Yereeniging„Koninginneda{f RIDDERFEESTEN. Uit den Omtrek. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Land en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Ingezonden. Laatste Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand. dezen winter minder sterk z;il zijn dan in vorige jaren. In verband daarmede zijn de kader- scholen bij het wapen der infanterie gevestigd hier ter stede, te Leiden en Amersfoort. Versterking van het garnizoen Am sterdam kan door dezen maatregel zoo noodig in korten tijd worden bewerk stelligd. In de parochiekerk van den H. Rozenkrans en den H. Dominicus aan het Spaarne viert op 5, 6, 7 en 9 September a. s. de Aartsbroeder schap van de H. Familie haar veertigjarig jubilé. Een Eerw. pater Redemptorist zal de feestpredicatiën houden. Vereeniging®„Koninginnedag." Belanghebbenden onder onze lezers verwijzen wij naar de in ons nummer van heden voorkomende advertentie over de Ridderfeesten. Schieten. Uitslag van den nationalen schiet wedstrijd, uitgeschreven door de Ver- eeniging tot verhooging van 's Lands weerbaarheid „Voor Vaderland en Ko ning" alhier, ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, is vastgesteld. Uitreiking van de prijzen zal ge schieden op Zaterdag 6 October a.s., des avonds 8 uur, in de sociëteit Ver- eeniging, Lange Begijnestraat nabij de Groote Markt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de internationale scherm wedstrijd gehouden zal worden op Zaterdag 29 en Zondag 30 September a.s. en dat het invullingsbiljet vóór 20 Septem ber a.s. moet zijn ingezonden. De Nederlandsche Heidemaatschap pij zal dit jaar alhier haar algemeene vergadering op 14 September houden. Vóór de vergadering op 13 Septem ber zal de afdeeling Zoetwatervisscherij hare bijeenkomst alhier houden, waar bij beroepsvisschers hunne belangen kunnen bepleiten in verband met het wetsontwerp op de vissclierij. Op 15 September wordt een excur sie gemaakt naar de duinbebosschin- gen in den omtrek. Naar wij vernemen zal het be kende. „Sextet Wilhelm Eggert", dat gedurende twee seizoens in het café du .Pasage te Zand voort veel succes behaalde, eerstdaags ook on ze stad bezoeken. Het voornemen bestaat van 1 12 September, alle avonden en eenige middagen, concerten te geven in de Café-zaal van het Restaurant „de Kroon". In de jongste vergadering van de afdeeling Haarlem van de Hol- landsche Maatschappij van Land bouw heeft de voorzitter, de Heer Fr. Lieftinck, in waardeerende be woordingen over wijlen Mr. H. Ph. de Kanter gesproken, in het bijzon der over hetgeen hij voor de on derlinge brandverzekering der maat schappij gedaan heeft. Tot bestuurslid in de vacature van wijlen den Heer Jac. van den Berg werd benoemd de Heer A. van Wickevoort Crommelin. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren Everwijn Lange en Van A instel. De rekening en verantwoording over 1905 bedroeg aan. ontvangsten f 1229.79i/2 en aan uitgaven f 1181.54. Eerste hulp bij ongelukken. De afdeeling Haarlem van het Witte Kruis is door een Rijkssub sidie in staat gesteld dit jaar we derom een cursus te doen geven in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken, onder leiding van Dr. Facee Scheffer. Aan deze lessen, welke op 4 Sep tember aanvangen in het Nutsge- bouw en tweemaal per week gege ven worden, zal deelnemen perso neel van de firma Enschede Zoon, van de Werf Conrad en van de gemeente-lichtfabrieken. Maatschappij van Verzekering op het Leven „Kenneinerland", alhier, De algemeene vergadering van aandeelhouders heeft tot mede-di recteur benoemd den Heer A. P. Staalman, oud-lid der Tweede Ka mer in Den Helder. De Heer Staalman heeft de de finitieve aanvaarding zijner benoe ming afhankelijk gesteld van de aanneming van door hem op een later te houden algemeene verga dering in te dienen voorstellen tot uitbreiding en daarmede gepaard gaande reorganisatie der Maat schappij. Hedenmorgen circa half 11 kreeg een jonge man in de Jansstraat een toeval. Den ongelukkige kwam het schuim op de lippenhij scheen zeer onder benauwdheid te lijden. Op 1 ast van een geneesheer werd hij in de Korte Jansstraat in het Café IJmuidcn van den Heer Wilde gedragen, waar hij spoedig weder hij kwam. Naar men zegt, heeft deze jonge ^an meermalen zulke toevallen. Mgr. B. Dankelman. Heden vierde Mgr. B. Dankelman onder algemeene belangstelling zijn zeventigsten verjaardag. De receptie was overdruk en de post bracht hon derden brieven en kaartjes met ge- lukwenschen. Onder de ingekomen stoffelijke blijken van achting en waar deering verdienen vooral gemeld eenige prachtvolle bloemstukken. Hedenochtend brak er een uitslaan de brand uit in het bovenhuis van perceel Spaarn wou derstraat 73, be woond A. Cobelens. Het bovenhuis brandde nagenoeg geheel uit, terwijl de benedenwoning, waar eene sigarenzaak gevestigd is, belangrijke waterschade leed. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse en aan haar wakker optreden is het te danken, dat het vuur zich niet verder heeft uitgebreid. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het omvallen van een kooktoe- stel. De inboedel was, naar buren ons mededeelden, tegen brandschade ver zekerd. ZANDVOORT. Op het terras van hot Groot Badhuis is een concert gegeven door het stafmuziekkorps van het eerste reg. veld-artillerie. Na ailoop werd een schitterend vuurwerk afgestoken, dat een over- groote menigte belangstellenden, lokte. Er reden extra trams naar Haarlem. IJMUIDEN. De heer C. Planteydt Fzn., reeder van visschersvaartuigen alhier, is benoemd tot lid van de Staatscommissie op het Toezicht op koopvaardijschepen en visschersvaar tuigen. ALKMAAR. De afdeeling Noord- Holland van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren, heeft in de Prinsenzaal van het Stadhuis, een algemeene vergadering gehouden, on der leiding van haren voorzitter, den heer W. P. Costerus. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer W. P. Costerus, tot plaats vervanger de heer J. Leijen, beiden te Edam. Bij de rondvraag werd door den heer Roovers gevraagd, of het wen- schelijk zou zijn, dat het bestuur der afdeeling zich wendt tot H. M. de Koningin, meteen adres in zake eene meer uniforme regeling der jaarwed den van burgemeesters en secretarissen. De wijze, waarop die in Friesland geregeld zijn, is veel beter dan de regeling in Noord-Holland. De voorzitter achtte het beter, eerst af te wachten het resultaat van de aanschrijving door Ged. Staten tot de gemeentebesturen gericht, om die sa larissen te herzien de vraag van den heer Roovers zal echter overwogen worden. Na de pauze werd door den heer Roovers eene inleiding gehouden, over het oprichten van een bondscursus voor gemeente-ambtenaren. Inleider was van oordeel, dat een ionds ge sticht moest worden en de kosten voor de deelnemers zoo laag gesteld kunnen worden, dat de deelname al gemeen kan zijn. De vergadering was het met den inleider geheel eens en achtte het wenschelijk, dat de moge lijkheid, om een of meer cursussen op te richten, door eene commissie zal worden overwogen. Het bestuur beloofde de zaak in nadere overweging- te zullen nemen. ZAANDAM. De kermisreizigers die de kermis bezoeken, hebben met de hun eigen vlugheid de scha de veroorzaakt door den storm, we ten te herstellen, zoodat Zondag middag 4 uur alle tenten voor opening gereed waren. Er heerschte dien dag, vooral in den vooravond een buitengewone drukte, want niet alleen Zaandam en de Zaansche gemeenten liepen uit maar ook Amsterdam leverde een behoorlijk contingent bezoekers. De beide stoombootmaatschappijen voerden duizenden aan. Gedurende dezen zomer werden de graven der H.H. Martelaren van Gor- cum nabij Brielle bezocht door 10,500 bede vaar tgan gers. De Eerw. Broeders Lucianus (Over ste) en Gregorius, beiden in het St. Vincentiusgesticht te 'sGravenhage zullen op 8 Sept. het zilveren feest vieren hunner professie in de Maas- trichtsche Congregatie van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen. De Eerw. Broeder Leo, van het St. Vincentiusgesticht te 's-Gravenhage heeft heden het R. K. Ziekenhuis, waar hij eenigen tijd verpleegd werd, hersteld verlaten. van „De Gelderlander" schrijft: Het is een voor Amsterdam nog ongewoon verschijnsel, dat een dienst doend katholiek priester wat men noemt op zich zelf gaat wonen; dit zal weldra gebeuren met onzen pas benoemden deken den HEerw. heer Mgr. Lans. De oud-president van Warmond was rector van liet Gesticht van Barmhartigheid, hét zoogenaam de Huis van Van Brienen aan de Heerengracht, hoek Raadhuisstraat, Hoe groot dit huis ook is, er is zoo veel ruimte noodig voor do verpleeg de meisjes en de Eerw. zusters, dat Mgr. Lans er in het gedrang komt' niet als rector maar als deken. Daar blijkt niet op gerekend. Aan het be stuur van een dekenaat als Amster dam, schier een bisdom op zich zelf zijn eischen verbonden die een pries ter geheel vorderen, en tot dusver werd het slechts met zeer groote moeite door een der pastoors vervuld. Dit is nu veranderd, maar Mgr. Lans kan zelfs het rectoraat van een ge sticht-, ditmaal uit gebrek aan ruimte en wegens andere ge reken aan een gestichts-inwoning verbonden, niet meer waarnemen. Er zal nu een an dere rector komen en Mgr. Lans gaat vrij wonen in een bescheiden huis aan de Keizersgracht, waarin vroeger de kleine kinderen der St. Annavcr- eeuiging werden verpleegd. In dat huis hadden de zusters oen soort ka pelletje, maar Mgr. Luns z il dit den kelijk niet gebruiken, doch olïicieeren in de kerk van de H. Catharina, waai de vorige deken, Mgr. Schweitzer, pas toor was. Katholieke Sociale Week. Deze belooft een reusachtig succes te worden; thans zijn er reeds 160 week-k aarten aangevraagd. In de Venlosche Courantwijdt dr. Nolens, die op de K. S. W. over ar beidsduur zal spreken, een artikel aan deze week. Aan het slot zegt schr. Natuurlijk kan een sociale week niet het middel zijn om het maat schappelijk vraagstuk in zijngeheelen omvang en diepte te doen kennen. Daartoe is een geregelde cursus van eenige jaren alleen in staat. Maar dat is ook het doel niet van deze instelling. In het algemeen en op den duur zal ze zich bepalen tot het bespreken van eenige onderdeden. Dezen eersten keer geeft zo echter, zeer terecht, als het ware een over zicht, ter orienteering. Moge deze eerste sociale week tot resultaat liebben lo. dat velen, en vooral leiders en bestuurders van werkliedenorganisaties met meerdere kennis uit Utrecht te rugkomen 2o. dat ze beter inzien, dat de ver schillende groepen van de maatschap pij werkgevers en arbeiders, indus- trieelen, handel, landbouw en midden standers enz. zich hebben te onthouden van hartstochtelijke, ondoordachte beweringen en eischen 3o. dat een spoorslag gegeven worde aan allen, die voor deugdelij k sociaal onderwijs te zorgen hebben 4o. dat het noodig en mogelij Ic blijke dat deze sociale week door andere gevolgd moet worden. Sociale rechtspraak. Het opperste gerechtshof in Duitsch- land heeft onlangs in een arrest over werkstaking en boycot overwegingen aangenomen, die geheel afwijken van vroegere uitspraken, met name uit het jaar 1904. Thans heeft zij, gelijk de „Soziale Praxis" meldt, beslist: 1. Boycot of werkstaking bij een loonstrijd is geenszins onrechtmatig. De werkgever heeft geen aanspraak op vergoeding der schade, die hij er door geleden heeft. 2. Een vereeniging van werklieden, die na een strijd te hebben aange vangen tot verkrijging van betere arbeidsvoorwaarden, krachtens hare statuten den leden, als deze niet mee willen doen, aanzegt, dat zij van het lidmaatschap zullen worden ontzet, begaat daardoor niet het misdrijf van strafbare bedreiging. 3. Evenmin is het een strafbare bedreiging, wanneer de eene partij aan dè andere aanzegt, dat zij van, op zich zelf geoorloofde, strijdmiddelen zal gebruik maken en aldus invloed poogt te oefenen op tie besluiten der andere partij. 4. Het is niet strijdig met dc goede zeden, wanneer werklieden ter ver krijging van betere arbeidsvoorwaar den en ter opruiming van toestanden en instellingen, waardoor zij zich be nadeeld achten, door middel van dag bladen of vlugschriften een beroep doen op medewerking van het publiek. Dh. H. A. Banning vierde Zater dag in goede gezondheid zijn 88sten verjaardag. Letterkundig Congres. Hot XXIXo Nederlandsch Taai en Letterkundig Congres te Brussel wordt heden te Brussel geopend. Maar Zaterdagavond heeft al de groote optocht van de Tooneelver- eenigingen te Brussel plaats gehad. Met vaandels, vlaggen en onder de toonen van drie groote muziekkorp sen trok de stoet naar het stadhuis. Daar waren de leden van het hoofd bestuur van het Nederlandsch Con gres en tal van letterkundigen. De dienstdoende burgemeester, de heer De Potter, sprak hier de aanwezigen toe en nadat een aantal liederen gezongen werden hield Dr. Thoden van Velzen uit Nieuwerscbans een t-ede. De nieuwe wereldtaal. De Nederlandsche Esperantisten- vereeniging „La essonto estas nia" (De toekomst is ons) hield te 's-Gra- venlmge, onder voorzitterschap van den heer Dreves Uitterdijk, een al gemeene vergadering. Uit verschillende piaatsen van ons land waren afgevaardigden en be langstellenden aanwezig, waaronder ook eenige dames. Na het welkomstwoord van den voorzitter werd door den secretaris, den heer Romein, uit Utrecht, voor lezing gedaan van het in het Es- paranto gestelde jaarverslag. Tot leden van een commissie, die tot opdracht iieeft het samenstellen van een nieuw reglement, werden gekozen de heeren dr. Eykman, van Scheveilingen, en Romein. Voorts werd de vergadering in de gelege nheid gesteld kennis te maken met verschillende nieuwe uitgaven, alle betrekking hebbende op het Esperanto. Na de behandeling van eenige aangelegenheden van huishoudelij- ken aard werd als plaats voor de volgende jaarvergadering aangewe zen Amsterdam. Uitspraak van Latijn en Grieksch. In October zal een samenkomst plaats vinden van de letterkundige vereenigingen te Cambridge en Oxford, 0111 te komen tot de invoering eener betere uitspraak van het Latijn en Grieksch. Dc gewone uitspraak, op gelijke wijze als het Engelsch, is reeds lang afgekeurd en ongeveer tien jaar ge leden is daarvanjjal afgeweken op de toen gestichte universiteit van Wales. Slechts aan enkele opleidingsscho len is dit voorbeeld gevolgd, daar de beide oude universiteiten zich hielden aan de Engelsche uitspraak. Op aandrang van de vereeniging van leeraren zal nu ook daar de her vorming worden ingevoerd. Men zal waarschijnlijk voor het Latijn de uitspraak aannemen die, volgens de onderzoekingen van prof. Lindsay, te Rome in de eerste eeuw vóór onze jaartelling gold, en voor het Grieksch die uit de 4de eeuw v. Chr. In Schotland en N.-Amerika is deze uitspraak van het Grieksch al sedert vele jaren- aan de Universiteiten regel. Holl. Maatschappij van Landbouw. Onder voorzitterschap van mr. A. Ferf hield de Haagsche afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gistermiddag een ledenver gadering, waarin o. a. werd medege deeld dat de Minister van Oorlog wederom voor dit jaar de s'midse in de Alexander-kazerne beschikbaar heeft gesteld voor den a. s. hoefsmid- cursus, waarvoor zich reeds vijf adspi- ranten hebben aangemeld. Tot afgevaardigden naar de Donder dag a. s. te Beverwijk te houden 77e algemeene vergadering der maatschap pij werden benoemd de heeren mr. A. Ferf en S. R. van Franck. Als bestuursleden werden herkozen de heeren jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot, S. C. Korteweg, A. van Ho boken van Hoedekenskerke. BUITENLAND. Echtscheiding in Indië. In zekere streek in Indië werden de banden des huwelijks op zeer eenvoudige wijze verbroken. Wan neer de echtelieden het samen niet meer kunnen vinden, koopen zij twee kaarsen van gelijke grootte. Men plaatst deze op den vloer en ont steekt ze gelijktijdig. De eene stelt den man, de andere de vrouw voor. Wiens kaars nu het eerst is af gebrand, verwijdert zich terstond, en de banden des huwelijks zijn verbroken. Ook modern? Een drama. Een Londensch timmerman had zooveel overgelegd, dat hij, te Ba sildon in Essec, buiten kon gaan wonen, al was het in een hut en in een afgelegen oord. Hij had het daar met zijn vrouw best; alleen plaagde hen het gebrek aan water. Zij haalden 't wel uit een put van een huurman, maar die verbood het hun ten laatste. Eenige dagen ge leden gingen nu man en vrouw heef in de vroegte naar den put om ongemerkt water te halen. Een zoon van den huurman, 20 jaar oud, schoot hen daar met een dubbel jachtgeweer dood. Hij heeft al he kend misschien is een jongere broer medeplichtig. Honderdjarigen. De weduwe Marie Berfkofsky, te Berlijn, heeft Vrijdag op haar hon derdsten verjaardag, welke zij in gezondheid heeft gevierd, van Kei zer Wilhelm een kostbaren porse leinen kop en schotel ontvangen. Dit geschenk met den gelukwensch kwam het allereerst. Ee» deputa tie van de Berlijnsche magistraat kwam baar gelukwenschen en de burgemeester van Berlijn, met va cantia afwezig, zond haar uit de verte een groet. In de buurt van -Jena is een landbouwer, met name Friedrich Biertümpfel, gestorven. Een merkwaardig man; want hij was 124 jaar oud! Waarschijnlijk de oudste bewoner van heel Mid den-Europa. Hij vocht mee hij Auerstadt, waar het Pruisische le ger zulk een zware nederlaag leed en werd daar gevangen genomen. Die slag herinnerde hij zich heel goed en het stond hem voor hoe Maarschalk Davoust met ontbloot hoofd een Pruisischen generaal kwam aanspreken, die gewond op een baar werd aangedragen. Bier tümpfel laat één zoon na, zijnjon- ste, een grijsaard van 80 jaar. Een luchtig zitje. In een Berlijnsch tijdschrift Mcdi- zinischer Reform wordt een vernuftig plan aangeprezen om de bewoners van groote steden frissche lucht te verschaffenhoog in de lucht. Daartoe behoeft men slechts bijv. 50 meter hoog gelegen platten aan te leggen op eenvoudigen onder houw en bereikbaar met hijschbak- ken (lifts). Natuurlijk voorzien van stevige hekken en bezet met stoelen en tafeltjes, en met gelegenheid om zich aan verfrisschenden drank te laven. Czar Peterhuis. Londen heeft, gelijk men weet, evenals Zaandam, een „Czar Peter- huis" het huis no. 15 in de „Bue- kinghamstreet", waar Peter de Groote heeft gewoond, toen hij het Londensche ambachts- en nijver heidsleven kwam bestudeeren. Maar dat „Czar-Pe ter huis" zal eerstdaags worden afgebroken, 0111 plaats te maken voor een kantoor gebouw. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Hoofdredacteur. Ik was gisteren getuige van een paar tooneeltjes, die ik u wil ïnede- deelen Op het postkantoor hoorde ik den beambte, die met de inning der gelden voor postwissels enz. belast is le. Een man toesnauwen„U woont dichter bij het postkantoor te Over- veen dan hier bij de groote post," Hij was echter zoo genadig te ver klaren, „dat de man 't recht had te gaan, waar hij wilde". O zoo! 2e. Een werkman kreeg den snauw „kunt u 't geld niet dichter bij schuiven? Schuif 't hierheen". Meneer moest anders te ver reiken 1 3o. Een zeer net gekleed heer, dien ik toevallig ken er. die in positie enz. heel wat hooger staat dan de bedoelde ambtenaar, kreeg iets te hooren over „onzin", omdat hij halve-centspost- zegels gebruikt had, waar meneer de ambtenaar liever andere had gezien 't Was in één woord ergerlijk, hoe die meneer, die toch betaald wordt om het publiek te bedienen, daar liet Rus sisch bureaucraatje speelde. Ik meen goed te doen met deze feiten even te vermelden, daarhet Haar- lemsch publiek recht heeft op eene be leefde, goede behandeling en bedoelde heer noch beleefd noch voorkomend is. Uw trouwe lezer S. Naschrift. Ter verontschuldiging van den amb tenaar is misschien aan te voeren, dat zijn dienst een zeer zware is. Over het gebeurde zelf kunnen wij niet oordeelen, doch wij zijn het vol komen met den inzender eens op dit punt: het publiek heeft recht op eene beleefde, voorkomende behandeling. En zoo de bovengenoemde feiten waar zijn, kan de bedoelde ambtenaar ge lukkig eene uitzondering genoemd, want zijne collega's bleken ons altoos de vriendelijkheid zelve. Redactie. De „Unione cattolica". Er is van de nationale Katholieke kiesvereeniging in Italië een rondschrij ven uitgegaan, behelzende het reglement, dat den gang der verkie zingen beoogt te verlichten. Daar het hoofddoel van de „Unione1, is, de regeling en de vestiging van Katholieke kiesvereenigiugen te be vorderen, achtte het Comité het wen schelijk uit ieder district van Italië een afgevaardigde als medewerker toe te laten, opdat de georganiseer de Katholieke kiezers in tijd van nood onverwijld zouden kunnen in grijpen. De districts-vertegenwoordigers lich ten bovendien het bestuur van de I „Unione" in aangaande de noodeu en wenschen van hun distriet. Men tracht op deze wijze te berei ken, dat iedere provincie de alge- meene grondregelen er buiten gelaten eene zekere vrijheid van optreden behoudt. Voor de vaststelling van een pro gram van actie moet men alsnog het advies van bevoegde en gezaghebbende personen inwinnen. Te dien einde I wordt er te Milaan eene vergadering! bijeengeroepen van alle Katholieke,! Raads- en Statenleden in Italië, ter-1 wijl ook alle afgevaardigden van del „Unione" in den a.s. herfst te Rome] samenkomen. Als het ofticiëele orgaan van de „Unione" zal er eerstdaags een tijd schrift in het licht verschijnen. Aan het slot van het rondschrijven] worden de Katholieken aangezocht I zich om dc banier des geloofs tel scharen, om tot de zegepraal van! Godsdienst en Vaderland te geraken. Onderteekenaars van de circulaire] zijn Prof. Tolli, voorzitter; Pericoli vice-president; burgemeester Tono penningmeester, en prof. Calvini, se-1 eretaris. Nieuwe bijeenkomst van de Franscluj Bisschoppen. De vergadering van het Fransche Episcopaat is op 4 September be paald. Men verlangt zoo spoedig I mogelijk de vergadering te beleg gen. Zij zal voorafgegaan worder j door eene bijeenkomst van de Blij vende Commissie, die gelijk men I weet uit zeventien leden bestaat Deze laatste bijeenkomst zalhoogsij waarschijnlijk 1 September zijn. HAARLEM. Tarwe f 6.75 a f 6.241 per Kg. Rogge f 0.a f 5.20 pel Kg. Haver f 3.65 a f 0.per Kg. Karweizaad f 14.50 a f pe'1 50 Kg. Capucijners a f 9,75. SCHIEDAM, Noteering Makelaars f 11.50, Jenever f 15.50, Beurscom- missie f 11Stemming flauw. Ruwe] Spiritus f jug SpoelingCommis sie f 1. PURMEREND. Aangev. 220 st. Kaas kleine f30,- 0 rniddelb. t'OO, 2050 K.G. bot f 1.10 a f 1.20 per kilo; gemiddeld 1' 1,11 ;i f0,00 per 100 st.; eendeieren f0,C A f 0, per 100 stuks, 0 Getrouwd: 26 Aug. L. Bok ei M. T. F. Creeiners. Bevallen: 26 Aug.M. P. Ran j Vis, z. T. Hellinga-Zwart, z. M| Moens-v. d. Broeke, d. 28 Aug., C. P. M. v. Etk-v. d. Meij, z. Overleden: '26 Aug. J. B. De coz, 78 j., Jansstraat. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen 1 fotografie! 1 armband, 1 broche, 1 haulwagèc 1 mand. Procesverbaal opgemaakt wegens het niet opvolgen van opgelegde voor 1 waarden bij de vergunning voor een mestverzameling, berijden van eer j straat in verboden richting, wielrijdei] zonder licht. ADVERTENTIE N. Het Bestuur maakt bekend, dat met bet oog op de receptie van den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie, die gehouden zal worden op Vrijdag 31 Augus tus a. s. des avonds tusschen 8 en 9 uur, het groote avondfeest in de „Sociëteit Vereeniging" in plaats's avonds 8V2 uur om 9 uur zal aanvangen. HET BESTUUR: G. B. CROMMELIN, Voorzitter, J. J. ZEEWOLDT, Secretaris. Leden, welke eventueel nog niet in liet bezit mochten zijn van diploma, gelieve kennis te nemen, dat deze alsnog verkrijgbaar zijn ten kantore van den penningmeester, Koningstraat 32. f De Amsterdamsche briefschrij ver 'k

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3