Uit den Omtrek Aan de vrouwen wier zenuwen zwak zijn. Kerk en School SPORT. Kunst en Wetenschap Land en Tuinbouw. Laatste Berichten. Gemengde Berichten 382ste Staatsloterij. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. Gistermorgen werd in het Noor- derspaarne een witte aal gevangen. Het dier is opgestuurd naar Artis. De toestand van den heer mr. F. A. Bijvoet blijft nog steeds zorgwek kend, ofschoon de afgeloopen nacht Vrij rustig mocht heeten. De tempe ratuur is nog 37,5 graden. Op 15 October a.s. zal het vijf-en- twintig jaar zijn geleden, dat de heer C. V. Antonisse, administratief amb tenaar aan het Bureau van open bare werken alhier zijne betrekking aanvaardde. Door den Directeur van het open baar slachthuis, den heer J. H. van Oijen, is zijne nieuwe woning aan den Schalkwij kerweg in gebruik ge nomen. Uit het driemaandelijksch over zicht van den toestand der Onderl. Brand waarb. Ver. voor deze gemeen te blijkt het volgende: Aantal deelhebbers op 1 Juli j.l. 963. Vermeerderd door toetreding met 19. Aantal deelnemers op 1 Oct. 982. Verzekerd kapitaal op 1 Juli j.l. f 4761903. Vermeerderd door toe treding 56600. Verzekerd kapitaal op 1 Oct. j.l. f4818503. Schermwedstrijd. Uitslag van den wedstrijd „Voor Vaderland en Koning" alhier: Personeele wedstrijd, geweer le pr. Sjerp, Amsterdam, 2e pr. Dui zendstra, Amersfoort, 3e pr. E. van den Anker, alhier. Duel degenle pr. Duizendstra, Amersfoort, 2e pr. Van Ronnen, Leiden, 3e pr. Schoonheit, Rotter dam, 4e pr. Keyzer, Den Haag. Colonne sabel. Eereprij s Excelsior" Den Haag. le pr. Onderling kunst genot, Den Haag, 2e pr. Mars al hier, 3e pr. Grenadiers en Jagers, Den Haag. Colonne geweer Eereprijs, Mars, alhier, le pr. Pro Patria, alhier 2e pr. Vrije Wapenbroeders, Den Haag. Colonne lange stok le pr. Bataaf, alhier, 2e pr. Vrije Wapenbroeders, Den Haag, 3e pr. Oefening staalt Spieren, alhier. Schoonheidswedstrijd (floret) le pr. E. Nieuwenhuis, Den Haag, 2e pr. Okker, Amsterdam, 3e pr. F. Wesseling, Amsterdam. Sabelle pr. Dh. Doovens, Am sterdam, 2e pr. Wesseling, Amster dam, 3e pr. E. Nieuwenhuis, Den Haag. De Prot. Kiesvereeniging (Christe lijk-Historischen)besloot gisteravond bij de herstemming voor den Ge meenteraad op Donderdag e. k. de eandidatuur van den heer A. H. Smulders te steunen. De neutrale Kiesvereeniging „Bur gerplicht" toont hare neutraliteit, door het steunen van den tegen- candidaat van den heer Smulders. Kellner? riep een m'nheer, die dineerde in een restaurant, dat, wat er aan het eten ontbrak, wilde ver goeden door het geven van tafelmuziek. 'Blieft, m'nheer? Zeg asjeblieft aan den dirigent van het orchest iets droevigs, heel zacht te spelen. Ik zou wel eens willen zien, of dat misschien niet een ver zachtenden invloed op dezen biefstuk zou kunnen hebben. OVERVEEN. Er is hier gisteren feest gevierd door leerlingen en oud leerlingen der R. K. Zusterschool wegens het 12l/2-jarig bestaan dier inrichting. BLOEMENDAAL. De Heer J. W. A. Immink, burgemeester en secretaris alhier, die op 5 October a. s. 25 jaar aan het hoofd dier gemeente staat, werd na zijn opleiding te Ooster beek en Amerongen in de gemeente administratie in 1876 benoemd tot burgemeester en secretaris van Nieu- wendam, in 1877 tevens van Buik sloot: in 1881 werd hij burgemeester alhier. De Heer Immink was in 1848 geboren te Amerongen, waar zijn va der toenmaals notaris en burgemeester was. De Heer Immink heeft in al die jaren zijn beste krachten aan den groei en bloei zijner schoone gemeente gegeven. Onze gemeente, destijds een klein dorp, is thans een welvarende gemeente van 7000 zielen geworden. ALKMAAR. De gemeentebegrooting voor 1907 door B. en W. den Raad aangeboden, bedraagt in ontvang en uitgaaf beide een som van f735,301. Zij wordt geopend met een voordeelig saldo van den dienst 1905 groot f21,703. Voor buitengewone ontvangsten wor den geraamd geldleening voor het openbaar slachthuis tot een bedrag van f218,000, en f 100,000 voor tijde lijke geldleening voor kastleening be stemd. Onder de uitgaven komen voor jaarwedde burgemeester f 3000 vroeger t'2500; idem wethouders f1500, vroe ger f 1000id. secretaris f 3000, vroe ger 2500id. ontvanger f 2400, vroe ger 2000. Deze verhoogingen zullen, indien ze door den Raad worden aangenomen, worden voorgesteld aan Ged. Staten ter goedkeuring. BERGEN. De Kennemer Sportclub zal morgen weder concours houden op de baan alhier, waarbij nog eens een harddraverij op de korte baan voor alle paarden zal gehouden wor den, maar die nu op een andere wijze zal worden ingericht. Er zullen tel kenmale 2 paarden loöpen. De eige naars, die ten 12 uur niet aanwezig zijn, zullen met hunne paarden niet meer kunnen mededingen. In het ge heel zijn voor de verschillende num mers 84 paarden ingeschreven, waarvan 13 voor de korte baan. De totalisator zal weder op het guldensterrein werken. HOOFDDORP. Bij de hengstenkeu- ring voor het stamboek alhier waren aangeboden 39goedgekeurd tot dek king 36. Aangehouden de hengst van de Wed. Veefkind, alhier; A. Rooden- burg, alhier, en de Wed. Lelieveld, te Middelpolder. HILLEGOM. Niettegenstaande het politiepersoneel met het oog op de veelvuldige diefstallen van bloembol len weder met één man is vermeerderd, blijven echter deze diefstallen aan de orde van den dag en is thans weder, zeker om het bewijs te leveren, dat uitbreiding van de politie doelloos is, bij een der Raadsleden een mand tul pen ontvreemd, zonder dat van de(n) dader(s) iets bekend is. SASSENHEIM. De Afd. van den N. R. K. Volksbond vergaderde gelijk wij reeds in het kort meld den Zondagavond. De voorzitter .deed mededeeling dat door hen die zich opgegeven hadden als lid van het Fanfare korps, met den Directeur van de onderafd. St. Gregorius te Leiden was vergaderd en Woensdagavond te 8 uren zou men daarvoor weer bijeenkomen. De mededeeling, dat de Winter- cursus land- en tuinbouw de vol gende maand zal aanvangen, deed iemand de opmerking maken, dat door enkele sprekers op ver gaderingen van vakbelangen voor kinderen minder gewenschte 'onder werpen worden behandeld. De be doelde vergadering was er niet eene van den Volksb. en het onderwijs in den wintercursus was niet aan stootelij k, zei de Voorzitter, wat evenwel een der leden niet weer hield tegen zulke neutraliteit te protesteeren. De voorz. nam hierop het woord, om de Kath. Pers eens warm aan te bevelen, en hij hoopte dat allen zich op het Kath. Dagbl. dat op heden GRATIS werd verspreid zou den aboneeren en met hunne ad- vertentiën zouden steunen. De heer van S. sloot zich hierbij aan en gaf een voorbeeld uit deze streek, waaruit duidelijk is op te maken, hoe zijn beweren, dat de Neutrale Pers te veel door Katho lieken gesteund wordt, gegrond is. Waarom dien steun nu de Kath. Pers onthouden Spreker las nooit anders dan kath. bladen en maakte zich toch sterk, op zijn minst evengoed op de hoog te te zijn met nieuws enz. als lezers van neutrale bladen. Nog vroeg iemand het woord om als zijne meening mede te dee- len, dat het hem voorkwam, alsof aan een der voorstemmers over het voorschot van f 200 voor het Fan farekorps eenige voorrang was ge geven, wat de voorzitter weerlegde, waarop de Barbara afd. en de jspaar- kas nog eens terdege besproken werden. Hierbij werd aangedrongen meer bekendheid aan de afdeeling te ge ven, door meer vergaderingen te Warmond te houden. 't Zou door het bestuur in over weging genomen worden en, zoo mogelijk, zou gevolg gegeven wor den aan dit verzoek. De Voorzitter sloot hierop de ver gadering. AALSMEER. Aan het toelatings examen voor de Rijkstuinbouwwinter- school alhier, namen 15 candidaten deel; 12 slaagden, waaronder één meisje. ZAANDAM. Alhier is de alge- meene vergadering van den IN. H. B. B. gehouden. In een zeer keurig verslag gaf de heer W. Rauch de uitslagen der ge houden seriewedstrijden te Alkmaar. Daarna werd besloten ook dit seizoen weder op de Paaschdagen ser;ewed strijd en te houden. Men hoopt weder om in Alkmaar een beschikbaar ter rein te vinden. In principe werd besloten stappen te doen, om erkenning te krijgen van den Nederlandschen Voetbalbond, ter wijl de Amsterdamsche^ Voetbalbond zal worden aangezocht zijne medewer king te verleenen. Besloten werd dit jaar competitie wedstrijden te houden, aanvangende 7 October. In de eerste klasse werden inge deeld „V. Z. V. V. I", alhier„D. E. C.", Amsterdam; „B. V. V.", Bloe- mendaal„Sport", Hoorn, en „Alc- maria Victrix", Alkmaarin de twee- de klasse: „V. Z. V. V. II", alhier; „Transvaal", alhier; „V._ V. V. II", Amsterdam en „Volharding" Hoorn. Het bestuur werd als volgt samen gesteld A. J. Frederiks, alhier, pre sident C. A. Among, alhier, secreta ris; A. van Duijn, penningmeester; J. Bossert en J. H. Bergmeijer, com missarissen. De afgetreden voorzitter, de heer L. van Buren Lensinck, uit Hoorn, oprichter van den bond, werd tot eere-lid benoemd. WORMERVEER. Tot tuinman-park opzichter in het Wilhelminapark alhier is uit 109 sollicitanten benoemd de Heer E. Fokkema, te Gorredijk. Ingezonden Mededeeling. In de advertenties vindt men dik wijls beloften die niet van bewijzen vergezeld gaan. In de advertenties der Pink Pillen is het bewijs naast de be lofte te vinden. De Heer van Driel, te Anna Jaco- bapolder, schrijft ons: „Ik zie mij tot mijn vreugde ge-, drongen u kennis tc geven van het succes door mijne vrouw met de Pink Pillen verkregen. Mijn vrouw leed aan erge zenuwzwakte. Van af haar jeugd heeft zij een neiging gehad tot bloedarmoede en tot verzwakking van het zenuwstelsel, gepaard met ander- daagsche koortsen. Door het lezen der getuigschriften en de gesprekken van goede bekenden vernam ik de ge lukkige en snelle genezing van tal van menscher. door de Pink Pillen, wat mij deed besluiten ze ook door mijne vrouw te doen gebruiken. De uitslag is overtuigend en snel geweest. Wei nig tijd na met de behandeling te zijn begonnen, gevoelde mijne vrouw zich veel sterker, hare zenuwkracliten waren toegenomen, jzij had geen koorts meer en ondervond een groot gevoel van behaaglijkheid. Zij heeft gedu rende eenigen tijd het gebruik voort gezet om hare genezing volkomen te maken, en nu verkeert zij in den bes ten gezondheidstoestand die mogelijk is." De zenuwzwakte is een kwaal die meer bij de vrouwen dan bij de man nen voorkomt. Dat komt zeker daaruit voort, dat de vrouw een zwakkere ge aardheid bezit en haar physieke weer stand geringer is. In die omstandig heden is de vrouw verplicht heel dik wijls aan hare zenuwen hulp en bij stand te vragen. Bovendien is de zenuwgevoeligheid veel grooter bij de vrouw dan bij den man. Een klei nigheid verontrust de vrouw, doet haar aan, slaat haar ter neer. Dat alles maakt datde zenuwweerstand der vrouw zeer spoedig verstompt, en dat bij haar Zenuwstoringen plaats hebben. De Pink Pillen genezen die zenuwaandoe ningen zeer goed, omdat, tegelijker tijd dat zij de physieke krachten ondersteunen, wat maakt dat men niets aan de zenuwen te vragen heeft, zij het zenuwstelsel verzorgen, het op wekken en versterken. Inderdaad zijn de Pink Pillen de beste bloedherstel- lers en de volmaakte versterkers der zenuwen. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van der Hul, Jansstraat 28. De Katholieke Universiteit. Naar de „Geld." met zekerheid verneemt, worden op last van H. H. D. D. H. H. de Nederland- sche bisschoppen in alle parochiën des lands comité's opgericht, ten doel hebbende het bijeenbrengen van gelden, benoodigd voor de stichting der Katholieke universi teit. R. K. Sanatorium. In de Zondag te Utrecht gehou den vergadering der R. K. Weten schappelijke Vereeniging werd op voorstel van den heer dr. N. van Spanje, geneesheer-directeur van het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam, de wenschelijkheid uitgesproken om spoedig een R. K. Sanatorium voor longlijders op te richten. De vergadering werd voor een gedeelte bijgewoond door Mgr. den aartsbisschop en diens vicaris-ge neraal. Onder voorzitterschap van den Heer Z. Gulden, uit Amsterdam, is te Utrecht, op uitnoodiging van den Alg. Ned. Opzichters- en Tee- kenaarsbond, eene vergadering ge houden om te geraken tot invoe ring van akten van bekwaamheid voor technici. Besloten werd eene commissie te benoemen, die de wenschelijkheid dezer akten zal onderzoeken door gegevens uit binnen- en buitenland te verzamelen. Elke organisatie zal twee verte genwoordigers in die commissie aanwijzen. Auto en wildstrooperij. Het allernieuwste op het gebied van wildstrooperij is wel de automobiel, in dienst van de wildstrooperij. Voorzien van een helderschijnend, breed uitstralend licht aan den voor kant en aan de achterzijde, beweegt zich de automobiel langzaam over den breeden weg. Achter hem, volgend den stralen bundel. komt een tweede automobiel, die zich zigzagsgewijze over den weg beweegt en al het wild, hazen zoowel als konijnen, die op het licht af komen en zich niet snel genoeg onder de voeten uitmaken, eenvoudig verplet tert. Deze methode wordt reeds in toe passing gebracht op de groote wegen aan de Belgische kust: de Koninklijke Vereeniging tot bescherming van die ren te Brussel heeft er de aandacht op gevestigd van de betrokken auto riteiten. Naar de Nbr. verneemt, is de zeer- eerw. pater G. van den Eisen in Amerika reeds op de terugreis. Het nieuwe instituut voor het on derzoek van kanker te Heidelberg, zal in de eerste vijf jaar worden bestuurd door prof. Czerny onder wien als geneesheeren in de kliniek werkzaam zullen zijn de doktoren Werner en Liebl en voor biolo gisch chemische onderzoek i «gen prof. V. Dungern, voor parasitolo- gische dr. von Wasielewsk'. Het verslag van de pas gehouden internationale conferentie voor kan keronderzoek wordt opgenomen in een speciaal nummer van de Zeit- schrift für Kreksforschung. De Italiaansche minister van schoone kunsten heeft aan den bur gemeester van Rome geschreven, dat hij gaarne zou zien dat te Rome een museum van het middeleeuw- sche Rome werd gesticht. De minis ter zou het willen vestigen in den Engelenburcht. Een botanischhospitaal. Amerika laat zich toch maar niet van zijn originaliteits-record verdrin gen, zooals blijken kan, uit het feit, dat te Washington een bota nischhospitaal werd opgericht. De minister van landbouw nam de inrichting onder zijn hooge bescher ming. Men zal er college geven in de pathologie der planten en antisep tische proeven op de planten doen. Bij het opsporen van de plant-ziek ten heeft men er al 500 ontdekt. De meest door ziekte bezochte plant is de wijnstok. Bijen. In onze provincie zijn de imkers dooreengenomen zeer tevreden over den stand der koloniën. De witte klaver, welke hier voor het laatst door de bijen wordt bevlogen, gaf dit jaar zeer veel honig, zoodat ook de latere zwermen zich prachtig hebben ontwikkeld. Over het alge meen hebben de korven dan ook een flink gewicht. Te Venhuizen (N.-H.) is eene tentoonstelling gehouden van bloe men, zaden en vruchten. Ingezonden waren 50 verzamelin gen van kamerplanten. De zaden bleken van uitstekende hoedanig heid te zijn. Zeer belangrijk waren de inzendingen van verschillende soorten fruit, zoowel de meer ge wone soorten als het fijnste tafel- früit. De vruchtenkweekerij „Labore mus" van den heer C. Mol had 25 soorten van tafelfruit ter opluiste ring ingezonden. „Volgens de tijdrekening ben ik 60 jaar oud, maar ik voel mij als 25. De vrouw, die met mij trouwen wil, moet 16 tot 20 jaar zijn. Zij moet onbesproken zijn en uit een braaf gezin komen. Zij moet zich verstandig kleeden, want ik wil niet, dat zij oorbellen, kettingen ringen, pantoffels of nachtmutsen draagt. Ook hou ik niet van lokjes of valsch haar. Zij mag zich niet naar de mode kleeden, want niets is akeliger dan die mode-apen. Zij behoort dus kleeren te dragen naar den persoonlijken smaak zonder zich te storen aan degenen die de mode volgen. Borduren mag zij niet, want zoo iets dient toch maar om gebrek aan verstand te bedekken. Ook moet zij uitstekend in de muziek bedre ven zijn. In mijn huis wordt zij een onbeperkte meesteres en het zal mijn plicht zijn al haar nietonver- standige wenschen te vervullen want het lijkt mij afschuwelijk, dat de vrouw de slavin wordt van den man Zij moet op al mijn reizen met mij meegaan want het is een schande, als de man dag en nacht in de kroeg zit en de vrouw zich alleen thuis moet vervelen, Als ik het woordje „moet" gebruik, is er geen sprake van onderworpenheid aan hare zijde. Bij de bruiloft krijgt zij 3000 gulden uitbetaald als jaargeld, maar zij ver plicht zich dat bedrag ieder jaar geheel te besteden, want niets is hatelijker dan de gierigheid. Zij mag niet dansen, want ik vind het onaangenaam mijn vrouw als gen geit te zien rondspringen. Als zij soms rijk mocht zijn, houdt zij de beschikking over haar geld, echter moet zij de rente verteren, want het is oliedo'm om voor anderen te spa ren. Onze Amsterdamsche correspon dent seint: Onder voorzitterschap van dr. P. J. Barnouw werd hedenmorgen in cafe „Belvedere" aan het IJ de 48e alg. vergadering gehouden van de Noord-Hollandsche vereeniging het Witte Kruis. BUITENLAND. De meer en meer gebruikelijke weg. Die weg is volgens de „Vossische Ztg." reeds lang betreden. In het „Leipziger Intelligenzeblatt" van 12 Mei 1812 staat de volgende advertentie „Vier fatsoenlijke, zeer lieve meis jes van 18 tot 24 jaar, uit goede familie ten plattelande, met een huwelijksgift van 3000 gulden per hoofd, wenschen te trouwen om in de stad te kunnen wonen. Zij gelooven dat zij zich goede huisvrouwen mogen noemen, omdat zij met allen huiselijken arbeid ver trouwd zijn. Zij zien meer op recht schapenheid en den goeden naam der adspiranten dan op rijkdom. Mannen beneden de 40 jaar en zonder lichaamsgebreken kunnen nadere inlichtingen bij de directie van dit blad inwinnen. Omstreeks dienzelfden tijd ver scheen te Miinchen het volgende eigenaardige huwelijksaanzoek: Hollandsche Hypotheekbank. In zake de eisclien van de Holl. Hyp. bank contra verschillende firma's (instellingen en particulieren) werd hedenmorgen namens verscheidene firma's en instellingen van dupliek afgezien, zoodat vonnis op 7 Nov. zal gewezen worden, in andere zaken, aangehouden tot 8, 16 en 30 October. Weder een zware straf voor een Rijwieldiefstal. De Amsterdamsche rechtbank gaat voort rijwieldiefstallen zwaar te vonnissen. Twee individuen, die er hoofdzakelijk hun bestaan van maakten rijwielen te stelen, werden heden tot 2ll2 jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam bekrachtigde heden het vonnis van den HAARLEMSCHE Rechtbank, waarbij A. T. Moerkerk tot 9 maan den gevangenisstraf werd veroor deeld wegens oplichting en gelastte onmiddellijke inhechtenisneming. Schip gezonken. Uit Dordrecht wordt geseind: Hedenmorgen ongeveer half zes is het stoomschip „Beta" komende van Riga en geladen met hout, be stemd voor de firma Van Nietvelt en Co. alhier, in de opening van de spoorbrug aan den grond geraakt. De treinenloop ondervindt groote vertraging, daar de reizigers met stoombooten over de rivier moeten worden gezet, waar een andere gereed staande trein hen voor ver- Yervoer moet opnemen. Het internationaal verkeer is ge heel gestremd. Burgemeester en havenmeesters zijn op het terrein, waar men bezig is, de lading in lichters over te brengen. Vermoe delijk zal de boot pas met hoog water omstreeks 5 uur vlot komen. Het vastraken der Beta schijnt geen gevolg te zijn van te weinig diepte in het vaarwater, daar het hoog water was toen het schip in de brugopening bleef ziten en het reeds meermalen met goed gevolg de brug doorgevaren is. De stuur- boordkiemkil zit als een kurketrek- ker gebogen in het remmingswerk der brug. Men veronderstelt, dat de kiemkil los heeft gezeten, en achter de steenen van het balud der brug was vastgeraakt. De lossing wordt voortgezet. ALKMAAR. Veemarkt. Aange voerd^ paarden f 80 a f 150, 44 koeien, f 120 a f 300, 41 nuchtere kalveren f 8 af 22,schapen f af lam- faf,72 magere varkens fl6a f 22.alles per stuk. vette Var kens A ets. per KG. vette Kalveren f a f 202 Biggen f 10. a f 15.—27 Bokken en Geiten f 3.0 a f 10.Kipeieren f 4.75 a f 5.25 per 100 stuks. SCHIEDAM, Noteeiing Makelaars f 11.25, Jenever f 15.25, Beurscom- missie f 10.75, Stemming kalm. Ruw Spiritus f73/8.Spoeling Commis sie fl.50. f1000. 7894, 15272, 15986, 19064 20432 f400. 298. 4470, 9011, 11253, 19768, 19990. f200. 1139, 4436, 8729, 12932, 19075. f100. 5160, 10386, 12516, 13600, 16015, 16061, 18188, 18766. Prijzen van f70. 80 101 382 343 410 524 534 598 654 677 928 1091 1155 1110 1191 1253 1329 1477 1626 1706 1708 1811 1828 1900 1908 2034 2099 2122 2141 2244 2288 2394 2498 2756 2903 3078 3303 3387 3524 3585 3717 3746 3907 4031 4033 4049 4227 4313 4314 4382 4439 4440 4776 4790 4833 4844 4990 5069 5073 5084 5288 5309 5392 5486 5447 5508 5636 5791 5819 5802 5808 5992 6005 6016 6084 6136 6294 6346 5454 6472 6621 6706 6790 6805 6872 6884 6930 7075 7234 7244 7299 7336 7409 7529 7540 7763 7776 7785 7813 8141 8148 8250 8257 8365 8381 8414 8615 8725 8726 8747 8794 8819 8869 8995 9124 9362 9413 9941 10286 10336 10426 10610 10759 10774 10803 10807 10873 11176 11188 11205 11211 11382 11486 11684 11712 11849 12034 12117 12166 12206 12507 12601 12641 12876 13109 13219 13225 13520 13641 13855 13909 13990 14039 14184 14218 14235 14352 14429 14602 14673 14676 14995 15011 15060 15066 15113 15161 15177 15180 15494 15547 15702 15719 15760 15728 15805 15809 15812 16026 16082 16196 16339 16347 16432 16494 16537 16585 16588 16708 16725 16839 16876 17306 17327 17374 17450 17457 17582 17604 17739 17749 17858 18198 18266 18308 18318 18345 18604 18614 18632 18729 18795 19233 19286 19320 19398 19405 19556 19759 19779 20053 20162 20286 20406 20426 20453 20682 20688 20836 20848 20912 20982 2 October. Medegedeeld door H. C. Tombekgh en Co.' South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh.. Topeka Sh. 2e pref. Mexican Common Kansas Sh. Common Wabash Norfolk Sh Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt willig. Russen vast. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt prijshoudend. Kimberley flauw, op het jaarverslag. lOVz 107* 47 20 isss/i 15Vs Bevallen: 29 Sept.C. A. Arons- Prins, z. 1 Oct. A. E. Overdijk-van Noort, z. J. Wezelman-de Boer, z. C. Touw-Dirkse, d. M. Dikke- boom-Schippers, z. A. M. Hooi- mans-Neelis, d. Overleden: 30 Sept.G. E. Purschel 21 j., Meesterlottelaan. MARKTNIEUWS. HAARLEM. Tarwe f 6.a f 7. per H.L. Rogge f 0.a f 5.50 per 75 Kg. Haver f3.67V2 a f 3-50per H.L. Karweizaad f a f per 50 Kg. Bruine boonenf 10,25. Garst f 0.Groene Erwten f .0 p. H.L. Wintergerst f 0.— a f 0.— per 65 kilo. Duivenboonen f 0.per 85 kilo. Vale erwten f 0.a f 0.per H.L. Paardenboonen f 7.25 a f 0.—. Mosterd f a f per 70 kilo. Politierapport Gevonden voorwerpen; 1 das, 1 derrokje papiertje horloge Proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der IJkwet, overtreding der drankwet, afschieten van een vuurwapen. Gisterennamiddag is een heeren rijwiel slaande voor een perceel aan het Kleverpark ontvreemd. Idem een damesrijwiel uit de gang van het Diaconessenhuis. Idem een heerenrijwiel staande vóór een perceel aan de Ged. O. Gracht. sjj vorige koers Heden. Pref. 94 ex. 948/g 291/s 293/4 473/4 10Si/a 233/8 241/2 27'/s 287/ie 58 581/4 203/4 981/a 190 361/g 371/s 45»/4 451/2 463/8 463/; 361/g 365/8 28 2815 49 49 431/g 43U/16 735i/„ 739 15 483/4 483/4 471/4 47 220 212 691/4 691/2 691/2 693/4 (1/1 m 11 atv nonirvn 1' I nnrl n rvotn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3