aankomend bediende Kerk en School Sociale Berichten Kunst en Wetenschap Land en Tuinbouw. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Ingezonden Mededeeling. Boekbespreking. m/4 MARKTNIEUWS. ADVERTENTIEN. Petrns Franciscns Jansen, Op ons Kantoor, Jansstraat 1, kan een geplaatst worden* In September verleden jaar werd de eerste spade in den grond gezet voor het doorgraven van den weg van hier naar het strand. In Mei was hij klaar. Het is een mooie, schilderachtige weg, 3000 M. lang en 10 M. breed, waarvan 4,25 M. bestraat zijn. In zachte golven slin gert hij zich eersUtusschen groene bosschen, daarna door* woeste dui nen en eindigt op 'het strand. Nu ook zijn de twee eersto gebouwen te Bergen aan Zee onder dak ge komen: eene villa bovenop een duin top en een „uitspanning" in hoef- ijzervorm, bestaande uit stal, garage koffiehuis met woning en eenige logeerkamers op een beschut plekje 250 M. van het strand. Zoo is de grond gelegd van het nieuwe dorp, van de badplaats, die alles zal vereenigen wat de rust en ontspanning behoevende mensch noodig heeft; een mooi breed strand, een krachtigen golfslag, zeewater dat niet verontreinigd wordt door uitloozingen, breede duinen, met bosschen doortrokken, daartusschen groene duinvalleien vol geurige bloemen en op den achtergrond het lieflijke dorp Bergen, verscholen tusschen hoog hout, met zijne breede lanen, zijn vijvers, zijn schaduwrijke boschpaden. Daar alles in één hand ishosch en duin, kon iets goeds tot stand komen. Het plan bestaat dan ook, vooral met het oog op de vele aan vragen om grond, eene prijsvraag uit te schrijven voor den aanleg der nieuwe plaats, die wel uit twee ge deelten zal moeten bestaan: aan de eene zijde van den weg het meer aristocratische villapark, dat geheel afgesloten ligt met het Kurhaus aan de andere zijde het eigenlijke dorp met uitspanning en restaurant, met een feestterrein, met kleine zo- mervilla's, pensions, winkels en wo ningen voor hen, die de duinen willen ontginnen en met het oog op wie de weg oorspronkelijk aan gelegd werd. Rekening zal worden moeten gehouden met den aanleg van eene waterleiding, een lichtinstallatie, met eene goede rioleering, waarbij de afvalstoffen gebruikt kunnen worden voor het vruchtbaar maken dei- duinpannen. Ofschoon er nog niets klaar was, werden dezen zomer Bergen-aan- Zee toch druk bezocht, zeebaden werden genomen en kinderen speel den aan het strand. Het was een goed begin voor eene nieuwe plaats, die spoedig tot ontwikkeling zal komen, vooral wanneer de tram lijn zal zijn doorgetrokken van het station Bergen naar Bergen-aan-Zee, waarvoor de plannen reeds klaar zijn en de gronden ter beschikking staan. ALKMAAR. In den ouderdom van 84 jaar is hier overleden de heer mr. J. van der Feen, oud-raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam. HAARLEMEERMEER. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag a.s. (met het oog op de hengstenkeu- ring des namiddags ten 1 uur), ten Raadhuiie. Te behandelen onderwerpen. 1. Ingekomen stukken enmededee- lingen. 2. Gemeenterekening 1905. 3. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1905. 4. Besluit tot af- en overschrijving dienst 1906. 5. Adres van de hoofden van scho len om traktementsherziening. 6. Adres in zake het handwerkon- derwijs te Abenes. 7. Bestek aanbesteding kantoorbe hoeften. 8. Bestek aanbesteding steenkolen. 9. Benoeming Commissie voor de Gemeentewerken. 10. Benoeming Financiëele Com missie. 11. Aanbieding Begrooting voor 1907. 12. Adres van de Wed. Visser, om een gedenkteeken op een graf te mo gen plaatsen. 13. Jaarwedden Burgemeester en Secretaris. Electrische tram Amsterdam-Zaanstreek. Het te Wormerveer verschijnende weekblad De Zaanstreek weet te melden, dat de electrische centrale ten behoeve der tram Amsterdam Zaanstreek zal gebouwd worden aan het Zaandijkerwegje, ter hoogte van het stoomgemaal „Het Leven" te Zaandijk en dat de overtocht over het Noordzeekanaal zal ge schieden met een transbordeur ter hoogte van 61 M. Te Wormerveer zelf moet een brug gebouwd worden over de weg sloot. Verder moet de Zaan weg verbreed worden en moeten alle bestaande bruggen vernieuwd en verzwaard worden. De brug over de Zaan krijgt zwaardere jukken en het tamelijk sterk hellend, be weegbaar gedeelte zal plaats maken voor een meer vlak liggend, en een tweetal draaibruggen zullen veran derd worden in breede ophaalbrug gen van sierlijke slanke ijzercon- structie. Ook in de andere Zaansche ge meenten zal de concessionarisse belangrijke werken tot stand heb ben te brengen, zoodat het benoo- digde kapitaal zeker niet gering zal zijn. Men spreekt van 7 mil- lioen. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft henoemd tot Pastoor te Leidschendam den WelEerw. Heer R. J. G. Beddinktot Pastoor te Dordrecht den WelEerw. Heer H. J. M. Pichottot Pastoor te Egmond aan Zee den WelEerw. Heer A. F. Suidgeest, kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten)tot Rector van het St. Nicolaasgesticht van Liefdadigheid te Amsterdam den Wel- Eerw. Heer C. F. A. Huilmand tot kapelaan te Rotterdam (H. Lau- rentius) den WelEerw. Heer J. Th. M. van Veen en tot kapelaan te IJmuiden den WelEerw. Pleer J. W. M. de Jonge (15 Aug. 1.1. Pries ter gewijd.) WARMOND. Gisteren vierde de Zeereerw. Heer deken en pastoor Smeulders, onder vele blijken van be langstelling, zoowel van zijne parochie als verre daarbuiten, want ook van vroegere parochiën van den Jubilaris kwamen telegrammen en gelukwen- schenin, zijn 70sten geboortedag. Te 10 ure droeg de Jubilaris de plechtige Hoogmis op, geassisteerd door zijn beide oud-kapelaans, de Weleerw. Heeren Bots en Balet en Hageveld's subregent den Zeereerw. heer Schellart. Het zangkoor voerde de tweestem mige Mis van Perosi uit. Na de Hoogmis werd door parochianen en gemeentenaren druk gebruik gemaakt van de receptie tot ruim half vier ure, tijdens welke de Harmonie den jubilaris een aubade bracht. Door de parochianen werden den Jubilaris zes prachtige zilveren kan delaars geschonken, die op den feest dag zeiven reeds het hoogaltaar sier den. Naar we vernemen isdeZeerEerw. Pater L. A. Steger, S. J., rector van de Sint Franciscus Xaveriuskerk (de Krij tberg) te Amsterdam seder t eenige dagen bedlegerig. De ziekte geeft tot dusver geen aanleiding tot ernstige bezorgdheid. Den 26en September zal het 25 jaar geleden zijn, dat pater F. Hen- drichs S. J. in de Sociëteit van Jesus trad. Wij doen zeker velen onzer lezers een genoegen door hen op dezen datum opmerkzaam te maken, want velen zullen met graagte deze gelegenheid te baat nemen om pater Hendrichs van hun belangstelling te doen blijken. De haast onbegrensde werkzaam heid van pater Hendrichs, was vroe ger niet uitgeput door zijn taak als professor in de wijsbegeerte aan het college te Oudenboschzij wijdde zich nog met volle kracht aan de Katholieke actie op elk gebied. Naar wij vernemen, bereidt men te Amsterdam, waar zijn energie de vereeniging Geloof en Wetenschap geheel reorganiseerde, een feest, dat op den 2en December (Franciscus Xaverius) zal worden gevierd. Onder den titel „Ziekteverzekering" lezen we in de „Standaard" deze rake driestar „Eindelijk is het ontwerp ziekte, verzekering bij de Tweede Kamer ingediend. Voor een man als Mr. Veegens, wien het ontwerpen van sociale wetten een zeer licht werk was zoo lang hij daartoe als bewindsman niet de verantwoordelijkheid droeg, heeft het inderdaad wel wat lang geduurd. Dit zal trouwens wel de meening moeten zijn van ieder, die Veegens' ontwerp vergelijkt met dat van zijn voorganger. Een niet gering deel van de Memorie van Toelichting is woor delijk of bijna woordelijk overge drukt uit die van Minister Ivuyper. Tal van artikelen zijn gelijklui dend met die van het ingetrokken wetsontwerp. Zeker er zijn wijzigingen in gebracht. Doch die zijn waarlijk niet van dien aard, dat daar een jaar arbeid voor noodig was. In hoofdzaak bepalen de afwij kingen van Veegens' ontwerp met betrekking tot het vorige zich tot de volgende lo. in het ontwerp zijn nu ook de dienstboden opgenomen 2o. de verzekering tot uitkeering van begrafenisgeld is niet overge nomen uit het ontwerp Kuyper; 3o. het ontwerp Veegens stelt geen bepalingen, volgens welke een bijzondere of ondernemingszieken kas verplicht wordt zekerheid te geven voor de nakoming van haar verplichtingen 4o. de dagpremie voor de verze kerden is een kleinigheid lager, overigens niet de moeite waard 5o. het Rijk zal in de adminis tratiekosten der districtskassen f600.000 bijdragen, terwijl het vo rige ontwerp dat bedrag raamde op f350,000. Op die afwijkingen gaan we thans niet in. Evenmin wenschen we een vergelijking te maken tusschen het geen nu wordt gegeven en de ver wachtingen, die menigeen scheen te hebben omtrent de ingrijpende ver anderingen welke minister Veegens zou aanbrengen. Wij bepalen ons voor heden alleen tot het uiten van verwondering, dat zulk eene vlugge wettenmaker een jaar noodig had om met een ont- werp-ziekteverzekering te komen, dat grootendeels een copie is van het ingetrokkene. De commissie die zich te Milaan bezig hield met het onderzoek naar den toestand van Léonardo's Avond maal, is tot de conclusie gekomen, dat nog veel van het werk behou den kan worden; er zal dus tot restauratie worden overgegaan vol gens de plannen van professor Ca- venaghi. Kunstwerken te Florence. Men zou niet denken, dat in de onmidellijke nabijheid van een stad als Florenge zoo door kunstkenners doorsnuffeld nog een aantal onbe kende kunstwerken zijn. Een inzender vertelt daarvan in de N. Freie Presse: Als men de Porta Romana uitgaat vindt men na ongeveer een uur loopens in de richting van Chianti, een tamelijk vervallen Ghotisch kas teeltje met een Renaiscance loggia gelegen tusschen hooge cypressen. Het behoort aan een 80-jarigen zonderling, die in het huis en den tuin vele belangrijke kunstschatten heeft verzameld, naast handig ge maakte copieën, waarmee hij is be drogen. Een grafmonument uit de 15dt eeuw, een marmeren Madonna uit de 14de, een fries met engelen in den trant van Donatello's werk plaats. een Renaissance-fontein uit 1519, ook antiken, o.a. een mooie torso van een Apollo en een athleet zijn eenige van de dingen, die hier verwaarloosd worden. Fruit. Reeds in het oogstbericht van 15 Juli werd gezegd, dat de oogst van appelen en peren dit jaar niet groot zal zijn. Na dien tijd hebben ver schillende oorzaken deze weinig gunstige vooruitzichten nog doen achteruitgaan. Voor de ontwikkeling van allerlei ziekten en schadelijke insecten schijnen de voorwaarden dezen zomer bijzonder gunstig te zijn geweest. De bladeren der vruchtboo- men werden sterk aangetast door fusicladium, waardoor ook de groei der vruchten werd benadeeld. Uit alle deelen des lands wordt voorts bericht, dat het percentage worm stekige vruchten buitengewoon hoog is, terwijl ook de schurftziekte op vele plaatsen de vruchten eronooglijk doet uitzien, zoodat ook over de qualiteit der vruchten niet te roemen valt. (Met het bespuiten der boomen met Bordeausche pap werden dikwijls zeer goede uitkomsten verkregen.) Ten slotte deed de storm op 25 Augustus j.l. talrijke vruchten onrijp afvallen, terwijl ook de late warmte in het laatst van Augustus niet bevorderlijk was voor de ontwikke ling der vruchten. Over het geheel is de oogst van appelen en peren dan ook matig van opbrengst en matig van qualiteit. Appelen. De stand is zeer goed in de Beemstergoed in Zan- deweer (Gr.) e. o., de Streek (N.-H.), Zwijndrecht e. o., Breda e. o., op Walcheren en in enkele deelen van Limburgvrij goed in de omstreken van Berlicum, Leeuwarden, Zuid- wolde Gr.en Rh en oy en in Zeeuwsch- Vlaanderen. Overigens is de stand over het geheele land, dus ook in belangrijke centra als de Betuwe, de Bangert, het grootste deel van Limburg, slecbts matig, op enkele plaatsen zelfs vrij slecht of bepaald slecht. Het laatste is o.a. het geval met de appelen in het Westland. P e r e n. De stand is zeer goed aileen te Berlikum e. o.goed te St.-Annaparochie e. o., Zande- weer e. o., Zuidwolde e. o., Warns- veld e. o., in de Streek, de Beem ster, bij Bergen-op-Zoom en op sommige plaatsen in Zuid-Limburg; vrij goed te Leeuwarden e. o., Leer mens (Gr.) e. o.. in de Bangert, in Rhenoy e. o., en op Goeree. Van alle andere plaatsen luiden de be richten omtrent den stand der pe ren matig of vrij slecht. Noten. De oogst is grooten deels mislukt. Dit is het geval in Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. In Lim burg is de stand vrij goeden het land van Altena en Heusden matig. Ook de hazelnoten in de Bangert zijn vrij goed gelukt. Ziekte op de koolakkers. De directeur-generaal van land bouw, de heer Lovink, vergezeld van een ambtenaar ter directie van den landbouw en den rijks-tuin- bouwleeraar te Alkmaar, bezocht de vorige week de aan ziekte lijdende koolakkers in Noord-Holland en de proefvelden ter bestrijding van de ziekte en ter verbetering van de cultuur aangelegd. Koolbouwers. Bij den Heer A. Kist, te Zuid-Schar- woude, is een vergadering gehouden van het hoofdbestuur der naamlooze landbouw- en handelsvereeniging „Langendijk en Omstreken" en de be sturen van de afdeelingen dier ver eeniging. Ook waren tot deze bijeen komst uitgenoodigd de besturen der vereenigingen „Groentencultuur", te Broek-op-Langendijk, „De Eendracht", te Oudkarspel, „Nieuw Leven" en „Ons Belang", beiden te Heer-Hugowaard. De vergadering werd geleid door den Heer A. Nobel, voorzitter van de Naamlooze. Deze bijeenkomst was belegd om in gezamenlijk overleg te komen tot den verkoop van uitgeschoten kool, zoo genaamde „zakkenkool". De groote meerderheid der verga dering was van oordeel, dat alsnog niet zou besloten worden voor eigen rekening de uitgeschoten kool naar Engeland te verzenden, de zaak was nog in geenen deele genoegzaam voor bereid, om daarop nu reeds in te gaan. Tot dusver werd deze kool veelal zoo maar aan de handelaars afgegeven zonder prijsbepaling, doch wijl dit doodend werkte op den publieken handel, moet daarvan in het vervolg worden afgezien. Na vele besprekingen werd besloten, dat alle vereenigingen er naar zullen streven dat alle uitgeschoten kool aan de publieke veilingen zal verkocht worden, wijl dan geen handelaar ze op andere wijze zal kunnen krijgen dan in publieken afslag. In den loop der vergadering werd eenige malen er op aangedrongen, dat ieder in zijne vereeniging ofafdeeling in die richting zou sturen, opdat de willekeurige prijsbepaling voor dit artikel door de handelaars voortaan onmogelijk worde gemaakt. De voorzitter sloot de bijeenkomst, de verwachting uitsprekende, dat alle akkerbouwers in dit kooldistrict deze zaak, welke aller belangen raakt, een drachtig tot één goede uitvoering zul len brengen. Suikerbieten. Heden (Maandag) begint in de IJ- en Haarlemmermeerpolders het delven van de beetwortelen. De oogst laat zich gunstig aanzien. De campagne aan de suikerfabriek „Holland" te Halfweg begint vermoe delijk 1 October. /"gezond en sterk worden is een be- trekkelijk eenvoudig iets, indien de behoorlijke weg gevolgd wordt, namelijk door het gebruik van Scott's Emulsion, van levertraan en kalk- en soda-hypophosphiten, hetwelk snel en zeker hernieuwde levenskrachten toedeelt aan personen van iederen leeftijd manren, vrou wen, kinderen, jonge personen, oude mensch en zuigelingenin zwakken gezondheidstoestand ge boren of uitgeput door ziekte, gebrek aan slaap of eetlust, of zwak door S"! dLLmetoverwerk> zwangersch ap, merk..De visscher "zoogen. tanden krijgen. het merk van het Scott proces. Bij apothekers en drogisten verkrijgh aar. „Een Lente in Itatië en Hellas" door Dr. P. J. M. van Gils. Amsterdam C. L. van Langenkuysen. In dit werk, versierd met ver schillende goedgeslaagde afbeeldin gen, doet de Rolducsche Professor Dr. P. J. M. van Gils zich kennen niet alleen als een reiziger, die de indruk ken ook zeer vluchtige weet te bewa ren en weer te geven, maar ook als een kenner en bewonderaar van kunst; Reisindrukken hebben een zeer eigenaardige moeilijkheid. De bana liteit beloert overal den verteller en de verveling treedt voortdurend naast hem. Vandaar het saaie, het slaapwekkende van zoo menig reis verhaal, dat het tegen Baedeker of welken reisgids ook, menigmaal onder alle opzichten moet afleggen. Dr. Van Gils noemt in dit zijn werk ook Taine en Busken Huet. De twee fraaie bandjes van Taine en Huet's „Van Napels naar Am sterdam" hebben een eereplaatsje in mijne bibliotheek, al styleerde zich de laatste voor dit werk op eerstgenoemde, gelijk hij voor zijne Literarische Fantasiën als bewonde rend leerling aan Sainte Beuve's voeten plaats nam. Er zit eene persoonlijkheid in die boeken. Dikwijls zijn we 't met den schrijver {oneens,}! maar met zijn werk als kunst, als persoonlijke kunstuiting zijn we 't wel eens. Geen losse bladen, geen alledaag- sche indrukken en beschrijvingen, maar persoonlijke indrukken overal treedt die persoon naar voren. En als die persoon dan iemand blijkt te wezen, is zijne reisbeschrij ving een genot, Van Dr. Van Gils fraai boekwerk kunnen wij getuigen, dat wij het met veel genoegen, hier en daar met groot genoegen zelfs lazen. De uitvoering van het boek is goed verzorgd, de prijs matig. In genaaid fl.25. in /raaien band (over die „fraaiheid" kunnen wij niet doorleelen, daar we het gebrocheerd dee ontvingen) slechts fl.60. Eerbied voor hun eigen Wet. Uit Coutances (Frankrijk) komt een zeer ernstig bericht. De minister onder wiens departement „Schoone Kunsten" ressorteert, heeft eigen machtig al de sloten laten verande ren van de deuren der Kathedraal, welke toegang verleenen tot gale rijen en koepel. Bovendien heeft hij een opziener aangesteld over wien de geestelijke overheid niet het min ste gezag heeft en die alleen het recht heeft om bezoekers te gelei den. Er is geen enkel artikel in de Scheidingswet, dat den minister recht geeft tot zulke maatregelen. Sloten- brekertje spelen en een ambtenaar aanstellen in de kerk buiten het kerk bestuur om is dat al dan niet machtsoverschrijding en eene daad van brutaal geweld? Wie het personage kennen, zul len allerminst verwonderd staan over zijne aanmatigende driestheid Is dat de eerste schrede der re- geering om zoetjes aan tot de con fiscatie der kerkgebouwen enz. te komen Wat toonen die mannen een eerbied voor hun eigen Wet 1 Wij vragen ons af, of die maat regel verband houdt met het majonnieke Convent, dat nu te Pa rijs gehouden wordt. Hebben de Br. Briand- Clemenceau al een teekenplank thuis gekregen? Ge hoorzamen ze al aan een ontvangen order der Loge? Er zijn aanwijzingen, dat het einde van den opstand nabij is, en dat de vrede tot stand zal komen, zonder de tusschenkomst der Vereenigde Staten. Naar bericht wordt, deelde Tait mee, dat de leiders der opstandelingen op optimistischen en vrijmoedigen toon verklaren dat de vijandelijkheden ge ëindigd zijn. Intusschen worden 1500 Amerikaansche matrozen gereed hou- don om te Havana te landen, ingeval de opstandelingen zich onvoldaan too nen met de vredesonderhandelingen en de stad aanvallen. Er is een overeenkomst tot stand gekomen tusschen de Spaansche regeering en het Vaticaan aan gaande het ontwerp betreffende de godsdienstige vereenigingen, op de overeenkomstige grondslagen van den modus van 't vorige jaar. De keizer van Oostenrijk nam het ontslag aan, van baron Von Calice, zijn gezant te Konstantinopel, die ver zocht heeft van zijn functie ontheven te worden. De oud-burgemeester van Ant werpen, Jan van Rijswijck, is heden ochtend te 11 uur overleden. 24 September. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co vorige koers Heden. South. Pac Sh 9511/ig Common Marine li 11 Pref. 29% 29U/M Common Steel Sh.. 46% 463/g Topeka Sh. IO61/2 106 2e pref. Mexican 21i/2 2U/8 Common Kansas Sh. 281/2 28I/4 Pref. 59% 581/2 Common Wabash 20% 201/4 192 192 Southern Rails 371/2 37i/ia Car Foundry Sh. 43% 43 Common Erie 4715/ie 4711/ie Missouri 36i/4 361/4 Rock Island 271/2 273/* 501/g 496/8 433/g plm.43 Kon. Petroleum 747 749 Common Peru 151/g 15 491/4 plm. 49 465/g 466/8 219 219 Rusland Hope 67 66% Consols 67 67 Amer. markt verdeeld. Russen flauw. Kon. Petroleum vast. Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. SCHIEDAM, Noteering Makelaars, f 11.75, Jenever f 15.75, Beurscom missie f 11.25 Stemming kalm. Ruw- Spiritus f7.3/g, SpoelingCommis- sie fl.20. BEVERWIJK. Dejprijzen der Vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f .7a f 0.per 100 boss Aardappelen Klei f 1.25 a f 0.Zand dito f 2.a f 0,Andijvie f 1.50 a f 0.per 100 str. Postelein f 0.80 a 0 per HL. Sla f 1.50 a 0.per 100 krop, Bloemkool f 10.a f 15.Komkom mers f 6.a f 0.per 100. Spinazie 80 a ct. Capucijners 30 a ct. Uien 180 a 2.0 ct. per HL. Tuinboonen f 1.50 a f 0.Snijboonen f 1.50 a f 0.—. Hee- renboonen f 0.35 af.per 1000. Fram bozenact. per mandje. Druiven ct. per KG. Pieterselie f 0.Selderie f 0.per 100 bos. Peren f 4.a f 0. per Hl. Augurken 50 ct. per mandje. Appelen f 5.a f 0. F. M. K. v. K, alhier. Beste dank! Een zeer goed idee, uw an der voorstel. Maarde zenuw van den oorlog. U zal me begrijpen. Bevallen: 21 Sept. A. G. Koning Hartgers, z. 22 Sept. A. E. Veld- meijerBoeser, z. 23 Sept. G. H. Har renv. d. Gijp, z. C. Voetelinkvan Gastel z. I. AugustinusBeintema, d. 24 Sept. R. A. TichelaarVeenhuizen d. W. C. Kabelv. d. Waag z. A. M. Bomvan Bakel, d. A. S. SchuijtKali, d. Overleden: 22 Sept. M. A. Pollé Fouraux 38 j. Olieslagerslaan. A. v. d. Weiden 57 j. de Witstraat. H. J. Massink 68 j. Raamvest. ZANDVOORT. Ondertrouwd: W. G. Gibe en M. Bos. Getrouwd: A. Linthorst en Th. van der Mey; Jb. Schouten en D. Paap. Bevallen: G. PaapKoper, z. J. PaapVar. Koningsbruggen, d. T. den OtterDriehuisen, d.J. Ko perPaap, z.P. van LeeuwenVis ser, z.N. vanBrummelenDe Hoog,z. BLOEMEND AAL. Ondertrouwd: D. de Herdenen C. Gerritse. Bevallen: T. VosNoordman, d. Overleden: F. A, van Velden, 77 j. R. D. Lopes, 36 j. D. de Want Bakker, 66 j. H. Broekmeijer, 86 j. S. P. StormMauvre, 66 j. E. Stol, 56 j. HAARLEMMERLIEDE ENSPAARN- WOUDE. Bevallen: G. TijssenSteffers,z. M. KuijperDroog, d. C. Vinkvan Lieshout, d. A. LemmersVervoorn, A. M. van WoerkomVlegels, z. A. Kwaakvan Olst z. A. van Nieuwen- huijzende Jong, d. HAARLEMMERLIEDE. Ondertrouwd: J. Roubos en L. Honcoop. J. Hoogmoed en L. Zorge. W. Raven en A. Harding. G èt r o u w dW. Bogers en A. C. Bus. P. Persoon en M. C. Jansen. W. Baltus en M. J. Visser. Bevallen; W.Mostertv.Diemen, d. A. LagendijkKroes, d. G. den Baas—Floris, d. G. van der Beek- de Haan, d. T. Vonkv. Ooyen d. G. BakkerMeijer, z. M. M. Uithoven de Ruiter, d. Overleden: J. Noorman, 61 j. G. de Graaf, 5 m.G. Sluis, 4 m. A. G. P. v. d. Peet, 3 w.P. Ver- wey, 2 w. Politierapport. Gevonden voorwerpen: 1 kerk boek, 1 gulden, 1 horloge met ket ting, 1 redicule. Proces-verbaal opgemaakt wegens: loopen over grasperken, onbeheerd laten staan van een voertuig. Gistemamiddag is het paard van een melkrijder in de Wilhelmina- straat tegen de electr. tram opge vlogen doordat het dier schichtig werd. Het paard bekwam eenige verwondingen en 400 L. melk ging verloren. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Va der de Heer Weduwnaar van Frederica Axtoxia Toüssaixt, in den ouderdom van 77 jaren. Th. JANSEN. P. G. JANSEN. J. B. JANSEN. A. O. JANSEN. C. E. JANSEN. Haarlem, 23 Sept. 1906. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. In persoon zich aan te melden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3