huwe lijk voltrokken was ten Stadhuize, stegen bruid en bruidegom weer op de rijwielen, ouders, schoonouders, ooms en tantes ook, en vroolijk en wel reed men den O. Z. Voorburgwal af. Eigenlijk had het jonge paar op een tandem moeten zitten. In de val. Een fietsdief liep gisternamiddag te Sittard in de val. De inspecteur van politie Lommen bevond zich juist in civiel in't maga- zijn van een rij wielhandelaar aldaar,toen een fijn gekleede mijnheer, met hand koffertje naar de laatste mode, ver scheen en een nieuw rijwiel te koop aanbood voor f 20. Dit kwam den chef verdacht voor, te meer toen nog een tweede mijnheer binnentrad en omtrent den verkoop mede wilde onderhandelen. Daar echter de houder van de fiets geen voldoende inlichtingen kon geven over de herkomst van de fiets, werd hij ingerekend en in arrest gehiaclit. Het baarde in het stadje niet weinig opzien, toen deze beide chique mijn- heeren, de houder van het rijwiel aan eene hand geboeid en in de andere de fiets, door de straten der stad ge vankelijk werden weggebracht. Gister avond werd de vermoedelijke rijwiel- dief reeds gevankelijk naar Maastricht getransporteerd. Onder het opschrift Een curiosum, schrijft N. in het Weekblad van het Recht In no. 8403 van het Weekblad wordt een vonnis van de rechtbank te Zwolle van 16 Mei 1907 vermeld, waarin als gerendeerde optreedt „F. Koning, van beroep spinster, wonende in de kolonie Natal in Zuid- Afrika. Rendant is haar oud-voogd J. Ko ning te Nijkerk. Is de veronderstel ling te gewaagd, dat de heeren te Zwolle verzuimd hebben hun Engelsch woordenboek te raadplegen, waarin zij hadden kunnen lezen, dat het Engel- sche woord spinster jonge dochter be- teekent Op de Friesche meren. De provincie Friesland wordt de zen zomer door een groot getal Amerikaansche en Engelsclie fa- miliën bezocht. Het hoofddoel is, zich te vermeien op de vele schoone Friesche meren. Er zijn, die met eigen vaartuigen komen, de mees ten echter hebben ze in huur uit Sta voren, waar tal van boeiers en boo ten door een Amsterdammer voor dat doel zijn beschikbaar gesteld. De Friezen zelve maken ook veel boot tochten op de meren. Ongelukken. Gistermiddag schrok het paard van den landbouwer W., uit Pijnak ker, te Rijswijk,voorde stoomtram en maakte een zijsprong. De kar werd door de tram te pletter gereden, doch de voerman wist nog bijtijds er af te springen en kwam met den schrik vrij. De tram had door het ongeval 20 minuten vertraging. Een 16-jarig jongmenseh in de Zoutmanstraat te 's-Gravenhage wilde op het voorbalcon van een in gang zijnde electrische tram sprin gen. Hij kwam daarbij te vallen en geraakte onder den wagen, waar door hij ernstig aan een der bee- nen werd verwond. Te Streefkerk geraakte een 4-jarig knaapje al spelende in het water Het werd levenloos opgehaald. Tan den trein, die te 6 u. 42 uit Nijmegen te Arnhem arriveert, is even voor het station Arnhem een personenrijtuig ontspoord, ver moedelijk door te vroeg overhalen van den wissel. Het rijtuig kwam dwars over de rails te staan, waar door een spoor is versperd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats, docli de treinenloop onder vond veel vertraging. Op den Loosduinschenweg be leefden twee jonge dochters gister middag een oogenblik van doods angst. Op een brik toch zaten, rug aan rug, twee vrouwen en den be stuurder met een vrouw. Het paard werd schichtig van de Westlandsche stoomtram, die met veel vaart en luid bellende, de helling opreed naar de Regentesselaan, het paard tegemoet. De beide vrouwen achter in het voertuigje, bang geworden door de onrust van het paard, spron gen van de brik niet lettende op de stoomtram. Zij vielen, en on der een angstig gegil, dat velen naar de vensters deed ijlen, stoom de tram haar rakelings voorbij. Onweder en brand. Te Wanneperveen (Ov.) is de wa termolen van den Heer Schimmelketel door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. In de gemeente Avereest zijn 12 en in de gemeente Emmen 11 telegraaf palen totaal versplinterd. Gisternacht is de boerderij van en bewoond door den heer J. Santman, onder Denderen hij Borne, totaal af gebrand door onbekende oorzaak. De bewoners moesten half gekleed vluch ten en hebben slechts eenige koeien en een paard kunnen redden. De af gelegen ligging en dë hevigheid van het vuur maakten het niet mogelijk iets anders te behouden. Alles was verzekerdde nieuwe oogst laag. Te Beers (N.-Br.) is door onbekende oorzaak het huis niet schuur en stal van den landbouwer Schoenmakers afgebrand. Ook de inboedel verbrand de mede. Alleen liet vee heeft men kunnen redden. Door feilen brand is de laudbou- wersschuur van den heer Nijkamp te Enschedé, gelegen te Zuid Enkmarke, in de asch gelegd. Assurantie dekt de schade. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor afwijzend te beschikken op een verzoekschrift van den heer J. Miezé- rus, waarbij den Raad wordt verzocht te bepalen, welke de oppervlakte is van den grond, waarover krachtens Raadsbesluit van 17 Januari j.l. aan adressant een vergoeding van f4 per M2 betaald zal worden. Burg. en Weth. stellen aan den Raad voor gunstig te beschikken op een verzoekschrift van mevrouw v. d. Yliet-Borski om op hare kosten de Hospesbrug over de Brouwers vaart zoodanig te verbreeden, dat de rijweg op genoemde brug eene breedte krijgt van minstens 5 M. Voor liet examen Hoogduitsch M. A. te 's Gravenhage is geslaagd onze stadgenoote Mejuffrouw J. C. Ch. Fleck. Voor het examen Fransch L. O. te 's-Gravenhage slaagden onze stadge- nooten de dames M. C. van der Voort en A. Th. Leyer en de heer M. Kramer. Voor de tijdelijke aanstelling, wegens uitbreiding van het aantal leerlingen, van eene leerares aan de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs alhier zijn op de voor dracht geplaatst Mej. 0. J. Baart de la Faille, te Leeuwarden, en Mej. G. W. Ruinen, te Loenen aan de Vecht. R. K. Kiesvereeniging. In de bovenzaal van het gebouw „Sint Bavo" vergaderde gisteravond onze R. K. Kiesvereeniging. Aan de orde was de candidaat-stel- ling voor de Provinciale Staten (vaca ture mr. de Kanter) en bespreking van candidaten voor den gemeenteraad, Op voorstel van den voorzitter, mr. J. N. J. E. Thijssen, werd hij accla matie besloten den candidaat der anti- revolutionnairen voor de Provinciale Staten, den heer A. J. de Waal Male- feit te Overveen, over te nemen. Hierop volgde na eene aanleiding door den voorzitter de besprekingen over den te stellen candidaat in district I voor den gemeenteraad, welke can didaat, zooals gemeld, op haar beurt door do anti-revolutionnaire kiesver eeniging „Nederland en Oranje" wordt overgenomen. De definitieve candidaatstelling zal in de a. s. week geschieden. Als voorloopige candidaten voor de Prov. Staten (vacature-de Kan ter) zijn bij het bestuur van de Kiesveree niging „Liberale Unie" opgegeven mr. J. W. Losecaat Vermeer, J. L. E. I. Kleijnenberg, K. Reijne, mr. J. H. Thiel en dr. J. Timmer. Koninginnedag. Bij het op 31 dezer alhier te hou den steekspel, zal de hoofdpersoon, graaf Willem IV, worden voorgesteld door den lieer A. Dolleman te Heem stede en zijn gemalin door jonkvrouwe M. J. C. v. CoehoornVan Sminia. De hofdames der laatste zijn mevrouw Korthals Altes, mej. M. H. Dolleman en mej. C. H. Stijn Parvé. De strijders die in het krijt zullen treden zijn de heeren jhr. v. Coehoorn v. Sminia, H. Smidt v. Gelder, jhr. P. N. Quarles v. Ufford, luit. F. H. Dolleman, jhr. Th. L. L. Prins van Westdorp, J. Korthals Altes, luit. J. W. Stoutjesdijk en jhr. A. D. Laman Trip. De overige hoofdpersonen zullen in hoofdzaak worden voorgesteld door leden van het hoofdbestuur van de vereeniging „Koninginnedag." De feesten, wat het steekspel betreft, zullen te ongeveer 2 uur aanvangen doch vóór dien tijd moet nog een enorm programma worden afgewerkt. Allereerst een aubade op de Groote Markt door 4000 kinderen, die naaf loop daarvan met 7 booten een tocht gaan maken naar de Cruquius. Bij het terugkeeren worden de boo ten in het Zuider Buiten Spaarne naast elkander gelegd en komt daar tegenover op een vlot de verplaats bare muziektent van de vereeniging „Koninginnedag" waarin dan een con cert wordt gegeven, terwijl in het water wedstrijden plaats hebben van jongelui boven de 14 jaar die een be wijs moeten hebben van den directeur der zwemschool den lieer A. A. Spren- ger, dat zij de zwemkunst meester zijn. Die wedstrijden bestaan in een tobben- vaart, 2. gevechten te paard en roei- wedstrijden, alles om geldprijzen. Om 11 uur 's morgens wordt een concert in de St. Bavo gegeven en 's avonds zijn er volksvoorstellingen in den schouwburg. De Kroon en St. Bavo en een muziekfeest op de Gr. Markt terwijl eindelijk voor het Pavil joen in den Hout een bioscoop-voor stelling zal worden gegeven van ta bleaux uit het steekspel, de wedstrijden van 's morgens enz. Het terrein wordt electrisch verlicht, het middendeel ingericht als café restaurant en de muziekvereeniging Willen is Kunnen zal een concert geven. Met het oog op de uitgebreidheid der feesten heeft de vereeniging „Ko ninginnedag" een lokaal gehuurd op den hoek van de Barteljorisstraat en Krocht waarin van Vrijdagochtend af a. s. eiken dag zitting wordt gehou den van 10 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds voor het geven van inlich tingen, den verkoop van kaarten enz. Even voor zeven uur had in de Anthoniestraat, een botsing plaats tusschen de Electrische Tram en een met twee paarden bespannen voertuig. Zeer handig wist de voerman te voor komen dat de paardeii geen letsel kre gen. Doch hij zelf raakte bekneld tus schen het draaiwerk hetgeen hem eenige pijn veroorzaakte. Voor het Badhuis,bij de kazerne, waren hedenmorgen even over half twaalf, een zestigtal arbeiders bezig met het uitgraven der oude fun deeringen. Als gewoonlijk ontbrak het niet aan nieuwsgierige en be langstellende kijkers. Dat was ook gelukkig voor de arbeiders, want die toeschouwers, bemerkende dat de dam op het punt stond van te bezwijken, hadden den tijd om de bedreigden te waarschuwen. Haastig- ontvluchtten zij de gevaarlijke plek, en juist waren zij in veiligheid, toen de dam doorbrak en het water met geweld binnenstroomde. De Afdeel ing Amsterdam van de Ned.-Heidemaatschappij zal op de algemeene vergadering, op 14 Sep tember hier ter stede te houden, de wenschelijkheid betoogen, dat de maat schappij besluite hare bemoeiingen uit te strekken tot vruchten-cultuur. De krijgsraad heeft een deserteur van de mariniers, zekere B., uit Den Helder, die op een nacht aan de Leidschevaart alhier iemands horloge ontroofde, veroordeeld tot drie maanden militaire detentie we gens desertie en tot een jaar ge vangenisstraf en verwijdering uit de heiederen wegens den diefstal. Gisteren is de 24-jarige loodgie tersknecht Lodders, bij het sloopen van zink uit de dakgoot aan het Floraplein op straat gevallen. Hij is daarbij eerst op zijn lin kerdijbeen, en daarna met zijn hoofd op de steenen terechtgekomen. Inwendig gekneusd en aan het hoofd verwond is hij naar het Dia- conessenhuis overgebracht, alwaar hij is verbonden door dr. Lodewijks. Zijn toestand was bevredigend. L. is ongehuwd. HEEMSTEDE. De heer H. M. S. Bernsen, alhier, is te 's Gravenhage geslaagd voor de akte Hoogduitsch M. A. ZAND VOORT* Op 16 Aug. wa ren hier aanwezig 4921 badgasten. Sedert aangekomen 241. Sedert vertrokken 138. Aanwezig op 21 Augustus 5024 badgasten. VELSEN. Alhier had men jaren achtereen niets van de kermis gemerkt en men moest naar het naburige IJrnuiden gaan om te zien, dat 't werkelijk kermis was. Vóór twee jaren kwam er echter een ondernemend man, die in een groote tent gelegenheid gaf tot dan sen, en waarlijk, 't gelukte hem zóó velen te lokken, dat hij verleden jaar de proef durfde herhalen en met nog meer succes. Nu echter de kermis weer nadert, hebben eenige caféhouders bij den Gemeenteraad een adres ingediend om de danstent te weren. IJMUIDEN. Alhier is men met de droogmaking van de sluiskolk nu zoo ver gevorderd dat men begonnen is met het wegbikken van den ouden drempel. Daarna zal een nieuwe drem pel gelegd worden. De voorgehangen vloeddeuren zijn door verscheidene kisten met graniet versterkt. BEVERWIJK. Gemeenteraads vergadering. Vrijdag 24 Augustus, voormiddags 9]/4 uur. De agenda luidt o.a. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening en goedkeuring reke ning burg. armbestuur. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geld- leening. Voorstel tot wijziging der concessie-voorwaarden van de Zaan- damsche waterleiding. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van eeni ge woningen. Vaststelling van de eischeu voor den aanleg van eene straat. Belastingreclames. BEVERWIJK. Het boter-contróle- station Z. Holland zal als gewoonlijk een inzending van propagandistische strekking hebben op de landbouwten toonstelling alhier, einde dezer maand te houden ter gelegenheid van de al gemeene vergadering der Holl. Mij. van Landbouw. HAARLEMMERMEER. Een treurig ongeval heeft plaats gehad met de vrouw van den arbeider Bos. wonen de aan de Ringvaart in de nabijheid van Sloten. Ziende dat het petroleum stel in brand vloog, snelde ze heen om de vlammen te dooven, wat haar gelukte, maar hare kleeren raakten in brand. Op haar hulpgeschreeuw kwamen de buren aansnellen, die haar opnamen en in het kanaal zet ten om de vlammen te blusschen. Met zware brandwonden werd ze uit het water gehaald en in huis gebracht waarna men geneeskundige hulp haal de. Wijl die afwezig was, besloot men de ongelukkige naar 't Ziekenhuis te Amsterdam te brengen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot presi dent van het seminarie te Kuilen burg den ZeerEerw. heer J. A. S. van Schaik; tot prefect den ZeerEerw.Zeergel. heer W. F. H. Blom, jur. can. doctor tot professoren de ZeerEerw. heeren J. G. van Schaik, Z. A. V. M. van Ditzhuijzen, A. J. van Driel, J. F. M. Holtel, J. H. E. J. Hoog veld, S. theol. et phil. doctor, W. G. J. v. Koeverden S. theol. doctor, G. A. H. Ysselmuiden phil. doctor, A. Th. L. Hasselbach, G. Voskui len en Th. J. M. Knuvelder. De ZeerEerw.Zeergel. Pater dr. R. van Oppenraay S.J., rector van het R.-K. Gymnasium te Amster dam, is naar Rome vertrokken, waar hij tot ongeveer half November zal vertoeven. In de St. Willibrorduskerk te 's-Gavenhage heeft gisteren de Wel- eerw. pater Hamers, van de Orde der Minderbroeders Conventueelen te Leuven, zijne plechtige eerste H. Mis opgedragen. Te Poeldijk droeg gisteren zijne plechtige eerste H. Mis op de Wel eerw. Heer H. J. van Kampen, en te Naaldwijk de weleerw. Heer J. C. Vijverberg een zoon dier parochie. Te Lourdes hebben weder vijf wonderbare genezingen plaats ge had. Een kreeg o.a. plotseling het gezicht terug. De Bureaux van Senaat en Fa culteiten der Universiteit van Am sterdam zijn voor den cursus 1906 '07 als volgt samengesteld: Rector-Magnificus Prof. Dr. J.Rot- gans. Secretaris van den Senaat Prof. Dr. H. Brugmans. AssessorenProf. Dr. I. M. J. Va- leton, Prof. Dr. H. W. Bakhuis Roozeboom, Prof. I. J. de Bussy, Prof. Mr. J. F. Houwing. Godgeleerdheid: Prof. Dr. A. Brui ning, voorzitter, Prof. I. J. de Bus sy, secr. Rechtsgeleerdheid: Prof. Mr. G. A. van Hamel, voorz, Prof. Dr. D. v. Embden, secr. Geneeskunde Prof. Dr. P. K. Pel, voorz., Prof. Dr. P. Ruitinga, secr. Wis- en NatuurkundeProf. Dr. C. P. Sluiter, voorz., Prof. Dr. A. F, Holleman secr. Letteren en Wijsbegeerte: Prof. Dr. K. Kuiper, voorz., Prof. Dr. H. Brugmans, secr. De Sociale Week. In het Programmaboek van de So ciale Week wordt nog eens duidelijk uiteengezet wat de Sociale Week is geen congres maar een school, een volksuniversiteit, waar onderwijs ge geven wordt. Kort en krachtig wordt ook gezegd, voor wie zij eigenlijk is bestemd: „Voor een ieder namelijk, die meent dat hij, hetzij door zijn positie, hetzij eenvoudig uit studielust, zulk een cursus met vrucht nog volgen kan. „En wanneer wij nagaan, wie nu reeds weekkaarten bestelden, dan wor den zoodanige personen in alle stan den en klassen gevonden. Wij treffen onder hen aangeestelijken (vooral adviseurs en professoren aan Semina ries), bestuursleden van werklieden en middenstandsvereenigingen, land bouwers, kleine patroons, groote fa brikanten, studenten, theologanten, onderwijzers, enz." Bescherm het kind tegen den alcohol- De afdeeling Stettin van de Duit- sche Vereeniging tegen Drankmisbruik heeft zich tot verschillende besturen gewend met het volgende verzoek le. Om het gebruik van alcoho'' houdende dranken bij schooluitstapje-* aan de leerlingen minstens tot hun 18e levensjaar te verbieden- 2e. Tijdig er voor te zorgen, dat u de koffiehuizen, waar men van is met de leerlingen te vertoev?' slechts alcoholvrije dranken verkrljfc baar worden gesteld en dat de kast lein zich schriftelijk daartoe yerbin Mest- of ieremmeis, ook wei ge ruimd ier- of beerscheppers, zijnde ,-ertind ijzeren bakken zonder hengsel rf handvat en waarin, in schuinen itand, eene buis is aangebracht ter bevestiging van een houten steel, kun ren als landbouwgereedschap vrij van ■echten ten invoer worden toegelaten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2