BINNENLAND. Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Kerk en School. In eene buitengewone vergadering heeft de adel van Koersk met 98 te gen 8 stemmen besloten, om drie le den van de vroegere Doema, welke het manifest van Wiborg mede onder teekenden, uit de rangen van den adel te jagen. Dolgoroekoff behoort tot het geschrapte drietal. Wegens muiterij is liefst eene ge- heele compagnie van het .Jekaterine- burgsche regiment van Lodz naar War schau overgebracht en daar door de rechtbank tot levenslangen dwangar beid verwezen. Hofberichten. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins vertrokken gisternamiddag onder het strengste incognito naar het land goed Albrechtsberg bij Dresden, ten einde aldaar eenige weken te vertoeven, onder den titel van Graaf en Gravin van Buren. De Koningin is vergezeld door Ba ronesse Van Hardenbroek van Berg ambacht, GrootmeesteresseBaronesse Sloet van Marxveld, hofdame; Baron Van Hardenbroek van Bergambacht, opperkamerheerkapitein Van Hoog straten, adjudant; Baron de Vos van Steen wijk en luitenant ter zee le kl. Jhr. Hooft Graafland. H. M. maakte gebruik van haar eigen trein, waarin zich een slaap wagen van de Compagnie Interna tionale des Wagon Lits bevond. Den vorstelijken personen werd uitgeleide gedaan door den gouver neur der residentie, generaal van Ermel Scherer, den waarnemenden burgemeester van 's Hage dr.Mouton en Hr. Ms. opperstalmeester baron Bentinck. H. M. droeg een grijs rij- costuum en zwarten hoed met veer. Bij het vertrek van den trein ston den H. M. en de Prins op het bal- con van het rijtuig en werden luide toegejuicht toen de trein buiten de overkapping reed, door een zeer talrijke menigte, die zich tot ver buiten het station had opgesteld. H. M. deed voor haar vertrek naar het buitenland nog een rijtoer naar Schevenigen en langs den zee boulevard. Op last van Hare Majesteit brengt de directeur van het Kabinet der Koningin ter algemeene kennis, dat gedurende Harer Majesteits ver blijf in het buitenland, de aan de Hoogstdezelfde gerichte brieven in gesloten omslagen, voorzien van een adres aan Hare Majesteit op de gewone wijze per post kunnen ingezonden of bezorgd bij het Ka binet der Koningin te 's-Graven- hage. s H. K. H. de Prinses van Wied, geb. Prinses Pauline van Wurtemberg, zal weldra op Soestdijk aankomen, ten einde eenigen tijd bij H. M. de Ko ningin-Moeder te logeeren. De hertogin van Albany, de moeder van de thans op Soestdijk verblijf houdende prinses von Teek, wordt mede aldaar verwacht. Volgens een bericht in deDuitsche bladen zal Prins Hendrik zich in de helft van deze week naar Ludwigslust begeven, om aan het Mecklenburgsche hof een bezoek van eenige dagen te brengen. De gewone audiënties van de mi nisters van Justitie en Oorlog zul len deze week niet plaats hebben. Leidsche Kamerzetel. Uit Leiden wordt gemeld Ook van vrijzinnige zijde worden in dit district reeds namen genoemd van personen, die kans hebben can- didaat gesteld te worden voor de Tweede Kamer, met name Jhr. Smis- saert, Mr. Plemp van Duiveland (bei den te 's Gravenhage), Prof. Mr. Foc- kema Andrere en de Heer H. Paul, lid der Prov. Staten en van den Gemeen teraad van Leiden. Om de groep der Friesch-Christe- lijk-Historischen te bevredigen, schijnt men aan de andere zijde het denkbeeld eener candidatuur van den oud-Mi nister Kuyper te hebben laten varen thans komt de naam van Dr. J. Th. De Visser, naar den voorgrond. Ook wordt het Christelijk-Historisch Raads lid Mr. J. C. van der Lip genoemd. Polder-geldleening. De „Rijp-Polder", (N.-H.) sluit een 4 o/0 geldleening, groot f 16.000, (met jaarlijksche aflossing van f 800), tot bestrijding der kosten van verzwaring der kade. Tot stijving der schatkist. Het zoo pas ingediende wetsont werp in zake inkomstenbelasting is vergezeld van een breedvoerige toe lichting, waarin de minister becijfert, dat van het eerstvolgend vijfjarig tijdvak zou te rekenen zijn op een stijging van de gewone uitgaven met f24,530,000, terwijl de stijging der gewone middelen en inkomsten, on gerekend grondbelasting en suiker accijns, zonder belastingverhooging zou bedragen f14,320,000, makende een verschil van ruim f 10 millioen. De minister heeft gemeend de voorkeur te moeten geven aan een stelsel, waarbij de splitsing behouden blijft voor de berekening van het inkomen, maar losgelaten voor die der belasting, in dier voege, dat de uitkomsten der tweeledige berekening worden ineengesmolten en aldus één aanslag ontstaat. Daardoor komt men tot een meer doelmatiger regeling der progressie en tevens maakt de gedane keus het mogelijk om, zonder de geheimhou ding der aanslagen op te heffen, aan de gemeentebesturen toe te staan de plaatselijke directe belasting van de ingezetenen der gemeente te heffen naar de inkomens volgens de rijksbe lasting (eene daartoe strekkende wij ziging der Gemeentewet is in bewer king). Van een en ander wordt een meerdere opbrengst verwacht van f2,500,000. De voorgenomen wijziging der suc cessiewet zal een jaarlijksche bate kunnen brengen van f 1,500,000 (in de bedoeling ligt o.a. voor te stellen voor de verkrijgingen in de rechte lijn een matige progressie). De opbrengst der zegelrechten zal bij het tot stand komen van het des betreffend ontwerp f 1,000,000 meer opleveren. Uit de wijziging van de registratie wetgeving wordt een meerdere bate van f200,000 verwacht. Eenige verbruiksartikelen, welke niet zijnlevensbenoodigdheden, kun nen voor belasting of zwaardere be lasting in aanmerking komen. Op de mousseerende wijnen zal o.a. gelegd worden een extra-heffing van f0.50 per flesch. De opbrengst van deze belasting is te ramen op f300.000. De opbrengst van een debietrecht op tabak ten bedrage van 10 pet. zal, volgens raming, f2,000,000 be- loopen. Pro memorie (nog niet ten volle één ton gouds wordt hiervan ver wacht) wordt vermeld een belasting op speelkaarten, ongeveer als in Duitschland. Zonder het stelsel van vrijhandel prijs te geven, wordt van de techni sche herziening der Tariefwet f500000 's jaars verwacht. Recapituleerende, komt de minister samen tot f8,000,000. Het ontbrekende, ruim f2 millioen zou mogen worden verwacht van het buiten rekening gelaten ac cres in de eerstvolgende 4a 5 jaren van de opbrengst van den accijns op de suiker. Soldatenklachten. Van meer dan één kant vernam De Gelderl. het volgende „Dinsdag werd bij het middageten der manschappen van de koloniale reserve te Nijmegen spek verstrekt, dat naar het oordeel van vele con sumenten onfrisch was. Op de ge bruikelijke vraag, of er nog iets te reclameeren viel, werd door een aantal manschappen men zegt ongeveer 20 bevestigend geantwoord. De klacht werd ingediend bij den adjudant van de week. Ander rantsoen werd niet verstrekt. Een der soldaten vergaarde eenige rantsoenen van het ongebruikte spek en zond deze buiten voorkennis van zijn superieuren in een kistje per postpakket aan den minister van ko loniën, die het spek tot nader onder zoek terugzond aan den commandant der koloniale reserve. Een uitgebreid onderzoek is aan hangig gemaakt, waarbij den soldaat, die zich op de bovenomschreven wijze aan de krijgstucht vergreep, in af wachting van zijn definitieve straf, voorloopig arrest is opgelegd.1' BINNENLAND. Jongens vermist. Men schrijft uit Harlingen d.d. 24 September aan „de Telegraaf" Twee jongens van 12 en 14 jaar brachten gisteravond half zeven met een sloep een bezoek aan een broeder van een der jongens, die zich aan boord van het stoomschip „Alide" bevond, dat bij den stroom- leidenden dam aan den grond zat. De jongens keerden niet in het ouderlijk huis terug. Den geheelen nacht stelden de ouders langs den zeedijk een on derzoek in, zonden een sleepboot uit, doch alles tevergeefs, terwijl ook de booten «van Amsterdam, Texel en Terschelling, alhier gearri veerd, verklaarden niets op zee ge zien te hebben. De sleepboot „Voorwaarts" ver trok nog zooëven om de jongens op te zoeken. Edele daad. Toen mevrouw Pierpont Morgan onlangs te Volendam vertoefde, bezocht zij de woning van een armen visscher, waar een 16-jarige dochter lijdende is aan een ongeneeslijke kwaal. Mevrouw Morgan heeft dadelijk voor een best nieuw bed, met toebehooren, gezorgd, en een belangrijke som in handen van een vertrouwd persoon achtergelaten, om zooveel mogelijk het lot te ver zachten van het zieke meisje. Brutale treinroof. Een brutale treinroof heeft plaats gehad tusschen het station Soerabaja en de halte Goebeng. Een inlandsche conducteur, die zich ziek gemeld had. sprong uit een hinderlaag op den trein, terwijl deze in volle vaart was, sloeg den inlandschen pak- meester in den bagagewagen neer, forceerde de stortingskas, roofde een bedrag van f 120 en sprong we der van den trein. De roover is nog niet gevonden. Fransche bezoekers. Te 's-Gravenhage zijn aangeko men drie leden van den Parijschen Gemeenteraad, die zich op de hoogte komen stellen van de organisatie der Haagsche politie. Zij werden ontvangen door den hoofdcommis saris van politie, den Heer Ver steeg, die met hen eenige commis sariaten en posthuizen bezocht en hun verschillende inlichtingen ver strekte omtrent de getalsterkte der politie, dejdienstrogeling, enz. De burgemeester eener kleine plaats, die vroeger aan de recht bank verbonden was, moet voor de eerste maal een paartje echtelijk verbinden. „Wilt gij", zoo spreekt hij het meisje toe, dezen heer als uw wet tigen echtgenoot aannemen?" „Ja," klinkt het op de gebruike lijke bedeesde wijze van de lippen der bruid. „En gij", zoo wendt hij zich tot den bruidegom, „gij, beschuldigde wat hebt gij tot uw verdediging in te brengen Het vergeten horloge. Toen ze op reis ging, toen ze in Scheveningen in haar pension was aangekomen, bemerkte ze, dat ze haar mooi miniatuurhologe niet bij zich had. Ze dacht: „Heb ik het ook soms in de eetkamer thuis laten vallen? Ik meen me te herinneren, dat er iets viel, toen ik van Jan af scheid nam." En ze schreef aan de dienstmaagd: „Mina laat me even weten of je wat op het karpet in de eetka mer hebt gevonden, toen je 't schui erde." En Mina schuierde het karpet, en schreef het volgende aan Me vrouw „Weledele mefrouw! Hierbij neem ik de pen op om mefrouw te in- formeere as dat ik bij Het schuiere vanmorge geachte Mevrouw goed heb gelet of ik niks vong het karre- pet is nou Goet schoon toen ik ge daan Had lagge der op me blik vier IJzer draatjes en 1 kapotte fles zes kurke van sampanie en 1 koekie, negeveertig luzeferre schop- peaas en drie segare peukies ook 1 segaretsie maar dat hek niet be waart dat rookt de vulles Boer en o ja mefrouw het koekie het kleine Steintsie opgegete maar verder lagge der drie haarspelde en 'n strop dassie. Mevrouw uwe hep u gelozie op 't Nach kassie late legge boffe me vrouw die zich noemp vele groete van mina. PS. de peterolie is weer opgesla gen." Mevrouw was 's anderdaags weer thuis. Ongelukken. Zondagmiddag kwam te Wijn bergen een wielrijder in aanraking met de stoomtram. Hij viel en werd ernstig aan het hoofd gewond. De man die vreeselijk bloedde, werd met de tram naar Doetinchem vervoerd alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. In de Maashaven te Charlois is bij het aan boord gaan van het stoomschip „Lindenhall" van de loopplank gevallen en verdronken de stoker A. S., uit West Hartle pool. Het lijk is nog niet gevon den. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de Maashaven te Rot terdam door eigen onvoorzichtig heid te water geraakt de 27-jarige varensgezel C. Bouman, woonach tig te Texel. Reeds tien minuten, nadat hij er was ingevallen, werd hij opgehaald, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Plet lijk is naar Crooswijk overgebracht. In de Weesperstraat bij de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam kwam gis teren, Maandagavond, een Russisch jongentje van eenïjaar of zeven onder een vrachtwagen. Met gekneusd dijbeen werd hij in het Nieuwe Israëlietische Ziekenhuis Opgenomen. Een oude vrouw, W. genaamd, in de Spinsteeg te Hilversum, is van een trap gevallen, waarop zij aan het glazenwasschen was en bleef op de plaats dood. In het Die onder Landsmeer (N. H.), is verdronken gevonden zekere B., een gehuwd man uit Amsterdam, die daar aan het hengelen was ge weest. Branden. Te Hoogezand is een der groote papierloodsen van de firma Hooy- tes, geheel afgebrand. Met moeite werd de brand tot dit perceel be perkt. Een groote hoeveelheid stroo ging verloren. Men meent, dat de brand ontstaan is, doordat eenige kinderen aan het vuurtjebranden waren. Verzekering dekt de schade. Dezer dagen vervoegde zich ter secretarie eener plattelandsche ge meente, in den omtrek va v Nij megen, een man, die in onder! rouw wenschte opgenomen te won :n. Op de vraag van een der am bte naren, hoe zijn aanstaande vrouw heette, antwoordde hij na eer.i~ na denken „Ze heet.... Mie, of... Marie, of... Mieke De naam'-van 's mans dulcinea was hem totaal onbekend. •v» R. K. VOLKSBOND. Op de gisterenavond gehouden stemming van 5 leden voor het Hoofdbestuur zijn uitgebracht 194 stemmen. Gekozen zijn de Ileeren: Broek- huijzen met 181, Nederkoorn 114, Overtoom 151, 'Smulders 128, Vis ser 152, onwaarde 3. Een stemmig, mooi gebouw is onze Groenmarkt rijk geworden: de nieuwe pastorie van de Z.Eerw. Pa ters Franciscanen. Het gebouw doet zoowel den architect als de aanne mers alle eer aan. De pastorie is gisteren in gebruik genomen. Examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat de commissiën, met het afnemen van dit examen belast, zitting zullen houden te Breda, Venlo, Rotterdam, Haarlem, Zwolle en Groningenen zijn o. m. benoemd in de commissie te Haarlem a. tot lid en voorzitterG. Rooden- burch, schoolopziener in het district Haarlem b. tot ledenJ. A. van der Boom, onderwijzer aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers alhier; J. A. Hen- ner, onderwijzer aan de gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Leidenmejuffrouw Risseeuw, onderwijzeres aan de ge meentelijke kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Leiden mejuffrouw A. P. van den Pauwert, onderwijzeres aan eene openbare la gere school alhiermejC. W. Schoor en mejuffrouw T. Visser, gymnastiek- onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs te Amsterdam c. tot plaatsvervanger van den voor zitter F. van Rijsens, schoolopziener in het district Alkmaar d. tot plaatsvervangende ledenJ. W. Boshuizen, gymnastiek-onderwij- zer bij het openbaar lager onderwijs te Amsterdam; mejuffrouw W. J. Poster, gymnastiek-onderwijzeres bij het openbaar lager onderwijs te Am sterdam Het examen zal aanvangen op 16 October. Zij die zich aan dit examen wen- schen te onderwerpen, gelieven zich vóór 4 October aan te melden bij den voorzitter der commissie. Men zie bijzonderheden in de Stct. Het nieuwe station. In eene vergadering met dames van het Departement Haarlem der Maat schappij van Nijverheid sprak gister avond de heer L. C. Westhoff, inge nieur bij den bouw der spoorwegwer- ken alhier, over den arbeid óm en aan het nieuwe station. Na uitvoerig de geschiedenis van den bouw der vorige stations te hebben nagegaan, waarbij de spreker gelegen heid vond er op te wijzen dat Haarlem de eerste stad was die per spoor aan de hoofdstad werd verbonden, besprak hij de voorbereiding van den huidigen bouw en vervolgens de schetskaart van de plannen die thans in uitvoe ring zijn. Van die plannen werden meer uitvoerig behandeld de verdee ling van het emplacement met de 400 Meter lange perrons en de vier dienst gebouwen, de ijzeren bekapping, waar voor 1.800.000 K.G. ijzer benoodigd is, en den bouw van de brug over het Spaarne. Plier vooral waren groote moeilijk beden te overwinnen. Gaat men na dat hier dagelijks meer dan 200 trei nen passeeren, dan is het duidelijk dat voor de scheepvaart de brug tel kens slechts enkele minuten kan ge opend zijn. Deze bezwaren zijn bij den bouw van de nieuwe rol-basculebrug ondervan gen. Het bewegelijke gedeelte zal slechts voor schepen van zeer bijzon dere afmetingen behoeven te worden geopend. Het vaste gedeelte, dat 38 M. lang is heeft een doorvaarthoogte van 1.70 M. tot 4i/2 M. boven water peil, zoodat de meeste schepen daar onder kunnen passeeren en de treinen loop niet wordt gestoord. Uitvoerig beschreef de spreker de inrichting van deze naar Amerikaansch systeem gebouwde brug en lichtte die beschrijving, alsmede die der meer in bijzonderheden afdalende bespre king van de onderdeden en van het geen noodig is om den treinenloop tijdens den bouw niet te verstoren, met een serie lichtbeelden toe. Voetbal. Haarlem—A. V. V. 6—1. Haarlem speelde Zondag op zijn v^ld aan den Schoterweg alhier een oefenwedstrijd met A. V. V. uit Am sterdam. In den geheelen wedstrijd waren de Haarlemmers overwegend sterker en het spel was dan ook bijna uitsluitend op het doel der gasten. Deze meerderheid wisten de roodbroe- ken ook in hun doelpuntenaantal uit te drukken, want zesmaal moest de geel-zwarte verdediger visschen, ter wijl Haarlems doel slechts één keer een bal liet passeeren. De uitslag was 61 in het voordeel van Haarlem; met de'rust was de stand 20. Van de Amsterdammers muntte de doelverded'ger uit, die er heel wat uithield. Haarlem was veel beter dan den vorigen keer tegen A. F. C. (het ver loor toen met 41). De voorhoede was veel beter samengesteld, speelde vj^gger en meer samen. De achter hoede.:' was zwak door het ontbreken Ook voor 't komende jaar is het Brongebouw door de directie der Maatschrtot Expl. van .Staalwaterbron nen verpacht aan den heer G. J. van Gasteren. Hier ter stede heeft de Kamer van Arbeid voor de metaal- en houtbe werking aan den Gemeenteraad ver zocht eene commissie te willen benoe men om te onderzoeken, op welke wijze aldaar het best maatregelen kunnen getroffen worden tegen de geldelijke nadeelen van gedwongen werkloosheid en in hoeverre de ge meente daarbij hare medewerking kan of moet verleenen. De Christelijke Bestuurdersbond, het Haarlemsch Ar beiderssecretariaat en de Timmerlie- denbond stelden daartoe reeds pogin gen in het werk. Het is gebleken, dat de garnalen, door welke verscheidene"personen al hier ongesteld zijn geworden, afkom stig waren van eene^firma uit Kam pen, die de bezending voor het eerst door den gemeente-vischafslager al hier had doen verkoopen. Het waren Zuiderzeegarnalen, welke slechts voor geringen prijs koopers konden vinden. Heden viert de Heer J. van Gel der zijn 25-jarig jubilé op de Haar- lemsclie Verffabriek. Reeds ver scheidene jaren is bij daar als mees terknecht werkzaam. Verkooping gehouden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw", alhier. No. 1. Een dubbel Heerenhuis, erve en tuin aan den Raamsingel no. 40, M. v. Geelkerken, f10075. No. 2. Een huis en erve aan de la Reijstraat no. 99. No. 3. Een huis en erve naast en ten noorden van het voorgaande per ceel no. 101. No. 4. Een huis en erve naast en ten noorden van het voorgaande per ceel no. 103. No. 5. Een huis en erve aan de Lot- terstraat no. 1. No. 6. Een huis en erve naast en ten noorden van 't voorgaande per ceel no. 3. No. 7. Een huis en erve naast en ten noorden van het voorgaande per ceel no. 5. De perceelen no. 2, 3 en 4 gecom bineerd, uit de hand verkocht. De perceelen no. 5, 6 en 7 gecombi neerd, J. J. Guldemond qq., f 5080. No. 8^ Een huis en erve met tuin aan de Lange Vlamingstraat no. 13, C. Groot qq. f1050. No. 9. Een winkelhuis en erve aan de Gierstraat no. 21. Opgehouden, f7105. No. 10. Een huis en erve met tuin aan de Lange Annastraat no. 42, J. W. G. Droste qq. f1300. No. 11. Een pakhuis met afzonder lijk opgaande bovenwoning en erve aan de Gasthuisstraat no. 10 zwart en rood, M. C. J. Dekker, f2275. No. 12. Een winkelhuis met werk plaats, afzonderlijk opgaande boven woning en erve aan de Nieuwe Kruis straat no. 11 zwart en rood, J. J. v. Hesteren, f3515. No. 13 en 14. Twee aaneengebouw- de huizen met afz. opgaande boven woningen en erven aan de Nieuwe Kruisstraat, naast en ten oosten van het voorgaande perceel. En wel: No. 13. No. 11 A zwart en rood, P. Engelenberg, f3450. No. 14. No. 11 B zwart en rood, P. Engelenberg, f3450. No. 15. Een winkelhuis met afzon derlijk opgaande bovenwoning bene vens een achtergelegen pakhuis en erven aan de Nieuwe Kruisstraat no. 13 zwart en rood. No. 16. Een groote houten schuur en erve met steeg aan de Nieuwe Kruisstraat, naast de voorgaande perceelen. De perceelen no. 12 tot en met 16 gecombineerd, J. J. Jacques, f5300. No. 17. Een huis en erve met tuin aan de Jordensstraat no. 2. Opgehou den, f 8150. No. 18 Een werkplaats met zolder, kantoorgebouw, erven en open ter rein aan de Olieslagerslaan nos. 862 ged. en 861 ged. P. Hoogeveen. f 3450. No. 19. Een werkplaats met zolder erve en achtergelegen open terrein aan de Olieslagerslaan. No. 20. Een groote werkplaats met zolder, erve en achtergelegen open terrein aan de Olieslagerslaan, naast het voorgaande perceel. De perceelen no. 19 en 20 gecombi neerd. A. Bijland, 6795. No. 21. Een heerenhuis en erve met tuin aan de Parklaan, J. Blansertqn. f5600. No. 22. Een huis en erve met tuin en schuur aan de Pieter Kiesstraat no. 9, D. Sabelis, f5350. No. 23. Een fabrieksterrein alsmede het zich op dien grond bevindende getimmerte te Haarlemmerliede en Spaarnwoude in den Waarderpolder nos. 255, 256, 257, 258 en 266, F. J. Visser qq. f4400. No. 25. Tot amotie een stalling en een daaraan grenzend koetshuis, zich bevindende achter de perceelen no. 4, 6 en 8 aan de Nieuwe Gracht, B. E. C. Seignette qq. f300. No. 25. Een bouwterrein met achter daarop staand gebouw aan het Don kere Spaarne no. 20. Opgehouden, f 2505. No. 26. Een winkelhuis en erve met tuin en afzonderlijk opgaande boven woning aan de Berckheijdestraat no. 21 zwart en rood. No. 27. Een huis en erve met tuin en afzonderlijk opgaande bovenwo- ning grenzende aan het vorige per ceel no. 23 zwart en rood. De perceelen no. 26 en 27 gecombi neerd, C. A. Joekes qq. f 6500. No. 28. Een winkelhuis met afzon derlijk opgaande bovenwoning, erve en tuintje aan den Schoterweg no. 68. Opgehouden, f4305. No. 29. Een burgerwoonhuis, erve en tuin aan de Voorzorgstraat no. 19, J. W. Idis, f 2375. No. 30. Een winkelhuis en erve aan de Spekstraat no. 10. Opgehouden, f 8055. No. 31. Een huis en erve met groo- ten tuin aan de Rustenburgerlaan no. 13. Opgehouden f2305. No. 32. Een huis en erve aan de Gedempte Raamgracht no. 9. Opge houden f2305. No. 33. Een boerenhofstede te Haar lemmerliede en Spaarnwoude aan den Zuid-Schakwijkerweg no. 38, Fr. Erdt- sieck qq. f1250. No. 34. Een perceel goed onderhou den tuingrond grenzende aan het vo rige perceel nos. 303 en 304 geheel 444 gedeeltelijk. Generaal A. F. Lu nenburg, f2655. AERDENHOUT. Naar aanleiding van den brand alhier is thans van gemeentewege begonnen met het boren naar water voor aan te leggen brand putten. Het terrein van de afgebrande villa wordt verkocht. HEEMSTEDE. De plannen tot stichting voor een R. JK. Vereeni- gingsgebouw zij n thans zoo ver gevor derd, dat binnen enkele dagen tot de aanbesteding zal worden overge gaan. Gisteren hield het Comité tot vie- riug van den Koninginnedag in het „Wapen van Heemstede" de laatste vergadering in dit jaar. Uit de reke ning en verantwoording van den penningmeester bleek, dat bijna f530 ontvangen was. De rekening sloot met een batig saldo van ongeveer f40. IJMUlDEN. De Staatscourant van heden bevat de statuten van de Steamtrawlermaatsch. „Sham rock" alhier. Doel: de uitoefening en exploi tatie van de zeevisscherij met alles wat daartoe in den uitgebreidsten zin behoort, met dien verstande echter, dat de vennootschap nim mer meer dan één trawler te ge lijk in eigendom zal hebben. Duur 25 jaar. Kapitaal f 20.000, verdeeld in 40 aandeelen, elk van f 500. Alle aandeelen zijn geplaatst en volgestort. Directie: Maat. tot be heer van steamtrawlers alhier. HAARLEMMERLIEDE c. a. Aan de gemeente Haarlem is concessie verleend voor de levering van gas in deze gemeente. WIJDE WORMER. Aan de Holland- American Company is door den raad dezer gemeente concessie verleend voor den aanleg en de exploitatie van een electrischen tramweg van de hoofdstad, via „de Zaanstreek", door een deel dezer gemeente, tot Purmerend. WESTZAAN. Onder deze gemeente is door den veldwachter van Jisp ge arresteerd zekere G., van Oost-Knol lendam (gem. Wormer) die aldaar ten nadeeie van zijn kostjuftrouw had ontvreemd een geldkistje, inhoudende twee spaarbankboekjes, gezamenlijk ruim f400 waard, een effect en f100 aan geld. Bij zijn arrestatie had hij nog f50 in zijn bezit; voor het overige g.eld had hij kleeren gekocht, terwijl hij het kistje met zijn verderen in houd aan den schoot der golven had toevertrouwd. De aangehoudene ver klaarde tot zijn daad te zijn gekomen, omdat zijn meisje zich zoo vaak had beklaagd, dat hij er niet chic genoeg uitzag. Retraite der R. K. Studenten in Nederland. Men schrijft aan het „Hsgz." In den loop der vorige week had "fc fc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2