mt Schouwburgzaal DE KROON. CONCERT, Schouwburg Jansieg. Herstemming. A. H. SMULDERS, w Specialiteit in Witte Goederen - Luiermand-Artikelen, m Heropening Maandag Zie Etalage Te Koop of te Huur. R. C. Dienstbode, Schouwburgzaal „Be Kroon". Nederl. Operetten-Eusemble Aü PRINTEMPS Kerk en School Sociale Berichten Kunst en Wetenschap Weigering te gehoorzamen. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Amsterdamsche Beurs. Het eerste Hollandsche Tooneel-Gezelschap. HET BR0NDGEEST-ENSEIH6LE, TAPTOE. De Klokken van Corneville. ZIJLSTRAAT *4, Ingezonden Mededeeling. feö *-• m&M MARKTNIEUWS. ADVERTENTIEN. Mejuffrouw de Wed. L. Baaten- Zondag 30 Sept. a.s. Dinsdag 2 October a.s. P. J. R. VAN SJUIZEN Zijlstraat. No 6, Hollandsche Zuren. Merk „DE MOLEN" f 0,30 en f 0,35 per heeleflesch. Zondag 30 Sept. 1906, Groot Succes! Groot Succes! Obligatie No. 39, Scholl Engberts Scholten ZAANDAM. In den Gemeente raad is mededeeling gedaan van een ingekomen adres van den Heer Jb. vanSante, eervol ontslagen tijdelijk schrijver aan de controle van de gemeente-financiën, waarin deze zich verzet tegen de voorstelling van de redenen van zijn ontslag in de ver gadering van 18 Juni door den burgemeester, alsof hij ontslagen was wegens ongeschiktheid voor elke gemeente-administratie. In het adres wordt er op gewezen, dat hij bij sollicitatiën meermalen van zijne superieuren getuigschriften ontving, waarin hij een nauwkeurig en be kwaam administrateur genoemd wordt. Tevens werd medegedeeld, dat een geheim dossier in handen is van een der Raadsleden. Door den Heer Kamphuijs werd er op aan gedrongen, dat het dossier voor de Raadsleden ter inzage zal gelegd worden. Een beslissing werd niet geno men. De voorzitter deed toezeg ging deze zaak in de volgende vergadering te zullen behandelen. De Duitsclier A. O., die Donder dagmiddag alhier (bouw nieuwe Hembrug) op zooongelukkige wijze kwam te vallen men zie ons nonnner van gisterenis nog dien zelfden avond aan de gevolgen van dien val overleden. Aanstaanden Maandag, den Isten October zullen zes Eerw. Broeders der Congregatie ven O, L. V. van Zeven Smarten hunne gelof ten afleggen in het St.-Aloysius-Ge- sticht in de Elandstraat te Amster dam. Onder hen bevindt zich ook on ze stadgenoot de Eerw. Broeder Caspar (in de wereld Joh. Leusen) Z. D. H. de Bisschop van Haar lem, Mgr, A. J. Gallier, zal zelf de plechtigheid leiden. Zooals velen weten, oefent deze Congregatie ha ren heilzamen werkkring uit te Amsterdam, Rotterdam, Heythui- zen („de Heibloem") Nederweert. („Stokershorst") en Borculo. Apologetische Vereeniging „Petrus Canisius". Woensdag 26 Sept. hield de Apolo getische Vereeniging „Petrus Canisius" in het Bible Hotel te Amsterdam haar derde Algemeene Vergadering. Ruim 60 leden waren aanwezig. In sectie A werden tot voorzitter en vice-voorzitter herkozen Prof. van Noort en Pastoor Sloet. Sectie B koos tot voorzitter Prof. Aengenent; vice- voorzitter bleef Dr. Boekelman. Sectie C koos tot voorzitter en vice-voorzitter Prof. Knaapen en Jos. Cuypers. Het verslag van den secretaris (dat aan alle leden en begunstigers wordt gezonden) gaf een overzicht der werk zaamheden van de sectie en het Infor matie-bureau. Door de Vereeniging zelfs werden de volgende geschriften uitgegevenApostolische Overlevering en Vooruitgang door Prof. van Noort. „Is het geloof in Christus' verrijzenis van geschiedkundig standpunt te verdedigen V' door Th. Samuel: Goliath verslagen of het Reuzensmaadschrift van Graaf Hoensbroech, weerlegd door een niet- katholiek, naar het Duitsch vanPila- tus, bewerkt door kapelaan Hoosemans De Broederschap der Witte Loge of de Theosophie in Nederland door Frank Luns De Brief van den Apostel Jacobus uit het Grieksch vertaald en verklaard door Pater Wilber S. J. enHet Heilig Evangelie en de Handelingen der Apostelennieuwe Nederlandsche Ver taling met aanteekeningen en 2 kaar tjes goedgekeurd en aanbevolen door het Doorluchtig Epicopaat van Neder land. 1) „Wij bevelen haar" (de ver taling) aldus schreven de Aarts bisschop en Bisschoppen „volgaarne aan met den wensch, dat zij weldra in geen katholiek huisgezin ontbreken zal." De prijs (f0.25 in heel linnen band) kan niemand afschrikken. Vervolgens werd melding gemaakt van verschillende Apologetische Arti kelen door leden geplaatst in katho lieke en niet-katholieke bladen. Krach tens een overeenkomst van het Centraal Bureau van de Katholieke Sociale Actie te Leiden met het Bestuur der Apologetische Vereeniging „Petrus Canisius" zullen jaarlijks worden uit gegeven vier Apologetische Vlugschrif ten „waarin sommige punten van ons H. Geloof, welke in onzen tijd vooral aan aanvallen van tegenstanders bloot staan, nader worden uitgelegd en toe gelicht." Het eerste vlugschrift „Ge mengde Huwelijken" ging nog niet uit van „Petrus Canisius." Het Informatie-Bureau heeft door het plaatsen van artikelen in katho lieke, van Ingezonden Stukken in niet-katholieke bladen op uitstekende wijze voortgezet zijn taakverdedi ging van ons Geloof door valsche voorstellingen en lasteringen te weer leggen. Met Dr. Kaufmann te Coblenz, (Central- Auskunftstelle für die Ka- tholische Presse) wordt samengewerkt en wederzijds wat belangrijk is op gezonden. Op zijn gewone, humoristische wijze toonde de penningmeester de licht en schaduwzijde aan van den finan- ciëelen toestand. Vooral de uiterst goedkoope Bijbeluitgave vergde veel geld, zoodat ruime toevloeiing van bijdragen van geestelijken en leeken zeer gewenscht is. Na het uitbrengen dezer verslagen ging men over tot het kiezen van een voorzitter wegens het aftreden van Dr. Vlaming. De eerste stemming bracht reeds de volstrekte meerderheid aan Pastoor Stoet. Herkozen werd de secretaris Prof. Knuijf. In de plaats van Prof. Rijken, die wegens gezond heidsredenen als vice-voorzitter aftrad, koos de vergadering Dr. Vlaming. Pastoor Sloet, als voorzitter optre dend, verklaarde met leedwezen de plaats van zijn voorganger in te ne men. Hij dankte Dr. Vlaming voor het vele goede, door hem aan „Petrus Canisius" bewezen. Ten slotte gaf de voorzitter het woord aan den Weled. heer Poelhekke, directeur H. B. S. te Nijmegen. In een taal vol kunst en geestdrift voor de Katholieke Kerk sprak hij over Kunst en Apologie, hoe de kunst die in het leven wortelt het leven siert, het leven geeft, moet wortelen in de volmaaktste wereldbeschouwing het Katholieke leven. Kunst is de stra lende verheerlijking van ons geloof. Met „Geloofd zij Jesus Christus" werd de vergadering gesloten. i) Alleen verkrijgbaar te Amsterdam bij het R. K. Propaganda-Genootschap Marnixstraat 101. Beschermende leden der Apologetische Vereeniging ontvangen de geschriften door haar zelf uitgegeven, gratis. Collectief arbeidscontract. Er is te Nijmegen in een bijeen komst van de besturen van vak- vereenigingen (van den R. K. Volks bond en van de plaatselijke patroons- vereenigingen besproken het vast stellen van een collectief arbeids contract. Van de zijde der vakver- eenigingen werd voorgesteld een contract, dat zou leiden tot een loonsverhooging met 2 cent per uur met ingang van 1907 en tel kens met 1 cent per uur in elk der eerste vijf volgende jaren en dat verder zou bepalen het loon voor arbeid op Zon- en feestdagen op het dubbele voor overwerk op 25 en voor nachtwerk op 50 pet. meer dan het gewone. De voorstellen der vakvereeni- gingen zullen door de patroonsver- eenigingen worden overwogen. Weekblad „Sint Bavo". De aflevering van deze week geeft eene duidelijke afbeelding van de nieuwe Kathedraal St. Bavo, van het Noord-Oosten gezien. Aan het uit einde links de pastorie; aan de rech terzijde de onvoltooide noord-westelijke toren. Aan lectuur bevat deze aflevering: „Toetie Walther" (vervolg), door J. van Merlo Auxilium Christianorum (Hulp der Christenen), door C. W. S.; Een nacht bij de dooden, door C. W. S.; Het 'onbeduidende schepseltje, door J. J. G. W. Verder weekkalender, Diocesaanbe- richten en Giften voor den verderen afbouw van de Kathedraal. Een ongehoorzame maag tot rede gebracht door de Pink Pillen. De Heer Edmond Goedertier, mu zikant te Gent, Streurstraat no. 5, deelde ons in een zijner brieven al de ellenden mede die zijn maag hem ge durende 8 jaren heeft doen verduren. „Zij weigerde te gehoorzamen, schrijft hij, zij wilde mij niet voeden, maar '7rTT j Heer E. Goedertier (photo Van Damme.) daar zij goedschiks of kwaadschiks moest gehoorzamen, wreekte zij zich door mij de ergste pijnen te doen on dergaan. Na iederen maaltijd was het, alsof ik een indigestie had. De maag brandde, ik had een onoverwinnelijke zucht om te slapen, een nijpende dorst, neiging tot braken, gevoel van overvuldheid, en alle dagen onverdra- gelijke schele hoofdpijnen. De slechte werking van mijn maag had mij na tuurlijk zeer verzwakt. Na nutteloos verschillende middelen gebruikt te hebben, besloot ik een proef te nemen met de Pink Pillen. Deze hebben mij veel goed gedaan en mij onmiddellijk een groote verlich ting bezorgd. Mijn spijsvertering werd met den dag beter. En nu ben ik vol komen genezen, zoo zelfs dat ik een krachtigen eetlust heb." Het uurwerk, dat gij in uw zak draagt, wijst bijna nooit het juiste uur aan, het loopt voor ol het loopt na, en moet van tijd tot tijd geregeld worden. Ons spijsverterings-orgaan is niets anders dan een zeer samenge steld uurwerk, dat noodig heeft van tijd tot tijd door de Pink Pillen te worden geregeld. Natuurlijk, indien gij een juistheids uurwerk neemt en dat onder een stolp buiten het bereik van stof en van temperatuur-verschillen legt, zal het nauwkeurig den tijd aanwijzen. Maar in werkelijkheid gaat het niet zoogij neemt het uit de zak om het op den marmeren schoorsteen-mantel te leggen, het is nu eens in dezen dan in genen stand, en nooit buiten be reik van stof. Het heeft zoovele za ken tegen zich, dat het wonderbaarlijk lijkt, dat het nog tamelijk regelmatig den tijd aanwijst. Zoo gij nu nagaat, hoe gij het uur werk behandelt dat inderdaad uw maag is, ^duizendmaal gevoeliger nog dan het gevoeligste uurwerk, dan schijnt het wonderbaarlijk, dat uw maag nog dienst kan doen en U doen eten. Denk tens aan, dat zij heel lang reeds werkt en meerdere malen per dag. Denk eens aan dat gij er dikwijlf misbruik van maakt. Heb medelijden met haar en doe haar een kleine reparatie onder gaan. De Pink Pillen zullen die repa ratie heel goed tot stand brengen. Zij zijn niet alleen onovertroffen tegen maagkwalen, maar ook tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, rheumatiek, heup- jicht, zenuwpijnen. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van dei- Hul, Jansstraat 28. LOUISVILLE. „Kentucky" 28 Sept. De storm richtte enorme schade aan te Mobile. Er zijn op zijn laagst ge raamd 50 dooden. De schade bedraagt 8.120.000 gulden. De Christuskerk, de kathedraal, is door den storm vernield. Vele schepen zijn gezonken. De be manning kwam om. De handelswijk der stad staat 5 voet onder water. Men gelooft, dat Fort- morgan en andere steden in den om trek van Mobile weggevaagd zijn. De toestand op Cuba. HAVANA, 29 September. Een de tachement van 25 Amerikaansche ma rinetroepen is gisteren aan land gegaan ter bescherming van het gebouw der schatkist. Naar gemeld wordt, zal minister Taft heden een proclamatie uitvaar digen, waarbij hij zich zelf benoemt tot militair gouverneur van Cuba, zoodra nieuwe troepen op Cuba ge land zijn. Generaal Rodrigues, clief der Cubaansche gendarmerie, werkt samen met Taft. Bevallen: 26 Sept. J. H. v. Root- selaarWeijl, z. 27 Sept. G. Steen voordeHes, d. 28 Sept. G. Kater Moerbeek, d. Politierapport. Gevonden 2 brillen, 1 hondje. Procesverbaal opgemaakt wegens het te hard rijden op een rijwiel, zit ten in raamkozijnen, wielrijden zonder licht. 29 September. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co; vorige koers Heden. South. Pac Sh 967/g 966/8 Common Marine 103/s 103/8 Pref. 29 s/8 291/4 Common Steel Sh.. 461/te 469/16 Topeka Sh. 106 1056/s 2e pref. Mexican 22 221/4 Common Kansas Sh. 277/g 28 Pref. 58 58 Common Wabash 20 201/4 Norfolk Sh 1891/2 1883/, Southern Rails 361/2 363/4 Car Foundry Sh. 451/4 451/2 Common Erie 46i/18 46i/u Missouri 36 356/8 271/s 271/4 481/2 481/2 436/8 433/8 Kon. Petroleum 741 739 Common Peru 151/g 151/g 49 49 471/4 471/4 224 222 Rusland Hope 681/a 681/a Consols 687/8 68i/a Amer. markt prijshoudend. Russen vast. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. SCHIEDAM, Noteering Makel aars f 11.25, Jenever f 15.25, Beurscom- missie f 10.75, Stemming kalm. Ruw Spiritus f73/8.Spoeling Commis sie fl.50. Heden overleed te Leiden tot onze diepe droefheid na eene kortstondige ongesteld heid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder geb. KUMS, in den gezegenden ouderdom van 91 jaren. Uit aller naam J. H. BAATEN. J. M. BAATEN- KU1JPERS. Haarlem, 27 Sept. 1906. Tegen 1 November a. s. een huis met 9 kamers, badkamer, kelder enz. Te zien en te bevragen bij G. HULSEBOSCH, Jordensatraat 2. Wordt gevraagd terstond of 1 Nov. a. s. een net kunnende werken, niet bene den de 20 jaar, zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te mel den. AdresW. DRIEHUIZEN, Zijlweg, Overveen. Teropenlngv/h winterseizoen. IN N. INDIË. Directeur-RegisseurHENRI BRONDGEEST. Militair Drama in 4 bedrijven van BEYERLEUI. Luitenant von Lauffen, de Heer HENRI BRONDGEEST. Prijzen der plaatsenf Loge 1.50, Stalles f 1.25, 1ste Parterre f 1. Zijloge f 0.75, 2e Parterre 0.50. Plaatsbespreken van 1012 en van 14 uur. Eerste wederoptreden van HENRI BRONDGEEST. Onder directie van den heer JAC. ELTE. Met medewerking o. a. van de vol gende artisten Mejuffrouw: Emmy Winokel, AU. JeANNE DE BeEIJ, Sopraan. Den Heer Adriaan van der Stap, Bariton. Dirk J. Balfoort, Viool, G. van Lammeren, Piano. Prijzen der plaatsen: f 1.25 en f 0.75 Plaatsbespreken 1 en 2 October van 1012 en van 14 uur. Ingang Smedestraat. Voor uitvoerig programma: Zie aanplakbiljetten. De Eerwaarde Broeder Overste m m H. Jo hannes de Deo e urlem be richt bij deze, datvan de 8 pCt. lee ning, primitief groot f 85000. zijn uitgeloofde Nos. 33 en 69, welke losbare Obligatiën mei de alsdan verschijnende! Coupe s vanaf 1 October 1906 betaalbar zijn te Amsterdam bij de Heeren Th. GILLISSEN; teH riem bij de Heeren OOLGAAKDT en PROOT. van Amsterdam, met medewerking van Mevr. M. BUDERMAN—VAN DIJK en de Heeren S. VAN BEEM en JOS. WILLEMSEN. Operette in 4 Tafereel en, van ALFRED DURU. Muziek van Robert Planquette. Aanvang acht uur. Prijzen der plaatsen Balcon 2. Stalles ƒ1,50, Parterre ƒ1,25, Eerste Loge 1,Amphitheater 0,60, Gaanderij 0,40. Het bestuur der Bouwvereeniging ST. JOSEPH te Haarlem, geeft kennis dat van de 4^2 lee~ ning is uitgeloot en vanaf 1 Nov. betaalbaar is ten Kantore der firma H. C. Tombergh en Co. alhier. G. P. HETEM, Voorzitter. S. WEIJERS, Secretaris. ALMELO. 2UIVER 'VOLLEN ONDERKLEED ING. (r*B(m -WJAN5U4) VerV rijgbaar bij de Groote Markt, HAARLEM. DE ROOMSCH KATHOLIEKE KIESVEREÏ TGÏÏÏG noodigt de Kiezers in District I uit op DONDlRDAG 4 OCTOBER éênparig hun stem uit te brengen op haren candidaat een Katholiek werkman, die verklaard heeft als Raadslid het gemeentebelang in alles voorop te zullen stellen en niet als vertegenwoordiger van de belangen eener klasse, maar van de gansche burgerij te willen optreden. Namens bet Bestuur:. Mr. J. N. J. E. THIJSSEN, Voorzitter. Th. VAN DER LINDEN, Secretaris. k VON DER MiHLEN, - Groote Markt 25 - Haarlem. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3