Uit den Omtrek Kerk en School Sociale Berichten Laatste Berichten. Staatsloterij. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. Het beschreven inkomen is 620.400 het belastbare 402.900 het bedrag van den aanslag f 11.596.65. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om op de begrooting van 1906 het bedrag van f 10.000 voor uitbereiding van het kabelnet te verhoogen met f15,000, in ver band met de levering van den elec- trischen stroom aan de Werf Con rad. Ook werd aangenomen het voor stel van B. en W. om de uitge trokken bedragen ad tl3.000 en f19.000 (begrooting 1906) voor aan koop van muntgasmeters en den annleg van leidingen, te verhoogen met f13.000 en f19.000. De Raad keurde verder goed het voorstel van B. en W. om den begroo- tingspost van tijdelijk op te nemen gelden ter voorziening in de be hoefte van kasgeld van den dienst 1906 te verhoogen met f625.000 Voorts besloot de Raad tot de aanstelling van een gemeen te-vee- arts, op een jaarwedde van f300, voor het veeartsenijkundig toezicht op de paarden der gemeente-reini ging enz. Na eene korte bespreking werd ook goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot verhooging van de jaarwedden van commiezen ter secre tarie. Op eene vraag van den heer Modoo, of nu ook de salarissen van de mindere ambtenaren niet ver hoogd dienden te worden, antwoorde de Voorzitter, dat B. en W. niet on geneigd zijn daartoe over te gaan, wanneer er termen voor aanwezig zijn. Bij het voorstel van B. en W. tot vaststelling van eene organieke regeling der jaarwedden van de agenten van politie, le, 2e en 3e klasse was gevoegd een voorstel van mr. Thiel, waarbij de Burge meester wordt uitgenoodigd aan den Raad mededeeling te doen van de straffen en belooningen, die bij de gemeente-politie worden toegepast. M.a.w. hoe hoog is de grootste boete, tot heden geheven? Komen de straffen wel eens gecombineerd voor bijv. achteruitstelling in rang en boeten? Voor wat soort verzuimen worden die geldboeten toegepast? De zaak komt hierop neer: Voor een paar maanden deden B. en W. den Raad een voorstel om over te gaan tot vaststelling eener organieke regeling van de salarissen der agenten van politie der le, 2e en 3e klasse. Maar de Raad weigerde dit, als niet vast werd medegedeeld, welk systeem van straffen er bij de poli tie bestond. B. en W. werden toen daartoe uitgenoodigd, doch dit college oor deelt zich daartoe niet bevoegd en de burgemeester oordeelt zich hier toe niet verplicht, waarop mr. Thiel een voorstel deed, om die mede deeling van den burgemeester te eischen. Deze laatste gaf voor een deel toe, doch bleef op zijn standpunt staan, dat alleen de burgemeester, zonder verantwoording aan den Raad, had te oordeelen over de straffen bij de politie. Mr. Thiel ging hard daartegen in. Volgens hem hadden B. en W. en ook de Burgemeester af te blijven van de salarissen, die de Raad vaststelde. En hij zou nog willen toestemmen, dat dit wèl geschiedde, als de Burgemeester verkoos mede te deelen, wat bij de politie was de maximum op te leggen boeteen of bij boete ook terugstelling in rang mogelijk was. Toen de Burgemeester daartoe niet genegen bleek, handhaafde hij een motie, waarbij de Raad van den burgemeester eischte mededee ling van het systeem van straffen bij de politie. De motie werd verworpen met 16 tegen 11 stemmen en daarna het voorstel van B. en W. tot vaststelling der organieke regeling der salaris sen aangenomen met tien stemmen tegen. Besloten werd verder I. De kosten van den aankoop en van het ophoogen van het met het oog op den bouw van het open baar slachthuis gekochte terrein, be dragende met de rente respectievelijk f37,212.473 en f21,113.64 en alzoo te zamen f58,326.115, af te voeren van de aanlegrekening van het open baar slachthuis. II. Voor den bouw van het open baar slachthuis alsnog beschikbaar te stellen een bedrag van f23.205. behoudens nadere financiëele rege ling betaalbaar op den post volg nummer 225 der begrooting, dienst 1906. Behoudens goedkeuring van Ge deputeerde Staten der provincie werd voorts besloten aan de vereeniging „Maatschappij tot verbetering der huisvesting van minvermogenden te Haarlem'ter gemoetkoming in de door haar ten behoeve van de volks huisvesting aan te wenden kosten, een voorschot te verleenen van f50.000. Het voorstel van B. en W. in zake stichting van eene derde bur gerschool voor jongens en meisjes aan de Botermarkt, op een terrein van het voormalige Huis van Bewa ring, werd goedgekeurd. In dit voorstel van B. en W. was de gelijkstelling van schoolgeld aan de burgerscholen ingetrokken. Benoeming van vaste commissiën In de commissie van bijstand in het beheer der gemeentebedrijven: de heeren: J. Sabelis, G. L. van Lennep, A. Rinkema, J. J. Sneltjes, W. Stolp, W. A. J. van de Kamp, 0. G. Loomeyer Jr. en J. L. E. I. Breda Kleynenberg. In de commissie van bijstand in het beheer en het onderhoud van den Hout en de Plantsoenen.' de heerenJ. Winkler en G. L. van Lennep. In de commissie van bijstand in zake het verleenen van pensioen en onderstandde heeren J. Sabelis en L. Modoo. In de Commissie van voorberei ding voor de oprichting van een openbaar slachthuis: de Heeren: W. Stolp, Voorzitter, Dr. H. D. Kru- seman, H. van den Berg, J. H. Wel- senaar en J. Leupen. In de commissie tot het herzieu en ontwerpen van verordeningen, tegen wier overtreding straf is be dreigd (art. 166 Gemeentewet): de heerenJhr. Mr. P. W. van Styrum, Mr. F. A. Bijvoet, Mr. J. Spoor en Mr. C. M. Rasch. In de Commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën de heeren: G. L. van Lennep, Mr. J. N. J. E. Thijssen, J. Sabelis en F. M. baron van Lijnden. In de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken: de heeren: W. Stolp, J. H. Welsenaar L. Modoo en A. Rinkema. Alle heeren, voor zoover aanwezig namen hun benoemingen aan. Benoeming van een commissaris der Bank van Leening wegens af treding van den heer mr. C. M. Rasch. De heer C. M. Rasch werd her benoemd. Benoeming van twee commissaris sen der stads-Apotheek, wegens af treding van de heeren J. Winkler en C. G. Loomeijer Jr. De heeren J. Winkler en C. G. Loomeijer Jr. werden herbenoemd. Door B. en W. waren op de voor dracht geplaatst voor tijdelijke aan stelling van een leeraar of leerares in de Engelsche taal aan de H. B. S. met 5 jarigen cursus wegens splitsing van de tweede klasse in vijf afdee- lingen de heer Pi M. de Raadt te Gouda en Mej. A. N. H. W. van van der Linden, alhier. Benoemd werdMej. A. N. H. W. van der Linden. Voor onderwijzer aan de oplei dingsschool voor jongens tot het middelbaar en hooger onderwijs (vacature J. W. Hillenius) waren door B. en W. op de voordracht geplaatst de heeren J. Smits, te Scheveningen, W. G. G. P. Lubbers, alhier, en A. Pot te Zutphen Benoemd werdden heer J. Smits. en voor de betrekking van onder wijzer aan de derde tussclienschool (vacature J. Zijlstra) de heeren G. C. A. de Braai te Zand voortW. P van Munster, te Heemstede en D. van Geijn te Hoorn Benoemd werdde heer G. C. A. de Braai. Door den heer J. Jansen was aan den Raad verzocht tot makelaar in hyijotheken en assurantiën benoemd te worden. Burg. en Weth. hadden gunstig op dit adres geadviseerd. De Raad ging tot deze benoeming over. Aan 't eind der vergadering klaag de de heer Rinkema over den onprac- tischen vernieuwden aanleg der bestrating op de Groote Markt, de heer Groot over eenpolitie-inspecteur, die tot den patroon van een land- weerplichtige, welke zich om ver goeding had aangemeld, had gezegd: Weet gij wel, dat ge een anarchist in dienst hebt? en vroeg de heer Van de Kamp doortastender optreden van de politie tegen het onbesuisd rijden met automobielen in de bin nenstad, waarbij hij aanbeval het voorbeeld van Utrecht te volgen, waar men op groene borden met witte letters heeft aangegeven met welke snelheid in de straten mag worden gereden, Arrondissements- Rechtbank. Terechtzitting van heden. 1. L. loopknecht alhier, verduiste ring 6 weken gev.straf. 2. J. G. tuinder te Wijk aan Zee en Duin, zware mishandeling van een ambtenaar, 1 jaar gev. straf, met af trek der prev. hechtenis. 3. J. Sch. smidsknecht alhier, ver duistering 2 maanden gev. straf. 4. J. K. fabrieksarbeider te Wor- merveer, diefstal f20 boete of 12 da gen hechtenis. 5. W. M. O. los werkman alhier, openbare dronkenschap 3 keer 3 we ken hechtenis. UITSPRAKEN. J. P. te Zandvoort, overtr. veilig heidswet f 1 of 1 dag hecht. A. C. M. alhier overtr. Arbeidswet, f 3 of 2 d. hechtenis. C. v. D. te IJmuiden, 2 overtr. als boven, 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen hechtenis. J. E. te IJmuiden en J. de K. alhier overtr. Jachtwet, ieder 7 d. hechte nis. F. v. L. alhier, overtr. Wetboek van Strafr., nietigverkl. der dagvaar ding. J. H. alhier, en 6 anderen, wegens het loopen over verboden gronden, ieder voor elke overtreding f 10 of 3 dagen hechtenis. W. B. alhier, wegens rumoer ver wekken, f 3, of dagen hechtenis. H. K. te Amsterdam en J. M. te Bergen, wegens dronkenschap, ieder f 2 of 2 dagen hechtenis. J. D. A. te Zandvoort, wegens: le rijden zonder licht; 2e. een valschen naam opgeven f 1 en f 10 of 1 en 10 dagen hechtenis. J. C. G. te Heemstede en M. C. v. d. W. te Amsterdam, overtr. motor en rijwielwet, no. 1 f 10, no. 2 f 25, subs. 5 dagen hechtenis. B. v. d. K., te IJmuiden, overtr. pol. verord. Velseu vrijgesproken. W. de L. alhier, overtr. wegenregle ment in N. H., f 1 of 1 dag h. G. v. Z. te Beverwijk, wegens dron kenschap (verzet 8 Aug. 1906) vorige uitspraak bekrachtigd. J. P. S. en G. v. d. K. alhier, overtr. Pol. verord. alhier, resp. f 2 of f 1, subs. 2 of 1 dag hecht. N. B. te Wijk aan Zee, overtr. Pol. verord. Beverwijk, f 2 of 1 dag hecht. De Staatscourant bevat de statuten van de vereeniging ,,Pro Patria", al hier. Bij den raad van beroep alhier is een eigenaardige kwestie aangebracht. De visschers van Enkhuizen hebben de gewoonte op „deel" te visschen, en de man, die aan het roer staat, krijgt iets meer dan de anderen. Nu oordeelde het bestuur van de ongevallenverzekering dien roerganger aansprakelijk voor de verzekering van het andere personeel tegen ongevallen en zelfs is een hunner, die de premie niet betaalde, geëxecuteerd. Mr. P. Tideman heeft nu bij den Raad van Beroep alhier betwist, dat tusschen zoo'n roerganger en de an deren zou bestaan de verhouding van patroon en werkman, en ook dat de Zuiderzee zou zijn een binnenwater. De heer L. M. van Baale, klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse te Haarlemmermeer is naarhierover- geplaatst. De Vereeniging tegen het mishan delen van Dieren voor Haarlem en Omstreken verzoekt het navolgende te plaatsen: Het heeft reeds meermalen onze aandacht getrokken, dat door velen bij den aankoop van werkpaarden zoo weinig rekening wordt gehouden met den lichaamsbouw en de li chaamskracht van het dier, in ver band met den arbeid, waarvoor het zal gebezigd worden. Wie langs den weg verkeert en daarbij let op hetgeen daar voorvalt, zal dikwijls onaangenaam getroffen zijn, door het zien van magere, afge leefde rossinanten, die voor, naar hunne krachten, veel te zware vrach ten gespannen zijn, zoodat het on mogelijke van hen wordt verlangd. Dit in het algemeen. In het bijzonder meenen wij te moeten wijzen op de lichte stalhou- derspaardjes, waarvan men er soms twee en ook maar al te dikwijls één voor een grooten verhuiswagen ge spannen ziet, en tevens op de paar den welke, als noodhulp, tegen het begin van den winter door sommige brandstolïënhandelaren worden aan gekocht. Vooral in den vorigen winter trof het ons herhaaldelijk, dat in laatst genoemd bedrijf allerellendigste die ren werden gebezigd. Wij zagen en kele met stukgevallen kniëen, wat ook al weer een gevolg is van de om standigheid, dat den afgeleefden die ren kracht en vlugheid ontbreekt om vooral bij gladde straat, een zwaren wagen tegen een brug, of helling van den weg, op te trekkken. Zulke zwakke dieren toch staan zeer onvast op hun beenen. Qns werd verzocht te helpen het gebruik van zoodanige dieren tegen te gaan, en wij hopen dit het best te bereiken, door een beroep te doen op de humaniteit, zoowel van hen, die zulke paarden voor zware vrachten gebruiken, als van degenen bij wie zulke vrachten dan thuis bezorgd worden. Het voorbeeld, door den heer Tewe gegeven, die zijne zware ca- rousselwagens niet meer door min waardige paarden laat trekken, verdient zeker navolging. De officier van Justitie verzoekt aanhouding en overbrenging naar het Huis van Bewaring van Ger hard Hendriksen, geboren} te Borcu- loo, thans voortvluchtig, laatstelijk wonende te Houtrijk en Polanen, en die aldaar tijdelijk belast is geweest met het beheer van het hulppost- en telegraafkantoor. Tegen hem is rechts ingang verleend wegens verduistering van. geld of geldswaardig papier, dat hij in zijne bediening onder zich heeft gehad. Iemand uit Amsterdam die op 10 Juni op den Zandvoortschenweg met een auto zonder lichten had gereden en tegen wien deswege 2 boeten elk van f 25 werden geëischt, kwam giste ren bij de rechtbank alhier daartegen in verzet, bewerende, dat het 's avonds om kwart over negen op dien dag, de langste, nog niet donker was. Het O. M. eischte bevestiging van het von nis. Tegen de uitdeelingslijst van het faillissement E. de Lanoy, alhier, is vanwege de Aalsmeersche Bankver- eeniging verzet aangeteekend. De operatie, welke de heer Mr. F. A. Bijvoet in de Maria-Stichting ondergaan heeft, was eene minder ernstige dan sommige berichten zouden doen gelooven. Naar wij vernemen is de toestand van den lijder zonder gevaar en had hij een zeer rustigen nacht. BLOEMENDAAL. De heer Mol ster alhier, tegen wien proces-ver- baal was opgemaakt wegens het rij ren op een fiets die van een in het witgekleurde lampion was voor zien, werd gisteren door den Kan tonrechter te Haarlem vrijgespro ken. Deze uitspraak handhaaft dus liet gebruik van lampions. De zaak zal echter wel in hooger beroep komen. HAARLEMMERL. EN SPAARN- WÖUDE. Het Burgerlijk armbe stuur der gemeente heeft benoemd tot geneesheer voor de armenprak tijk in een deel dier gemeente den Heer P. M. S. van Leeuwen, arts te Halfweg. VELSEN. Zondagavond is te Velseroord een arbeider aan de tucht school gestruikeld. Een mes, dat hij geopend in den zak droeg, is hem daarbij zoodanig in de borst gedron gen, dat hij sedert aan de gevolgen is overleden. IJMUIDEN. Naar hier is uit Almelo overgeplaatst de klerk der posterijen en telegrafie 1ste klasse A. H. J. M. Schellekens, en de klerk der posterijen en telegrafie 2e klas C. G. M. van Gumster, uit Lobith. BEVERWIJK, In het ontwerp raadsbesluit tot het verleenen van concessie voor den aanleg van een electrische tram, waaromtrent eerst daags de Raad dezer gemeente zal hebben te beslissen, wordt voorgesteld toestemming te verleenen, om van den noordelijken berm van den Wij- kermeerpolder gebruik te maken voor aanleg van de trambaan en vandaar over het terrein Oud-Meerestein naar de Breestraat. WORMER. Alhier ontstond gis ternacht, door eene onbekende oor zaak, brand in een schuur van den visscher H. G., gebezigd tot berg plaats van netten en touwwerk. Gelukkig was het stil weer en was men spoedig in staat hetblus- schingswerk ter hand te nemen anders zou een boerenplaats, welke in de onmiddellijke nabijheid staat, groot gevaar geloopen hebben. Van de beide spuiten, welke op het ter rein verschenen, verleende alleen de Oosterspuit dienst. De schuur is inwendig grooten- deels uitgebrand. Verzekering dekt de schade. HAARLEMMERMEER. Alhier waren bij de publieke aanbesteding van de herbouwing van de boer derij „Land en Veelust" 26 biljet ten ingekomen. Laagste inschrij vers waren de heeren A. en M. den Ouden, aldaar, voor f12,665, aan wie het werk is gegund. HAARLEMMERMEER. De lir. P. IJ. van Baasbank, klerk der posterijen en telegrafie le klasse is van Smilde naar hier overge plaatst. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft in het Noord-oostelijk ge deelte van Rotterdam eene nieuwe parochie opgericht onder den titel van: Parochie van de H.Barbara; tot pastoor dier parochie benoemd den WelEerw. Heer E. A. M. Mersel; tot kapelaan den WelEerw. HeerC. G. A. van Baaren en tot kapelaan te den Burg op Texel den WelEerw. Heer M. Th. van der Drift, die as sistent was te Delft (H. Hippoly- tus). De WelEerwaarde Heer L. H. J. Beijsens, kapelaan der parochie van O. L. Vrouw Rozenkrans alhier, is door Z. D, H. den Bisschop aange steld tot Geestelijk Adviseur van den Bond van R. K. Ziekenver pleegsters in het Bisdom Haarlem. king aanvaard op een acte van aanstel ling, waarin o.m. uitdrukkelijk bepaald was, dat reden voor ontslag aanwezig zou zijn, wanneer haar plaats door een religieus e-onderwijzeres kon bezet worden. Dit geval heeft zich nu voorgedaan en mej. T. is, met inachtneming van den opzeggingstermijn, ontslagen. Zij nam echter met dit ontslag geen ge noegen en bracht haar zaak voor de Commissie van Beroep. Deze heeft reeds een keer vergaderd op 31 Aug. j. 1. maar deze vergade ring sorteerde geen effect, omdat het vereischte aantal leden om verschil lende redenen niet aanwezig kon zijn. Toevallig mag genoemd worden, dat juist de drie door het onderwijzend personeel benoemde leden mankeerden. Voor het schoolbestuur treedt op de heer mr. Andreoli, terwijl de onder wijzeres haar zaak in handen heeft gegeven van de afd. 's Gravenhage van de Dioc. Ver. v. R. K. Bijz. Ond. in het Bisdom van Haarlem. Deze laat zich bijstaan door mr. Marchant, het bekende Kamerlid. Met belangstelling wordt de afloop dezer zaak tegemoetgezien. Op de begrooting voor Binnenl. Zaken voor 1907 zijn, ten gevolge van de onderwijswetten van het vorig Kabinet, f *2,600,000 uitgetrokken voor meerdere subsidies aan bijzon dere lagere scholen, f96.000 voor gestegen subsidies aan bijzondere gymnasia en f 41.070 meer aan pensioenen en wachtgelden. Tot Geestelijk Adviseur der afdee- ling „Aar en Omstreken" van de Dioces Vereen, van R. K. Bijzonders onderwijzers in het Bisdom Haarlem is benoemd de ZeerEerw. Heer G. S. Koopman, Deken en Pastoor te Alfen. Het comité te Amsterdam ter ver krijging van een wettelijk vastge steld sluitingsuur voor winkels en magazijnen deelt ons mede, dat het comité voor Zondagsrust en negen- uursluiting den Raad een adres zul len aanbieden met 4300 handteeke- ningen van winkeliers vóór Zon dags-sluiting en 3900 vóór negen- uursluiting. Door de afdeeling Rotterdam van den Nederlandschen Bond van han dels- en kantoorbedienden „Mercu- rius" is eene motie aangenomen, waarin het bestuur der afdeeling verzocht wordt zich tot het Bonds- bestuur te wenden, ten einde bij dit college aan te dringen op het doen van stappen, om de Vereeni ging voor het oprichten van her stellingsoorden er toe te krijgen, dat zij den organisaties van handels- en kantoorbedienden en handelsrei zigers dien invloed verschaft op den gang van zaken, waarop zij billij kerwijze aanspraak mogen maken. Ingezonden Mededeeling. \A7aarom stelt gij de gezondheid van Uw kinderen, misschien zelfs hun leven aan gevaar bloot, door hun een andere levertraan-emulsie te geven dan de beste Er bestaat slechts één beste, en dat is Scott's, een won derbaar geneesmiddel voorerfelijken aanleg tot zwakte, klie ren,sleepende bronchitis, Engelsche ziekte en on gesteldheden bij het tanden krijgen.Dit komt, omdat alleen Scott's be reid wordt van de fijnste en zuiverste bestanddee Eiach altijd de Emaklrn die voor geld te merk: „DcViMch«r-Hnjgen zijii, volgens een het proces, waardoor de krachtige eigenschappen ten volle ont wikkeld worden. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. Hef Eerste Onderwsijconflict. Naar uit den Haag aan de Tijd be richt wordt, zal zich aldaar het eerste onderwijsconfiict voordoen. Mej. T. onderwijzeres aan een der R. K. Zus terscholen (Religieusen du Sacré-Coeur de Jé-sus) heeft indertijd hare betrek- IJet herderlijk schrijven der Fran- sclie Bisschoppen is door een onbe scheidenheid in de „Figaro" gepu bliceerd vóór den gestelden tijd. De bedoeling was, dat de „Se maine Religieuse" der verschillende Bisdommen het eerst met de open baarmaking belast zoude worden. Einde der vorige week had het document de drukkerij Levé verla ten, In dien tijd schijnt de „Figa ro" het stuk machtig geworden te zijn. Met enkele woorden gaven wij gisteren reeds den hoofdinhoud van het herderlijk schrijven. De Prelaten verklaren daarin opnieuw, dat zij allen het volstrekt eens zijn met Z. IJ. Dat de Paus de „godsdienstige vereenigingen" wel veroordeelen moest, wijl zij rechtstreeks indruisch- ten tegen de Kerkelijke Hiërarchie. Daarna weerleggen de Bisschop pen de verschillende lasteringen tegen Z. H. en verzekeren, dat te gelegener tijd de noodzakelijke in structies aan de geloovigen niet zullen uitblijven. Zij besluiten met eene opwekking tot censgezindgeid en tot het vurig afsmeeken der Goddelijke hulp in deze benarde omstandigheden. Ook herhalen zij nogmaals het volstrekte verbod om „godsdienstige vereenigingen" te vormen of zich daarbij aan te sluiten. Zondag a.s. zal dit schrijven in alle kerken van Frankrijk worden voorgelezen. DeSpaansche Corèts. De Cortès zijn bijeengeroepen tegen 22 September. De Regeering hecht geen beteekenis aan de Carlistische beweging. Ministercrisis in Argentinië. De Argentijnsche minister van financiën heeft zijn ontslag genomen, als gevolg van het besluit van den ministerraad om de bewapening uit te breiden. Spoorwegongeluk. De exprestrein van Londen naar Schotland derailleerde in den afge- loopen nacht bij Grantham en geraakte in brand. Van de passa giers werden er zeven gedood, velen gewond. Trekking van Donderdag 20 September. 5e klasse. 3e lijst. 123- 3412 6101 6688 7116 8448 12178 19121 f100. 8705 12359 16863 18394 19299 f200 3022 f400 2719 15486 f1000. 11305 f1500. 1-2758 f 5000. Prijzen van f70. 165 476 642 1159 1157 1344 2393 2310 2500 2473 2428 2432 2784 2997 3035 3009 3087 3209 3583 5203 5267 6152 6138 6482 6441 7016 7091 7074 7114 7156 7131 7337 7771 7741 7768 7810 7848 8113 8411 8491 8540 9960 10562 10650 10676 10717 10866 10841 11200 11515 11529 11763 11777 11738 12160 13758 13788 13962 13953 14062 14004 14195 14297 14366 14442 14531 14629 14711 14829 14830 14853 14878 15173 16576 16598 17025 17245 17285 17438 17419 18078 18275 18988 20513 20555 20558 20559 20736. 20 September. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co South. Pae Sh Common Marine Pref. Common Steel Sh.. Topeka Sh. 2e pref. Mexican Common Kansas Sh. Common AVabash Norfolk Sh Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rook Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt verdeeld. Russen flauw. Kon. Petroleum hooger. Tabaksmarkt lager. Kimberley lager. Ondertrouwd. 20 Sept. S. Brandsma en G. Bakhuizen. H. M. Grünfeld en W. A. Chrispijn. Getrouwd. 20 Sept. W. L. Verbeek en A. B. M. Beelen. J. van Kammen en A. Kranenburg. Bevallen: 19 Sept. E. Hoek straClaassen z. 18 Sept.. C. MolhoekMaaskant d. 19 Sept. H. A. BomStrooker d. Overleden; 19 Sept. A. Rij- neveld 63 j. Brouwerstraat. G. Wijkhuisevan Kampen 60 j. Min derbroeders teeg. BEVERWIJK. Van 5 September tot 19 September. Ondertrouwd: M. J. Chr. AVasse- naar en A. Bakkum. J. H. Post en G. Noom. Geboren: Hillegonda, d. van J. Schelvis en C. Fatels. Alida Renal- da, d. van M. van M. van Buggenurn en A. M. Wergers. Johannes An- thonius, z. van Th. A. van Santen en G. Pepping Clasina Maria d. van B. Voortman en J. Smit. Pieter z. van A. A. Donker en M. AV. L. Buys. Overleden: Chr. Braun, 80 j. H. Knegjes, 1 j. J. A. Half, 9 mnd. A. C. Duiker, 5 wk. F. M. v. d. Steeg. 9 wk. L. J. Steen voorden, 13 mnd. A. C. Knegjes 3 j. Politierapport. Gevonden voorwerpen: 1 oorbelletje en 1 kerkboekje. Proces-verbaal is opgemaakt wegens: loopen op een anders grond, openbare schennis der eerbaarheid, diefstal van bloembollen en wielrijden zonder licht. ïK Dierenmishandeling. f ie met dit handel*i vorige koers Heden. Pref. 94% 94 11 11 30 30 IS"/* 46% 1071/2 106% 21% 28% 28%6 59 58% 20% 20 941/2 192% 192 38V* 37% 431/g 423/, 48% 48% 365/8 361/, 275/8 27i/o 50 50 431/2 431/, 742 748 15%6 15% 49% 49 44s/* 443/, 2171/2 212 67% 671/, 67% 67i/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3