STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Kerk en School. Sociale Berichten Kunst en Wetenschap Land- en Tuinbouw. Amsterdamsche BeursT Burgerlijke Stand. Aan hot station Boxtel heeft een treurig ongeluk plaats gehad. Een wisselwachtel*, zekere M., Weduwnaar en vader van verscheide ne kinderen, had bij het oversteken der lijn aan het station liet ongeluk onder eene juist op dat oogenblik a%ehaakte machine te geraken, met liet ongelukkig gevolg, dat hem het lioofd en een arm werden afgereden. Gisterenmorgen geraakte een man op de Waldeck-Pyrmontkade onder de tram. Hij bekwam verschillende Wonden, o.a. werd hem een pink afgereden; hij werd in den naast- bijzijnden politiepost verbonden. Burg. en "Weth. hebben vergun ning verleend aan A. Zwaneveld tot oprichting van eene wassclierij in een uitbouw achter het perceel aan de De Clercqstraat. Bij Burg. en Weth. zijn verzoek schriften ingekomen om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank van P. J. de Bijl, Molensteeg 7 J. E. F. Prang, Gortesteeg '21 en J. Swarts, Ridderstraat 10. - B. en W. vragen 's liaads mach- tiging om alvorens tot het slui ten van een geldleening voor bui tengewone werken over te gaan ten behoeve van de gemeentekas andermaal gelden op te nemen, Waardoor de reeds bepaalde som tot f 1,025,000 verhoogd zal moeten I worden. Gisteren werd door B. en W. der gemeente Leiden aanbesteedhet inrichten der veemarkt en het bou wen van kantoren, loodsen enz, ten dienste van de uitbreiding dezer markt. Aantal inschrijvingen 10. Laagste de heer Wilhelmus Smit alhier voor f31,655. Burg. en Weth. stellen den Raad voor de derde burgerschool voor jon gens en meisjes te houwen aan de Botermarkt, op een terrein van het voormalige Huis van Bewaring. Tevens wordt medegedeeld, dat het voorstel tot gelijkstelling van school geld aan de burgerscholen, door het college wordt ingetrokken. Ned. R. Kath. Volksbond. verslag, wat zij deed voor den bloei der Yereeniging. Op 25, 26 en 27 Juni van 1905 werd een uitstekend geslaagde ten toonstelling gehouden van goede ren, waarmede na afloop twaalf kerken en kapellen werden begif tigd. Ook werd de aanzienlijke gift van f 500 tot steun der afdeeling ont vangen van een zilveren echtpaar. De uitgedeelde goederen bestonden o. a. uit 18 kasuifels, 12 pallen, 22 corporalen, 30 kelkdoekjes, 36 stool- kraagjes, 12 amicten, "22 misdie naarskleedjes, 1 kandelaars, 6 kruis beelden enz., enz., tot eene gezamen lijke waarde van f 1085.50. De HoogEerw. Heer H. F. J. Rikmenspoel, plebaan der kathe drale kerk St. Bavo, is directeur van de afdeelinghet bestuur be staat uit vijf dames; voorzitster Mevr. de Wed. J. Sterck, voorts zeven raadsleden alsmede achttien ij veraarsters. Onder leiding van den voorzitter, den heer jhr. m. J. W. G. Boreel van Hogelanden, burgemeester alhier, kwamen gisteren ruim 30 leden van bovengemelde Yereeni ging samen in een der lokalen van het Stadhuis te Amsterdam. Na afloop der vergadering bega ven de leden zich naar de Militie zaal aan den Singel, om gezamenlijk een bezoek te brengen aan de ten toonstelling op administratief ge bied, van den „Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren". Brongebouw-Concerten. Bij de concerten die in de maan den Sept. en December zullen worden gegeven, werken mede de dames: CoiniFrancisca, EngelenSewing en Irma Lozin, en de heeren: Jos. M. Orelio, Désiré Pauwels en F. H. van Duinen. Ook het dubbel man- nenkwartet zal zich eenige keeren doen hooren. Gisteren is hier ter stede in den ouderdom van 54 jaar, overleden de oud-kapitein van het Indische leger A. de Leur, ridder in de M. W. O. 4e klasse en één der weini ge overgeblevenen, die gerechtigd waren tot het dragen van de kraton medaille. De heer De Leur werd geboren te Alkmaar. De gisteren alhier gehouden bui tengewone algemeene vergadering der Haarl. tramw.maatschappij heeft aan den heer J. H. van Oyen eervol ontslag verleend als directeur en in zijn plaats benoemd den heer J. J. S. van Hamel. Morgen wordt door het kanton gerecht alhier behandeld de zaak van den automobilist E. van Dam, te Amsterdam, die in verzet is gekomen tegen het vonnis van den kanton rechter, waarbij hij tot f50 boete ver oordeeld is wegens het rijden met een motorrijtuig op den Zandvoortschen weg, zonder licht. Fanfare-wedstrijd. Bij den wedstrijd in het Bronge bouw zijn de prijzen toegekend als volgt lste prijs „Edams Fanfarekorps," 106 punten; 2de prijs „Euterpe," te Velsen, 80 punten; 3de prijs A „Excelsior," te Zaandam, 79 punten; 3de prijs B „Aalsmeers Fanfare korps," 78 punten. Het Edammer korps keerde Zondag avond in zijne woonplaats terug en werd aldaar door eene talrijke menigte opgewacht. De Burgemeester, de Heer J. Calkoen, begroette hen bij het voorbijgaan en ontving het bestuur in zijn woning. In het „Dam-Hótel," dat geheel ge vuld was, hield daarna de voorzitter van het muziekgezelschap „Apollo" een hartelijke toespraak. Nederlandsche Tuinbouwbond. Vrijdag '28 dezer wordt de alge meene vergadering van dezen Bond te Amsterdam gehouden. Inbespre- king komt de vraag, waar de zetel van den Bond zal zijn. De meer derheid van het bestuur stelt Den Haag voor, terwijl anderen vast houden aan Haarlem, zooals eerst was voorgesteld, in verband met de vermoedelijke oprichting van een Krelage-sticliting, een soort tuin- bouw-huis, waar de tuinbouworga nisaties haar zetel in kunnen ves tigen. Voetbalspel. HaarlemA. F. C. 14. Haarlem had Zondag aan den Schc- terweg A. F. C., kampioen der__2e klasse, tot gast. Reeds dadelijk blijkt het spel der Amsterdammers zeer goed te zijn. Nadat de Haarlemsche verde diging zich lang staande heeft weten te houden, bezwijkt zij eindelijk en moet toezien, dat A. F. C. de leiding neemt. De voorhoede der Haarlem mers tracht het verliesop te halen, maar noch samenspel, noch een enkel goed schot is te bespeuren en het kost A.F.C. weinig moeite den bal weer naar het Haarlems doel te doen verhuizen. Met geleidelijke tusschenpoozen verhoogen de 2e klassers de score, zoodat als rust aanbreekt, zij een 30 leiding hebben. Na half-time zet Haarlem er alles op, maar onbesuist spel der voorhoede maakt het haar onmogelijk een tegen- punt te behalen. Uit een ver schot verhoogt A. F. C. haar puntental. Dan komt een pex-iode, dat Haarlem werkelijk sterker is, vooral A. Haak en Healy vertoonen fraai spel, einde lijk weet De Koek het eerste punt te maken. Verder wordt niets meer ge maakt, waardoor de Amsterdammers een onverwachte, maar alleszins ver diende overwinning behalen. De voor hoede van Haarlem was zeer slecht. V. V. V. won aan de Spanjaard- laan met 31 van H. F. C. IT. ZANDVOORT. Alhier zijn de kostelooze baden voor kinderen van ingezetenen gesloten. In het geheel werden genomen 4463 baden. Het hoogst getal, dat op één dag gegeven werd, bedroeg 196; het laagste 18. SANTPOORT. Alhier is eene met bloembollen gevulde schuur van den Heer \V. d. B., aan de Jan Gijzenvaart door een onbekende oor zaak geheel verbrand. HEEMSKERK. In den nacht van Zondag op Maandag is alhier inge broken in eene schuur van den tuinder H. Ontvreemd werd een blok met gewichten. Men vermoedt, dat er ook nog bloembollen ont vreemd zijn. Van een en ander is aangifte gedaan bij de politie, welke reeds een ijverig onderzoek ingesteld heeft. Nog is in denzelfden nacht eene schelf stroo verbrand van den bloe mist v. d. G. Vermoedelijk is hierbij kwaadwilligheid in 'tspel. UITGEEST. Alhier is Zondag morgen tijdens een hevig onwêer de bliksem in den toren van de R. K. kerk geslagen, zonder dezen ern stig te beschadigen. GASTRICIJM. Zondagmorgen ont lastte zich boven deze plaats een vreeselijk onweder, waarbij twee koeien in de weide werden gedood. Ook te Limmen werd eene koe in de weide gedood. De toren van de Protestantsehe kerk is door het hemelvuur getrof fen en erg beschadigd. KROMMEN IFk Gisteravond hield ons Kruisverbond en onze Maria- Vereeniging een prachtig geslaagde gecombineerde propaganda-verga- dering, waarin als spreker optrad de ZeerEerw. Pater H. Ermann S. J. Na hulde gebracht te hebben aan het practische *werken van Krom menie op sociaal gebied, wees spr. op de enorme hoeveelheid alcohol, welke in Nederland in één jaar door de z.g. matige drinkers ver bruikt wordt en wat het produet van al dat drinken is n.l. ellende, niets dan ellende. Na de pauze beantwoordde de Eerw. Spr. de vraag: wie moeten drankbestrijders worden'? Ie Zij, die den alcohol niet kun nen verdragen, dat zijn zij, wier gestel het verbiedt, dien te gebrniken en zij die van een kleine hoeveel heid dronken worden. 2e Zij, die de deugd der naas tenliefde willen beoefenen, want het is noodig dat de Kruisverbonden een flink getal personen bevatten, die nooit of bijna nooit alcohol gebruikt hebben. Want bestond het Kruis verbond alleen voor de onmatigen, dan zou niemand lid worden, daar toch niemand openlijk wil bekennen, dat hij een drinker is. 2e Zij die verslaafd zijn aan den alcohol. Voor hèn is geheelonthou ding noodzakelijk. Met een opwekking om met Pius X alles te herstellen in Christus sloot spr. onder een krachtig ap plaus zijn leerrijke rede. Onder de pauze meldden zich nog 15 nieuw*e leden aan, 7 van het Kruisverbond, 8 van de Maria- vereeniging, zoodat ons leger thans 135 soldaten telt. HOOFDDORP. Door debouwkun- digen J. W. do Meij en Zn. alhier is aanbesteed: Het bouwen van de boerderij „Land- en Veelust" van den heer J. Baars, aan den Veldweg bij de Lijnden. Ingekomen waren 26 biljetten. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers in massa, de heeren A. en M. den Ouden, te Haarlemmermeer, voor f12.665. H. C. Coebergh. j* Gisteren vermeldde een doodsbe richt in ons blad het overlijden van den heer H. C. Coebergh, apothe ker te Leiden. Thans schrijft men ons nader Diep wordt dit overlijden in Lei den's Katholieke kringen gevoeld, maar vooral in de armen-wijken. Onder de beoefenaars van de Chari- tas stond deze edele doode in de voorste gelederen. Waar hij den noodlijdende helpen kon, viel geene opoffering hem te zwaar. Meer dan 40 jaren lid van de St. Vincentius vereeniging en sedert 1873 president van den Bij zonderen Raad, was hij de raadsman en gids geworden voor zijne jongere mede-arbeiders, die om advies en voorlichting nimmer ver geefs bij hem aanklopten. Het ver lies van menschenvrienden als deze hooggeachte ontslapene wordt diep, zeer diep gevoeld en is niet gemak kelijk aan te vullen. Hij ruste in vrede. Plechtige inwijding. We meldden Zaterdag reeds een en ander over de plechtige inwijding van het nieuwe orgel in de St. Hubertus- kapel (Sint-Josephs-Gezellen-Vereeni- ging) te Amsterdam. Thans schrijft men ons nader over het solemneele Lof van Zondagavond De kapel was tot in de uiterste hoekjes gevuld met geloovigen en be langstellenden, terwijl in het priester koor zes Eerw. Heeren Geestelijken gezeten waren. Rector Willeman, de praeses der Gezellen, hield eene gloed volle predicatie, waarin hij in levendige kleuren maalde, h.oe het orgelspel het krachtdadigst medewerkt om zoowel van kind als van grijsaard het hart te stemmen en op te voeren tot God. Na het plechtige Lof werd een uit gelezen programma door den hr. Simon Kroon op het nieuwe orgel uitgevoerd, 't Waren een achttal keurige nummers, waarbij het orgel zijne schooneen heer lijke klankwisselingen hooren liet. De hr. Kroon had een dankbaar gehoor. Zoowel de Eerw. Geestelijkheid als de dichte schare van geloovigen bleven tot het slotnummer in de kapel. Volgens een bericht uit Neurem- berg zijn aldaar twee kostbare go belins gestolen uit de kerk van den PI. Laurentius. De eene stelt voor de H. Catha- rina, zich verlovend met het Kind Jesusde andere een Ecce Homo tusschen Maria en den H. Joannes. Beide zijn 1 m. 20 lang en 80 cen timeters hoog. Twee eenvoudig"ge- kleede dames worden van den dief stal verdacht. Sommigen getuigen, dat zij eene vreemde taal spraken. Naar we vernemen, is te Amster- dam in de plaats van den ZeerEerw. Heer P. C. Wijtenburg, wTegens diens benoeming tot deken van 's Gra- venhage, als mededirecteur van de Donatus-maatschappij en tevens tot regent van het St. Nicolaas-gesticht van liefdadigheid aldaar benoemd de ZeerEerw. Heer A. J. Holierhoek, pastoor van de St. Bonifacius-paro- chie. Overdracht rectoraat. Gisterenmiddag had in de aula der Amsterdamsche universiteit, in tegenwoordigheid van leden van het dagelijksch bestuur der gemeente, curatoren en hoogleeraren, studen ten en belangstellenden, waaronder een groot aantal dames, de over dracht van het rectoraat plaats. De waarnemende rector-magnifi- cus, prof. I. J. de Bussy, bracht verslag uit over de lotgevallen der universiteit in het afgeloopen studie jaar, waarna hij aan den heer F. J. J. Buitendijk, student in de ge neeskunde, de gouden medaille uit reikte, dezen toegekend voor zijn antwoord op een prijsvraag. Ten slotte droeg prof. De Bussy de rec torale waardigheid over aan prof. dr. J. Rotgans. Het examen voor surnumerairs en adspirant-commiczenin den post dienst, aanvankelijk bepaald in de maand October, is uitgesteld tot Januari. Bij beschikking van den minis ter van binnenlandsche zaken is de waarneming van de betrekking van inspecteur van 't middelbaar on derwijs voor de provinciën Zuidhol land, Noordhoi.land, Friesland, Groningen en Drenthe, voor het tijdvak, ingaande op 18 dezer en eindigende op 9 October of zoo veel eerder als de inspecteur dr. J. Campert uit het buitenland zal terugkeeren, opgedragen aan den heer K. ten Bruggeneate, inspec teur van het middelbaar onderwijs te 's Gravenhage. („Stct".) Arbeidsbeurzen. Met betrekking tot de samen werking van arbeidsbeurzen, waar over onlangs eenige mededeelingen werden gedaan, valt nog te berich ten, dat de Haagsche arbeidsbeurs op zich genomen heeft wekelijks een staat samen te stellenvan de open staande plaatsen bij Nederlandsche arbeidsbeurzen. Alleen die openstaande plaatsen worden opgenomen, waarvoor de arbeidsbeurs die ze opgeeft zelve geen geschikte personen ingeschre- heeft en ook niet verwacht de eerst volgende week te zullen kunnen aanwijzen. Deze staat zal wekelijks worden toegezonden. Hiermede wordt een eerste stap gedaan tot organisatie van de ar beidsmarkt, ook buiten de grenzen eener gemeente. Het komt voor, dat in eenig deel van het land arbeidskrachten wor den gezocht die elders geen werk kunnen vinden. Ook bij groote rampen zoaals b.v. het afbran den van een fabriek bestaat er mogelijkheid een aantal werkloozen langs dezen weg elders aan werk te helpen. In verband daarmede worden pogingen gedaan om voor de ar beidsbeurzen vrij gebruik van inter local telephoon te verkrijgen, we gens de noodzakelijkheid, dat de arbeidsbeurs spoedig en eenigszins uitvoerig inlichtingen inwinne om trent de plaats, welke vervuld moet worden en omdat zonder nader overleg de verantwoordelijkheid niet aanvaard kan worden, dat de werklooze naar een andere gemeente onderweg gaat, weshalve voor het welslagen van deze bemiddeling een ruim gebruik van de interlocale telephoon een eerste vereisclite is. Op de „Vredespaleis"-tentoonstel- ling van Bouwkunst en Vriendschap in den Rotterdamschen kunstkring zal nu ook de eerste aflevering van het Carnegie-album met reproduc ties te zien zijn. *i Op de Bilderdijk-tentoonstelling, die op 2 October a. s. in het Stede lijk Museum te Amsterdam geopend wordt, zal o. a. het geheele werk van Willem Bilderdijk voor zoo ver uitgegeven te zien zijn. Tal rijke hoogstbelangrijke handschrif ten zijn door openbare en particu liere bibliotheken afgestaan. Onder datgene, wat er van Bilderdijk op muziek gezet is, bevindt zich Richard Hoi's Floris V, woorden van Bil derdijk, door den componist slechts gedeeltelijk bearbeid. Ook etsen en teekeningen van Bilderdijk zijn in gezonden. Bekend is de medaille, door Van der Keilen na Bilderdijk's overlij den gegraveerd, doch minder bekend is die, welke tijdens het leven van Bilderdijk in 1821 of 1822 door den graveur Dionysi werd vervaardigd. Nadat er eenige afslagen gemaakt waren is de stempel gesprongen, zoodat er slechts enkele exemplaren bekend zijn. Deze medaille is zeld zaam. Op de groote historische tentoon stelling, in 1876 te Amsterdam ge houden, was zij in tin aanwezig. Voor deze tentoonstelling werd een fraai exemplaar ingezonden. Is electrisch licht nadeelig? Op deze vraag, in den laatsten tijd met het oog op de verlichting van woonkamers, kantoren, win kels enz. meermalen gesteld, moet de geneeskunde met een onverbid delijk ja antwoorden. Het electrisch licht is namelijk hardhet heeft korte golvingen en veel sterker trillingen dan het fijne weefsel onzer gezichtszenuwen zonder scha de verdragen kan. Om het electrisch licht onschadelijk te maken, is het volstrekt noodzakelijk het te ver zachten door het met ballons van matglas te omringen, en het zou eene dwaling zijn te gelooven dat de vastheid van het licht voldoen de zou zijn om alle gevaar voor de oogen af te wenden. Diegenen, welke zich door het gebruik Yan gloeilampen gewaarborgd achten, zijn dus gewaarschuwd. Voederen in den stal. Het voederen moet geschieden volgens een vasten regel en aan dien regel moet men zich zoo streng mogelijk houden. Ongeregelde, in vele gevallen van het toeval afhan gende voedertijden, zijn een zeker teeken van een onoordeelkundig beheer der zaken. Om een vollen maaltijd te ver teren heeft het paard noodig drie, het rund en het varken vier, het schaap ruim twee en een half uur. Deze getallen moeten natuurlijk „on geveer" genomen worden, want ze verschillen voor verschillende rassen. Hieruit, volgt dat het getal dage- ljjksche maaltijden drie of vier moe ten bedragen. Het is niet slecht het voeder voor eiken maaltijd in portiën te verdee- len en geen nieuwe portie te geven eer de vorige geheel verbruikt is. Dat vordert wel wat meer werk, maar het heeft zijne göede zijde, want dit, zoowel als eene verstan dige afwisseling in de voedermid delen houden den eetlust, wakker en voorkomen eene al te groote belasting van de maag. MARKTN1EUWS. HAARLEM. Tarwe f 6.85 a f 0.— per H.L. Rogge f0.a f5.50 per 75 Kg. Haver f3.62i/2 a f 0.per H.L. Karweizaad f 14.87% a f per 50 Kg. Bruine boonen f 11,50. Garst f 0.Groene Erwten f 9.50 p. H.L. YVintergerst f 0.a f 0.per 65 kilo. Duivenboonen f 0.per 85 kilo. Vale erwten f 0.a f 0.per H.L. Karnariezaad f 0.a f 0. Mosterd f a f per 70 kilo. ALKMAAR, Boter aange voerd 4824 kop, prijs 55 a 70 ct. per kop. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.70 a f 0,80, kleinere dito f 0.20 a f 0.30. Graafjes f0.a 0.ronde f 0,a 0,per 35 KG. Roode Kool f 2,— a f 6.50, Gele dito f5.50 a 7.Witte dito f0.a 0. per 100, Zilveruien f 0.a f 0. per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 1.10 a f 1.20. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 0.a 0.per 50 Kg. 18 September. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co Amer. markt prijshoudend. Russen zeer vast. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt zeer vast. Kimberley willig. Getrouwd: 18 Sept. J. M. J. Kievits en H. Keijser. Bevallen: 15 Sept. H. H. v. d. Boogaard-Draaisma, d. 17 Sept.A. W. Tromp-van Orden, d. 18 Sept. M. II. Balm-Gielen, d. R. A. Post- Kwast, z. Overleden: 17 Sept. C. A. Tak 58 j, Hazepaterslaan. A. de Leur 52 j. Pieter Kiesstraat L. v. Zon neveld 64 j. Maerten v. Heemskerk- straat. H. v. d. Nouwland 8 j. z, Oranjefcoomstraat, A. HuntingDuijn 70 j. Nieuwlandje. BENNEBROEK. B v a 11 e nG. van der Putten Hoogervorst, z. Ondertrouwd: J. H. L. Al- brachten en C. B. Hulsbosch. HILLEGOM. Ondertrouwd: A. J. Caspers en K. v. d. Ploeg; H. Geerlings en E. Warmerdam. Getrouwd: C. Sijsenaar en A. E. de NevsW. de Groot en H. C. Hoogkamer; B. Warmerdam en M. v. Lierop. Bevallen: L. RijpkemaRinsma, d.P. S. JansenDe Kogelaar, d. B. RooversVreeken, z.M. E. J. v. IlouweningenElfring d.A. Walkers Van Rooden, z.C. A. Spaargaren —v. Leeuwen, d.A. J. de Vries Kleyn, z. Overleden: H. C. Jongbloed, 3 w.J. C. Klinkenberg, 6 d.M. Glas, 12'w.D. Hellendoorn, 3 mad.; A. de Konink, 3 innd. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: F. Braak en C. M. Spijker. H. A. van Gel deren en T. Boon. Be v allen: J. HoogendoomDam mers, d. G. ZomerLamboo z. A. Koterv. d. Beek, d. H. Visbeen Verweerdt, z. C. v. Weelden Mur, z. M. GriekspoorSmits, z. M. GorterRietveld, d. P. Doe- lemanBerg, d. H. M. v. Leeuwen Schönhage, z. D. HaspelsBroek buizen, z. K. v. Wijkv. Arkel, d. E. CombeeWoudstra, d. A. de JongMaarsen, z. A. Zoeteman Zonneveld, z. N. de GraafBuur man, z. C. KortekaasSchoonder- woerd, z. H. ZorgeBroertjes, d. P. Roodenburgv. Keulen, d. M. ElenbaasSlegt, d. YV. Kempe Raams, d. P. HouwelingSchoen makers, z. Overleden: Ds. Rooze, 49j. J. Horsman 10 mnd. L. Polak, 8 mnd. F. Koopman, 6 mnd. A. Kroe zen, 5 mnd. G. de Graaf, 5 mnd. F. d. Wieringen, 4 mnd. J. Noorman, 61 j. Politierapport. Gevonden voorwerpeneen -broche, een harmonica, een loterijbriefje, een mand met waschgoed, een koe. Proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der arbeidswet, over treding der melk verordening, be rijden van een straat in verboden richting, diefstal van zakken, wiel- rijden zonder licht. Gisterenavond vergaderde de afd. Haarlem van bovengenoemden Bond in haar gebouw „St. Bavo". De voorzitter, de lieer Guskens, opende deze en heette de talrijke leden welkom, waarna hij eenige mededee lingen deed, o.a. dat Maandag 24 Sept. stemming was van 5 leden voor het Hoofdbestuur; candidaten waren de Broekhuijzen, Nederkoorn, Overtoom, Vermeijn en Visser, allen aftredend maar weder herkiesbaar en de heeren G. J. Kuiper en A. H. Smulders. 2e. dat een schrijven was ingeko men van den Alg. Ned. Timmerlieden- bond, om te bespreken en te geraken tot verkrijging van gemeentelijke sub- sidiëering voor een samen te stellen gemeenschappelijk werkeloozenfonds. De voorzitter en ook de heerHooij zetten uiteen, dat wij reeds ruim een half jaar daarmede bezig waren met den Christelijken Bestuurdersbond, dat wij al reglementen en statuten hebben, dus, dat wij haast klaar zijn; alzoo kunnen wij aan het verzoek van den Alg. Ned. Timmerliedenbond niet voldoen. 3e. dat met 1 Oct. H. J. van Em merik als bode der afd. Haarlem is aangesteld. 4e. Dat op 29 Sept. de Bibliotheek weder is geopend. 5e. Dat 17 Sept. de teekenschooj „St. Jozef" weder is geopend met 75 leerlingen. 6e. Dat de jaarfeesten dit jaar zullen plaats hebben op Zondag 28 Oct., 4 en 11 Nov. en nog een nader te be palen dag in de week. 7e. Dat door de Spaarkas „St. Ni- colaas" tot het verkrijgen van goede en goedkoope winterprovisie een som van f500 was omgezet. Hierna gaf de Voorzitter het woord aan den spreker van den avond, den WelEerw. Heer L. v. d. Berg, advi seur, die in een boeiende en leerzame lering liet onderwerp uiteenzette: De beschaving en ontwikkeling die de Kerk over hare kinderen uitspreidt en over het liberalisme, op welke gron den en welke beginselen het rust. Deze zeer leerzame lezing werd door alle aanwezigen met groote aandacht gevolgd, en de geachte spreker be loofde- in den a.s. winter nog eenige van deze onderwerpen te behandelen, waarop een luid en- krachtig applaus volgde. De Voorzitter was dan ook de tolk der aanwezigen, toen hij met eenige gloedvolle woorden den spreker dankte en de vergadering sloot. Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding. Uit het verschenen zeven-en-veer- tigste jaarverslag van de Vereeni ging der Eeuwigdurige Aanbidding van het Allerh. Sacrament des Al taars en tot versiering van behoef tige kerken in Nederland blijkt, dat de Vereeniging thans bevat twaalf afdeelingen in verschillende steden. Omtrent de verrichtingen van de Haarlemsche afdeeling bevat het vorige koers Heden. 95 Common Marine lU/ic 11 Pref. 30% 30 Common Steel Sh.. 47% 471/4 Topeka Sh. 107-/8 107% 2e pref. Mexican 22 Common Kansas Sh. 2S5/g 28% Pref. 59 59 Common Wabash 20ó/K 20% 95 Union Sh 1928/4 193 Southern Rails 381/4 38 Car Foundry Sh. 41% 42% Common Erie 48% 431/2 Missouri 86% 371/16 28% 27% 50'/2 501/4 Denver Sh 44 44 Kon. Petroleum 754 754 Common Peru 15% 15% 50 441/2 441/2 208 221-228 Rusland Hope 67% 67% Consols 67% 681/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3