Kunst en Wetenschap SPORT. Land en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Staatsloterij. Telegrammen. Laatste Berichten. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Amsterdamsche Beurs. vrouw vroeger niet eens dacht. De geest van emancipatie of gelijkstelling heeft zich echter van haar meester gemaakt en tal van betrekkingen worden door vrouwen waargenomen, waarvoor zij, naar de ondervinding in Pruisen geleerd heeft, minder geschikt schijnen te zijn. Aar. de Pruisische stations zal men Voortaan geen vrouwelijke bedienden nreer aantreffen, die reisbiljetten of spoorkaartjes uitdeelen. De minister van spoorwegen heeft besloten, ze door manlijk personeel te doen ver vangen. De gemaakte proef is niet ten gunste der vrouw uitgevallen. Naar men meldt, heten de nauwkeurigheid, de hoffe lijkheid vaak te wenschen over. En Wat het hinderlijkst voor het reizend publiek is, maar al te dikwijls waren zij niet goed geluimd, om niet te zeg gen norsch. In dit opzicht moesten zij onderdoen voor de mannen. Het publiek van „beiderlei kunde" diende klachten in, en verklaarde, dat de mannelijke bedienden meer gedienstig en minder slecht gehumeurd Waren dan de vrouwelijke, en ook spoediger bereid om inlichtingen te geven. Het getuigschrift is niet zeer vleiend, ofschoon in andere betrek kingen de vrouw zich niet minder hoffelijk, gedienstig en voorkomend toont dan haar mannelijke natuurge noot. De aard der betrekking schijnt dus te veel van hare krachten te vorderen, en vooral van de gehuwde vrouw. Vandaar, dat in Duitschland de ge huwde vrouw niet als onderwijzeres dienst mag doen. In het belang van haar is deze maatregel. Als de school den heelen man vordert, dan maakt men van de vrouw eene „slavin", als men van haar verlangt, dat zij hare plichten van onderwijzeres, moeder en huishoudster tevens zal vervullen. Tegen drankmisbruik. Een van de grootste nalatenschap pen, die ooit ten algemeenen nutte zijn vermaakt, is aan de anti-alcohol beweging in Engeland ten deel ge vallen. John Crowle, een van de lei ders der maatschappij van herbergiers, die geen alcohol verkoopen, heeft aan de Wesleyansche methodisten 250,000 pond sterling voor hun doel vermaakt. Een zijner beschikkingen is de be noeming van drie reizende leeraars, die in het geheele land voordrachten over de matigheid moeten houden. Verder moeten jaarlijks 500 p.st. gebruikt worden om 'de vergunning, aan theaters enz. verleend, tegen te gaan. Wettelijke bescherming van den arbeid. De eerste zitting van het intern, congres werd Vrijdagmorgen gehou den in het Geneefsche Raadhuis, 't Gold slechts voorbereidend werk't ontwerpen van een arbeidsplan, het regelen der commissie-zitting enz. Nationaal-raad Scherrer (St. Gallen) hield als voorzitter van het intern. Bureau in Bazel de openingsrede, be groette de aanwezige „afgevaardigden der hooge regeeringen, afgevaardigden der verschillende secties, der arbëiders- vereenigingen, der industrie en der wetenschap". Hij herdacht verder ook de dooden en daaronder op heel-bij- zondere wijze wijlen den heer Kerdijk „wiens markante persoonlijkheid ons allen immer onvergetelijk zal blijven." Het congres huldigde den doode door op te staan. Aanwezig waren op deze eerste zit ting alle zeven afgevaardigden, waar op de Hollandsche sectie recht heeft, nl. de heeren Talma (officiéél), dr. Nolens (Rolduc), Bakker-Schut (Den Haag), dr. Hingst (Amsterdam), Struve (Den Haag), Van Thienen (Arnhem). Een goed figuur maakt ons land ook met een paar sociale studiën, die keurig-gebrocheerd ter verdeeling kwa men en die nagenoeg de eenige dergelijke werkjes zijn. 'tls een ar beid van den heer Struve over de wetten op jeugdige personen en vrou wen betrekking hebbende; en andere van dr. Ariëns over den arbeidsduur in de textiel-industrie. Ook vond ik op de pers-tafel een lijvige bro chure van den heer Van Thienen over den nachtarbeid van jeugdige personen, geschreven in opdracht der Nederlandsche sectie dezer internatio nale vereeniging. Prijsvragen. Op de prijsvragen, uitgeschreven door de heeren Van de Loo, steen fabrikanten te Dieren, ten doel hebbende het ontwerpen van toe passingen van zoogenaamden Yer- blendsteen in verband met de nieuwe decoratieve steenen genaamd Bricorna, zijn in het geheel 17 ant woorden ingekomen, die van giste ren (Zondag) af tot en met Maan dag 8 October van 10 tot 4 uur (des Zondag van 12 tot 4 uur) ten toon gesteld worden in het gebouw van de Maatschappij t. Bev. d. Bouwkunst, Marnixstraat 402 te Amsterdam. Het rapport der jury ligt daarbij ter lezing. De uitslag van deze prijsvragen is, dat de volgende belooningen zijn toegekend Prijsvraaghal in een bankge bouw De Roos en Overeijnder, Rotterdam, f 150; J. H. G. P. de Rouw, 's-Gravenhage, f50. Prijsvraaggevels van een sta tionsgebouw, I. H. Schmitz, Rot terdam, f 150; J. M. L. Lotz, 's-Gra- venhage, f50. Prijsvraaggevel van een deftig heerenhuis, A. A. van Nieuwen- huijzen, Rotterdam, f 200; W. BOGTMAN, HAARLEM, f 50, en J. Berens en K. v. d. Schuit, Roer mond, f 50. De jury was samengesteld uit de heeren K. P. C. de Bazel, H. P. Berlage, dr. P. J. H. Cuypers, prof. Henri Evers, prof. Jacob F. Klink hamer en C. H. Peters. De heer Jos. Van de Loo stond de jury als technisch adviseur bij. Keizer Wilhelm heeft zijn steun beloofd aan het plan van den Cam- bridgschen Professor Waldstein tot geheel uitgraven van de bedol ven stad Hcrculanum. De Keizer koestert groote belang stelling voor Prof. Waldstein, welke het eerst werd gewekt door diens liefhebberij voor paarden en vossen jacht. Uit Schermerhorn schrijft men aan het „N. v. d. D.": Naar het scheen, geraakte in het middengedeelte van Noord-Holland de lust voor het kolfspel er in de laatste jaren grootendeels uit, tot schade natuurlijk van de eigenaars der vrij kostbare banen. Het blijkt echter een tijdelijke rust geweest te zijn. Te Schermer horn gaat men dit echt Hollandsch kracht- en behendigheidsspel weer ter hand nemen. Eene vereeniging is opgericht, die de werkelijk goede gelegenheid, welke het dorp rijk is, weder in gebruik gaat nemen. Te Andijk (N.-H.) is een kaats wedstrijd gehouden waarbij de prij zen werden behaald door Ie J. Tol, 2e P. Leijen en 3e W. Mantel Kz. Wielrijders in Roemenië. In Roemenië moet ieder wielrij der zijn naam en adres niet alleen duidelijk op zijn rijwiel, maar ook op zijne lantaarn vermeld dragen, zoodat men bij dag of avond ter stond kan lezen, wie hij is. Tuftomanie. In verband met hetgeen wij reeds over Tuftomanie schreven verdient de volgende opmerking van den Berlijnschen correspondent van het Bbld. zeer de aandacht: „In drie opzichten moet men het voorbeeld van Duitschland trachten te volgen. Ten eerste overal gele genheid scheppen tot chauffeur te worden opgeleid. Ten tweede alleen hun dschrift- telijke bevoegdheid verleenen een automobiel te besturen, die daarin van overheidswege zijn geëxami neerd. Ten derde, strenge bestraffing van hen, die roekeloos het leven van anderen wagen, met bepaling, dat de nalatige schadevergoeding heeft te betalen. Een dezer dagen werd een jong JBerlijnsch chauffeur tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij noodeloos het leven van anderen gewaagd had. Tevens heeft hij eene aanzienlijke schade vergoeding aan de verminkten uit te betalen. De klachten over onbesuisd en roe keloos rijden worden hier dan ook steeds minder. Kool. Te Heer-Hugowaard is eene keu ring gehouden door de groep groen- tencultuur der Nederlandsche Maat schappij van Tuinbouw en plant kunde", in hoofdzaak voor nieuwe of verbeterde groenten. Door de keuringscommissie werd toegewezen een aanmoedigingsprijs telkens van f 2,50 aan de inzending van de heeren D. Vlaar, voor late roode kool; C. Kooij Az., voor late gele kool; C. Kostelijk, voor witte kool (inmaak); P. Wonder Pz. voor Deensche witte koolJ. Bouwens c.s., voor roode kool en f5 aan laatstgenoemde voor bloem kool. Behalve de heeren Bouwens c.s., zijn de genoemde inzenders wonen de in den polder zelf. Nog werd een eervolle vermelding toegekend voor een inzending van producten, geteeld op met bacilles radicola geënte aarde, welke inzen ding stond ten name van den heer Wiebe van Slooten, terwijl de ent stof was verstrekt door den Heer A. C. G. Post Jr. De Heer Van Naamen, voorzitter der groep voor groentencultuur, ver klaarde aan de commissie der ten toonstelling, dat hij en zijn mede leden deze tentoonstelling met groot genoegen hadden bezocht, wijl men hier vond de producten van den in zender zelf. De voordeelen van de groepstallen zijn vele. We noemen alleen de volgende 1. Een zindelijke ligging voor het vee. 2. Gemakkelijke huidreiniging van het vee. 3. Aanzienlijke besparing van strooisel. 4. Dagelijksche verwijdering van den mest, en als gevolg daarvan een meer zuivere en gezonde stal lucht. 5. Geen verontreiniging van de melk, welke voor de consumptie gebruikt wordt of aan de fabrieken wordt afgeleverd. 6. De groepstallen leenen zich bij uitstek voor eenvoudige en doel matige drinkinrichting. Nadeelen van den groepstal. Tot de nadeelen van de groep stallen moeten gerekend worden: 1. De beperkte ruimte, waarin 't vee zich bevindt, waardoor bezee- ren niet uitgesloten is. 2. Gebrek aan lichaamsbeweging, welke vooral voor het jongvee als noodzakelijk beschouwd moet wor den. Het eerste nadeel kan overwon nen worden door de stallen een behoorlijke breedte te geven, waar door het vee gemakkelijk kan gaan liggen en opstaan. Aan het 2e bezwaar kan men te gemoet komen, door naast de stal len, een eenvoudige, overdekte loopruimte te maken, waar 't jong vee zich vooral in de eerste dagen van den staltijd gedurende een ze ker deel van den dag vrij kan be wegen. We hebben wel een dergelijke loopruimte gezien die op eenvou dige wijze zoo ingericht was dat het vee daarin ook gevoederd kon worden. Aan de potstallen is nog een nadeel verbonden, waarop we nog even willen wijzen. Veelal zijn deze stallen heel primitief ingericht. Van een deel der schuurruimte wordt de bodem met opzet lager gemaakt om er meer mest te kunnen bergen en om te voorkomen, dat de gier weg vloeit. Door het afschutten van deze ruimte krijgt men een potstal. Veel al laat de verlichting veel te wen schen over. Door het verzamelen van de gier en de urine moet men natuurlijk een vochtigen stal krijgen en in vochtige, dompige stallen tieren alle schimmelplanten welig. Donkere stallen zijn voor jongvee, dat zich lichamelijk krachtig ont wikkelen moet, zeer nadeelig. Vochtige stallen veroorzaken dik wijls ziekten in luchtwegen, aldus het N. v. h. N. Uit een en ander meenen we te moeten afleiden, dat de potstallen zooveel mogelijk door groepstallen vervangen moeten worden. Van regeeringswege worden thans krachtige maatregelen genomen ter bestrijding der tuberculose, het be lang van onzen boteruitvoer eischt meer dan ooit, dat er bijzondere zorgen besteed worden aan de kwa liteit van dit product. Brengt men hiermede in verband, dat de stal- mestproductie als doel van de vee houderij meer en meer op den ach tergrond gedrongen wordt, dan is thans zeker wel het oogenblik ge komen om aan verbetering van de stalinrichting en het verplegen van het vee op stal te denken. Wie omtrent deze kwestie nadere bijzonderheden wil weten, schaffe zich de brochure aan van den heer H. M. Kroon, de verbetering der rundveestallen. Deze brochure wordt, zoolang de voorraad strekt, gratis beschikbaar gesteld door de afd. Landbouw van L. N. en H. Vlekziekte der varkens. Vanwege de directie van den landbouw is een blaadje verpreid over „de vlekziekte der varkens en hare bestrijding." Doel er van is, de veehouders en sommige vee artsen andermaal opmerkzaam te maken: a. Op de Rijksseruminrichting, die serum in overvloed in voorraad heeft en die dit voortdurend gratis ter beschikking stelt om de ziekte te bestrijden; b. op het feit, dat de aangetaste dieren bij den aanvang der ziekte en dikwijls bij herhaling met het serum moeten behandeld worden; c. op de noodzakelijkheid, dat thans in zeer verdachte plaatsen de se rumbehandeling aan de voorbehoe dende enting met cultuur behoort vooraf te gaan. In 1905 zijn van de 82,313 ge zonde varkens die ingeënt werden slechts 92 overleden, ofschoon de dieren ingeënt werden in streken waar de vlekziekte gewoonlijk veel slachtoffers maakt. Bij den boomkweeker P. Pels, in de Loete, te Hazerswoude, is dit jaar een reuzenpompoen gekweekt, die een omvang heeft van 1 M. 21 cM. en een gewicht van 15 K.G. Men kan dit kolossale natuurvoort brengsel vrij gaan bezichtigen. Uit Gent (België) ontvingen wij het verzoek om plaatsing van het volgende Tentoonstelling te Parijs 1906. Onder de hooge bescherming van de Heeren Ministers van het In wendige, Handel en Nijverheid en Arbeid en van Landbouw, wordt te Parijs in November 1906, eene internationale Tentoonstelling van Huishoudkunde ingericht. De afdeeling „Voeding" bevat o.a. afzonderlijke wedstrijden voor Bier, Boter en Kaas, welke zeer belangrijk beloven te zijn. Belangstellenden gelieven zich voor verdere inlichtingen te wenden tot het Commissariaat der vreemde af- deelingen, COUPURE, 15, te GENT (België). BUITENLAND. In het stervensuur. Het Russische blad Retsch geeft den volgenden brief, geschreven aan zijne moeder door den Russischen ingenieur A. Gordejew, die onder generaal Rennenkampf in Siberië (bij het Baikalmeer) werd veroordeeld en terechtgesteld. Hij schreef dien roerenden brief in zijn laatste levens uur: 12 Febr. Werchne Oedinsk. Liefste moederAls gij dezen brief ontvangt, is uw Alescha niet meer onder de levenden. Ik verlaat deze wereld in het bewustzijn van niemand leed te hebben gedaan en in het ge loof dat het hiernamaals beter zal zijn. Waart gij het niet, mijne lieve, die mij altijd voorhield, dat ons leven op aarde slechts voorbijgaand was Daar boven zullen we elkander dus wederzien, om nooit weêr te schei den. Toen ik gevangengenomen en in den kerker gezet werd, schreef ik u niet om uwe zielsrust niet te ver storen. Ik hoopte toen nog, dat na grondig onderzoek de waarheid aan den dag zou komen. Maar hoezeer heb ik me vergist I Op 10 Februari werden we tegen vier uur gewekt en we kregen, sla perig en verschrikt als we waren, de lange, gehectograplieerde akten van beschuldiging. Men zei er bij, dat we dien dag nog voor den krijgs raad zouden komen. Dit overviel ons als een donder slag .en we kwamen geheel onvoor bereid voorden krijgsraad. We hadden geen tijd gehad om getuigen te laten komen, we konden zelfs den inhoud van de beschuldigingen niet meer nagaan. De voorzitter verze kerde kortaf, dat geen rechtvaardi ging kon baten, want dat men van alles op de hoogte was. Toen ik daarop antwoordde, dat hel in dit geval ook overbodig moest zijn om iets ter verdediging aan te voeren, was men beleedigd en daarvan werd aanteekening gemaakt. Hoewel er 13 beklaagden en 70 getuigen waren, duurde de behande ling, of liever de comedie niet lang. Binnen 16 uur was ons lot beslist en 9 onzer werden ter dood ver oordeeld Nu blijft mij nog slechts één uur te leven Juist komt de griffier binnen, meldende, dat vier kame raden begenadigd zijn. Met ons be gint hij de zinnelooze, wreede on derhandelingen over de voorberei ding Was alles maar voorbij, want het is verschrikkelijk. Om ons heen een afscheid nemen voor eeuwig. Vrou wen, moeders en kinderen weenen, zelfs de soldaten, dig ons bewaken, storten tranen I Uw zoon echter rookt, maar weenen doet hij niet Gij, lieve moeder, hebt mij geleerd onzen vijanden te vergeven en voor hen te bidden. Gaarne wil ik hun vergeven, maar voor hen bidden, neen, dat kan ik niet. Het valt zoo zwaar op mijn leeftijd te moeten sterven, ofschoon men niemand kwaad heeft gedaan. Ach, moeder, mijne lieve moeder, bid gij voor mij en ook voor mijne vijanden, die alles hebben gedaan om mij en mijne kameraden in het verderf te storten Onze collega's logen, logen en de griffier schreef maar altijd door. Vaarwel, lieve moeder, vaarwel! „De zwarte hand". Te New-York is in de wijk der Italianen een groot gebouw van vijf verdiepingen met dynamiet vernield. Hoewel het grootste gedeelte van den voorgevel ineenviel, bleven de 96 per sonen, die zich in het gebouw be vonden als door een wonder on gedeerd. Men ziet hierin een wraak neming van een bende, die be kend is onder den naam van „de zwarte hand" tegen den eigenaar van het gebouw, den rijken bankier Ig- nacio Digivanni. Men weet, dat hij dikwijls bedreigingen ontving, nu echter schijnt hij zoo bevreesd voor de bende, dat hij verklaart van niets te weten en ook nooit dreigbrieven te hebben ontvangen. 17360 20044 f 1000, 1798 9460 9770 10154 12070 f 400. 4715 f 200. 976 1576 3675 6375 7551 10066 10779 11321 13283 15086 15868 16767 17251 18134 f100. Cuba. WASHINGTON. Een draadloos telegram van president Roosevelt den vorigen nacht ontvangen aan het de partement van oorlog gelast om on middellijk 6000 man troepen naar Cuba te zenden. WASHINGTON,30 Sept. Gussada, de Spaansche gezant hier, vroeg zijn ontslag aan de voorloopige regeering Hij deelde mede, dat dit geen daad van wrok was, maar hij beschouwde ditals zijn plicht, ten einde Roosevelt's politiek ten opzichte van Cuba te vergemakkelijken. De minister van binnenlandsche zaken Root is te Norfolk (Virginië) aangekomen van zijn reis naar Zuid- Amerika. Hij vertrok verder naar Washington. Mgr. Le Camus. f Gisterenmorgen is overleden mgr. Le Camus, die zulk een werkzaam deel nam aan de jongste vergadering der Fransche Bisschoppen. Mgr. Emile Paul Le Camus was 67 jaar oud. Hij werd geboren te Paraza (Dep. der Aude), den 21 Aug. 1839. Sinds 18 April 1901 was hij de plaats vervanger van mgr. Bonnefoy op den zetel van La Rochelle. Hij muntte evenzeer uit door godsvrucht als door kennis. R. I. P. Hedenmorgen te 6 uur werd te Enschede door den burgemeester het verbod op samenscholingen van meer dan drie personen voor de geheele gemeente afgekondigd. („Hbhl.") SASSENHEIM. De afd. v. d. Volksbond vergaderde gisteravond. Behalve, dat de R. K. Pers warm werd aanbevolen deelde de voorzit ter mede, dat de leden die zich op gegeven hadden voor lid van het Fanfare-korps Woensdagavond ter vergadering werden verwacht en degenen die nog wilden toetreden zich dan nog konden aanmelden bij het voorloopig bestuur. Wegens te late inzending moet een uitvoeriger verslag blijven lig- gek tot morgen. J. Ch. V. te H. Beste dank voor de berichten. Aanbevolen Bevallen: 29 Sept.J. M. Zwit- ser-Janssen, d. 30 Sept.: A. M. Visser-Bronkhorst, d. T. v. Zeist- Koenekoop, d. G. M. Groenendijk- Dam, d. J. H. Wassenaar-Peek, z. C. A. C. Jacobs-Stutterhmz. 1 Oct.A. C. Yreenegoor-Hoes, z. W. A. de Quastenit-v. IJperen, d. Overleden: W. v. Leen 5 j. d. Drossestraat. J. v. Eek 40 j. Ha- zepaterslaan. C. Wit 16 j. d. Ko- ningsteinstraat. G. L. v. I^ennep 61 j. Wagenweg. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen: T. M. van Andel Van Breugel, z. Overleden: A. H. vd Ven, 27 j. SPAARNDAM. Bevallen: C. H. DijkerDijk man, d. HEEMSTEDE. Bevallen: C. van Deursen Kokkelkoren, d.H. C. van der PolsVisser, d.M. A. Warmer damWijljes, z.J. C. Venings Alders, d.W. KulkVan Beelen, z.R. Ylstra—Noteboom, d. Overleden: P. C. Waller van Marken, 96 j. SCHOTEN. Bevallen: P. v. Wijkv. Ton geren d.Wv. HendrikxErhris- mann, d.J. KoekenLandsbergen d.J. KwastReinolda, d.N. van EekBoelhouwer, d.H. Steenkist Lamaitre d.P. v. d. Klugt Bilderbeek, d.H. v. Booren Kruiff, z.P. BrandtHaezenkamp, z.J. A. EekhoutSwitzen, z.T. Balk—Sterk, z.C. ArpsVan Dijk, z. Getrouwd: M. W. Wamsteker en C. N. Strietman. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. de Vos en G. Kouw H. v. Dam en G. v. Wal- stijn. Getrouwd: F. Braak en C. M. SpijkerH. A. Bultman en M. M. Avis. Bevallen: A. Hoogkamer Zandvliet, d. T. BeekmanTromp, d.A. TienstraBakker, z. ;M. Gran- neraanBeers, z.A. VisserHam z.A. v. GelderenBierhaus, z.A. D. v. Andel—v. Dien, d.L. Hogen- birkv. Meel, d.C. A. Tesselaar Dekker, z.K. J. StutPruim, z. H. Peet—Wessel. z.J. de Jager Markus, d.A. BaarsKoersveld d.; A. S. NymanZwart, d. Over leden: A. Mesman, 67 j. C. A. Dekker, 30 j.M. M. Franken, 2 m.H. P. Kooreu. 7 w.A. M. Has pels, 2 w.H. de Koe, 68 j. HILLEGOM. Getrouwd: W. Lommerse en P. Heemskerk. Bevallen: M. P. BeukersVis z. J. M. v. d. HulstStassen, z. M. G. v. RoodenHendriks, z. D. v. DijkKempershoek, d.A. M. WillemseKeijzers, d. Overleden: C. G. v. Saassen, 3 d., A. M. M. Hageman, 1 m. ZANDVOORT. Bevallen: G. Hulsbosch Langevëld. A. SietsemaZwemmer. Overleden: Jb. Keur, 6 w. 1 October. Amer. markt zeer vast. Russen zeer vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. Politierapport. Gevonden: 1 lorgnet in etui, 1 rozenkrans met kruis; 1 zakporte- feuille, 1 zakmesje, 1 boezelaar, 1 medaillon, 1 pakje ondergoederen, 1 ring met sleutels. Proces-verbaal opgemaakt wegens in gebruik nemen van gemeente grond, wielrijden zonder licht, over treding der drankwet, spelen met en om geld op den openbaren weg. Haarlem, 30 Sept. 1900. ADVERTENTIES. De Heer en Mevrouw JACOBS- Stutterheim geven hiermede ken nis van de geboorte van een ZOON. s|c Prijzen van f70. 39 200 267 202 274 369 338 405 513 695 604 773 666 982 1053 1052 1005 1082 1242 1222 1342 1320 1525 1663 1743 1804 1955 2014 2153 2212 2290 2254 2240 2360 2399 2421 2483 2497 2539 2596 2825 2851 2939 2954 2984 2963 3018 3157 3294 3466 3601 3739 3841 3922 4059 4087 4188 4230 4312 4323 4379 4673 4664 4767 4784 4854 4968 5081 5066 5092 5101 5217 5420 5502 5553 5946 5990 6103 6127 6141 6142 6215 6234 6311 6317 6490 6510 6533 6536 6615 6660 6705 6741 6754 6874 6912 6947 7066 7316 7371 7593 7604 7780 7882 7890 8002 8241 8536 8555 8667 8777 8978 9130 9270 9395 9501 9505 9623 9727 9796 9823 9953 9990 10070 10367 10403 10537 10576 10607 10768 10777 10785 10817 10971 11055 11258 11296 11364 11428 11609 11759 11818 11897 11944 11965 11968 12054 12174 12201 12208 12730 13002 13012 13162 13265 13326 13335 13336 13393 13546 13654 13685 13710 14063 14102 14154 14219 14262 14273 14283 14333 14468 14585 14696 14749 14841 14846 14953 15005 15078 15145 15158 15288 15408 15548 15577 15589 15726 15746 15836 15855 15867 15857 15878 15914 16117 16179 16306 16307 16402 16575 16657 16872 16867 16896 16945 17045 17031 17108 17175 17194 17244 17516 17601 17639 17694 17771 17769 17783 17832 17907 17915 17917 17919 18108 18227 18240 18348 18403 18470 18551 18664 18651 18939 18977 19136 19227 19385 19507 19615 19719 19869 19809 19832 19833 19992 20196 20127 20222 20470 20409 20543 20701 20793 20871 20820 20970 Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co; vorige koers Heden. 965/8 94 ex. Common Marine io% IO1/2 Pref. 291/4 291/g Common Steel Sh.. 46»/16 47 Topeka Sh. 105% 2e pref. Mexican 22% 23% Common Kansas Sh. 28 27% Pref. 58 58 Common Wabash 201/4 20 Norfolk Sh 1883/4 188»/4 Southern Rails 863/4 861/, Car Foundry Sh. 451/z 453/4 Common Erie 461/u 46% Missouri 35% 361/8 271/4 28 48i/2 49 43% 431/, Kon. Petroleum 739 735i/s Common Peru 151/g 15 49 483/4 471/4 471/4 222 220 Rusland Hope 681/2 691/4 Consols 68I/2 691/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3