Wat is noodig Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap. Land- en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. t ir>", dat zij zich doet vertegenwoor- s ii'H in de optocht op 31 Aug. a. s., ■"ede ingekomen een gift van f25 de 2 Aug. vereeniging alhier, en rden diverse commissies benoemd 3r de middag- en avond feestelijk- pENNEBROEK. In de inorgen- pnd te half acht uur te houden "'tibare Raadsvergadering zullen de %ende punten worden behandeld: Voorloopig vaststellen der reke- Pg over 1905. f- Benoeming leden en plaatsvcr- Pgende leden stembureau. •ening der Landbouw tentoonstelling. ;0nze bijzondere correspondent te Verwijk meldt dd. gisteren Wanhoopten velen, dat de lioogge- P^tmen verwachting dezer exposi- le zou teleurgesteld worden door de Pgernatigde weergesteltenis, een Nriijk nazomerzonnetje verjoeg alle ftgst en vreeze. Hedenmiddag twaalf uur waren !P het terrein reeds vele autoriteiten ^iwezig, heen en weer drentelend e komst vair minister Veegens af meldend. Omstreeks half een ver been deze. Aan den ingang van fit hoofdgebouw werd de hooge «Zoeker verwelkomd door hetdage- jksch bestuur der gemeente Bever wijk en Heemskerk. Na deze eerste 'egroeting nam de heer Geven, borzitter der afdeeling Velsen en ^streken het woord. Allen riep hij fe'i hartelijk welkom toe. Op de 6erste plaats aan zijn Excellentie den '"blister van het nieuwe ministerie ^an landbouw, die zoo welwillend ras> deze tentoonstelling te komen S'penen. Vervolgens aan alle leden ''an het hoofdbestuur en alle eere- eden. Een woord vair hulde bracht uj aan denlheer Roozen, die zich zoo kranig had gekweten van zijn taak onder wiens vakkundige leiding F6 tentoonstellings-gebouwen verre pen. Daarna verzocht hij den minister een woord ter opening te spreken. De hooge bezoeker sprak in de Volgende woorden 't Was een goede gedachte aan he 78e algenreene vergadering aan he Maatschappij van Landbouw een tentoonstelling te verbinden. Vol gaarne had hij aan de uitnoodiging gevolg gegeven en zeer was het door hem gewaardeerd deze tentoon stelling te openen. Allen heette hij hier welkom,zoo bezoekers als inzen ders. Tentoonstellingen als deze zijn Vooral voor ons vaderland zeer ge- W'ichtig en belangrijk. Ze brengen Verbouwer en verbruiker tot elkan der, 't volk leert hier kennen wat d°°al in het eigen land geteeld wordt, t Werkt ontwikkelend op den land- houwer, die hier kan leeren wat pijn vakgenoot beter kan dan hij. t Zal het landbouwersbedrijf opbeu ren uit de malaise en onverschillig- heid, waarin het voor 1884 ver keerde. Landbouwtentoonstellingen als heze zullen een goede voorbereiding zijn voor de nationale en internatio nale tentoonstelling die in 1907 zal gehouden worden in den Haag. In dien vreedzamen strijd zal onze landbouwer zijn vakgenoot uit den Vreemde ontmoeten om zich met hem te meten. Sinds 1884 is er een keerpunt gekomen in ons akkerbe- hrijf. Toen zijn wij geslagen en geducht °ok, door het buitenland. Maar sinds dien tijd is men niet gebeterd. Met noeste vlijt is men aan het Verk getogen en nu, nu heb ik het volste vertrouwen dat de inter nationale tentoonstelling van 1907 zal toonen, dat wij met reuzenschre den zijn vooruitgegaan ter verbe tering en dat we niet meer ten achter staan bij de vreemden. En* hiermee verklaarde ZExc. de tentoonstelling geopend. Hierna voert de heer Breebaart, lid. van het hoofdbestuur der Maat schappij, nog het woord om hulde te brengen aan de afdeeling Bever- Wijk. Nu werd een kijkje genomen naai de verschillende producten. De heer Geven leidde Zijn Excellentie rond die met belangstellingstelling nu en dan inlichtingen inwon. Vooral bij de inzending van de afdeeling: Rijks- landbouwwinterschool te Schagen werd lang stilgestaan. Onder de reeds genoemde aanwezi gen merkten wij op onderscheidene Kamerleden en leden van de Staten. Met voldoening kan worden gemeld dat een bijzonder woord van lof werd gebracht aan den architect C. J. Roo- zee, den man, die alles organiseerde en regelde. (Wordt vervolgd). Behaalde prijzen. Afdeeling Akkerbouw Witte tarwe: le B. Biesheuvel, Haarlemmermeer. 2e J. Lodder Goedereode. Jubilee haver: P. Barendregt Be verwijk, 2e A. 0. Schaap AVijker- meer. Ligorvo haver: le A. Ij. Schaap, 2e B. Biesheuvel. Probsteyer Haver: le G. Poel Beverwijk, 2e A. C. Schaap, 3e P. Barendecht Beverwijk. Chevalier gerst. B. Verhulp Haar lemmermeer. Wintergerst: le B. Biesheuvel, 2e W. de Clercq, Santpoort, 3e P. Ba- rendsdregt. Winterogge le B. Biesheuvel, 2e B. Verhulp. Kleine groene erwten: 1. A. C. Schaap, 2e P. Veenboer, 3e Wed. O. Schaap, Velsen, 4e B. Verhulp, Wijker valen: le N. Brandjes 2e G. Poel, 3e K. J. C. Del Court. Paardeboonen: 2e B. Verhulp. Karwijzaadle G. Poel, 2e M. Schaap. Bruin MosterzaadG. Poel, Bever wijk. De schoonste collectie verzame ling zaden, Granen en Peulvruch ten le Vereeniging de korenbloem, Beverwijk 2e AVed. J. Leupen en Z. Plaarlem. Gele uien: le A. C. Schaap, 2e Jac. Jong. Bieten; Jb. Kes Schermerhorn. Mangels voor Vee: 1 Bcerheuvel 2 pr. J.W. Ackerman Lutken-polder. Vroege Aardappelen le Del Court, Late Aardappelen le C. v. d. Colk Velsen; 2e Del Court. Bloemkool 1 G. Groot Lutjebroek. HAARLEMMERMEER. Een han delsreiziger. die bij den winkelier Kool alhier geld voor geleverde boter zou ontvangen, werd door den winkelier en diens vrouw zoodanig mishandeld en verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De arts Folmer uit Sloten oordeelde na de voorloopige behandeling over brenging naar het gasthuis te Amster dam noodzakelijk. Tegen het echtpaar is proces-verbaal opgemaakt. AALSMEER. In de jongste Raads zitting bleek, dat men een door den Raad gewijzigde bouwverordening per abuis ongewijzigd heeft laten afdruk ken. Dat gaf, volgens het N. v. d. aanleiding tot eenige scherpe opmer kingen. De heer Keessen„Ik noem die bouwverordening, zooals ze nu is, een onding. Zooals ze nu gemaakt is, kan je gerust zeggen: 't is misdruk. Zoo'n groote bok als hier geschoten is, dat is nog al de moeite waard. De wijzi gingen, die door ons zijn aangebracht, daar is maar in het geheel geen nota van genomen. Ik vind 't voor den geheelen Raad een schande, en de schuld daarvan ligt bij B. en W. De heer Baarse 'is 't met Keessen eens. Wanneer er aan de besluiten van den Raad geen gevolg gegeven worden, kunnen we in het vervolg wel thuis blijven. De heer Buis stelt voor de geheele bouwverordening maar weer weg te werpen en een geheel nieuwe te ma ken, enz. Het einde is, dat den heeren Kees sen, Baarse en Buis verzocht wordt de verordening volgens hun goeddun ken in concept te wijzigen om daarna door den Raad nog eens vastgesteld te worden. Er bestond niettemin een besluit van Ged. Staten der provincie, dat de bouwverordeningen vóór Juni 1906 moesten zijn vastgesteld. Te Maastricht zijn de volgende eerw. paters der Sociëteit van Jesus priester gewijdGerard Piepers, Willem van den Hoven, Petrus van der Scheer, Cornelis van Meeren- donk, Joannes van der Loo, Victor van den Putten, Joseph Kleintjes en Gerard Steins Bisschop. le I era heeft de plechtige eerste steenlegging plaats gehad voor de eerste Katholieke kerk, die onder Ilaliaansch protectoraat komt te staan. De vicaris en apostolische gede- geleerde, de Italiaansche gezant en de consul-generaal van Italië woon den de plechtigheid hij. Te Fuida is gisterochtend met een plechtige pontificale H. Mis tot in roeping van den hijstand des H. Geestes de Conferentie van Duit- sche Bisschoppen geopend. Minima-jaarwedden. Zeven afgevaardigden van afdee- lingen van het Ned. Onderwijzers genootschap en een in die provincie wonend hoofdbestuur van genoemd genootschap hebben een adres aan H. M. de Koningin gericht, waarin zij onder opmerking o. a. dat na onderzoek gebleken is, dat, op wei nige uitzonderingen na, overal in de provincie Noord-Brabant aan de openbare onderwijzers de minima- jaarwedden worden uitgekeerd, vra gen om eene regeling der jaarwed den als volgt Het aanvangsalaris van een onder wijzer zonder hoofdakte worde 600 gld.; voor dienstjaren ontvange hij vijf verhoogingen van 75 gld. om de drie jaar. De hoofdakte worde betaald met 100 gld., de verplich te hoofdakte met 200 gld. Een gehuwd onderwijzer ontvan ge bovendien 150 gld. voor huis huur of, zoo mogelijk, vrije woning met tuin. Hoofden van scholen ge nieten een aanvangsjaarwedde van 950 gld. met vrije woning en tuin. De verhoogingen zijn dezelfde als die van den onderwijzer, dus 5 in aantal en worden gegeven om de drie jaar. Dit adres met Memorie van Toe lichting is ook aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant toege zonden met verzoek H. M. de Ko ningin te adviseeren, de jaarwedden der onderwijzers te verhoogen op grond van art. 26 der wet op het 1. o. Opheffing Kamer van Arbeid. Bij Kon. besluit is de Kamer van Arbeid voor de aan het bouwvak aanverwante bedrijven te Rotter- dem opgeheven, omdat een behoor lijke samenstelling niet mogelijk is gebleken. Vakorganisatie. Het Ned. R. K. vak-secretariaat van brood-, koek- en banketbak kers, cacao, chocolade en suikerbe werkers zal het vervolg der 10e al- gemeene vergadering houden op Zondag 16 .September in de boven zaal van het café „De Pool" te Amsterdam. Behandeld worden o.a. de voor stellen Haarlem, om Ons Vakblad te vergrooten en tot de uitgifte van een jaarboekje over te gaan, als mede het voorstel-Deventer. Het secretariaat richtte op een betrekkings- en plaatsingsbureau. De laatste dagen kwamen bij het Centraal Bureau van K. S. A.. te Leiden, zóó vele vragen om kaarten in voor de Sociale AVeek, dat men, met 't oog op do vele reeds aange vraagde avondkaarten, tot de bevin ding kwam, dat 's avonds de groote en kleine zaal van „Buitenlust" ver- eonigd, nog te klein zouden zijn, om allen te kunnen bevatten. Daar 't zich bovendien laat aanzien, dat er velen vooral des avonds nog zullen komen, die niet vooraf een kaart bestelden, is besloten, om voor de avondverga deringen de groote zaal van 't Ge bouw voor Kunsten en AVetenschap- pen" te huren. De Ochtend- en Avond-vergaderin gen zullen dus gehouden worden Huize Buitenlust, Maliebaan 81, ge lijk in het Programmaboek staat aan gegeven, terwijl de avondvergade ringen, benevens de slotvergadering, zullen gehouden worden in Kunsten en Wetenschappen. Dit laatste locaal heeft ook dit voor, dat het vlak bij 't Station is, en 't derhalve gemakkelijker zal zijn, de laatste treinen te halen. Houders van weekkaarten, die een of meer vergaderingen afwezig den ken te zijn, worden dringend verzocht, dit alsnog, met opgave van hun num mer aan 't Centraal Bureau te Leiden te willen mededeelen, daar dan vóór die vergaderingen over hun gereser veerde plaats kan beschikt worden voor houders van dagkaarten. Het is voor de „Kath. Soc. Actie" in ons land zeker een bemoedigend verschijnsel, dat reeds deze eerste Sociale Week een zoo buiten alle ver wachting groot succes heeft. Mits tijdig per postwissel besteld, zijn thans aan het Centraal Bureau te Leiden nog verkrijgbaar weekkaar- J f2.50, dagkaarten a fl.avond- kaarten a f0.25. De dagkaarten geiden voor den ge heelen dag. Esperantisten. Omtrent de algemeene vergadering van de Nederlandsche Esperantis- tenvereeniging, te 's Gravenhage gehouden, meldt men nader, dat uit liet jaarverslag bleek, dat de vereeniging vooruitgaande is. Me- dedeelingen werden gedaan van de uitgave in eenige duizenden exem plaren van een zeer goedkoop en volledig Esperanto-1 eesboekto t wel ks samenstelling zal worden medege werkt door den heer Dreves Uit- terdijk. Ook werd medegedeeld, dat 13 Sept. ek., 's avonds te 8 uur, een nieuwe cursus in het Esperanto aanvangt, welke gehouden wordtin een lokaal aan de 2e openbare bur gerschool aan de Korte Lombard straat te 's-Gravenhage (hoofd de heer Keene.) De internationale tentoonstelling te Maastricht werd tot heden be zocht door ruim 2500 belangstel lenden. Verkocht werden 10 schilderijen en aquarellen van Nederlandsche meesters; 6 schilderijen enaquarel- len van Belgische kunstenaars; 1 aquarel van Engelsche afkomst en 3 beeldhouwwerken. Op Maandag 3 September wordt de tentoonstelling gesloten. Wetenschap onder de Katholieken. De Vereeniging tot het bevorderen van de beoefening der Wetenschap onder de katholieken in Nederland zal dit jaar hare gewone algemeene vergadering houden te Utrecht op 30 September a.s. Prof. Aengenent uit Warmond zal in de middag-vergade- ring eene lezing houden over: „De sociologie sinds Auguste Comte." De reeds vermelde 5de staartster van 1906 werd reeds op 22 dezer door Kopft' te Heidelberg ontdekt. Zij beweegt zich langzaam, 10 minu ten dagelijks, in westelijke richting. De Koning der Belgen heeft een prijs van 300.000 francs uitgeloofd voor hem, die een middel tegen de slaapziekte zal ontdekken. Plij zal toegekend worden zonder onderscheid van landaard, op voor dracht van een jury, te benoemen door den Koning, bestaande uit 3 geneeskundigen en gepresideerd door een niet-geneeskundige. Bovendien heeft de Koning een crediet geopend van 800.000 francs voor bestrijding der onkosten ver bonden aan het doen van onder zoekingen over de verhoeding en de genezing der slaapziekte. De Opera te Leipzig, waaraan onze landgenoot Jac. Urlus verbon den is, opende het seizoen met „Lo hengrin" en daarna met „Die Stum- me von Portici," In de eerste ver vulde Urlus te titelpartij en in de laatste die van Masaniello. De pers is weder vol lof over hem. Terwijl de een schrijft, dat men nog in de Groote Opera te Parijs, nog ergens elders een betere Masaniello hooren kan, meldt een ander blad, dat de sluimer-aria een Bravourstück romanischer Gesangs- kunst" was. Eene Pers-tentoonstelling. Voor de internationale tentoon stelling, welke 1 November van dit jaar te Christchurch (Nieuw-Zee- land) gehouden wordt, zal ook eene verzameling bijeengebracht worden van al de nieuwsbladen der we reld. Er is een afzonderlijke commissie voor benoemd met een naam„The World's modern public prints ex hibit-committee". Deze wendt zich tot. alle uitgevers van bladen om een nummer van hunne uitgaaf voor dit doel af te staan. Men bedoelt alle bladen, groot of klein, geïl lustreerd of niet, dagblad, weekblad of maandblad, verschijnende in het nederigste dorp of in de hoofdstad. 't Is niet louter om der curiosi- teitswille, dat men dit doet; men wil er een beeld mee geven van den rustigen gang der beschaving, door de Pers bevorderd. Als 't kan, zou men er ook wel eene schets of photo van den Editor bijgevoegd willen zien. Tot dusver heeft het comité op zij n aanvragen de m eest bevredigende antwoorden ontvangen. Aan het tot ons gekomen verzoek om de aanvraag aan de verschillen de uitgevers over te brengen vol doen wij gaarne. Plet adres voor de te verzenden bladen is: Secretary World's Modern Publie Prints Exhibit- Committee, Christchurch New Zealand. jjf A'an 16 tot 18 October a.s. zal te Rome de eerste vergadering van de internationale Seismologische ver eeniging plaats hebben, waartoe nu achttien staten belmoren -Neder land niet. In den Eilandspolder (N.-H.), waar in de laatste j aren zeer veel aan tuin bouw gedaan wordt, heeft men nu ook met goed gevolg proeven geno men om bloembollen te kweeken. Naar gemeld wordt, zullen nu door verscheidene tuinders proefveldjes worden aangelegd voor het teelen van blo mbollen. BUITENLAND. De katten van Piacenza. Een medewerker van Harpers Ma gazine bracht kortelings een bezoek aan de Italiaansche stad Piacenza. Hij bepaalde zich niet enkel bij het vergaren van kunstindrukken, maar vond ook ruimschoots gelegenheid om eene eigenaardigheid van Piacen za op te merken en wel de kattenwereld. Treft men deze dieren in Italië overal bij massa's aan, te Piacenza, zegt men, zijn ze nog talrijker dan de menschen. In een restaurant vond de mede werker niet minder dan elf katten rond het tafeltje, waar men voor hem had opgediend; ook onder de andere tafeltjes werd hetzelfde waar genomen. Het forum Frajanum te Rome is een schuiloord voor deze dieren maar te Piacenza bewegen zij ze zich vrijelijk over pleinen en stra ten, tot ergernis natuurlijk van de automobilisten, die ieder oogenblik gevaar loopen zich een proces op den hals te halen. Ingezonden Mededeeling. om een. goede maag te hebben Zij die een goede maag hebben, moeten op hunne levenswijze passen, onvoorzichtigheid in de voeding en overdaad vermijden, anders raakt de arme maag van streek. Zij die een slechte maag hebben, moeten eenige doosjes Pink Pillen gebruiken die de maag in orde brengen en opknappen zoodat zij weer goeden dienst kan doen. Wanneer de Pink-Pillen u eenmaal een goede maag hebben weergegeven, wat niet veel tijd vereischt, hebt gij slechts redelijk te blijven, geen bui tensporigheden te doen, en gij zult de goede maag die de Pink Pillen u heb ben gegeven, behouden. De Pink Pillen hebben nog onlangs een goede maag weergegeven aan een braven ijzertrekker van Gendbrugge, den heer Alfons Verbrugge, die daar woont in de A'an Ooststraat no. 66. Heer A If ons Verbruggen. „Sedert acht maanden, schrijft hij, was mijn eetlust gaandeweg vermin derd en mijn spijsvertering aldoor slechter, moeilijker en pijnlijker ge worden Na mijn maaltijden ondervond ik hevige pijnen in de maag, in de zij den en zelfs in den rug. Die pijnen bleven zelfs wanneer ik te bed lag, en sliep ik eindelijk in, dan had ik een onrustigen slaap. Mijn maagpij nen bezorgden mij ook dikwijls schele hoofdpijn. Ik heb meerdere specialis ten voor de maag geraadpleegd, maar geen heeft mij verlichting gebracht. Éindelijk heb ik gebruik gemaakt van de Pink Pillen en ben verheugd u te kunnen mededeelen dat die mij vol komen genezen hebben. Mijn maag werkt goed en ik zie er weer kloek en gezond uit". Gij kunt niet te veel op uw maag passen, zorg voor haar, zoo gij wilt, dat zij zorg voor u hebbe. De Pink Pillen zijn een uitmuntend middel om u in dien zorg te helpen. Zij zijn eveneens ongeëvenaard tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden algemeene zwakte, zenuwverslapping, rheumatiek. Prijs fl.75 de doos; f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié; Stei ger, 27, Rotterdam hoofddepothou der voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en omstreken bij Plaatzer van der Huil, Jansstraat 28. Samaritanen te Londen. Er zijn op 't oogenblik te Londen vier Samaritanen. Hun gemeente in Palestina, tot 200 zielen geslonken, kan het bestaan nauwelijks volhou den en nu komen zij in Engeland en zullen zij straks in andere Europeesche landen een beroep doen op de liefda digheid. De vier mannen schijnen kostbare handschriften bij zich te hebben, denkelijk om ze te verkoopen. Ze zullen te Londen tentoongesteld ■worden. De vier mannen zijn :Isjak, de zoon van Amram, priester en Le viet, vermoedelijke opvolger van den hoogepriester; Sjafek ben Jakob, pries ter en Leviet, zoon van den hooge- priester nog een priester en Leviet, en een leek. Motorvrachtwagen. De kloosterlingen van den Sint- Bernard hebben dezer dagen hun eersten proefrit gedaan met een mo torvrachtwagen van Martigny naar hun verblijf boven op de bergen. De motorwagen is er op berekend zware lasten tegen de steile hellingen op te tuffen en de banden zijn goed tegen sneeuw en ijs bestand. Zes klooster lingen zijn in Milaan tot chauffeurs gevormd. Het zijn bekwame chauf feurs geworden en de monnikspij is een geschikte automobieljas. Het volgende jaar zal er een automobiel- dienst voor reizigers worden ingericht den Sint-Bernard op. Wij ontvingen van het Centr.-Bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond het door dezen aan H. M. de Koningin gezonden adres, waarin op eene spoe dige indiening van eene arbeidswet wordt aangedrongen. Wegens te late ontvangst kunnen wij het hedon niet in zijn geheel meer opnemen. De „Osservatore Romano" tegen de „Temps". Het agentschap Havas meldt uit Rome In antwoord op een artikel van een Parijsch avondblad, betrekking heb bend op den H. Stoel, schrijft de Osservatore Romano nopens de zg. ont hullingen ovei de beraadslagingen van het Fransch EpiscopaatZij weer spreekt de bewering als zou Z. H. het resultaat der stemming verminkt heb ben zij bevestigt, dat de quaestie der goedkeuring van de scheiding niet aan de stemming der Bisschoppen on derworpen is geworden; dat de eerste vraag aan de vergadering voorgelegd, de godsdienstige vereenigingen betrof en dat het antwoord der Bisschoppen bijna eenparig en duidelijk ontkennend luidde. De vaste Commissie van het Fransche Episcopaat. Voor Aix mgr. Bonnefoy AlbiMignot; AuchEnard Avignonde Cabrières BesangonPetit BordeauxZEm, Lecot Bourgesmgr. Belmont Cambrai AVilliez ChambéryHautin Lyon ZEm. Coullié Parijs: Richarden mgr. Amette (coadj.); Reims mgr. Latty Rennes: Gouraud; Rouaan: Meunier; Sens: Ardin; Toulouse: Germain; Tours: Rumeau; Dus zonder mgr. Hautin (ziek) toch zeventien prelaten, wijl mgr. Amette, wijbisschop van Parijs, ZEm. Kard.- Richard vergezelt. MARKTNIEUWS. HAARLEM. Groentenmarkt. Aangev. Aardap. 46C HL. Verk. 400 HL. L.pr. f 2.H.pr. f 3.Aangev. Appelen 370 HL. Arerk. 300 HL. L.pr. 8,Hpr. 16,Aangev. Peren 260 HL. Verk. 210 L.pr. f 4 a 16, H.pr. fAangev. Bloemk. 1100 st. ATerk. 1100 st. L.pr. f 3,H.pr. f 16.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,H.pr. f0.Voorte len 600 bos verk. 600 bos L.pr. f 4, H.pr. f 6,Sla 0md. verk. 0 mcl. L.pr. f0. a f 0. Heereboonen. Aangevoerd en verkocht 1400 mnd. f 0.50 a f 1.30. Snijboonen Aangevoerd 714 mnd., verkocht 0 mnd. f 0.50 a f 1.50. Roode Kool 1000 stuks f 3.a 7. Witte Kool 700 stuks t 3.a f 7. Savooie Kool 2000 st. f 3.a f 7.—. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.70 a f 0,80, kleinere dito f 0.20 a f 0.35. Graafjes f0.a f 0.ronde f 0,00 a '0,per 35 KG. Roode Kool f 3,a f 4.75, Gele dito f4.50 a 5.25, AA'itte dito f0.a 0. per 100, Zilveruieng f 3.70 a f 4.10 per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 1.70 a f 2.10. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 0.a 0.per 50 Kg. SCHIEDAM, Noteering Makelaars f 11.50, Jenever f 15.50, Beurscom- missie f 10.75 Stemming flauw. Ruwe Spiritus f7J/g SpoelingCommis- sie f0.90. Ondertrouwd: 29 Aug. B. Dreef en C. Tesselaar. L. D. Cornelissen en J. den Haan. D. de Nobel en A. C. Lookman. C. AV. de Vogel en J. Blonk. J. van Dijk en C. Dikkeboom. AV. v. d. Aar en M. A. H. Hamelsveld. G. H. v. AVissen en M. M. v. Haren. F. L. van Horsen en M. M. A^erdonk. H. de Droog en W. C. M. Nieuwenhuizen. Getrouwd: 29 Aug. P. de Jong en C. Hoogslag. J. Offenberg en A. Veen. A. Hoogendijk en J. G. Stoop. P. J. de Graaff en J. M. Huybers. J. H. Droog en F. C. v, Kessel. Bevallen: 28 Aug.M. Klein- AVant, z. Overleden: 27 Aug.F. Alberts, 3 d. z., Spoorwegstraat. 28 Aug. B. Immer, 3 m. d., Koksteeg. R. Mok-Appel, 55j., Spaamwouderstraat. J. G. Heis, 49 j., Maerten v. Heems kerkstraat. 29 Aug.E. v. Eck- Santegoeds, 78 j., Kamperlaan. SASSENHEIM. Getrouwd: L. van Leeuwen en J. Langelaan. LISSE. Bevallen: P. M. BuurmanATan Poelgeest z. HAARLEMMERMEER. Bevallen: J. P. NederveldA'an der A'oet, z. C. DekkerSlot, d. J. HuiskensMeirmans, d. M. M. van RooijenWessels, d. Overleden: T. van Geest, 3 m. VELSEN. Bevallen: I. KrabBurema, d. A. G. TrompVik, z. J. Hoogen dijkBoon, z. H. VermandeiZahn. d.M. KuyperZeeders, z. B. Th. MeijerBlinkhof, z. Overleden: Th. A'eldman, 10 m. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen1 buig tang, 1 hondenhalsband, 1 broche, 1 vrouwenzak met inhoud, 1 porte- monnaie met geld, 1 armband, 1 vingerhoed, 2 ringetjes, 1 zweep, 1 pet. Proces-verbaal opgemaakt wegens opbreken van de straat zonder ver gunning en overtreding der drank wet, ;jc •jj s|e

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3