Uit den Omtrek. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Of het nu de zalige stemming is tie blijdschap, die als een zonnetje I11 die jongensziel straalt, laat ik in ■luidden, maar in een ommezien stort een der vuilnisbakken zijne 'aligheid over de stoep uit, rinkin- Nlt een der emmers over de stee- Qen. Le voet van een der jongens Saf er een stootje tegen en de kna- H'i) ijlen weg, nog zaliger zeker (,|i blijder na zoo'n aardige guiten streek. „Gij hebt een zwaarmoedige "ui, vadertje", denkt misschien deze °l gene. Ons zomerweertje van dezen mor- plasregen, afgewisseld met stormwind, soms beide tegelijk, heeft gelukkig mijne stemming niet be dorven. Dus geen kwade gissingen Laat ik een ander voorbeeld aanhalen. Na veel moeite liebt gij van uw huisheer gedaan gekregen (die men- Sfchen zijn nu eenmaal langzaam, hehalve met het ophalen der huur) dat uwe buitendeur, verfloos door Manebrand en andere invloeden, een verjongingskuur ondergaan zul. En weldra glimt en pronkt dj met eene verflaag, dat eene fon kelnieuwe deur er jaloersch om Worden zou. Hoe kort is uwe blijdschap helaas 1 over die noodige Verbetering, over die verfraaiing Van uwe woning. Zooëven zijn er ®en paar bengels met een hemel Ui de ziel en een stuk krijt in de hand voorbij u w huis gekomen. De glinsterende heerlijkheid van verf laag en vernis is hun een doorn in t oog geweest en kris-kras hebben dj met boosaardige vreugde uwe 'Uooie deur geschonden, al uwe zaligheid verstoord En gij rnoogt den Hemel danken, Zoo zij enkel „luilak" of een ander onschuldig woord op het paneel «rastenals zij de hemelsche blijd schap in hunne ziel niet gelucht hebben door het neerkrabbelen van he geliefde straatj ongenspoëzie, ge meenheden soms, die een huzaar Zouden doen blozen. Is ook dat een weerklank van het hemellied in die blijde harten? 6en echo uit zaliger gewesten? Of k'U minste uit dat aardsch Paradijs? ban heeft de satan toch zeker ook haar heen reeds den weg gevonden. Neen, Hildebrand, al mocht gij zingen „In Haarlem stond mijn wiege, mijn eerste huis en school, Het is een stad van bloemen, van rozen en viool," jd waart gij dau een Haarlemsclie jongen, en een opperste beste Haar- 'emsche jongen, gelijk er gelukkig Uog zijn, ik geloof, dat die Hölty u op zekeren dag leelijk heeft beet genomen en dat er in uwe geboor testad, gelijk overal, heel wat ben geltjes loopen onder de engeltjes, Wier zaligheid in een jongenskiel, gij op Hölty's voorbeeld hebt be- Zoiigen. Misschien Maar dat blijkt waarschijnlijk bij leven en Welzijn de volgende week. Lorewijk Sr. BLOEMENDAAL. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot directeur van bet Post- en Telegraafkantoor alhier de heer C. W. C. van Rietschoten. O VERVEEN. Alhier is de familie Vun den "oud-Minister Cremer aan een groot'gevaar ontsnapt. Toen de h)milie in haar rijtuig over den jhloemendaalschenweg reed geraak- e 't voertuig in eën kuil van den Weg en braken de raderen, waar door het paard gewond neerstortte, 'v inzittenden bekwamen echter Seen letsel. HEEMSTEDE*Openbare verga dering van den raad dezer gemeente Donderdag 30 Augustus a. s., avonds te half acht uur, in het Baadhuis. Agenda lo. Bespreking rioleeringsplan, 2o. Opmaken voordracht voor Wee leden van het College van Etters. Aanbevolen worden de heeren A. de Wilde en W. A. van Arn- el, aftredend, O. van der Weiden eH, de Wilde. 3o. Benoeming leden financiëele ^missie. 4°. Idem plantsoenencommissie. Voorloopige vaststelling ge- ^'Hterekening 1905. p. Ho, Vaststelling rekening Burger- hb Armbestuur 1905. U '°- Aanbieding gemeente-begroo- ng 1907. Ij °- Idem begrooting Burgerl. Arm our 1907. 9, Mededeelingen. e^ALFWEG. Voor deze gemeente Noordelijk Haarlemmermeer is all eeii ei' een teekencursus opgericht zostal ingezetenen uit die plaat sen zijn met de leiding en de regeling belast. Het voortgezet onderzoek heeft in de kas van den verdwenen waar- nemenden brievengaarder alhier een tekort geconstateerd van bijna f3000 in de boekingen van de Spaarbank en betaling der postwissels. BEVERWIJK*In de Raadsver gadering van gisterochtend werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat in liet vervolg meer publiciteit aan het verslag over den toestand van het onderwijs werd gegeven, door het voor belangstellenden ter inzage te leggen. Afwijzend werd beschikt op het verzoek tot het heffen van haven geld bij abonnement, met het oog op de aanhangigehavenplannen, en de noodzakelijke wijziging der ont heffing die daaruit zal voortvloeien. Toegestaan werd de afkoop van een erfpachtrecht tegen '20 maal de opbrengst van die pacht. Goedge keurd werden de ingediende reke ningen der Gemeente, der schut terij en van het Burg. Armbestuur over 1906. Behoudens een kleine wijziging, werd het voorstel tot wijziging der concessievoorwaarden van de Zaan- landsche waterleiding goedgekeurd. Dientengevolge zal het bestaande meeningsverschil tusschen gemeen ten en maatschappij komen te ver vallen en zal het winstcijfer naar vaste gegevens, aan de consumptie ontleend, worden vastgesteld. De uitkeering zal bedragen 20% van het saldo der winst- en verliesreke ning. De gemeente Beverwijk zal het volgend jaar reeds aanspraak op uitkeering kunnen maken. Op advies van de gezondheids commissie werden een elftal wonin gen onbewoonbaar verklaard. Na zeer breedvoerige gedachten- wisseling werden de eischen vast gesteld voor den aanleg van een straat op het terrein „Kinheim". Deze quaestie, die reeds herhaal delijk was uitgesteld, kwam thans ten einde en zal nu moeten worden opgelost overeenkomstig de eischen van B. en W., geheel tegen de plan nen van de bouwterreinmaatschap pij „Kinheim". Naast aanzienlijk grootere kosten worden de exploitan ten nu verplicht het door hen ont worpen stratenplan prijs te geven, tenminste als zij zich onderwerpen aan deze eischen. Met 6 tegen 5 stemmen werden de adviezen van den gemeente- architect, den heer J. Kerkhof, door den Raad opgevolgd. HEILOO. Voor het akte-examen Landbouwkunde L. O. is te Wage- ningen geslaagd de lieer E. J. Lank- waarden. SASSENHEIM. Voor het akte examen Landbouwkunde L. O. is te Wageningen geslaagd de heer J. G. H. Guikers. De heer W. Wetemans is bij Ko ninklijk besluit benoemd tot direc teur van het Post- en Telegraafkan toor alhier. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag a. s. geen audiëntie verleenen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent te Delft (H. Ilippolytus) den WelEerw. Heer M. Th. van der Drift, 15 Aug, 1.1. priester gewijd. i Morgen zullen de volgende Eer waarde Paters der Sociëteit van Jesus te Maastricht de H. Priester wijding ontvangen: Gerardus Pie pers, Gulielmus v. d. Hoven, Petrus V. d. Scheer, Cornelius van Meeren- donk, Joannes van der Loo, Victor van der Putten, Josephus Klëintjens en Gerardus Steins Bisschop. Eerlang zullen naar Indië vertrek ken de Eerw. paters Franciscus Fleefakkers, S. J. en Arnoldus Van Velsen, S. J. Verplichte godsdienstieering. De gemeente Alessandria in Boven- Italië bezit sedert korten tijd eene socialistische meerderheid in den Raad. Het eerste werk van de socialisten was de afschaffing van het godsdien stige onderricht in de openbare lagere scholen der gemeente. Hiertegen verzette zich de Bisschop van het Diocees. Z. D. H. wendde zich tot de Staten van het gewest. Dit beroep had ten gevolge, dat het onderwijs in den godsdienst gehand haafd bleef. Doch de socialisten legden zich niet tij deze beslissing neder en wendden zich tot den Raad van Staten. Maar ook deze uitte zich ten gunste van het godsdienstige onderricht. Dit besluit is voor het geheele Rijk bindend. Katholiekendag tc Essen. Als volgens gewoonte is de Katho liekendag met een feestmaal besloten waaraan 350 gasten deelnamen. Bij aankomst van de. beide Kardi nalen hield de ober-burgemeester der stad eene hartelijke toespraak. President Gröber bracht warme hulde aan Z. H. den Paus, waaraan Kardi naal-Aartsbisschop Fischer niet min der warme bewoordingen toevoegde; de tweede vice:voorzitter, de secretaris van arbeid Giesberts, bracht dankbaar in herinnering, hoe op deze 53ste al gemeens vergadering van Duilsch- land's Katholieken de werkmansstand het maatschappelijke milieu heeft mo gen vormen. Persoonlijk hadden de werklieden voor het welslagen van de reuzenbetooging willen instaan geene offers aan tijd en geld hadden zij te zwaar geacht. Giesberts wees nog op het feit,'hoe, trots den langen duur des optochts, geen beschonken arbeider in Essen's straten was gezien. Hij zeids dit feil te willen vermelden om den opvoe- denden en beschavenden invloed van de arbeidersorganisaties in het licht te stellen. De president van het Seminarie Lansberg heeft in zijne rede over de vrouwenkwestie zijnen hoordertssen en hoorders met veel warmte aanbevolen de navolgende werkjes (die wel ver dienen ook spoedig in het Nederlandsch te verschijnen: „Elternpflicht" (Ouderplicht) door S. Ernst, uitgave vanBuizon en Berc- ker, te Kevelaar „Frauenfrage" (het Vrouwenvraagstuk), verschenen te M. Gladbach „Volksverein"; en het „Zeit- schrift für die Christliche Frau", uit gave van het „Caritasverband". De afgezant des Pausen, Kardinaal VincenzoVannutelli, is op het oogenblik de gast in het aartsbisschoppelij ke pa leis te Keulen. Kardinaal Fischer toon de ZEm. den dom en zijne schatkamers. Weekblad „St. Bavo". In de aflevering van deze week wordt voortgezet het belangwekkende arti kel van J. J. G. W. „Het Kruis der Katacomben", archeologische gedach ten van dr. B. M. Bergervoort. Deze ge ïllustreerde tekst handelt over „Het zinnebeeld van den visch aan het anker" en „Het monogram van Chris tus". Verder behelst de waarlijk lezens waardige aflevering „Toetie Walther" (vervolg), door J. v. Merle; „Uit den Duitschen Cultuur- kainpf", door J. S.; „Dieudonnée, de vondelinge" door A. v. R.Weekka lender; Diocesaanberichten en Giften voor den verderen af bouw der nieuwe Kathedraal. Op het gele omslag vervólg en slot van „De huishoudster van mijnheer Debour", door Louis B. M. Lammers. Bij de familie van Louis Bouwmees ter te Amsterdam is bevestiging ge komen van het bericht der Indische bladen, dat Bouwmeester met zijn ge zelschap in het laatst van October met het stoomschip „Oranje" naar Neder land weerkeert. Dh. Bouwmeester stapt in Genua van boord en komt via Parijs terug. Tentoonstelling van Photographie. Prins Hendrik heeft een groote zil veren medaille beschikbaar gestel d voor de Nationale Tentoonstelling- van Photographieën te Delft. Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst gaf de zilveren medaille der Maatschappij om te word<p? uitgeloofd voor de afdeeling Architectonische Photo graphie. Bijzonderheden omtrent genoemde tentoonstelling geven de reglemen ten, die op aanvrage worden toe gezonden door den secretaris L. G. Langguth Steuerwald te Rijswijk. Volgens te Brussel ontvangen telegraphische berichten uit Paris is de Belgische schilder Alfred Ste vens overleden. Hij werd 78 jaar oud. Bilderdijk-feest. De bijeenkomst in het Concert gebouw te Amsterdam ter gelegen heid van het Bilderdijkfeest, waarin dr. A. Kuyper de feestrede hoopt te houden, welke voorloopig op 6 September werd gesteld, is, naar De Standaard meldt, nader bepaald op 5 October. Strijd tegen de tuberculose- Alvorens het middel van prof Behring Tulas, ten dienste zal staan van de praktijk, gaat men het beproeven in de kliniek van Straatsburg bij ziektegevallen, die nog niet langs aftderen weg zijn be handeld. Kunstnijverheid en Huisvlijt. Op de tentoonstelling van Indische kunst, kunstnijverheid en huisvlijt in het Stedelijk Museum te Amster dam, zijn nog enkele zendingen ge komen, die, hetgeen er uit Suriname is is tentoongesteld aardig aanvullen. Zoo o. a. een -curieus houten slot van de boschnegers, en de in balata gekneede afbeeldingen van dieren, een zeer zeldzame tooverra- tel der Caraïben- Indianen en als curiosum een blad uit een journaal van een Surinaamschen planter uit 1784, waarop merkwaardige dingen te lezen zijn. Deze voorwerpen werpen een licht op de in die gewesten heerschende toestanden van voor honderd jaren, waar slaven en gehoornd vee dooi den eigenaar als een zelfde artikel beschouwd werden. Volgens bericht uit Middelburg is door het magazijn „Old Dutch Gallery" een origineele teekening van Frans Hals ontdekt en aangekocht. Hermann und Dorothea. liet Bed. Tagebl. deelt, in aan sluiting bij lmt bericht over de ont dekking van eën Amerikaanschen hoogleeraar, dat Goethe het stadje Pöszneck tot voorbeeld had gehad bij het schrijven van zijn Hermann und Dorothea, mede, dat reeds eenige jaren geleden vrijwel vastgesteld was, dat Gera de plaats is die Goethe in het hoofd had toen hij het plan voor zijn gedicht ontwierp. In 1780 is Gera grootendeels af gebrand een beschrijving van de ramp verscheen toen in het blad Merkwr. Zeventien jaar later verscheen Hermann und Dorothea en toen reeds twistte men er over waar het gedicht eigenlijk speelde. Goethe zeide er van „Alsof het niet beter ware te den ken aan welke stad men wil 1 Men verlangt waarheid, werkelijkheid, en neemt de poëzie weg." Maar volgens het Tageblatt is het toch zeer waarschijnlijk, dat Goethe een beschrij ving van den brand van Gera, die in 1782 verscheen, voorden geest stond, toen hij het verhaal van den brand in den tweeden zang van Hermann und Dorothea schreef. BUITENLAND. President Castro. Het consulaat van Venezuela heeft uit Caracas het bericht ontvangen, dat de heer Gastro, president van Venezuela, geheel en al hersteld is van een lichte ongesteldheid. Uit Amerika. Volgens een Reuter-telegram uit San José (Costa Rica) is aldaar een vereeniging opgericht, die beoogt de verijdeling van „de pogingen van de Vereenigde Staten om de onafhankelijkheid van hetLatijnsche Amerika op handelsgebied te ver nietigen." Verder wordt verklaard, dat de Monroeleer zooals ze door President Roosevelt wordt uitgelegd, een be dreiging inhoudt tegen de Latijnsch- Amerikaansche Staten. Dienstmeisjes in Amerika. Pater Van der Elzen, de advi seur van den Noordbrabantsch Christelijken Boerenbond, die thans tijdelijk in Amerika vertoeft, schrijft o.a. dat daar te lande niet alleen mannen, maar ook en vooral vrou wen en dienstmeiden te kort komen. De vrouwen hebben daar te veel te zeggen; de getrouwde, zoowel als de ongetrouwde. Een dienstmeid bij een pastoor verdient f375 'sjaars; verschillen de jongelui of weduwnaars maken eene reis naar Europa om daar eene vrouw te zoeken, die weinig of geen geld bezit, maar ook niet de pre tenties heeft van een Amerikaan- sclie. Brave, werkzame dienstmeiden zouden hier schatten kunnen ver dienen en spoedig kunnen trouwen. Eene aanvulling van het boven staande vindt men in het feit, dat vijf jongelingen uit Friesland, thans wonende te Oneida Co. U. S* Ame rika in een Friesch blad eene ad vertentie geplaatst hebben, waarin zij ieder een Friesch meisje ten huwelijk vragen, omdat 'tinhunne woonplaatst hoogst moeilijk is een huwelijk te sluiten, daar er twintig jongelingen en slechts acht huw bare meisjes zijn. Vrouwelijke Kampioen. Men schrijft uit Heyst-aan-Zee Dezen morgen kondigde Mevr. Hese- mann, vrouw van eenen koopman uit Keulen, den kostgangers van een hotel aan, dat zij te 10 uren in zee zou gaan en er in zou blijven tot 6 uren, zonder een oogenblk op te houden met zwemmen. Zij heeft woord gehouden. Men weigerde haar de toelating om te zwemmen tot het licht van Knocke, en zij heeft zich moeten be palen bij het zwemmen rond de red dingsboot, die zij vooraf van levens middelen had voorzien. Meermalen zag men haar daarhenen zwemmen om eenig voedsel te nemen of te drinken. Toen zij te 3 ure 's namiddags nog altijd voortzwom, kwam het volk toegestroomd en toen zij ten zes uren de golven verliet werd zij in triomf ontvangen. Hare badkoets werd met bloemen versierd en met een Duitsche vlag bekroond. Frau Heseman is een struische 58- jarige dame, die verleden maand ge durende 9 uren in den Rijn tegen den stroom opzwom. Londensche straatschilders. Een niet onaardige bijzonderheid van het Londensche straatleven, zoo schrijft de Londensche corres pondent van de Tel. is de trottoir beschildering. Het zijn grootendeels sjofele man nen, die zich daarmede bezighouden en die daardoor met de inzameling van „coppers" van de voorbijgan gers, aan een schamel bestaan ko men. Buiten de City—waar zij wegens het drukke straatverkeer niet wor den geduld vindt men ze op be paalde punten aan de hoofdwegen, dag aan dag bezig. Met gekleurd krijt roepen zij tafereelen uit het leven op de straatsteenen te voor schijn, bij voorkeur brand of een trambotsing. De voetpaden, bestaan de uit groote vierkante „slabs" of steenen, leenen zich uitnemend daar toe. Over het algemeen zijn de schil deringen erg onbeholpen en dikwijls bepaald wansmakelijk. Maar soms verraden zij de kiemen van een talent, dat, door opvoeding, en leiding ontbolsterd, mooie dingen zou kunnen scheppen. Ik herinner mij, dat door enkele leden der ko ninklijke Academie zoo'n verborgen talent onder de straatschilders werd ontdekt. Het voorwerp hunner be langstelling werd in de gelegenheid gesteld zich te ontwikkelen, met zulk een resultaat, dat de aeademisten hun daad niet hebben berouwd. De vaardigheid, waarmede deze straatschilders hun werk doen, lig gend op hun knieën, is immer be wonderenswaardig. Én menigmaal heb ik ze met belangstelling gade geslagen. Is hun werk gereed, dan hurken zij daarbij neer, en noodigen onge vraagd, met de pet in de hand, de kijklustige voorbijgangers tot het offeren van een kleine gift. Soms worden de schilderingen op carton vertoond, niet altijd worden zij dooi den hurkenden man zelf uitgevoerd Hier en daar vindt men ook mannen bezig, tafereelen met kleurige sajet te borduren. Maar de aardigsten zijn de echte „pavement-artisten" die hun werk voor de oogen der voorbijgangers op de trottoirs schilderen. Nieuwe bestuurbare luchtballon. Te Verdun wordt ijverig gewerkt aan de bouw van de groote ballon, voor het nieuwe bestuurbare lucht schip van Lebaudy, dat te Parijs voor het Fransche leger vervaardigd wordt. Ingenieur Henri Juillot, de maker van een eersten Lebaudy-ballonleidt ook den bouw van het tweede lucht schip, dat 60 meter lang en 1080 meter hoog wordt. De ballon zal 3000 M3. gas bevatten en gedreven worden door een motor van 70 paardekrachten. De mand wordt uit staal vervaardigd in den vorm van een schip. Begin October zal met de proef tochten worden begonnen. Een ongeluksstation is Statte, dicht bij Namen gelegen. Drie jaar geleden werd er den on derchef een been verbrijzeld. Vóór twee maanden verloor een andere onderchef er zijn hoofd. En nu werd een derde ambtenaar, in gelijke functie, die toezicht hield bij 't ran geeren, door een aankomenden trein omgeworpen. Het slachtoffer zijn 't linkerbeen en de rechter voet verbrijzeld. Verschrikkelijk. Een verschrikkelijk ongeluk heeft aan het station te Statte plaats gehad. De onder-stationchef Xavier Tasoul, oud ongeveer 30 jaar, die bezig was gedurende het rangeeren van den trein, de waren na te zien, kwam men weet nog niet bepaald hoe, onder den trein. Een waggon verbrijzelde hem de bee- nen. Men snelde hem oogeoblikkelijk te hulp en transporteerde hem naar het station alwaar geconstateerd werd dat het linkerbeen gebroken was ter hoogte van de dij en de rechtervoet verminkt. De dokters Mattlet, Buis- seret en Breson, die hem hunne zor gen verleenden, amputeerden het lin kerbeen. Men vreest voor eene doo- delijken afloop. Zoodra de heer Philippe, inspecteur- generaal der Compagnie du Nord-Bel- ge, bericht van dit ongeval had ge kregen, heeft hij zich naar Statte begeven. De heer Tasoul, die gehuwd is, woont te Huye, waar hij ieders achting genoot. Muskietenplaag. Londen wordt bezocht door een mus kietenplaag. De dokters komen er aan tc pas. Sommigen gelooven, dat een of ander schip ze uit de tropen heeft aange bracht, anderen houden 't er voor, dat het inlandsche muggen zijn. Er zijn in Engeland 25 soorten van dat gedierte, en verscheiden kunnen even vinnig steken als hun neven van de Zuiderstranden. Ongeluk te Ukkel. De soldaten, die aan het reddings werk zoo ijverig hebben deelgenomen, zullen worden beloond met een verlof van twee weken met behoud van soldij. In een dagorder zullen hun namen worden vermeld. Ieder, wiens naam daarin wordt vermeld, krijgt een exemplaar ten ge schenke. MARKTNIEUWS. HAARLEM. Groentenmarkt. Aangev. Aardap. 260 HL. Verk. 266 HL. L.pr. f 2.H.pr. f 3.Aangev. Appelen 51 HL. Verk. 40 HL. L.pr. 8,Hpr. 12, Aangev. Peren 36 HL. Verk. 28 L.pr. f 6 a 14, H.pr. fAangev. Bloemk. 1600 st. Verk. 1000 st. L.pr. f 10,— H.pr. f 12.—. Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f0,—,— H.pr.fO—Worte len 700 bos verk. 700 bos L.pr. f 5, H.pr. f 6,Sla 0md. verk. 0 md. L.pr. f0. a f 0. Heereboonen. Aangevoerd en verkocht 1400 mnd. f 0.70a f 1.50. Snijboonen Aangevoerd 520 mnd., verkocht 520 mnd. f 0.60 a f 1.50. HOOFDDORP. Tarwe f 6.75 a f 7.40 per 80 Kg. Rogge f 5.a f 5.25 per 75 Kg. Gerst f 5.a f 5.per 70 Kg. Karweizaad f 14.50 a f 14.75 per baaltje van 50 Kg. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.a f 0,kleinere dito f 0.a f 0.Graafjes fÜ.a f 0.ronde f0,00 a 0,per 35 KG. Roode Kool f3,a f5.Gele dito f6.a 6.25, Witte dito f0.a 0. per 100, Zilveruien f 4.a f 4.60 per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 0.a f 0.Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 0.a 0.per 50 Kg. Ondertrouwd: 25 Aug.T. Blommaert en C. Woudenberg. Bevallen: 24 Aug.B. Alberts- Westenborg, z. A. M. Bos-Koehorst, d. 25 Aug.J. H. Sikkenk-Francken, z. R. Oschatz-Munsterman, z. J. G. Zwart-Farber, d. Overleden: M. E. Serné-Wils 69 j. Soutmanstr. H. Maasen 78 j Nieuwe Kerksplein; F. A. Jutten 76 j. Ged. Voldersgracht; J. B. Visser 3 m. z. Schagchelstraat. LISSE. Overleden: M. v. d. Reep. 2 m. BEVERWIJK. Getrouwd: M. Ellen en E. M. Luijt. G. Brander en II. Cats. Bevallen: M, Hesselingen- Bakker, d. A. Waterdrinker- Velleman, z. SASSENHEIM. Ondertrouwd: L. Ammer- laan en J. M. Mens, W. E. Ciggaar en M. Uit den Boogaard. HAARLEMMERMEER. Bevallen: E. Lamboo-Blom, d. M. van den Heuvel-Maarsen, d. G. Imanse-Heemskerk, 11. d. G. Maliepaard-Roodzant, z. Overleden: M, de Smit, 34 j. J. Janssens, 5 weken. SPAARNDAM. Getrouwd A. Blankenstein en Z. Bouwens. HAARLEMMERLIED E EN SPAARNWOUDE. Getrouwd: F. Meijer en A. Verhoog. Bevallen: A. Koole-Segaar, z. VELSEN. Getrouwd G. H. v. Leeuwen en J. Huijer. G. A. Schoorl en A. M. Tervoort. T. Broek en G. Jellema. A. Leijen en S. Zwem mer. BENNEBROEK. Getrouwd: A. Th. van der See en G. Grootveld. N. Disseldorp en Louter. Politierapport. Gevonden voorwerpen1 lorgnet in étui, 1 hondenhalsband, 1 postduif, 1 poedel, 1 sleutel van een muziek doos, 1 wagen. Proces-verbaal opgemaakt wegens uitslaan van vloerkleedjes, wielrijden zonder licht. ADVERTENTIEN. Heden overleed te Oveeveen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze ge liefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder Mevrouw de Weduwe Dr. W. J. Grippeling geb. VAN VELSEN in den ouderdom van ruim 81 jaren. Uit aller naam W. GRIPPELING. O VERVEEN 25 Augustus 1905. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. j|e

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3