Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Het St. Lucia-gesticht. de St. Lucia- School en de nieuwe kerk van de H. Elisabeth en Barbara. Uit den Omtrek De doorsnee zal zijn 18.m.M., het gewicht 4.5 gram. Wellicht zal later het voorstel worden gedaan tot invoering van een nikkelen dubbeltje. Stakingsnieuws. Op de drukkerij van de firma P. W. v. d. Weijer te Utrecht is onder een gedeelte van het jongenspersoneel wegens looneischen, een kleine sta king uitgebroken. De politie te Enschede is giste ren versterkt met een detachement marechaussees, sterk 10 man het aantal rijksveldwachters van elders bedraagt 18. Gisteravond werd op ver zoek van het burger-comité een vergadering met het fabrikanten comité gehouden. In die vergadering bleek, dat het burger-comité in de veronderstelling was, dat het fabrikanten-comité niet wenschte te confereeren met de organisaties. Dit nu is niet het ge val; nooit werd daartoe het verzoek gedaan. Het burger-comité zal trach ten de „Eendracht" en „Unitas" met het fabrikanten-comité in con tact te brengen. Er volgde een vergadering van het burger-comité met de besturen van „Unitas" en de „Eendracht", met het gevolg, dat gisteravond een vergadering plaats had van het fabrikanten-comité met de bei de organisatie-besturen en het bur ger-comité. BINNENLAND. Valsch geld. Te Enkhuizen zijn door de 'politie, op vermoeden van valschheid, twee guldenstukken in beslag genomen beide dragen den beeldenaar van Willem II en zijn blijkbaar lang in omloop geweest; de een mist het randschrift geheel: bij den ander is het onduidelijk. Een gelukkig nummer. Als eene bijzonderheid is meldens- waard, dat No. 12558, uitgeloot met f100.000 in de thans trekkende Staatsloterij, ook reeds in de 834e loterij dus 16 jaar geleden, met f100,000 is uitgeloot. Branden. Te Vleuten (Utr.) is, tengevolge van broeiing, de hooiberg van den Heer W. Verwey op Alendorp af gebrand. Te Meerkerk (Z.-H.)is het huis, bewoond door den landbouwer K. Hofwegen, geheel afgebrand. De oorzaak was een gebrek aan den schoorsteen. Het gebouw was niet verzekerd, de inboedel, waarvan nog al wat gered is, wèl. Ongelukken. Te Gaanderen (gem. Wisch) is door het op hol slaan van een paard van den landbouwer H. Duitshof op het Klooster, diens knecht van de kar gevallen en door het paard overreden. In hopeloozen toestand is de onge lukkige naar het ziekenhuis Je Ter- borg gebracht. Toen zich de 20-jarige knecht van een apotheker in de N. Beetsstraat te Amsterdam met een brandende sigaar in den kelder begaf, waar licht-ont- plofbare stoffen worden bewaard, ont stond eene kleine ontploffing en bin nenbrand, waarbij de knecht ernstige brandwonden kreeg. Te Voorburg (Z.-H.,) is de schilder Wouw door het uitschieten van de ladder zoodanig gevallen, dat hij kort daarna aan zijne verwondingen is overleden. Aangaande het droevig geval van gisteren te Oudebaske wordt nog na der gemeld De veehouder J. Jelsma, van Lange- zwaag, reed met zijne vrouw in eene chais naar de Joustermarkt. In de nabijheid van de brug te Oudehaske naderde een goederentram uit Joure, waardoor het paard achteruit wilde. J. J. verliet nu de chais om het dier bij den bek te houden. Hoe nader de tram kwam, hoe meer het paard achteruitging, met het gevolg, dat de chais met de machine in aanraking kwam, en de vrouw uit de chais viel, juist tusschen de locomotief en een goederenwagen, waardoor haar de beide beenen verbrijzeld werden. De ongelukkige werd per tram naar Heerenveen gebracht en dadelijk door Dr. Peters behandeld, doch overleed weldra, waarna het lijk naar Lange- zwaag werd vervoerd. Zij laat haren man met zes kinderen achter: hare laatste woorden waren„Tink om myn ljeave berntsjes". (Denk om mijn lieve kindertjes). Naar men mededeelt, had de ma chinist zooveel mogelijk geremd. Door de stoomtram Antwerpen Bergen-op-Zoon is te Ossendrecht zekere J. van den Bussche uit Kruis land overreden. De man, die eenigs- zins onder den invloed van drank was, wilde op de in beweging zijnde tram springen, sprong mis en kwam onder de wielen terecht. Hij was onmiddellijk dood. Schoolverzuim. „Aan de R.-K. School in de Jaco- bijnestraat bestaat de gewoonte kin deren, die des morgens te 5 minuten na 9 niet aanwezig zijn, niet meer toe te laten. Het gevolg is dan ook, dat men bijna dagelijks dergelijke kinde ren op het Prinsenhof ziet ronddwa len, weer of geen weer. Een bel is aan de school niet aanwezig, of beter gezegd, deze is niet meer aanwezig. Hedenmorgen liepen er weder 5 zeer net gekleede meisjes doelloos op de straat rond. Een lid van een onzer commissiën tot wering van schoolver zuim vroeg de meisjes een en ander en vernam, dat te laat komende kin deren onder geen voorwendsel meer worden toegelaten. Gisteren hadden ze zich vervoegd bij een agent van politie, doch deze had geantwoord „Ga maar stilletjes naar huis." Het is natuurlijk zeer goed, dat strenge maatregelen worden genomen tegen te laat komen, doch een derge lijk dagelijks toegepast paardenmiddel kan niet anders dan hoogst nadeelig werken voor de betrokken leerlingen, terwijl de ouders er vermoedelijk niets van weten." Dit bericht knipten we uit de Stads- Editie van Vrijdag j.l. Wat zullen wij tot deze dingen zeggen? Vooral die vijf zetr net gekleede meis jes vinden we kostelijk. Daags te voren schijnen ze ook al op straat geslenterd te hebben (het mooie bericht is niet zeer duidelijk) troost en toevlucht zoekend bij een agent, die, we kunnen het ons zoo voorstellen, goedig-politie-agentachtig de wijsheid over zijne lippen liet ko men: „Ga maar stilletjes naar huis". Die brave manDe tranen zouden er warempel bij in de oogen komen, zoo aandoenlijk is 't. Mogen wij aan het „lid van een on zer Commissiën enz." in alle beschei denheid een goeden raad geven Hij getrooste zich de moeite even bij de Eerw. Zusters aan te gaan om nadere informaties. Een ernstig man, nog wel „lid van een enz. enz." vertrouwt zoo maar niet lichtvaardig op de vertel seltjes van „5 zeer net gekleede meis jes, die doelloos op straat rondloopan", en zet stellig die praatjes zoo maar niet in de krant, tenzij hij, ridderlijk en vroom, eene hatelijke insinuatie bedoelt tegen onze goede nonnetjes. De Eerw. Zusters handelen in dezen o. i. niet verkeerd. Dat zouden we om verschillende redenen geen voorwendsels van dit „lid van een onzer Commissiën enz. enz." niet dur ven zeggen. Die eenige ondervinding heeft opgedaan bij 't onderwijs, zal die redenen begrijpen. Ze nader te ontvouwen achten we overbodig. En bij 't lezen dezer onverdiende hatelijkheid aan 't adres onzer ver dienstelijke Zusters- onderwijzeressen zal menigeen met ons lust gevoelen, om het Commissie-lid in quaestie toe te voegen de woorden van den bra ven politie-man „Ga maar stilletjes naar huis 1" Raadsverkiezing. Donderdag a.s.heeft in het eerste dis trict de herstemming plaats tusschen de hh. A. H. Smulders, candidaat van de R. K. Kiesvereeniging en Nederland en Oranje, en den heer E. Levert, liberaal. Dank de bereidvaardige tusschen- komst van den ZEerw. Heer Meeus, pastoor der Parochie van de H. Eli sabeth en Barbara, kunnen wij onzen lezers het een en ander over deze drie belangrijke stichtingen mede- deelen. Het Zusterhuis wordt bewoond door Eerw. Zusters Franciscanessen van den Coolsingel te Rotterdam en bevat woongelegenheid voor 34 Zus ters. Bijzonder trekken in dit gebouw de aandacht de flinke refter, de luchtige, frissche slaapcellen en de Gothische kapel met hare vier ge brande glasramen, voorstellende de laatste oogenblikken van de H. Lu cia, patrones der Congregatie, het visioen van den H. Franciscus en de H. Elisabeth, kort vóór het groote, bekende wonder, en denH.. Antonius, de geschenken afwijzend voor de weldaden aan het volk bewezen. Het altaar is in Gothischen stijl gesneden uit blank eikenhout, met twee voorstellingen, toepasselijk op het Allerh. Altaargeheim. Eene hoogst practische ziekenka mer vindt men achter deze kapel, de zieke kan, door een dubbel stel open slaande deuren, recht op het altaar zien. Het Huis wordt voor het eerst bewoond door 10 Zusters, van wie er twee belast zijn met het Lager On derwijs, éene met akte nutttge hand werken en eene met diploma voor linnen en wollen naaien alzoo 4 Zusters met akten, terwijl de overige zes zich met de bewaarscholen en de bezigheden in het klooster en op school belasten. De geheele bouw van het Kerk bestuur der H. Elisabeth en Barbara- parochie bestaat uit twee afzon derlijke scholen, ieder groot 7 m. bij 7.15 en hoog 4 m. 70, elk met drie geheel openslaande ramen en boven met de bekende tochtvrije openingen. De gangen, met het oog op mogelijke nieuwe volks- wetten, zijn 2 m. 60 breed. Voor de schoolkinderen is daar gelegenheid zich te wasschen. In alle klassen is door gasaanleg rekenimg gehouden met het onderricht des avonds (avondscholen). In de privaten is iedere trechter of andere gelegen heid voorzien van een rood kope ren ring ter besproeiing. Het water, daarvoor noodig, wordt ontvangen uit eene speciaal voor de school aangelegde leiding, zoodat deze gelegenheden voldoen aan de hoogste sanitaire eischen. Een plein van pl.m. 6000 m. biedt ruimte te over voor eventueele uit breiding en vergrooting. De schoolbanken zijn van Ame- rikaansch systeem, direct uit Ame rika geïmporteerd; zij bieden elk plaats voor twee leerlingen. In de lokalen voor het naai-onder- richt zit iedere leerlinge afzonder lijk. De banken zijn daar voorzien van eene ruime bergplaats voor het naaiwerk, dat zij van huis mede brengen om op school af te wer ken. De bewaarschoolbanken zijn der wijze van leuningen voorzien, dat de kleinen, zonder stoornis voor de volgende bank, hunne armpjes over de leuning heen kunnen slaan, een wijze van zitten mogelijk makende dat de borstkas van het jonge kind beter ontwikkeld en vele kwalen op later leeftijd voorkomen worden. Aan de school komt eene over dekte veranda ruim 25 m. lang bij 5 m. breed als speelplaats bij on gunstig weder. Tusschen de gebouwen ligt ver der eene open speelplaats terwijl na voltooiing Tan de nieuwe kerk de hulpkerk wordt ingericht tot speelplaats en tot lokalen voor vrije- en orde-oefeningen. De school is verdeeld in twee af- deelingen hooger en lager leer geld. Wij kunnen een ieder raden eens een kijkje te komen nemen. Gaarne zal de Eerw. Overste van het St. Luciagesticht en de Geestelijkheid der parochie alle gewenschte inlich tingen verstrekken en de bepaald bezienswaardige lokalen toonen. Het werk is gebouwd door den architect den heer Arn. Bru- ning, Kenaustaat 6 alhier en aangenomen door den heer N. Wil- lems te Vreeswijk. Het handhaaft zoowel den reeds bekenden naam van solied, stemmig werk èn van architect, èn van aannemer. De leiding der werkzaamheden was toevertrouwd aan de hh. op zichters J. C. Voorvelt te Amster dam en H. Bocage en G. van Ger- ven, alhier, die zeer ten genoege van hunne principalen zich van hunnen plicht gekweten hebben. Een woordje van lof komt mede toe aan alle werklieden, die door hunne aangename verhouding tot hunne patroons, door hunne orde lijkheid en vooral door hunne ont houding van sterken drank de deugdelijkheid van het werk niet weinig hebben bevorderd. Het geheele front van scholen en gesticht bedraagt pl.m. 42 m.; de diepgang p.m. 25 m. Een woord van lof komt zeker toe aan het schoolcomité, dat in zijn ijverige pogingen niet enkel een goede stemming bracht voor de school, doch ook een som heeft weten bijeen te brengen, de draag kracht van deze niet rijke parochie waardig. Over de plechtigheden op Maan dag hebben wij reeds geschreven, alleen wanschen wij daaraan nog toe te voegen dat het aantal school kinderen (220) zeker veel hooger zoude zijn, indien de zes lokalen der school aan de ÉTugelastraat ge reed waren. Wij wenschen het kerkbestuur van harte geluk met deze school en twijfelen er niet aan, of zij zal veel, zeer veel bijdragen tot bloei van het Katholieke geloof in geheel Haarlem. Wij herhalen het nog eens: deze school is ingericht vol gens de nieuwste eischen des tijds en hoopt te ontvangen niet enkel de kinderen (jongens en meisjes) uit de parochie, maar uit geheel de stad. Dit ter waarschuwing voor de ouders, die belangstellen in dege lijk Katholiek onderricht en de be langen van hunne kinderen niet verwaarloosd willen zien. Als eene eigenaardigheid mag vermeld, dat op het nu bebouwde terrein een kelder van pl.m. 45 m2 ontdekt werd, een overblijfsel mo gelijk van een klooster dat vroe ger daar ter plaatse gestaan heeft. Tot slot nog iets over de nieuwe parochiekerk. Deze zal vermoedelijk einde dezes jaars gereed komen; zij heeft eene lengte van circa 52 m. bij onge veer 24 m. breedte en is hoog plm. 15 m. De drie altaren ontvangen een zee van lichtdie op zij heb ben hoekig over elkaar staande vensters teneinde een dieper achter grond te verkrijgen. Alle contre- forten zijn binnen de kerk aange bracht, eene wijze van bouwen, die veel ongerief aan de straatzijde wegneemt. Om echter den uitwendi- gen bouw niet te eentonig te maken, springen op circa 1 m. 50 de con- treforten 18 cm. naar buiten. Het gewelf, geheel uit steen, vormt met de tanden der kolommen eene rijzige lijn, waardoor het ge heel een grootschen indruk moet maken. Zeer practisch is de cate chismuskamer en de kosterwoning, beide met de kerk in de pastorie verbonden. Voordracht voor onderwijzer aan de Noorderschool te Westzaan 'de heer Waije, alhier. De missie in „Sint. Bavo". Thans kunnen wij de namen vermelden der E. E. Paters Re demptoristen, die de Missie, van 6 tot 16 October, in de Kathedrale kerk van Sint Bavo te geven, pre diken zullen. Niet Pater Polman, gelijk aan vankelijk gezegd werd, maar de ZEw. Pater Lohmeijer, Rector te Amsterdam, zal de leiding hebben. Hem zullen ter zijde staan de E. P. Marijnessen uit Roermond en de E. P. ten Winkel. Het Witte Kruis. Te laat om het nog in ons num mer van gisteren te kunnen plaat sen, ontvingen wij het volgende verslag Donderdagavond vergaderde in de Vereeniging" de Afdeeling Haarlem van de Noord-Hollandsche Vereeni ging „Het Witte Kruis". De aan wezigen werden welkom geheeten door den voorzitter, den heer Van den Berg. Deze deelde mede, dat in het badhuis aan den Kou- denhorn in vergelijking met het eerste halfjaar van 1905, dit eerste halfjaar 1782 baden méér genomen zijn, in dat aan het Leidsche Plein werden echter 881 baden minder genomen. Dit vindt zijn vermoe delijke oorzaak in de opening van de zwemschool aan de Houtvaart, waar kosteloos baden genomen kun nen worden. Het bedrag der subsidie voor de onderafdeeling Huisverzorging werd weder, evenals het vorige jaar, ge steld op f100. Bij de behandeling van den be schrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, die Dinsdag a. s. te Amsterdam gehouden zal worden, werd besloten het voorstel der af deeling Haarlem tot het uitgeven eener courant als propagandamid del, krachtig te steunen, ook al heeft het Hoofdbestuur er een on gunstig praeadvies over uitgebracht. De voorloopige begrooting voor 1907 werd vastgesteld op een bedrag van f 1723.50. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering werd benoemd de heer Van den Berg en als plaatsvervan ger Dr. Fa§ee Sclieffer. Als leden der commissie voor het nazien der rekening werden benoemd de heeren Mr. J. N. J. E. Thijssen en L. Modoo. Op het terrein aan de Span jaardslaan zal morgen een voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen D. F. C. uit Dordrecht en de H. F. G. van hier. Aan alle wagens van de E. S. M. wordt een leiding gemaakt, daar met ingang van November het versterkte licht voor de wagens regel zal wor den, Het zal niet zoo sterk zijn als ter gelegenheid van het proefrijden. Gisterenochtend kwam hier ter stede een gezelschap van 15 Zuid- Afrikaansche studenten, die de gasten waren van de afd. Haarlem van het Nederlandsch Verbond. Zij werden aan het station ont vangen door dr. J. B. Schepers, mr. 't Hooft en mr. Thijssen, die hen geleidden naar het Raadhuis, waar de schilderijenscliat der ge meente werd bezichtigd. Vandaar ging het naar de Stadsbibliotheek, waar ook een bezoek werd gebracht aan de oudheidkamer en vervolgens aan het Museum van Teyler, waar na het koffiemaal werd gebruikt bij Brinkmann. Hier was de Vereeniging voor Verfraaiing de gastvrouw. Van 2 tot 3 werd een buitenge woon orgelconcert gegeven in de Groote Kerk, daarna een be zoek gebracht aan het Museum voor Nijverheid in den Hout en eindelijk een tocht gemaakt door de omstreken. De commissaris van politie, de heer Van Goor, heeft ontslag ge nomen als bestuurslid der Vereeni ging „Koninginnedag", om een quaestie op 31 Augustus op het terrein van het tournooi gerezen, alwaar de bevoegdheden van den commissaris en die van het bestuur, dat de beschikking over het terrein had, met elkaar in botsing kwamen. De heer De Witt Huberts, die na mens „Koninginnedag" op dat ter rein de leiding had, heeft zich over het optreden van den com missaris bij den burgemeester be klaagd. 44ste muziekuitvoering op mor genmiddag te half drie uur, in den Hout, door het Haarlemsch Mu ziekkorps. Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. Kriens. Programma 1. Marsch uit „Le Prophéte", Meyerbeer. 2. Ouverture „Zauberflöte", Mo- - zart. ■3>. Rêverie, Vieuxtemps. 4. Grande fantaisie de 1'opéra „Roméo et Juliette", Gou nod. 5. Ouverture' „Maitre Peronilla", Offenbach. 6. a. Ave Maria, Schubert. b. Marche Militaire, Schubert. 7. „Offenbachiana", Potpourri, Conradi. De Maria-Vereeniging, „afd Haar lem" zal op Woensdag 10 Oct. a.s. des avonds ten 8 ure in de groote zaal van St. Bavo, Smedestraat, eene buitengewone ledenvergade ring houden. Als spreker zal optreden, de Weleerw. Pater A. Frigge. De leden worden in de gelegenheid gesteld, anderen (niet leden) te introducee- ren. Toegangsbewijzen zijn koste loos verkrijgbaar bij het Bestuur der Maria-Vereeniging. De toestand van mr. F. A. Bijvoet is bevredigend. De zieke bracht een zeer rustigen nacht door, terwijl de temperatuur bij den lijder nagenoeg weder normaal is. Gelijk we reeds in ons kerkbericht mededeelden, zal morgenavond, bij het plechtige sluitingslof van het Veertig-urengebed in de H. Joseph- parochie, de feest-predicatie gehouden worden door den WelEerw. Heer A. M. J. I. Binnewierts, kapelaan derH. Agneskerk te 's-Gravenhage. Wie ooit het voorrecht hadden zich te scharen onder het gehoor van dezen talent vollen priestermet zijn warm woord zijn diep godsdienstig gevoel, innig en wegsleepend, zullen ongetwijfeld morgen (opnieuw de gelegenheid be nuttigen om de aangekondigde jfeest- predicatie bij te wonen. Gisteravond maakte zich eene vrouw in de Esschilderstraat in een twist met hare buren, omdat deze haar onder het oog brachten, dat zij haar jongen haast doodsloeg, zoo driftig, dat zij bewusteloos ineenzakte. Oud-Minister H. Dyserinck. De heer H. Dyserinck, oud-mi nister van Marine, is in den ouder dom van ruim 68 jaren te Rbenen (Geld.) overleden. De schout-bij-nacht Hendrik Dy serinck, werd in 1838 hier ter stede geboren. De afdeeling Haarlem van den „Bond van Gemeente-werklieden" heeft besloten bij de Raadscommis sie, belast met het onderzoek naar voorgestelde wijzigingen van het werkliedenreglement, een eigen ont- werp-reglement in te dienen, waarin de wenschen der werklieden zijn opgenomen. Spoor- en Tramwegontvangsten. Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij. Augustus 1906. Reizigersvervoer fl,322,199, goede ren f796,434, diversen f52,390, totaal f 2,171,023. Vervoerd werden 1,531,091 reizigers. Sedert 1 Januari j.l. bedraagt het aantal vervoerde reizigers 9.326,567 en het bedrag der ont vangsten f14,341.205. ZANDVOORT. Alhier is gisteren ten aanschouwe van zeer veel be langstellenden en nieuwsgierigen een proeftocht gehouden met de reddingboot der Noord- en Zuid- Hollandsche Redding-Maatschappij De boot voldeed aan alle eischen. BLOEMEND AAL. Den Öden Oc- tober is het 25 jaar geleden, dat de heer J. W. A. Immink tot bur- gemeester dezer gemeente werd be noemd. VELSEN. De stoompomt is voor de zooveelste maal defect geraakt. Onmiddellijk is de Kennemerland in dienst gesteld. Wat de oorzaak is van dit nieuwe defect kan vooralsnog niet gemeld worden. VELSEN. Gemeenteraadsverkie zing. De verkiezing voor twe leden van den Gemeenteraad za plaats hebben op 23 October e.ï De stemming en herstemming zo# noodig op 6 en 20 November e.k IJMUIDEN. In de te Rotterdam gehouden jaarlijksche algemeene vergadering der N. V. „Nederland- sche Stoomvisscherij" gevestigd al hier, directeur de heer Leendert Groen, werd de balans en de winst en verliesrekening over het boek jaar 1905/6 volgens voorstel van het bestuur goedgekeurd. De heer C. Planteijdt Tzn. ree- der alhier, is aangezocht zitting te nemen in het comité voor de De Ruijter-hulde. De heer P. heeft, naar we vernemen, de uitnoodiging aan genomen. De eerste samenkomst van het comité was bepaald op he den 29 September des namiddags te 21/2 uur, in Zuid-Hollandsch koffiehuis te 's Gravenhage. HEEMSKERK Naar men ons van zeer betrouwbare zijde mededeelt, is de politie alhier er in mogen sla gen den dader van den diefstal met inbraak, deze week alhier gepleegd, in eene bloembollenschuur van den heer Hoog te arresteeren. ALKMAAR. In den Gemeenteraad is gisteren mededeeling gedaan van een schrij ven van den Commissaris der Koningin, meldende, dat aan de Kamer van Koophandel en Fabrie ken is medegedeeld, dat bij gemis aan voldoenden geldelijken steun van de gemeente, ook moet worden afgezien van het vervangen van de Schermervlotbrug door eene breede rs draaibrug of andere beweegbare brug. In de vorige Raadsvergadering was een voorstel van Burg en Weth. om f25.000 in de kosten voor een dergelijke brug bij te dragen, ver worpen. Naar aanleiding daarvan heeft thans een onlangs gevormd comité zich tot den Raad gewend, met verzoek om de quaestie alsnog onder de oogen te willen zien. Na eenige besprekingen waarbij de heer Mr. H. Boelmans ter Spill (Wethouder) zeide, dat de Raad heeft te kennen gegeven, dat hij f25,000 te veel vond maar dat B. en W. zeer warm voor de zaak gestemd zijnen zeker geen bezwaar zullen hebben een nieuwe opdracht te aanvaarden, indien de Raad dit wenscht, werd het adres voor kennisgeving aangenomen. De Gemeenteraad heeft een voor stel van Burg. en Weth. om eervol ontslag te verleenen aan een onder wijzer en een onderwijzeres aan de le en 5e Gemeenteschool, alhier, wegens opheffing van hunne betrek king als gevolg van het besluit dat aan de hoofden van zesklassige scholen het onderwijs in eene klasse zal worden opgedragen na breed voerige besprekingen met 8 tegen 5 stemmen (één blanco aangeno men. BENNEBROEK. Door vertrek van den heer Verhagen, liberaal, en het bedanken van den heer van der Vos sen waren er in deze gemeente twee vacatures in den Raad ontstaan. Ga- kozen zijn nu in hunne plaats de heeren Heemskerk, Katholiek, en C. Bakker (liberaal). VOORHOUT. Bij de gisteren door Burgemeester en Wethouders gehouden aanbesteding, bij inschrij ving, van het leveren van petroleum en brandstoffen, ten behoeve der gemeente, werd de levering gegund der petroleum aan J. Angevare alhier voor f0,08. Cokes voor 67y2, korte turf voor f 0,64, lange turf voor f0,58 aan G. de Waal alhier. VOORHOUT. Voor het nieuwe schooljaar aan hel Klein-Seminarie Hageveld zijn ingeschreven 220 stu denten, het vorig jaar was dat getal 214. HAARLEMMERMEER. Op het verzoek van J. C. W. alhier, om vergunning tot den verkoop van alcoholischen, anderen dan sterken drank, is afwijzend beschikt daar de betrokken kwaliteit niet aan de bij de wet gestelde eischen voldoet. Gedurende den tijd, dat bij de Ge- niesluis te Hoofddorp een dertigtal schepen voor het vervoer van bieten gereed lag, hielden schippers zich heele dagen bezig met de karper- vangst. Met roeibootjes onder de sluis liggende, hebben zij reeds een groo te menigte dier visschen gevangen wat hun soms een flink daggeld bezorgde, daar er verscheidene elders werden verkocht. Met het oog op de bietencam pagne wordt alhier een groot aan tal kinderen voor eenige weken van de school genomen om in hetbie- tenland werkzaamheden te verrich ten, na van den schoolopziener het vereischte verlof daartoe bekomen te hebben. V j|j sfc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2