Uit de Pers Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Vóór de overdracht van Bilderdijk's borstbeeld werd de feestrede gehouden door prof. dr. J. te Winkel, hoogleeraar te Amsterdam. Nadat de voorzitter der Bilderdijk- commissie, jhr. A. W. G. van Riems dijk, het doek had weggenomen dat tot dusverre de fraaie bronzen buste aan aller oog onttrokken had, werd dit door den directeur van het Rijks museum jhr. B. W. F. van Riemsdijk namens den Minister van Binnen- landsche Zaken voor het Museum aanvaard. Hij deed dit met een woord van dank aan den beeldhouwer voor zijn fraaien arbeid en aan de commissie, die 't plan tot huldiging van den dichter geopperd had, tevens belovende het een waardige plaats in de Museum hal te zullen geven. Toen werd nog het woord gevoerd door mr. M. W. L. S. Bilderdijk, ad vocaat te Utrecht, den jongsten klein zoon van den dichter, afstammeling uit het eerste huwelijk zijns groot vaders. De eerste der twee avonden, door de Bilderdijk-commissie georgani seerd, had gisterenavond plaats. Onder luide ovatie betrad dr. Kuy- per het spreekgestoelte, om te spre ken over Bilderdijk in zijn nationa le beteekenis. Onder de autoriteiten werd op gemerkt Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Haarlem's burge meester. Waterschappen. In de te Zuid- en Noord-Scher mer gehouden vergadering van het heemraadschap „De Eilandspolder" (N.-H.) is de heemraad D. Wage- maker, te Alkmaar, herkozen als hoofdingeland van den Noorder IJ- en Zeedijk. Tot dijkgraaf van den Eilands polder werd herbenoemd de Heer J. Smit Czn., te Groot-Schermer. Voorts is besloten te gelegener tijd de molens weder in werking te doen treden voor de bemaling. Het loopende jaar was een proef jaar voor de bemaling van den polder, zoo mogelijk alléén door een daartoe bestemd stoomgemaal, dat reeds verscheidene jaren naast de molens werkzaam is. Administratieve tentoonstelling. Aan de volgende personen en firma's is een onderscheiding toe gekend voor hunne inzending op de tentoonstelling op gemeentelijk administratief gebied: Gouden medaille Stand 1 Firma Samson Alphen (Z.-H.) H. La Ri- vière, Zwolle; 2 Erven J. J. Tijl, Zwolle; 3 J. A. Ruys, Handelsver- vereeniging Rotterdam, Amsterdam Den Haag7 J. H. Addicks Zn., Amsterdam; 9 Blikman Sarto- rius (N. V. kant. boekh. en drukk.), Amsterdam; 10 De Bar-lock Type writer Cy., Amsterdam; 11 E. Elias, Tilburg; 12 L. Fles en Co., Am sterdam; 13 B. J. Rubens Co., Amsterdam14 Julius Huf, Amster dam; 15 J. D. Posthumus, Am sterdam 16 P. Stokvis <fc Co., Den Bosch18 Rvkens Co., Nieuwer- Amstel; 20 Faddegon Co., Am sterdam Rotterdam; 21 D. de Clercq, Bloemendaal; P. Fer- man, technoloog, Amsterdam. V»rguld zilveren medaille: 17 Trading Co Late Perry Co., Amsterdam. Zilveren medaille: M. H. Hesse, Amsterdam; 5 L. J. Veerman, Heusden 8 Van Son Co., Deven ter; 19 L. Visscher, Zwolle. Bronzen medaille: 6 J. Arioni, Amsterdam. Examen Werktuigkundig ingenieur. Bij de van 14 tot 29 September te Bingen gehouden examens slaag den voor candidaat werktuigkun- dig-ingenieur de heeren: J. Boel stra, te Stiens (Fr.); Th. de Glop- per, te Aardenburg (Z.). Voor candidaat electro-technisch ingenieur de heeren J. E. van Brug gen, te Groningen; H. J. A. M. Engeler, te AmsterdamTh. O. Go- din, te Den HaagL. Proos Hoo- gendijk, te Gouda; L. van Nispen te Hoogeveen; J. Sybrandi, te Haarlem; A. Witholt, te Be verwijk, en A. Zuidberg, te Alkmaar. Goed nieuws voor den middenstand. Onder dit opschrift schrijft de „Mid denstandsbond": De jaarlijksche begrooting voorden Staat der Nederlanden heeft voor 1907 een groote verrassing gebracht voor onzen handeldrij venden en industri ële i Middenstand. 't Staat er met zoo weinige woor den. Bij hoofdstuk X stelt ZExc. de mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel een post voor ten bedrage van f 5000,ten einde, bij wijze van proef, een Onderzoekingsstation op te richten waar de middenstanders, zoo wel de klein-industriëelen als de win keliers, hun waren kunnen laten on derzoeken en zij tevens daarop betrek king hebbende technische adviezen kunnen bekomen. Wat het voornaamste hierin is en wij vestigen daarop vooral de aan dacht de minister stelt voor deze onderzoekingen enz. kosteloos te doen plaats vinden. Een eerste stap op den goeden weg. Reeds op het eerste Nederlandsche Internationaal Congres te Amsterdam in 1902 gehouden, werd naar aanlei ding van verschillende rapporten en besprekingen een conclusie van den heer Fiedeldy Dop aangenomen, waarin de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat van Regeerings- wege (rijk en hemeente) zouden wor den opgericht laboratoria, waar den middenstand kosteloos gelegenheid ge geven zou worden, koopwaren enz. te laten onderzoeken. Stakingsnieuws. Het geschil te Leiden tusschen pa troons en gezellen in het timmervak is, spijt de verschillende pogingen tot bemiddeling, nu reeds de vijfde maand ingetreden en duurt nog onverzwakt voort. De patroonsbond heet bezig te zijn aan het samenstellen van een loonregeling waarin alle timmerlieden zullen deelen die voor 15 October aan het werk zijn, maar de gezellen wil len er niets van weten vóór zij den grondslag waarop deze loonregeling zal berusten kennen. Op deze zaak van ondergeschikt belang zal dus de verzoening die door iedereen wordt begeerd afstuiten. De „Standaard" bevat de volgende driestar. Dienstboden. In het gewijzigde ontwerp voor ziekteverzekering zijn ook de dienst boden opgenomen, die het ontwerp van het vorig kabinet uitliet. Of dit een verbetering is? We betwijfelen het. De dienstboden vormen een be standdeel van 't gezinsleven, en in het Hollandsche huisgezin was het dusver wet en regel, dat het huisge zin ook voor deze leden van 't gezin, als ze krank waren, zorgde. Het Hollandsche huisgezin kwam hierbij van zijn gunstigen kant uit. Treffend was vaak de liefde, waarmee voor een kranke dienstbode gezorgd werd. Is het nu goed, is 't raadzaam in dien stand van zaken verande ring te brengen? Zeker, er zijn gezinnen, waarin men zich van een kranke dienst bode zoo spoedig mogelijk poogde af te maken. Maar dit zijn uitzon deringen en moet nu om die uit zonderingen dooreen zoo kostelijken trek van het huiselijk leven een streep gehaald Moet ook hier de wet de liefde verwoesten BINNENLAND. 'n Dolle stier. Bij de koeienmarkt heeft te Utrecht een dolle stier wederom heel wat opschudding en ontstelte nis veroorzaakt. Op den Leidschen weg nam het spelletje een aanvang. In blinde vaart kwam het dier den tunnel doorrennen en ging rechts den Catharijnesingel op. Onder een algemeen „sauve qui peut" stoof de menigte uit elkaar. Een groot aantal nieuwsgierigen volgde den stier, die daardoor steeds wilder werd en niets of niemand meer ontzag. Eeen sportkar, die door een jongentje voortgeschoven werd, werd een paar meter op zij geslingerd. Eenige werklieden, die zich met het herstellen van de tramrails bezighielden, wilden hem met schoppen en houweelen tege- moetgaan en tot stilstaan dwingen. Maar eilacie, indien zij niet spoedig op zij gesprongen waren, zouden er zeker een paar op de horens ge nomen zijn en de anderen met de hoeven kennis gemaakt hebben. Politieagenten en „mannen van het vak" trachttenjmet touwen den vluchteling te vangen, maar het was alles vergeefsch. Het was niet mogelijk hem te naderen. De Bilt- sche lassowerper Coole had bij deze gelegenheid misschien wel goede diensten kunnen bewijzen. Niettegenstaande de verordening rende stieroom pardoes door het park Nieuweroord en bracht hier een panischen schrik onder de dienstmeisjes en de aan haar zorg toevertrouwde kinderen tweeg. Twee kleintjes werden tegelijkertijd op zij gesmeten. Daarna weer een en nog een. De toestand begon kritiek te worden. Voor de H. B. 8. met 5-jarigen cursus kreeg een oude man, die niet spoedig genoeg op zij kon strompelen, een flinken opstopper. Nabij de Schroeder van der Kolk- straat maakte hij het nog bonter door een kind op de horens te ne men en twee meter hoog op te werpen. Met een bloedend hoofd en verschillende kneuzingen bleef het liggen. Langs het ziekenhuis ging het dier de Westerkade op en zette al daar de kroon op het werk, door zeker wel tien menschen tegelijk onder den voet te loopen. Het dol le dier rende overal doorheen en koelde nabij den overweg zijn woede zelfs aan een onschuldig houten hek. Daarop draaide het de Vaartsche straat in, gevolgd door een steeds aangroeienden hoop nieuwsgierigen. Opnieuw kwam het op den Catha rijnesingel aan. Het einde van den dollen rit was echter nabij. Nabij de Schroeder van der Kolk- straat had een met een geladen revolver gewapende brigadier zich achter een boom opgesteld en toen de stier hierachter vandaan kwam en juist met een geweldigen sprong op zijn belager wilde toeschieten, klonk een schot en viel de vluchte ling midden in het voorhoofd ge troffen ter aarde. Eenige slagers deden het verde re werk en eenige oogenblikken later werd het dier op een vracht wagen naar het abattoir vervoerd. Ziedaar het tragische einde van een tragische geschiedenis. (,,U. D.«) f 180,000 te kort. Notaris Vos te Amersfoort is ge arresteerd. Gesproken wordt van een tekort van f180,000. Reeds lang liepen te Amersfoort geruchten, dat de zaken van dezen notaris minder goed stonden. Verhooging van den melkprijs. Het „Handelsblad" schrijft: Door de verschillende boeren, die aan de groote melkinrichtingen te Amsterdam geregeld melk leveren, worden den laatsten tijd hoogere prijzen dan vroeger gevraagd, om dat de kaas- en boterprijzen geste gen zijn. De boeren beweren meer profijt van melk te kunnen trekken, indien zij er kaas en boter van maken, redenen, waarom zij meer geld voor de melk verlangen. In verband hiermede is door de betrokken personen getracht een overeenkomst tusschen de alhier gevestigde melkinrichtingen tot stand te brengen, om den prijs één cent per heele flesch te ver- hoogen. Naar wij vernemen moeten ech ter eenige inrichtingen niet met de voorgestelde verhooging accoord zijn gegaan, zoodat deze naar alle waarschijnlijkheid voorloopig wel zal uitblijven. Kras oudje. In het Friesche dorp S. heeft een 94 jarige weduwe nog een paar toertjes in een draaimolen meege maakt. Raadselachtig. Een vermogend inwoner van Noordeloos ontving dezer dagen een aangeteekenden brief, met een in houd van f 500. Daar noch afzen der noch bestemming bekend zijn, en de geadresseerde geen vrienden of betrekkingen heeft te Breda, van waar die brief afkomstig is, weet men nog niet, welke bestemming aan dat bedrag moet gegeven wor den. De 100.000 Naar we vernemen is de f 100.000. der Staatsloterij ditmaal gevallen te Rotterdam en wel ten kantore der firma Van Marle Nierstrasz. Het lot was verdeeld in 1/5 en 2/10 en 12/20, die alle te Rotter dam, meest door werklieden getrok ken werden. Niet kwaad bedacht. In den hoek van 't raam van het speelhuis Hofwijck, Hofwijek straat te 's Gravenhage staat thans een bordje „Wegens sterfgeval ge sloten." „Vad." Hij had de fluitziekte. Uit een plaatsje uit den omtrek van Breda wordt aan het Dagblad van N.Br. geschreven Een paartje leefde hier genoeg lijk in de wittebroodsweken. Wat was 't leven zoet en vredig. Geen enkel wolkje aan den blauwen hu- welijkshemel. Toch, op 'n middag gebeurde 't. Zij zou soep opscheppen bij 't mid dagmaal, en nu stond de pot al op 't vuur zonder dat er rijst in huis was. Een dienstmeisje was er niet en zij kon den pot niet alleen laten. Zij tobde, wilde toch graag 't manne tje een voedend middagmaal ver strekken. Daar piepte 't vinkje in de bam boeshouten kooi. Tjiep, tjiep. En ze kreeg 'n idee. Waarom zou ze 'tniet eens probeeren? En in den pot gleed uit een grauwen zak een half pond vogel zaad. Twaalf uur kwam hij en zij aten. Zij loerde angstig naar hem, die at en at als merkte hij niets. En ze was vriendelijker dan ooit voor hem. Na den eten vroeg hij om een boodschap te zenden naar den dok ter. Hij gevoelde zich niets goed. Krampen en maar steeds aandrang om te fluiten. Zij hevig ongerust. Hij floot maar den eenen deun na den andere. ....Maar praat nu eens verstan dig met me," smeekte ze. Hij floot maar en floot en schreef fluitend een briefje naar den dok ter, die na een uurtje kwam. In dat uurtje had manlief zijn gefluit geen minuut onderbroken. Eu toen de dokter er was, floot hij het hoogste lied daarbij knip- oogend tegen den medicus. ,,'t Is duidelijk," zei de de dok ter meewarig tot het ongelukkige vrouwtje, „je man heeft de fluit ziekte. Wat heeft hij gegeten?" En toen kwam het hooge woord eruit: „Vogeltjeszaad." „O", zei de dokter, dan fluit hij net zoo lang tot het zaad geheel verteerd is. „Maar ik dan", stotterde vrouw lief, „ik heb er toch ook van ge geten, en ik fluit toch niet." „Dat wil ik wel gelooven, her nam de medicus, jij bent ook de pop. Toen kon de man zich niet meer houden en barstte in schaterlachen uit. „'tZaad is verteerd," zei de dok ter. Ongelukken. Te Kessel (Limburg) is de tuinier v. d. M. bij het boomsnoeien uit een boom gevallen en kort daarna aan de gevolgen bezweken. Een man, die te Amsterdam in de Pretoriusstraat voor eenige spelende kinderen een bal uit een stapel stee- nen wilde zoeken, had daarbij het ongeluk, dat een trottoirband tegen een zijner beenen viel, met het ge volg, dat dit lichaamsdeel brak. De man, H. de Dood, genaamd, werd naar het „Onze Lieve Vrouwe Gasthuis" vervoerd, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. Op het Damrak te Amsterdam is een man door een tramwagen aan gereden, met het gevolg, dat hij een paar ribben brak. De bestuurder van den tramwagen had door bel len tijdig gewaarschuwd. In stede op zij te gaan, wilde de man op het laatste oogenblik nog oversteken waarbij hij struikelde. Eene bejaarde dame, weduwe, die in de Spaarndamnierstraat te Am sterdam achter een stilstaand rijtuig omloopende, de straat wilde over steken, werd door een tramwagen zoodanig aangereden, dat zij een pols brak en twee bloedende wonden aan het hoofd kreeg. Een 17-jarige jongtn, in de J. M. Kemperstraat te Amsterdam is met een duiven plat waarop hij stond naar beneden gevallen. De knaap is met inwendige kneuzingen in het binnengasthuis opgenomen. Een fietsrijder die op de Nassau- kade te Amsterdam een stoomfiets nabij wou blijven, had het ongeluk met zijn fiets te vallen, waarbij hij een hevigen smak op de steenen deed. Onder een grooten toeloop van men schen werd hij in bedenkelijken staat in de apotheek van Giltay op het Nassauplein binnengedragen en na verbonden te zijn van daar naar het gasthuis overgebracht. Branden. In de buurtschap Ekeris, gemeen te Woudenberg (Utr.) zijn twee bergen met hooi en koren, toebe- hoorende aan den landbouwer Rob- bertse, in brand geraakt. Hoewel de brandspuit uit de buurtschap „De Hole voet" spoedig aanwezig was en bijna onmiddellijk water gaf, zijn de beide bergen toch ge heel afgebrand. Woning en schuur bleven gespaard. Men gist, dat de brand ontstaan is door kinderen, die met vuur speelden. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. In de Huidekooperstraat te Am sterdam is een automobiel in brand geraakt, waarna het vuur door de brandweer met zand werd ge- bluscht. Terwijl de bewoners afwezig wa ren, ontstond te Hengelo brand in een blok van vier woningen in Klein Driene, eigenaar de heer We vers. De middelste woningen, be woond door Wilmink en Ten Hove, brandden geheel uit, terwijl niets werd gered de twee andere kregen waterschade. Een en ander was ver zekerd. Te Strijp (N.-B.) is eene werk- manswoning, toebelioorende aan de firma Elias Co., afgebrand. Huis en inboedel waren verzekerd. Te Boven-Smilde is de boerderij van den heer Gruben geheel afge brand. De inboedel ging verloren. Alles was verzekerd. Verkiezing Kamer van Koophandel en Fabrieken. Burgemeester en Wethouders ma ken bekend, dat op Maandag 5 November a.s. eene verkiezing (pe riodieke) zal plaats hebben van 5 leden van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, waartoe door kiesgerechtigden voor die Kamer stembriefjes kunnen worden ingele verd ten raadhuize, van des voor middags 9 tot des namiddags 1 uur. Burgemeester en Wethouders ge ven kennis, dat bij hun besluit van 27- September jl. aan de beschikking van 8' Mei 1839, waarbij vergunning is vsrieeud tot oprichting van eene bakkerij in het perceel Groote Hout straat 102, eene nadere voorwaarde is vérbonden. De Commissie van Beheer van het Koloniaal Museum der Maat schappij van Nijverheid alhier heeft zich bij verzoekschrift tot den Raad der Gemeente gewend om, de stede lijke subsidie van f 1000.in dit en voorgaande jaren aan deze instelling toegekend, ook op de volgende be grooting te willen uittrekken. De Com. merkt op, dat het Koloniaal Museum, dat niet over eigen midde len beschikt, geenszins zonder den steun van stad en land kan bestaan, en vertrouwt, dat dezelfde overwe gingen, welke den Raad tot nu toe geleid hebben tot de toekenning eener jaarlijksche bijdrage aan deze zoo nuttige instelling, ook thans voor voor de inwilliging van dit verzoek zal pleiten. Een exemplaar van het jongst verschenen jaarverslag, dat aangaan de ^doel, inrichting en werking van het Koloniaal Museum alle inlich tingen geeft, is bij dit verzoek ge voegd. Het Bestuur van de afdeel ing Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, verzoekt bij request aan den gemeenteraad ook voor 1907 een subsidie van f100 te mogen ontvangen, ter tegemoetko ming in de bestrijding van de kosten, verbonden aan den Tuinbouw-win- tercursus, die ook met den steun van het Rijk alhier wordt gehouden en van welken aan B, en W. een verslag over 1905 werd toegezonden. Het bestuur zou gaarne ook voor den volgenden wintercursus gebruik maken van twee der lokalen van de school aan de Parklaan. Het Bestuur der Afd. Haarlem van den Nederl. R. Kath. Volksbond richt tot den Raad der gemeente het verzoek om de subsidie groot f200, voor hare teekenschool „St Jozef' ook weder voor het volgende jaar te mogenjj ontvangen. De afdeeling Plaarlem der Noord- Holl. Vereeniging „het Witte Kruis" die volgens Raadsbesluit dd. 25 October 1905 voor het jaar 1906 ten behoeve van het 2e Volksdouche- badhuis aan het Leidsche plein eene subsidie geniet tot een bedrag, dat zal blijken noodig te zijn, om de in komsten van meergenoemd br dhuis in dat jaar in overeenstemming te brengen met de uitgaven, doch in geen geval hooger dan 11000 verzoekt aan den Raad, ook voor 1907 in het genot van genoemde sub sidie te worden gesteld, aangezien de inkomsten van het badhuis nog niet voldoende zijn om de exploitatie kosten te dekken. Uit het proces-verbaal van de op neming der kas van den gemeente ontvanger blijkt: Dat het saldo der ingeleverde rekening over het jaar 1905 bedraagt. f 778,251.685 Dat de ontvangsten over den dienst van 1906, met inbegrip van het saldo ad fl09,183;315der gewo neinkomsten en uitga ven van de goedge keurde rekening over 1904, bedragen f 1,491,918.25 f2,210,169.935 Dat de uitgaven over den diénst van 1906 bedragenf2.100,238.59 Zoodat in kas be hoort te zijnf 109,931.345 Provinciale Staten schrijven een geldleening uit nominaal f350,000, in obligatiën van f1000, rentende 31/2 pCt. 'sjaars. De rentebetaling- geschiedt halfjaarlijks, de eerste coupon vervalt 31 December a. s. De aflossing is geregeld als volgt: in 1907 ten minste f4000, in 1908 tot'en met 1934 telkens ten minste f 8000; in 1935 tot en met 1965 telkens ten minste f 4000, in 1966 tot en met 1967 telkens ten minste f3000. De inschrijvingsbiljetten worden ingeleverd op 17 October a. s. ter Provinciale Griffie alhier. Aanwezig is bevon den Bankpapier, munt- papier en diverse muntspeciënf81,648.035 Ander geldswaardig papierf28,283.31 f109,931.345 HaarlemHercules 32. Op het nieuwe terrein van Her cules, dat met zijn in aanbouw zijnd clubgebouw een prettig geheel vormt, vond deze wedstrijd plaats. Beide elftallen zijn nagenoeg vol ledig. Haarlem trapt af maar direct gaat Hercules er van door met den bal en houdt geruimen tijd het spel op Haarlem s helft, maar door het weinig doortastende spel der Her cules-voorhoede en het goed verdedi gen van Stel komt het niet tot doel punten, daarna is het spel meer ver deeld met Haarlem iets in de meer derheid eerst doelpunt Haarlem met een zacht rollertje, kort daarna komt Haarlem's tweede punt van een strafschop door Ouwen, die, meenende dat er voor een overtre ding gefloten was, den bal in zijn handen opvingVan der Dussen gaf Snellen met een hard schot weinig kans. Kort voor de rust maakt Haarlem het derde punt door Van Hasselt. Na de rust pakt Hercules flink aan, vinnig wordt er gewerkt, de Haarlem verdediging heeft handen werk. Stol werkt voor twee, toch weetHercules tweemaal het net te vinden, maar hoe er ook door Her cules gewerkt wordt, het derde punt wil maar niet komen, zelfs had Haar lem haast nog voor de vierde maal gedoelpunt, een mooi schot van Bijleveld gings rakelings den paal. Einde komt met een 3—2 overwin ning van Haarlemeen gelijk spel zou de verhouding beter hebben uitgedrukt. De speelqualiteit hadnogal te lijden door de oneffenheden van het terrein dat bovendien door de droogte kei hard was. Het „Sportblad" deelt mede, dat de voetbalvereeniging H. F. C. voor de bekerwedstrijden heeft ingeschre ven met een veteranencombinatie, een voorbeeld, zegt het blad, dat navolging verdient, indien het de veteranen tenminste werkelijk om een goeden dag sport te doen is en er geen pretje van wordt ge maakt. Ook zijn door enkele bekende vroegere spelers van R. A. P. te Amsterdam pogingen gedaan tot het vormen een veteranenelftal voor de Holdert-beker-competitie. „Toonkunst" afdeeling Haarlem heeft in studie genomen Koch's ora torium „Von denTageszeiten". Deze tweede uitvoering in ons land van dit werk zal plaats hebben 1 Februari 1907, met medewerking van me vrouw A. LomanLutkemann, me vrouw Nelly van der BiltVerneo, den heer Kogman (uit Frankfort( en den heer Thom. Denijs. Voor de be geleiding zal het Utrechtsche orkest zorg dragen. „GemengdKoor"te Rotterdam onder leiding van Georg Rijken, zal Haar lem voor zijn en dit werk reeds 18 December a.s. uitvoeren. Ter gelegenheid van hun zilve ren jubilé als leden van het Zang koor „Te Deum laudamus" werd hedenochtend te 8 ure in de St. Josephskerk alhier eene plechtige H. Mis opgedragen voor de h.h. Elfring, Steflens, Roekens, Wests- ling en Puts. Het hoogaltaar was in feestdos, en mgr. Dankelman officiëerde. De plechtigheid ving aan met het Veni Creator. Na de kerkelijke plechtigheid werden de jubilarissen door den HoogEerw. Heer Deken in de pas torie gecomplimenteerd. Naar aanleiding van het voor nemen der regeering tot stichting van een bureau voor gratis-onder zoek van handelswaren en gebruiks artikelen, ten behoeve van den handeldrij venden en neringdoenden middenstand, werd gisteren te Am sterdam een vergadering gehouden van bestuurderen der voornaamste particuliere laboratoria hier te lande. Aan een commissie, bestaande uit de heeren H. Baucke, techno loog te Amsterdam, dr. J. H. van 't Hoff, te Rotterdam, dr. H. W. Salomonson, te Amsterdam, N. van der Sleen, alhier, en dr. E. van de Stadt, te Zaandam, werd de ver tegenwoordiging van de belangen der particuliere laboratoria in deze aangelegenheid opgedragen. A r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2