Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Kerk en School. Sociale Berichten. De jenever-accijns. De heer De Meester bezit een buitengewonen durf. Zijn beide voorgangers hebben geprobeerd een accijnsverhooging op de jenever er door te krijgen Pierson in 1898, Harte zelfs twee maal, in 1902 en in 1904, maar het is hun niet gelukt. En toch waren deze heeren nogal bescheiden in hun eischen ze stel den een verhooging voor van maar f 7 per hectoliter. Thans komt minister De Meester met een verhooging niet van zeven, maar van zeven en twintig gulden. Zoo'n sprong heeft nog nooit een minister van Financiën durven maken. In 1862 bedroeg de jeneverac cijns f 22 per hectoliter. In 1863 werd het f 35. In 1865 f50. In 1869 f53. In 1877 f57. In 1884 f60. In 1892 f63. En nu zal het met één sprong ineens f 90 worden een verhoo ging even groot als waarover men in veertig jaars tijds vijf keer heeft gedaan. Men begrijpt haast niet, hoe de heer De Meester dat zaakje aan durft. Kuyper is mede om zijn Drank wet gevallen: zijn grootste vijanden waren de herbergiers. En nu jaagt De Meester al deze vrienden van Borgesius tegen zich in het harnas. Men kan haast niet van zijn verba zing bekomen. Het is de sterkste toer, dien ditKa- binet kan uithalen. Maar hij zal moeten slagen vóór ie mand ter wereld het gelooft. Ook een mindere dan Thomas zou hier twijfelen. BINNENLAND. Melkhygiëne. Als werkelijk gebeurd deelt de Avp." mede 't Is een warme dag. Per stoom tram zijn een aantal blikken bussen met melk aangevoerd, bestemd voor m eikleveranciers of broodfabrieken in de Residentie. Alvorens de bussen worden afgeleverd, springen eenige trambeambten op den open bagage wagen, openen, blijkbaar met goed vinden van den inontvangstnemer, die er bijstaat, een paar bussen, scheppen met het deksel een hoe veelheid melk uit de bus, doen zich te goed en keeren hetgeen er over blijft in de deksels, weer om in de bus. Ook de machinist, die met sterk transpireerend gelaat van de machine is gekomen en tijdelijk zijn pruimpje tabak uit zijn mond in de hand heeft genomen, wordt niet vergeten. 't Verloren horloge. Een boer uit den omtrek van Til burg verloor met de Kennismarkt zijn horloge. Hij vertelde zijn ongeluk aan een veldwachter, zooals hij zei; en deze was zoo vriendelijk en ant woordde, toen hij alles in bijzonder heden had opgeteekend, dat geen steen zou blijven liggen bij 't zoeken naar zijn eigendom. Den volgenden Vrijdag kwam Hannes terug en daar lag me voor de waterleiding heel de straat opgebroken en dezelfde goede veldwachter stond er bij. En Hannes naar hem toe: „Sjongens, sjongens, meneer, zoo'n herrie hadde er uie vur hoeve te make; de's heel m'ne ouwe knol nie werd!" Verkeerd gesprongen. Op een verkiezingsvergadering krijgen de Kamercandidaat A. en een der andere aanwezigen, B., woorden. Men verdringt zich om de twistenden. 't Feit, dat uw valer zich schoon wist te wasschen, begint B. En hij wil er aan toevoegen van een minder achtenswaardige hande ling; maar voordat hij daaraan toe is, is de ander al in de rede gevallen met een handig: Natuurlijk deed hij dat. Kon uw vader dat niet gedaan krijgen? Op deze woorden gaat een vroo- lijk gelach in de zaal op; maar B. laat zich door dit succes van A. niet uit 't veld slaan en vervolgt In elk geval kunt u niet ont kennen, meneer A., dat uw vader handelde in afgedragen kleeren. Ik kocht nu een 30 jaar geleden een tweede-handsch pak bij hem. En dat was soliede, want dat draagt u blijkbaar nog, antwoord de hierop onze Kamercandidaat, en daarop heeft de heer B. maar niet meer beproefd, de candidatuur van A. afbreuk te doen. Een bij-de-handje. Vader. Heb je weer moeten schoolblijven, deugniet Ik weet waarachtig niet, wat ik ervan zeg- geu moet! Zoontje. 't Beste is niemendal, pa, laten wij de zaak maar dood. Eerste hoofdstuk Na het ont bijt vertelde z'n vrouw, dat het slot op de eetkamerdeur kapot was en vroeg, of het niet het beste zou zijn dadelijk den) slotenmaker er bij te halen. Nonsens, zei m'nheer. Wat 'n idee om een paar gulden uit te geven, als je 't werk even goed zelf kunt doen Tweede hoofdstukZoo wat om 11 uur zag men hem zitten op z'n knieën bij het slot; om hem heen lagen vele gereedschappen. Toen z'n vrouw in de buurt kwam, had hij juist z'n zoontje uitgestuurd om nog een schroeven draaier. Hoe gaat het, zei z'n vrouw, kan je d'r niet bij komen? Als jij een beetje uit het licht wilt gaan en je houdt je snater, dan zal het zeker in orde komen. Derde hoofdstukM'nheer boorde in het houtwerk van de deur, hij had z'n jas er bij uitgedaan en toen nog z'n vest. Z'n haar was heele- maal in de war. Toen hij z'n zoontje weer in de gaten kreeg, werd die gestuurd om nog een vijl en een nijptang. Intusschen rende mevrouw naar de apotheek om pleisters en watten, verband en verdunde carbol. Het eerste bloed was reedsgevallen in den strijd tegen het slot. Hij zat op zijn vinger te zuigen en beweerde tegen de meid, dat-ie nu spoedig zou weten, waar het aan lag en dan zou het wel verder in 'n hand omdraaien verholpen zijn. Vierde hoofdstukZoo wat om 7 uur 's avonds stond m'nheer van 't werk op. Er was 'n scheur in z'n broek, hij zat vol met zaagsel, z'n handen waren zwart, z'n stemming was nog zwarter. Hij trapte zijn gereedschap weg, zond z'n zoon om den slotenma ker en gaf z'n voornemen te kennen om te trachten er achter te komen, wie er met z'n vingers aan dat slot gezeten had Branden. Te Tilburg is het koffiehuis van de Wed. de J., in de Pleinstraat, geheel uitgebrand. De inboedel werd gered. De brand is vermoedelijk in den schoorsteen ontstaan. Ongelukken. Men meldt uit Bolsward aan de „Ned." Bij de vele onheilen in de laatste dagen vermeld tengevolge van het berijden van auto's en motorfietsen m oet opnieuw een gevoegd worden De geneesheer dr. B. alhier, op reis zijnde naar zijn patiënten, kreeg plotseling een defect aan zijn ma chine, tengevolge waarvan hij in volle vaart voorover stortte en eerst een half uur daarna in deerniswek- kenden toestand werd opgenomen. Met alle voorzorg werd hij daarop stadwaarts gevoerd, waar de geroe pen geneeskundigen een hersen schudding constateerden. Bij de af zending van dit bericht is evenwel de hoop op behoud niet uitgeslo ten. Zaterdag gebeurde op de Wetering schans te Amsterdam een ongeluk. Een glazenwasscher viel door het uitglippen van zijn ladder door de spiegelruit van het rijwielmagazijn van den Heer Burgers. De man werd ernstig gowond. De glasscher ven sneden hem o. a. een polsader door. In een apotheek in de buurt werd de eerste hulp verleend, waar na de ongelukkige per brancardnaar het gasthuis werd vervoerd. Een huzaar te Amsterdam, die Zaterdagmiddag een jong paard be reed, is slachtoffer geworden van de onhebbelijkheid der straatjeugd, die de gewoonte heeft achter ruiters te gillen. De brug in de Nassauka- de voor het van Lennepkanaal stond open, zoodat de huzaar moest wach ten. Door het gillen der jongens werd het paard schichtig en sprong met de voorpoten op het hek naast de brug. De ruiter viel en bekwam een ernstige wonde aan het hoofd, zoodat hij bij een apotheker moest verbonden worden. Een 6-jarig zoontje van de weduwe Toet te 's Gravenhage is spelende op langs een sprank van het Kanaal te Scheveningen opgestapelde tonnen daar afgevallen, te water geraakt en verdronken. Een drie-jarig broertje kwam het ongeluk vertellen aan moe der, die ten vorigen jare reeds zoo zwaar getroffen werd doordien haar man bij een poging tot redding in zee verdronk. en Onderhoud in aanmerking komen, is herzien. De lijst is gedurende veertien dagen ter inzage nedergelegd op de gemeente-secretarie en bij afschrift aangeplakt. Bezwaren daartegen kunnen van 13 tot 26 October a.s. op ongezegeld papier worden ingediend. Zij, die verlangen dat voor hunne rekening de inkwartiering wordt uitbesteed, kunnen een aanvrage ter gemeente-secretarie onderteekenen. Inkwartiering. Burg. en Weth. brengen ter ken nis, dat de lijst van inwoners, die voor hetverleenen van Inkwartiering Bij Burg. en Weth. is ingekomen een verzoekschrift van P. van de Veen om verlof tot verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in perceel Westergracht 47. G. L. van Lennep. f Hedenochtend overleed te Aer- denhout het Raadslid dezer ge meente, de heer G. L. van Lennep, die tot 1906 in het tweede district zitting had. De overledene werd den 14den Juni 1846 te Amsterdam ge boren. Verschillende betrekkingen en waar digheden werden achtereenvolgens door hem bekleed, als Raadslid van Nieuwer-Amstel, diaken van de Doopsgezinde gemeente enz. enz. Hier ter stede was de overledene tevens ambtenaar van den Burgerl. Stand. In alle bedieningen onder scheidde hij zich door een belange- looze toewijding en een onafgebro ken ijver. Een ziekbed van drie weken maakte een einde aan zijn werkzaam bestaan. Een ernstige pleurisaanval is de oorzaak van zijn dood. Woensdag a.s. wordt het stoffelijk overschot te Heemstede ter aarde besteld. Het Bouwkundig Weekblad meldt: Tot hoogleeraar aan de univer siteit te Santiago in Chili is naar wij vernemen benoemd de heer A. W. C. Dwars, civ. en bouwk. ingenieur, bij de gemeentewerken te Utrecht. Dit hoogleeraarschap was te voren aangeboden aan den heer J. A. G. van der Steur, bouwk. ingenieur alhier, die evenwel zeer tot zijn leedwezen verplicht was niet op die aanbieding in te gaan. Voor de a.s. tentoonstelling van „Fauna" zijn reeds uitgeloofd 34 Eereprijzen, waaronder van den oud-minister J. T. Cremer, mevr. Visser van Hazerswoude, Jhr. Mr. J- W. G. Boreel van Hogelanden en anderen. Het Provinciaal Bestuur heeft aanbesteed: het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noord- Hollandsche Kanaal. Raming fl 0.000 Minste inschrijver was de Heer T. Volker, te Dordrecht, voor f9620. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot secretaris van den Militieraad in het 2e district, zitting houdende ter dezer stede, den Heer F. L. Nix, alhier. De Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt heeft aan Mr. A. H. J. Merens op diens verzoek eer vol ontslag verleend als secretaris, en tot zijn opvolger benoemd Mr. J. H. Polman, advocaat en procu reur, alhier, Aan den Heer J. H. van Oyen, afgetreden directeur van de paar dentram, is namens aandeelhouders der Maatschappij een bronzen beeld op marmeren zuil aangeboden, voorstellend „le faucheur", naar een ontwerp van A. Gaudez en geleverd door de Compagnie des Bronzes, te Amsterdam. Het inschrift luidt: „Aandeelhouders der Haarl. Tram wegmaatschappij aan den directeur J. H van Oyen, 1/6 1895—1/9 1906. Haarlemsche Nijverheid. Naar wij vernemen is door den Rijks bouwmeester te 's Gravenhage na ge dane proefneming aan de firma de Lugt en Serné Kampervest 3 alhier de levering opgedragen van 19 stuks brand- en inbraakvrije kluisdeuren ten behoeve van Post- en Telegraaf- gebouwen in Nederland. Wel een bewijs, dat de Haarlemsche nijverheid niet behoeft achter te staan bij die in andere steden. Iets nieuws. Onder dezen titel kondigde de be kende firma Joh. M. Schmidt, Opti cien (Zijlstraat 85), dezer dagen eene nieuwe vinding aanden pantosco- pischen bril. Een barbaarsche naam zal menigeen denken. Maar een zeer „menschlievende" vinding, zouden wij er bij kunnen voegen, nu wij eens een kijkje genomen hebben in het magazijn Zijlstraat en den nieuwen bril bewonderden. Er is al van alles verzonnen voor vérziende menschen. De inrichting van dezen bril maakt hem werkelijk tot den gemakkelijksten lees- of werkbril voor personen, die voor afstand geen bril behoeven. Dat verklaart het groote en welverdiende succes, dat de firma Joh. M. Schmidt met deze hare vinding heeft. De Klokken van Corneville. In den Schouwburg Jansweg werd gisteravond met het gewone succes, reeds tijdens de jongste Kermis alhier met hetzelfde stuk behaald, voor een talrijk publiek „De Klokken van Corneville" opge voerd. Vlot gespeeld en gezongen mogen we wel zeggen. Alleen „de graaf" mocht wel een beetje meer Hol- landsch zijn. Goed, zeer goed zelfs is zijn orgaan, maar de uitspraak is voor een Nederlandsch publiek niet, wat het verlangen mag. Een beetje goede oefening en de zaak is gezond. Overigens, wij herhalen het gaar ne, liep alles best van stapel en konden de aanwezigen zeer voldaan over hun avond huiswaarts keeren. De kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" geeft Donderdag a.s. in de Muziekzaal van de Sociëteit „Vereeniging" een concert, met medewerking van mejuffr. Ella Poons (zang) en den heer M. Wol- ters (viool), beiden uit Amsterdam met begeleiding door onzen stadge noot, den heer Henk van Bree- men. Het ons toegezonden program vermeldt de volgende nummers; *L'heure promise (koor), Alb. Dupuis. Aria uit „II barbiere di Seviglia" (zang), Rossini. Introductie en adagio religioso, 4e concert, (viool), H. Vieuxtemps. Gloria in excelsis deo (koor), W. Robert. *Quo vadis? (koor), Julien Kos- zul. a. Aus meinen groszen Schmer- zen. b. Es hat die Rose sich beklagt. c. Lieber Schatz, sei wieder gut (zang), R. Franz. a. Romance, (viool). H. Wie- niawski. b. Aria d dur suite. J. S. Bach- Wilhelmi. c. Tanze tzigane. T. Nachez. a. Non credo, (zang), C. M. Wi- dor. b. Pastorale, G. Bizet. c. Liedje. G. Mann. d. Lied. B. Zweers. *Deus nostra lux (koor), L. F. Brandts Buys. Deze koornummers werden door de Liedertafel gezongen bij den Intern. Zangwedstrijd (hoogste Eereafd.) te Tourcoing (Frankrijk). In het „Brongebouw" worden in den loop van deze maand de vol gende concerten gegeven Donderdag 11, Zondag 21 en Dinsdag 30 October, Soirée (8 uur) door het Haarlemsch Muziekkorps. In het Museum van Kunstnijver heid wordt deze week eene interes sante tentoonstelling geopend op het gebied der textiele kunst, gedrukte stoffen naar oorspron kelijke teekeningen enz. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur had een motorrijder het ongeluk met het wagentje achter zijne fiets op de Groenmarkt tegen het trottoir aan te rijden, zoodat de inzittende per soon er uit geslingerd werd en het wagentje afbrak en de wielen totaal onbruikbaar waren. De motor reed weghet wagentje werd door eenige personen opgenomen en weggebracht. De persoon, die er uitgeslingerd was, had gelukkig geen kwetsuren bekomen. Hoewel, volgens hedenochtend ingewonnen informatie, de toestand van mr. F. A. Bijvoet uit den aard der zaak zorgelijk blijft, mag de algemeene toestand toch gunstig heeten. De koortstemperatuur bedraagt 37,5. _Het program van het op morgen avond in de Schouwburgzaal van „de Kroon" te geven concert, onder leiding van den heer Jac. Elte, be vat de volgende uitgelezen num mers 1. a. Prelude, Rachmeninoff. b. Nocturne, Chopin, c. Etude. Chopin. Piano solo G. van Lammeren. 2. La Reine de Saba, Ch. Gounod, aria, gezongen door Emmy Winckel. 3. Herodiade „Vision fugitive" Massenet, gezongen door Adr. van der Stap. 4. a. Ridonami La Calma Tosti. b. Das Zigeunermadchen, Slansky, gezongen door Jeanne de Brey. 5. Faust fantaisie Wiemansky viool-solo, Dirk J. Balfoort. 6. Polonaise in Cdur, Liszt. 7a Die Allmacht, Schubert, b Wat ze zeggen, Ph. Loots, gezongen door Emmy Winckel. 8a Feldeinsamkeit Brahms b Lied je van Lammeren, c Wohin, Carl Haine, gezongen door Adr. van der Stap. 9 a Meditation „Thais" Massenet b Rondo et Gavotte Bach viool solo Dirk J. Balfort. 10 a Aimons Rotoli b, Das Kraut Vergessenheit Hildoch, c Gloeiend gesmeeed van Pijzei gezongen door Jeanne de Brey. De Beclisteinvleugel is uit het magazijn van den Heer P. van Ooy. HEEMSTEDE. Donderdag a. s. zal. de aanbesteding plaats hebben voor den 'bouw van het Ivath. Veree- nigingsgebouw. Vijf Kath aannemers uit doze gerftlejite Aijn uitgenoodigd, Woëns/jagrlunnfe inschrij vingsbiljet ten in te leveren. Maandag 9 October vergadering van de Afd. Heemstede van den Ned. R. K. V. In deze vergade ring zal als spreker optreden de Heer F. A. II. v. d. Vaart uit Haarlem. ZANDVOORT. De agenda voor de morgen te houden openbare Raadsvergadering luidt:. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Wijziging stratenplan op gronden ten noorden van het Kurhaus en Passage. Ruiling grond, bepaling breedte van den Hoogeweg en schenking grond. Wijziging algemeene Politieveror dening. Verkoop grond. Daarna zal eene geheime zitting worden gehouden in zake de riolee- ring. SANTPOORT. De firma Groene- gen Co alhier heeft een nieuwen catalogus uitgegeven van bolgewas sen voor de kamer en voor den tuin. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer al hier heeft tweemaal haar ter Ko ninklijke goedkeuring ingediende statuten terugontvangen De eerste maal, omdat het woord „Bevordering niet met een kapitale letter mocht geschreven worden, maar met een kleine b; de tweede maal om artikel 2 in plaats van: „De Vereeniging tracht dit doel langs wettigen weg te be reiken door enz. te doen luiden; De Vereeniging tracht dit doel langs wettigen weg te bereiken en wel door" enz.! IJMUIDEN. Zaterdag zijn aange voerd aan den Rijksvischafslag de vangsten van 1 stoomtrawler, 1 kotter en 35 kustvisschers. De prijzen waren voor trawlvisch: groote tarbot f37.50 a f 15.50, griet f20 beide per kist; groote tong f 1 a f 0.85, middel tong f 0.55 4 f 0.25, kleine tong f 014 a f 0.08, alles per stuk; groote schol f 19, middel schol f 14 it f 12.50, zet schol f8.50 .4 f 5.50. kleine schol f 2.40 a f 0.75, schar f2.10 4 f0.65, alles per kist van 30 Kg.; rog f13 4 f7.50 per'20 stuks; middel roode poon f12, kleine roode poon f7 4 f6.50 pieterm. poontjes f 1.60 4 f 1.15 alles per kist van 30 Kg.; kleinmiddel schel visch f5, kleine schel- visch f2.20, alles per kist van 50 Kg.; kabeljauw f2.40 4 fl per stuk; kreeft fl.40 a f0.40 per stuk. De prijzen waren voor IJslandsche visch: volle haring f 15 4 f 14.75, ijle haring f 13.40 4 f 13.25, steurharing f 13.80 4 f 12.25 alles per kantje. HEILO. In de afgeloopen maand is het genade-oord van. O. L. Vr. ter Nood door ongeveer duizend pelgrims bezocht. Velen scheppen water uit den put, waaraan eene wonderdadige kracht wordt toege schreven. ALKMAAR, Aan Mej. M. A. E. de Wit, is op haar verzoek, eer vol ontslag verleend als onderwij zeres aan de meisjesschool alhier. DE RIJP. Tot gemeente-genees heer is benoemd de heer P. M. S. van Leeuwen, arts te Halfweg. VOORHOUT. De R. K. paroch. school, die alhier in aanbouw is, zal weldra voltooid zijn. Het gebouw op een uitgezochte plaats, in het midden der dorps kom, mag werkelijk een sieraad van onze gemeente genoemd wor den. Het is te hopen, dat menig kindergeslacht, met vrucht, heteerste onderricht aldaar zal mogen ont vangen. Door Burgemeester en Wethouders is, met ingang van 1 October e. k., benoemd tot gemeente-geneesheer voor vaccinatie en doodschouw, de heer dr. A. Kervel te Noordwijk, in plaats van dr. A. G. Metzier te Sassenheim, die als zoodanig ontslag heeft gevraagd. NOORDWIJKERHOUT. De avond veiling van het Bloembollenkweekers- Genootschap, alhier gehouden, was druk bezocht. De lichte maan was ook daarop van gunstigen invloed. Van alle dorpen uit den omtrek wa ren koopers opgekomen. Er was een mooie aanvoer van bollen. En zij gingen tegen goede prijzen vlug van de hand. Over den aardappeloogst zijn de kweekers wel tevreden. Er zijn veel en ook goede aardappelen. Maar de prijzen er van zijn hun niet hoog ge- genoeg. De vroeg invallende nachtvorsten veroorzaakten nog al schade aan de late gewassen. Dat hebben de kweekers ondervonden, die nog boonen te veld hadden. BEEMSTER. De najaarsmarkten alhier zullen gehouden worden 8 en '29 October. EDAM. In de volgende maand wordt alhier weder een landbouw- wintercursus geopend, onder leiding van den heer P. Blokker Tz., hoofd der school te Purmer. NIEUWENDAM. De Nieuwebrug liggende over de ringsloot van de Buikslotermeer, zal eene groote her stelling ondergaan. In verband daar mede zal de overtocht over deze brug, welke den Buikslotermeerdijk met den weg naar Zunderdorp ver bindt, tot 12 October a.s., voor rij en voertuigen, vee enz. gestremd zijn. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Pijnacker den WelEerw. Heer T. N. van Zutphen; tot pastoor te Wormer den WelEerw. Heer W. J. van Turnhout, kapelaan te Roelofarendsveentot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) den WelEerw. Heer J. J. J. Noordman; tot kapelaan te Ilpendam den WelEerw. G. C. de Wolf (15 Aug. 1.1. priester gewijd), en tot kapelaan te Amsterdam (H. Augustinus) den WelEerw. Pater H. A. vanderVloodt O. S. A. Op Maandag den 15den October des namiddags te 3 uur, zal Mr. Dr. A. A. H. Struijcken, benoemd tot gewoon Hoogleeraar in het Staats recht, het administratief recht, het volkenrecht en de Encyclopaedie der Rechtswetenschap aan de Universi teit van Amsterdam, tot aanvaarding van zijn hoogleeraarsambt, eene rede uitspreken in de Aula der Univer siteit. Tot het bywonen dezer plechtig heid worden alle beoefenaars en begunstigers van wetenschappen uitgenoodigd. In een der buitenlandsche (niet- anticlericale) bladen troffen wij de volgende mededeeling uit de Eeu wige Stad aan Het kleine conclaaf der paters Jesuieten houdt alhier nog altoos zijne vergaderingen, vraagstukken besprekend, die de orde van zeer nabij raken. Bijzon der zouden besproken zijn zekere nieuwe stroomingen welke in ver schillende provincies der Sociëteit onder hare leden overtuigde aan hangers hebben. Een Italiaan entwee andere paters die op godsdienstig gebied zeer anti-conservatieve denk beelden koesteren, werden meer in 't bijzonder genoemd. De Spaansche groep in de vergadering was voor maatregelen tegen die vooruitstre- venden, maar de vergadering ver klaarde zich er tegen. Voor de juist heid dezer mededeeling kan ik in staan, eindigt de berichtgever. Mgr. J. J. Graaf. Het heeft Z.H. den Paus behaagd den Hoogeerw. Heer J. J. Graaf, Kanunnik, Deken en pastoor te Ouderkerk a.d. Amstel te benoemen tot Geheim-Kamerheer. Velen zullen zich met ons er o ver verheugen, dat mgr. J. J. Graaf op zijn zilveren feest als deken en pastoor aldus zijne groote verdien sten erkend ziet. Den vroegeren secretaris van het Bisdom zullen velen onzer lezers zich misschien nog herinneren. Het Bisschoppelijk Museum in de Jansstr. alhier mag zijne stichting genoemd worden, terwijl de beweging ten gun ste van den Gregoriaanschen kerk zang in hem een harer voornaamste bevorderaars vond. Dat zijn slechts enkele puntjes, die de verdiensten van mgr. Graaf doen uitkomen. Moge het den nieuwen K amerheer gegeven zijn, nog vele jaren èn als priester èn als kunstenaar ten zegen van het Bisdom Haarlem werkzaam te zijn. Een mislukte proef. In onzen tijd van vooruitstreven en gelijkstelling heeft men gemeend in het belang der vrouwelijke kunne te handelen, door haar toegang te ver- leenen tot allerlei betrekkingen, waar aan de jonge dochter of de gehuwde it j)>

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2