Kerk en School Sociale Berichten Kunst en Wetenschap SPORT. Leger en Vloot. Land- en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Amsterdamsche Beurs. Correspondentie. Marktberichten. Burgerlijke Standi" Behalve paarden vinden we op het waagplein de inzendingen van kaas, n.l. fabriekskaas, minstens 200 stuks per stapel, en op de boerderij ge maakte kaas, voor gewone Edammer minstens 98 stuks, voor commissie- en middelbare kaas minstens 40 stuks per stapel. In het centrum van den kaashandel, de glorie van Alkmaar's markt, behoeft het nauwelijks te ver- Wonderen, dat het ingezondene van zeer goede kwaliteit is en dat het aan tal inzendingen zeer bevredigend is. Ook van wolvee, als melkende fok schapen, vette schapen, overhouders en rammen, is er een flinke aanvoer, vooral van de laatste, waarvan bijzon der uitmunten eenige onlangs in En geland aangekochte, van zuiver vol- bloed-Lincoln-ras. Ook de pluimvee houderij wijst op vooruitgang. Van kippen en konijnen, en ook van gan zen en eenden was er een heele voorraad en vergeleken bij vorige tentoonstellingen is hier duidelijk vooruitgang merkbaar. Men begint hoe langer zoo meer in te zien, dat het houden van goede hoenders bij oordeelkundige verzorging niet onbe langrijke winsten kan afwerpen. Over het geheel genomen kan deze tentoonstelling wederom als goed ge slaagd worden beschouwd. De dag van heden wordt opgeluis terd door volksspelen in de breede Harddraverslaan in den Alkmaarder Hout, die tegen den middag heel wat publiek aan het tentoonstellingster rein onttrok. De feesten worden be sloten met het afsteken van een vuur werk op het afgesneden kanaalvak en een avondfeest met bal-champêtre op het Doelen veld. P URMEREN LX Aan Mej. C. A. E. Kater alhier is op verzoek eer vol ontslag verleend als onderwij zeres aan de handwerkschool voor meisjes. ZAANDAM. In deze gemeente hebben voor de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, wegens het vertrek uit de gemeente van den Heer H. S. H. van Pelt, de R.-Katb. kiesvereeniging „Recht en Plicht" en de anti-revolutionnaire „Nederland en Oranje" candidaat gesteld den Heer F. H. L. H. van Pelt, oud-lid van den Gemeente raad. HAARLEMMERMEER. Op de tentoonstelling, te houden door den Nederlandsehen Bond van Gemeen te-Ambtenaren te Amsterdam, is als eene bijzonderheid door de gemeen te Haarlemmermeer ingezonden Het eerste bevolkingsregister, het eersten notulenboek van den Raad en van B. en W., het eerste regis ter van ingekomen en uitgaande stukken, de eerste brief, verzonden uit Haarlemmermeer en een af schrift der eerste geboorte-akte. De Generaals der Sociëteit. De Sociëteit van Jesus heeft thans, sedert hare oprichting en de verkie zing van haren stichter, den H. Ignatius van Loyola, in 1541 vijf-en-twintig generaals gehad. Met Ignatius mede- geteld waren de drie eerste Spanjaar den, de vierde was een Belg Everard Mercurian gekozen in 1575 en gestor ven in 1580, dan volgen vijf Italianen en een Duitscher en dan weder een Belg Charles van Noyelles, gekozen in 1682, gestorven in 1686; weer volgen dan een Spanjaard, een Italiaan, een Oostenrijker en drie Italianen onder de laatsten dezer, Laur. Ricci, werd de sociëteit den 21 Juli 1//3 door Paus Clemens XIV opgeheven. Ze bleef alleen in Rusland en had daar vijf oversten, vier Polen en een Oosten rijker. Bij de herstelling in 1814 door Pius VII werd Thadeus Brzozowski, toen overste in Rusland, tot gene raal aangesteld; hij stierf in 1820. Op hem volgde Fortis, een Italiaan en toen deze gestorven was werd pater Joh. Roothaan, een Nederlander, ge kozen en bestuurde de sociëteit van 1829 tot 1853. Hij werd opgesteld door F. Beckx, een Belg en vervol gens door J. M. Anderledy, een Zwit ser, L. M. Garcia een Spanjaard, in wiens plaats thans pater Wernz, een Duitscher, gekozen is. Z.Em. KardinaalVincenzo Vannu- telli heeft Brussel verlaten. Z.Em. is naar Rome teruggereisd, in ge zelschap van den eerw. pater De- louche, provinciaal van de Orde der Oblaten in België, die te Rome het algemeen kapittel van zijne Or de gaat bijwonen. Naar wij vernemen, zijn de stu diën der E.E. P.P. Minderbroeders met een cursus van één jaar ver meerderd. De nieuwe cursus (Pas torale Theologie, Sociologie) zal ge geven worden in het klooster te Venraai. Tot magister is benoemd de Z. Eerw. Pater Valentinus van der Stok. Naar de Standaard meldt, heeft de vereeniging voor voorbereidend hoo- ger onderwijs op Geref. grondslag, het plan in Groningen een Gymna sium op te richten. 1 Tuintjes voor onderwijzers. De Belgische minister van bin- nenlandsche zaken heeft tot de gouverneurs der negen provincies een rondschrijven gericht waarin hij dezen aanraadt, hun invloed te gebruiken bij de gemeentebesturen, opdat door dezen een tuintje ter be schikking der onderwijzers worde gesteld, waar zij een klein proefveld kunnen aanleggen, met het oog op het landbouwonderricht in de lage re scholen. Winkelsluiting. Door het bestuur der cacaobe- werkersvereeniging „St. Ambrosius" te Amsterdam, onderafd. van den Ned. R.K. Volksbond, is aan den Ge meenteraad aldaar een adres gericht, waarin instemming betuigd wordt met een door de Handels- en Kan toorbedienden vereeniging „St. Ni- colaas" ingediend adres inzake win kelsluiting. Verschillende wijzigin gen worden voorgesteld van het ingediende ontwerp-winkelsluiting. Bouwkunst en Vriendschap. Naar velen ongetwijfeld met be langstelling zullen vernemen, zal Bouwkunst en Vriendschap den 16en dezer in de zaal van den Kunstkring te Amsterdam eene voor iedereen tegen entrée toegangelijke tentoon stelling openen van ontwerpen, door landgenooten ingestuurd bij den prijskamp voor het Vredespaleis. Leoncavallo naar Amerika. Den 2Gen van deze maand zal Leoncavallo zich te Cherbourg in schepen voor New-York, om van daar zijn groote kunst-tournée dooi de Vereenigde Staten en Canada te beginnen. Zij zal twee maanden duren. Zijn troep bestaat uit 67 leden (zangers en musici). Deze vertrek ken den 20en September direct uit Genua. Behalve zijn opera's zal Leonca vallo een marsch uitvoeren, dien hij president Roosevelt heeft opgedra gen en welke is samengesteld uit Amerikaansche volkswijsjes. De kunstcriticus Franco de Ami- cis moet een Raphaël hebben ont dekt, de Madonna della Missione. Een kloosterling had het doek inder tijd voor lagen prijs van een parti culier gekocht. De National Gallery te Londen is weer met een beroemd schilderij van Raphaël verrijkt. De z.g. „Vier- ge a la tour", die eens deel uitge maakt heeft van de Galerie d'Or- leans, later in het bezit geweest is van den dichter Samuel Rogers en op de verkooping van diens inboe del voor slechts 480 guinjes gekocht werd door zekeren heer Machintosh is thans door de dochter van laatst genoemde aan de Engelsche natie geschonken. Het schilderij is bekend van ver schillende tentoonstellingen en aan de echtheid wordt niet getwijfeld. Wel moet het stuk door een onoor deelkundige restauratie veel gele den hebben. Noten. Noten zijn plantenspek, beweert dr. Munoz. Zij bevatten veel vetten, en vormen derhalve voor bleekzuch tige, zwakke en uitgeteerde personen een uitnemende voeding. Daar zij echter nog andere voedende be- standdeelen hebben, verdienden zij al lang een hoogere plaats op onze spijslijsten dan thans, nu ze als dessert slechts de rol vervullen van smakelijke afwisseling te midden van bonbons en lekkernijen. Dr. Munoz heeft in de noten een eigen aardig alkoloïd gevonden, hetwelk de volgende eigenschappen vertoont: Als een gezond mensch s middags en 's avonds acht groote walnoten at dan zouden dit bleek uit proeven na enkele dagen de huid- en slijmvliezen een verhoog den bloed-toevoer aanwijzen; de kleur van gelaat en lippen zou een frisscher donker rood vertoonen. Bij vermeerdering der hoeveelheid noten waren zelfs neusbloedingen te vree zen. In vele gevallen zou de hart- werking aanzienlijk toenemen. De op verschillende personen her haaldelijk genomen proeven hadden steeds hetzelfde resultaat: vermeer dering van den bloedsomloop h> het gelieele lichaam, vooral in de huid duidelijk merkbaar. Hieruit maakt men deze gewichtige gevolgtrekking dat het geregeld eten van wal noten uiterst gunstig moet werken bij bloedarmoede, bleekzucht, scro- puleuze vermagering en teringziek - ten, misschien zelfs wel bij vele ze nuwkwalen. Personen, die van nature volbloedig zijn, doen beter noten niet tot dagelijksch gerecht te ver heffen. Opmerking verdient, dat zij slechts dan licht verteerbaar zijn, als zij vooraf ferm worden gekauwd en in den mond met het speeksel tot een roomachtige brei verwerkt. Automobielen. De Ned. Sport stemt mede in het koor van hen, die opkomen tegen den toenemenden overlast dien men, vooral op onze buitenwegen, ondervindt van overmatig snel rijdende automobilis ten. Het blad geeft bovendien een middel aan om het euvel te bestrijden en stelt voor, dat in de pers de nummers zouden worden bekend gemaakt van de automobielen, welke, door onzin nige chauffeurs bestuurd, over de wegen met druk verkeer jakkeren. Daardoor zou de politie in het bezit kunnen komen van een lijst van automobieleigenaren, op wie men in het bijzonder het oog kan houden. Ned. Journalistenkring. Het bestuur van den Ned. Journa listenkring ontving van den Indischen kring per telegraaf het verzoek, bij den minister van Koloniën stappen te doen om, zoo mogelijk, opheffing te verkrijgen van een in Indië uitge geven legerorder, waarbij aan troepen aanvoerders en stafchef bij de Bali- expeditie werd verboden, inlichtingen en inzage van stukken te geven aan dagbladcorrespondenten, en voorts werd bepaald dat perstelegrammen eerst twee uren na de officiëele de pêches aangenomen moeten worden. Het dag.bestuur van den Kring verzocht en verkreeg een audiëntie bij den minister en bepleitte daal de belangen der pers. De minister Fock antwoordde de redenen niet te kennen, die de Regeering te Buitenzorg tot den maatregel heb ben geleid, en zich dus te moeten bepalen tot het toezeggen van een onderzoek. Intusschen, voegde de mi nister er bij, persoonlijk geenerlei bezwaar te hebben tegen zakelijke meedeelingen door de dagbladen, zelfs indien deze de Regeeringstelegmm- men vóór zijn, maar wel te oor- deelen, dat 't in het algemeen belang is, dat de namen van gesneuvelden en gewonden niet door de bladen worden gepubliceerd, voordat aan het betrok ken departement gelegenheid is gege ven, de familiebetrekkingen te verwit tigen wat, naar de minister ver moedde, de bedoeling van het tweede deel der aanschrijving zou zijn. Paardenloten. Te Alkmaar is in het lokaal „Dili- gentia" de jaarlijksche verloting ge houden vanwege de Alkmaarsche Paarden verloting tot instandhouding van de Alkmaarsche paardenmark ten. De hoofdprijzen vielen op de volgende nummers No. 8802 een jachtwagen, bespan nen met zwarte paarden en tuigen nos. 1017, 5553, 1909, 8936, 328, elk een paard; nos. 1828,4738, 4722, 2451, 2120, 1773, 10302, elk een veulen; 1990 een cylinder- schrijfbureau968 een compleet Tilbury-tuig; 1837 een mangel; 4887 een brandkast, enz. Vereenigde koolbouwers. In eene vergadering van het hoofdbestuur der naamlooze land bouw- en handelsvereeniging „Lan- gendijk en Omstreken/, benevens de besturen van „Groentencultuur te Broek-op-Langendijk" en „De Eendracht", te Oudkarspel, is eene algemeene bespreking gehouden over gezamenlijk verkoopen van uitge schoten kool, zoogenaamde „zakken- kool". Besloten werd,jdatalle afdeelingeu, benevens „Groentencultuur" en „De Eendracht", binnen een week zullen vergaderen over dit punt, om daarna in een vereenigde bijeenkomst te houden op Woensdag 19 Septem ber a. s. bij den Heer A. Kist te Zuid-Scharwoude tot een vast besluit in deze aangelegenheid te komen. Tot deze bijeenkomst zullen tevens worden uitgenoodigd de besturen der vereenigingen „Nieuw Leven" en „OnsBelang",teHeer-Hugowaard opdat de deelneming in deze zoo groot mogelijk zal kunnen worden. Eet vruchten, vooral rijpe vruchten. Onder de vruchten, die als ge neesmiddelen dikwijls dienst kunnen doen belmoren in de eerste plaats de druiven te worden genoemd. De blauwe soorten of beter verschei denheden zijn niet alleen voedzaam maar zuiveren ook in hooge mate het bloed. Daarop volgen de perzi- en> bi geneeskracht gelijk aan de druiven, maar men bedenke dat zij wel rijp, doch niet overrijp mo gen zijn, deze gebruike men liefst s ochtends op cle nuchtere maag. Een sinaasappel, dagelijks gebruikt, is een voortreffelijk middel tegen slechte spijsvertering en geneest bij voortgezet gebruik de maag volko men. De appel is volkomen. De ap pel is niet alleen voedzamer dan dan de aardappel maar hij bevat zachte, aangename zuren, die op het gansche lichaam een weldadigen invloed uitoefenen. Iemand die veel appelen eet zal zelden aan moeilijke spijsvertering of keelziekten lijden. Vooral bevorderend voor de ge zondheid is het, een appel te eten, voor men 's avonds gaat slapen. De appel bezit versterkende hoedanig heden en bevat meer phosphor dm eenige andere plant. Daarom is hij voor personen, die in steeds ge- prikkelden toestand verkeeren en niet in staat zijn tot lichamelijke krachtsinspanning, een zeer ge schikt en tevens gewenscht voedsel. De appel voedt de hersenen, wekt de werkzaamheid van de lever op en verfrischt zoowel geest als lichaam. Met uitzondering van de aardbe ziën, kunnen we eerder alle andere vruchten te zamen onthei en dan de appel alleen. En toch is de aardbezie Fragaria vescn maar een tijde lijke vrucht, terwijl de appel als hij op behoorlijke wijze wordt bewaard, het gelieele jaar duurt en ons ver kwikt door zijn heerlijke sappen. De plaats, die de appelvrucht in neemt is moeilijk te vervangen, reden om die vrucht nog meer te waar- deeren dan tot nog toe het geval is. Geeft men aan kinderen veel ge- kookto appelen te eten dan zullen poeders onnoodig zijn. Van nuttige vruchten gesproken met genees krachtige eigenschappen, mag de citroen niet vergeten worden. Bij den arbeid in den heeten zomer hetzij buiten, hetzij binnenshuis, als de dorst ons het sterkst kwelt, is het citroensap, met water vermengd, zeer aan te bevelen, daar het niet alleen den dorst stilt, maar ook geen schadelijke gevolgen doetont- staan. Citroensap in een kop sterke koffie doet de hoofdpijn bedaren, dikwijls neemt het die geheel weg. Onze moeders weten heel goed. hoe gunstig de vruchtensappen met wa ter vermengd, bij kinderen werken. Het is zeker een verblijdend ver schijnsel, dat men overal in de weer is om meer vruchten te teelen, waar voor ons vaderland voor het grootste gedeelte zoo uitstekend geschikt is. Bieënsteken. Dat de steek van bieën, wespen en meer andere kerfdieren bij zonderlijk in den mond of keel toegebracht in levensgevaar kan stellen, zulks mag men voor eene gansch zekere waarheid houden. Daartegen bestaat er een middel dat, dadelijk toegepast een plotse linge verlichting geeftzoodra men in mond of in de keel gestoken is, neme men een lepel keukenzout men make dit zout wat vochtig met water en slikke het alles langzaam in. Gezwel en pijn verdwijnen in verrassend korten tijd. Dit eenvoudig middel heeft reeds velen van de dood gered. Ingezonden Mededeeling. Het leven van teringlijders wordt verlengd en liun lijden op verba zende wijze verlicht door het gebruik van Scott's Emulsion van levertraan en kalk- en soda-hypo- phosphiten. De reden is, dat Scott'sbehalve de kalk die het bevat, oneindig veel voedzamer is dan andere levertraan emulsies, en dit is te danken aan de onover- Eïsch altijd de Emuv. treffelijke kwaliteit van n^err/'.DeVSw-ie bestanddeelen en de Scott'procw. 50-jarige ondervinding in de bereiding ten beste gegeven. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. BUITENLAND. Een brandende berg. In de Oeral bergen, aan de Yan- gan-Taou moet een berg liggen, die al sinds anderhalve eeuw brandt, De brand heeft dit merkwaardige; dat hij geheel inwendig is. Honderd vijftig jaar geleden stak.dc bliksem een reusachtigen pijnboom aan, welke totaal met wortels en al ver- brandde.jDe brandende wortels brach ten het vour naar andere wortels over, welke liet voeden tot op dezen dag. De bodem moet daar een tem peratuur hebben van 140 graden. Een nieuw ontploffingsmiddel. Onlangs deelden wij mede dat een scheikundige, Frank Wurtemberg genaamd, te Lynn, in den Ameri- kaanschen staat Massachusetts, een ontplofbare stof had uitgevonden, die hij Frronite noemde en die veel sterker zou zijn dan dvnamiet, lyd- diet en alle andere ontploffingsmid- delen. Hij heeft dit overtuigend be wezen bij een proef, die werd bij gewoond door George Tatnall, pre sident der tractie-maatschappij te New-York; De proef werd genomen in het Laboratorium met een zeer kleine hoeveelheid en onder de groot ste voorzorgen. Niettegenstaande dat heeft de ontploffing den uitvinder gedood en is Tatnajl zoo zwaarge wond, dat men voor zijn leven vreest. Het forronite heeft dus sijn kracht doorslaand bewezen. Krokodillefokkerij. Wie pleizier heeft krokodillen- fokker te worden, leze het rapport van den Belgischen vice-consul te Calcutte. Wie eene goede fokker wordt, heeft nog eens kons met eigen koets en eigen paarden te rijden. Van ver lies en krokodillentranen is geen sprake. De Belgische vice-consul vestigt de aandacht op de krokodillen en alligators, van welke het wemelt in de rivieren, kanalen en kree- ken. Dit deel van het land, de Delta van den Ganges, schrijft hij, schijnt volkomen overeen te komen met Arkansas, de kweekplaats der hage dissen. Als men let op de toene mende vraag naarkrokodillenhuiden en het Voortdurend toenemen in waarde ervan, schijnt de krokodil- lenfokkerij of krokodillenteelt-, al naar men het noemen wil, een zeer winstgevend bedrijf te zijn. Wie lust heeft krokodillenfokker te worden, vestige zich dus in Benga len. Er is maar weinig kapitaal voor noodig. Het geval herinnert aan een winstgevend zaakje, dat vroeger op Java werd gedreven. Toen het gou vernement premies uitloofde voor het aanbrengen van jonge krokodil len, gingen slimme inlanders ijverig eieren verzamelen, die ze met groote zorg en onder de gunstige omstan digheden in de modder der rivier oever door zonnehitte lieten uitbroe den. Als de jonge krokodillen dan, goed verpleegd, zekeren leeftijd had den, brachten ze die aan, in ruil voor de premie, en verdienden zoo een aardig duitje. Voor de eieren kregen ze ook wel een aardig duitje Voor de eieren kregen ze ook wel wat, maar de jonge kaailui werden veel beter betaald. Toen men er achter kwam, is aan deze broederij een einde ge maakt. Bremen zal weldra een der meest oorspronkelijk gedachte Molkte-ge- denkteekenen hebben, dat het dankt aan eene bepaling in de uiterste wils beschikking van den Bremer koop man Bernhard Loose. Overeenkom stig het testament, had de Senaat van Bremen eene commissie van kunstenaars benoemd, in welke o. a. Arthur Fittger, de bekende schilder en dichter, zitting had, om uit de ingekomen ontwerpen na een uit geschreven wedstrijd, een keus te doen. Professor-beeldhouwer Hahn, in München, heeft den prijs be haald. Zijn ontwerp stelt den grooten veldmaarschalk [voor, zittende te paard, over hetwelk de mantel neervalt. Moltke is blootshoofds voor gesteld. Het geheel moet een grootschen indruk maken. De loopende termijn. Een boertje uit de streek van May en in de Rijnprovincie had voor de recht bank te Coblenz een proces verloren. Hij wist niet goed wat hij nu doen moest om in hooger beroep te gaan en ging daarom naar den schoolmees ter van zijn dorp. Die wist het ook niet en deze verwees hem naar den in het naburige Mayen wonenden zaak waarnemer, in de wandeling als „der Ferckelstecher", de biggenslachter be kend. Nu die wist er meer van en hij gaf boertje den raad, naar den president van het Hof te Keulen te gaan, die zou de zaak wel in orde brengen. „Maar," zei hij er met een gewichtig gezicht bij, „de termijn is al aan het loopen en je moet je dus haasten Verduiveld, dacht het boertje, die nooit van zoo'n loopend ding had gehoord, is die termijn aan het loopen, dan ga ik sporen. Zoo gezegd, zoo gedaan en hij gaat met Lies, zijn vrouw, op het spoor zitten. Om den president goed te stemmen neemt Lies verder nog een mand met versche „eigenge- legde" eieren mee en in Keulen aan gekomen informeeren zij waar de pre sident woont en gaan naar zijn huis. Maar, eilacie, men vertelt hun, dat de president met verlof op reis is en dat zij zich op de griffie in het Paleis van Justitie op den Appelhofplatz moeten aanmelden. Boertje en boerinnetje zoe ken het was al laat geworden een herberg op, maar van slapen kwam niet veel. Ze hadden het er maar over of die leelijke termijn ook 's nacht3 door zou loopen of misschien zelfs den trein zou hebben genomen net als zij. 's Ochtends om vijf uur staan ze dan ook al voor het Paleis van Ju stitie. Daar de deuren dicht waren, trokken ze aan de nachtbei en ein delijk komt mopperend en halfgekleed de portier kijken. Wat ze wilden? Ja, kijk eens hier, zegt boertje in zijn gezellig dialect, wij hebben met een termijn te doen die aan het loopen is en als we ons niet haasten, dan haalt die ons in. De termijn is toch al niet hier geweest? Het kostte den slaperigen portier eenigen moeite om er wat van te be grijpen, maar eindelijk begint het in zijn brein te dagen, ze moeten om 9 uur terugkomen, dan is de griffie open. Onnoodig te zeggen, dat het lande lijk paar klokslag 9 weer voor de deur stond; ze werden naar de griffie ge bracht waar de portier den ambtenaar het verhaal natuurlijk reeds verteld had en deze neemt nota van boertjes klaarblijkelijke begeerte om in hooger beroep te gaan. Maar hij kon toch niet nalaten ondeugend te zeggen „Nu jelui hebben gelijk hoor, ik heb juist bericht gekregen dat de termijn in de stad is ggkomen en binnenkort hier zal zijn. Maar hij komt nu toch te laat." Uit dankbaarheid bood Lies den ambtenaar de mand met eieren aan, die vriendelijk werd afgewezen. „Kom dan tenminste met de kermis", zei Lies, dat zal je wel bevallen en we bakken dan een pruimetaard zoo heb je d'r nog geen gegeten." Maar boertje dacht nog zuchtend aan den termijn, die had toch wel verduiveld hard geloopen. 13 September. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. Amer. markt willig. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt willig. Kimberley lager. Ch. J. G. K. In dank uw wel willend schrijven ontvangen. Zullen te gelegener tijd gaarne daarvan gebruik maken. HAARLEM. Kaasmarkt. Verkocht 7 stapels kaas, uitmakende 851 ka zen, wegende 1574 K.G. Hoogste prijs per 50 K. G. f 30. laagste prijs per 50 K.G. f 21. Aangevoerd en verk. zijn 36 stuks nucht. kalveren f 14.A f 18.00 per stuk 2 Schapen Af a f 27 per stuk, 0 paarden f Of 0 per stuk. 2 Koe f 195 af Ondertrouwd: 13 Sept.: J. A. Merens en S. M. Sarphaty Orobio de Castro. J. J. Broeker en A. C. Jon ker. W. Heck en Z. Hartog. C. Steen en C. Takes. Getrouwd: G. H. Voorham en E. J. Blesgraaf. J. C. Haeseker en J. S. v. d. Wijde. Bevallen: 11 Sept.A. M. v. Zijl-Hagen, z. H. Serné-Schewel, z. 13 Sept.G. M. Franse-van Kips hagen, d. A. Kruijer-Kuvener, z. Overleden: G. Schouten 76 j. Jansstraat, L. Hoogerbeetsv. Bree- men 67 j. Jansstraat. HAARLEMMERL. EN SPAARW. Bevallen: J. van de Linde Meirmans, d. ZANDVOORT. Bevallen: C. Mozes, z. A KeurGroen, z. BLOEMENDAAL. Overleden: T. A. van Vel- sen, 77 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. M. Uithoven de Ruiter, d. Overleden: J. van 't Hof Noorman, 61 j. BEVERWIJK. Ondertrouwd: L.J. Ch. Was senaar en A. Bokkum. Bevallen: C. SchelvisFa- Iels, d. SCHOTEN. Bevallen: M. JansenKuijl, d. H. KuckRauhe, d. Overleden: K. J. J. Batteké 2 mnd. Politie-rapport. Gevonden voorwerpen: 1 porte- monnaie met geld, 1 houder met patronen en eenige waskaarsen. Proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der arbeidswet. Moltke-Monument. vorige koers Heden. South. Pac Sh 933/4 Common Marine Ill/* IIV4 303/4 Pref. 2915/16 Common Steel Sh.. 46i/o 479/i6 Topeka Sh. 1081/a 1091/2 2e pref. Mexican 22 Common Kansas Sh. 28 281/2 Pref. 58 585 Common Wabash 20i/g 201/4 921/2 933/4 190 1931/2 Southern Rails 38 383/4 Car Foundry Sh. 403/4 411/2 Common Erie 475/8 48!/2 Missouri 351/2 36'/16 275/8 281/4 50 50i/2 431/2 441/s Kon. Petroleum 760 761 Common Peru 15 153/s 48 481/2 441/i 207 Rusland Hope 671/g 671/2 Consols 671/4 675/8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3