Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Het 5e regiment infanterie van Amersfoort, onder bevel van kolonel Van Hoek, maakte Zaterdag een militairen marsch over Soestdijknaar Baarn. De troepen defileerden voor bij het paleis. H. M. de Koningin- Moeder en de hertog en de hertogin Van Teek verschenen op het bordes. Tijdens het défilé stond de com mandant naast de Koningin-Moeder. De Koningin-Moeder en de familie Van Teek, vergezeld van baronnesse Van Ittersum en jhr. Schimmel penninck, vertrokken om half elf van Soestdijk naar Den Haag. Leidsche Kamerzetel. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat de ver kiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Leiden, noodig gewor den door het ontslag van mr. W van der Vlugt, zal plaats hebben op Dinsdag 16 October, de stem ming, zoo noodig, op Vrijdag 26 October en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 6 November. Het bericht, dat te Leiden in de vacature-v. d. Vlugt voor de Twee de Kamer over dr. Kuyper wordt gesproken, is zeker wel juist. Maar in de kringen, die den toon aangeven, wordt wel ernstiger erover gedacht, om de candidatuur aan dr. De Visser aan te bieden. De ervaring leert, dat Leiden een zeer moeilijk te heroveren district is. En wie het goed kennen, vreezen, dat men door dr. Kuyper te can- dideeren dezen eminenten Staats man bijna zeker échec zal bezor gen, terwijl de kansen voor dr. De Visser in Leiden zeer sterk staan. Men is echter actief. Reeds mor genavond vergadert het bestuur van de R. K. kiesvereeniging. Van vrijzinnige zijde schijnt mr. Fokker, vrijz.-democraat, ernstig in aanmerking te komen. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Don derdag 27 dezer niet plaats heb ben. Voogdijraden. De minister van justitie heeft aan de voogdijraden de volgende circulaire verzonden „Nu de voogdijraden geacht mogen worden over voldoende ervaring te beschikken ter beoordeeling van de vraag in hoeverre de bezwaren, die zij bij de ^uitoefening van hun taak ondervinden, slechts van tijdelijken of blijvenden aard zijn, zou ik er prijs op stellen te worden bekendgemaakt met de bezwaren van blijvenden aard •n daarbij met name willen weten in hoeverre moeilijkheden zijn ondervon den ten gevolge van vormvereischten bij de indiening van verzoekschriften aan de rechterlijke macht en bij het nemen van maatregelen ten aanzien van natuurlijke, niet erkende kinderen. „Daarnevens zal ik gaarne worden ingelicht omtrent die opmerkingen omtrent den aard en den omvang van de werkzaamheid der raden, waarvan de wetenschap voor de Regeering van belang moet worden geacht. „Het ligt in de bedoeling, aan de hand van die gegevens na te gaan of en door welke voorzieningen aan die bezwaren dient te worden tegemoet gekomen. „Ik heb mitsdien de eer den Voog dijraden te verzoeken mij daartoe in de gelegenheid te willen stellen." De Jacob v. Heemskerck." Een groot aantal nieuwsgierigen was Zaterdagmiddag halfeen aan wezig op het eerste perron van het Centraal-Station te Amsterdam om Z. K. H. den Prins der Nederlanden, die uit Den Haag met den trein van 12.18 daar aankwam, te kun nen begroeten. De trein kwam op de gewone plaats, waar Prins Hendrik met zijn adjudant, jhr. C. Hooft Graaf land, luitenant ter zee le klasse uitstapte. Op het perron werd Z. K. H. verwelkomd door den vice-admiraal, den kapitein ter zee, J.H. Calmeijer, die kwam namens den schout-bij - nacht, commandant der Marinewerf aldaar, J. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wyborg en den stationschef den heer H. A. van Vassen. Vergezeld van deze heeren wan delde de Prins naar de Koninklijke wachtkamer, waar Z. K. H. echter slechts even toefde, om toen over het Stationsplein te wandelen naar de aan een der steigers wachtende marine-sloep. Daar was o.a. aanwezig de haven meester van Amsterdam, de heer C. L. J. Kotting. Zoodra Prins Hendrik in de sloep was, werd deze door een stoombootje naar het Paleis van den Com man dant der Marinewerf gesleept. Ten Paleize, waar Z. K. H. door den schout-bij-nacht werd verwel komd, werd hem een dejeuner aan geboden, waaraan behalve de boven genoemde marine-officieren ook nog aanzaten Z. E. de minister van ma rine, W. J. Cohen Stuartde schout bij-nacht W. Römer, directeur en commandant der werf te Hellevoet- sluis de chef van den staf der zeemacht aldaar; de kapitein-luit. E. E. Dullemondde commissaris der Koningin in Noord-Holland mr. G. van Tienhoven en de burge meester van Amsterdam, mr. W. F. van Leeuwen. Na het dejeuner begaf de Prins zich naar het op stapel staande pantserschip om het afloopen daar van te doen plaats hebben. |De minister van Marine hield aldaar eene rede, waarin hij Z. K. H. uitnoodigde, het schip te water te laten. Daarna sprak Prins Hendrik Excellentie Gaarne zal ik gevolg geven aan uwe uitnoodiging om dezen fieren bodem te water te laten. De naam, welken de Koningin aan dit schip gegeven heeft, moge er toe bijdra gen de herinnering levendig te houden aan de groote heldengestal ten, die onze vloot in de roemrijk ste tijdperken onzer geschiedenis sierden, en het voorbeeld door Jacob van Heemskerck gegeven, ten alle tijde navolging vinden bij de zee macht. Mogen zij, die, als straks dit pant serschip voltooid zal zijn, de eer zullen hebben daarop te dienen, dezelfde zeemanschap en even taaie volharding ten toon spreiden en hun moed die van den wakkeren en edelen zeeheld evenaren. Jacob van Heemskerck, mijn beste wenschen vergezellen u op uwen weg, voer onze driekleur op alle zeeën tot roem van Koningin en Vaderland Financiëele zelfstandigheid van Indië. Naar wij vernemen, zullen weldra bij de Tweede Kamer twee wetsont werpen worden ingediend betreffende de financiëele zelfstandigheid van Nederlandsch-Indië. Het eerste dient tot aanvulling en wijziging der Indische compta biliteitswet, het tweede tot wijziging van het Reglement op het beleid der Regeering van Nederlandsch- Indië. Daarbij wordt Ned.-Indië erkend als zelfstandig rechtspersoon; de Indische begrooting zal bij or donnantie worden vastgesteld onder nadere goedkeuring bij de wet, terwijl in verband hiermede de Raad van Indië zal worden uitgebreid met eenige leden buiten de ambte naarswereld. De „Piet Hein" zinkende. Men meldt uit Nieuwediep: Het pantserschip „Piet Hein", in de haven aan den wal gemeerd liggende, is zinkende. Door een ge brek aan de circulatieklep kan deze niet gesloten worden en stroomt het water naar binnen. De machine kamer staat reeds geheel onder water. Het schip helt naar de zijde van den wal over. Getracht wordt het gat te stoppen. Nader seint men nog: Het is nog niet gelukt het lek van de „Piet Hein" te stoppen. Het schip zit thans aan den grond, waardoor dieper zinken wordt voor komen. Jaarwedden gemeente-ambtenaren. De commissie, ingesteld door den „Nederlandschen Bond van Ge meente-Ambtenaren" voor een on derzoek naar de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ont vangers en secretarie- en ontvan gers-ambtenaren, is met haren ar beid zóóver gevorderd, dat zij vermoedelijk in het begin van 1907 haar volledig rapport zal kunnen uitbrengen. R. K. Militairen. Na eene rede van den Heer Ha- zevoet uit Amsterdam is te Hoorn eene afdeeling opgericht van de organisatie van R.-Kath. miliciens, verlofgangers, landweerplichtigen en oud-miliciens, met aanvankelijk 30 leden. St. Vincentius-Vereenigingen. In een vergadering van afgevaar digden van de Twentsche St. Vin- centius-vereenigingen is in beginsel besloten tot stichting eener vereeni- ging, die zich, ingevolge de Kinder wetten, wil belasten met de duurzame verzorging van minderjarigen. Stakingsnieuws. Men meldt uit Leiden aan de „N. R, Crt. De burgemeester, als hoofd der politie, heeft, naar aanleiding van de oploopjes der laatste avonden, een waarschuwing tot het publiek gericht om niet de werkwilligen lastig te vallen, anders zullen stren ger maatregelen worden genomen. Verzekering v. gemeentegebouwen en winkelsluiting. De Amst-erdamsche gemeenteraad is bijeengeroepen voor een openbare vergadering op Woensdag te 11/i uur en zoo noodig, des avonds, voor de verdere behandeling van de voor dracht van Burg. en Weths. van 24 Maart 1905 in zake verzekering tegen brandschade der gemeente eigendommen. Daarna komt in behandeling de voordracht van Burg. en Weths. in zake onteigenen in het belang der volkshuisvesting van gronden,begre pen in het plan van uitbreiding, vastgesteld bij Raadsbesluit van 11 Januari 1905, en slotte de voor dracht van de commissie voor de strafverordeningen, tot vaststelling van een verordening op de winkel sluiting. Pastoor Kersting f Hedenochtend is te Amsterdam overleden de Weleerw. hr. de pater Th. J. Kersting, pastoor der Augustij nenkerk aan het Rusland. De over ledene was nog niet lanh werkzaam. Tot November des vorigenj aars was hij te Utrecht geplaatst. Onze Amsterdamsche corresp. seint dato 23 Sept: Blijkens' bij de familie te Amster dam ontvangen berichten is Louis Bouwmeester met zijn zoon Rafaël hedenmiddag te drie uur te Genua aangekomen. het vee werd gered. Alles was ver zekerd. In Het Waar, gemeente Scheem- da (Gr.), is Zaterdagmorgen de be huizing van den heer S. Bakker, bewoond door twee gezinnen, afge brand. Door den sterken wind ging alles in de vlammen op, zelfs een varken kon niet gered worden. Al les was verzekerd. Ongelukken. Te De Krim (Ov.) is na vier da gen zoekens het lijkje van den 10- jarigen Herman Scholten uit het kanaal opgehaald. Toen te Yerseke iemand zijn mo torfiets met benzine wilde vullen, stortte hij daarbij enkele droppels, die in aanraking kwamen met een brandende lucifer, waardoor zij vlam vatten. De vlam deelde zich mede neerd was en een enorm succes inoogstte (met deze suecesnummer- tjes,) en vervolgens door de Heer Kruijer met zijn geacheveerd spel; hij toonde ons wederom dezen avond een violist van beduidend kunnen. Mej. Ritsema begeleidde het haar toevertrouwde gedeelte met zorg. Trekken we dus de conclusie, dan mag „Kunst na Arbeid" met genoegen op deze uitvoering terug zien en zal 't zeker een aanmoe diging zijn om krachtig voort te gaan op den ingeslagen weg. Jac. de Jong. Vereeniging „Haerlem". Aan het in druk verschenen jaar verslag der vereeniging „Haerlem" ontleenen wij het volgende Ten hoogste verblijd werd het bestuur door de vele subsidies en giften, die de Vereeniging van Re- BINNENLAND. Liever Hollandsch dan Fransch. De senatoren van het Utrechtsch Studentenkorps hadden ter gelegen heid van de laatste maskeradefees ten ook vertegenwoordigers van den Vlaamschen Studentenkring te Brus sel uitgenoodigd. Zij onderhielden zich echter met hen in het Fransch Een der Vlaamsehe studenten legde aan een Noorderbroeder de bekentenis af: „Ik hoor ze liever Hollandsch spreken hun Fransch is ver schrikkelijk (Neerlandia) Hoorn-Venhuizen-Grootebroek. De Gemeenteraad van Wijdenes (N.-H.) heeft besloten aan de Spoor weg-Maatschappij j de Zuiderkogge" (lijn Hoorn—VenhuizenGroote broek) toe te staan f 8000 als rente loos voorschot en voor f 7000 deel genomen in het kapitaal dier onderneming. Hoek van Holland. Naar men verneemt bestaat het plan in den loop van het volgende jaar aan den Hoek van Holland een groot badhotel te bouwen, dat on geveer 200 kamers bevatten zal. De plaats, waar het te staan komt, is nabij het tegenwoordige paviljoen, dat dan ingericht zou worden als muziek-paviljoen. De brief van het slagersknechtje. Uit Driel wordt geschreven: In ietwat verlegen houding, de eene hand aan den mond, de anders onder den voorschoot, kwam goed moedertje kort na postbestelling aan met ver zoek of meneer even wou lezen wat Lowieke haar zoon, die bij een varkensslachter zijn ambacht leert haar schreef. Bereidwillig werd aan haar wensch voldaan en meneer las Lieve moeder, Behalve dat ik het fijt aan mijn vinger heb, gaat alles goed. De baas heeft mij al laten braden en afkrab ben, en als hij voort over mij tevreden is, laat hij mij de keel afsteken. Ik zal u dan een paar varkenspooten zen den, als ik er heb. Nu stuur ik u slechts een kleine ham, maar ze komt toch uit het hart. Zend mij een half dozijn sokken, ik zal ze u vergoeden als ik kom, met strepen wit en zwart. Uw eigen Lowieke. ZuidHollandsche Hypotheekbank. Men schrijft uit Loosduinen aan de Telegraaf: 't Was, alsof de heer Bland v. d. Berg, thans te Rotterdam in hech tenis, een idee had, dat de zaken spoedig fout moesten loopen. Onlangs heefthij al zijnenleveranciers zelfsjhun soms vrij aanzienlijke vorderingen betaald. Bij de prijsuitdeeling in het begin der maand, op den schietwed strijd van den Z.-Hollandschen Bond der rustende schutterij waarbij hij luitenant-kolonel is was hij haast niet te zien dan in de bestuurska mer, en andere jaren was hij altijd bij en tusschen de manschappen. De heer v. d. Berg bezit hier op het strand een eenvoudig villaatje, waar de familie den ganschen zomer ver toefde en ook nu nog is. Hij zelf ging 's morgens altijd met de tram naar Den Haag en dan per spoor naar Rotterdam. Om de villa ligt nog een strook duingrond die hem ook toebehoort, anders niets. Branden. Te Ambt-Almelo is afgebrand de boerderij van L. Koersen. Alleen aan de kist met benzine'fen bij dejgéó'riug, stad en particulieren mocht pogingen om den brand te blus-* schen, geraakten de kleederen van den eigenaar der fiets en van diens dochtertje in brand. Alles werd ten slotte gedoofd, doch niet voordat vader en dochter eenige brandwon den hadden bekomen, vooral het meisje. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. De 25-jarige M. de Mink, arbei der aan de gasfabriek te Groningen is aan de gevolgen van zijn onlangs vermelden val in een cokesbreker overleden. Te Rozendaal (N.-Br.) is bij het stellen van ijzeren binten op de machineloods der Ilollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij door het breken van een stalen kabel, die bint naar beneden gestort, in zijn val de overige binten medesleepen- de, waardoor het gebouw geheel uit zijn verband werd gerukt. Hoewel op datoogenblik ongeveer vijftig werklieden in het gebouw waren, zijn slechts een drietal hun ner gekwetst, doch niet levensge vaarlijk. Op den hoek van de Yij verhof- en Simonstraat te Rotterdam is E. H. H., wonende in de Almondestraat, Zaterdagnamiddag) door een wielrij der omvergereden. De man werd zoo ernstig aan het rechterdijbeen en schouder verwond, dat men hem naar zijn huis moest)) dragen. Er werd geneeskundige hulp ingeroe pen. Concert „Kunst na arbeid." Bovengenoemde vereeniging, di recteur de Heer W. A. Kwantes, gaf Zaterdagavond, ter herdenking van het 12y2 jarig bestaan, een con cert in de sociëteit „Vereeniging" met medewerking van den Heer Jos. M. Orelio, concertzanger te Amsterdam, GerÜrd Kruijer, violist alhier en MejCatharina J. Ritsema, begeleiding, alhier. In onze dagen en vooral in Haar lem, ontbreekt 't werkelijk niet aan zangvereenigingende concurrentie, als ik het zoo noemen mag, is zóó groot, dat de meeste vereenigingen met elkanders krachten moeten werken, het eigen ledental alzoo zeer miniem is. Dit nu is volstrekt geen bezwaar voor 't welslagen der uit voering, van muzikaal standpunt uit gezien, maar't financiëel gedeel te der Vereeniging lijdt hiermeê ernstig en 't gevolg blijft dan ook niet uit, dat schier alle vereenigin gen onder zware schulden gebukt gaan (wegensgebrek aan contribuee- rende leden.) Juist deze redenen zijn oorzaken dat „Kunst naArbeid" waarlijk recht feest mag vieren: 12!/2 jaar heeft zich de Vereeniging met eigen krach ten trachten vooruit te werken en niet zonder succes. Een mooi plaatsje heeft zij reeds veroverd in de rij der mannenzang- vereenigingen, waarvoor allereerst haar volijverigen directeur een woord van lof toekomt. Nadat door den voorzitter het leven en streven der vereeniging tijdens haar 12x/2 jarige loopbaan was uiteengezet werd voor het talrijk belangstellend publiek een rijk en met zorg gekozen program ten ge- hoore gebracht. Over 't algemeen werden de koornummers goed uitgevoerd in die gedeeltenwelken zacht gezongen werden, bereikte men zelfs iets bizonder goeds, in de kracht vorderende momenten moet men nog naar een edeler klank streven. Mij beviel van de boorwerken, welke ik hoofde, het best onder menig opzicht „Sur les remparts", maar in alle nummers prijs ik wel de goede uitspraak. Het spreekt van zelf, dat door de medewerking der genoemde so listen cachet op de uitvoering ge legd werd allereerst door de Heer Orelio, die bizonder goed gedispo- n. De Regeering toonde hare sympathie met de uitgaaf van de Haarl. Hofjes, door den aankoop van 25 exemplaren en de Raad onzer Gemeente zegde een subsidie toe van f500 tot het uitgeven van een gevel-catalogus. Ook van andere instellingen, vereenigingen en par ticulieren mocht de Vereeniging geldelijken steun ontvangen voor die belangrijke uitgaaf en allen werd de welgemeende dank gebracht. Bedroeg het ledental op 1 Januari 1905 155, een jaar later mochten wij er 207 tellen onder wie vele donateurs. Een wisseling in het bestuur vond niet plaats, doch wel werd het uitgebreid door de benoe ming van mr. P. G. van Tienhoven. Kerkzangers-jubilarissen. Op Dinsdag 2 October a.s., hopen de heeren Elfrink, Puts, Roekens, Stef- fens en Wesseling den dag te her denken, waaropzij voor vijf-en-twintig jaar als lid van het zangkoor der St. Jozephskerk toetraden. Moge het dezen heeren gegeven zijn nog vele jaren als ijverige en trouwe leden van het zangkoor werkzaam te wezen. Onder groote deelneming werd heden ochtend het lijkje van den op Don derdag j.l. verongelukten knaap ter aarde besteld. Zoowel bewoners van den Kleverparkweg, waar het kind overreden werd, als buren en bekenden, sloten zich bij den eenvoudigen lijk stoet aan. Alle kinderen van zijn klas volgden, onder leiding van de klasse-onder wijzeres, het lijkje van den veronge lukten schoolmakker. Het kind ging in de Tetterodestraat school. Wij ontvangen van de firma Nic. Roozen en Zonen, bloembollen- en zaadhandelaars te Bennebroek-Voge- lenzang de najaars-prijsnoteering van bloembollen. Voor bloemenvrienden en tuintjesbezitters zijn vooral de col lecties A tot en met G. bijzonder aan te bevelen. In de bloembollenstreek tusschen hier en Leiden wordt in den laatsten tijd herhaaldelijk geklaagd over dief stallen van groote en kleine partijen bollen, zoodat de kweekers sinds eenigen tijd eigen nachtwakers hou den, die echter maar zelden de daders in handen kunnen krijgen. Een van deze bollenstroopers stond voor de Rechtbank alhier terecht en hoorde daar eene gevangenisstraf van drie maanden tegen hem eischen. De bekl., die volgens den Ambtenaar van het Op. Min. gunstig bekend staat, had van de heeren Veldhuizen en Van Zanten te Lisse een partij bollen ontvreemd, ter waarde van f8. Tegen een Beverwijker, Fr. W. geheeten, die den kassier M. L., aldaar, op straat had uitgemaakt voor een „zwendelaar", werd eene gevangenisstraf van één week ge vorderd. Het bleek, dat de Heer L. voor de spaarpenningen van bekl. op diens eigen verzoek effecten had gekocht, welke in plaats van voordeel verlies hadden opgeleverd. In de bloembollenstreken tusschen hier en Leiden is men overal druk aan het planten. Het werk wordt zeer bevorderd door het mooie we der. Aanstaanden Vrijdag komen een 25-tal Zuid-Afrikaansche en Vlaam sehe studenten onze stad bezoeken en zullen ontvangen en rondgeleid worden door leden van het bestuur der afd. Haarlem van 't Alg. Nederl. Verbond. 's Morgens ongeveer tien uur wordt een bezoek gebracht aan liet Stad huis en het Museum van Schilderij en daarna aan Teylers Stichting en vervolgens 'n „koffiemaal" gebruikt, dat door de Vereeniging tot Verfraai ing wordt aangeboden. Daarna is er van 2 tot 3 uur orgelconcert in de Groote Kerk en ten slotte wordt een bezoek gebracht aan het Koloniaal Museum. Naar wij vernemen worden door vereerders en vrienden van^ Louis Bouwmeester, zoowel van hier ter stede als uit Amsterdam, plannen beraamd hem bij zijn aankomst fees telijk te ontvangen. Kunstnaaldwerk. Men schrijft uit Deventer aan de N. R. Crt. „De tentoonstelling van kunstnaald werk in het gebouw de Vereeniging alhier omvat drie afdeelingenantiek, modern en hedendaagsch machine- werk. Op het gebied van antiek werk vraagt de inzending der parochie van van St. Lebuïnus te Deventer onze aandacht, welke eenige fraaie kasuifels, dalmatieken en mijters inzond. Hierbij hangt een groot modern altaarkleed door rector Pop ontworpen en in een klooster bij Denekamp vervaardigd. „Modern werk is veel ingezonden, o.a., door de bekende industriescholen te Alkmaar, Amsterdam en Rotterdam, meest borduurwerk en kant. Ook is er een bezienswaardige in zending van mevr. Deysselhof en hare leerlingen uit Haarlem en van mej. Verweij uit Amsterdam, voel nieuw goed dus, dat duidelijk laat zien, hoe men tegenwoordig er op uit is, om het kunsthandwerk te onttrek ken uit de handen van grillige mode ziekte en sleur, waarin het zoo lang door gewoonte en traditie is vastge houden. „Wij verzuimden nog over de Ooster- sche afdeeling iets te zeggen ook deze is zeer belangrijk; dank zij voor al de medewerking van den heer Von Saher uit Haarlem. We zien hier o.a. een paar prachtige Chineesche begraaf kleeden met eenige scherp omlijnde figuren er op, enkele gebatikte sarongs en slendangs en nog een paar Egyptische shawls." Voetbal. Het wedstrijd-programma van den Nederlandschen Voetbalbond, voor de eerste helft van het seizoen, dus tot 31 Dec. 1906, is verschenen. Behalve de Bekerwedstrijden be vat het niet minder dan 550 competi tiewedstrijden. Als het weer dus wat ter wille is, valt er voor voetbalsportliefhebbers een drukke tijd te wachten. ■Gisterenavond omstreeks 8 uur, stónden eenige bekende typen uit de stad te schreeuwen op de Ged. Oude Gracht. Toen een agent hen aanmaande door te loopen,had,, Dirk" geen zin. Hierop pakte de agent hem beet en werd hij medegenomen. Hij bleek nogal wederspannig te zijn, zoo de politie genoodzaakt was hem de boeien aan te doen, waarna hij de agenten voor al wat mooi en leelijk is uitschold. 5 December a.s. zal de Koninkl. Vereen. J. J. Cremer op den wed strijd, uitgeschreven door de tooneel- vereeniging „Jan van Beers" te Utrecht, uitkomen met het „Offer lam (blijspel) dat met Koninginne dag in den schouwburg zoo'n suc ces had. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur, had een vechtpartij plaats op de Gasthuisvest. Een dronken persoon sloeg de ruit in van een vogelkoop man, wat tengevo'ge had dat zijn pols als het ware half doorgesneden werd. Spoedig werd hij door twee om standers medegenomen en nadat zijn hand afgebonden was, naar het gas buis gebracht. BLOEMENDAAL. Alhier is het koffiehuis met woonhuis van den Heer A. Jochems door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Drie var ken en twaalf koeien zijn omgekomen. Alles is verzekerd. HALFWEG. Gisterenmiddag om streeks half zes werd op den Am sterdam Weg tusschen Haarlemmer- liede en Halfweg een melkwagen aangereden door een automobiel, die in razende vaart langs den weg vloog. Beide voertuigen werden deerlijk gehavend en alle melk ging verloren, terwijl de inzittenden met den schrik vrijkwamen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen den chouffeur, die beweerde zonder schuld te zijn, maar geen rijbewijs kon toonen. IJMUIDEN. Op do Waterstaats- begrooting voor 1907 worden gelden aangevraagd voor wachthuisjes enz. van kanaalbeambten en voor verbe tering o.a. van woningen voor sluis- personeel en van nieuwe woningen ten behoeve van 't personeel der Rijkselectrische werken alhier. Ook ten aanzien van dienstkleeding voor de kanaalbeambten zijn voor stellen gedaan. Op de Staatsbegrooting voor 1907 is uitgetrokken een subsidieverhoo- ging voor de Zeevaartschool al hier. BEVERWIJK. Op de Waterstaats- begrooting voor 1907 is een bedrag van f27,050 uitgetrokken als bij drage aan deze gemeente, voor de verbetering van de Wijker vaart of Pijp. BERGEN AAN ZEE (N.H.) Men schrijft uit Bergen aan hef „Hbld."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2