Uit den Omtrek Kerk en School SPORT. Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. buitenland. Land en Tuinbouw. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. 382ste Staatsloterij. aanleg, echter heeft zij nog verschil lende bezwaren te overwinnen, welke haar hinderlijke en leelij ke parten spe- len.Haar eerst gekozen nummer Ri- donami la Colma van Tosti" stelde de zangeres hooge eischen, en was in betrekking tot haar zenuwachtig optreden, wel wat misplaatst; in zulk een opus mag men zich zelf wel degelijk heheerschen. Mej. de Brey's geluid is niet on verdienstelijk en haar voordracht beduidend, maar zij weet haar ken nis, haar kunnen nog niet te ver eenigen tot een dankbaar genieten en zoodoende liet zij meermalen 't ware muzikale betwijfelen. Nog behoorde tot 't vocaal gedeelte de Heer Adr. van der Stap, bari ton. Genoemde heer slaagde beter in zijn wenschen en gaf mij althans een goed bewijs van zijn studiën zijn Herodiade (vision fugitive) van Massenet, was heel goed van dictee stemming enz. en gaf degelijke bewijzen van zijn muzikalen aanleg. Het geluid heeft mij nu niet direct geboeid; het mist het zoo bij een bariton gewenschte breed en vol, doch met de middelen waar over hij beschikt heeft hij ons wel van 't zijne waardig meegedeeld. Kom ik nu tot het instrumentaal gedeelte, dan stond dit volstrekt niet achter bij 't zooëven behan delde de viool-solo, door Dirk J. Balfoort, „Faust fantaisie van Wie- niawsky" gaf ons gelegenheid om met zijn kracht kennis te maken, en niet ten onrechte verdient zijn correct, zijn warm, zijnj diepvoelend en zorgvol spel ware bewondering, zijn vrijmoedigheid staat hem goed ten dienste, en daarom verwonder de mij de wat ruwe inzet, gaarne had ik de geheele fantasie gehoord, een vioolongelukje benam ons dat genoegen enfin we weten reeds wat genoemde solist presteert, en zeer zeker is het een veelbelovend virtuoos. En noem ik nu ten slotte den Heer G. v. Lammeren, dan is dit vol strekt niet om geringer verdiensten. Integendeel, zijn solo-nummers, zijn accompagnement, kortom zijn ge heel spel, verdient hoogachting: prélude van Rachmaninoff, Noc turne en Etude van Chopin gaven blijk van zijn muzikaliteit, van zijn meeleven in deze diepzinnige be schouwingen, terwijl zijn technische vaardigheid getuigde in Polonaise- c dur, van Liszt. De Heer v. Lam meren heeft wel 't leeuwenaandeel in den avond gehad, doch zijn taak met groote begaafdheid volbracht, en den indruk achtergelaten van een beduidend kunstenaar. 't Is kortom een beteekenisvolle avond geweest en een grootere be langstelling was wel verdiend. Jac. de Jong. In den toestand van mr. F. A. Bijvoet was hedenmiddag teluurnog geenerlei verandering gekomen. De koortstemperatuur blijft dezelfde. HEEMSTEDE. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September j.l. ingelegd f5200,2772) terugbetaald f6437,36. Het laatste door het kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 3041. HEEMSTEDE. Onder zeer vele blijken van deelneming werd heden ochtend te 12 ure alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer G. L. van Lennep, in leven lid van den Gemeenteraad te Haar lem. Het uitvoerig verslag is te laat in ons bezit gekomen, om het nog heden op te nemen ZANDVOORT. Vrijdag 5 dezer zullen alhier op het strand be noorden het Grand Hotel schietoefe ningen gehouden worden door het Garuizoen Infanterie te Haarlem, zoodat alsdan het strand aldaar on veilig zal zijn. BLOEMENDAAL. Met het leggen van een tweede telephoonkabel naar Aerdenhout is men thans druk be zig daarmede zal zeer zeker in een lang gevoelde behoefte worden voorzien, wijl de eerte kabel wegens de enorme uitbreiding van Aerden hout en Bentveld niet toereikend was. VELSEN. Gisterenmorgen brak er brand uit in de brood- en koek- •bakkerij van den heer W. Donkers. De brand liet zich aankankelijk zeer dreigend aanzien, maar men slaagde erin hem met emmers water ■en theofakkels te blusschen. Verzekering dekt de schade. IJMUIDEN. In de Staatscourant van gisteren zijn opgenomen eenige wijzigingen in de statuten van de naamlooze V ennootschap maatschap pij „Hera" ter fabricatie en exploi tatie van acetyleentoestellen, werk tuigen en verlichtingsmiddelen al hier. BEVERWIJK. Door degemeen- te-politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een dienstbode die zich ten nadeele van hare meesteres aan verschillende verduisteringen had schuldig gemaakt. Bij onderzoek bleek, dat zij ook nog in het bezit was van verschillende kleeding- stukken, welke het eigendom waren van logé's van hare meesteres. Nog vond men in haar bezit brieven cn briefkaarten, welke zij op de post had moeten bezorgen. Gisterenmiddag had een conduc teur van de H. IJ. S. M. het on geluk bij 't station Bloemendaal met de pink tusschen de dichtslaande coupédeur te geraken. Het ernstig gekneusde lichaamsdeel werd aan het station te Santpoort verbonden. ALKMAAR. De lijn Alkmaar Broek-op-Langendijk van de H. IJ. S. M. is met 1 October niet in ge bruik genomen kunnen worden zooals aanvankelijk bepaald was omdat nog enkele punten met den Minister moeten geregeld worden. NOORD-SCHAR WOUDE. De Raad dezer gemeente heeft afwij zend beschikt op de concessie-aan vraag van den heer Van der Zee, tot het bouwen van een aerogeen- gasfabriek. en op die van den Heer Prakke, tot het stichten van eene steenkolengasfabriek aan den Lan- gendijk. Het bericht, als zou het plan tot gezamenlijke oprichting eener steen kolengasfabriek aan denLangendijk, door de burgemeesters der daarbij betrokken gemeenten zijn opgegeven, wordt ten stelligste tegengesproken. LISSE. Op een desbetreffend ver zoek van de commissie tot oprichting van een Arbeidsbeurs alhier, heeft de heer J. Tuymelaar, waarnemend notaris alhier, het voorzitterschap hiervan aanvaard, zoodat het bestuur thans volledig is en bestaat uit de heeren J. Tuymelaar, A. Moolenaar, J. W. Lefeber, A. H. Schrama en G. Jansen. Het bureel wordt gevestigd bij den heer H. Slootbeek, hoek Vierkant, terwijl het in den loop dezer week zal worden opengesteld. VOORHOUT. Gisteren ving al hier op het seminarie „Hageveld" het nieuwe studiejaar aan met 223 studenten; een zoo groot getal werd tot heden toe nog niet bereikt. Toen 1.1. Zondagmiddag de be woners van een huis aan het Malle Gat, voor enkele uren hunne wo ning verlieten, werd bij hunne te rugkomst ontdekt, dat was inge broken uit een kast was f 20 aan zilvergeld ontvreemd. De politie stelt een ernstig on derzoek in. „Het Witte Kruis". De Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" hield gisteren te Amsterdam zooals we reeds meld den haar jaarvergadering. De secretaris, de Heer P. J. van Edik Thieme, bracht het jaarverslag uit. Niet minder dan 25 afdeelingen gaven blijk van zorg voor goed drink water. Assendelft stichtte een vierden regemvaterbak. Edam bezit een bak Jj i-m' 15000 gekost heeft; deze afdeeling gaf een subsidie van f 40 voor het aanslaan van een Norton- pomp te Volendam. Te Egmond aan Zee werden Norton wel putten geboord en volgde het Gemeentebestuur dit voorbeeld. De afdeeling Heemstede verzocht om den aanleg van een drink waterleiding van gemeentewege. Te Hoorn deed de afdeeling, bij de groote droogte in Juni en Juli, al wat zij vermocht. Te St. Maarten bestaat vooruitzicht op ccn grooten regen wa terbak. De afdeeling Midwoud-Sybe- carspel liet een Nortonpomp slaan. Ransdorp stichtte te Schel lingwoude een regenbak van 3 X01 liter inhoud. Spaarndam maakt gewag van den gunstigen invloed, vermoedelijk door den geruimen aanvoer van duinwater, op den gezondheidstoestand teweeg gebracht. Cursussen over eerste hulp bij on gelukken werden gegeven te Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Heemstede, Hil versum, Koog a/d Zaan, Purmerend, Ransdorp, Schermer en Omstreken, Velsea, Westzaan en Wormer. Aan subsidie werd in 1905 aan de afdeelingen f 9525,04 uitgekeerdde afdeelingen Haarlemmermeer en Krom menie genoten de bijdrage uit de al- gemeene kas voor aldaar gehouden voordrachten. kardinaalspurper in aanmerking ko men. Z. H. de Paus heeft in par ticuliere audiëntie ontvangen een deputatie van den nationalen bond der christelijke coöperatieve vereeni- gingen van Belgie." De voorzitter van den Bond, Pierpont, las een adres voor van gehechtheid aan den H. Stoel. Daarop hield de H. Vader een toespraak en zegende het doel van den Bond. Vervolgens nam de H. Vader de banier der vereeniging, en die aan zijn lippen brengend, zegende hij die. Te Venetië heeft veel opzien ge wekt de bekeering van den jongen baron Guiseppo Troves, zoon van den senator Albert, die kort gele den het H. Doopsel ontvangen heeft. Er wordt verder hieromtrent ge meld, dat ook de vader, genoemde senator, nog deze maand denjood- schen godsdienst voor den Katho lieken verlaten zal. De Bisschoppen van Toscane en Piemont hebben een treffend schrij ven tot het Fransche Episcopaat gericht. Mgr. Mercier, aartsbisschop van Mechelen, wordt tegen medio No vember in het Vaticaan verwacht. Naar men zegt, zal Z. D. H. voor het Te Doorn is een vliegerwedstrijd gehouden. Eenige kindervrienden namen daartoe het initiatief en had den veel succes. Hoewel deze streek zich niet bijzonder leent voor dit kinderspel wegens de vele bossclien namen toch nog een vijftigtal vlie gers aan dezen wedstrijd deel, waar onder zeer aardige. Titiaans portret van Kardinaal Ma- druzzo een der beste werken van den beroemden schilder is door de gebroeders Salvadori te Trente voor 200,000 lire verkocht aan een Amerikaanschen millionnair. Men betreurt in Italië zeer, dat dit kunstwerk naar de Nieuwe We reld gaat. Te Rome is ingebroken bij Kar dinaal Yannutelli. De onbekende dieven stalen er misgewaden van groote kunstwaarde, zilveren bekers en allerlei andere kostbare voor werpen. Te Pasing hij Miinchen is in den ouderdom van vijftig jaren overle den Graaf Karl Ksnich zu Leiningen- Westenburg, ook hier te lande bekend door zijn studiën op het gebied van de historische hulpwetenschappen, genealogie, heraldiek en zegelkun de, Hofraad professor Weinlechner is te Bruck a/d. Leitha op 75-jarigen leeftijd aan een beroerte overleden. Hij was een bekend chirurg, stond aan het hoofd der chirurgische kli niek te W«enen en opereerde o.a. den keizer van Duitscbland. Dieren als verspreiders van diphthefie. Er is al eens gewaarschuwd tegen het gevaar van katten als versprei ders der diphtherie en uit Engeland worden nu weer een paar gevallen meegedeeld van kinderen, die een zieke kat in de armen hadden gedra gen en later de ziekte kregen, De katten bleken er toen reeds vroeger aan geleden te hebben, en daar dit niet altijd duidelijk is, moet voor zichtigheid met deze dieren, als zij ziek zijn, zeer worden aangeraden. Ook van ratten wordt verhaald, dat zij de ziekte kunnen overbren gen, maar dat schijnt veel minder zeker. Ijs en ijswafeltjes. Het is bekend, dat de straatver koop van ijs en ijswafeltjes groote hygiënische bezwaren heeft en tel kens wórden gevallen meegedeeld van besmettelijke ziekten, die daar door zijn verspreid. In het buiten land wordt er dus streng toezicht op gehouden en onlangs w«)rd in Lon den een verkooper, wiems zindelijk heid te wenschen liet, met een flinke boete gestraft. Drie lijken waren met een touw aan elkaar gebonden en bijna geheel in de sneeuw weggezakt, het vierde lag er 50 M. vandaan. Het is mo gelijk dat het touw gebroken is en dit de oorzaak van het ongeluk is geweest. Zes gidsen zijn uit Les Plans vertrokken, om de lijken weg te halen, twaalf anderen zijn hen gisteren nog gevolgd. Merkwaardige huwelijksreis. Te Londen is een echtpaar terug gekeerd van een merkwaardige hu welijksreis. De schatrijke Amerikaan Max Fleischman had een eigen schip uitgerust en daarop is hij met zijn jonge vrouw nu vier maanden ge leden gaan varen naar het hooge Noorden. Wel hebben zij de Noord pool niet bereikt, maar ze hebben gezwalkt te midden van ijsbergen, en een geheele maand waren ze verdwaald. Toon landden zij gelukkig op Spitsbergen, leden schipbreuk en kwamen na veel ontbering op de kust van Groenland terecht. Kortom, de wittebroodsweken waren vol avon turen. Nu keeren zij met kostelijke souvenirs terug. Daarbij zijn een dertigtal berenvellen, veel rendier en zeehondenhuiden en twee aller liefste levende ijsbeertjes. Dit liuwe- lijksreisje heeft niet meer gekost dan 140,000 gulden. Een botsing. Onzen landgenoot J. A. Uhlenbroek van Mourik heeft naar hij uit Dinard schrijft een ongeluk ge troffen in een tocht dien hij met een Amerikaansche familie in een auto door Bretagne maakte. Zij waren op den laatsten dag van hun uitstapje en hadden er veel last van gehad dat bijna alle voertuigen die zij ontmoeten aan den verkeerden kant van den weg reden. Dien dag pwas hetzelfde het geval met een zwaren boerenwagen. De chauffeur week uit naar rechts op de spoorbaan, maar de kar keerde nog meer naar links, zoodat een zijner boomen schuin in het achterdeel van den motor drong. Gelukkig stond de keer v. M. overeind in den auto, anders had hij een doodelijken stoot in de maagstreek gekregen. Nu is hij er afgekomen met een ontwrichting van zijn dijbeen en zal eenigen tijd rust moeten nemen. Door den schok was het geheele achtergedeelte van den motor afgestooten. Te Moskou is dezer dagen de eerste Russische handels-academie geopend. Te Iscfil ls het bekende hotel op den Schaapsberg geheel in de asch gelegd. Kortsluiting wordt als oor zaak van den brand beschouwd. Uniform-afkeer. President Roosevelt treedt steeds op tegen de minachting, die men in de Vereenigde Staten toont voor sol daten in uniform. Onlangs werd te New-York een onderofficier der marine uit een lokaal verwijderd, omdat hij uniform droeg. Hij had een klacht ingediend tegen den eigenaar van het lokaal, en President Roosevelt heeft hem uit eigen zak de middelen daartoe verschaft. In een brief aan den Admi raal schreef de President, dat hij nau welijks kon zeggen, hoezeer hij de inenschen verachtte, die aldus de uniform smaad aandeden. Directeur (tot tooneelspeler). U hebt uw rol zeer goed begrepen alleen in de sterf-scène zoudt u wat meer leven kunnen brengen Heer (op de soos, tot inspecteur van politie). Je bent in mijn oog 'n 'nzeg eens even is ploert 'n strafbaar woord Vier lijken gevonden. Gisterenochtend heeft men op den gletsjer Névi, volgens een bericht uit Lausanne, de' lijken van. vier toeristen gevonden. Men geloo-ft dat het Duitschers of Duitselie Zwitsers zijn. De toeristen war&ti Zate rdag- avond in het dorp Les Plans, waar zij zeiden dat zij de 234)0 M. h.ooge Pête^ a Veillon wilden beklimmen. Dit is al een moeielijko tocht, maar versch gevallen sneeuw maakte 'hem gevaarlijker dan anders. Het onge luk moet even boven den gletsjer Nevï gebeurd zijn, <1 ien zij reeds zonder moeite over waj -en gekomen. Ingezonden Mededeeling. Loomheid verbannen, zwakheid ach ter gelaten, eetlust en slaap her kregen, het werk verlicht, het loven aangenaam gemaakt, door het gebruik van Scott's Emulsion, van levertraan en hypophosphiten, waardoor alle aandoeningen van keel, longen, bloed en been- deren uitgeroeid worden. j Voor moeders en zuige- lingen, groeiende knapen en meisjes, volwassen mannen en vrouwen Bereid van de fijnste, Eisch altijd de E™1-voedend.sto. krachtigste merk„De VisscherNooTweegsclie levertraan s^uprooffi. '""volgens het uitstekende Scott's proces van bereiding. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. De grootste bladeren. Van alle planten hebben zeker wel de palmen de grootste bladeren. De inaja-palm, die aan de oever der Amazone groeit, prijkt met bladeren, die tot 15 meter lang en 3 tot 8^/2 meter breed zijn. Sommige bladeren van de op Ceylon voorkomende palmen bereiken een lengte vanj 6 en een breedte van 4x/2 meter. De inboorlingen bedienen zich daarvan om er tenten van te maken. Ten slotte bereiken de bladeren van den kokospalm dikwijls een lengte van 9 meter. De Umbrella Magnolia (zon- neschermpalm) van Ceylon heeft bladeren, die breed en lang genoeg zijn, om vijftien tot twintig personen tegen de zonnestralen te beschutten. Onlangs werd een blad dezer Mag nolia naar Engeland gebracht, dat niet minder dan 10 meter breed was. Vruchten rijstpudding. Men broeit een half pond rijst een poosje in kokend water met een weinig zout vermengdgiet het water dan af en kookt de rijst met 2 liter melk en 3 groote lepels suiker, heel langzaam gaar. Dan roert men er doorheen het sap van twee ci troenen en van één citroen de ge raspte schil, een grooten lepel rum of cognac en laat alles een poos bekoelen. Als het koud en stijf is, legt men de rijst aan lagen in een steenen vorm en tusschen eiken laag een lepel vruchtengelei of fijn gestoofde vruchten; als de vorm vol is, met rijst bovenop, zet men hem in ijs, totdat de pudding wordt opgediend. 3 October. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. South. Pac Sh94% 93% Common Marine 10% 11 Pref. 293/4 301/4 Common Steel Sh.. 47% 43% Topeka Sh. 108% 108% 2e pref. Mexican 24% —43/ie Common Kansas Sh. 28%6 28%6 Pref. 581/4 591/., Common Wabash 20% 20u/lc Norfolk Sh98% Union Sh190 189% Southern Rails 37% 86% Car Foundry Sh. 45% 45% Common Erie 463/4 46% Missouri36% 36% Rock Island281%6 293/4 Ontario Sh49 48% Denver Sh43H/10 433/4 Kon. Petroleum 739 741 Common Peru 15% 14% Pref. Peru483,/4 47% Dominica47 47% Kimberley212 220—6 Rusland Hope 69% 69% Consols 693/4 693/4 Amer. markt vaststeel sh, willig. Russen vast. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt prijshoudend. Kimberley prijshoudend.- MARKTNIEUWS. HAARLEM. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht. Boter 54 KG. f 1.45 a f 1.60 p. KG. Biggen 18 stuks f 9,a f 13.per stuk. Schrammen 3 stuks, f 18.a f 22 BEVERWIJK. De prijzen der Vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f5.a f7..per 100 bos Aardappelen Klei f 2.20 a f 0.Zand dito f 0.— a f 0,Andijvie f 1.50 a fl.80 perlOOstr. Postelein fO.OOaO per HL. Sla f 1.50 a 0.per 100 krop, Bloemkool f8.af 14..Komkom mers f .0 a f 0.per 100. Spinazie a ct. Capucijners a ct. Uien fl.75 a 2.per HL. Tuinboonen f .0 a f 0.Snijboonen f 1.75 a f 2.Hee ren boonen f 0.40 af.per 1000. Fram bozen ct. per mandje. Druiven 45a65 ct. per KG. Pieterselie f 0.00. Selderie f 0.00 per bos. Peren f 5.a f 0. per Hl. Augurken ct. per mandje. Appelen f 4.a f 6. PURMEREND. Veemarkt. Aangev. 723 runderen, waaronder 476 vette en 26 stieren. 0 kilo, prijsli. matig 165 v. kalveren f0,65 A f 0,85 239 nuchtere idem f 12 A f26 per stuk, 30 paarden, f 60 a 240 4571 schapen fA fen lammeren, f prijsh. sug, 173 v. varkens f0,47 Af 0,51, per kilo, vlug; 86 magere id. f 20 A f33,per stuk, matig 346 big gen f8Af 12900z. appelen f 1,50 a f 4.800 zak Peren f 2.a f 7. Kipeieren f 5.a f 6.125 ganzen f 1.25 a f. 2.50, Vette koeien prijs houdend, matig f 0.60 a f 0.75 per KG. Gelden koeien prijshoudend, matig f120 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f160 A 260 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend handel matig. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. Overhouders prijshoudend, handel matig f 15 f 24. Aangev. 217 st. Kaas kleine f 32, Omiddelb. f00, 1605 K.G. boter f 1.35 A f 1.45 per kilo; gemiddeld f 1,40 A f 0,00 per K. G. s; eendeieren ffi ,00 A f 0, per 100 stuk 0 SCHIEDAM, Noteering Makelaars f 11.25, Jenever f 15.25, Beurscom- missie f 10.75, Stemming willig. Ruwe Spiritus f 73/4.Spoeling Commis sie f 1.50. Ondertrouwd: 3 Oct.P. Nouwens en J. G. Duijns. J. P. de Bruin en A. H. C. Os. W. H. Toe poel en J. Rusbach. N. J. Kollaard en A. C. Steffens. J. Mulder en C. van Kampen. N. G. Jansen en M. Edel. Getrouwd: 3 Oct.H. de Droog en W. G: M. Nieuwenhuizen. J Smit en A. E. Metselaar. J. J Schreuder en M. J. Jansen. L. I. Fletterman en M. H. Jonker. P. van der Klugt en M. A. Vink. C. van Eijk en H. M. A. Kramer. Bevallen: 1 Oct.A. de Jong- Sennip, z. 2 Oct. C. A. Middag van Bilderbeek, z. W. Bouwens-de Jong, z. VELSEN. Ondertrouwd: H. Ivreuiter en A. Kroonsberg; B. P. Burkunk en M. Kraaijenoord; A. van Teu- nenbroek en M. Kraaijenoord: F. L. Wajon en E. J. Tap; S. Zon neveld en M. Burger; A. van der Putten en C. Kaasenbrood. Getrouwd: J. Duineveld en M. DoesburgJ. C. Dunnebier en J. Vierstra; P. Hakstege en C. Blom. BevallenN. Bakker, geb. Schel vis, z.H. H. Scheffers, geb. Piro- vano, z.C. van Bakel, geb. Arisz, d.J. van Vemde, geb. Den Har- tog, d.J. Smit, geb. Jongejans, d.C. Krijger, geb. Weij, d.C. Jansen, geb. Van Beekhuizen, d.; M. Molenkamp, geh. Voorhout, z. I. Koster, geb. Van Dok, d.P. C. de Rooij, geb. Zwart, z. Overleden: N. Kops, 21 jA. de Feber, 3 m.P. Buijs, 5 m.C. v. Son, 17 d.C. F. Pirovano, 10 w.T. K. Rietdijk, 11 na.: N. v. d. Meij, 7 m., E. M. Smit, 8-w. Z. Woord, 7 mnd. Politierapport. Gevonden voorwerpen1 cein tuur, 1 dasspeld, 1 zak waschgoed, 1 papiertje met geld, 1 portemon- naie met geld enz. Proces-verbaal is opgemaakt we gens: zitten in raamkozijnen, over treding der drankwet en overtreding der arbeidswet. Gisteren voormiddag is uit de gang van de H. B. School een rijwiel ont vreemd. Hedennacht zijn van 19 koeien die van het goederenstation werden ge haald er drie in het water van den Raamsingel geraakt. De geleiders hebben de beesten weder op het droge geholpen. Gisteravond is een verpleegde uit het gesticht „Meerenberg" ontsnapt. 19645, f 10000. 12363, 18696, 20551, f 1000. 32, 7553, 13063, 17671, f 400. 1518, 4237, 4657, 8638,15386,17935 f 200. 5967, 6293, 6405, 7917,13820,13963 15383, 15825,16843, 20009,20946 f 100| Prijzen van f 70. 158 256 356 465 581 679 1156 1151 1170 1176 1360 1453 1475 1533 1821 1943 2083 2090 2115 2267 2270 2594 2636 2622 2688 2718 2989 2985 3274 3375 3434 3498 3643 3720 3890 3885 3968 3992 4060 4129 4354 4712 4815 4987 5025 5033 5456 5644 5888 5932 5904 5974 6417 6476 6483 6501 6582 6599 6693 6729 6762 6959 7135 7221 7253 7388 7389 7533 7577 7680 7700 7713 7823 7878 7974 8090 8123 8140 8294 8317 8407 8431 8600 8780 8890 8964 8955 9038 9106 9439 9450 9559 9657 9691 9817 9873 9910 9919 10161 10244 2385 2390 2490 2548 2546 2584 2724 2740 2786 3156 3243 3342 3382 3471 3511 9394 3622 3623 3765 3778 10332 10360 10450 10462 10476 10554 10596 10666 10693 10735 10758 10906 11028 11065 11195 11251 11303 11560 11865 12181 13886 13915 13993 14001 14101 14247 14267 14380 14805 14848 15014 15085 15106 15136 15168 15185 15285 15319 15438 15492 15529 15749 15815 15853 15862 15916 15949 16012 16010 16040 16035 16151 16173 16219 16226 16296 16397 2205 2253 2349 16431 16427 16490 16555 16569 16812 16819 16822 16894 16954 16991 17030 17157 17180 17193 17288 17301 17428 17474 17451 17486 17624 17733 17729 17736 17742 17820 17837 17939 17972 17981 18295 18352 18383 18371 18588 18622 18759 19095 19133 19152 19165 19470 19526 19549 19627 19631 19882 19892 19957 19958 19964 20054 20116 20326 20352 20383 20410 20450 20506 20684 20781 20813 20907 Turksche Loten van 1870 af. 400. Telegraphische opgave. Trekking van 1 October, 561018 Fr. 300000. 387035 Fr. 25000. 785305 en 280461 Fr. 1000. Sjt sie met dit handels-,,. vorige koers Heden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3