Kunst en Wetenschap. Boekbespreking. Leger en Vloot. Post en Telegraphie. Land en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand. Barbiers- en Kappersbond. Den 20 Augustus vergaderde in hotel „Bosclilust" te Zeist bovenge noemde organisatie. Vertegenwoor digd waren 37 afdeelingen met cir ca 74 afgevaardigden en een groot aantal gasten uit de verschillende deelen des lands. De voorzitter Jan B. Polman Tuin, opende de verga dering met te wijzen op de groote °pkomst van afgevaardigden en de Uitbreiding van den bond, welke thans 1040 leden omvat in 41 af delingen. Ook de financiën verkeeren in grooten bloei, ondanks de vele uit gaven. Bij de periodieke aftreding wer den de aftredende hoofdbestuursle den Inte Onsman en Benkemper Van Amsterdam, Bosselaar van Utrecht, en Lingeman alhier, met algemeene stemmen herkozenVoorts Werden twee nieuwe leden aan het hoofdbestuur toegevoegd en wel A. D. Landa, van Rotterdam; en H. Schlosser, van Hellevoetsluis. De agenda bevatte een aantal punten van huishoudelijken aard. Een belangrijk besluit nam cte hond door het in 't leven roepen Van een fonds tot uitkeering in gevallen van besmettelijke ziekten en neringschade. Als rechtskundig adviseur werd benoemd de Heer Mr. Alfred Levy, Van Amsterdam. Als adviseur in militaire aange legenheden, voor de landweerplich- tige jonge patroons en zoons van bondsleden, die i» actieven dienst staan, werd benoemd de Heer W. M. Engelberts, directeur van het Bureau voor Militaire Adviezen te Amsterdam. Voorts werd besloten tot stichting Van een sanatoriumfonds en een fonds voor een extra-uitkeering aan noodlijdenden vakgenooten. Besloten werd de barbiers- en kappersbedienden gratis adverteeren toe te staan in het bondsorgaan. Een commissie werd benoemd tot onderzoek naar de mogelijkheid Van een centraal depot van bonds- artikelen, welke het volgend jaar rapport zal uitbrengen. De volgende jaarvergadering zal gehouden worden te Amsterdam. Wettelijk sluitingsuur. De Vereeniging van bedienden in kruideniers- en fijne vleeschwaren- Winkels Streven naar Verbetering") te Amsterdam houdt op Zondag middag a.s. een openbare vergade ring des middags te 2 uur in d'Geel- Vink. Als sprekers zullen optreden de heer R. Ruijneman (kruideniers patroon) en Emiel Hartog. Punt van bespreking„wettelijk sluitingsuur". Katholiekendag te Essen. Met de algemeene vergadering Van de Duitsche Katholieken te Essen valt die van de volksvereeni- ging van het Katholieke Duitsch- land samen. Deze vereeniging die vooral uit is op het bewerken en leiden van de kiezers van het centrum, heeft m het afgeloopen jaar 40.000 nieuwe leden aangeworven en telt nu 510,000 leden. De vereeniging heeft in 1905 in het geheel 11.500,000 schrifturen Verspreid en meer dan 2000 volks vergaderingen gehouden. In de vergadering van de „Kreuz- bündnis" (het Kruisverbond) en den uPriesterabstinentenbund" (de onthou- dersbond van priesters) heeft pastoor dr. Ariens, van Steenderen, de Neder- landsche toestanden geschetst. Hij sprak °Ver „het leger in Holland", dat uit 4000 onthouders en 35000 leden van matigheidsgenootschappen lestaat, en Schreef den hoogen bloei dei beweging in Nederland toe aan de gen atigdheid Van optreden. Gisteren (Woensdag) ochtend arri veerde circa half elf, in gezek chap van ^Em. den Kardinaal-Aartsbisschop van Eeulen, Kardinaal Vincent Vannutelli. De hooge bezoekers werden opgewacht aan het station door president Gröber, maaf Droste-Vischering, H.H.D.D.H.H. he Wijbisschoppen Müller en van den Branden (Mechelen) enz. enz. Onder levendige en geestdriftige toejuichin gen reden de beide Kardinalen naar hun hotel. Voor den Bond van de Katholieke handelsvereenigingen in Duitschland hesprak redacteur Held van Regens- hürg de sociale werkzaamheid van hen Bond. Hij herinnerde aan de wen selijkheid, op het Banner Congres Seuit, van invoering eener handelsin- (peetie, van scherper toezicht op de *erbruiksvereenigingen, de Warenhui- Zetb uitverkoopen enz. Onder stormachtig applaus besloot ®Preker zijne rede met het devies van hen Bond„Ehrlich itn Handel, Christ- hch lm wandel!". (Eerlijk in handel, christelijk in Wandel). Een Frans Hals? Dezer dagen was in het meubel- (',lagazijn van den heer Iïuizinga, te m°ningen,een, door een Groningsch bezetene in de provincie gekocht schilderij geëtaleerd, dat door ver schillende personen voor een Frans Hals wordt gehouden. Het schilderij stelt voor een man nenfiguur met Vlaamschen hoed en breeden, geplooiden kraag en mantel. De linkerhand is in den maniel ge stoken en rust op het gevest van een degen. Het stuk draagt den datum 1647 en is geteekendF. Hals. Hoe wel sommigen, die het stuk gezien hebben, en in de eerste plaats de kooper zelf, stellig overtuigd zijn, dat men hier heel beslist niet met een stuk van Frans Hals te doen heeft, is toch het stuk voor alle zeker heid opgezonden naar dr. Bredius, directeur van het Mauritshuis te 's- Gravenhage. (Pr. Gr. Ct.) Italiaansche duikers hebben uit het wrak van een bij Cerigó (Kythera) gezonken oud Romeinsch schip, dat bronzen beelden en andere kunst schatten als oorlogsbuit naar Rome had moeten brengen, elf prachtige oude amphoren opgehaald. Verder konden zij het door het ontbreken van speciale machines machines niet brengen. Deze worden nu tegen het volgend jaar gemaakt. De bronsvlekken, die de amphoren vertoonen, wijzen op de nabijheid van bronzen beelden. Er heeft zich te Weenen een comité gevormd tot oprichting van een mo nument, gewijd aan Andreas Hofer. Men wil den wakkeren Tiroler dan toch ten langen laatste op verdiende wijze huldigen. Aardbevingen. Een geoloog stelt in de Foss. Ztg. naar aanleiding van de aardbevin» gen in Amerika, o. a. de vraag, of men tegen dergelijke rampen geen voorzorgsmaatregelen kan nemen. Wat Midden-Europa aangaat, acht hij de vraag overbodig, omdat de bodem daar hoogstwaarschijnlijk voldoende tot rust is gekomen, en enkel aan den rand, in Portugal, Italië en het Balkan-schiereiland nog uitbarstingen voorkomen. Waar dergelijk gevaar echter nog steeds bestaat, kan men van de Japanners leeren, die, door de er varing wijs geworden, voor hun hui zen zeer lichte bouwstoffen gebrui ken, hoofdzakelijk hout. In Midden-Amerika zijn bij vele aardbevingen de hutten der inboor lingen gespaard gebleven, terwijl steenen gebouwen verwoest werden. Ook te San Francisco heeft men na de eerste aardbeving, jaren ge leden, de huizen van hout gebouwd. Weldra echter, toen er gebruik aan voldoende ruimte kwam, vergat men de vrees voor aardschuddingen en bouwde een nieuwe stad van steen. De groote moeilijkheid bij de ste den ligt dan ook in het gemis aan voldoende terreinen, waar men houten huizen behoorde te bouwen, die, om brandgevaar te voorkomen, niet aaneengesloten mogen zijn en dus elk een groot terrein behoeven. De grond is er echter zeer duur, en dit maakt de vervulling der voorwaarde zoo goed als ondoenlijk. De Afrikaansche Almanak van den H. Geest 1907. „De morgenstond heeft goud in den mond", dachten de Paters van den H. Geest zeker; en hun alma nak moest vlug uit de veeren. Ik heb hem gezien, hoor! Hij ziet er uit als een goud haantje! Vroeger kwamen de almanakken wel eens uit onder de gunst van vrijgevige vorsten; zoo'n gouden tijd heeft de almanak van den H. Geest nooit gekendmaar wel gaat deze nu de wereld in, begunstigd door vorsten in de letteren. Want hij geeft niet alleen alles, wat hij als almanak geven moet, en vertelt als „Afrikaansche" niet enkel allerlei nieuws over het zwarte werelddeel en over de vorming en het zoo wonderbaar gezegende werk der Missionarissen; maar liij brengt bovendien zooals de volijvefige Père Seijnave terecht zegt, een lieelen letterkundigen schat, waarvan jong en oud zullen genieten. Zoo vindt men er o.a. heele blad zijden vol met het warme proza van kapelaan Binnewiertz en m enig- echt gevoeld en zangerig gedichtje van| denzelfde, drie keurige schetsjes van A. J. Oostdam, iets bijzonder fijns over St. Agnes van kapelaan Postma, en een tooneelstukje van Leo Baaten, zoo mooi, dat wie van letterkunde houdt, 't bepaald moet lezen.- Meer namen noem ik nietde lezers zelf hebben ze straks blij op de lippen, en God loone allen, ook die geen naam schijnen te hebben. Meer dan vijftig gravures ver sieren dit alles een rijk gekleurde prent, die een lijst waard is, krijgt ge cadeau Maria KroningVon del, Schaepman en Da Costa zingen hier den lof van God den H. Geest; en vaak halen die Paters u hier dingen op, waarbij een mensch zijn lever voelt schudden in zijn lijf. En dat alles voor een onnoozel kwartje! (Bij getallen nog veel goedkooper). Bij honderden en duizenden moe ten ze weg, zulke boeken! Vooral lui, die van kinderen hou den, kunnen hier hun slag slaan. Als men dan ook niet heel gauw aan de deur komt, bestelle ze er zelf maar vast eenige dozijnen bij de Apostolische school te Weert in Limburg, hun gunstelingen zullen er mee in hun schik zijn, goedkoo per, langer en beter nog dan met een middagje naar Scheveningen of Zandvoort, ja zelfs dan met een heelen dag in Artis! En daarenboven is 't voor de Missies: een offertje om Godswil; komen er allicht nieuwe abonné's door op 't Maandschrift der Paters „de Bode van den II. Geest", of wat stichters, weldoeners, donateurs en deelgenootenen groeit er uit zoo'n gragen jongen lezer van dezen voor- treffelijken almanak mogelijk wel eenmaal een flinke missionaris onder de Zwarten. H. Haver, pr. 's Gravenhage. Nieuwe exercitie-reglementen. Men schrijft aan De Telegraaf: De gebruikelijke herziening der militaire exercitie- en gevechtsvoor schriften zal dit jaar, naar wij verne men, niet voor de najaarsmanoeuvres het licht zien. Gedurende die manoeuvres zal dus op het reeds twee jaren oude reglement moeten worden gewerkt. Het is evenwel een ieder geraden, dit reglement niet al te vast in 't geheugen te prenten, daar tegen het volgende voorjaar volkomen nieuwe gezichtspunten en natuurlijk ook weer andere commando's - zullen worden vastgesteld. Er wordt dus voldoende gewaakt tegen veroudering. Jammer alleen, dat men zoo licht in de war raakt met al die nieuwe bepalingen, die toch weer gedoemd zijn over twee jaren door nog nieuwere te worden ver vangen. Aspiranten klerk der posterijen en telegraphie. In Februari 1907 zal een onderzoek plaats hebben van aspiranten voor de betrekking van klerk der posterijen en telegraphie. Daarvoor worden vijf en twintig plaatsen opengesteld, waar van vier voor ongehuwde vrouwelijke candidaten. Ambtenaren en beambten der pos terijen en telegraphie, die eene vaste aanstelling als zoodanig bezitten,komen als zij aan de eischen van het program ma voldoen, het eerst voor vervulling van de vacante plaatsen in aanmer king, in volgorde van het door hen verkregen rangnummer. De tijdelijke beambten der posterij en en telegraphie en de niet tot den dienst behoorende candidaten, die ver der op grond van bedoeld onderzoek voor aanstelling in aanmerking komen, worden op een maandelijksche bezol diging van veertig gulden, voorloopig slechts voor één jaar benoemd, welke tijdelijke benoeming daarna in eene vaste zal overgaan, als gebleken is, dat zij geschikt zijn voor toesteldienst en zij dien zelfstandig en naar eisch uit oefenen. Is dit na een jaar niet het geval, dan wordt de aanstelling als tijdelijk klerk ingetrokken. Aan de betrekking van klerk is verbonden eene jaarwedde van f 400, welke tot f 1200, respectievelijk f 1500, kan klimmen. Voor bijzonderheden zie men St.-Ct. no. 195. Hoofdbestuur der Posterijen en Telegraphie. De directeur-generaal der poste rijen en telegraphie maakt bekend, dat met ingang van 1 September 1906,de na te noemenRijkstelephoon- en de hulptelephoonkantoren, als mede de eventueel aan deze kantoren rechtstreeks aan te sluiten of aange sloten perceelen en openbare spreek cellen worden toegelaten tot het Nederlandsch-Duitsche telephoon- verkeer, zooals hieronder is ver meld lo. het Rijkstelephoonkantoor te Aalsmeer met de Duitsche tele- phoonnetten, welke tot de telephoon- gemeenschap met Haarlemmermeer zijn toegelaten 2o het Rijkstelephoonkantoor te Boskoop met de Duitsche telephoon- netten, welke tot de telephoonge- meenschap met Bodegraven zijn toegelaten 3o. het Rijkstelephoonkantoor te Vlijmen, alsmede de hulptelephoon kantoren te Warmond en te Papen- dreclit met do Duitsche telephoon- netten, welke tot de telephoonge- meenschap met Katwijk aan Zee zijn toegelaten. Te Mannheim wordt van 1 Mei tot 20 October 1907, een nationale kunst- en tuinbouwtentoonstelling gehouden, waarop voor vruchten en groenten ook buitenlandsche mededingers zullen worden toege laten. Tot bevordering der belangen voor Nederland op die tentoonstelling is aangewezen de Heer C. van Lennep te Eist. Als eene bijzonderheid meldt men uit de Hout, (gein. Hoogkarspel), dat door den landman C. Rol, al daar, eene aardappelplant werd ge rooid, welke niet minder dan 203 stuks opleverde. De pootaardappel woog ruim 6 ons. BUITENLAND. Regenseizoen. Uit Senegal wordt bericht, dat wegens de buitengewone hevigheid van het regenseizoen de berichten voor Soedan vertraging ondervin den. Aardbevingen in Chili. De telegraphische gemeenschap via Galveston met Santiogo Chili is hersteld. De overige plaatsen ten zuiden van Santiago zijn nog onbe reikbaar. Snelheid-record. Een zeer snelle „bliksemtrein" zal eerlang rijden van Presburg naar Budapest. De locomotief, in torpedovorm, heeft niet minder dan 24 wielen. Zij heeft een vermogen van 1400 paardekrachten en kan treinen van 400 ton voorttrekken met een snel heid van 135 kilometer per uur. Zoo legt de trein den afstand van Presburg naar Budapest af in 1 uur 35 minuten, terwijl de sneltrein naar het Oosten, de Orient-Express", tot dusverre 3 u. 2 min. doet over dat traject. De ramp te Ukkel. Ten bate der vier slachtoffers heeft Prins Albert, de Belgische Kroonprins, 500 francs gegeven. Ook de generaal, de officieren en de manschappen, die zich met ijver aan het reddingswerk hebben ge wijd, gaven eene bijdrage voor het zelfde doel, bedragende te zamen 300 francs. Een Salomo's oordeel. Zoodanig een zou onlangs te Giorgia op Sicilië beproefd worden. Twee vrouwen twistten over het moederschap overeen tienjarig kind. De een beweerde, dat de andere het kind tegen betaling ter verpleging had en dat zij het nu terug moest geven. De zaak kwam voor den rechter. Deze herinnerde zich de geschiedenis van Jeruzalemhij liet den bank halen en den gillenden knaap ondanks alle tegenspartelen daarop vastbinden. Toen nam hij een mes en begon de kleeren van het het jongetje door te snijden, zeggende „Ik zal de oorzaak van den twist verdeelen en ieder der partijen de helft geven. Hij hoopte, dat de ware moeder zou opspringen en liever van haar kind zou afzien dan het onder het mes te zien bezwijken. Maar we leven niet meer in de dagen van Salomo. Beide vrouwen riepen toen zij '.agen wat de rechter wilde doen als uit één mond: „Als u het stuk snijdt dan kunt u het liever voor u zelf behouden, edelachtbare. Acyteleenlantaarns. De Fransche Spoorwegmaatschap pij van het Noorden is van plan de locomotieven van haar interna tionale treinen te voorzien van zeer groote acyteleenlantaarns, waardoor de naachieist twee of driehonderd meter voor zich uit den weg kan zien. De eerste proeven moeten zeer goed voldaan hebben. Krupp-bakkerij. De firma Krupp heeft voor hare verbruiksinrichtingen een bakkerij laten bouwen die 100 man in dienst heeft van wie er 77 bakkers zijn. In 43 ovens worden dagelijks twee waggons meel van 10.000 K.G. elk verbakken en 80.000 tot 90.000 stuks broodjes en 10,000 tot 12.000 witte brooden gebakken. De firma zal ook binnenkort voor hare fabrieken te Essen den eersten steen voor een nieuw bestuursgebouw laten leggen. Dit gebouw zal 5 millioen mark kosten. Staking te Emmerik. Thans hebben ook 60 werklieden van de sigarenfabrikanten Muller en Co. te Emmerik besloten te staken. De firmanten bieden nu hun fabriek te koop of te huur aan. Aan de ijzergieterij hebben verschil lende Hollanders de plaats hunner stakende vakgenooten ingenomen. Werkeloozen in Manchester. Ook de werkeloozen bij Manches ter, die een stuk braak liggend land, aan een kerk behoorende, in gebruik hadden genomen, zijn van dit land verwijderd. Maar nu heeft hun voorman er weer bezit van genomen en als teeken daarvan er een kool geplant. Veilig reizen. Een ambtelijk verslag over de spoorwegongelukken in 1905 in Groot Britanje en Ierland toont op nieuw aan, dat men in den trein vrij veilig zit. Op de 30,705,179 reizigers werd er een gedood, en op de 3,023,995 een gewond. Gedood werden er verleden jaar 39, 't hoogste aantal sedert 1889. De kans op een ongeluk is feitelijk nog kleiner, omdat de reizen van geabonneerden niet meegerekend zijn. In de 31 jaar, geëindigd met 1904, is er gemiddeld een reiziger gedood op de 36.464,892 en een gewond op de 1,127,464. Vergiftigd. Te Roussenac is een heel gezin van zes personen vergiftigd door het gebruik van keukengerei, dat vertind was met een mengsel van tin en lood. Veertien dagen geleden overleed de heer des huizes, Fabre, gisteren is diens schoonvader overleden. Me vrouw Fabre, twee kinderen en een oom zijn nog in leven, maar van alle vier is de toestand hopeloos. Het parket van Villefranche doet onderzoek. Naar het heet, was het keukengerei onlangs opnieuw vertind door rond reizende ketellappers. Hongersnood. Er dreigt weer hongersnood in het westen van Ierland. De aardap peloogst staat op mislukken. De meeldauw, een verderfelijke ziekte, heeft de planten aangetast. De laatste berichten uit Bilbao ma ken melding van snelle uitbreiding der mijnwerkersstaking. Reeds zijn er 30,000 stakers. Vandaag zou de minis ter-president te Bilbao komen om maat regelen te treffen in verband met het bezoek des konings. In een ander be richt wordt het vermoeden uitgespro ken dat er van het heele bezoek des konings niets komen zal. Uit Kreuznach, in de Rijnprovincie, komt bericht dat de wijnbergen aldaar een droevigen aanblik opleveren. Zij zien er uit, alsof de wijnoogst al een paar weken voorbij is. De in dit jaar groote verwoestingen aanrichtende schimmelzwam heeft de meeste tros sen vernietigd, ook de blaren beginnen al af te vallen. De wijngaardeniers schatten de opbrengst op 1/15 tot J/20 van een gewonen oogst. Slachtoffers van aardbevingen. De „Münchener AllgemeineZeitung" geeft de volgende verliezen aan men- schenlevens op voor de aardbevingen die in den loop van dit jaar zijn voor gekomen: 31 Januari tot 6 Februari vloedgolf en aardbeving in Columbië en Ecuador, 300 dooden21 Februari nieuwe aardbeving en vloedgolf in Columbië, 2000 dooden; 17 Maart aardbeving op Formosa, 1228 dooden 3 Aardbeving en uitbarsting van den Vesuvius, 600 dooden; 14 April nieuwe aardbeving op Formosa, 200 dooden; 18 April aardbeving te San Francisco, 400 dooden1620 Augus tus, aarbeving te Valparaiso enz? De Katholiekendag te Essen. In de derde openbare vergadering van gisteren wees president Gröber op het heugelijke feit, dat thans voor de eerste maal de H. Stoel verte genwoordigd wordt op den Duitschen Katholiekendag. Gröber heette den afgezant des Pausen eerbiedig welkom en zeide dat het Katholieke Duitsch land steeds dankbaar zal blijven ge denken, dat de 53ste Katholiekendag twee leden van het H. College in zijn midden mocht ontvangen. „Wij. 8000 Katholieke mannen", sprak in eene andere vergadering, graaf Galen, „zijn hier als afgezanten van het Katholieke volk van Duitsch land bijeen en reiken als zoodanig Uwe Eminentie de broederhand. Het geloof aan den gekiuisten God- mensch vereenigt ons", (stormachtig applaus). De gelukkige tijding van president Gröber, dat hij een werkelijken Jesu- iet als spreker kon binnenleiden werd met uitbundige geestdrift begroet. De zaal daverde van toejuichingen, toen pater Seiler het spreekgestoelte betrad om over de Kerk en het sociale vraagstuk te spreken. Kard. Vannutelli over de Encycliek. De Parijsclie Temps publiceert een onderhoud, dat een harer ver slaggevers te Doornik met Kar dinaal Vincenzo Vannutelli gehad zou hebben. Op de vraag, of ZEm. niet vrees de, dat sommige oproerige priesters in Frankrijk de gelegenheid benut tigen zouden, hun door den Staat aangeboden door" de godsdienstige vereenigingen, antwoordde de Kar dinaal „Misschien zal zich hier of daar een afzonderlijk geval van dien aard voordoen, maar in Frankrijk als elders weet men, dat men slechts waarlijk Katholiek kan zijn met den Pau?. Mocht zoo iets door slechte priesters beproefd worden, dan zal deze poging toch onmogelijk tot schisma kunnen leiden. „Zij zal een even jammerlijk ver loop hebben als de poging van de Oud-Katholieken in Duitschland na het Vaticaansehe Concilie. Ik geloof evenmin aan het schisma als aan het voortduren van den abnormalen oorlogstoestand tusschen een land, waar de groote meerderheid der be volking Katholiek is, en het Opper hoofd van het Katholicisme." HAARLEM. Kaasmarkt. Verkocht 14 stapels kaas, uitmakende 1920 ka zen, wegende 3401 K.G. Hoogste prijs per K. G. f 27.50; laagste prijs per 50 K.G. f 21. Aangevoerd en verk. zijn 17 stuks nuoht. kalveren il f 16.a f 12.00 per stuk 3 Schapen a f 15 a f 22 per stuk, 1 paarden f0f0 per stuk. 2 Koe f 150 a f 220. SCHIEDAM, Noteering Makelaars f 11.50, Jenever f 15.50, Beurscom- missie f 11Stemming flauw. Ruwe Spiritus f8.SpoelingCommis- sie f 1. Ondertrouwd: 23 Aug.J. Hae- seker en E. T. Scherpenhuizen. F. W. Meijer en M. M. Sluiter. Getrouwd: P. D. v. Zutphen en M. J. Bottelier. J. H. v. Paradijs en E. Obdam. Bevallen: 20 Aug.J. Gunnink- Esselink, d. W. J. Duijtshoff-Duijts- hoff, d. 21 Aug.: M. Zijlstra-Bak kenist, d. I. Sehuijff-v. d. Pol, d. 22 Aug.J. H. Knape-v. Meurs, d. G. Uitenbosch-Boerman, d. - 23 Aug.: M. Gest-Meijer z. A. C. v. d. Veldt-Verkooij z. A. M. Kor- remans-Nieuwenhuizen 2 z. J. v. Donselaarv. Wijland z. J. J. v. d. Bosch-Ploeg z. Overleden: 21 Aug. M. E. Klin kenberg, 6 m. d. Begijnhof. J. Lampink-Hilbrink. 29 j. Heerensingel. 22 Aug. A. Walkotte. 4 m. z. Kerk hofstraat. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. B e v a 11 e nS. Paape—Van Gils, D. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. v. d. PeetVan Graven, Z. J. ClaijPater, D. G. BakkerBrand, D. Over leden: C. Turkde Jong, 49 j. VELSEN. B e v a 11 e nM. ZwartGroen, Z. HEEMSTEDE. OndertrouwdJ. Velthuis en G. Floris. LISSE. Bevallen: J. van 't. Wout de Rooij, Z. G. SmakmanRem- merswaal, D. Overleden: Th. van der Voet, 2 in. SCHOTEN. Bevallen: C. Zarts-Krone, d. A. van den Raadt-Lokerman, d.A. Bosma-Van de Ven, d.A. E. Sik man-Van Bommel, d.H. van der Velde-De Keijzer, d.G. van Zwieten- Van Veen, d.D. C. de Haan-Meije- rink d.Levenloos aangegeven kind van N. Cobelens en A. M. van Aalst. Overleden: H. M. E. Glavi- mans, 2 j.; G. B. Marsbergen, 11 j. M. W. Duijn, 10 mnd.J. S. C. van Diggelen. 4 nmd.P. van Veen, 5 j.; A. E. van Norde, 7 nmd. Ondertrouwd: G. Alders en C. A. Tromp. Getrouwd: W. Remmerswaal en B. Henning; C. J. van der Vel den en J. E. Kinders. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen 1 hond, 1 ceintuur met gesp, 1 pakje zwarte stof, 1 afvoerpijp, 1 zweep, 1 gewicht, 1 zak waschgoed, Proces-verbaal opgemaakt wegens: verduisteren van een rijwiel. Gisterenmorgen is een 22-jarigè loodgieter per ongeluk uit de goot van een perceel aan het Floraplein gevallen. Hij bekwam een hoofdwonde en zijn linkerarm werd zwaar ge kneusd, doch de verwondingen zijn niet levensgevaarlijk. ik

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3