Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. de bepalingen nopens de vaart door de brug, opgenomen in de Staatscou rant van 18 April 1906, met 15 Sept. a.s. buiten werking. In de St.-Ct. no 207 wordt mede gedeeld eene opgave van het aantal besmettelijke ziekten, ter kennis ge komen van den Centralen Gezond heidsraad in de week van 29 Aug. tot en met 4 Sept. 1906. De St.-Ct. no. 207 bevat een Kon. Besl. van 18 Aug. 1906, tot intrek king der Kon. Besluiten van 3 Oct. 1862 en 1 Maart 1864. houdende be palingen omtrent den doorvoer van zout. Vereenigingen. De Staatscourant bevat o.m. de Sta tuten van de Afdeeling Texel van de Noord- hollandsche vereenigirg „Het Witte Kruis", te Texel de Gymnastiekvereniging ,,'t Hoen," te Westzaan; de Geassociëerde bouwvakarbeiders „Zaanstreek", te Koog aan de Zaan en van den Bond van zuivelfabrieken in Noord-Holland, te Schagen. Het Koninkl. bezoek te Leeuwarden. Omtrent het Koninklijk bezoek aan Leeuwarden doen verschillende ge ruchten de ronde, waarvan er eenige zich preciseeren, zegt de „Leeuw. Ct.". Het heet dan, dat H. M. de Ko ningin ongeveer te 12 uur te Leeu warden zal komen, vergezeld van H. M. de Koningin-Moeder en den Prins- Gemaal. H. M. de Koningin en Z. K. H. vertrekken ongeveer 3 uur, H. M. de Koningin-Moeder moet echter voor nemens zijn tot 's avonds 7 uur te blijven en een paar instellingen in Leeuwarden te zien, men zegt het St. Anthony-Gasthuis en het Diaconessen- huis. Maar, zooals we zeiden, voor- loopig vermelden we dit een en ander als geruchten, voor de positieve ze kerheid waarvan we niet instaan. In eene vergadering van de voor zitters uit de 31 Augustus-commissie is besloten, vóór den 15en September niet tot versiering der stad of tot andere festiviteiten over te gaan. Eenparig was men van oordeel, dat de tijd tekort was en dat de beste versiering zal zijn de nationale en oranjekleuren der breed-uitwaaiende vlaggen. Onwaarschijnlijk schijnt het niet te zijn, dat van gemeentewege door een concert en een vuurwerk uiting zal worden gegeven aan de feest vreugde. De sociaal-democratische priester dr. v. d. Brink moet thans in functie getreden zijn als particulier-secretaris van mr. Pieter Jelles Troelstra. Terecht zegt „de Tijd" te vergebracht T uberculose-conferentie. Vrijdag a.s. zal te Soestdijk de stafmuziek van het 5e regiment infan terie te Amersfoort, kapelmeester G. Bikkers, een concert geven in den tuin van het paleis, bij gelegenheid van de ontvangst der leden afgevaardigden ter internationale conferentie ter be strijding der tuberculose. Aan den vooravond van den dag, waarop de leden van deze weten schappelijke vergadering zich voor de 5e maal (thans te 's Gravenhage van 68 September) vereenigen kwam een kring van autoriteiten en hooggeleerden en geleerden op geneeskundig gebied, in het „Ho tel de Twee Steden", met hunne dames bijeen, om door het bureau van het algemeen Nederlandsch Comité te worden verwelkomd en ontvangen. Zooals bekend, bevindt zich on der de talrijke vorstelijke huizen, die in dit gezondheidsvraagstuk be langstellen de Koninklijke familie in Nederland, die van het begin der anti-tuberculeuse beweging af, in de persoon van H. M. de Konin gin-Moeder, haar hooge belangstel ling in dien strijd heeft betoond door het afstaan van Haar buiten verblijf Oranje-Nassau's oord, ten einde er een volkssanatorium voor 100 lijders te Jstichten. Van die belangstelling gaf het KoninklijkHuis verder blijk op giste ren avond door de tegenwoordigheid van Z.K.H. Prins Hendrik ter recep tie, en door de afvaardiging van jhr. S.M.S. de Ranitz, voorzitter van het Nederlandsch Centraal Comité tot bestrijding der tuberculose, als Commissaris van H. M. de Konin gin-Moeder in dat comité. In deze beide hoedanigheden sprak jhr. de Ranitz tot Z. K. H. den Prins, de dames en heeren on geveer het |volgende Uit naam van het Algemeen Nederl. Comité tot bestrijding der tuberculose, heb ik de eer, u welkom te heeten. Wij zijn verheugd en trotsch, dat de internationale vereeniging tegen de tuberculose dit jaar Den Haag gekozen heeft tot plaats van bijeenkomst der conferentie en dat wij gedurende eenige dagen het voorrecht genieten, in ons midden te hebben de voor treffelijke mannen die zich in de ver schillende landen aan het hoofd heb ben gesteld van de anti-tuberculeuse beweging. Wij stellen het op den hoogsten prijs, dat Z. K. H. de Prins der Neder landen, ons samenzijn met Zijne tegenwoordigheid vereert en dat de besturen van land en gemeente, op dezen eersten ontvangstavond vertegen woordigd zijn. Ik ben zeker, dames en heeren, uwe gevoelens te vertolken, wanneer ik dank betuig aan Z. K. H., aan de ministers en alle autoriteiten, die onze uitnoodiging aangenomen hebben, voor hunne hooggeërde tegenwoordigheid. Dezen avond zijn wij voornamelijk bijeengekomen om kennis te maken, maar ook, omdat het Nederl. Centraal- Comité, op den eigen avond van uw aankomst te 's Gravenhage, u zijne levendige voldoening wil betuigen over het feit, dat de internationale confe rentie hier ter stede vergadert. Velen uwer, die uit het buitenland kwamen, hebben heden een vermoeien- den dag gehad; wij hopen, dat gij dezen avond hier een oogenblik van aangename verpoozing zult vinden. Morgen wacht u een ernstige arbeid en overbodig zal 't wel zijn u, mijne heeren, de verzekering te geven, dat wij met de grootste belangstelling de beraadslagingen zullen volgen van zooveel beroemde en bevoegde man nen, die de maatregelen tegen de ver schrikkelijke ramp van de tuberculose gaan bespreken. Uit naam van al mijn landgenooten, die belang stellen in het doel, dat u met een kracht en ijver, verre boven mijn lof verheven, nastreeft, bedank ik u voor uwe aanwezigheid hier. Zijt er overtuigd van, dat wij u van ganscher harte de gastvrijheid aanbieden en dat wij ons naar onze zwakke krachten zooveel mogelijk zul len beijveren, bij u eene aangename herinnering aan uw verblijf te 's Gra venhage achter te laten. Wij koesteren de beste wenschen voor het welslagen der conferentie en de oprechte hoop, dat zij een nieuwe schrede zal doen naar de overwinning van de geneeskundige wetenschap in den wereldstrijd tegen de tuberculose. Het Nederlandsch Centraal-Comité verzoekt u, dames en heeren, zij nwel- gemeenden en hartelijken welkomst groet te aanvaarden." Met algemeene en levendige toe juichingen werd dit eenvoudige, goed gevoelde welkomstwoord, door jhr. De Ranitz in de Fransche taal tot zijne hoorders gericht, in ont vangst genomen. Ouderdomspensionneering. Door den Bond van Staatspension- neering is aan patroons- en werklie- denvereenigingen en bonden een rondschrijven gericht waarin met 't oog op de te verwachten indiening van een wet op de ouderdomspensi onneering de wenschelijkheid wordt betoogd dat de vereenigingen over deze zaak een eigen oordeel uitspre ken. De Bond van Staatspensionneering is tegen een pensioen met verplichte premiebetaling en wil de kosten be strijden uit de belastingen. De Bond verzoekt aan de vereenigingen om in vergaderingen deze zaak te bespreken en indien de vergadering het standpunt van den Bond deelt de volgende motie in stemming te brengen: „De (naam der organisatie) bijeen in vergadering op (datum) te (plaats) gehoord de discussies is van meening, dat de geldelijke last eener wettelijk geregelde ouder domsverzorging niet gelegd behoort te worden op den arbeid, dus niet op werkgevers en werknemers, doch naar draagkracht behoort verdeeld te worden over allen, en het recht op pensioen niet alleen moet ten goede komen aan loontrekkenden, maar ook aan niet- loontrekkenden, zoowel mannen als vrouwen. En besluit deze motie te publiceeren en ter kennis te brengen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal." Tentoonstelling van „Oost en West". Naar wij vernemen, zal de minister van Koloniën, mr. Fock, Zaterdag a. s. de tentoonstelling van „Oost en West", welke in het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt gehouden, bezoe ken. Z.Exc. arriveert daartoe om 9 u. 35 aan het Centraal-Station. Stakingsnieuws. 13 Arbeiders in dienst van den heer Ebbinge, asphalt- en cementfabriek te 's-Gravenhage, tijdelijk werkzaam te Almelo staakten het werk als gevolg van een kwestie over stukwerk en aangenomen werk en in verband met een wegens zijn optreden ontslagen voorwerker. BINNENLAND. Socialistische overdrijving. Uit Assen wordt aan „Het Volk" een verhaal medegedeeld uit de straf gevangenis aldaar. Zekere Hendrik W., te Barger-Ooster- veen, wegens smokkelen veroordeeld, werd, terwijl hij ziek was, tegen den wil van vrouw en dochter naar de gevangenis overgebracht en overleed aldaar na eenige dagen. Hij werd op een wagen, waarmede ook vrachten zand worden vervoerd, met een oud paard er voor, in een ongeverfde kist naar de R.-Kath begraafplaats over gebracht en aldaar begraven. De ProvDr. A se. Ct." heeft daaromtrent bij onderzoek nog het volgende vernomen „De bedoelde man was wegens ziekte uit Duitschland, waar hij werkzaam was, naar zijn huis teruggekeerd, waar hij door de maréchaussées werd gevangen genomen, omdat hij voor bovengenoemd feit nog de straf moest ondergaan. Zijne huisgenooten ver zetten zich tegen de overbrenging, welke echter toch plaats had, daar er geen attest van een geneesheer voor handen was. De man werd naar de gevangenis alhier overgebracht, werd daar ziek bevonden en overleed na 11 dagen aan eene longontsteking, gevolgd door typhus. Vóórdat hij was overleden, werd zijne vrouw van den toestand in kennis gestelddeze kwam over en vond hem nog in leven. „Des middags vóór de vrouw ver trokken was, stierf de man, na van de laatsteH.U. Sacramenten voorzien te zijn. „Aan de vrouw is toen het lijk van haren echtgenoot ter begraving aan geboden, hetgeen echter geweigerd werd. „Daarop is het lijk, evenals altijd gebeurt in plaatsen, waar geen fonds ter voorziening in dergelijke gevallen is gevestigd, van 's Rijkswege begraven op bovengenoemde wijze." Politiehonden. Naar het zich laat aanzien zal er van den voorgenomen wedstrijd van politiehonden te Hengelo, wegens on voldoenden geldelijken steun, niets komen. Van de aan alle politie-auto- riteiten gezonden circulaires om steun kwam slechts 1 pCt. terug. In de hoop, dat de belangstelling nog grooter zal worden heeft de betrokken vereeni ging de beslissing over het al of niet doorgaan van den wedstrijd nog 14 dagen uitgesteld. Vergiftiging. Thans is ook de vrouw van wijlen den Heer Huisman aan de gevolgen van de vergiftiging te Ten Boer (Gron.) overleden. Als een bewijs van de belangstelling, welke deze zaak of de jeugdige ver dachte ook elders wekt, strekt, dat we dezer dagen een stuk ontvingen met een aantal vragen, welke twijfel aan opzettelijke schuld konden doen rijzen, bijvoorbeeld of de zak, waarin de gort geborgen was, wel zuiver ge weest was; of de gort ook naast iets gestaan had waaruit ze giftstoffen tot zich getrokken kon hebben; of het schip, waarin ze vervoerd was, wel goed onderzocht was, enz. enz. En dit stuk kwam niet van iemand die als haar rechtsgeleerde verdediger in aan merking wenscht te komen, maar van een diamantbewerker. Een letterkundige. Een Arnhemmer had een adver tentie geplaatst, waarbij een re parateur werd gevraagd. Hij ontving daarop o.m. het volgende schrijven: Mijnheer, Zoo ik heeft ver noomen heeft u plaats voor een reprateur. Nu ik ben op het ogenblik Zonder, ik heeft voor drie winkeliers gewerkt in De haag voor Den heer voor den heer en voor den heer.maar ik ben er van daan gegaan uit rede ik er niet meer er van kon komen dat mag u aan die Drie heere in vamere of het niet 7,oo is en Nu ben ik liever knect als patroon en als ik dan een week geit verdient dat ik van de week de andere kan hale ben ik tevrede dus heer mag zoo vrij Zijn Me Zelfe aan te melden op u atvatencie. Me loon dat ik wil ver diene is negegulde en dan tien uur per dag dus vijftien Sent per uur maar u moed voor over tog Zorge. Dus heer heeft u er 1 Da in dan houwt ik me Zelfe gerikkemadeert ik ben van geLoof giffelmeert En de leef tijd van Jaare is Zes en dertig Jaar en tevens ge huut. Nu heer als u me wil moet ik vrij over tog hebbe anders kan ik het niet gaan beginne ik ben een vlink persoon en goed voor het werk tevens in staad om goed te werke en Zelfs ook ver Sien van alle hand gereedschap dat ik mede brengt, dus heer voor dat ik er meer werk van maak om mezelfe bij een andertehuure hoe eer u schrijft hoe beter dus verder de groete van u ombende vriend of die naar die Zigt noemt (Volgt naam en adres.) De moord te 's-Gravenhage. Voor de weduwe v. d. Kwast, de vrouw van den in de Van Ostadestraat te 's-Gravenhage doodgestoken werk man, was tot Maandagavond totaal een f2300 ingekomen, met inbegrip van de uitkeering, die zij bij het overlijden van haar man ontving. Door verschillende dames werd haar gevraagd, of zij haar de verdere zorg voor het kindje van weinige dagen wilde overdoen. Maar juffrouw v. d. Kwast heeft daarvoor bedankt. Het kleine kind is nu haar grootste troost. Een winkeltje denkt ze niet te be ginnen van al wat voor haar inkomt. Daaraan is te veel risico verbonden naar ieder begrijpt. Het liefste zag zij zich een weke- lijksche uitkeering door het ingeza melde verzekerd. Maar daarvoor is véél noodig. De koopsom voor een pensioen van f 1 per dag zou een f7000 bedragen. (Haagsche Ct.) De moord te Tilburg. Uit Tilburg schrijft men over de gisteren vermelde aanhouding van den dader van den aldaar gepleegden moord nader nog het volgende: Dinsdagmorgen kwam de dader zich, in gezelschap van zijn vader, op het politiebureau aanmelden. Uit schaamte om zich alleen in handen van de politie te stellen had hij zijn vader verzocht hem te vergezellen. Volgens zijne mededeeling had hij zich na de misdaad naar Turnhout en van daar naar Antwerpen begeven. Daar zwierf hij rond, zonder rust noch duur te kunnen vinden.^Het was hem, alsof hij zich door een onweerstaan bare macht getrokken gevoelde naar de plaats waar hij zijne misdaad be dreven had. In dezen gemoedstoestand kwam hij gisternacht ten huize van zijne ouders aan, na den geheelen weg van Ant werpen te voet afgelegd te hebben. Roerend was nu het afscheid van vader en zoon. Om drie uur werd in het R.-K. Gasthuis de confrontatie gehouden, waarbij de dader volstrekt geen ont roering verried. Onder toeloop van een menigte volks is hij door twee marechaussees per rijtuig naar het station en verder per spoor naar Breda overgebracht. Naar zijn mededeeling is de dader aanstonds na het bedrijven van zijne wandaad gevlucht en| heeft hij zich tot Zondagmorgen in den omtrek schuil gehouden. Hierna is hij naar huis gegaan, om zich dan langs den Goirleschen weg naar België te bege ven, waar hij heeft rondgezworven. Volgens zijn eigen verklaring heeft hij in de dagen, verloopen sedert het misdrijf, rust noch duur gekend en werd hij als door een onweerstaanbare macht naar zijn huis gedreven. Niet langer aan dezen aandrang weerstand kunnende bieden, is hij des nachts om drie uur aan zijn vaders woning gekomen en heeft hij zich te negen uur 's morgens ter beschik king der politie gesteld. Des middags werd de dader naar het Gasthuis gebracht, ten einde met het lijk te worden geconfronteerd, waarna zijn overbrenging naar Breda plaats vond. Aanranding. Maandagavond om ongeveer lli/2 uur kwam de 62-jarige A. T. van Rouveen en ging naar zijn woning. Ter hoogte van de kerk der gerefor meerde gemeente Staphorst, werd hy onverwachts aangegrepen door twee personen, die zich onkenbaar hadden gemaakt, en deze sloegen hem zoo met steenen op zijn hoofd, dat er twee hevig bloedende wonden ontstonden. Op zijn hulpgeroep zijn de daders gevlucht. Onmiddellijk heeft hij zich onder behandeling van dr. Ten Raa aldaar moeten stellen. (Zw. Ct.) Niet dood. Het bericht uit Het Volk, dat de korporaal, die te Laren het noodlot tige morgenschot in het gelaat ont ving, overleden zou zijn, is geheel onjuist. De berichtgever van bet Handelsblad vervoegde zich aan het militair hospitaal te Naarden, waar de man werd verpleegd en ontving welvarend was. daar de mededeeling, dat de patiënt Gisterenmorgen begaf hij zich reeds te voet naar het station Naarden- Bussum om van daar naar het militair hospitaal te Utrecht te vertrekken ten einde oogheelkundig behandeld te worden. Het is nog niet zeker dat hij het rechteroog zal moeten missen. Rosier's inbraak te Gouda. De weduwe Overgauw te Gouda, bij wie door Frans Rosier inbraak werd gepleegd, die haar toen ernstig ver wondde, is sedert dien tijd, hoewel hersteld van hare verwondingen, toch lang niet meer geworden, zooals ze voor dien tijd was. Het oude vrouwtje is gedurig zeer angstig en bij het minste gerucht beeft ze als een riet. Het suizen van den wind in de boomen voor hare woning (een winkelhuis) maakt haar reeds beangst en ze is niet in staat de noodige rust te nemen. Ze is nu van plan haar winkelzaakje aan kant te doen en een huis te huren meer in 't centrum der stad, waar ze meent, dat ze van inbrekers ver schoond zal blijven, terwijl haar dat tevens meer gerustheid zal geven. Ongelukken. Een ernstig ongeval had te Zende ren, gem. Borne, plaats. Bij amovee- ring der vroegere bleekerij moest een zware fundeering, waarop indertijd de machine gestaan hand, verwijderd wor den. De 24-jarige jongehuwde metselaars knecht H. B., uit Albergen was bezig te ondergraven, toen eensklaps de steenmassa kantelde en H. B. er ge deeltelijk onder viel. Na een half uur gravens slaagde men er in den jongen man uit zijn pijnlijken toestand te verlossen. Het linker dijbeen is gebro ken en het voorste deel van den rech tervoet zeer ernstig gekneusd. Dokter Hulshof legde een voorloopig verband, waarna de ongelukkige jongeling naar het ziekenhuis te Almelo is ver voerd. Te Ammerstol gaf een onderwijzer op de openbare school les in natuur kunde. Hierbij werd een flesch benzi ne gebruikt. Toen een brandende lucifer bij de ontkurkte flesch werd gehouden, ontplofte deze, waardoor vijf leerlingen, meest aan het hoofd, gekwetst werden. Per telephoon werd geneeskundige hulp uit Berg-Ambacht ontboden. De onbezoldigd rijksveldwachter M. Wils, te Bergeik (N.-Br.), wiens ge weer bij het springen over een sloot afging, waardoor hij ernstig aan hand en gelaat verwond werd, is aan de gevolgen overleden. W. was 27 jaar oud. Het driejarig zoontje van den heer v. A. te Bodegraven speelde achter de ouderlijke woning en is daarbij in den Rijn gevallen, waaruit het levenloos is opgehaald. Te Deventer had een ernstig onge luk plaats. Terwijl men aan het repa- reeren der IJselschipbrug was, waarbij een acetyleen-lantaarn gebruikt werd, sprong deze lantaarn met kracht uit elkaar. De volontair-opzichter der ge meente, de heer Woerdman, stond naar de bezigheden te kijken en kreeg, bij het springen van het verlichtings toestel de uit elkaar vliegende ijzeren deelen in het gezicht. Daardoor werd hij zeer zwaar aan het hoofd gewond, zoodat directe opneming in het zieken huis noodzakelijk werd geacht. Dinsdagmiddag kreeg de smidsge zel C. te Maastricht een trap van een paard tegen de borst. Hoewel G. nog zelf naar den dokter kon gaan, is hij echter Dinsdagnacht aan de gevolgen overleden. C. is gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Te Ulft is de bakkersknecht R., bij het baden in den Ouden IJsel, ver dronken. Branden. Gisternacht ontstond brand bij den handelaar in eieren De Bruin, in de Nieuwstraat te Apeldoorn. Met een slang op de waterleiding werd het vuur gebluscht, doch het geheele perceel is uitgebrand. Twee geiten zijn in de vlammen omgekomen.Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Het omvallen van een petroleumlamp veroorzaakte den brand. Te Biezelinge (Zeeland) is de schuur van den landbouwer C. Traas door brand vernield. Verzekering dekt de schade. Te Eesveensche Veld is de woning van Berend Otten geheel afgebrand. De brand ontstond door het verplaat sen van een z.g. kookpot. Bij Burg. en Weth. is ingekomen een verzoekschrift van A. Verzandvoort, geb. van Soest, om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in het perceel Leidsche Vaart 46. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur alhier is aanbesteed Het leveren en onderhouden van de stookgereedschappen gedurende het tijdvak van den dag der gunning tot en met 30 Juni 1911. Ingeschreven werd als volgt: De Lugt en Serné. Perceel 1. f1148 per jaar, f5740 voor 5 jaar. Perc. 4. f218 per jaar f1000 voor 5 jaar. C. v. Cuijk: Perc. 1. f2260 per jaar f 11300 voor 5 jaar. Perc. 2. f790 per jaar f3950 voor 5 jaar. 15 huurkachels f210 per jaar en per 5 jaar f1050. Perc. 3 f2850 per jaar, f14250 per 5 jaar. 22 Huurkachels 330 per jaar en per 5 jaar f1650. Per. 4. f400 per jaar f2000 per 5 jaar. J. C. Graaff, firma D. P. Graaff: Perc. 1. 2057 per jaarf 10285 per 5 jaar. Per. 2 f828 per jaar f4140 per 5 jaar. Perc. 3 f2983 per j. f14915 per 5 j aar. Perc. 4. f336 per jaar. f1680 per 5 jaar. 1 Huur kachel f 14 per jaar. Gunning aangehouden tot 7 Sept. Alle inschrijvers wonen alhier. Dinsdagmiddag werd door den gar nizoenscommandant alhier aanbesteed: De levering van hooi van stroo, van haver en van turfstrooisel, ten be hoeve van de paarden bij de troepen, die gedurende 1 November 1905 tot en met 31 October 1907, alhier aan wezig zullen zijn. Ingeschreven werd als volgt: D. Vromans, Amsterdam 1) hooi f0.47, stroo f0.35, inlandsche haver f 0.77. 2) f 0.43, f 0.32, f0.79. f0.76. J. Limbach. Santpoort. 2) hooi f0.43 stroo f0.32, inl. haver f0.79, buitenl. haver f 0.771) f046, f0.36, f 0.79, f 0.76. v. Heinert en Zn., Haarlem 2 mon sters a f0.79. C. v. Straaten te 's-Gravenhage. 1) hooi f0.41, stroo f0.30. inl. haver f0.78. buitenl. haver f0.76; 2) f0.37, f 0.28, f 0.759, f 0.739. J. Vermeulen en Zn., Waspik 1) hooi f0.52, stroo f0.36, inl. haver f0.85, buitenl. haver f0.82; 2) f 0.45, f 0.28, f 0.81, f 0.78. J. A. Oomen, Oosterhout 1) hooi f0.55, stroo f0.36, inl. haver f0.85, buitenl. haver f 0.832) f0 •451/a- f 0.27, f 0.817. f 0.787. J. Steegh, Venloo, turfstrooisel f 0.11 Alles per 10 Kg. 1) Bij afzonderlijke levering. 2) Bij gezamenlijke levering. Arrondissements Rechtbank. Terechtzitting van 6 September. 1. M. R. P- commissionair in ef fecten alhier, mish. van een amb tenaar f 100 boete of 30 dagen hech tenis. 2. W. v. L. en P. U. werklieden beiden alhier diefstal 2 personen ieder 5 dagen gev. straf. 3. J. D. h/v P. H. zonder beroep te Beverwijk. Eenv. beleediging f3 boete of 2 dagen hechtenis. 4. M. D. zonder beroep alhier oplichting vrijgesproken en ontsla gen van rechtsvervolging. 5. G. D., schipper te IJmuiden opzettelijke vernieling f 10 boete of 5 dagen hechtenis en f 6.30 scha devergoeding. 6. W. R. winkelier te Zaandam diefstal f 60 boete of 12 dagen hechtenis. 7. H. van L. arbeider te Beverwijk diefstal 2 maanden gev. straf. 8. F. J. N. N. caféhouder alhier verwonding door schuld, de dagvaar ding nietig verklaard. 9. J. F. H., metselaar alhier, mis handeling, een maand gevangenis straf. 10. E. Sch., visscher te Zandvoort, wederspanniglieid, 5 dagen gev.straf. Kantongerecht. UITSPRAKEN. A. de V. te IJmuiden overtr. Bo- te-rwet 5 of 2 dag. hecht. J. V. te Amsterdam, overtr. Spoor- wet f5 of 2 dag. hecht. L.L. te Velseroord, overtr. Jacht wet, 7 dag- hecht. T. J. B. alhier, overtr. Arbeids wet. Vrijgesproken. B. S. en J. R. te Beverwijk en H. C. K. en G. v. Z. te Velsen, allen overtr. Arbeidswet, no. 1 f2 of 2 dag. hecht, de overigen voor elke overtr. f3 of 2 dag. hecht. J. S. te IJmuiden en 6 anderen overtr. Wetb. van Strafrecht resp. f 1 f3 f5 of f10, subs. 1 of 3 dag. hecht. G. B. alhier en J. K. te Haarlem mermeer wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier, ieder fl of 1 dag. hecht. E. v. D. te Amsterdam, overtr. motor- en rij wiel we tj2 maal f25 of 2 maal f10 dag. hecht N. S. te Halfweg en 17 anderen overtr. als boven allen f 1 of 1 dag hecht. G. S. te Zandvoort en 2 anderen overtr. WegRegl. in N.H. allen fl of 1 dag. hecht. J. G. alhier en 9 anderen overtr. Pol. verordening alhier f 1 of 1 dag hechtenis. A. D. te Schoten wegens dron kenschap bij 6de herhaling 3 weken hecht. J. K. alhier, wegens dronken schap bij 1ste herhaling 7 dagen hecht C. w. K., F. W. v. W. alhier en B. S. te Beverwijk, allen wegens rumoerverwekken, ieder f3 of 1 dag hecht. Voorts werden nog 27 personen wegens openbare dronkenschap ver oordeeld, resp. tot geldboete van f2, f3 en f5 subs. 2 en 3 dag. hecht. Gisterenmorgen werd door den architect J. A. Traanberg alhier aanbesteed het verbouwen van het perceel Brouwersvaart no. 73. Ingeschreven werd als volgt H. A. v. Emmerik, f3990. H. v. Heerden, f3880. J. J. Derr, f3960. A. N. Cornelissen en A. F. Kreuger, f 3639. J. en S. Winnubst f 4070. W. H. Neuteboom en Zn., f4040, J. Bindels en W. Zomerdijk, f3800' A. Byland en Creemers, f 4050. G. L. Zantvoort, f3700. J. F. Duin, f4105. C. den Hollander, f3987. C. Groot Czn., f 4426. H. J. Peper, f3980. Alle inschrijvers wonen alhier. Naar wij vernemen heeft de Haar- lemsche Pluimvee-Vei eeniging,, Fau na" besloten haar derde groote na tionale tentoonstelling te houden op 16, 17 en 18 November a.s., in de groote zaal van het Brongebouw alhier. Hedenochtend had aan de Leid- schevaart een droevig ongeluk plaats. Een der wagens van het circus Corty Althoff kon eene hooge brug niet op, zoodat men genoodzaakt was de paar den uit te spannen en door voort stuwen van de wielen zijn doel te bereiken. Het lemoen werd op onver klaarbare wijze plotseling met een hevigen ruk zijwaarts geduwd, met het ongelukkige gevolg, dat een jongentje, dat uit school kwam of boodschap pen deed, een zoo hevigen slag tegen het hoofdje kreeg dat het voor dood werd opgenomen en naar een naburigen geneesheer gedragen. Nationale wedstrijd. Zoo pas is verschenen de Ofliciëele Gids voor den Nationalen Wedstrijd van dilettanten-Harmonie- en Fanfa rekorpsen, welke op de Zondagen 9 en 16 September in het Brongebouw alhier gehouden wordt. De Jury bestaat uit onze stadge- nooten de hh. N. H. Andriessen, toon kunstenaar; H. W. Hofmeester Rz., directeur van onze Muziekvereeniging „Harmonie" Eug. H. Rap, kapelmees ter 10e Regiment Infanterie, alhier, en C. G. J. Rühl, toonkunstenaar. Verder heeft zitting in de Jury de hr. Jac. Koning, gepensionneerd di recteur van het Stafmuziekkorps der Koninklijke Marine te Hilversum. De uitgeloofde prijzen zijn lo, ver guld zilveren medaille2e, zilveren medaille en 3e, bronzen medaille, alle Treurig. Jfc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2