BINNENLAND. Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek .X. moeilijkheden en dat hij bovendien de aangenomen motie ter kennis zal brengen van de Pruisische Re geering en van den hertog van Cumberland. Deze quaestie is van te groot be lang, dan dat we er binnen kort niet uitvoeriger op terug komen zouden. AMERIKA. Er beet op Havana eene schikking getroffen te zijn. De regeering en de gematigde partijen zouden zich on derworpen hebben aan en vereenigd met de eiscben van liberalen en opstandelingen. Een bericht uit Havana spreekt van een telegram, dat president Roosevelt aan president Palma ge zonden heeften waarin hij een beroep doet op diens vaderlandsliefde om de voorwaarden aan te nemen, die door Taft en Bacon aan de hand zijn gedaan, als zijnde de eenige voorwaarden, waaronder de rustige staatkundige toestanden zouden kun nen worden hersteld. Taft en Bacon hebben een brief gezonden aan het kabinet en aan Palma, met het do#l Palma's mede werking te verkrijgen bij het treffen van een schikking op de aangegeven voorwaarden waarbij een beroep wordt gedaan op Palma's vader landsliefde. Een ander telegram want dat is in zulke zaken „het prettige" zwart kan evengoed wit heeten maakt melding van uitlatingen, door Taft en Bacon gedaan, De heeren zeggen, dat zij de pogingen om den vrede te verzekeren zonder gewel dige middelen aan te wenden, opge geven hebben. Nooit kende men een walgelijker toestand. De toestand schijnt een geweld dadig optreden te eischen. De Cu baansche regeering besloot de voor waarden der opstandelingen te ver werpen, ofschoon die door de Ameri kaansche zaakgelastigden waren goedgekeurd. Dertig Amerikaansche matrozen zijn naar Sagua la Grande (provin cie Santa Clara) gezonden |om den Cubaanschen Centraalspoorweg, die Engelsch eigendom is, te bescher men. En dat de Yereenigde Staten wan hopen aan eene vreedzame oplos sing van dit vraagstuk, blijkt wel uit twee andere telegrammen, beide van gisteren, die aldus luiden: Al het mogelijke wordt gedaan, om het getal Amerikaansche matrozen in de wateren van Cuba te versterken. Er is bevel gegeven onmiddellijk 1000 matrozen boven de gewone bemanning, op de Atlantische kust te verzamelen, om dezen daarna naar Havana scheep te doen gaan. t De slagschepen Indiana en Ken- tucky zetten morgenochtend de reis naar Cuba voort: zij nemen alle beschikbare matrozen, die van de Noordatlantische vloot; gemist kun nen worden, mede. Men ziet het: op Havana is 't nog het oude wespennest, dat zeer moeilijk uit te branden zal zijn. Hofberichten. Uit Dresden werd gisteren geseind: Koningin Wilhelmina en Prins Hen drik zijn hier te 9.12 u. met een extra- trein aangekomen. Wegens het „in cognito" was de ontvangst slechts beperkt; aanwezig waren de politie- president en leden van de Nederland- sche kolonieook.Jhr. Van Hoogstraten. De Koningin heeft een goede reis gehadH. M. zag er frisch uit en werd door het publiek allerhartelijkst begroet. Zij droeg een grijsachtig-groeri reiscostuum en een lila hoed met witte veeren. Prins Hendrik was in overjas met donkeren hoed en had een dashond bij zich. De Vorstelijke personen reden in open hofrijtuig naar het Albrechts- schloss. Het weer was somber en koud, maar droog. Naar het „D. v. N." van betrouw bare zijde verneemt, bestaat er groote kans, dat Prins Hendrik indien zulks in verband met zijn reis naar het buitenland mogelijk is de groote militaire sportfees- ten, die de a.s. week in Breda zul len gehouden worden,bij zal wonen. Ook de minister van Oorlog zal daarbij tegenwoordig zijn. Grondwetsherziening. Naar de Midd. Crt. meldt, is de Staatscommissie ad hoe voor de Grond wetsherziening met haar arbeid zoo goed als gereed; het concept van haar rapport en van haar voorstellen is vastgesteld en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de vruchten van haar arbeid met een paar afzonderlijke nota's door enkele leden in te dienen nog in het jaar 1906 aan de regee ring zullen worden aangeboden. Het rapport der Commissie zal in October reeds aan de Koningin worden aangeboden. Vredespaleis. Met de meeste beslistheid kan, in tegenspraak van alle geruchten in tegenovergestelden zin, worden medegedeeld, dat nog geenerlei be slissing is genomen omtrent de op dracht voor den bouw van het Vre despaleis. De zaak is nog in studie. Afschaffing der Tienden. Memorie van Antwoord: Met betrekking tot de afschaffing yan de heerlijke jachtrechten wordt opgemerkt, dat dienaangaande van de Regeering geen voorstel is te wachten, vóórdat de Staatscommis sie voor de jacht haar verslag zal hebben uitgebracht. Deze commissie tracht voor de opheffing der heerlijke jachtrechten eene aan de afschaffing der tienden analoge oplossing te vinden. Breedvoerig verdedigt en hand haaft de Reg. haar in het wetsont werp neergelegd stelsel. Naar aanleiding van het verslag worden echter eenige wijzigingen aangebracht. Een nader ingesteld onderzoek heeft de Reg. de overtuiging ge schonken, dat het bedrag van 15 pCt., als vertegenwoordigende de kosten, op den heffer vallende om de hem toekomende vruchten te verkoopen, voor eigen gebruik in te zamelen of op andere wijze te innen en te gelde te maken als middencijfer wel is aan te nemen. De Reg. heeft echter om aan be zwaren tegemoet te komen, het desbetreffend artikel gewijzigd in dien zin, „dat de onzuivere tiend opbrengst van elk perceel zal wor den verminderd met het deel ervan, dat de heffer, onder normale om standigheden van tiendinzameling, geacht kan worden te moeten der ven". Een andere wijziging strekt te bepalen, dat eene limitatieve op somming der factoren, waarop bij de schatting valt acht te slaan, ver meden blijft. De opmerking betreffende het min gewenschte der beperking vas de leden der scbattings-commissiën tot inwonenden die het landbouw bedrijf uitoefenen, heeft de Regee ring aanleiding gegeven bedoelde beperking te doen vervallen. Nog een wijziging strekt om te doen vervallen de verplichting, dat elke aanvrage om inzage van in geleverde stukken schriftelijk zou moeten worden gedaan. Blijkens een nieuw ingevoerd artikel zal de wet in werking treden op 1 Januari 1909 met uitzonde ring van art.72(premiestelsel)hetwelk met den dag barer afkondiging in werking treedt. Alle andere wettelijke bepalingen, de tiendplichtigheid betreffende, ver vallen op 1 Jan. 1909. Curateele en soortgelijke maatregelen van bescherming. Een wetsontwerp is ingediend tot uitvoering van enkele bepalingen van het op 17 Juli 1905 te 's-Gravenhage gesloten verdrag betreffende de cu rateele e,n soortgelijke maatregelen van bescherming. De regeling, in het tractaat neer gelegd, zegt de regeering in hare toelichting, gaat uit van de gedachte dat, behoudens uitzonderingen, de curateele beheerscht wordt door de nationale wet van den onder curatee le te stellen persoon, en in de eerste plaats verleend wordt door de autori teiten van den Staat, waartoe deze behoort. De regeering wijst er op, dat h.i. genoegzame gronden aanwezig zijn, om een algemeene regeling der materie in het B. W. nood zakelijk noch wenschelijk te achten en zij daarom de voorkeur schenkt aan eene regeling, die zich bepaalt tot personen in de verdrags staten. Tot het verleenen van curateele overeenkomstig art. 2 van het ver drag is bevoegd de arrond. recht bank der woonplaats van dengene wiens curateele verzocht is. De benoeming van den curator en van een toezienden curator ge schiedt door den kantonrechter der woonplaats van dengene, wiens curateele verzocht is. Indien deze geen woonplaats heeft binnen het rijk in Europa of indien zijn woonplaats niet bekend is, worden in bovengenoemde gevallen aangewezen de arrond. rechtbank en de kantonrechter van zijn laatste woonplaats, en indien ook deze ontbreekt, de rechtbank en de rech ter van het eerste kanton te Am sterdam. Diocesane Bond van R. K. Drank- bestrijders-Vereenigingen in het Bisdom Haarlem. Het Bestuur van bovenvermelden Bond heeft ingesteld eene „Commissie tot bestrijding van het Alcoholisme in en door de School". De commissie bestaat uit den Hoogeerw. Heer Th. J. A. Bos man, Kanunnik en Rector te Haarlem den Zeereerw. Zeergeleerden Heer E. H. Rijkenberg, Directeur der R. K. Kweekschool te Beverwijk; den Zeer eerw. Heer H. A. van Kessel, Pastoor te Delft; den Weledelen Zeergeleerden Heer H. J. Damen, Med. Doctor en Arts te Amsterdamde Weledele Heeren G. Bulten, Hoofd der openb. School te Zilk W. J. van Dam, Hoofd der R. K. School te Ouderkerk H. Ammerdorffer; Hoofd der R. K. School te UrsemH. Huijbers, Onderwijzer te Delft; P. L. Sikkens, Leeraar te Amsterdam. Voorloopig Voorzitter is Dr. H. J. Damen. Voorloopig Secr. Penn. G. Bulten. Jhr. mr. L. B. C. L. van Sasse van IJsselt. f Te 's-Hertogenbosch is in den ouderdom van 87 jaar overleden jhr. mr. L. B. C. L. van Sasse van IJsselt, oud-auditeur-militair aldaar, ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Spoorwegverbinding HoornAlkmaarAmsterdam. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Hoorn ontving van de di rectie der H. IJ. S. M. opnieuw een afwijzende beschikking op haar ver zoek om, met het oog op denwinter- dienst, te willen bevorderen, dat het vervoer van reizigers met trein 756 naar Amsterdam zou geschieden zon der overstappen te Zaandam en dat een betere aansluiting zou worden ver kregen in den treinenloop van uit Den Helder via Hugowaard naar Hoorn Enkhuizen. De Kamer besloot, zich nu te wen den tot de directie der H. IJ. S. M. om te verkrijgen, dat Zaterdags een goedkoope markttrein wordt ingelegd, die van Alkmaar uit omstreeks 9 uur te Hoorn aankomt, terwijl tevens ge wezen zal worden op de groote tus- schenruimten in het vertrek der trei nen van Hoorn naar Alkmaar, des morgens van 6.54 tot 10.55. Vereeniging van Hoofden van Scholen. De afdeeling Amsterdam van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland hield in „Parkzicht" te Amsterdam een buitengewone bijeen komst met dames, waar de heer jhr. G. Graafland uit Haarlem een boeien de causerie hield over: „Vooroordeelen tegen Ned. Indië. De heer Jan Vel, solo-violist te Amsterdam, speelde op meesterlijke wijze het concert (E-dur) voor viool van Vieuxtemps en Zigeu- nerweisen van Pablo de Sarasatemet klavier-begeleiding door den heer Isi dore van der Kar. Zoowel de causerie als de muziek vielen buitengewoon in den smaak der aanwezigen. Stakingsnieuws. Uit Enschedé meldt men De collecte heeft Maandag f 117,23 opgebracht. Een van de vaste arbeiders van Bamshoeve beeft zich bereid verklaard het thristlen te leeren en is daarmede begonnen. Het telegraafkantoor is gedurende de dagen, waarop de lock-out wordt toegepast, voor diensttelegrammen tot 12 uur 's nachts geopend. Uit Groningen wordt geseind Gister is een staking uitgebroken onder de losse arbeiders van een drietal vervoerfirma's. Zij eischen een kwartje meer en dus f 2,25 loon per dag. Een later bericht meldt: Bij nog twee firma's is een sta king uitgebroken. Een der firma's heeft den looneisch ingewilligd, zoodat bij haar het werk is hervat. BINNENLAND. Notaris Sanders te Rotterdam. Ter aanvulling van ons bericht uit Rotterdam zie „ongelukken kunnen wij alsnog het volgende melden Van het aanvankelijk voornemen om den stervenden notaris P. San ders naar het ziekenhuis te brengen werd op last van dr. Mees Jr. afge weken en de politie heeft hem daar op naar zijn woning aan den Nieu wen Binnenweg no. 808 gebracht. Daar is hij kort na aankomst, om streeks half vijf, overleden aan in wendige verbloeding, gelijk dr. I. J. Hage, die den dood constateerde, verklaarde. De overledene was 60 jaar. Door den subst.-officier van justi tie, mr. J. Z. Mazel, en den rechter commissaris, mr. R. B.. Ledeboer, is gisterennamiddag ten kantore van notaris Sanders een onderzoek inge steld. Een lijkkist aangespoeld. Van Terschelling meldt men aan de Leeuw. Ct Op den Noordsvaarder is een ma honiehouten lijkkist gevonden door twee der strandjutters van Terschel ling. In de kist, die èn aan het hoofd èn aan voeteinde met twee schroeven was dicht gemaakt en die geheel be kleed was, bevonden zich een stuk zeildoek, een deken en een stuk vlagge- doek. De kist heeft den vorm van een vioolkist. Zij is bij de strandvonderij gedeponeerd. Holl. Hypotheekbank. De zaak van de heeren Le Fèvre de Montigny en De Geer zal op Dins dag 23 October a.s. door de 4e Kamer der Arrondissement-Rechtbank te Am sterdam alhier, in openbare zitting in behandeling worden genomen. Vorst. Mededeeling van het Meteorologisch Instituut In den afgeloopen nacht kwam hier te lande, voor den tijd van het jaar buitengewoon hevige nachtvorst voor. De thermometer te De Bildt daalde tot 0.1 graad Celsius; alleen in 1885 is een lager stand minus 0.8 Celsius voor gekomen; de laagste Septemberstand uit de laatste jaren is 0.8 Celsius in 1904. Baldadigheid. Zondagavond was N. W. van Voorhout in het café Heemskerk te Noordwijkerhont met een goed ge vulde beurs. Dit gaf aanleiding aan eenige jongelui hem te berooveh. Dit ziende en gewaarschuwd door een ooggetuige nam hij per fiets de vlucht, maar daar het donker was en hij geen licht op had reed hij met zulk een vaart tegen een paal op, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Na verbonden te zijn is hij huiswaarts gebracht daders van dezen aanslag zijn be kend. In de Prinsestraat in den Haag leest men de aankondiging: Hier wordt begin October geopend een „lamslagerij." Zou dit soms een zaak zijn die in verband staat met een nieuwe natuurgeneeswijze (N. C.) Inbraak. Bij den pastoor te Heugen, nabij Maastricht, is inbraak gepleegd door het uitsnijden van eene ruit. Met behulp van een valschen sleu tel waren laden en kasten geopend en de inhoud daarvan doorsnuffeld en omvergeworpen. Gestolen werd aan specie f 10, verder zilveren le pels, messenleggers, religieuse voor werpen, enz. De marechaussée doet onderzoek. Moord. In de Gerard Doustraat tusschen Ruijsdaelkade en Frans Halsstraat te Amsterdam is een vrouw door haar man vermoord. Hoewel ge huwd, leefden zij niet samen. Ver moedelijk is de daad een gevolg van de weigering der vrouw om weer met den man samen te gaan wonen. Hij is een 43-jarige scheeps bouwer, zij heeft den leeftijd van 46 jaar bereikt. Terecht. Men seint uit HarlingenDe vermiste jongens zijn met de boot te Texel aangekomen. Branden. Te Oisterwijk (N.-Br.) is door onbekende oorzaak brand ontstaan bij den slager Van den Berg op het Lindeind. Het huis brandde geheel uit. Door het spoedig ter plaatse zijn van de handspuit bleven de aan grenzende gebouwen gespaard. Ver zekering dekt de schade. Te Didam is de boerderij met schuur en twee hooibergen van den heer Vierkens afgebrand. Het huis, bewoond door den heer H. van Broek te Monnikendam, is bijna geheel afgebrand. Ook de inboedel, die verzekerd was, ging verloren. Te Scheemda is de behuizing van den heer S. Bakker, bewoond door twee gezinnen, afgebrand. Dooi den sterken wind ging alles in de vlammen op, zelfs een varken kon niet gered worden. Alles was ver zekerd. Te Winterswijk is brand uitge broken in de woning van dén timmerman H. W. Vanhof in de Vredenschestraat. Het huis was tevens bewoond door een ander gezin. Huis en inboedels zijn tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbekend. Ongelukken. Nabij het station Weerdinge werd een koe door den uit Koevorden komenden trein overreden. Het dier was onmiddellijk dood. Gistermiddag omstreeks half vier is de notaris P. Sanders uit de vier de verdieping van pand 138 in de Wijnstraat te Rotterdam, waar zijn kantoor en het kantoor van de Zuid- Hollandsche Hypotheekbank ge vestigd zijn, op de straat gevallen. Levensgevaarlijk gewond is hij op genomen en binnengedragen in het café op den hoek van de Wijnstraat en Posthoornsteeg. De ongelukkige is kort daarop gestorven. Hij was associé van notaris Bland van den Berg. Gisterochtend is de loodgieters jongen J. H. M. P., door uit te glij den uit de dakgoot van pand no. 25 aan de Noordschans te Rotter dam op de straat gevallen. Hij kreeg ernstige kwetsuren aan beide onderbeenen, en is, na voorloopig in het Ziekenhuis op den Coolsin- gel verbonden te zijn, naar het Kinderhuis der Ned. Herv. Gem. aan de Van Speijkstraat 159, waar hij verpleegd werd, overgebracht. Tijdens een voetbal-wedstrijd te Delft kreeg een lid der voetbalclub „De Volharding" van Amsterdam (een Leidsch student) een schop te gen zijn been, met het gevolg, dat het kuitbeen brak en geneeskundi ge hulp moest worden ingeroe pen. Te Kamerik (Utr.) is de zestien jarige zoon van den landbouwer Z. door een ongelukkig toeval uit de schuit in de Wetering gevallen en velkhamken. evtenbergen is de 64-jarige mctscTfSu I'Ui). van de stelling van ih aafibofW!* zijnde woningen in de Stationstraat Zoodanig op het hoofd gevallen, dat de dood bijna onmid dellijk intrad. Maandagavond om 10 uur werd bij Eijnatten (L.) de trambeambte Martin Jacobs door de uit Aken komende tram overreden en op slag gedood. Volgens mededeelingen zou Ja cobs in dronken toestand zich op de lijn te slapen hebben gelegd. Het vierjarig zoontje van schip per Kreeft, uit Hoogeveen, is in liet Zwindersche kanaal (Dr.) van het schip gevallen en helaas ver dronken. Op de lijnkoekenfabriek „De Leerhoeve" te Oudshoorn heeft een treurig ongeluk plaats gehad. De werkman J. P. kwam zooda nig met zijn been tusschen de ma chine, dat het van de knie tot aan den voet werd verbrijzeld. Door dr. De Graaf werd de eerste hulp verleend, waarna de ongeluk kige naar het ziekenhuis te Leiden is vervoerd. Te Werkendam is het zevenjarig zoontje van K. in eene sloot ge vallen met ladders en touwen werd het jongske, dat reeds een eind in de modder gezakt was, met veel moeite er uitgehaald. Toen het kind aan wal was ge bracht scheen het reeds dood. Door spoedig ingeroepen geneeskundige hulp en nadat de arts geruime tijd was bezig geweest, kon men eenige levensteekenen bespeuren. Thans is het kind gelukkig buiten gevaar. In het West Hellegat bij Ooltgens- plaat (Z. H.) is een tweemast-aak schip, bevaren door schipper A. Derksen, beladen met steenkolen, omhoog gevaren en weldra gezon ken. De opvarenden werden geluk kig gered. Thans wordt bij eb getracht, zoo veel mogelijk van den inventaris van het gezonken schip te bergen. Te Zuidbroek (Gr.) is de in aan bouw zijne behuizing van den Heer T. Luining ingestort, waarbij een werkman licht gewond werd. De loods voor kunstmeststoffen aldaar is door te zware belasting eveneens bezweken. Te Nieuwerkerk a.d. IJsel (Z.H.) is in een onbewaakt oogenblik het driejarig zoontje van T. in eene sloot geraakt. Toen men den klei ne er uit gehaald had, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De Gemeenteraadsverkiezing van gisteren. Het bulletin, gisteravond aan onze bureaux aangeplakt, gaf de volgende cijfers: Uitgebrachte stemmen 1232 A. H. Smulders (Kath. en Antir.) 585 st. E. Levert (Liber. Unie,) 347 J. Schreuders (Christel. Hist.) 173 J. Joosten (Socialist) 99 Van onwaarde 27 Onze candidaat komt dus in her stemming met dien van de „Liberale Unie", met den heer Levert. Zonder vrees voor tegenspraak mogen wij gerust zeggen, dat onze katholieke kiezers flink en ferm gewerkt hebben, geen moeite ont ziende. Komen ze bij de herstem ming even kloek uit wat niet te betwijfelen valt en toonen „de achterblijvers", die eerst bij de hersteming opgeschrikt worden, dat het hun ernst is metOnze katho lieke candidaat moet er in! dan is de overwinning vast en zeker ons. Nederland en Oranje heeft getoond, dat zij trouw medewerken wil. Krach tig hebben hare leden reeds meege- werkt.jln den komenden strijd zullen zij wederom het hunne doen om onzen candidaat de overwinning te verschaffen. Daaraan valt niet te twijfelen. Wat de Christelijk-Historischen doen zullen? We vreezen met groote vreeze, dat „de Rotterdammer" ge lijk bij de jongste Statenverkiezing weer eens die partijgroep bij de ooren zal moeten trekken. Laten wij niette min liever hopen, dat tenminstejeen gedeelte dezer heeren ijveren zuilen voor den candidaat, die, wat begin selen betreft, hun veel nader ver want is dan de vrijzinnig-democraat dat zij beginsel boven alles zullen stellen. Blijven de socialisten. Zullen zij voor den „bourgeois" of voor den „werkman" uitkomen? Die vraag mag inderdaad interessant heetep. Pet of hooge hoed, burgers Het antwoord zal ons de herstem ming brengen. Door het Gemeentebestuur werd gisterenmorgen aanbesteed het ver nieuwen van de Hospesbrug over de Brouwersvaart, enz. Ingeschreven werd door: C. Benard voor f1560. D. R. de Jonge voor f1746. J. H. Daudey voor f1430. J. H. v. Wacheningen, teSpaarn- dam, voor f1487. Th. J. Verzijlbergh voor f1900. J. E. A. Kaab en A. Bierboom voor f1589. J. P. A. Nelissen voor f1257. Op de klachten over waterver ontreiniging van den Veerpolder door de werkplaatsen der Hollandsche Spoor is thans door de directie een plan tot verbetering van den toe stand bij ingelanden van den polder ingediend. Dinsdag 2 October a.s. zal in de schouwburgzaal de Kroon een vocaal en instrumentaal concert worden ge geven onder leiding van den Heer Jac. Elte uit den Haag en met meeewerking o.a. van de dames Er- wina Winckel, Alt, Jeanne de Breij, Sopraan en de Heeren Adriaan van der Stap, Bariton, Dirk J. Balfoort, viool, en G. van Lammeren, piano. Bij de civiele kamer der rechtbank alhier werden gisteren ingetrokken alle acties, ingesteld door crediteuren in het faillissement Westerkappel Hooft contra de Noord-Zuid-Holland- sche bank, in het faillissement der laatste; zij wenschte te worden toe gelaten als crediteur. De intrekking is een gevolg van een vonnis der rechtbank, waarbij een crediteur in het faillissement Westerkappel-Hooft bereids een ge lijkluidende eisch werd ontzegd. De afdeeling Haarlem van „Eigen Hulp" heeft achter haar zaak in de Zijlstraat, op de gedempte Oude gracht, een eigen bakkerij met win kel doen bouwen, welke dezer dagen met een toespraak van het bestuurs lid, den heer J. G. Tuijtet, geopend is. Op 27 Sept. e.k. zullen de troepen uit het kamp bij Laren in het garni zoen alhier terugkeeren, de regi mentsstaf en het 3e bataljon te 10 uur 28 m. V.m., en het 4e (bataljon te 12 uur 16 m. n.m. (beide spoortijd en aankomst aan het GoederenStation). Hier ter stede heeft zich op ini tiatief van den heer Dr. van den Berg eene commissie gevormd met het voorloopig doel het aantal kunst lievende leden van het Gemengd Zangkoor „OnderOns" uitte breiden. Tot deze commissie zijn reeds toe getreden de heeren Kleynenberg, Loomeyer, mr. Rasch, Ph. Loots, Schmölling en Schlegel. Ned. Operetten-Ensemble. Naar we vernemen, zal het Nederl. Operetten Ensemble, dat tijdens de jongste kermis hier ter stede met zooveel succes o. m. „De Klokken van Corneville" opvoerde in den Schouwburg Jansweg op Zondag 30 dezer hetzelfde stuk nog eens ver- toonen en doen hooren. De hoofdrollen zullen vervuld worden door mevrouw Buderman- van Dijk en den heer S. van Beem. Hedenmiddag ten een ure werd door de politie eene vrouw ingere kend, die in dronken toestand op den openbaren weg werd aangetroffen. Zij werd op eene handkar naar het politiebureau vervoerd. Het ontbrak allerminstaanbelangstellend publiek. BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der gemeente op mor genavond te half 8 uur. Onderwerpen en punten van be handeling I. Verordening op de samenstel ling enz. der plaatselijke school commissie. II. Schrijven van Gedeputeerde sj»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2