BINNENLAND. Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. een jong meisje hem naderde en vijf revolverschoten op hem afvuurde, die den generaal in den rug troffen. Me vrouw Minn greep de hand van het jonge meisje, dat onmiddellijk in hechtenis werd genomen. Daarop wees de gearresteerde de politie een op het station liggende hom en ver zocht haar zich in acht te nemen. Generaal Minn was in eens dood. Generaal Wonkjarljarski, vervan gende den gouverneur-generaal van Polen, generaal Skalon, op wien kort geleden een bommenaanslag werd ge pleegd, is Maandagmiddag om twee uur doodgeschoten, toen hij in een rijtuig door de stad reed. De moordenaar ontkwam. AMERIKA. De aardbeving te Chili. Uit Santiago wordt van den 26 dezer gemeld, dat er nu nog mannen en vrouwen levend onder de puinhoo- pen te voorschijn zijn gebracht. Vijl dagen brachten zij daar door. In een groot gedeelte der stad kun nen de lijken nog niet gezocht worden. Door de aardbeving is een gedeelte van het kerkhof tot onder aan de kust ingestort, de kisten meesleepend die zich openden. De lijken verspreiden een ondrage lijke lucht. De overheid wilde ze met kalk bedekken, maar daartegen ver zette zich de geestelijkheid. Verscheidene personen zijn dood geschoten wegens plundering en dief stal aan de slachtoffers gepleegd. Zelfs de hechtste huizen van Val paraiso zijn erg beschadigd. Het aantal dooden wordt nu op 5U00 geschat. Hofberichten. H. M. de Koningin en de Prins heb ben Zondag een rijtoer gemaakt naar Soeren. De Prins mende de twee schim mels. H. M. de Koningin heeft Hare dage- lijksche wandelingen in het Konink lijk Park hervat, veelal in gezelschap van den Prins of van eene hofdame. Dr. Roessingh bracht Zondagmorgen een bezoek ten Paleize. Vrijdag zal de Harmonie des och tends aan de Koningin een aubade brengen en zal een optocht van school kinderen langs het paleis trekken. De Koningin zal net gala-diner ten paleize vermoedelijk niet of slechts korten tijd bijwonen. In het Hotel des Indes te 'sGraven- hage is aangekomen Generaal Graaf Von Moltke, adjudant van Z. M. den Duitschen Keizer, belast met het over handigen namens Keizer Wilhelm van een geschenk aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haren verjaar dag. De generaal, verlrekt heden(Dins- dag) naar Het Loo. De verjaardag van H. M. de Ko ningin zal te Apeldoorn weder ge vierd worden naar de plannen van de Oranje-vereeniging. Ditmaal zal het feestterrein niet in het Wilhel- minapark zijn, doch op een weiland oij 't Loo in de onmiddellijke na bijheid van het Paleis, waar de kinder- en volksspelen zullen gehou den worden. H. M. de Koningin-Moeder op Hoog-Laren. Gistermiddag 4 uur bracht H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van jonkvrouwe Van de Pollenjhr. De Ranitz, per rijtuig een bezoek aan bet Amsterdamsch Sanatorium voor longlijders op Hoog-Laren. Bij het binnentreden van het ge bouw werd Hare Majesteit een bou quet aangeboden door het jongste patiëntje, den zesjarigen Leendert Sijpesteijn, die welwillend aanvaard werd. Na eenige oogenblikken vervol gens in de kamer der directrice, mej. Weenink, te hebben vertoefd werd de Hooge bezoekster rondgeleid door de heeren jhr. mr. Den Tex en Stuten, resp. voorzitter en pen ningmeester van het bestuur van 't Sanatorium, dr. Meindersma uit Hil versum, die gedurende het met ver lof zijn van den geneesheer der in richting, dr. Terpstra, diens functie waarneemt en de directrice. Alles werd in oogenschouw geno men, het gebouw, de nieuwbijge- bouwde kamers, de vijf lighallen, de twee septi-tanks enz. enz., bij welk bezoek de Vorstin voor elkeen een vriendelijk woord over had. Voornamelijk de bedpatiënten, en de in do lighallen verblijvenden, werden ieder afzonderlijk vriendelijk en op beurend toegesproken. Na den rondgang gebruikte Hare Majesteit eenige ververschingen, waarna zij om half zes weder per rijtuig vertrok. Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijks- hoogere burgerschool te den Helder: a. J. Gerritsz, te Haarlem; b. G. van Beek, assistent aan de Rijks-univer siteit te Utrecht. tot leeraar aan de Rijks-hoogere burgerschool teAlkmaar, J. Timmer, tijdelijk leeraar aan die school, en, voor het tijdvak van 1 September 1906 tot en met 31 Augustus 1907, F. H. Masclihaupt en H. Snelle- mans, tijdelijke leeraren aan die school met ingang van 21 September, tot burgemeester der gemeente Lisse, jhr. P. F. A. J. von Bönning- hausen, secretaris dier gemeente. met ingang van 16 September, tot burgemeester der gemeente West- zaan, W. F. W, Steenberg. is aan A. G. J. M. Coenegracht, burgemeester der gemeente Boven- karspel, toestemming verleend om tot 1 Augustus 1908 te Enkhuizen blijven wonen. Donderdag 30 Augustus geeft de Mininster van Financiën geen audi ëntie. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Rink, is te 's-Gra- veuhage van verlof teruggekeerd. De gewone audiënties van den minister van financiën, van marine en van koloniën zullen resp. Don derdag en Vrijdag niet plaats heb ben. Tot dusverre is er nog geen veran dering gebracht in het voornemen van H. M. de Koningin, om de fitting der Staten-Generaal op Dias dag 18 September a. s. in persoon te openen, waartoe H. M. den Zater dag te voren in de residentie wordt verwacht. Prov. Staten. In het zevende district te Amster dam is iiet heden de verkiezing voor een lid der Staten van ons gewest (vacature Crone). De strijd gaat tusschen den Katho lieken candidaat C. M. Herckenrath en den liberaal mr. B. van Rees. Statistiek. Bij Kon. besl. zijn met ingang van 1 Sept. benoemd tot directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek, mr. H. W. Methorst, hoofdcommies bij dat Bureau, tevens secretaris van de Centrale Commissie voor de Stati stiek, onder de gelijktijdige toeken ning van eervol ontslag uit laatst- gemelde betrekking tot secretaris van de Centrale Commissie voor de Statistiek, mr. J. R. B. de Roos, commies bij het Centraal Bureau voor de Statistiek. Verkeer inet gedistilleerd. Een wetsontwerp is ingediend tot goedkeuring eener overeenkomst tot regeling van het verkeer met gedistilleerd aan de Duitsch-Neder- landsche grens. De wet van 20 Juni 1862 bevat eene bepaling om te voorkomen dat het gedistilleerd even over de grens gebracht en daarna frauduleus teruggevoerd wordt. De Duitsche wetgeving op het gedistilleerd bevat eene dergelijke bepaling niet. Daarom is het wen- schelijk voorgekomen deze aange legenheid bij eene overeenkomst te regelen, op gelijke wijze als door Duitschlandjis geschied met Frank rijk in 1901 en met België in 1902 door België met Frankrijk in 1872 en door Frankrijk met Luxemburg in 1902. Onbestelbare en geweigerde postpakketten. De St-Cl. nr. 200 bevat een opgaaf van onbestelbare en geweigerde pak ketten, welke nog een maand na deze aankondiging bij het hoofdbestuur der post. en tel. ter beschikking blijven van de rechthebbenden, om, na ver loop van dien termijn, voor zooveel zij niet zijn opgevraagd, te worden verkocht. Belasting op Prijscouranten in Zuid-Afrika. Het Bureau voor Handelsinlichtin gen te Amsterdam ontvangt een schrij- van het Consulaat-Generaal der Ne derlanden te Kaapstad, waarin op grond van een onderhoud met den postmeester-generaal wordt medege deeld Volgens de veranderde bepalingen is de tegenwoordige positie aldus 1. Alle catalogussen, prijslijsten, enz., van b uiten landsche firma's naar de Kaap Kolonie gezonden, die minder wegen dan een Engelseh pond (1/4 K.G.) worden toegelaten zonder beta ling van eenig invoerrecht, dezulken die meer wegen, betalen het g wone invoerrecht, 2 d. per Engelseh pond of deel er van. 2. Waar groote hoeveelheden zwaar wegende artikelen van dezen aard naar Zuid-Afrika worden verzonden, kan men aan de postadministratie kennis geven van de verzending van zulke artikelen met behoorlijke beschrijving van den aard en vorm der pakketten, enz. en het bedrag der te betalen invoerrechten kan in zulk geval aan den postmeester-generaal der Kaap kolonie per wissel of anderszins gere mitteerd worden. 3. Voor enkele pakketten kan zulks niet geschieden, daar dit eene te om slachtige administratie aan het Alge meen Postkantoor alhier zou veroor zaken. Ned. Bond van Electr. Spoor-en Tram- beambten. Gisterochtend werd de algemeene vergadering van dezen Bond geopend. De voorzitter der afd. Haarlem, de heer Jo 1. Verton, wees er op, dat na de vorige algemeene vergadering het aantal leden van de afdeeling was ge stegen van 27 tot 50, en prees ten zeerste de houding van de directie der E. S. M„ die op geen enkel punt tegenwerkte bij het groeien der orga nisatie. Hij zette uiteen het groote verschil dat er bestond tusschen de vreemde lingen, die hier soms maanden aaneen doorbrengen, daartoe in staat gesteld, ook door den arbeid van het tram personeel, en tusschen de leden van dezen, hier vergaderden Bond, die willen trachten te bewerken, dat ook ook zij zelf meer zullen genieten van de door dien arbeid afgeworpen vruchten. Daarna sprak de Bondsvoorzitter, de heer Van der Plaat. In zijn rede stipte hij o. m. aan het ontslag van een conducteur aan de tram te 's-Hage, een man die 19 jaar dienst had, doch die wegens dron kenschap werd ontslagen. De seer. lichtte de zaak breedvoerig toe en zette uiteen waarom het bestuur heeft gemeend, in deze queastie niet te moe ten medewerken tot het bijeenroepen van een scheidsgerecht. De vergadering besloot in zake de quaestie van den Haagschen conduc teur de handeling van het hoofdbe stuur correct te verklaren, doch be treurde, dat geen scheidsrechterlijke beslissing werd uitgelokt en 1100- digde het II.B. uit daartoe nog mede te werken. In de middagvergadering werd voor gesteld een extra 4 °/0 heffing te houden voor de stakers te Leiden. Amsterdam, aangesloten bij den Bond van Gemeentewerklieden aldaar, oordeelde het niet gewenscht, daarover reeds nu een besluit te nemen, omdat die Bond reeds een bijdrage geeft; en Den Haag kon zich met het voorstel niet vereenigen, omdat de afdeelings- statuten zich daartegen verzetten. Na uitvoerige discussie werd het voorstel aangenomenDen Haag bleef buiten stemming. Voorgesteld werd voorloopig een maandblaadje uit te geven. De voor zitter zeide dat dit tijd werd waar de Bond nu reeds 1100 leden telde en lichte het voorstel nader toe. Het voornemen was de kosten te bestrijden uit de Bondskas. Na een uitvoerige discussie waarbij bleek, dat Amster dam wel niet voor de uitgave zal zijn te vinden, werd besloten het voorstel te verzenden naar de afdeelingen, om het dan te behandelen in de komende jaarvergadering. Mocht het blijken, dat het in de afdeelingen gunstig wordt ontvangen, dan zullen nog vóór die jaarvergadering eenige propaganda- blaadjes worden uitgegeven, onder leiding van de afdeeling Haarlem. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. In eene vergadering van arbeiders te Gieterveen c. a. is besloten den eisch te stellen, dat het loon voor het aardappelrooien met één cent per „rieg" verhoogd zal worden en alzoo op elf centen gebracht. Er circuleert eene lijst bij de boeren, om door hunne handteekening te t:>o- nen, dat ze hiermede genoegen nemen. Wie niet toestemt, zal later twee centen meer moeten betalen. Bond van Oud-Onderofficieren. Te Nijmegen is de algemeene jaar vergadering gehouden van den Eersten Ned. Bond van Oud-Onderofficieren van Land-, Zeemacht en Koloniën. Na opening van de vergadering door den voorzitter, den heer A. B. Michels, te Ede, die er op wees, dat de vereeniging in bloei toeneemt, werd het jaarverslag uitgebracht door den secretaris, den heer J. Muller te Am sterdam. Het aantal leden bedraagt thans 297 en 138 donateurs, zijnde eene vermindering van 38 personen met 1905. De penningmeester, de heer Mat- zen, wees in zijn financieel overzicht op een saldo van 12966. Aangenomen werd het voorstel om bij overlijden aan de weduwe uit te keeren f 80 en bij ziekte en door werkeloosheid buiten eigen schuld gedurende 8 weken f 5 per week. De periodieke aftredende bestuurs leden werden met algemeene stemmen herkozen. Stakingsnieuws. De bootwerkersorganisatie te Zaan dam heeft besloten, gedurende de heden aangevangen kermisweek geen conflicten uit te lokken, maar te trach ten alsnog de firma Pont te bewegen, tot het benoemen van drie nieuwe leden in de ontbonden arbitrage-com missie, waarin de drie leden-werklie den, die er zitting in gehad hebben dan weder bereid zouden zijn op te treden. Verder zal jhr. mr. Elias worden uitgenoodigd zijne medewerking in die richting te willen verleenen. De bootwerkers zijn hiertoe geko men door het feit, dat de 19 uitge stotenen Zaterdag hun laatste loon van de firma hebben ontvangen, hoewel het geschil, waarover de uitsluiting loopt, door het ontijdig ontbinden van het scheidsgerecht in geenen deele is opgelost geworden. Zondag vergaderde te Wageningcn de R.-K. werklieden-vereen. St. Jozef, onder leiding van den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer Brouwer te Hilversum. De bedoeling was de houding te bepalen der vereeniging ten opzichte van de staking aan de Germania-brouwerij. Besloten is, dat de drie leden-stakers, die eerst geroy eerd waren, maar later weder zijn toegelaten, lid moeten blijven tot de staking geëindigd zal zijn. Dan zal in de vereeniging een Ambachtskring worden opgericht en zullen de bedoel de drie leden moeten kiezen tusschen St. Jozef of den Bierbrouwersgezel- lenbond. Thans zijn zij van beiden lid. Wat de staking zelve betreft zal de vereeniging een afwachtende hou ding aannemen. De heer Brouwer erkende in zijn toespraak, dat de loonen die aan de Germania-brouwerij worden betaald, absoluut veel te laag zijn. BINNENLAND. Moord te 's-Gravenliage. In de Van Ostadestraat te 's-Gra venliage had gisteravond een vecht partij plaats, waarbij een man met een mes in den borst werd gesto ken. De dood trad kort daarop in. Als verdacht van deze moord ar resteerde de politie eenige perso nen. Een woesteling. Zondagavond kreeg een stoffeer der in de Van Meekerenstraat te Rotterdam, op straat woorden met eeii hoofdagent van politie. De stoffeerder, die in een door drankmisbruik hoogst opgewonden toestand verkeerde, ging op den loop, kwam voorbij de woning van zijn broeder in de Spiegelnisserstraat, sloeg daar in zijn woestheid, zon der eenige aanleiding, een paar rui ten in, lie]) toen dit huis binnen, vluchtte naar het dak en begon vandaar met pannen naar het zich op straat verzamelde publiek te werpen, doch raakte niemand. De politie haalde den opgewonden man ten slotte met veel moeite van het dak en bracht hem naar het bu reau van politie in de Meermans straat. Bij het overbrengen drong het publiek zoo op, dat de politie het met de sabels uiteen moest drijven. Onverklaarbare botsing. Gisternamiddag gingen twee in gezetenen van Nijmegen, de heeren M. en. van B., per rijwiel naar Arnhem. I11 de nabijheid van de Rijnbrug te dier plaatse ontmoetten zij twee boerenjongens, die zonder dat hun daartoe aanleiding werd gegeven, de wielrijders uitscholden en dreig den. Deze zeideu niets en reden door, maar werden achtervolgd door de boeren ouder het geroep van „houdt ze." Een derde boer, die voor hen uitreed met paard en kar, zette toen zijn voertuig dwars over den weg, zoodat niemand kon passeeren en kwam met de zweep in de hand de wielrijders tegen houden, waarvan één, de heer M., door een snelle wending kon ont komen, doch de heer B. viel en werd door de boerenjongens deer lijk mishandeld terwijl de banden van zijn wiel werden stukgesneden. Eindelijk lieten de kerels af en beide heeren gingen naar de politie te Arnhem, die den heer B. naar het ziekenhuis zond, waarin hij onmiddellijk werd opgenomen, daar hij een messteek aan het hoofd en een in den rug leeft, door welke laatste een der longen is geraakt. De daders zijn denzelfden avond door de marechaussee gearresteerd en in het Huis van Bewaring op gesloten. Een inbreker. Gisteren avond was er in een woonhuis in de Miquelstraat te Am sterdam, tijdens de afwezigheid der bewoners, een man naar binnen ge slopen, wat gelukkig niet onopge merkt was gebleven. De politie werd gewaarschuwd, men vond de deur gesloten: een agent van politie bij gestaan door een burger, klommen toen over een schutting van het achterhuis, en vonden toen een per soon die gearresteerd werd. Hij had reeds eenige kasten en meubels ge opend. In ke kamer werden verschillen de inbrekers-gereedschappen aange troffen, en in het privaat niet min der dan 15 loopers gevonden. De vergiftigingszaak te Den Boer. Aangaande de vergiftiging kan nog worden gemeld, dat een der slachtoffers, een oude heer H., over leden is en diens echtgenoote nog bedenkelijk ziek ligt. Het lijk van den heer H. is naar Groningen vervoerd, om nader te worden on derzocht. De overige patiënten zijn geheel of nagenoeg hersteld. Zware mishandelingen te Tilburg. De kermis te Tilburg heeft zich op den eersten dag (Zondag) alweer goed ingezet, zij heeft zich geken merkt door vele vechtpartijen. Bij den caféhouder S. in de Veldstraat onstond tusschen eenige personen een vechtpartij, waarbij zekeren IJ. door H. met een mes een steek in de borst, een in den rug en ver schillende andere onbeduidende wonden werden toegebracht. Hevig bloedend en bewusteloos werd de verwonde opgenomen en naar zijne woning gebracht, alwaar dr. Pieiers constateerde dat de longen waren doorgesneden en de getroffene le vensgevaarlijk is verwond. De da der werd laat in den nacht dooi de gemeente-politie op zijn bed ge arresteerd en naar het politiebureau gebracht. Eveneens werd in de Schijfstraat duchtig gevochten, waarbij zekeren v. G. door B. met een mes een ernstige'verwondiug in den arm werd toegebracht, die op het politiebureau voorloopig werd verbonden, terwijl op meer andere plaatsen het mes werd gehanteerd. Kalkoenen. De kalkoenen zijn in het jaar 1528 uit Indië het ((eerst (in j Zeeland ge bracht door een schip uit Zierikzee. De naam van'den gezagvoerder was Anthonis Muloch, een naam, die in een gedeelte der provincie nog voor komt. Deze zeevaarder heeft zich nog op andere wijze verdienstelijk gemaakt door den zout- en wijnhan del te openen met de Kaap-verdische eilanden. Er is aangeteekend daaromtrent: „In 't zelve jaer quarn een schip van Ziericsee in Zeelandt die Wielinge in, ende dese schipper was ghenaemt Anthonis Mulock, hij liadde met syn s hip by de anderhalf jaer op syne aeijse gheweest. Hij hadde in een nieuw landt gheweest in Africa, ghe naemt Caput Viride, daer noyt eenighe schepen uyt dese landen inne geweest hadden, ende hy bracht syn schip vol souts ende wynen. Hij hadde daer meer souts ghekocht 0111 eenen ducaat, dan hy in Bayen of Bretain- gien koopen conde 0111 elf ducataen. Dit schip brocht die eerste Kalkoen- sche hoenderen in Zeelandt." Branden. De groote boerenbehuizing van T. Tonkens te Drieborg is in brand ge raakt. Het voorgebouw bleef behou den. Te Spierdijk (N.-H.) is door hooi- bro«i afgebrand de boederij van den heer R. De inboedel is gedeeltelijk gered. Door onbekende oorzaak ontstond ■te Tiel brand in het huis, genaamd de Potlepel, bewoond door den eige naar L. en den arbeider K., wiens on verzekerde inboedel grootendeels ver loren ging. Het huis en de inboedel van L. waren verzekerd. Een hond en eenige kippen verbrandden. Ongelukken. Zondagmiddag is een 6-jarig kind te Amsterdam al spelende in de Mar kengracht gevallen. Het kind werd zonder teekenen van leven uit het water gehaald, doch aan twee genees- heeren mocht het gelukken de levens geesten weder op te wekken. Gisterenochtend is in het militaire kamp bij Laren een ernstig ongeluk gebeurd. De milicien-korporaal B., van het 2e regiment vestingartillerie 9e com pagnie te Naarden in garnizoen, was belast met het afvuren van het morgenschot. Toen het schot niet spoedig genoeg afging (hij was te laat) probeerde hij met lucifers de lading van den vuurmond te doen ontbran den. Hij ontstak eenige lucifers en ook dat wilde niet gelukken. Er bleek echter wel degelijk vuur te zijn achter gebleven, want toen hij eenige oogen blikken daarna zijn gelaat voor de monding van het kanon bracht, ging het schot plotseling af en kreeg de ongelukkige de volle vlam in zijn ge zicht. Het gevolg was, dat zijn linkeroog geheel verbrandde en zijn rechteroog ernstig werd beleedigd. Verder werd hij nog zwaar aan het hoofd ge wond. Hij werd in het militair hospitaal te Naarden ter verpleging opgenomen. Een 10-jarig zoontje va i een groen- ten-handelaar uit Huizen, dat met zijn vader de markt te Amersfoort bezocht is daar op het onverwachtst verdwe nen. Alle nasporingen bleven tot nu toe vruchteloos. Er heeft tusschen Zeddam en 's Hee- renberg een ongeluk plaats gehad. Uit een open wagen van de stoom tram ZutphenEmmerik nam de wind een parasol mee. De wegwerker Bus- sink keek waar de parasol terecht kwam en scheen neiging te hebben de tram te doen stoppen. Hij keek nog eens om, zich uit de tram buigend of half op de loopplank staande en sloeg toen tegen een telephoonpaal, waardoor hij uit den trein geworpen werd. Bij de eerstvolgende halte werd de conducteur gewaarschuwd en deze ging met eenige passagiers naar de plek. De men was aan beide zijden van den hals gewond. Bij de volgende hal le werd geneeskundige hulp ver schaft. In de mijn Laura is' de opzichter Linn, terwijl hij bezig was in de pompenkamer opmetingen te doen, door een vallenden steen aan het hoofd getroffen en gedood. Te Zegge (bij Rozendaal N.-Br.), is de bejaarde Wed. S. van een ladder gevallen en tengevolge van dien val overleden. Terwijl het 4-jarig zoontje van G.G., te Schellinkhout (N.-H.), zich met zijn vader op den akker bevond, geraakte het kind door een onge lukkig toeval te water, zonder dat de vader het bemerkte. Toen hij later zijn kind vond, was 't reeds verdronken. Een werkvrouw, die het ongeluk had in een kelder te vallen van een huis aan de Laan van Meer- dervoort in den Haag, overleed kort daarop aan de bekomen won den. De Storm. In de Tielerwaard heeft de storm zeer veel schade aangericht in de boomgaarden. Appelen en peren werden in groote menigte van de boomen geslingerd. De pachters der vruchtboomen zullen hunne reke ning nu geheel zien falen. De storm heeft in de talrijke boomgaarden ten Zuiden der Streek (N.-H.) groote verwoestingen aan gericht. De schade teweeggebracht door onrijp afgewaaid fruit is ver bazend groot. Vele boomgaarden lagen bedekt met afgeknapte takken, zwaar beladen met fruit. Ook aan de Zaandamsche kermis heeft de storm zijn kracht doen gevoelen. Verscheidene inrichtingen op de Burcht, welke op den vrijen wind stonden, waren verplicht, alles wat groote windvang veroorzaakte, weg te nemen. Van den stoomdraaimo- len van den Heer G. L. Tewe scheurde het groote zeil, dat tot dak van de tent dient, tot aan den nok open. De glijbaan wist men bij tijd5 door het vastleggen van touwen voor omvallen te behoeden. Een biertentje waaide geheel in elkaar- Het gevolg was, dat des avonds geen enkele inrichting kon openen, zoodat zij ook nog daardoor schade leden. De eerste kermisdag, was al'eS echter weer in orde gebracht 0,1 liepen de zaken weer naar weffi>eh- Te Zaandijk werden drie boonieU ontworteld en een vierde werd ge heel door midden gebroken. Een lantaarn werd vernield en de telefoon beschadigd. De storm heeft groote schade te Wijdenes aangericht, doordat mos terd- en andere zaadhokken bij me nigten over het veld verspreid werden. Hoeveel zaad verloren zal zijn ge' gaan is nog niet bij benadering te schatten. Ook in de vele boomgaarden hier heeft de storm verschrikkelijk huis gehouden. Bij honderden manden is rijp en groen naar beneden ge' komen. Door den vrij hevigen wind, wo01 op de Ceintuurbaan bij de Hem0* nystraat te Amsterdam een ijzere'1 ladder van een dak. Een meisj0 kreeg het zware voorwerp op het hoofd. Het kind werd met bloedend0 wonden naar een apotheek in d0 buurt gedragen en daar verbonden- Vervoer naar het Gasthuis bleek noodzakelijk te zijn. Burg. en Weth. hebben vergunning verleend aan den heer P. van de( Klugt tot uitbreiding vaneeoe smederij aan de Molensteeg, 76 rood, door bij' trekking van perceel Spaarnwoudei" straat 78. Ingekomen verzoekschriften bij en W. van J. Bruijn, om vergunning t0 oprichting van een droogkast ten b^ hoeve van het sigaren makersbedrij in do Gierstraat 49; van M. J. v. Leuven, om vergunning tot uitbreiding van eene kleedervva3 scherij in de Oranjeboomstraat 131"' Voorts is ter visie nedergelegd een verzoekschrift van Burg- Weth. tot oprichting van eene fabr"' tot het bereiden van gecarburee watergas op het terrein van de tj, meente-lichtfabrieken in den VeefP der. Voor het examen teekenen M- te Rotterdam geslaagd onze stadg6'1' de heer G. ten Napel. Te Utrecht slaagde voor de gy^VL.r. tiek de heer J. G. Westendorp, Onze stadgenoot, de lieer 1 (,r ker is te 's-Gravenhage geslaagd het examen Fransch L. O. paald, dat liet garnizoen te Amster Sc Aardappelrooiloon. -v "1 sjc j 9 1)0- De minister van oorlog heC' ^jjj

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2