Uit den Omtrek Kerk en School Sociale Berichten Kunst en Wetenschap. Land en Tuinbouw. Ingezonden. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Staatsloterij. Burgerlijke Stand. chauffeur. Deze laatste evenwel als verdachte. Naar wij vernemen, zullen er nog meerdere personen in deze zaak gehoord worden. Gisteren werd door het Prov. bestuur van N.-Holland alhier aan besteed: het aanleggen van een rioleering langs de zuidwestzij de der visschersliaven te IJmuiden. Raming f15000. Laagste inschrijver: J. v. Dam te Heilo voor f13.660. De Rechtbank heeft den tuinder Gerteubach, die den jachtopziener Bennink onder Wijk-aan-Duin in het jachtveld met twee schoten hagel ernstig gewond had, veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van de ondergane hech tenis sinds 15 Juli j.l. Het Op. Min. had drie jaar ge- ëischt. Gisterenmiddag circa 4 uur een jongentje van 8 jaar,genaamd A. Groenewoud en wonende Gen. Jou- bertstr, spelende op den Klever parkweg, door onvoorzichtig op springen van een in beweging zijnde electrische tram, komende van Bloemendaal, overreden. Binnenge bracht injde remise bij de v. Ostade- straat werd hulp verleend door de doktoren Ootmar, geneesheer der Tram-maatschappij en van Wave- ren. Het kind bleek helaas reeds overleden. Door de Rechtbank alhier is failliet verklaard: P. J. J. van de Gevel, winkelier in heerenartikelen en manu facturen, te Schoten. Rechter-commis- sarisrar. C. G. von Reekencurator mr. H. Manger Cats. Het Bestuur van den Dioc. Bond van R. K. drankbestrijders-vereenigin- gen in het Bisdom Haarlem deelt ons mede, dat de 2e Algemecne Jaarver gadering in plaats van Zondag 21 Oc tober, zooals de beschrijvingsbrief meldt, zal gehouden wordenop Zon dag 28 October in het gebouw v. d. R. K. Volksbond, Smedestraat 23. Aanvang te 12 uur precies. Cyrano de Bergerac. Voor een eivolle zaal werd gister avond in den Schouwburg Jansweg Rostand's beroemd „Cyrano de Berge rac" opgevoerd. Een echt Franscli stuk, dat naar onze bescheiden meening alleen in het Fransch tot zijn volle recht komt ja, misschien zelfs alleen door een Fransch publiek ten volle gesmaakt en genoten worden kan. Bij de eerste bedrijven scheen ons de belangstelling onder de aanweigen niet bijzonder groot, schenen menig sarcas me, menige ironie, tal van aardige woordspelingen over de hoofden heen te gaan. Bij het laatste bedrijf veranderde dit geheel. In ademlooze stilte wachtte het publiek de ontknooping... en scheen het totaal onder den indruk. Alles te zamen gelooven wij niet, uat de bezoekers onvoldaan huiswaarts keerden. Het spel, vooral der hoofdpersonen, was goed, hier en daar uitnemend. SCHOTEN. Eenige maanden ge leden werd in den raad dezer ge meente het voorstel aangenomen den Minister van Financiën te ver zoeken het wetsontwerp betreffende het indeelen van het Zuidelijke ge deelte dergemeente (Schoterk wartier) thans behoorende tot de 7e klasse (volgens tabel V der wet op de persoueele belasting) te brengen in de 3e klasse, waardoor aan den sedert jaren bestaanden toestand, dat inwoners van dit gedeelte van Scho ten geen kiezers zijn, een einde wordt gemaakt. Op dit verzoekschrift heeft de Minister geantwoord, dat bet wets ontwerp reeds doorgezonden was naar de Tweede Kamer der Staten Generaal en Zijne Excellentie dus geen wijzigingen meer kon aanbren- gen. Hierop verzocht de Gemeenteraad de Tweede Kamer, bij de behande ling van dit ontwerp zoodanigen da tum van inwerking treding te willen kiezen, dat bij de vaststelling der kiezerslijsten in Februari 1907 alle daarvoor in aanmerking komende ingezetenen daarop geplaatst wor den. Een gelijkluidend verzoek werd door de R.-K. en Anti-Rev. Kies- vereeniging aan de Kamer gericht. Ten overvloede werd aan de te Haarlem woonachtige Kamer leden en aan den Heer Pastoors afgevaardigde van Beverwijk ver zocht dit verzoek te gelegener tijd krachtig te steunen. Met reden verwachten de inwo ners van het Schoterkwartier dat zij in het begin van het volgend jaar in het genot komen van het kies recht. OVER VEEN. Het verzoek van de Regelingscommissie te Amster dam van den op 29 en 30 dezer te houden onderlingen schiet wedstrijd voor de afdeelingen der Ned; Weerbaarlieidsvereeniging, om voor genoemden wedstrijd eene me daille beschikbaar te willen stellen is gesteld in handen van B. en W. aldaar ter afdoening. BEVERWIJK. Alhier had zekere F. Warner volgens zijn zeggen in 1901 een kapitaaltje over van f600 dat hij op prolongatie plaatste bij den kassier M. Lamme alhier. Hij ontving daarvan 2l/2 pc. rente. De bediende van den heer Lamme beduidde hem, dat veel meer rente was te maken als hij voor het geld effecten kocht. Hij ging daarop in zonder iets van speculeeren af te weten. De effecten daalden en onver wacht, volgens W. werd hij nu ge sommeerd tot betaling van een sur plus van f 20000 en toen hij dat niet betaalde verkocht de heer L. de ef fecten. Warner zei nu vergeefs te hebben gevraagd om de nummers daarvan. Dit had hem boos 'gemaakt en daarom had hij niet alleen den heer L. zeer beleedigende briefkaarten gezonden, doch hem bovendien op 20 Juli j.l. op den openbaren weg toegevoegd: Je bent een zwende laar, je hebt mij bezwendeld en be drogen. Vandaar een vervolging wegens beleediging, vandaar het terecht staan van Warner voor de rechtbank te Haarlem, waar de officier van justitie 7 dagen gevangenisstraf eiscbte. BENNEBROEK. B. en W. dezer gemeente brengen ter kennis, dat ouders of verzorgers die hunne kin deren den cursus 19061907 van het herhalingsonderwijs wcnschen te laten volgen, daarvan voor 1 Oc tober a.s. aangifte moeten doen bij 't hoofd der O.L. school den heer H. Parlevliet. BENNEBROEK* Bij den bloem bollen kweeker B. is in den loop dezer week een zak bloembollen, tulpen ge naamd „Rose Grisdelin", ontvreemd ter waarde van ongeveer f70. Wegens niet genoegzame deelname gaat de wintercursus voor land- en tuinbouw alhier niet door. Rijkskweekscholen. „Staatscourant" no. 220 bevat het programma voor het in 1907 te houden examen tot toelating aan de Rijkskweekscholen voor on derwijzers en onderwijzeressen, be doeld bij art. 25 der regelen voor de Rijkskweekscholen, vastgesteld bij Koninklijk besluit van 21 Mei 1891 (Staatsblad no. 97). Bedevaart naar Lourdes. Dinsdag vertrok uit Roosendaal de Nederlandsche bedevaart naar Lourdes. Zij bestaat uit 349 pelgrims waaronder 40 priesters en 41 zieken. De reis was zeer voorspoedig; op den bepaalden tijd kwam men aan de opgegeven stations aan en men mocht tevreden zijn over het voor komend onderzoek waaraan men aan de grensstations onderworpen werd. Alleen de Franschen keken zeer scherp toe en vorderden 5 cent belasting per sigaar, terwijl er maar 30 vrij van inkomend recht werden toegelaten. Het weder was tot dus ver prachtig, alle pelgrims waren hoogst tevreden, toen zij 's avonds te 8.37 te Parijs aankwamen. Hier maar een uurtje oponthoud want om 9.52 vertrokken zij weer om ge heel den nacht door te reizen. Wij ontvangen nog de korte mede- deeling „Lourdes, 19 September. Extra-trein alhier aangekomen 7 uur. Allen wel gemoed". 6 Door de onvoorzichtigheid van een kind is de inrichting voor melaatschen te Molokaï, in 1873 door Pater Dami- aan opgericht, een prooi der vlam meh geworden. De schade beloopt 50.000 francs. President Roosevelt heeft de wettelijke bepalingen op den acht- uurs-werkdag toepasselijk verklaard op alle bedrijven in Staatsbeheer. Een nieuw werk van Antoon Van Welie. Onze bekende landgenoot de kunst schilder Antoon Van Welie, die in verschillende landen naam maakte met zijne fraaie doeken en portretten, is in de gelegenheid geweest, om van den H. Vader studies te maken, waarvan de Parijsche Univers getuigt: „Geen schilder heeft de trekken des Pausen zóó treffend gelijkend teruggegeven." Onderscheidene malen heeft Z. Hei ligheid voor hem geposeerd. Thans is de vrucht van Van Welie's werken op het Vaticaan, een album met twaalf schetsen, in den handel gebracht. Tien dezer schetsen zijn van Z.H. Pius X, één is van 's Pausen Staats secretaris ZEm. Kard. Merry del Val, een ander van Mgr. Bisleti, 's Pausen Kamerheer. Ofschoon de prijs betrekkelijk hoog is (250 francs) maakt het werk in Frankrijk veel opgang. Wij wenschen onzen talentvollen Katholieken landgenoot van harte geluk met het welverdiende succes. Op een congres voor gezondheids zorg te Blackpool, in Engeland, heeft de geleerde Sir James Crychton Browne de stelling verdedigd, dat de dagbladen een noodzakelijke voor waarde zijn voor een goede geeste lijke gezondheid. Het couranten- lezen, betoogde hij, heeft op het zenuwstelsel dezelfde kalmeerende uitwerking als het zacht electriseo- ren. Het is een middel ter bestrij ding van grootheidswaan en verdrijft de melancholie. Als de couranten niet meer verschenen, zou het aan tal zenuwinrichtingen belangrijk toenemen. Zelden zijn de dagbladen zoo in de hoogte gestoken Mark Twain, de onuitputtelijke humorist, is bezig met zijn gedenk schriften. Bij gedeelten zullen ze verschijnen in de „North American Review". Twain heeft zich reeds laten interviewen en daarbij aller lei grapjes gemaakt, die tegelijk als reclame dienst doen. Hij beweer de, dat hij zijn werk in bed liggen de dicteert, en dat het een model zal worden voor alle levensbeschrij vingen. Zonder moeite zal het een paar duizend jaar voortleven en dan opnieuw geweldige n opgang- maken om het tot in de eeuwig heid uit te houden. Hij zit zoo vol met indrukken, dat hij nog een paar honderd jaar zou moeten dic- teeren om alles op papier te krij gen, maar de stenografen kunnen het niet uithouden. De herstellingen aan den Keulschen Dom, waarvan, zooals men zich her inneren zal, brokken steen zijn afge vallen, zullen 80,000 mark kosten, voornamelijk voor den zuidelijken ingang. Het gebouw zelf en degroote brokken architectuur loopen geen ge vaar. Het gemeentebestuur van Doborjan in Hongarije, de geboorteplaats van Liszt, heeft besloten voor Liszt een gedenkteeken op te richten, dat op den honderdsten geboortedag van den componist, in 1911, feestelijk zal ont huld worden. Tevens zal het stoffelijk overschot van Frans Liszt, dat zich thans te Weimar bevindt, naar Doborjan over gebracht worden en op het kerkhof aldaar worden bijgezet, zoo vertelt ten minste het Nette Pester Journal. Boekbespreking. „Goliath verslagen of het reuzen- smaadschrift van graaf Hoensbroech weerlegd door een niet Katholiek." Bewerkt door H. W. J. Hoosemans Pr. „De broederschap der Witte Loge of de Theosophie in Nederland", door Frank Luns. „De Brief van den Apostel Jaoobus" uit het Grieksch vertaald en verklaard door H. WilbersS. J. Amsterdam, C. L. van Langenhuysen. Bovenvermelde boekjes ontvingen wij ter bespreking. De Apologetische Ver- eeniging „Petrus Canisius" deed een uitmuntend werk met deze geschriften te verspreiden, welke de bekende firma Van Langenhuysen in een sierlijk, passend kleedje stak. Graaf Hoensbroech terecht gezet, van smaad en laster overtuigd door dr. Victor Naumann, een liberaal naar den rooden kant is 't niet alleraardigst? Deze privaat-docent aan de Munch en- sche Hoogeschool, zelf een bestrijder der Roomsche Kerk, maar een eerlijk bestrijder, takelt Hoensbroech in die mate af, dat deze ongelukkige apostaat ook bij |ieder eerlijk andersdenkende geene reputatie meer te verspelen heeft. De „Witte Loge", de Theosophie, komt er in het tweede boekje niet minder „bekaaid" af. Met hare eigen wapens, eene uit muntende methode, wordt deze „rid derschap" verslagen. De groote kracht van de Theoso phie is het geheimzinnige, waarmee zij zich omhult. Door hare eigen volgelingen worden de sluiers verscheurd en hare philo- sophie in al hare armelijkheid ten toongesteld. Alleen de vrijwillig blinden kunnen nog hare dupen worden. Pater Wilbers behandelt in het derde boekje^ een onderwerp, dat som migen, zoo niet velen, zal afschrikken. „Wat [moet dat droog en ongeniet- ï.ar wezen", zal menigeen denken. „De brief van de H. Apostel Jacobus!" Rien que ga Dat men zich echter door den schijn met late misleidenOok dit werkje zal meevallen- Een woord van hulde aan „Petrus Canisius" en een woord van lof aan de uitgeefster is hier alleszins gewet tigd. Mogen nog meerdere geschriften wel dra volgen Voeder voor een kip per dag. De hoeveelheid voeder, die een kip dagelijks noodig heeft, is afhan kelijk van 't levend gewicht, althans in hoofdzaak. Een middelmatig hoen van ongeveer 2 kilogram levend gewicht, heeft per dag aan onder- houdsvoeder noodig 80 tot 85 gram droge stof, wat bij graanvoedering overeenkomt met 100 gram gerst. De kip moet echter niet alleen onderhouden d.w.z, in stand gehou den worden, maar ze moet eieren leggen en daarbij gezond en wel doorvoed blijven. Ze moet dus behalve het onder- houdsvoer ook nog productievoeder hebben. Bij uitsluitend graanvoede ring heeft de genoemde kip daar om noodig 145 gram gerst of 130 gram tarwe. Van de tarwe wat minder, omdat deze voedzamer is dan gerst. Een voedering met graan is echter voor de practijk niet aan te bevelen, omdat de dieren dan te veel aan zetmeel ontvangen. Vastgehouden hoenders moet men daarom een gemengd voeder geven, b.v. men geve aan 20 hoenders on geveer 1500 gram gerst en een zacht voeder,bestaande uit 1500 gram aardappelen en 700 gram roggezeme- len. Groenvoeder moeten de kippen altijd ter beschikking hebben, want bij gebrek daaraan krijgen ze licht last van storingen in de spijsverte ring. Het in vrijheid levende hoen is ook vleescheter. We moeten dus aan 't zacht voeder wat vleeschvoeder toevoegen, waarvoor we dan wat minder zemelen kunnen geven. Het vleescli moet gekookt zijn, want rauw vleesch bekomt het de hoenders niet goed en bederft den smaak van de eieren. Men geve het graan des morgens en des avonds en het zacht- voeder des middags. Schildluizen op appels en peren. Bij het verzenden van ooft, trekt het vaak de aandacht, dat sommige appels en peren, die er overigens- goed uitzien, „spatjes", „puntjes" of „spikkels" vertoonen, zooals men ook dikwijls op de sinaasappelen aantreft. De vrucht zelve is niet kleiner dan andere, waar die „spikkels" ontbre ken, en ook de smaak lijdt er niet onder, maar 't mooie gezicht is er af en de verkoopers van fijn ooft in de groote steden kunnen zulke vruchten niet kwijt. Het publiek verlangt^ ze eenvoudig niet en de schade valt per slot van rekening weer terug op den kweeker. Die „spikkels" zijn schildluizen, en niet alleen op peren en appels, maar ook op perziken, pruimen, bessen, zelfs op meidoorn, populieren wilg komen ze voor. De meest voorkomende schildluis in ons land is de mosselvormige (Mitillaspis pomorum); op appels treft men nog wel eens de roode ooftboomschildluis aan. Gewoonlijk zitten de schildluizen aan de éénja rige twijgen vanwaar ze op de vruchten overgaan. Op dikkere tak ken en stammen komen ze minder voor, althans de mosselvormigede andere soorten treft men daar wel aan. Wordt er niets tegen de kwaal gedaan, dan hoopen zich de schild luizen hij duizenden op en vormen dikke korsten, die den groei aan merkelijk belemmeren. Of zij aan de vruchten schade veroorzaken hangt af van den tijd, waarop ze zich daar vasthechten. Gebeurt dit, wanneer de peer nog in haar groei verkeert, dan vormen zich diepe groeven in de oppervlak te als gevolg van den stilstand der ontwikkeling op de aangetaste plaats. In ons land plant de mosselvormige- of kommavormige schildluis zich maar ééns per jaar voort, en deze voortplanting geschiedt zonder tus- schenkomst van mannelijke dieren, Men zegt dan ook, dat deze parthe- nogenetisch is. Het volwassen dier is 2 tot 3 mil limeter lang, aan het achterlijf 1 mM. breed en vooraan zeer smal; bet schild is grijsof violet van kleur. Dit schild is niet het dier zelf; het wijfje zit aan de punt, is 1 mM. lang en nog geen halven mM. breed, terwijl de overige ruimte ingenomen wordt door de eieren, Het diertje zelf is geel gekleurd, peervormig smal van voren en af gerond van achteren. De zeer lange zuigsnuit is donker van kleur. De roode ooftboomschildluis (Dias- pis fallcx) gaat vrij geregeld van de twijgen over op de vrucht (Zomar- Calville), waarop zich dan om iedere luis een roode vlek vormt. Bij dui zenden komen zij voor aan de twij gen en vormen daar „schurftige" korsten. Deze laatste soort is nog slechts sedert eenige jaren in ons land waargenomen. De wijze, waarop zij zich voortplant, is nog lang niet bekend maar wat de schade betreft, die zij aanricht, doet zij voor de anderen niet onder. De beruchte San-José schildluis komt in ons land niet voor; waar schijnlijk is zij met boompjes o entrijs vanuit Japan naar Amerik geimporteerd. Gevaar, dat zij op dezelfde wijze naar Nederland zou worden overgebracht (op appels) is er weinig. Wel wordt er misschien eens een enkel diertje op de vruch ten ingevoerd, maar men behoeft zich daarover niet ongerust te ma ken; het klimaat in Nederland is te vochtig, dan dat de San-.José- schildluis er op den duur zou kun nen aarden. Trouwens het over brengen van schildluizen door middel van ooft, behoeft ons niet zoo on gerust te maken. Dez^ weg (via den mesthoop) doodt de luizen. Maar een andere wijze van over brenging is gevaarlijker. Jonge larfjes, toch, die in zeer groot aan tal over stammen en takken loopen, worden gemakkelijk door vlinders, hommels, kevers, vogels enz. over gebracht en daartegen is weinig te doen. Ook de mensch kan aanzijn kleeren deze jonge larven meene men, terwijl entrijzen en boompjes uit een besmetten tuin natuurlijk heel gevaarlijk zijn. Zelfs de wind kan hier optreden als verspreider van schadelijk gedierte. WelEd. Heer Hoofdredacteur Uw bericht omtrent de firma Mol ster en Boeda te Bloemendaal heeft mij zeer verbaasd. (Zie uw blad van Maan dag 1.1.). Ik meende toch, dat die firma niet anti-katholiek was. Inder tijd heeft de firma een soort tentoon- nstelling boven Brinkmann gehouden, en daar prijkte boven alles uit een levensgroot portret van Z. D. H. Mgr. Callier. Mijn vraag is nu deze, is de klan- disie toen niet meêgevallen, na de reclame? Maar dan laat men 'tniet, in zaken, bij één poging. De firma kan 'tnog wel eens per advertentie ook probeeren. U beleefd dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, L%.dn. B. H. BUITENLAND. Aardschokken. De aardschokken op Sicilië zijn gis teren vrij hevig geweest. Te Termini en Trebia zijn een aantal huizen erg beschadigd, de bevolking kampeert in de open lucht. Warme bronnen vloeien rijkelijker en zijn hooger in tempera tuur geworden. Wervelstorm. Uit Honkong wordt een nieuwe storm gemeld, die niet zoo hevig was als de typhoon, maar 6 uur duurde. Huiveringwekkende Statistiek. Aan een statistiek uitgegeven over Engelsch-Indië, is het volgende ont leend Gedurende hel jaar 1904 werden niet minder dan 24,034 personen gedood, van wie 21,880 tengevolge van slan genbeten. Door tijgers werden 796, door luipaarden 399, door wolven 244 en door andere dieren 728 per sonen gedood. Het aantal gedoode runderen is 98,582, waarvan o. m. 42,812 door lui paarden, 24,037 door tijgers en 10,000 door slangen. Daarentegen werden 65,146 slangen en 16,121 wilde dieren gedood, waar voor 7813 p. st. als belooning werden uitgekeerd. Brand. Een breede haag van menschen stond vanmorgen omstreeks half elf langs het water van het Rokin te Amsterdam te kijken naar het blusschen van een brandje. In de vierde verdieping van het maga zijn van verbandstoffen van den heer J. Pohl aangekomen, tastte het vuur ook nog de bovenste ver dieping aan. Met behulp van de Magirus-ladder had de brandweer den brand echter spoedig onder de knie, zoodat niet veel schade werd aangericht. De expeditie naar Bali. De correspondent van de Tele graaf te Batavia seint: De marine heeft Den Passar in brand geschoten. De algemeene opmarsch der troe pen daarheen had gisterochtend plaats. Dit blad teekent hierbij aan: In ons artikel over de expeditie naar Bali in ons nummer van Za terdagavond werd medegedeeld, dat de hoofdplaats van het Balische staatje Badoeng, een der drie rijkjes, waartegen de expeditie is gericht, bestaat uit twee door de Sadoeng- rivier gescheiden gedeelten Peme- tjoetan en Den Pasar. De hoofd plaats moet ruim 2000 inwoners hebben. De poeri (sterkte) te Den Pasar, de verblijfplaats van den hoofd- vorst yau Ba loeng, i- een kolossaal gebouw van omstreeks 200 meter lengte en 175 meter breedte en omringd door massieve steenen muren pl.m. 4 meter hoogte en l]/2 meter dikte. De binnenruimte is in twee helften gesplitst, die weder door hooge muren afgedeeld zijn in vakken. 21 September. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co South. Pac Sh Common Marine Pref. Common Steel Sh.. Topeka Sh. 2e pref. Mexican Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh Union Sh Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt vast. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum willig. Tabaksmarkt vast. Kimberley willig. 4tü/4 94V, Trekking van Vrijdag 21 September. 5e klasse. 4e lijst. No. 14019 f1500. No. 172, 15752 en 18602 elk f1000. No. 1268, 12093, 12969 en 18928 elk f400. No. 14683 f200. No. 615, 2815, 5155, 7183, 7746, 10320, 13383, 19530 elk f100. Prijzen van f70. 261 349 407 467 768 723 744 796 1024 1046 1337 1352 1427 1628 1661 2387 2311 2495 2779 2973 3040 3227 3646 5252 5295 6236 6238 6391 6421 6489 7008 7382 7759 7956 8176 8162 8266 8326 8394 8490 8510 9909 10091 10046 10668 10640 10640 10977 10996 10004 10932 11034 11072 11063 11020 11652 11701 12022 12078 12134 13071 13086 13050 13107 13774 13810 13860 14139 14275 14296 14451 14516 14542 14675 14649 14749 16591 16590 16506 16636 16645 16640 16724 16868 16131 17278 17237 17219 17381 17348 17405 18061 1S067 18152 18186 18322 18323 20606 20621 20729 MARKTNIEUWS. HAARLEM. Kaasmarkt. Verkocht 13 stapels kaas, uitmakende 1717 ka zen, wegende 3061 K.G. Hoogste prijs per 50 K. G. f 29. laagste prijs per 50 K.G. f 24. Aangevoerd en verkzijn 15 stuks nucht. kalveren k f 16.k f 18.00 per stuk 21 Schapen f 23 a f 19 per stuk, 1 paarden f0f0 per stuk. 3 Koe f 230 a f 210. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.a f.0,kleinere dito f 0.a f 0.Graafjes f0.a 0.ronde f0,a 0,per 35 KG. Roode Kool f 4,a f 6.Gele dito f4.a 6.Witte dito f0.a 0. per 100, Zilveruien f 0.a f 0. per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.- a f 0. Gewone Nep f 1.20 a f 1.30. Drie lingen f 0.a f 0.gr<x>te Uien f 1.10 a 1.30 per 50 Kg. SCHIEDAM, Noteering Makelaars, f 11.75, Jenever f 15.75, Beurscom missie f 11.25 Stemming kalm. Ruw- Spiritus f 7.1/2 SpoelingCoramis- sie f0.80. Bevallen: G. van DuijnEsseni- us z. L. M. Wiedijkv. Fulpen z. F. DamsteekDortmundt d. A. M. v. d. PietermanTheijs 2 z. Overleden: N. A. G. Jansen 4 m. z. Lange Margarethastr. W. C. v. Oosterhout 15 m. z. Harmenjans- weg. A. T. Groenewoud 8 j. z. Gen. Joubertstraat. G. W. J. Harm- senHurts 36 j. Zuid Polderstr. H. G. Bakker 18 j. z. Leidschestraat. Politierapport. Gevonden voorwerpen: 1 pakje inkt, 2 portemonnaies, 2 coupons, 1 kinderzak met inhoud, 1 hondje, een paar vetlaarzen, 2 portretten. Proces-verbaal opgemaakt wegens: berijden van een straat in verbo den richting, onbeheerd laten staan van een bespannen voertuig, bezi gen van een hond als trekkracht zonder muilkorf, zitten in raamko zijnen, wielrijden zonder licht. Te Hillegom is gisteravond een een heeren rijwiel ontvreemd. IS vorige koers Heden. Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri 94 967/8 11 11 30 293/4 46U/,« 1063/g IO71/4 2G/4 28Vi6 283/8 58i/2 583/4 20 20? ifi 192 373/4 423/4 481/8 193 373/4 437/s 481/4 361/4 36'/4 27V2 27*/* 50 50 431/4 433/8 748 757 lol/s 151/s 49 443/4 471/2 212 220 671/4 671/2 671/a 671/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3